bio proizvodi za zene

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#1 bio proizvodi za zene

Post by encian »

evo citah onu temu za wok pa procitah i o bio uloscima. moram priznati dvije stvari: to me podjesca na rat i otkuhavanje i mrlje i gadjenje, ali takodjer me uhvati panika kad pogledam u sastav svakog uloska.

nego, ono sto hocu da pitam: da li na tim uloscima dodje i onaj donji zastitni sloj? koliko se cesto mijenjaju? koliko ih treba za jednu menstruaciju? kako se odrzavaju? propustaju li? jeste li bas bezbrizne vi koje ih koristite?

molim iskustva i misljenja. takodjer ako imate jos sta od nezdravih stvari da se mogu zamijeniti zdravim (npr. dezodorans kristalom), molim vas sve mi napisite.
KeepItSimplE
Posts: 250
Joined: 20/05/2007 16:57
Location: SARAJEVO

#2 Re: bio proizvodi za zene

Post by KeepItSimplE »

encian wrote:evo citah onu temu za wok pa procitah i o bio uloscima. moram priznati dvije stvari: to me podjesca na rat i otkuhavanje i mrlje i gadjenje, ali takodjer me uhvati panika kad pogledam u sastav svakog uloska.

nego, ono sto hocu da pitam: da li na tim uloscima dodje i onaj donji zastitni sloj? koliko se cesto mijenjaju? koliko ih treba za jednu menstruaciju? kako se odrzavaju? propustaju li? jeste li bas bezbrizne vi koje ih koristite?

molim iskustva i misljenja. takodjer ako imate jos sta od nezdravih stvari da se mogu zamijeniti zdravim (npr. dezodorans kristalom), molim vas sve mi napisite.
ginekolozi savjetuju on dosadasnje uloske.. samo vata i preko ona mrezica,jes da su malo nezgrapni,al bar nisu plasticni i manja je sansa od raznih infekcija,osipa i sl.Meni su super ti i oni novi..ne znam sad kako se zovu,al uglavnom su pamucni i mirisu na kamilicu,reklama je super,to me
i namamilo,al svejedno kad sam probala,super su!
I jos sto ti mogu savjetovati (a i drugim zenskim osobama) dezodorans
ljudi izbacite hitno!
Pogotovo one antiperspirante,to je otrov za kozu..dermatolog mi je nakon
problema koji sam fasovala objasnio koliko je dezodorans ustvari opasan,posebno spomenuti antiperspiranti.Prostim rijecima,zabetonira ti
znojne zlijezde,ispod povrsine se nakupljaju bakterije i kolicina znoja,koja mora izaci,ali ne moze i onda se samo dobije kontra efekat,dobijes upalu
znojne zlijezde,koja je pravo opasna,uz to se pojacano znojis i to neugodno
samo mozes mirisati i niz drugih negativnih posljedica koristenja antiperspiranta.
Onda sam saznala za jedan tako prost,a fenomenalan recept..
nakon tusiranja,ili eto..uglavnom da je cist predio ispod pazuha.. namazes
frisko iscijedjenim sokom iz limete (vrsta limuna,a moze i obican limun),
ne samo da se nikako ne znojis nakon toga (bar je kod mene tako),vec
ti se koza hrani i C vitaminom,dise..a ugodno nekako mirise..svjeze..
i ZDRAVO je sto je najbitnije.To je ujedno i vrsta dezinfekcije,malo pecka i
ja otkako sam to cula,nikad vise nisam upotrijebila dezodorans.
Sto je isto super,ovako kad stavis neki parfem,ne pomijesa se sa mirisom
dezodoransa.
To bi bio moj savjet :)
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#3

Post by encian »

ej to sa limunom i dezodoransom, to je bas koristan savjet! hvala puno.

nego koji su to ulosci koje ti koristis? ja sam u japanu pa moram mami da kazem da posalje. japanci bas ne brinu o prirodno i neprirodno. jos nigdje nisam vidjela nista od tih bio stvari niti ih cula da pricaju o tome :(.
KeepItSimplE
Posts: 250
Joined: 20/05/2007 16:57
Location: SARAJEVO

