Bingo kupio Sarabon????

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
paral0c0
Posts: 466
Joined: 17/01/2009 14:51

#1 Bingo kupio Sarabon????

Post by paral0c0 »

Jeli istina da je Sarabon konacno dobila kupca, a da je kupac BH firma Bingo iz Tuzle?

I da ce Bingo pokrenuti proizvodnju u Sarabonu!?

-----SPAM-----
paral0c0
Posts: 466
Joined: 17/01/2009 14:51

#2 Re: Bingo kupio Sarabon????

Post by paral0c0 »

Znali neko ista vise?
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#3 Re: Bingo kupio Sarabon????

Post by arman1 »

Ništa, sve oči uprte u tebe. Izvještavaj dalje.
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#4 Re: Bingo kupio Sarabon????

Post by _ado_ »

moja mama je radila u sarabonu do likvidacije, i kaze da se ovaj bingo spominjao kao kupac na nekim od predhodnih neuspjesnih prodaja.
E sad sta ce biti, neznam.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#5 Re: Bingo kupio Sarabon????

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

O nama

BINGO DOO EXPORT-IMPORT Tuzla je firma koja se bavi maloprodajom artikala široke potrošnje.

Firma je osnovana 1993. Godine.

Sada firma upošljava oko 1500 radnika i ima 40 objekata i salon namještaja i bijele tehnike koje se prostoru širom TK, Brčko distikta, Orašja, Zenice, Visokog i Travnika.

U našim objektima možete pronaći, osim roba široke potrošnje i:
tekstil, obuća, alat i oprema, bijela tehnika, namještaj, jednostavno sve što je potrebno za jedno domaćinstvo.

U svim našim tržnim centrima, kojih imamo 13, posjedujemo i 12 pizzerija.

BINGO JE NAJVEĆI DOMAĆI BH LANAC.

BINGO KRALJ DOBRIH CIJENA
Iskreno se nadam da ce pokrenuti proizvodnju, da ce radnici imati plate na vrijeme, da ce vlasnik redovno izmirivati svoje obaveze kako prema radnicima tako i prema drzavi (PIO/MIO). Nada zadnja umire. :|
paral0c0
Posts: 466
Joined: 17/01/2009 14:51

#6 Re: Bingo kupio Sarabon????

Post by paral0c0 »

Uskoro se u Sarajevu otvaraju 2 bingo hipermarketa i jedan u Cazinu.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#7 Re: Bingo kupio Sarabon????

Post by Alfons Kauders »

bingo jeste najveci domaci lanac... :D ali to ne znaci nista dobro... :D

raspitajte se malo po tuzli kako bingo tretira radnike i kupce... :D
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#8 Re: Bingo kupio Sarabon????

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Alfons Kauders wrote:bingo jeste najveci domaci lanac... :D ali to ne znaci nista dobro... :D

raspitajte se malo po tuzli kako bingo tretira radnike i kupce... :D

Naravno o tome se i radi, pitanje je kako ce tretirati ljude, da li ce na vrijeme dobivati plate, da li ce na vrijeme izmirivati svoje obaveze prema drzavi? Smatram da nam ne treba prodaja Sarabona samo radi prodaje, vec kvalitetan partner/kupac koji ce pokrenuti firmu koja objektivno ima perspektivu.
User avatar
Angelina84
Posts: 215
Joined: 13/07/2009 00:03

#9 Re: Bingo kupio Sarabon????

Post by Angelina84 »

Meni zvuči kao dezinformacija
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#10 Re: Bingo kupio Sarabon????

Post by udrch »

Bingo je dobra firma, a i naša je..
Ako imaš šta ružno reći gosp. Alfons, onda nam reci, nemoj da odmah diskvalifikujemo ako Bog da jedan dobar projekat..
Dobar primjer da se radi o dobroj firmi jeste da imaju svoj hipermarket u Kladnju, u gradu u kojem se to sigurno ne isplati imati, ali eto, ljudi su ipak investirali..
User avatar
lav miko
Posts: 48
Joined: 23/06/2009 09:23
Location: na poslu

#11 Re: Bingo kupio Sarabon????

