Biometrijski pasoši

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#451 Re: Biometrijski pasoši

Post by manki »

Ja predao za biometrijski u februaru prošle godine, i dobio ga za 10 dana bez ikakvih problema. :run:
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#452 Re: Biometrijski pasoši

Post by alica.k »

van Basten wrote:a mene nakon mjesec dana zvali da mi kažu kako mi treba rodni list sa JMBG... ispade da se nisam ni rodio do prije neki dan :D
i naravno, u opštini Centar neće da mi ukuca JMBG sa lične karte gdje, bezbeli, uredno piše isti, nego sam morao do Grbavice i CIPSa da tamo uzmem potvrdu da imam matični broj i onda je u Centru gospođa uzela potvrdu sa nje prekucala matični i dala mi rodni :-)
21 vijek, doba kompjuterske tehnologije i BiH = :lol:
nisi jedini, ovo se izgleda masi raje desava.
User avatar
Bilki
Posts: 505
Joined: 04/05/2011 22:02

#453 Re: Biometrijski pasoši

Post by Bilki »

ja vadio pasos u Ambasadi u Becu i dobio ga na na kucnu adresu u roku od 12 dana. sad mi nije jasno kako daleko sporije ide procedura u BiH nego u Ambasadama. mozda zbog toga sto masno naplacuju pasose u dijaspori, kosta 130eura
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#454 Re: Biometrijski pasoši

Post by insomnia78 »

Bilki wrote:ja vadio pasos u Ambasadi u Becu i dobio ga na na kucnu adresu u roku od 12 dana. sad mi nije jasno kako daleko sporije ide procedura u BiH nego u Ambasadama. mozda zbog toga sto masno naplacuju pasose u dijaspori, kosta 130eura
Pa veca je potraznja u BiH a i glupa im procedura tako da npr iz Tuzle salju pasose na izradu u BL, pa onda oni vjerovatno sacekaju da se to nakupi da ne idu dzaba i tako jos nekih hiljadu zackoljica. A blago tebi, glupa ambasada u Parizu ne izdaje pasose, kazu nema opreme. Mo's misliti opreme fotoaparat i ona spravica za otiske ccc
User avatar
Bilki
Posts: 505
Joined: 04/05/2011 22:02

#455 Re: Biometrijski pasoši

Post by Bilki »

insomnia78 wrote:
Bilki wrote:ja vadio pasos u Ambasadi u Becu i dobio ga na na kucnu adresu u roku od 12 dana. sad mi nije jasno kako daleko sporije ide procedura u BiH nego u Ambasadama. mozda zbog toga sto masno naplacuju pasose u dijaspori, kosta 130eura
Pa veca je potraznja u BiH a i glupa im procedura tako da npr iz Tuzle salju pasose na izradu u BL, pa onda oni vjerovatno sacekaju da se to nakupi da ne idu dzaba i tako jos nekih hiljadu zackoljica. A blago tebi, glupa ambasada u Parizu ne izdaje pasose, kazu nema opreme. Mo's misliti opreme fotoaparat i ona spravica za otiske ccc
drug ima tu mnogo vise opreme nego sto mislis, mora i postaviti zasticenu liniju za prenos podataka( jer automatski cim predas za pasos podaci su vec u banjaluci) nema tu nikakvog slanja putem poste ili nesto slicno a kad salju gotove pasose onda ide valjda postom ilinekim expresom, malo sam cackao info oko toga i otprilike su postavili opremu u ambasadama gdje ce im se isplatiti za kratko vrijeme
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#456 Re: Biometrijski pasoši

Post by insomnia78 »

