Biseri s faxa

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#51 Re: Biseri s faxa

Post by Pera Trta »

minjonja wrote: ne, šuško to kad nas cesto pocne da citira kad nesto ne znamo, pa gledam znas li ti korijene tog stiha jer na netu ne nadjoh. ma svasta se kod njega nauci, naucila sam i danski: ja go i skule vea dej, ve skedu levi imon aften? imonaften, ja go i biografen :D
malo je nako ono na sto se tice predavanja :D kad smo radili ovarijalni ciklus kaze on da je ovulacija na pola i da je ta informacija vrlo vazna za muski dio publike da ne smiju dole nista dirati kako ne bi bilo iznenadjenje za 9 mjeseci. ne znam jel tebi embriologiju predavo da vidis kako trudnice glumi, pa pocne skakati... ma sa njim nikad nije dosadno :D jes da cu izgleda obnoviti zbog njega, al opet ga volim :D
Meni je Šuško bio asistent. Ne sjećam se da nam je to govorio. Znam da su nas stariji studenti plašili njime, kako je zafrkan, a meni čovjek u startu bio legenda. Provala živa, padneš kod njega na kolokviju i odeš pišajući se od smjeha njegovim izvalama :D :lol:
Još se sjećam kad smo crtali na vježbama ko zna više koje tkivo, on se nageo jednom kolegi nad praktikum, gleda crtež i kaže: "Šta to ti crtaš? Arefatovo brdo?" :D :lol:
Woman
Posts: 314
Joined: 20/02/2010 17:45

#52 Re: Biseri s faxa

Post by Woman »

ovaj nije s faxa, bilo je ovo još u srednjoj školi. Profesorica kaže jednom učeniku koji je imao žvakaću : Jel ti misliš da sam ja budala? kaže on: ne bih komentarisao. ja legla od smijeha. a njemu lego ukor i smanjenje vladanja :-D
User avatar
jyqan
Posts: 255
Joined: 01/06/2011 13:22

#53 Re: Biseri s faxa

Post by jyqan »

bosnianidiot wrote:Azem i dan danas luta ETF-om, pokusavajuci nam prodati svoju zbirku limesa...10KM, 30 rijesenih limesa :lol:
A pravo ne gotivi asistenta na IM2, uvijek nam dolazi na vjezbe da njega pokusa uhvatiti na krivoj nozi, ali ne da se ovaj :D
Od provala na ETF-u su ostale samo Juriceve provale vezane za rezultate parcijalnih ispita, to ko nije citao ne zna sta propusta :D
I naravno Cizijeve upadice na racun zena :D
Ima nova, o laplasovim transformacijama
Azem je institucija
User avatar
Ultravox
Posts: 1209
Joined: 18/05/2011 13:02

#54 Re: Biseri s faxa

Post by Ultravox »

1. Ispit iz Istorije umjetnosti.
Prof: "Šta su to menhiri (megalitski spomenici)"
Student M: "To su ogromni kameni penisi koji streme ka himenu neba."
Položio...

2. Ulazimo i još brže izlazimo iz ispitnog kabineta.
Student A koji čeka zadnju grupu da pokuša položiti trčkara od studenta do studenta i postavlja pitanje: " Šta te pito ... na kojoj je to strani... na kojoj je to strani" i lista podebelu knjigu.
Jedna grupica koja nema namjeru polagati priča o tada aktuelnom filmu "Sjećaš li se Doli Bel" . On je to čuo i nervozno dreknu: Na kojoj je to strani..." ;-)
Izašao i pao...
User avatar
belafonte
Posts: 1209
Joined: 29/05/2006 17:54

#55 Re: Biseri s faxa

Post by belafonte »

ETF, onaj amfiteatar na Drveniji (inače u poluraspadnom stanju), fizika kod Marića, više nego poluprazna prostorija, ustaje kolega iz zadnjih redova (izlaz se nalazi na drugom kraju prostorije), začu se kako stolica malo jače udari od naslonjač što je skrenulo pažnju svim prisutnim, kolega lagano korača kao na korzu prema izlazu, dolazi do vrata, hvata za šteku, kad šteka ostade u ruci, kolega i dalje uporan uhvati prstima za vrh vrata ne bi li kako silom otvorio vrata ali ne ide, raja se već zavalila od smijeha, stade on da predahne, pita ga Marić "šta ćemo sad?" kaže lik "Vratit se na mjesto" :lol:
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8491
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#56 Re: Biseri s faxa

Post by kokuz_sa »

nije neki bas biser al na faksu se pjevusila ov a pjesmica

vratite nam Elvisa,Haseta i Brus Lia
evo vam Rajka,Ramo i Muslija

Rajka Mladjenovic-Krivicno pravo zmaj profesorica bila
Ramo Maslesa- Teorije i sistemi sigurnosti i policija..aktuelni dekan
Musllija Muhovic-Etika i Antropologija i njegova zlatna recenica "ja znam da nista ne znam"
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#57 Re: Biseri s faxa

Post by Bušman »

Alhemicarkaa wrote: I jedan vic za hemičare - samo Cak Noris zna gdje se tačno nalazi dvostruka veza u benzenovom prstenu :D
Zna i Steve Jobs - u Cloudu :D

