BINGO Šip: ptičji izmet po hrani

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#1 BINGO Šip: ptičji izmet po hrani

Post by braca »

Nema se šta posebno dodati: u velikom marketu BINGO na Šipu, ptice, prije svega vrapci, lete po cijelom marketu i ispuštaju velike količine svoga izmeta po hrani. Ja sam bio prosto sablažnjen i nisam mogao da vjerujem svojim očima. Sve grede i sve lokacije na koje se vrapci mogu spustiti su zaprljani izmetom, a na moje oči su dolijetali na mliječne proizvode, na sireve, mesne prerađevine, sa posebnim akcentom na voće i povrće.

Pitam se samo koliko dugo bi radnja sa pticama koje istresaju izmet po živežnim namirnicama ostala otvorena i nekažnjena u nekoj civiliziranoj zemlji, dok u Bosnistanu može - sve.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#2 Re: BINGO Šip: ptičji izmet po hrani

Post by liaar »

Dobrodošli u Bingo, najveći lanac trgovina u BIH. Bitno je imati 40+ miliona profita godišnje, jebe nam se za kupce i radnike.
Znam da se u Merkatoru dok su slovenci bili gazde znao hiper pod ključ staviti da bi se uhvatio golub koji uleti kroz skladište.
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3 Re: BINGO Šip: ptičji izmet po hrani

Post by Truba »

isto sam snimio i u konzumu i u merkatoru i u tropiku
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4 Re: BINGO Šip: ptičji izmet po hrani

Post by insomnia78 »

Isto ima i po Fr
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5 Re: BINGO Šip: ptičji izmet po hrani

Post by liaar »

Black swan wrote:isto sam snimio i u konzumu i u merkatoru i u tropiku
Oj kad smo kod Tropika, jednom sam bio i ostao zatečen, ono izgleda isto pijaca u skladištu, samo još stambene blokove da uvedu
Mora bit jebi ga, ulete svuda, samo treba bit mudo pa ih izbacit
sarajevsko_pivo
Posts: 3456
Joined: 27/07/2009 16:22

#6 Re: BINGO Šip: ptičji izmet po hrani

Post by sarajevsko_pivo »

To se desi i u Holandiji. Pravi te od muhe slona.
User avatar
dulekrele
Posts: 3839
Joined: 10/04/2014 18:25

#7 Re: BINGO Šip: ptičji izmet po hrani

Post by dulekrele »

Merkator Dobrinja. Golubovi redovan gost supermarketa. uposlenici se ni ne trude da ga istjeraju ili uhvate.
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8 Re: BINGO Šip: ptičji izmet po hrani

Post by Logovan »

dulekrele wrote:Merkator Dobrinja. Golubovi redovan gost supermarketa. uposlenici se ni ne trude da ga istjeraju ili uhvate.
Nije im u opisu posla "hvatanje/istjerivanje golubova". :oops:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#9 Re: BINGO Šip: ptičji izmet po hrani

Post by vješalica »

liaar wrote:Dobrodošli u Bingo, najveći lanac trgovina u BIH. Bitno je imati 40+ miliona profita godišnje, jebe nam se za kupce i radnike.
Znam da se u Merkatoru dok su slovenci bili gazde znao hiper pod ključ staviti da bi se uhvatio golub koji uleti kroz skladište.
tako i treba
kad ih brane na drugoj temi
kad se dadne komentar na totalnu neorganizranost i haus u objektima dodju im guzouvlakaći i guzouvlakaćice da daju svoje retardirane komentare
SSemir
Posts: 4577
Joined: 26/02/2009 08:42

#10 Re: BINGO Šip: ptičji izmet po hrani

Post by SSemir »

Zasto nam nisi slikao tu hranu na kojoj se nalazi pticiji izmet?
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#11 Re: BINGO Šip: ptičji izmet po hrani

Post by Qler »

Pa na stupu ima golubova koliko hoces... lete non stop pogotovo tamo oko povrca...
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#12 Re: BINGO Šip: ptičji izmet po hrani

Post by Cossack »

braca wrote:Nema se šta posebno dodati: u velikom marketu BINGO na Šipu, ptice, prije svega vrapci, lete po cijelom marketu i ispuštaju velike količine svoga izmeta po hrani. Ja sam bio prosto sablažnjen i nisam mogao da vjerujem svojim očima. Sve grede i sve lokacije na koje se vrapci mogu spustiti su zaprljani izmetom, a na moje oči su dolijetali na mliječne proizvode, na sireve, mesne prerađevine, sa posebnim akcentom na voće i povrće.

Pitam se samo koliko dugo bi radnja sa pticama koje istresaju izmet po živežnim namirnicama ostala otvorena i nekažnjena u nekoj civiliziranoj zemlji, dok u Bosnistanu može - sve.
Lete i po drugim tržnim centrima. Bombarduju kao da je '43.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#13 Re: BINGO Šip: ptičji izmet po hrani

Post by animals »

Ja u Bosni sam bio po nekim marketima, ali nikad nisam vidjao ptice, po radnjama..
doduse u Bingu nisam nikad bio...
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#14 Re: BINGO Šip: ptičji izmet po hrani

Post by Cossack »

animals wrote:Ja u Bosni sam bio po nekim marketima, ali nikad nisam vidjao ptice, po radnjama..
doduse u Bingu nisam nikad bio...
U Bingu jata ptica lete.
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#15 Re: BINGO Šip: ptičji izmet po hrani

Post by Logovan »

Cossack wrote:
animals wrote:Ja u Bosni sam bio po nekim marketima, ali nikad nisam vidjao ptice, po radnjama..
doduse u Bingu nisam nikad bio...
U Bingu jata ptica lete.
Ptice dođu k'o glavne mušterije, dok im ljudi samo smetaju. :oops:
neki
Posts: 6687
Joined: 17/02/2005 07:57