Post by lav miko »

Sto se tice Binga, mislim da ce to biti pozitivno! Redovan sam njihov kupac, a i znam situaciju u firmi. Plate su im redovne, sto je najbitnije, nisu velike, mislim da su 500KM za trgovca. Njihovi radnici jako puno rade, kao crnci, prije svega opet mislim na obicne trgovce, oni sa malo visom skolom su u boljem polozaju. Trgovci imaju slobodnu tek svaku drugu nedjelju. Bingo ako kupi Sarabon to moze biti samo plus, jer ce imati siguran plasman robe. Primjetio sam da niti u jednom trgovackom lancu nema u tolikoj mjeri zastupljena roba domacih proizvodjaca kao u Bingu, najobjektivnije. Takodje, ako se njihovi hipermarketi otvore u Sarajevu, zaboravicete redovne mjesecne odlaske u Merkator, cijene su im najnize u BiH, definitivno! Samo budite sretni da vas ne bi onaj Hilmo kupio, nedajte se! :)
downtoearth
Posts: 334
Joined: 12/07/2007 15:51

#12 Re: Bingo kupio Sarabon????

Post by downtoearth »

Bingo hipermarket Hadžići :bih:
User avatar
lav miko
Posts: 48
Joined: 23/06/2009 09:23
Location: na poslu

#13 Re: Bingo kupio Sarabon????

Post by lav miko »

Alfons Kauders wrote:bingo jeste najveci domaci lanac... :D ali to ne znaci nista dobro... :D

raspitajte se malo po tuzli kako bingo tretira radnike i kupce... :D
Evo ja sam redovan kupac i prema meni su super! Najcesce kupujem u jednom njihovom supermarketu odmah preko puta moje zgrade. Inace su jako ljubazne radnice, imamo fin komsijski odnos, nikada me nisu zavrnule niti podvalile nesto pokvareno. Takodje mi daju kolica da odvucem do stana, opusteno!
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#14 Re: Bingo kupio Sarabon????

Post by _ado_ »

oni sad bukvalno mogu kupiti samo hale Sarabona i eventualno ime.
Sve (ili bar vecina ) masine su prodate.
paral0c0
Posts: 466
Joined: 17/01/2009 14:51

#15 Re: Bingo kupio Sarabon????

Post by paral0c0 »

Inace Bingo maksimalno ulaze u domacu proizvodnju i vec je od dvije tri propale fabrike napravio respektabilne fabrike. ( Npr. fabrika cipsa i smokija Majevica - Srebrenik je povecala proizvodnju i otvorila nove izvozne programe, cak i Malezija ).

Ovih dana, Bingo je preuzeo i preostala dva objekta od Simbre ovdje u TK. Plan preduzeca je se prosiriti na Bosansku krajinu i posavinu ali i u Neumu
paral0c0
Posts: 466
Joined: 17/01/2009 14:51

#16 Re: Bingo kupio Sarabon????

Post by paral0c0 »

downtoearth wrote:Bingo hipermarket Hadžići :bih:

Image

Barem je domaci :bih:
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#17 Re: Bingo kupio Sarabon????

Post by _ado_ »

mozes li mi poslati link ove vijesti na PM, posto ovaj u tvom prvom postu neradi
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#18 Re: Bingo kupio Sarabon????

Post by dottore »

hocemo li to dobiti domacu cokoladuuuuu 8-) :thumbup:
:mrgreen: :mrgreen:
Twinkleminklensson
Posts: 45
Joined: 28/06/2009 15:20

#19 Re: Bingo kupio Sarabon????