Mala zafrkancija od inzenjera :P
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#58 Re: Biseri s faxa

Post by Dr.medicine »

belafonte wrote:ETF, onaj amfiteatar na Drveniji (inače u poluraspadnom stanju), fizika kod Marića, više nego poluprazna prostorija, ustaje kolega iz zadnjih redova (izlaz se nalazi na drugom kraju prostorije), začu se kako stolica malo jače udari od naslonjač što je skrenulo pažnju svim prisutnim, kolega lagano korača kao na korzu prema izlazu, dolazi do vrata, hvata za šteku, kad šteka ostade u ruci, kolega i dalje uporan uhvati prstima za vrh vrata ne bi li kako silom otvorio vrata ali ne ide, raja se već zavalila od smijeha, stade on da predahne, pita ga Marić "šta ćemo sad?" kaže lik "Vratit se na mjesto" :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


dobar!
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#59 Re: Biseri s faxa

Post by Dr.medicine »

Entropio wrote:Vidio lično:

Ispit iz anatomije, Ovčina ispituje kolegicu i izvukla ona penis. Kaže njoj Ovčina hajde kolegice donesite penis iz bazena. Ustane ona i nadje i donese penis. I sad kako je ono sve mokro od formalina, ona ga ono drži vrhovima prstiju, gadljivo, pincetom nešto nabada. Počela ona pričati o penisu... a ovčina stalno gleda kako ona ono gadljivo dira onaj penis. Prekinu je, uze joj onaj penis i uze ga fino u šaku (puna šaka penisa) i kaže: "Ovako se drži penis kolegice", mrtav ozbiljan. Cijela sala je popadala od smijeha. Onda ga kolegica uze kako joj je pokazao... Neviđeni smijeh. I onda je rekao da svi kojima je nešto smiješno izađu napolje... Kad cijela sala izađe. :lol:

slicno:
Kolegica dobila penis, odlazi do bazena, i sad kako ono sacekas da malo formalin iskapa pa da da sjedneš za stol, Međutim ona bila nekakva sva brzopleta uzela penis, stisce i govori: "samo da ga iscjedim" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ja se komirao, i izletio preko vrata :lol:
User avatar
Entropio
Posts: 7807
Joined: 21/11/2010 21:49

#60 Re: Biseri s faxa

Post by Entropio »

:lol: :lol: :lol:
TalkTalkTalk
Posts: 119
Joined: 25/03/2011 01:37

#61 Re: Biseri s faxa

Post by TalkTalkTalk »

Dr.medicine wrote:
Entropio wrote:Vidio lično:

Ispit iz anatomije, Ovčina ispituje kolegicu i izvukla ona penis. Kaže njoj Ovčina hajde kolegice donesite penis iz bazena. Ustane ona i nadje i donese penis. I sad kako je ono sve mokro od formalina, ona ga ono drži vrhovima prstiju, gadljivo, pincetom nešto nabada. Počela ona pričati o penisu... a ovčina stalno gleda kako ona ono gadljivo dira onaj penis. Prekinu je, uze joj onaj penis i uze ga fino u šaku (puna šaka penisa) i kaže: "Ovako se drži penis kolegice", mrtav ozbiljan. Cijela sala je popadala od smijeha. Onda ga kolegica uze kako joj je pokazao... Neviđeni smijeh. I onda je rekao da svi kojima je nešto smiješno izađu napolje... Kad cijela sala izađe. :lol:

slicno:
Kolegica dobila penis, odlazi do bazena, i sad kako ono sacekas da malo formalin iskapa pa da da sjedneš za stol, Međutim ona bila nekakva sva brzopleta uzela penis, stisce i govori: "samo da ga iscjedim" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ja se komirao, i izletio preko vrata :lol:


hahahahahahahaha
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#62 Re: Biseri s faxa

Post by lajk »

Ovcina :thumbup: kralj prof.
Dr.medicine wrote:
Entropio wrote:Vidio lično:

Ispit iz anatomije, Ovčina ispituje kolegicu i izvukla ona penis. Kaže njoj Ovčina hajde kolegice donesite penis iz bazena. Ustane ona i nadje i donese penis. I sad kako je ono sve mokro od formalina, ona ga ono drži vrhovima prstiju, gadljivo, pincetom nešto nabada. Počela ona pričati o penisu... a ovčina stalno gleda kako ona ono gadljivo dira onaj penis. Prekinu je, uze joj onaj penis i uze ga fino u šaku (puna šaka penisa) i kaže: "Ovako se drži penis kolegice", mrtav ozbiljan. Cijela sala je popadala od smijeha. Onda ga kolegica uze kako joj je pokazao... Neviđeni smijeh. I onda je rekao da svi kojima je nešto smiješno izađu napolje... Kad cijela sala izađe. :lol:

slicno:
Kolegica dobila penis, odlazi do bazena, i sad kako ono sacekas da malo formalin iskapa pa da da sjedneš za stol, Međutim ona bila nekakva sva brzopleta uzela penis, stisce i govori: "samo da ga iscjedim" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ja se komirao, i izletio preko vrata :lol:
User avatar
4m3l
Posts: 1109
Joined: 04/04/2010 00:31

#63 Re: Biseri s faxa

Post by 4m3l »