Bilki wrote:
insomnia78 wrote:
Bilki wrote:ja vadio pasos u Ambasadi u Becu i dobio ga na na kucnu adresu u roku od 12 dana. sad mi nije jasno kako daleko sporije ide procedura u BiH nego u Ambasadama. mozda zbog toga sto masno naplacuju pasose u dijaspori, kosta 130eura
Pa veca je potraznja u BiH a i glupa im procedura tako da npr iz Tuzle salju pasose na izradu u BL, pa onda oni vjerovatno sacekaju da se to nakupi da ne idu dzaba i tako jos nekih hiljadu zackoljica. A blago tebi, glupa ambasada u Parizu ne izdaje pasose, kazu nema opreme. Mo's misliti opreme fotoaparat i ona spravica za otiske ccc
drug ima tu mnogo vise opreme nego sto mislis, mora i postaviti zasticenu liniju za prenos podataka( jer automatski cim predas za pasos podaci su vec u banjaluci) nema tu nikakvog slanja putem poste ili nesto slicno a kad salju gotove pasose onda ide valjda postom ilinekim expresom, malo sam cackao info oko toga i otprilike su postavili opremu u ambasadama gdje ce im se isplatiti za kratko vrijeme
Pa valjda bi ambasade vec morale imati zasticenu liniju?
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#457 Re: Biometrijski pasoši

Post by terra_incognita »

koje su lokacije, osim one stare na kojima se moze vaditi pasos ?
sgunited
Posts: 307
Joined: 15/05/2011 02:10
Location: Sarajevo

#458 Re: Biometrijski pasoši

Post by sgunited »

za ovo pitanje ranije, saobracajne kazne nemaju veze sa pasosem i mozete izvaditi pasos, licnu ili sta vam god treba, kazne su problem za saobracajnu i vozacku samo...

Lokacija u Starom Gradu ti je u ulici Safet bega Basagica ali ti ne bi preporucio iskreno, guzve ima ne puno ali ima samo sto su ovi sto rade totalno nesposobni i spori a i stalno im "pada sistem" valjda izvlakusa kad hoce pauzu, bio tri puta i sva tri puta pao sistem tako da ovih dana idem u hotonj predati kazu da nema guzve uopste
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#459 Re: Biometrijski pasoši

Post by terra_incognita »

a mozemo li mi iz sarajeva predati u hadzicima ili vogosci, recimo ?
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#460 Re: Biometrijski pasoši

Post by alica.k »

sgunited wrote:za ovo pitanje ranije, saobracajne kazne nemaju veze sa pasosem i mozete izvaditi pasos, licnu ili sta vam god treba, kazne su problem za saobracajnu i vozacku samo...

Lokacija u Starom Gradu ti je u ulici Safet bega Basagica ali ti ne bi preporucio iskreno, guzve ima ne puno ali ima samo sto su ovi sto rade totalno nesposobni i spori a i stalno im "pada sistem" valjda izvlakusa kad hoce pauzu, bio tri puta i sva tri puta pao sistem tako da ovih dana idem u hotonj predati kazu da nema guzve uopste
nema guzve, ja predala prosle sedmice, ispred mene samo jedan par bio da predaju za pasos.
lajkujMe
Posts: 12255
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#461 Re: Biometrijski pasoši

Post by lajkujMe »

Glavni problem sto pasosi budu gotovi tako kasno je krivica opcina, kao sto se vec zna ti ne trebas nista od dokumenata vaditi za pasos, ali opcina u kojoj si evidentiran mora i nazalost postoji mnogo opcina u cijeloh bih s veoma losom administracijom u opcinama, kad sam ja isao po svoj pasos jedan stari lik poslije mjesec dana nije mogao dobiti pasos s obrazlozenjem da mu opcina u kojoj je evidentiran nije informacije o rodnom listu i drzavljanstvu (opcina istocni doboj ili tako nesto) jos mu je teta rekla da je to najgora opcina sto se administracije tice :-)
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#462 Re: Biometrijski pasoši

Post by vnm »

dosao u 9:10, 3 osobe ispred mene bile. kad sam dosao na red okrenem se, iza mene kolona do ulaza. :mrgreen:
User avatar
dami
Posts: 52
Joined: 26/08/2009 10:41

#463 Re: Biometrijski pasoši

Post by dami »

Da li neko zna do koliko je radno vrijeme za predaju zahtjeva za pasose,da li je do 16 ili produzeno?
Hvala
Jingo
Posts: 46
Joined: 28/07/2006 11:45

#464 Re: Biometrijski pasoši

Post by Jingo »

da li je opala gužva za pasoše? Koliko se sad čeka?
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#465 Re: Biometrijski pasoši

Post by sheilak »