#4

Post by KeepItSimplE »

dodje mi da sad odem u prodavnicu da vidim kako se zovu!!
ne mogu nikako da se sjetim naziva,pa cu ti napisati u toku dana,ili
kad se sjetim,ili kad budem izlazila vani,svraticu da pogledam kako
se zovu :) .Kako me nervira kad se ne mogu neceg sjetiti :( !
Zeleno je pakovanje,super..pola zeleno,pola pink..sa nacrtanim cvjeticima
kamilice cini mi se i mirisu na kamilicu,ma najbolji vidjeces :D.
Ako se neko sjeti kako se zovu,nek napise.. a ja cu ti svakako javiti.
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#5

Post by Bumbar »

KeepItSimplE wrote:dodje mi da sad odem u prodavnicu da vidim kako se zovu!!
ne mogu nikako da se sjetim naziva,pa cu ti napisati u toku dana,ili
kad se sjetim,ili kad budem izlazila vani,svraticu da pogledam kako
se zovu :) .Kako me nervira kad se ne mogu neceg sjetiti :( !
Zeleno je pakovanje,super..pola zeleno,pola pink..sa nacrtanim cvjeticima
kamilice cini mi se i mirisu na kamilicu,ma najbolji vidjeces :D.
Ako se neko sjeti kako se zovu,nek napise.. a ja cu ti svakako javiti.
Naturella...ja sad iz prodavnice :-D
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#6

Post by tempora »

Bumbar wrote:
KeepItSimplE wrote:dodje mi da sad odem u prodavnicu da vidim kako se zovu!!
ne mogu nikako da se sjetim naziva,pa cu ti napisati u toku dana,ili
kad se sjetim,ili kad budem izlazila vani,svraticu da pogledam kako
se zovu :) .Kako me nervira kad se ne mogu neceg sjetiti :( !
Zeleno je pakovanje,super..pola zeleno,pola pink..sa nacrtanim cvjeticima
kamilice cini mi se i mirisu na kamilicu,ma najbolji vidjeces :D.
Ako se neko sjeti kako se zovu,nek napise.. a ja cu ti svakako javiti.
Naturella...ja sad iz prodavnice :-D
Cesto gledam jednu emisiju koja se bavi porijeklom i sastojcima proizvoda.Jos nikada nisam vidjela da se i za jedan ulozak otkrilo da je zaista ono sto se reklamira.Kao ni gluposti tipa toalet papiri sa aloe vera ( te i ulosci) itd itd.Mislim da se samo radi o reklamnoj ublehi.
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#7

Post by Bumbar »

tempora wrote:[
Cesto gledam jednu emisiju koja se bavi porijeklom i sastojcima proizvoda.Jos nikada nisam vidjela da se i za jedan ulozak otkrilo da je zaista ono sto se reklamira.Kao ni gluposti tipa toalet papiri sa aloe vera ( te i ulosci) itd itd.Mislim da se samo radi o reklamnoj ublehi.
meni su oni platneni interesantni :)...hebi ga...najzdraviji :roll: :D
KeepItSimplE
Posts: 250
Joined: 20/05/2007 16:57
Location: SARAJEVO

#8

Post by KeepItSimplE »

tempora wrote:
Bumbar wrote:
KeepItSimplE wrote:dodje mi da sad odem u prodavnicu da vidim kako se zovu!!
ne mogu nikako da se sjetim naziva,pa cu ti napisati u toku dana,ili
kad se sjetim,ili kad budem izlazila vani,svraticu da pogledam kako
se zovu :) .Kako me nervira kad se ne mogu neceg sjetiti :( !
Zeleno je pakovanje,super..pola zeleno,pola pink..sa nacrtanim cvjeticima
kamilice cini mi se i mirisu na kamilicu,ma najbolji vidjeces :D.
Ako se neko sjeti kako se zovu,nek napise.. a ja cu ti svakako javiti.
Naturella...ja sad iz prodavnice :-D
Cesto gledam jednu emisiju koja se bavi porijeklom i sastojcima proizvoda.Jos nikada nisam vidjela da se i za jedan ulozak otkrilo da je zaista ono sto se reklamira.Kao ni gluposti tipa toalet papiri sa aloe vera ( te i ulosci) itd itd.Mislim da se samo radi o reklamnoj ublehi.