:sax:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#64 Re: Biseri s faxa

Post by Control panel »

bili jaran i ja u wc-u (medicina) i ja normala perem ruke a jaran nista ulaze dvije buduce doktorice u wc (posto je zajednicki) i vide ga da nije oprao ruke i one njum onako s visoka mogao si ruke oprati, a on njima ni pet ni sest nego ja ruke operem prije nego sto ga uzmem u ruke, ja umro od sege one ostadose ko popisane.

nije naucni a ni edukativni ali eto provala je sa faxa :D
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#65 Re: Biseri s faxa

Post by Dr.medicine »

Stari pacijenti, a mi uzimamo anamnezu: Kako ste? - Dobro smo! Koliko ste dugo imali temp? Imali smo tri dana :lol: :lol: :lol:

Asistent: Hajd skinite se. Sad pacijent gleda u nas i ono ofirno, te pita: zar pred svima? Asist: ma sve su to buduci doktor slobodno se skinite, a nas 30 :shock: (bulji) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Vježbe na CUM i sad neke kolege sa nižih godina bile s nama. Kolega nikad nije vadio krv nekome i želi da proba. A mi sad veliki ( a godinu samo stariji :lol: :lol: :lol: ) pricamo kako treba.
Dolazi neki lik 23 godine, i treba mu vaditi krv. Kolega uzima spricu, iglu, al igla koliko se njemu ruka mrda ne da ne može potrefiti venu vec ne može da potrefi ruku.( Naravno doktori, sestre u frci nema se vremena a mi super dodjemo da vježbamo i da im odradimo te poslove). I sad pacijent govori, ono vidi ovaj nema blage, trese se ko da mu je 150 godina, kaže: dajte neka mi neko izvadi ko zna, kad kolegica: Nista vi ne brinite ja ga nadgledam to je moj student :lol: :lol: :lol: :lol: a dan prije meni venu nije mogla da nađe :lol: :lol: :lol: :lol:
Alive
Posts: 386
Joined: 12/04/2010 15:05

#66 Re: Biseri s faxa

Post by Alive »

Jaoo a da mi sad hoce pasti na um koja provala od Dr. Gornjakovica... :D :D :D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#67 Re: Biseri s faxa

Post by ljubav_aha »

minjonja wrote:profesorica nama rekla da je neko na zavrsnom testu iz anatomije iz prosle generacije napisao da covjek ima os penis. sad jel se taj neko zajebavo ili nije znao sta pise, ne znam.
:lol:
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#68 Re: Biseri s faxa

Post by chengaba »

minjonja wrote: najvise volim ove interne sale :D

imam ja provala, samo sto to nikom nije smijesno ko se time ne bavi, tipa da se skrob sastoji od amilaze i dekstrina. to ti je inace da glavom udaras o zid.
Idu dva šaperona ulicom i naiđu na protein i kažu: "Vidi ovog jest smotan".

Jel' to? :D
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#69 Re: Biseri s faxa

Post by minjonja »

chengaba wrote:
minjonja wrote: najvise volim ove interne sale :D

imam ja provala, samo sto to nikom nije smijesno ko se time ne bavi, tipa da se skrob sastoji od amilaze i dekstrina. to ti je inace da glavom udaras o zid.
Idu dva šaperona ulicom i naiđu na protein i kažu: "Vidi ovog jest smotan".

Jel' to? :D
:lol: :lol:

nisam ovaj jos cula :D
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#70 Re: Biseri s faxa

Post by chengaba »

minjonja wrote:
chengaba wrote:
minjonja wrote: najvise volim ove interne sale :D

imam ja provala, samo sto to nikom nije smijesno ko se time ne bavi, tipa da se skrob sastoji od amilaze i dekstrina. to ti je inace da glavom udaras o zid.
Idu dva šaperona ulicom i naiđu na protein i kažu: "Vidi ovog jest smotan".

Jel' to? :D
:lol: :lol:

nisam ovaj jos cula :D
Mojih ruku djelo :D
User avatar
rossoner
Posts: 499
Joined: 12/12/2004 01:29
Location: Država Željo

#71 Re: Biseri s faxa

Post by rossoner »

Na ETF-u, ne znam koji profesor na pocetku ispita veli studentima ko prvi preda test dobit ce 10 i jedan lik (nije se spremao) odmah ustaje i dolazi profesoru. Ovaj mu vadi 10 KM i daje mu. Student vadi iz dzepa 4 KM i stavlja mu na stol, uz rjeci: "Profesore, meni dosta 6." i navodno mu ovaj upisao 6 :D
A na građevini ove godine, Fatkic predaje nama VJerovatnocu i statistiku i ovima sto su polaglai po starom sistemu trajao ispit usmeni od 8 ujutro do 12 navecer. I pogodite sta dalje ! Huse im dao od 12 do 3 ujutro popravni za one sto nisu polozili. Hahaha. ZIVA ISTINA. BIlo je jos nekih fazona, tipa: (ovaj je srednjoskolski) Zadnji dan skole i maturanti se zaebau oko skole. Jedan od njih se popeo na drvo u blizini. U tome nailazi profesor, ugleda ga, pa mu veli: "Majmuni su davno sisli s grane." Ucenik: "Vidim profesore..."
Cimer mi pricao: Na Pravnom, neki moron profesor, ne znam koji predmet, ne sjecam se. Uglavnom, neka studentica nije mogla dugo da polozi, x puta izlazila. I zamolio ga neki njegov prijatelj da ako moze da joj iduci put malo progleda kroz prste. On rekao kao nema problema. I cura dosla iduci put na usmeni u kabinet i on cijelo vrijeme drzao rasirene prste ispred lica i slusao je...
Eto moj mali doprinos.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#72 Re: Biseri s faxa

