Biometrijski pasoši

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#251 Re: Biometrijski pasoši

Post by semmy »

znala sam da su nesposobni kreteni zaposleni na salterima za predavanje i preuzimanje pasosa...ali da su 100% nesposobni i glupi to fakat nisam znala do danas...

odem da preuzmem pasos sina, ponesem ovjerenu presudu o starateljstvu za dijete...kazu kreteni nemoze, posto sam se udala prosle godine, drugo vam prezime na rodnom listu djeteta ( iako na svakom rodnom listu djeteta stoji djevojacko prezime majke ) a drugo na licnoj ( logicno ) sa kojom sam i potpisal pri predaji zahtjeva za izradu pasosa..treba vam vjencani list :? :? :? a imaju moju licnu i sve moje podatke :? :? ..
jos ja fino pitala glupacu koja je radila obradu podataka jel mi dovoljna samo ovjerena kopija presude za podizanje, kaze jeste samo to....

hajd odem ja po vjencani i vratim se...kad opet nesto nije u redu, nesto se dogovaraju kao nije u redu presuda iz 2003 god. a vjencani list danasnji datum, vjencanje od prosle godine.... reko ne kontam, presuda se jednom izdaje na sudu i to je to....znaci imate moje podatke iz cipsa, licnu, vjencani list, ne kontam koji papir jos postoji kao dokaz da je moje dijete....nesto se dogovorise i napokin mi nakon pola sata dadose pasos...

ovo stvarno ima samo u nasoj drzavi...boze sacuvaj..

e sad kome da se zalim za njihovu nesposobnost, jer tamo ne postoji knjiga zalbe niti im je nadredjeni tu??????
User avatar
poplava
Posts: 296
Joined: 30/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#252 Re: Biometrijski pasoši

Post by poplava »

Ma kakva zalba, da je taj nadredjeni bolji ne bi se onako ponasali... onaj mrsavi sto radi za salterom juce poce bogarat zbog nekakvog djeteta sto je plakalo, jer su ga maltretirali snimanjem. U stilu "sta ga dovode ovamo, ja ne bi is'o nigdje kad bi ovo mor'o radit sa ovakvim djetetom, ne bi ni vadio pasos..." A ona plava je isto katastrofa, neki dan se izdera na mene jer zaboga nisam ponio potvrdu, ne moze ona gubiti vrijeme na to da joj govorim ime i prezime i kao teze joj je naci pasos. Zar je bio problem napisati na potvrdi da je ista potrebna za preuzimanje pasosa. A inace rade kao da su na prinudnom radu. Ma katastrofa totalna.
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#253 Re: Biometrijski pasoši

Post by semmy »

koji debili za ne povjerovati....na sta smo mi spali....
ko mi kaze da nece glast iduci put stocem cu ga opalit na licu mjesta....
User avatar
poplava
Posts: 296
Joined: 30/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#254 Re: Biometrijski pasoši

Post by poplava »

ma ono je prava slika naseg drustva, poslije ove avanture me ni malo ne cudi sto nam traze vize za bilo gdje... kad mi nismo sposobni sami sebi reizdati pasos za 30 dana, sta ocekujemo od drugih...
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#255 Re: Biometrijski pasoši

Post by semmy »

poplava wrote:ma ono je prava slika naseg drustva, poslije ove avanture me ni malo ne cudi sto nam traze vize za bilo gdje... kad mi nismo sposobni sami sebi reizdati pasos za 30 dana, sta ocekujemo od drugih...

slika zaposljavanja preko stele...sve rodbina koja ne zna reci dobar dan a kamoli sta drugo uradit..
User avatar
Vares City
Posts: 6965
Joined: 01/02/2008 21:13
Location: 'nonde