Post by Twinkleminklensson »

Ovo je izvanredna vijest ako je tačna.Bingo u pogledu cijena nema uopšte konkurencije u TK i BiH.U prosjeku roba je jeftinija oko 20% u odnosu na strane tržne centre (mercatore,konzume,tuševe i ostale iznosioce novca iz države) .Ova domaća firma je skoro potpuno istisnula sve ostale TC-e na području TK.Sigurno je da se u Tuzli,Lukavcu,Gračanici itd preko 80% ljudi podmiruje u Bingu.Ako nastave ovim putem za par godina će biti najjači u BiH.Lično se već desetak godina ovdje snabdijevam i zadovoljan sam.Ako preuzmu Sarabon biće mi drago da konačno mogu ponovo kupiti poznate sarajevske čokolade.Sad se uglavnom kupuju Vispakove i bilo bi dobro malo proširiti domaći asortiman.
paral0c0
Posts: 466
Joined: 17/01/2009 14:51

#20 Re: Bingo kupio Sarabon????

Post by paral0c0 »

Twinkleminklensson wrote:Ovo je izvanredna vijest ako je tačna.Bingo u pogledu cijena nema uopšte konkurencije u TK i BiH.U prosjeku roba je jeftinija oko 20% u odnosu na strane tržne centre (mercatore,konzume,tuševe i ostale iznosioce novca iz države) .Ova domaća firma je skoro potpuno istisnula sve ostale TC-e na području TK.Sigurno je da se u Tuzli,Lukavcu,Gračanici itd preko 80% ljudi podmiruje u Bingu.Ako nastave ovim putem za par godina će biti najjači u BiH.Lično se već desetak godina ovdje snabdijevam i zadovoljan sam.Ako preuzmu Sarabon biće mi drago da konačno mogu ponovo kupiti poznate sarajevske čokolade.Sad se uglavnom kupuju Vispakove i bilo bi dobro malo proširiti domaći asortiman.
Imamo samo 4 veca domaca supermarketa: Merkur, Robot, DrvoPromet i Bingo, ali mislim da je Bingo ipak najjaci, i najbrze se sire po BiH.

Istina da je jeftiniji od ostali, bio sam neki dan U Hadzicima i sam se uvjerio. :thumbup: :bih:
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#21 Re: Bingo kupio Sarabon????

Post by zelenashica »

Alfons Kauders wrote:bingo jeste najveci domaci lanac... :D ali to ne znaci nista dobro... :D

raspitajte se malo po tuzli kako bingo tretira radnike i kupce... :D
:thumbup: upravo tako.....o njihovim platam da ne pričam,o uplaćenim doprinosima još manje a godišnji odmori :-) prvo rade dvije smene 10 dana da bi narednih 10 bilo na odmoru :oops: fkt izrabljivanje.....a sad ne bi da ulazim u njihov način poslovanja,.....o čistoći objekata,odnosu prema kupcima...na načim ŠA JE BA,ŠTA TREBAŠ :x ....je suvišno govoriti :skoljka:
Twinkleminklensson
Posts: 45
Joined: 28/06/2009 15:20

#22 Re: Bingo kupio Sarabon????

Post by Twinkleminklensson »

paral0c0 wrote:
Twinkleminklensson wrote:Ovo je izvanredna vijest ako je tačna.Bingo u pogledu cijena nema uopšte konkurencije u TK i BiH.U prosjeku roba je jeftinija oko 20% u odnosu na strane tržne centre (mercatore,konzume,tuševe i ostale iznosioce novca iz države) .Ova domaća firma je skoro potpuno istisnula sve ostale TC-e na području TK.Sigurno je da se u Tuzli,Lukavcu,Gračanici itd preko 80% ljudi podmiruje u Bingu.Ako nastave ovim putem za par godina će biti najjači u BiH.Lično se već desetak godina ovdje snabdijevam i zadovoljan sam.Ako preuzmu Sarabon biće mi drago da konačno mogu ponovo kupiti poznate sarajevske čokolade.Sad se uglavnom kupuju Vispakove i bilo bi dobro malo proširiti domaći asortiman.
Imamo samo 4 veca domaca supermarketa: Merkur, Robot, DrvoPromet i Bingo, ali mislim da je Bingo ipak najjaci, i naj brze se sire po BiH.