Jingo wrote:da li je opala gužva za pasoše? Koliko se sad čeka?
Jeste skroz. Za predaju sam cekala sa mamom (njen je pasos) oko 10 min. Samo par ljudi je bilo. Kod preuzimanja je odmah dosla na red.
Jingo
Posts: 46
Joined: 28/07/2006 11:45

#466 Re: Biometrijski pasoši

Post by Jingo »

Super, hvala na info.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#467 Re: Biometrijski pasoši

Post by respo »

sheilak wrote:
Jingo wrote:da li je opala gužva za pasoše? Koliko se sad čeka?
Jeste skroz. Za predaju sam cekala sa mamom (njen je pasos) oko 10 min. Samo par ljudi je bilo. Kod preuzimanja je odmah dosla na red.
i koliko si cekala na dizanje pasosa?
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#468 Re: Biometrijski pasoši

Post by vox-populi »

Moze li se cijela procedura zavrsiti za cca. 7 dana? Vjerovatno ne, ali eto, rekoh da priupitam :)
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#469 Re: Biometrijski pasoši

Post by sheilak »

@respo

2 sedmice

@vox populi

mami su rekli da dodje za dvije sedmice, ali kako nema guzve mislim da je moguce i ranije zavrsit, ca 10ak dana. U svakom slucaju pitaj.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#470 Re: Biometrijski pasoši

Post by suncica24 »

Pitanje, za "dijasporce" :D

Boravisna dozvola u proceduri, izdata na D vizu sa jednim ulaskom.
Regularno,tj. sa "obicnim pasosem" za izlazak i povratak u zemlju dok traje procedura izdavanja dozvole bih trebala traziti nesto sto se zove "Authorization of regress".
Sad, pitanje je da li sa bio pasosem mogu izaci, i sto je bitnije ponovo uci u EU dok traje procedura izdavanja dozvole na datu vizu? Tj. da li moram ganjati ovu potvrdu?
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#471 Re: Biometrijski pasoši

Post by ema_ »

vox-populi wrote:Moze li se cijela procedura zavrsiti za cca. 7 dana? Vjerovatno ne, ali eto, rekoh da priupitam :)

Meni rekli 10 dana max. Što bi značilo da je sigurno i prije gotovo i stoji onako :zoka: .
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#472 Re: Biometrijski pasoši

Post by vox-populi »

suncica24 wrote:Pitanje, za "dijasporce" :D

Boravisna dozvola u proceduri, izdata na D vizu sa jednim ulaskom.
Regularno,tj. sa "obicnim pasosem" za izlazak i povratak u zemlju dok traje procedura izdavanja dozvole bih trebala traziti nesto sto se zove "Authorization of regress".
Sad, pitanje je da li sa bio pasosem mogu izaci, i sto je bitnije ponovo uci u EU dok traje procedura izdavanja dozvole na datu vizu? Tj. da li moram ganjati ovu potvrdu?
Ako ti na vizi pise single entry, onda trazi tu potvrdu jer neces moci ponovo uci u EU.
elia
Posts: 48
Joined: 15/01/2011 17:32

#473 Re: Biometrijski pasoši

Post by elia »

Zna li mozda neko kako mogu izvaditi uvjerenje o drzavljanstvu i izvod iz maticne knjige rodjenih iz RS-a, a da ne moram ici tamo. Moze li se u Federaciji, negdje na granici sa Federacijom, ili putem konzulata to zavrsiti? Treba mi za biometrijski.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#474 Re: Biometrijski pasoši

Post by muha_sa »

elia wrote:Zna li mozda neko kako mogu izvaditi uvjerenje o drzavljanstvu i izvod iz maticne knjige rodjenih iz RS-a, a da ne moram ici tamo. Moze li se u Federaciji, negdje na granici sa Federacijom, ili putem konzulata to zavrsiti? Treba mi za biometrijski.
:-) konzulata rs :?: :-)
elia
Posts: 48
Joined: 15/01/2011 17:32

#475 Re: Biometrijski pasoši

Post by elia »

Koliko ja znam ne postoji, a nadam se da nece nikada ni postojati konzulat Republike Srpske. Konzulat ili ambasada Republike Bosne i Hercegovine, podrazumijeva se. Mozda neko ima iskustva, pomoglo bi mi, jer trenutno mi je prosto pa nemoguce otici u RS.
Post Reply