Joj Bumbarko krajisko,osevapila si se sto si mi rekla,jest naturela :D ,cijeli dan se ubih pokusavajuci da se sjetim kako ono..
Sto se tice ovog sto Tempora kaze,reklamna ubleha...ima i toga..ali ja se ne bavim proucavanjem porijekla i sastojaka proizvoda,recimo ulozaka..jer kad bismo krenuli,nista zivo ne bismo smjeli jesti,koristiti..tako da mozda i ne zelim da saznam neke stvari,da se ne opteretim.
Mogu samo reci ono sto sam licno ja isprobala i moje neke prijateljice,a to
su ovi naturela ulosci,koji su zaista mekani,ugodni,a da smo svi robovi reklamne ublehe jesmo.. samo sto neki ne bi priznali.
Ja priznajem da me privukla reklama za naturelu,jedva sam docekala
"iduci mjesec" :D da ih isprobami stvarno su se pokazali ko najbolji dosad.
Ista sam kad je rijec o samponima..kremama... jednostavno,kad vidim
dobru reklamu,ako me privuce,ja to moram probat,inace cu crci :)

NATURELLA :thumbup:
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#9

Post by encian »

e ako ne budu valjali ima da mi vratite za postarinu :oops: :)

ima li ko da koristi one platnene, zivo me interesuje iskustvo koje nije sa zvanicne stranice proizvodjaca. cini mi se tamo vingo pisala o njima na tome o woku.

a keepitsimple, taj limun, limeta, zar ne slipa? ja se jucer nalozila da probam, pa smetoh s uma.
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#10

Post by Pearl »

sta je sa tim kristalima koje spominjete, kao zamjenu za dezodorans? nikad ranije nisam cula za to.. cini mi se da je neko spominjao na nekoj drugoj temi, mozda debela, ali ne sjecam se da je bilo detalja....

sta je to, kako se koristi i ima li se kupiti u Sarajevu?
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#11

Post by mamica papucarka »

Pearl wrote:sta je sa tim kristalima koje spominjete, kao zamjenu za dezodorans? nikad ranije nisam cula za to.. cini mi se da je neko spominjao na nekoj drugoj temi, mozda debela, ali ne sjecam se da je bilo detalja....

sta je to, kako se koristi i ima li se kupiti u Sarajevu?
i mene interesuje :)
a najgore mi se cine farbe za kosu :( i rado bih nesto mijenjala, ali sam uzasno sijeda, tako da ne znam sta bi mi moglo zamijenit farbanje. Pokusala sam i sa crvenom kanom, ali slabo sijede pokriva :(
prije 1,5 sam izvukla premenove i jutros gledam, sve ponovo izraslo :(
doslo mi je da vristim od muke :(
Zhaba
Posts: 4160
Joined: 18/11/2006 23:24

#12

Post by Zhaba »

te kristale ima vec dugo kolko znam su to neki mineralni kristali...koristis kao i normalni deo (meni nije pomoglo)
Zhaba
Posts: 4160
Joined: 18/11/2006 23:24

#13

Post by Zhaba »

Image
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#14

Post by mamica papucarka »

Zhabo, gdje si kupila???Koliko kosta???jel imaju kakav miris, ili...???
tigris
Posts: 3670
Joined: 25/01/2005 14:21
Location: sarajevo

#15

Post by tigris »

te kristale sam vidjela u cm marketu a ja sam jedan kupila kod kolegice koja se bavi prodajom tih proizvoda...platila sam ga oko 17 KM i cini mi se da cijena u cm marketu slicna.....


nego jeste li sigurne za taj limun? shega mi zvuci ...cuj limun pod poazuh :-) :-)
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#16

Post by Pearl »

mamica 31 wrote:
Pearl wrote:sta je sa tim kristalima koje spominjete, kao zamjenu za dezodorans? nikad ranije nisam cula za to.. cini mi se da je neko spominjao na nekoj drugoj temi, mozda debela, ali ne sjecam se da je bilo detalja....

