BINGO vs. KONZUM

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Post Reply
BizzNissMan

BINGO vs. KONZUM

Post by BizzNissMan » 28/11/2014 16:50

BINGO vs. KONZUM-Otvoreno pismo Management-u BING-a: Trebamo li dopustiti da nas neko **** u zdrav mozak za nase pare!?
Dragi moji,

Nadam se da ce vas ovo pismo naci u dobrom zdravlju i razpolozenju, te da cete isto shvatiti na najbolji moguci nacin, prihvatiti moje skromno misljenje, te iz istog izvuci ono najbolje.
Dakle, pisem vam iz slijedeceg razloga.
Vodjen onom nasom starom,dobrom “Kupujmo domace”, podrzimo nasu privredu i proizvodnju, nema veze sto mi od toga nemamo vidljivih rezultata, nek profitiraju bar oni sto vec imaju, ali hajd, kad nas vec kradu,nek nas kradu nasi…
Eh vodjen tom politikom, i sam umjesto npr. u Konzum (namjerno spomonjem Konzum, poslije cu objasniti i zasto), ja idem da kupim namjernice u BINGO. Nas BINGO.
I super je trzni centar. Ima svega, sto se kaze od igle-do konca. Ma pticijeg mlijeka. Znaci samo kazi i Bingo to ima. Kvalitetna roba, dobar izbor, haj sta ima veze sto tu i tamo nekad nesto ne radi sto kupis, ali nije to vasa krivica, isto sam mogao kupiti i negdje drugo, pa ne bi radilo. Ha ja…
Eh sad, ono kazes-VELIKI IZBOR ROBE, KVALITETNA ROBA, DOBRE CIJENE, SVE NA JEDNOM MJESTU…Ali fali ono jedno, po meni najvaznije, a to je USLUGA, tj. LJUBAZNI RADNICI!

Prica koja slijedi se desila prosle sedmice, a desilo se jos slicnih i prije, ne samo meni, nego mnogima s kojima sam prodiskutovao na ovu temu.
Udjem ja u Bingo, stvarno svega.Nema cega nema. Nakupim ja tako sta mi treba,sestrinom malom neki autic na daljinski, neku lopticu, gajba pive, grickalica, cigare, ono standardno, nakih utenzilija i odem na kasu.
Na kasi neka, sad bez ljutnje, al’ fakat, neka djevojka/zena srednjih godina sjedi tu preko “kur*ca” bas koda je neko tjera da ona tu sjedi i radi.I jos platu za to da dobije. Hajd kontam, zalibo me, naplati i palim. Uzima ona one stvari sto sam donio, zvace zvaku ono mljecavo sa strane i prica sa kolegicom iza nje, okrenuta ledjima prema nama za kasom.
(Vjerovatno bi nas trebala docekati sa smijeskom, gledati u nas, a ne okrenuti nam ledja, biti ljubazna, ili mozda grijesim…)
Uze onu lopticu i na njoj nema “bar-code”. Ode ona da provjeri cijenu i ostavi nas za kasom dobrih 7-8 minuta. Eh tu sam vec poceo da cupkam nogom.
Vraca se, bez ikakvog izvinjenja, opravdanja, hladno nastavi gdje je stala, naravno jos uvijek pricajuci sa kolegicom iza.
I otkuca tako sve, kaze 57.60 KM. Ja izvadim 50 + 20. Pita imam li sitno. Reko nemam, a ona ce opet onako, kao da je neko tjera, po onoj kasi da trazi sitno, eto bas kao da sam joj sadake trazio.
Naplati ona to nekako i stavi sve one stvari sa strane onako razbacane i kaze:”Slijedeci!”
E sad ga je*i. Izvinite ali hocu li ja ovo sad ovako nositi bez kese,mislim nije problem imam ja i djepove.
Gospodja ce opet neljubazno:”KESA SE PLACA”
Pa dobro, nek se placa,ali mozes li me informisati o tome, ponuditi mi. Jel’ fakat mislis da ne treba ponuditi usluge kojim raspolazete, pa makar one bile i 0.05 KPF.
I tako uzmem onu kesu, pobacam sve unutra, i onako "izbacen iz takta" izadjem iz BINGA!
Eh sad, mozete reci da sam skeptican, sebican, kreten, sta god hocete. Ali ako uzmete ovu pricu bez rezerve, slozit cete se da je zena za kasom trebala da nam pozeli dobrodoslicu, zahvali nam se, da zahvali nam se sto smo bas kod vas u Bingo dosli, jer nemate vi neki monopol, pa da moramo. Trebala da nam pomogne, da radi o o za sto je placena!
Jer ako se njoj ne radi posao koji ste jos dali, i za to je platili, Boga mi ima toliko ljudi koji ce biti presretni da rade taj posao, cijeli dan sa osmijehom na licu. I kesu da ponude! Jos do auta da odnesu kakav je nevakat i koliko bi trebali cijeniti ono sto imaju,sto im je Bog da da rade na danasnjem vaktu.
Sto ste ih zaposlili!
Mislim da bi trebali vise cijeniti to radno mjesto, jer na kraju krajeva, velike firme, velike trgovacke, ugostiteljske i sl. kompanije su opstale iskljucivo zbog brige o musterijama (Customer Care).