#256 Re: Biometrijski pasoši

Post by Vares City »

semmy wrote:ne kontam sta treba odma ic' u banja luku...ona unese podatke u cips...
isprinta primjerak tebi da mozes podic pasos, drugi ide na provjeru...kad se svi podatci provjere u tvom maticnom gradu onda ide za banja luku...ali ne ide to tako brzo...tek za 20-tak dana..oni b.luci zavrse za 3-4 dana, naravno samo ako ne izgube tvoje papire sto im se cesto desava...papire od mog sina su izgubili 2 puta, jednom u sa, jednom u b.luci...ev' sad cekam sta ce biti...nadam se da ce pasos biti gotov do subote jer zelimo na odmor...
eee jadni smo mi s ovom drzavom i nasim vodjama....
Ona unese podatke,......i......"zaglavi",......ne moze isprintati,..na to sam mislio.........
Pa tek onda kod mrse brkatog,....slika,.....cekaj zeleno,...prst jedan,....zeleno,.....drugi,....i tako potrosis dva dana odmora, :x
User avatar
libertyBiH
Posts: 617
Joined: 24/12/2004 06:14

#257 Re: Biometrijski pasoši

Post by libertyBiH »

Nista to nije strasno.Meni u Americi na certificaty pise da sam rodjen u Bosnia and Herzegovina.Odem da se prijavim za penziski fond kad mi kreten kaze da ima greska u sistemu (navodno mjesto rodjenja Bjelorusija).Moro novi rodni list iz Bosne donosit......ma fuj USA administracija...
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#258 Re: Biometrijski pasoši

Post by uradi sam »

tatjanamster wrote:E ja ništa ovo ne razumijem :-)
Trebam ovih dana podnijeti za pasoš, i sad - evo kaže da čekamo do 6. jula, pa onda
i ne razumijem - hoću li ja dobiti biometrijski pasoš ili 'normalni' pasoš :-)
Toliko je sve to zakomplicirano... :roll:
Sad čuh nešto kreće od 1.1.2010. :-) :-) :-)
I usput, daj pojasnite kako izgledaju ti biometrijski, i imaju li ih susjedne države? :roll:
Koliko mi se čini, nemaju :?
Ma to je pasos sto ti mjeri pritisak valjda, kad dodjes na granicu pa ako sta svercas on pokaze granicaru da ti je visok ili ti nizak pritisak zbog ubrzanog rada srca jer te puca trema da ti sta ne nadju, te granicar na osnovu biometrijskog pasosa ustanovi jeli sta svercas ili ne to je u kratkim crtama... :-D vise o pasosima i vizama pogledajte na stranici Milorada Dodika,
Nas ne zanima Evropa... :evil:
sonny_
Posts: 2
Joined: 18/08/2009 17:18

#259 Re: Biometrijski pasoši

Post by sonny_ »

sad mene zanima dali ce nama trebati vize za teb psaose...ili??
User avatar
Vares City
Posts: 6965
Joined: 01/02/2008 21:13
Location: 'nonde

#260 Re: Biometrijski pasoši

Post by Vares City »

sonny_ wrote:sad mene zanima dali ce nama trebati vize za teb psaose...ili??
:dance:
Gavaz
Posts: 119
Joined: 27/02/2008 14:39

#261 Re: Biometrijski pasoši

Post by Gavaz »

bez_ideje wrote:Kakav pasos,ja licnu cekam od 12 juna :x :x :x
Čime se krši Zakon o LK državljana BiH, član 11.
Nadležni organ je dužan da najkasnije u roku od 15 dana
nakon podnošenja zahtjeva za izdavanje licne karte, izda licnu
kartu podnosiocu zahtjeva ako utvrdi da podnosilac ima pravo na
istu.
Nadležni organ ce podnosiocu zahtjeva odmah izdati
potvrdu o prijemu zahtjeva za izdavanje licne karte.
Potvrda o prijemu zahtjeva služi kao dokaz da je državljanin
podnio zahtjev za izdavanje licne karte.
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#262 Re: Biometrijski pasoši

