Biometrijski pasoši

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#401 Re: Biometrijski pasoši

Post by Wind »

User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#402 Re: Biometrijski pasoši

Post by vozač »

Sarayman wrote:
Tahta wrote:treba mi provjerena info
koje radno vrijeme MUP-a kantona sarajevo za izdavanje pasoša trenutno ?
Fakat zna li ovo neko?
Najbolje vrijeme i za predaju papira i za podizanje pasoša je između 15.30 i 16.00. Obično nema više od par ljudi da čekaju u redu.
dobraja
Posts: 1
Joined: 12/03/2010 02:13

#403 Re: Biometrijski pasoši

Post by dobraja »

Da ne bih otvarala novu temu vezanu za novi biometrijski pasos samo da kažem par riječi.
Prije nešto više od 20 dana predala sam za pasoš koji naravno nije bio gotov u tom vremenskom periodu. U medjuvremenu su me zvali i tražili mi da donesem uvjerenje o državljanstvu? Ne bi mi bilo čudno da je to na primjer traženo u zahtjevu ali mi je čudno da ova "država" (moram to da stavim pod navodnicima) traži taj papir nakon četiri stara pasoša koja sam izvadila u posljednjih trinaest godina. Ne znam zašto ne bi postojala baza podataka i da nam samo trebaju navedeni 1. Lična karta, 2. Potvrda o uplati i pod 3. Stari pasoš??
Još kad sam čula da su nekim osobama tražili i vjenčani list bilo mi je sasvim jasno u kakvoj se situaciji nalazi ova država. Hej vjenčani list za pasoš, ma daj!!!!
Uglavnom ja sam svoj "slučaj" vadjenja pasoša riješila nadoplatom od 160 KM koje sam im nerado predala jer smatram da se jedan rutinski proces kao što je vadjenje pasoša (rutinski zato što nije prvi put) treba napraviti bar za sedam dana.
I da ne zaboravim reći da sam svaki put ŠOKIRANA kada vidim red od pedesetak ljudi koji se ne miče sa mjesta a sve to čekaju na visokim temperaturama. NE MOGU da vjerujem da to vidim svojim očima i hoću da kažem da sam jako RAZOČARANA i osjećam se POVRIJEDJENOM kao ljudska jedinka.

Mnogo sreće svima koji će u bliskoj i daljnoj budućnosti čekati na 30 stepeni nekoliko sati da bi predali zahtjev za pasoš.

Hoćemo u Evropu, aha!!!
User avatar
HaHaHa2
Posts: 933
Joined: 03/04/2008 00:21
Location: Sarajevo

#404 Re: Biometrijski pasoši

Post by HaHaHa2 »

Sarayman wrote:
Tahta wrote:treba mi provjerena info
koje radno vrijeme MUP-a kantona sarajevo za izdavanje pasoša trenutno ?
Fakat zna li ovo neko?
Do 19h
User avatar
ja_cura_
Posts: 941
Joined: 14/03/2007 10:10
Location: Sarajevo

#405 Re: Biometrijski pasoši

Post by ja_cura_ »

dobraja wrote: Još kad sam čula da su nekim osobama tražili i vjenčani list bilo mi je sasvim jasno u kakvoj se situaciji nalazi ova država. Hej vjenčani list za pasoš, ma daj!!!!

sto je ovo cudno?

mozda su se tek nedavno vjencali, nisu pravili ranije pasos sa novim prezimenom pa im treba za evidenciju????


a meni je jedna teta fino objasnila to: svi koji su vadili cipsove licne u peridou 2003/2004 kad su se tek poceli izdavati prolaze neke duple provjere, jer je u to vrijeme bilo raznih malverzacija i izdavanja licnih dokumenata svakojakim ljudima i kriminalcima....pa tako i pasosa....
kween
Posts: 181
Joined: 07/05/2009 20:08

#406 Re: Biometrijski pasoši

Post by kween »

trebam pomoc..

nisam iz sarajeva tek sam sad ovde prijavljena . sta mi treba za predaju pasosa
licna , ova uplata od 40km , i jel to to ? stari pasos sam izgubila jer je isteko prije sto godina pojma nemam gdje je jer sam se selila par puta hoce li to biti problem ? jel treba rodni list?uvjerenje o drzavljanstvu obzirom da nisam iz sarajeva..
i gdje se tacno ovo predaje ..ja sam prijavljena u opcini centrar..rekli su mi negdje preko puta marsalke bas se ne snalazim ovde ako moze pomoc...
kolko se ceka odprilike?
User avatar
CarobLJak
Posts: 46
Joined: 30/03/2009 15:08