Post by vjesticanametli »

ljubav_aha wrote:
minjonja wrote:profesorica nama rekla da je neko na zavrsnom testu iz anatomije iz prosle generacije napisao da covjek ima os penis. sad jel se taj neko zajebavo ili nije znao sta pise, ne znam.
:lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Bolonjac
Posts: 505
Joined: 13/05/2008 23:55

#73 Re: Biseri s faxa

Post by Bolonjac »

A sada legenda - asistent sa ETF-a Azem i co.

Azem--> Deset dana prije ispita lezi i spavaj, \n ako do tad nisi nista radio ma nemoj bogati ni tih deset dana.
Azem--> Studenti izadju na ispit, svi ko na olimpijadu i svi popadaju.
Azem--> Ovo je znanje (crtajuci krug na tabli).Ovo je kolko vi znate (udara tacku u krug) Ma neznate vi ni ovoliko *(brise tacku).
Azem--> Ako nekontas, eno ti alatnica preko puta uzmi onaj cekic i lupaj se po glavi dok neskontas.
Azem--> Pred ispit, zatvori se u onaj wc, upri rukama u zidove i pitaj se jesam li ja ista ucio za ovaj ispit.
Azem--> Na ovom student pada, ja bi volio da vi nepadnete ali pascete.
Azem--> Nece da stavi onaj minus nego misli mogu ja u glavi sve to, mogu ja ali ti bolan nemozes.
Azem--> Jedan na kvadtrat valjda to znas (studentZnam!E znam i ja.
Azem--> Ovdje malo nula, ovdje malo jedan, ovdje malo nula ovdje malo jedan...*(pri rjesavanju matrice)
Azem--> Sta Matematika, pa to su vam sve limesi, uzmi bolan uci uvod.
Azem--> Mozes popiti tamo one tri pive a nemozes kupiti Mitrinovica.
Azem--> Budi posten prema sebi preradi ovih osamdeset zadataka, nemoj ici tamo da mases Halidu Beslicu.
Azem--> Uzmes onu mufnu i na nju navaris g-shipku, g-shipka vam je ona armatura cetrneska,gurnes u to oklagiju, zavrtis i to ti je rotacijona povrs.Neznas sta je mufna?Kakav si ti inzinjer.
Azem--> Onog Stojanovica uzmi dobro izgazaj nogama pa ga zapali.
Azem--> Uzmes onu vodovodnu cijev, stavis onog mrava u cijev, zavrnes to izmedju onih strikova za ves i pustis da se odmotava, dje je onaj mrav?I to mi je fizika. Ili jos bolje izbusis kamen i stavis opet onog jadnog mrava i pustis da se kotrlja, dje je sad onaj mrav?
Azem--> Neki su ovdje dosli samo da se ugriju, valjda kuci nemaju grijanja.
Azem--> Ko nije polozio sad, e vala nije ni trebo poloziti.
Azem--> Ovo Uvod u matematiku (gledajuci spisak, puno ljudi polozilo).Nije ovo Uvod u matematiku (Zguljujuci spisak)
Azem--> (Pripreme za prijemni govori buducim studentima 2004.g.): Procete vi (misli na prijemni), kao I ovi (Studenti u hodniku) Ali kroz ova vrata.
Azem--> (Pripreme za prijemni),...a roditelji misle, djete bilo fino u osnovnoj sve petice.. doce u srednju gore dole opet sve petice doce na fakultet OPET SVE PETICE!!!...
Azem--> Studenti prve godina (Inzinjerska matematika 2), ln(2)...ovo je isto ko da si drvo zabio I reko drvo dva... od sad je to za vas ili (izraz) a to je 0,602
Azem--> Objasnajvajuci termin "polje" iz matematike ... kaze.. nije to bolan Livada.
Azem--> Sta je crna tacka... vozac vidi onu crnu tacku pojma on nema zasto je to...pa to ti je bola kad onaj poslovodja ode na pivu (papokazujuci krivinu i izvijenost cest rukom) a onda oni rednici dundjeri smlate onu krivinu... pa se ti sad pitaj sta je ona crna tacka... i zato izleti autobus (misleci valjda na centrotransov autobus koji je izletio iz krivine u hrvatskoj '98 cini mi se iskljucivo iz tih razloga...)
Azem--> ... dodje roditelj kupi kompjuter pa kaze vidi umene mali razvaljuje na kompjuteru... ma sta cemu kompjuter kupi mu TRAKTOR nek brazda povazdan...
Cizi--> Posurite sa tim potpisivanjem Irma nije nista kuhala za rucak pa mora zuriti. (Irma - Tutor na OET-u) Kod Irme je i muz el. Inzinjer tako da je to jedan elektro brak...pa da nebi doslo do iskakanja osiguraca...
Cizi--> Prica prof. nesto i u po frke kaze: "Obecali su mi da cu jos radti..."
Cizi--> Idealnan Ampermetar = 0 otpor ...Ovo idealan, to vam je otprilike kao one idealne djevojke na hayatu, take nema..
Cizi--> ....prica...i odjednom (Jedino mi nije jasno kako ovaj potrosac nije zenskog roda)
Cizi--> Savjet: "Iskustvo je rezultat negativnih saznanja"
Cizi--> prof. kritikuje kako studenti uce minimalno samo za prolaza pa kaze:"...prosjek kao u umjetnickom klizanju... evo Irma je imala prosjek vise od 9 a normalno izgleda"
Cizi--> Neko poceo zjevati, komentar prof. "kazu ovo je zov divljine"
Cizi--> Kazu neki da je i Lopovluk kreacija.
Cizi--> Student kasni a profesor kaze: " Zagusljivo je ostavite vrata - ko da su ovi s veterine imali laboratorisje vjezbe"
Cizi--> Ima li neki problem osim ovog snjega?...Ja na to nemogu utjecati. nadam se da ce prestati, do sada je uvjek prestajao..