Post by Sir Charles »

sonny_ wrote:sad mene zanima dali ce nama trebati vize za teb psaose...ili??
Normalno da hoce. Biometrijski pasosi nisu jedini uslov za ukidanje viza, ali jesu jedan od uslova. Kada ispunimo sve uslove, onda cemo moci putovati bez viza sa novim pasosima.
Facasplaca
Posts: 223
Joined: 07/07/2009 10:18

#263 Re: Biometrijski pasoši

Post by Facasplaca »

sve se bojim da ce nas i Kosovo na ovom bezvizno-rezimskom putu preteci :dance:
Last edited by Facasplaca on 26/08/2009 22:47, edited 1 time in total.
Gavaz
Posts: 119
Joined: 27/02/2008 14:39

#264 Re: Biometrijski pasoši

Post by Gavaz »

poplava wrote:
semmy wrote:
poplava wrote:Mozda ipak bude... Navodno redovno dolaze ponedeljkom, a sad je kao vanredno pa ce neki doci sutra a neki prekosutra. Nama isto treba u subotu, ne znam sta da radim. Danas mi prijatelj rece da je neko njegov isao sa djetetom u Hrvatsku, nije im stigao novi pasos pa su ponijeli stari ponisteni i potvrdu i da su ih pustili. Ali hajd' znaj...
nesto se nesmijem usudit...valja prevalit toliki put s djetetom i da me vrate...zamisli naletis na kretena, ispegla te posteno i vrati nazad...


ova nasa drzava stvarno nije normalna
Hajde sto mene ispegla, nego treba objasniti djeci sto se vracamo nazad...
Ja racunam da je 17.08. 30 dana od kad sam predao zahtjev pa ce kao biti gotov u zakonskom roku, iako to vjerovatno nista ne znaci, kad ih vidim kakvi su smuseni. Kome da se zalim ako ne bude gotov i kakva je svrha? Uh...
Žali se Helsinškom komitetu i ombudsmenima za ljudska prava, ako imaš živaca, strpljenja i svega ostalog. Ako ti ne izdaju pasoš u zakonskom roku, krše osnovno ljudsko pravo – slobodu kretanja. Tuži ih i traži najveću moguću odštetu!
begovic
Posts: 1
Joined: 07/09/2009 22:13

#265 Re: Biometrijski pasoši

Post by begovic »

zlatiborka wrote:I meni je istekao pasos. Trebam ga mijenjati ali cu sacekati jos jer ne mislim putovati u zemlje EU. Zanima me da li sa licnom kartom mogu putovati u Srbiju. Znam da je to vazilo za ljude iz RS, ali nisam sigurna da li vazi za one iz Federacije.

Da li ja koja zivim u Sarajevu mogu putovati u Srbiju samo sa licnom kartom?

Hvala na odgovorima..... :dance:
Da u Srbiju moze sa osobnom kartom.
akcija007
Posts: 2856
Joined: 17/05/2008 23:50

#266 Re: Biometrijski pasoši

Post by akcija007 »

Vidio sam da mi je pasos istekao jos 2004 godine i sok me strefio a moram da putujem u Tursku. Svu sam papirologiju prikupio i sutra idem u MUP. kakvi se pasosi vade ,jel i dalje obicni kao do sada ili biometrijski i koliko se ceka na pasos ?
User avatar
Mjesanac
Posts: 7706
Joined: 01/09/2009 01:45
Location: Sarajevo

#267 Re: Biometrijski pasoši

Post by Mjesanac »

Ima li ko pojma kad ce ovi novi pasosi? Nesto su se svi mediji usutili.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#268 Re: Biometrijski pasoši

Post by respo »

dok ne vidim biometrijski pasos svojim ocima kao i nove tablice necu ni predavati za pasos
sva sreca sada mi ni ne treba a cekam da dodje taj biometrijski vec 2 godine i te 2 godine nisam isao dalje od srbije i hrvatske
valjda ce 2010 biti drugacija :D
FaceOff
Posts: 468
Joined: 01/06/2003 00:00