Istina da je jeftiniji od ostali, bio sam neki dan U Hadzicima i sam se uvjerio. :thumbup: :bih:
Još kad bi nekako uspjeli dobiti neku povoljnu lokaciju u centru Sarajeva to bi bio pun pogodak, jer Sarajlije uglavnom ne znaju da se roba može dobiti znatno jeftinije u odnosu na strane TC-e i trenutno bacaju novce kupujući po nepovoljnim cijenama.
paral0c0
Posts: 466
Joined: 17/01/2009 14:51

#23 Re: Bingo kupio Sarabon????

Post by paral0c0 »

Cuo sam da ce uskoro u Tuzli graditi najveci shoppingcentar u BiH :thumbup: :bih:
Twinkleminklensson
Posts: 45
Joined: 28/06/2009 15:20

#24 Re: Bingo kupio Sarabon????

Post by Twinkleminklensson »

zelenashica wrote:
Alfons Kauders wrote:bingo jeste najveci domaci lanac... :D ali to ne znaci nista dobro... :D

raspitajte se malo po tuzli kako bingo tretira radnike i kupce... :D
:thumbup: upravo tako.....o njihovim platam da ne pričam,o uplaćenim doprinosima još manje a godišnji odmori :-) prvo rade dvije smene 10 dana da bi narednih 10 bilo na odmoru :oops: fkt izrabljivanje.....a sad ne bi da ulazim u njihov način poslovanja,.....o čistoći objekata,odnosu prema kupcima...na načim ŠA JE BA,ŠTA TREBAŠ :x ....je suvišno govoriti :skoljka:
Ovo je čisto mahalanje i iznošenje neistina.Zaposlena je domaća raja,imaju redovne plate(istina mogle bi naravno biti i bolje a akobogda i biće),Objekti su veoma čisti i uredni a to zna svako ko uđe npr u Gračanici ili Lukavcu,Orašju itd.Ali luzeri iz konkurencije imaju pravo da se ljute i da kukaju.Zaposleni u Bingu imaju siguran posao a oni u mercatorima,konzumima itd polako dobijaju pedale.
Last edited by Twinkleminklensson on 13/07/2009 16:36, edited 1 time in total.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#25 Re: Bingo kupio Sarabon????

Post by zelenashica »

Twinkleminklensson wrote:
zelenashica wrote:
Alfons Kauders wrote:bingo jeste najveci domaci lanac... :D ali to ne znaci nista dobro... :D

raspitajte se malo po tuzli kako bingo tretira radnike i kupce... :D
:thumbup: upravo tako.....o njihovim platam da ne pričam,o uplaćenim doprinosima još manje a godišnji odmori :-) prvo rade dvije smene 10 dana da bi narednih 10 bilo na odmoru :oops: fkt izrabljivanje.....a sad ne bi da ulazim u njihov način poslovanja,.....o čistoći objekata,odnosu prema kupcima...na načim ŠA JE BA,ŠTA TREBAŠ :x ....je suvišno govoriti :skoljka:
Ovo je čisto mahalanje i iznošenje neistina.Zaposlena je domaća raja,imaju redovne plate(istina mogle bi naravno biti i bolje a akobogda i biće),Objekti su veoma čisti i uredni a to zna svako ko uđe npr u Gračanici ili Lukavcu,Orašju itd.Ali luzeri iz konkurencije imaju pravo da se ljute i da kukaju.
čuj konkurencija mi nisu ne bavim se trgovinom....a sad savšeno dobro poznajem stanje jer honorano radim ponekad za vlasnika Binga,i naravno mene plaća jer mora.....inače nema projekata :evil: ....nego obiđi malo objekte binga pa se uvjeri.....topli obrok 2KM dnevno :shock: plata minimalac preko banke....a otslo khm.... :roll:
Post Reply