Dat cu vam i primjer gdje je covjek u godinama svako jutro silazio pred zgradu ispred koje su se nalazile 3 trafike, da kupi novine. A on je svako jutro isao na onu trecu, koja mu je bila najdalje od ulaza. Kad su ga pitali zasto ide tamo kad moze iste novine kupiti odmah pred ulazom. On je odgovorio da njegov dan ne bi bio isti kad bi jedno jutro propustio pozdrav sa osmjehom i nacin na koji mu zena sa trece trafike pozeli dobro jutro.
U tome i jeste razlika izmedju sluzbe i brige o kupcima.

Eh sad, dva dana nakon gore navedenog, sasvim slucajno odem u KONZUM na A.Polju da kupim neke kisele paprika, baterije i cigare. Pridjem stalazi sa kiselinom, razgledam koje paprika da uzmem, kad ce radnica iza mene:”Oprostite gospodine, mogu li vam pomoci”
Pridje mi fino, poce objasnjavati o paprikama, samo sto mi nije rekla iz koje su baste jebo te. Tako fino i ljubazno, pita da li mi treba korpa. Na kasi druga radnica. Trazim cigare, ne kupujem sebi nego nekom drugom. Trazim Marlboro Touch. Kaze zena imate ovaj neki sa 4 mg, neki sa nesto 5 mg. Reko ne znam Bgmi, dajte koji bilo. Kaze ono:”Evo vam ovaj od 5mg, pa ako ne bude to to, mozete zamjeniti” I na kraju poslastica:”TREBA LI VAM KESA GOSPODINE!”
Znaci dva razlicita svijeta.Sto se mene tice, ja za svoje pare kupujem tamo gdje mi je dobro i ne zelim da me neko je*e u zdrav mozak za iste te-moje pare.
Oprostite na iskrenosti. Mozete reci i pomisliti sto zelite, ali jedno cete se sloziti: Mi KUPCI vama trebamo, vi nama ne trebate, zato vas molimo da se brinite o nama i cijenite nas izbor.

Hvala

VISE NA http://nidje-veze.blogspot.ae/2014/11/bingo-vs-konzum-otvoreno-pismo.html

__Phoenix__

Re: BINGO vs. KONZUM

Post by __Phoenix__ » 28/11/2014 16:57

Čestitamo, odličan i naziv bloga :bih:

thEnd

Post by thEnd » 28/11/2014 17:07

Meni kad bi neko prisao da me pita treba li mi pomoc oko izbora paprika...mislim jbt ne kupujem auto, a i to oko cigara..ma daj. Bas ne volim kad me smaraju bilo gdje treba li vsm ovo treba li vsm ono, ovo je bolje za vas.. Ja znam sta je bolje za mene. Slazem se da su u Bingu stvari malo razbacane i sl.. ali u bezobrazni Konzum ja po Ness 3 u 1 koji je na akciji 4 KM, a u bignu 3,5 u redovnoj prodaji i tako u nedogled..istrpicu malo nekjubaznu tetu, a tebe Muzafere neka kupaju u Konzumu...

friskyoreo

Post by friskyoreo » 28/11/2014 17:14

Nije da branim nekoga, ali isto tako mogao si imati slicno iskustvo u vecini ostalih TC-a.
Ja sam u npr Interex-u imao takvo iskustvo da je umalo doslo do fizickog obracuna. Naravno sve sam to prijavio i rijesilo se, ali tek nakon sto sam ja nadramio i zaprijetio tuzbom.

Nazalost, kod nasih privrednika briga o kupcima je na zadnjem mjestu. Ali polako shvataju da nije vise dovoljno ponuditi samo cijene, izbor i to je to. Idu stvarni na bolje, ali polako.