Cizi--> Kretajuci se po amfiteatru i predavajuci profesor primjecuje studenticu iz Zenice (prethodno mu poznata sa usmenog) pa pita... "gdje ste vi u subotu na utakmnici...kakva ste vi Zenicanka?" (u subotu je igrao Zeljeznicar protiv Z.Celika a Zenicani su poznati kao fanaticni navijaci .. p.s. reprezentacija i domacini valjda tamo kad igraju nikada ne gubi jer oni protivnici ostanu bez onog 12. igraca koji se popularno zove "navijaci")
Cizi--> ... Usljed nestasice krede profesor primjecuje neke zadatke mat. na tabli pa komentarise.. "Sta ovo huse trosi kredu 100 na sat..."studenti negiraju.. "to nisu nasi zadatci"... a pa necete mi valjda reci da ovi na veterini uce kompleksne f-je.. "DA!"...hmm pa kakve veze ima krava i Z.?!
Cizi--> Recite im da nam daju flomastere...ponjecemo ih kuci..
Cizi--> Ovi sto "Sume"...neka budu spremni da se susretnu sa zimskim radostima...(naravno snejg tog dana u Sarajevu je bio 30-ak Cm)...
Behdzet--> Pile, maca, kosarkaska lopta
Behdzet--> prica jednom kako je dok je on studirao kako su imali divnog profesora koji im je savjetovao da je dovoljno da uce onoliko koliko budu u WC-u... nakon toga je tokom semestra znao ponoviti.. "i uzmes ono i citas .. pa dok ne zazubori (praveci pokret kao u WC-u za pustanje vode iz vodokotlica)....
Behdzet--> ...Kako se ko zove...nekima je to jako bitno... ali evo ovdje moze matrica biti i A i B ali evo meni najdraze C....(nemojte se smijati!!!)
Behdzet--> .....Nemoze, morate nauciti sve pojmove....kako ces ti kad te posalje idi donesi pile zutih krila a ti neznas sta je pile..
Huse--> ... Student: "Profesore profesore.. ovdje se citav jedan red nije potpisao".. hmm .. pa nemoze se red ni potpisati.. mogu samo clanovi reda !!!
Huse--> Obrisi sve samo mi ostavi onu transponovanu matricu (Huse Fatkic cistacici tokom izlaganja)
Huse--> ... A ako je tesko naci izvod onda.. kao u ovoj prosloj zadaci.. pjevamo pjesmu
Jedan vic... "Zatekao se Prof. Dr. (matematicar) na otoku sa konzervama hrane ali bez otvaraca...ogladni i sjedne na plazu sa konzervom u ruci i razmislja...bezbeli tezak problem...pomoc mat. analize ce dobro doci...posmatra konzervu i kaze: "Problem: otvoriti konzervu..., Rjesenje: Pretpostavimo suprotno..."
Koliko smo puta culi: -I pijan covjek vidi da je to 1234%^4322,098-
Koliko smo puta culi: -Ali student nema vremena za ucenje ,valja mahat po Zetri-
Koliko smo puta culi: -Uzmi bolan Mitrinovica,tamo ti sve lijepo pise-
Koliko smo puta culi: -I kad radis zadatke,navi onaj veker za 45 min,samo ga bogati malo odmakni da ga ne nabijes nogom kad zvoni
Azem--> Uzmes ovu olovku,prepilis je ,nabijes na klizac...pomjeras ga dole ,gore....i to je to.Jel sad jasno sta je mufna???
Azem--> Ako ne znas,zatvori se bolan u onaj klozet,pa se lupaj cekicem po glavi dok ne skontas !!!!
Azem--> Na ovom fakultetu,studenti izlaze na ispite ko na olimpijadu...ko veli vazno je ucestvovati.Od njih sto koji izadju,99 ne zna napraviti zadatke,a onaj jedan pogrijesi!-
Azem--> Ja da sam dobio sesticu,ja bih odamah uzeo olovku i prekrizio se tamo na onom spisku.-
Azem--> Nije da smo spustili kriterije do podruma,nego smo iskopali rupu ispod njega!-
A dodju bogami i zalbe.Jedan nas kolega je skupio hrabrosti i otisao da vidi sta je uradio,cisto iz znatizelje.Azem gleda samo gleda u rad: -Ja sam dosao da vidim sta sam uradio -Izlazi -Ja sam.... -Ma izlazi -A sto profesore... -Izlazi,dok te nisam zapamtio
Sjecanja jednog studenta: sjecam se kad sam isao na usmeni iz MatI na gradevinu i idu Behdzo i Azem prema aparatu za kafu, nesto su bili dobro raspolozeni taj dan, i prilazi neki jadnik i eto on bi nesto da pita u vezi usmenog, a Behdzo ne gubi vrijeme i odma pita "Koliko je log(0)"........... jadan momak totalno izbezumljen ni?ta ne konta, a onda ga i Azem uhvati i na kraju mu rekose - to ne zna? ma bjezi odma, ne pojavljuj se na usmenom... U tom im je i kafa bila gotova, i oni su se kidali jadniku od smijeha, a i ja s njima koji sam to gledao.
Azem--> Kad ovaj zadatak dodje, bude 100-0 za nas. pa onda se okrene kad neko prica i kaze: 'De sad reci ako smijes'
Azem--> Nije ovaj fakultet za tebe,idi na pijacu pa prodaji mandarine (nekad kaze:idi taksiraj)
Azem--> -Pola vas jos nije ni pocelo uci onedjedjeljak,utorak sve sutra cu ima vremena,onda dodje petak mora se izac,ustane se u subotu poslijepodne. dok se otrijeznis mrak i vec dodje nedjelja......a gdjes nedjeljom ucit!
Na zadnjim vjezbama trebali su bitti potpisi i ulazi Azem : -Sta vas je ba ovoliko danas doslo,jel vam to danas dajem potise -Daaajeteee -E sto vam nisam prosli put dao,da vas danas pola ne dodje....da vas vise ne gledam...
Pismeni iz uvoda,ttip vec kasni pet minuta,onaj dezurni ga smijesta za svoju katedru,tip rovi po torbi,ulazi Behdzo: -Sta je sad nemas papira, pa nema olovke, pa kad nadjes olovku onda ces i ulozak trazit!!!
Azem--> Ovo je StolZov stav, neki ga zovu i Stolcov stav. Ma zovi ga ti i tramvaj ako hos, nece ti se on odazvat. Al ga znaj.