#407 Re: Biometrijski pasoši

Post by CarobLJak »

Sve informacije vezano za pasos i potrebne dokumente.

http://mupks.ba/?jezik=bos&x=4&y=23
User avatar
banovan
Posts: 740
Joined: 30/03/2009 20:51
Location: Total chaos - south of heaven

#408 Re: Biometrijski pasoši

Post by banovan »

Nedavno sam napunio 18 godina,i predao sam zahtjev za licnu kartu koja ce biti gotova u periodu od 15-60 dana :-? .
Eh problem je u tome sto meni treba pasos za nekih 30tak dana.Jel postoji neka mogucnost da kao punoljetna osoba predam zahtjev za pasos bez licne karte,uz prisustvo roditelja,sa onom potvrdom da sam predao zahtjev za licnu ili nesto slicno :-?
User avatar
CarobLJak
Posts: 46
Joined: 30/03/2009 15:08

#409 Re: Biometrijski pasoši

Post by CarobLJak »

banovan wrote:Nedavno sam napunio 18 godina,i predao sam zahtjev za licnu kartu koja ce biti gotova u periodu od 15-60 dana :-? .
Eh problem je u tome sto meni treba pasos za nekih 30tak dana.Jel postoji neka mogucnost da kao punoljetna osoba predam zahtjev za pasos bez licne karte,uz prisustvo roditelja,sa onom potvrdom da sam predao zahtjev za licnu ili nesto slicno :-?
Mozes probati, samo drug to probati je cekanje u redu najmanje 4-5 sati, guzve su katastrofa. Ja se kanim danima da idem predati, mrsko mi cekati u redu, pa cu sacekati da malo opa'ne guzvara. Doduse imas na onoj stranici br. tel koliko sam vidio (moj gornji post) pa nazovi pitaj.
samo_ovaj_put
Posts: 1001
Joined: 16/10/2009 15:33

#410 Re: Biometrijski pasoši

Post by samo_ovaj_put »

izrazio sam zelju da sebi izvadim ovaj biometrijski pasos,pa me zanima kako da mjenjam sliku koja mi je na ovom starom pasosu?
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#411 Re: Biometrijski pasoši

Post by ladyada »

Patrice wrote:a ma zovem vec 6 dana, vazda zauzeto!cula sam i od drugih da je skoro nemoguce doci do njih putem telefona.
a mozda se ipak neko nadje ovdje da zna odgovor na pitanje moje :wink:
zar ne salju vise pasose kuci ko prije u njemackoj .............
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#412 Re: Biometrijski pasoši

Post by kriticarka_nikova »

banovan wrote:Nedavno sam napunio 18 godina,i predao sam zahtjev za licnu kartu koja ce biti gotova u periodu od 15-60 dana :-? .
Eh problem je u tome sto meni treba pasos za nekih 30tak dana.Jel postoji neka mogucnost da kao punoljetna osoba predam zahtjev za pasos bez licne karte,uz prisustvo roditelja,sa onom potvrdom da sam predao zahtjev za licnu ili nesto slicno :-?
Pa jel bude pasos gotov za 30 dana ili se duze ceka?
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#413 Re: Biometrijski pasoši

Post by kockica_kockica »

kriticarka_nikova wrote:
banovan wrote:Nedavno sam napunio 18 godina,i predao sam zahtjev za licnu kartu koja ce biti gotova u periodu od 15-60 dana :-? .
Eh problem je u tome sto meni treba pasos za nekih 30tak dana.Jel postoji neka mogucnost da kao punoljetna osoba predam zahtjev za pasos bez licne karte,uz prisustvo roditelja,sa onom potvrdom da sam predao zahtjev za licnu ili nesto slicno :-?
Pa jel bude pasos gotov za 30 dana ili se duze ceka?

30 radnih dana sada radi guzve... oduzi se to na mjesec i po dana... :)
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#414 Re: Biometrijski pasoši

Post by Partijaner »

Zivim u Zenici i trebao bih vadit ovaj biometrijski pasos pa mozel mi neko reci sta je potrebno ??
Unaprijed hvala.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#415 Re: Biometrijski pasoši

Post by kockica_kockica »

Partijaner wrote:Zivim u Zenici i trebao bih vadit ovaj biometrijski pasos pa mozel mi neko reci sta je potrebno ??
Unaprijed hvala.
www.mupks.ba

imas sve na njihovoj stranici
User avatar
bailaor
Posts: 283
Joined: 19/10/2010 10:52
Location: Kod majoriziranih Ujni

#416 Re: Biometrijski pasoši

Post by bailaor »