#269 Re: Biometrijski pasoši

Post by FaceOff »

Između 9.10. i 15.10. će u BiH biti dopremljene prve količine biometrijskih pasoških knjižica. Odmah dok stignu kreće njihovo izdavanje. Znači svi koji predaju zahtjeve 15.10 i dalje će dobiti biometrijski pasoš.
User avatar
Mjesanac
Posts: 7706
Joined: 01/09/2009 01:45
Location: Sarajevo

#270 Re: Biometrijski pasoši

Post by Mjesanac »

FaceOff wrote:Između 9.10. i 15.10. će u BiH biti dopremljene prve količine biometrijskih pasoških knjižica. Odmah dok stignu kreće njihovo izdavanje. Znači svi koji predaju zahtjeve 15.10 i dalje će dobiti biometrijski pasoš.
TY na infu
User avatar
frakson
Posts: 517
Joined: 24/10/2007 11:40

#271 Re: Biometrijski pasoši

Post by frakson »

Takmicili se Srbin Hrvat i Bosanac u plivanju na 20 km.
Plivaju oni kad na 10 km kaze Srbin "ja nemogu vise",i utopi se.
Poslije 15 km kaze Hrvat "ja nemogu vise",i utopi se.
Sto metara pred ciljem kaze Bosanac "ja nemogu vise", i otpliva nazad.
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#272 Re: Biometrijski pasoši

Post by anjusha »

ako je neko isao da preda papire za ovaj novi pasos, nadam se da ce biti ljubazan da napise sta je sve morao da podnese, kakva je procedura i ostalo.

i do kad ovi nasi stari pasosi vaze? do kad se moraju promijeniti? da li bih npr za NG bila u mogucnosti da putujem negdje u EU sa njim ili moram imati ovaj novi?
hvala
akcija007
Posts: 2856
Joined: 17/05/2008 23:50

#273 Re: Biometrijski pasoši

Post by akcija007 »

stari pasosi vrijede do kad vrijede tj. do datuma isteka.
za bimetrijski treba sve standarno nista ni vise ni manje papira
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#274 Re: Biometrijski pasoši

Post by photo »

netacno. za biometrijski ti treba samolicna karta. sve ostalo, oni sami izvlace iz baza podataka koje su sada uvezane (zato i jeste bila guzva pocetkom ljeta). samo kada dodjes, opet te fotografisu i uzimaju otisak prsta koji se pohranjuje u bazu podataka i cip na pasosu. ti trena samo da poneses licnu kartu, operes kosu i ruke i to je to.
User avatar
Kraljica_Suza
Posts: 898
Joined: 05/03/2009 16:48
Location: Graškograd

#275 Re: Biometrijski pasoši

Post by Kraljica_Suza »

anjusha wrote:i do kad ovi nasi stari pasosi vaze? do kad se moraju promijeniti? da li bih npr za NG bila u mogucnosti da putujem negdje u EU sa njim ili moram imati ovaj novi?
hvala
Stari pasos ti vazi dok ne istekne. Ne moras ga mijenjati ako ne zelis. Mozes putovati s njim u EU i naravno viza ti treba. :-D
Znaci, bez obzira na biometrijski pasos, ti ukoliko ne zelis ne moras uzimati novi pasos dok ti stari ne istekne.

Moj savjet - nemoj djaba davati pare i mijenjati pasos sve dok ti ne istekne. Kada ti istekne, onda uzmi biometrijski i to je to. :) Izuzetak jedino, ako se uvede bezvizni rezim prije nego tebi istekne pasos, onda idi ganjaj biometrijski, jer kada dodje bezvizni rezim tada ces putovati slobodno sa biometrijskim pasosem, dok bi sa starim opet morala traziti vizu. :)
Post Reply