Azem--> Bolan sto sjedis tu i blejis ?!? Idi na pivu ! I ja bih sad otiso da ne moram raditi.
Azem--> -?I onda dodje njegov babo i kaze ,moj sin je odlican informaticar, a on kroz onu cijev? lupa citav dan po tastaturi,e jaka mi informaticara.I pita me sta ce ?ma izbaci to ba napolje.Sta? Pa valjda racunar!"
Azem--> Ma sta prica? u zadnjem redu! Idi bolan beri ljubicice, nemoj meni smetat.
Azem--> Studentu je draze popit tri pive neg kupit knjigu.
Azem--> Uzmi bolan tog Martinjenka pa procitaj. Integral je integral pa i na ruskom. A student nece da uzme vec pita ima li sta na engleskom. Ama ne znas ti ni svoj jezik a kamoli engleski.
Azem--> Studenti nauce napamet one zadatke iz skripti sto kolaju po fakultetu i cekaju svoj voz, a njega nema.
Azem--> Udem je u taksi,a on meni ka?eobar dan profesore.
Azem--> Sta ces ti ovdje? Idi guraj kamione.
Student: "Znate li hoce li profesor nama dati jos jedan rok?" Azem: "Hoce. Ako ustane na desnu nogu, ali ima dvije lijeve noge!"
Dezurao kvark na nekom ispitu i u neka doba razmjesti neku curu i kaze: "Haj ti sjedi vamo do prozora da se malo suncas, svakako neces ljetos na more"
Azem--> Ma radi covjek integral i dobije kao rezultat ln(pi/4), sve super, gotov zadatak, medjutim, prenese ga odjednom, veli eh sad uzmi ovaj rezultat otidji u afriku i pokazi onom bantu crncu, kazes ln(pi/4) a onaj bantu crnac uzme koplje pa te ganja. Kaze, moras to fino izracunat, pa nastavi covjek da radi zadatak, tj pretvara egzaktan rezultat u aproksimativni..
Azem--> kupi bolan pejovica, tamo ti sve fino pise, nemoj kupit pantalone i maicu, al kupi knjigu...al kakvi, nece student, kaze cirilica..."
Azem--> "ne znate ruski...? pa ucite ruski..."
Dobro je i ono kad Azem pocene sa 'da tuga bude veca' i nastavi o tome kako je u srednjoj skoli prisutna diskriminacija nekih elementarnih funkcija. i o najvecoj nepravidi nanesenoj matematici - cinjenici da antidiferencijal nosi ime neodredjeni integral
Azem--> ...300 studenata ceka, nije nikad na matematiku dva ni izaslo...otvoreno cu vam rec...dogodine u ovo doba bit ce ih 400
Azem--> ..cuvaj bolan te knjige trebace ti... a ne cim polozi ispit proda onog uscumlica pa ga zapije...
Azem--> ... ma bolan to i pjano dijete u osnovnoj vidi...
Azem--> Hej pa ako to ne mozes naucit, uzmi bolan onaj jedan flomaster pa sebi po zidu to napisi, pa poslije odvali malter do cigle pa omalterisi...
Azem--> racunaj to sam,necu ti ja racunat'
Sjecam se, dok sam jos studir'o, pred nekih cetiri godine, ide Azem hodnikom, ..... a hodnik pun raje, ...... ono vrijeme ispitnih rokova! Zastade Azem i pita lika:" Ucis li sta Sadi " Veli on: " Ucim profesore! " Azem: " Ma ku*ac ti moj ucis! "
Azem--> Nesto cu vam otvoreno reci, vi ste svi u zabludi.
Ne znam da li se jos uvijek sav zaprasi sa onom kredom, ali kod nas mu je to bila redovna pojava! Jednom, na trecoj godini, drzala nama dekanica Melita PDS2 i ono malo se zaprasila sa kredom i nije odmah primjetila, kad skonta ona to nakon nekih par minuta. Pogleda niz sebe i veli: "Vidi me k'o Azem!"
Azem--> Ne mogu da shvatim bezobrazluk studenata saobracaja, cim ja udjem on vice pauza. E njemu ce vala bit pauza cijeli zivot.
Azem--> Kad pises ime na ovaj spisak, pisi citko i stampanim slovima, nemoj mi se bogati potpisivat ne trebam ziranta
Azem--> Bolan nemoj DRLJITI po onim zadacima nego ko covjek uzmi dva postena
Azem--> Nemoj me ba pitat kako,ako nisi polozio matematiku 1 -suti i prepisuj!
Azem--> - kako ne znas sta je to? - uzmi ba pejovica 1, 2, 3, 4 i 5 pa to procitaj malo...
Azem--> mos' ovaj zadatak uradit na tri nacina, evo, jedan, drugi, treci. dode student i ne sjeti se ni jednog. i onda ko onaj daca, nije se sjetio.
Azem--> -bolan pa nije to biologija pa da naucis to za 5 dana
Azem--> -dadnes studentu potpis,a on ode do carsije pa mase indexom ko veli rijesio je sve
Azem--> -pa bolan imas mitrinovica,sjedi pa procitaj
Azem--> -pa nemoj da ti se skuplja prasina na mitrinovicu uzmi i procitaj
Azem--> -100 studenata izadje na ispit,prodje ih samo 2
Azem--> -koliko ima dana do ispita,(neko iz mase:2 mjeseca),pa bolan to ti je ko sutra
Azem--> -da im je profesor pregledao ne bi ih ni 5 proslo
Azem--> -mi pola sata pregledavamo,sat i pol pijemo kafu
Jedan student zakasnio uzeti potpis kod Azema.Ode on na fax i sretne ga na stepenistu. Studentrofesore,izvinite,moze li potpis Azemricekaj,imali vas jos,pa skupite indexe. Student:nema samo sam ja ostao. Azem:uh ******* jesi neodgovoran.
Pita jedan student : -Profesore sta vi mislite za ovu bolonju???? -Azem veli, ma evo i meni su sest sati nesta pricali , ni meni nije nista bilo jasno!
Ulazi Azem na prve vjezbe iz Uvoda, (a studenti ono frisko iz srednje skole, puni optimizma i energije) i uvodna recenica: "Sve sto ste mislili da znate o matematici, mozete slobodno da zaboravite!"