sta je to, kako se koristi i ima li se kupiti u Sarajevu?
i mene interesuje :)
a najgore mi se cine farbe za kosu :( i rado bih nesto mijenjala, ali sam uzasno sijeda, tako da ne znam sta bi mi moglo zamijenit farbanje. Pokusala sam i sa crvenom kanom, ali slabo sijede pokriva :(
prije 1,5 sam izvukla premenove i jutros gledam, sve ponovo izraslo :(
doslo mi je da vristim od muke :(
mamice, ima nekih kao prirodnih, organskih boja za kosu u onoj Makroviti koju smo spominjali.. kad budem isla, mogu pogledati cijene koje su i kakve boje imaju.. milsim da su malo skuplje nego inace, ali su navodno zdravije.. pa da probas kad dodjes....
User avatar
black
Posts: 17168
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#17

Post by black »

mamica 31 wrote:Zhabo, gdje si kupila???Koliko kosta???jel imaju kakav miris, ili...???
ma ima ga svuda kupiti...i za muskarce i za zene je isti (bar ovaj sto sam ja gledao) roll-on 6,5 km i stick 10,5 km i cini mi se sprej al ne znam koliko je :D
Zhaba
Posts: 4160
Joined: 18/11/2006 23:24

#18

Post by Zhaba »

mamica 31 wrote:Zhabo, gdje si kupila???Koliko kosta???jel imaju kakav miris, ili...???
nema mirisa a kupila sam u dm-u...cijenu ne znam vise ali mislim da nije puno skuplji od obicnog dea ;-)
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#19

Post by mamica papucarka »

odoh sad potrazit :)
Zhaba
Posts: 4160
Joined: 18/11/2006 23:24

#20

Post by Zhaba »

mamica 31 wrote:odoh sad potrazit :)
:lol: :lol: hajd pa javi ;-)
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#21

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 15:41, edited 1 time in total.
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#22

Post by encian »

hm, ja sam taj kristal imala u obliku kamena. plasticna kutija i u njoj nesto nalik kamenu. ima li gdje toga?

nego gdje je vingo da je pitamo za uloske.
Zhaba
Posts: 4160
Joined: 18/11/2006 23:24

#23

Post by Zhaba »

encian postavila sam sliku gore ;-)
KeepItSimplE
Posts: 250
Joined: 20/05/2007 16:57
Location: SARAJEVO

#24

Post by KeepItSimplE »

encian wrote:e ako ne budu valjali ima da mi vratite za postarinu :oops: :)

ima li ko da koristi one platnene, zivo me interesuje iskustvo koje nije sa zvanicne stranice proizvodjaca. cini mi se tamo vingo pisala o njima na tome o woku.

a keepitsimple, taj limun, limeta, zar ne slipa? ja se jucer nalozila da probam, pa smetoh s uma.
ne slipa nimalo..i ja sam mislila..samo uzmes jednu polovicu limete,ili limuna,natrljas pazuh..i to fino upije,ne brini..:) operi ruke..poslije,jedino to
KeepItSimplE
Posts: 250
Joined: 20/05/2007 16:57
Location: SARAJEVO

#25

Post by KeepItSimplE »

mamica 31 wrote:
Pearl wrote:sta je sa tim kristalima koje spominjete, kao zamjenu za dezodorans? nikad ranije nisam cula za to.. cini mi se da je neko spominjao na nekoj drugoj temi, mozda debela, ali ne sjecam se da je bilo detalja....

sta je to, kako se koristi i ima li se kupiti u Sarajevu?
i mene interesuje :)
a najgore mi se cine farbe za kosu :( i rado bih nesto mijenjala, ali sam uzasno sijeda, tako da ne znam sta bi mi moglo zamijenit farbanje. Pokusala sam i sa crvenom kanom, ali slabo sijede pokriva :(
prije 1,5 sam izvukla premenove i jutros gledam, sve ponovo izraslo :(
doslo mi je da vristim od muke :(
sijeda kosa je najbolja podloga za svaku farbu i za dobru boju kose :) ,znam po svojoj mami.U ratu je sva osijedila i to jako mlada..al zato sad ima boju kose boli glava (farba se) i svi je pitaju koja je tajna.. :D cak bih i ja sve dala da imam takvu boju kose..al moram cekati da posijedim:)
Post Reply