#16 Re: BINGO Šip: ptičji izmet po hrani

Post by neki »

A jbt ovo je 15put da se o ovom otvara tema, ptice u supermarketima sirom svijeta i ne diže se frka oko toga, samo bosnji sve sto se miče smeta..
Nit je to nešto novo nit su Slovenci ikad merkator zbog ptice zatvarali jer je pticu iz 10m visoke hale moguće izbaciti jedino ako ubaciš orla..
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#17 Re: BINGO Šip: ptičji izmet po hrani

Post by liaar »

neki wrote:A jbt ovo je 15put da se o ovom otvara tema, ptice u supermarketima sirom svijeta i ne diže se frka oko toga, samo bosnji sve sto se miče smeta..
Nit je to nešto novo nit su Slovenci ikad merkator zbog ptice zatvarali jer je pticu iz 10m visoke hale moguće izbaciti jedino ako ubaciš orla..
Stara mi je bila voditelj hipera dok su Slovenci bili gazde, i znao se čitav sektor ograditi dok ona služba svoje odradi. Sve je to privremeno al' eto, radili su bar koliko mogu da ih rastjeraju

Edit:

evo baš sam pričao sa njom, kaže da su deratizeri dolazili sa vazdušnim puškama ujutro oko 05:00 i skidali ih, ha umrle ha pale, da ih izbace iz hipera. Slovenac je koliko toliko pedantniji od Bosanca.
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#18 Re: BINGO Šip: ptičji izmet po hrani

Post by PM72 »

dobro pa krave ne lete...
neki
Posts: 6687
Joined: 17/02/2005 07:57

#19 Re: BINGO Šip: ptičji izmet po hrani

Post by neki »

liaar wrote:
neki wrote:A jbt ovo je 15put da se o ovom otvara tema, ptice u supermarketima sirom svijeta i ne diže se frka oko toga, samo bosnji sve sto se miče smeta..
Nit je to nešto novo nit su Slovenci ikad merkator zbog ptice zatvarali jer je pticu iz 10m visoke hale moguće izbaciti jedino ako ubaciš orla..
Stara mi je bila voditelj hipera dok su Slovenci bili gazde, i znao se čitav sektor ograditi dok ona služba svoje odradi. Sve je to privremeno al' eto, radili su bar koliko mogu da ih rastjeraju

Edit:

evo baš sam pričao sa njom, kaže da su deratizeri dolazili sa vazdušnim puškama ujutro oko 05:00 i skidali ih, ha umrle ha pale, da ih izbace iz hipera. Slovenac je koliko toliko pedantniji od Bosanca.
Znaci nisu ga zatvarali zbog ptice nego su to radili noću kad ionako ne rade..ok
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#20 Re: BINGO Šip: ptičji izmet po hrani

Post by Cossack »

liaar wrote:
neki wrote:A jbt ovo je 15put da se o ovom otvara tema, ptice u supermarketima sirom svijeta i ne diže se frka oko toga, samo bosnji sve sto se miče smeta..
Nit je to nešto novo nit su Slovenci ikad merkator zbog ptice zatvarali jer je pticu iz 10m visoke hale moguće izbaciti jedino ako ubaciš orla..
Stara mi je bila voditelj hipera dok su Slovenci bili gazde, i znao se čitav sektor ograditi dok ona služba svoje odradi. Sve je to privremeno al' eto, radili su bar koliko mogu da ih rastjeraju

Edit:

evo baš sam pričao sa njom, kaže da su deratizeri dolazili sa vazdušnim puškama ujutro oko 05:00 i skidali ih, ha umrle ha pale, da ih izbace iz hipera. Slovenac je koliko toliko pedantniji od Bosanca.
Slovenci su dakle mnogo krvoločniji od Bosanaca. Mi smo više za suživot i demokratiju.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#21 Re: BINGO Šip: ptičji izmet po hrani

Post by sabina1 »

braca wrote:Nema se šta posebno dodati: u velikom marketu BINGO na Šipu, ptice, prije svega vrapci, lete po cijelom marketu i ispuštaju velike količine svoga izmeta po hrani. Ja sam bio prosto sablažnjen i nisam mogao da vjerujem svojim očima. Sve grede i sve lokacije na koje se vrapci mogu spustiti su zaprljani izmetom, a na moje oči su dolijetali na mliječne proizvode, na sireve, mesne prerađevine, sa posebnim akcentom na voće i povrće.

Pitam se samo koliko dugo bi radnja sa pticama koje istresaju izmet po živežnim namirnicama ostala otvorena i nekažnjena u nekoj civiliziranoj zemlji, dok u Bosnistanu može - sve.
Zašto ih anonimno ne prijavite sanitarnoj inspekciji , oni svakako dolaze samo na poziv , zatvoriće ih u roku od pola sata ?

Pozdrav.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#22 Re: BINGO Šip: ptičji izmet po hrani

Post by Roccohljup »

ja sam imao neugodno iskustvo u tom objektu. htio sam neke tikvice i patlidžan kupiti (nedelja) i tamo sve u gajbama thulo...smrdi kad priđeš. Pitam tetu sta je ovo imate li sta frisko, mrtva hladna kaze da nema i sta d aocekujem jer je danas nedelja a svježa roba dolazi tek u utorak. rekoh gospodjo ok, al brate sklonite onda ovo truhlo kaze nemam st aja njoj d apametujem i da se obratim sefici (koje naravno nema vikendom). Od tada samo hraknem kad prolazim kraj tog objekta.
Post Reply