Cizi--> Cizi na ispitu iz OET-a rekao mrtav-hladan: dao sam vam dva nerjesiva i dva tesko rjesiva. Trebam li rec da nas je 80% odmah izaslo s ispita

Huse--> Na septembarskom roku iz Uvoda u matematiku rekali da su dali jedan s kineske olimpijade koji do sad jos nije uradjen, da vide hoce li kome sinut (sve ukupno dodju 3 zadatka)

Azem--> nije ti ovo olimpijada, da je vazno ucestvovati

Azem--> vidiš ovu napolitanku od determinante: red keksa, cokolade, pa opet keksa ...

Azem--> Metneš ovu glistu (misleci na integral) ...

Azem--> Nemoj bolan džabe dolaziti na ispit, disat tudi zrak, ako ovo nisi poceo ucit u oktobru (mart je).

Azem--> Numerika (vježbe): Imam za vas dvije price, prva je kineska druga je romanticna. Uzmeš daske metar sa metar i napraviš sito 1 mx1m sa rupama po 10 cenata. E onda uzmeš šaku riže i zafrljaciš u to sito. E kolko zrnaca upadne u koju rupu to ti je slucajna raspodjela. Sad romanticna. Prvog septembara opadne jedan list s jednog drveta. Drugog septembra opadne 83 lista, i tako ti sjediš i zapisuješ kolko koji dan opadne listova e i to ti je slucajna raspodjela.

Azem--> Dode student na instrukcije kod Azema u stan i ovaj mu odmah na vratima da papuce. Kaže student: "Hvala profesore nije mi hladno". Azem: "Ma nije to bolan što je tebi hladno vec što ti noge smrde."


Azem--> Svaki student radi ovako...Dodje petak s vjezbi, pa u grad, probudi se u Subotu u 3, pa sta bi dok se otrijezni dosla nedelja pa opet u grad...I dodje kuci u 5 i kaze, E VALA POCINJEM OD PONEDELJKA DA UCIM!...samo nije reko kojeg...