Sarayman wrote:
Tahta wrote:treba mi provjerena info
koje radno vrijeme MUP-a kantona sarajevo za izdavanje pasoša trenutno ?
Fakat zna li ovo neko?
Do 18h...provjereno
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#417 Re: Biometrijski pasoši

Post by Partijaner »

kockica_kockica wrote:
Partijaner wrote:Zivim u Zenici i trebao bih vadit ovaj biometrijski pasos pa mozel mi neko reci sta je potrebno ??
Unaprijed hvala.
http://www.mupks.ba

imas sve na njihovoj stranici
Hvala druze.
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#418 Re: Biometrijski pasoši

Post by gurabija78 »

imal guzve u SA? koliko dugo se ceka u redu?
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#419 Re: Biometrijski pasoši

Post by respo »

Partijaner wrote:
kockica_kockica wrote:
Partijaner wrote:Zivim u Zenici i trebao bih vadit ovaj biometrijski pasos pa mozel mi neko reci sta je potrebno ??
Unaprijed hvala.
http://www.mupks.ba

imas sve na njihovoj stranici
Hvala druze.
licna na uvid stari pasos ako imas i uplatnica nista vise
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#420 Re: Biometrijski pasoši

Post by vozač »

gurabija78 wrote:imal guzve u SA? koliko dugo se ceka u redu?
zna li iko koliki je red, može li se za 2-3 sata predati u SA ?
User avatar
bailaor
Posts: 283
Joined: 19/10/2010 10:52
Location: Kod majoriziranih Ujni

#421 Re: Biometrijski pasoši

Post by bailaor »

vozač wrote:
gurabija78 wrote:imal guzve u SA? koliko dugo se ceka u redu?
zna li iko koliki je red, može li se za 2-3 sata predati u SA ?
Ja sam u ponedjeljak zavrsio sve za sat vremena...
fzs
Posts: 27
Joined: 10/06/2010 17:28

#422 Re: Biometrijski pasoši

Post by fzs »

prije jedno 2 godine mene i jarana su ufatila policija ono da cugamo, zapisala nas, njemu dosla kazna, meni nikad nije...
vjerovatno je to vec neko postavljo pitanje ali evo jos jednom ako nekom nije mrsko odgovoriti hocel biti problema prilikom vadjenja ?
Daado_Sa
Posts: 50
Joined: 17/11/2010 11:53

#423 Re: Biometrijski pasoši

Post by Daado_Sa »

fzs wrote:prije jedno 2 godine mene i jarana su ufatila policija ono da cugamo, zapisala nas, njemu dosla kazna, meni nikad nije...
vjerovatno je to vec neko postavljo pitanje ali evo jos jednom ako nekom nije mrsko odgovoriti hocel biti problema prilikom vadjenja ?
vjeruj da će ti doći, mislim ako si kojim slućajem mijenjao adresu stanovanaj onda ti se je malo prolongiralo jer te nisu uspjeli naci. Slična situacija se je desila meni prije dvije godine meni je kazna dosla u roku od 10 dna dok je jaranu tek nedavno dosla a od tada proslo vec dvije godine.
User avatar
brance
Posts: 98
Joined: 06/03/2009 13:03
Location: World

#424 Re: Biometrijski pasoši

Post by brance »

Pozdrav svima,

Interesuje me da li mi neko moze pomoci u mojoj specificnoj situaciji.

Imam stari pasos, i predao sam na ambasadu za boravisnu dozvolu kao student za Bec, jos polovinom Septembra, ali od vize jos uvijek nista. Tako da imam sada pitanje:

Da li ja smijem promijeniti sadasnji pasos za novi biometrijski, da ako ne dobijem vizu za 2-3 mjeseca, da mogu u februaru otici u Bec, posto moram uraditi par stvari oko papirologije. Znaci, da li oni meni vizu mogu staviti u novi biometrijski (posto ce biti novi broj pasosa, ako izvaim biometrijski), a u zahtijevu za zivu stoji broj starog.

Mozda da ponesem oba pasosa, kad me budu pozvali, ali mene iskljucivo interesuje smijem li ja sada da podnesem zahtijev za biometrijski, ili moram cekati sa starim pasosem?

Unaprijed hvala !! :)
AldinK
Posts: 36
Joined: 13/01/2008 17:00

#425 Re: Biometrijski pasoši

Post by AldinK »

Zna li neko koliko se ceka u Zenici?

Pokusao sam da predam dokumente za pasos prije dvije/tri sedmice i odustao sam (nezamislvia guzva). Dosao sam u pola devet i nisam mogao doci na red do kraja radnog vremena...
Post Reply