Biser sportskog komentatora-urbana legenda?

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1 Biser sportskog komentatora-urbana legenda?

Post by julisiz es grant »

Sigurno znate da se na internetu odavno prenosi, a među rajom još i od prije, navodna izvala Mirka Kamenjaševića kad je na jednoj utakmici uzviknuo: "Goool! K...c gol, stativa!" i navodno zaradio suspenziju.
Moje pitanje je: ima li neko među vama ko može potvrditi da je to zaista istina, a ne samo još jedna urbana legenda? Dakle, neko ko je to čuo svojim ušima, a ne od drugih. Ako ima takvih, volio bih da odgovore i na ova pitanja: koja je utakmica bila u pitanju? Da li je bio TV ili radio prenos? Ako je ovo izgovorio, da li je zaista dobio suspenziju i na koliko dugo? Da li je bilo reakcija u štampi i drugim medijima ( jer, ako se zaista desilo, nevjerovatno je da je moglo biti prešućeno )?
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#2 Re: Biser sportskog komentatora-urbana legenda?

Post by Admir_1984 »

Prepun je internet pomenute izjave, tako da bi trebalo da se 100% dogodilo
1. “Gol, gol … kurac gol, stativa!!!” – (Mirko Kamenjaševič)

2. “Slobodan udarac sa nekih 35 metara izvodi Bukal … “Topovski udarac i gol!!! Kurac gol, prečka … Sjedi mali, pička ti materina, ništa ne vidim.” (6 meseci suspenzije.) – (Mirko Kamenjaševič)

3. “Vahidin Musemić u izglednoj šansi - i ništaaa … Ali opet Musemić dolazi do lopte, udarac - i golman brani, lopta se odbija do Musemića koji upućuje snažan udarac lijevom nogom … Prečkaaa!!! Musemić ovaj put glavom i opet je promašio, jeb’o mu ja mater smotanu!!!”(2 godine suspenzije) – (Mirko Kamenjaševič)
Vezano za ovu prvu izjavu, citao sam na netu da je to sa utakmice Zeljo-Celik :?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3 Re: Biser sportskog komentatora-urbana legenda?

Post by JThomas »

pa što kaže, ima na hiljadu mjesta, i navodno se čak dvaput desilo, a ne jednom.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#4 Re: Biser sportskog komentatora-urbana legenda?

Post by sheilak »

A znate li za izjavu hrvatskog sportskog novinara Slavka Cvitkovica,skoro je to bilo, kada je u sportskoj najavi, umjesto "sportski sladokusci "rekao " sportski sladok..ci" ? :D :lol:

Mislim da je je ova vec sada legendarna, kao i " Ne sam, Safete, ne sam...". :-D
User avatar
Meho Kodro
Posts: 1141
Joined: 30/09/2005 13:57

#5 Re: Biser sportskog komentatora-urbana legenda?

Post by Meho Kodro »

sheilak wrote:A znate li za izjavu hrvatskog sportskog novinara Slavka Cvitkovica,skoro je to bilo, kada je u sportskoj najavi, umjesto "sportski sladokusci "rekao " sportski sladok..ci" ? :D :lol:
VIDEO: Slavko Cvitkovic - Poslastica za kosarkaske sladokurce
:D


Sto se tice Mirka Kamenjasevica, mislim da je stvarno to "izvalio", samo sto je to bilo davno i tesko moze biti nekih "materijalnih" dokaza u vidu audio snimke i slicno
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#6 Re: Biser sportskog komentatora-urbana legenda?

Post by trambusek88 »

Da vidimo jeli se u međuvremenu pojavio neko ko može ovo potvrditi.
Post Reply