Znam da ce biti i onih komentara "pa sta ocekujes od ljudi koji rade cijeli dan za 300 KM". Kolika god da je placa, meni licno odgoj ne bi dopustio da se ponasam kako se neki zaposlenici ponasaju.

friskyoreo

Post by friskyoreo » 28/11/2014 17:16

thEnd wrote:Meni kad bi neko prisao da me pita treba li mi pomoc oko izbora paprika...mislim jbt ne kupujem auto, a i to oko cigara..ma daj. Bas ne volim kad me smaraju bilo gdje treba li vsm ovo treba li vsm ono, ovo je bolje za vas.. Ja znam sta je bolje za mene. Slazem se da su u Bingu stvari malo razbacane i sl.. ali u bezobrazni Konzum ja po Ness 3 u 1 koji je na akciji 4 KM, a u bignu 3,5 u redovnoj prodaji i tako u nedogled..istrpicu malo nekjubaznu tetu, a tebe Muzafere neka kupaju u Konzumu...

Mene najvise nerviraju oni zastitari u nekim DM-ovim poslovnicama koji doslovce idu za tobom i prate te u stopu i gledaju sta uzimas sa polica. Nemam nista protiv toga da rade svoj posao, ali ovo je toliko ofirno....

JohnnyS

Post by JohnnyS » 28/11/2014 17:17

Baš je ovo stvar koja je trebala forumu, još jedna tema o Konzumu :D

karanana

Post by karanana » 28/11/2014 17:22

slazem se sa dijelom za losu uslugu u bingu, ali se ne slazem sa dijelom za dobru uslugu u konzumu. nisu prodavci ni u konzumu mnogo bolji.

dobojlija81

Post by dobojlija81 » 28/11/2014 17:23

konačno jedna tema o konzumu

pa hebem vam sunce imate li kakvih drugih problema u životu,jebete li stagod :run:

It_is_a_Leclerc

Post by It_is_a_Leclerc » 28/11/2014 17:29

Aha, malo sutra.

Uđem u Konzum, iza mene ide horda nakih trgovkinja koje, šatro, slažu nešto na police i šicaju hoću li ukrasti šta. I ne samo mene. Ko god im uđe u objekt prate ga kao da je sa Interpolove liste. Da ne kažem da im radnici ne sjede, već stoje za kasom, po čitav ubogi dan. I plus, barem u mom Konzumu, iznimno neljubazni. Kad je bila ona akcija sa sakupljanjem onih Nindža kornjača, ja uzimao, pa malom rođaku davao da se dijete igra. Radnik u Konzumu me pita - "A jel ovo TI skupljaš ?". Šta te briga, čovječe !

Bingo :thumbup:

diason

Post by diason » 28/11/2014 18:01

Kese se u bingu a mislim i u ostalim marketima naplačuju već duže vrijeme, sad se zgražavat nad tim mi je smiješno.Možda ti se potrefila neka ters radnica, ne znam, ali mislim da pretjeruješ.Ja isključivo u bingu kupujem i nisam nikakve neugodnosti doživio, lično ja i ne volim ići u neke radnje zbog onog dijela kad oko mene idu i pitaju šta treba, možemo li pomoći.Volim u tišini prohodati i uzeti šta hoću bez žurbe.

A u vezi ljubaznih radnika, pa, ja idem već neko vrijeme preko k.... na posao, idem jer mi trebaju pare, a ne što volim firmu i domovinu.I ne, ja ne fušerim i vršim diverzije i ne ponašam se nekulturno(da ne bi neko odmah se nadovezao)ali da li uživam na poslu, ne!A to je ono bitno što današnje gazde(večinom robovlasnici)zaboravljaju, da samo zadovoljan radnik je dobar radnik.Teško je biti nasmijan na minimalcu.I zato često shvatam prodavače kad su nenagodni i ne postavljam im teška pitanja, jer i oni vjerovatno kao i ja, čekaju samo kad će proći njihova smjena.

Streptokok

Post by Streptokok » 28/11/2014 18:06

.
Last edited by Streptokok on 04/02/2015 18:31, edited 1 time in total.

Država

Post by Država » 28/11/2014 18:08

BINGO!!!

:thumbup:

neki

Post by neki » 28/11/2014 18:12

Koja patetika u uvodnom postu..nekima je izgleda jedini socijalni dozivljaj u zivotu otici u samoposlugu..

Streptokok

Post by Streptokok » 28/11/2014 18:20

.

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 28/11/2014 18:21

BizzNissMan wrote:BINGO vs. KONZUM-Otvoreno pismo Management-u BING-a: Trebamo li dopustiti da nas neko **** u zdrav mozak za nase pare!?
Dragi moji...