Azem--> pokucala dvojica likova njemu na vrata stana, a on ni pet ni sest, pogleda na sat: pa sta je ovo, kasnite vec deset minuta! hajde ulazite! evo vam rokovi, (uvaljujem im zadatke) prvo da vidim sta znate. likovi uzmu one rokove, gledaju nekih pet minuta u nizove, redove, funkcije i integrale, ne znaju sta im se dogadja, a onda se jedan od njih okurazi i kaze: 'ali, gospodine, mi smo dosli da vam uvedemo kablovski internet!?!?!?'

Azem--> ovaj limes tezi u nula i jos nesto, ali jebo to nesto!

Azem--> (u toku rjesavanja zadatka ledjima je okrenut amfiteatru, jedan lik prica, azem se okrece i kaze) Slusaj bolan, prestani pricati,...idi kod Kerima (kerim slipicevic, prof. nuklearne fizike, nekada radio u vinci) neka ti objasni akustiku pa ces skontati da te cujem

Azem--> nakon saobracajke koju je pretrpio jedan student (znam ga odlicno) ga sreo na hodniku i pita ga: Profesore kako ste, jeste li ozdravili? a on mrtav hladan kaze: Ja nisam ni bio bolestan, bio sam samo udaren...

Azem--> poceo ispit iz matII i jedan student (bio sam na tom ispitu, jun-jul) nije znao da pocne niti jedan zadatak i samo sjedi, kaze njemu azem: pa bolan sto si uopste dolazio!? ustao si rano ujutro - smetao si svojim ukucanima, doso si tramvajem i smetaio si ljudima, dosao si meni ovdje i smetas i meni, pa idi bolan kuci i kiseli noge bolje ti je


Isto prosle godine... Parcijala iz OE, Cizi seta amfiteatrom i u po frke zape za onu jednu stepenicu koja je malo veca od ostalih i rece: "Uh, mogao sam ja past' prije vas."


Cizi27.11.2006.) - Svaki vid nastave nosi sa sobom i odredjene opasnosti...
- Morat cete u okviru svojih slobodnih aktivnosti predvidjeti smanjenje svojih slobodnih aktivnosti

do sad meni najjala Cizijeva izreka:
"U takvoj ste situaciji da je i Željo prije vas osvojio prve bodove"


----------------------------------------------------------------

hehe ja necu zaboravit kad Cizi rece:"Ja samo ne razumijem kako je rijec potrosac muskog roda"

----------------------------------------------------------------

ja necu nikad zaboravit kad je azem nacrtao na tablu translatornu površ i pitao šta je ovo?, i ljudi poceli nabrajat: krivulja, rotaciona površ, površina, translatorna površ, a on sve "jok - jok - jok", kad smo svi ušutili, Azem u po frke Pa stoooora...stooora...nikad niste vidjelu storu?

----------------------------------------------------------------

"Ako neces da ucis, eno ti brate pravo i ekonomija pa se zajebavaj" - ime autora nije potrebno 8)

Tutor na algebri: "Meni je receno da vam izdiktiram definiciju ranga matrice po Behdzi"

----------------------------------------------------------------

"u gornje lijeve uglove upisite ime i prezime,br grupe,br indexa kao
i broj vasih cipela

> Na casu dokazao da je papa

> Cauchy je bio zlocko mada vam to nijedan matematicar nebi priznao Cauchy je bio jedan veoma los covjek on je finansirao ratove protiv naroda koje on nevoli .... cauchy je zlocko

> Ko nauc programirati za 21 dan iz knjige 21 dan vodim ga na rucak"

Zeljko Juric

----------------------------------------------------------------

Za ovo sam cuo, ali ne znam je li istina. Navodno Azema na saobracajnom prošle godine, na predavanjima neka cura pita što je dobila samo 1 bod iz zadace, a Azem mrtav-hladan pred punim amfiteatrom i u mirkofon joj rece: "da si manje d*kala po radu, dobila bi 2"

Onda par Ciijevih friških:
"Ovo Bolonja, ma nije ovo ni Trst, a kamoli Bolonja"
"Ako vas sad na parcijali položi 20, ja vas sve vodim na pice"

----------------------------------------------------------------

mC neki dan na ispitu podje uz stepenicu u amfiteatru na veterini kad zape pa se polomi pravo. I sad ustaje, cuva se rukama za kicmu i govori "Uh umalo da se slomim!"


Preuzeto sa www.etf.ba
User avatar
jyqan
Posts: 255
Joined: 01/06/2011 13:22

#74 Re: Biseri s faxa

Post by jyqan »

kojeime wrote:Ide funkcija ulicom, naidje integral i rasturi je. Ide f(x)=e^x ulicom, naidje integral, kad ova isplazi jezik i pocne pjevati "Ne mozes mi nista, ne mozes mi nista, lalalalalalalalala"

Vic sa ETF-a.
Ima verzija sa izvodom
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#75 Re: Biseri s faxa

Post by Ductus Holedocus »

Uzimam anamnezu i pitam zenu jel imala kakvih nasljednih bolesti u porodici..kad ona ni 5 ni 6
"imo mi je svekar.."(ne znam sta) :D
Post Reply