Ja sam mislio da ti je neko u najmanju ruku opalio šamarčinu u Bingu. Meni u Konzumu (bivši Mercator u Ložioničkoj) nisu htjeli odrezati 1/4 livanjskog jer kao od sada samo možeš uzeti 1/2 ili cijeli kolut Livanjskog sira. :shock: E to je uslovljavanje kupovine i mnogo gori primjer nego to što si ti naveo. A kese se plaćaju ima već i godina dana u BiH u svakom fucking trgovačkom centru tako da to tvoje čuđenje i dramaturgija k'o u holivudskim filmovima nema baš zdrave logike osim objašnjenja da te sponzoriše Konzum. Možda ta teta na kasi nije postupila baš po kodeksu ali daleko je i od toga kako ti to želiš predstaviti.
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 28/11/2014 18:22, edited 1 time in total.

zrakomlat

Post by zrakomlat » 28/11/2014 18:22

Zaboli me kita (da izvinete) za uslugu. Ako su radnice/radnici ljubazni, ljubazan sam i ja. Ako su oni neljubazni, neljubazan sam i ja, naglasim im da su nekuluturni, eventualno, bezobrazni, i doviđenja.
Šta je ovo, sve prinčevi i princeze,...

kakavdanakneiskustvu

Post by kakavdanakneiskustvu » 28/11/2014 18:23

namjernice???,ide da kupi namjernice???,valjda namirnice
Last edited by kakavdanakneiskustvu on 28/11/2014 18:24, edited 1 time in total.

zrakomlat

Post by zrakomlat » 28/11/2014 18:23

neki wrote:Koja patetika u uvodnom postu..nekima je izgleda jedini socijalni dozivljaj u zivotu otici u samoposlugu..

:thumbup: :lol:

kakavdanakneiskustvu

Post by kakavdanakneiskustvu » 28/11/2014 18:28

JohnnyS wrote:Baš je ovo stvar koja je trebala forumu, još jedna tema o Konzumu :D

:thumbup:

Streptokok

Post by Streptokok » 28/11/2014 18:30

.

Ringhio

Post by Ringhio » 28/11/2014 18:32

Bingo ima najmanje plate, najmanji topli obrok, najmanje dana godisnjeg odmora po godini.

Tu radi onaj ko mora, i ko nema bolje, a i to sto radi pritisnuto je sa svih strana i kreditima, i djecom i kojekakvim brigama.

Ne da pravdam, al kazem, kad bi gazda malo manje helikoptere kupovo, a bacio barem po 100 kerma jos na platu ljudima osjetilo bi se, osjetilo bi se i kad se nebi radilo za novu godinu, prvi maj, kad bi bio kakav poklon za praznik, 8 Mart, Bajram, Bozic, nije bitno.

Bili bi svi ljubazniji i susretljiviji.

neki

Post by neki » 28/11/2014 18:36

Ringhio wrote:Bingo ima najmanje plate, najmanji topli obrok, najmanje dana godisnjeg odmora po godini.

Tu radi onaj ko mora, i ko nema bolje, a i to sto radi pritisnuto je sa svih strana i kreditima, i djecom i kojekakvim brigama.

Ne da pravdam, al kazem, kad bi gazda malo manje helikoptere kupovo, a bacio barem po 100 kerma jos na platu ljudima osjetilo bi se, osjetilo bi se i kad se nebi radilo za novu godinu, prvi maj, kad bi bio kakav poklon za praznik, 8 Mart, Bajram, Bozic, nije bitno.

Bili bi svi ljubazniji i susretljiviji.

...i cijene bi bile jedno 20% vece...
manje baljezganja, ima vec tema o platama u Bingu i drugim trznim centrima gdje ljudi pisu iz prve ruke, pa probaj s njima voditi argumentovanu raspravu oko ovoga sto tvrdis..

diason

Post by diason » 28/11/2014 18:46

E Alal mu vera, ako nam gazda smanjuje cijene, na uštrb radnika, veliko mu hvala!

Država

Post by Država » 28/11/2014 18:48

U Bingu na Alipašinom, svaki dan sve više onih što pune police...

:bih:

iceman ze

Post by iceman ze » 28/11/2014 19:32

Ako ce malo vas utjesiti, nije ni van BiH med i mlijeko sto se tice usluge. U trznom centru DEBENHAMS, gdje cesto odem zbog cijena i snizenja, takodjer imaju zastitare, koji su ponekad bas upadni i daju do znanja da opserviraju musteriju. Takodjer u jos jednoj prodavnici HERMES, covjek sa kase ustane i dodje do police da "slaze" artikle, bas pored musterije itd., itd...

Post Reply