Bingo City Center Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Sta bi voljeli viditi u ovom centru?

Poll ended at 02/07/2020 13:13

H&M
44
17%
Starbucks
25
10%
KFC/Burger King
71
27%
Aldo
3
1%
Primark
32
12%
C&A
37
14%
Replay
4
2%
Diesel
10
4%
Müller Drogerie
10
4%
Decathlon
24
9%
 
Total votes: 260

manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#251 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by manki »

Skroz bezveze ovaj BCC u Sarajevu. Umjesto da naprave shopping centar pravi, oni prave isto sto su napravili u Tuzli i Bihacu. Delta ako se otvori u Sarajevu, ima da ih otrese ko beba zvecku. Ovo sto ovi iz Binga prave ovdje, a najavljuju nao "najveci shopping centar u Sarajevu" (sto je nidje veze), je Mercator napravio ima 20 i kusur godina. Sto ti je bosanska pamet i poduzetnistvo, nista ni s cim.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#252 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Haris.ba »

Trenutno sanse da Delta napravi centar u Sarajevu su ko da Bauhaus napravi centar. :bih:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8546
Joined: 15/04/2015 11:26

#253 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Thorgerson »

wewa wrote:trazilo im na kafu, a oni ni nakon nekoliko godina pregovaranja nisu pristali na to.

a ovaj nastavak tvog posta stvarno ne bih komentarisala. ne daj ti Boze da dodjes u situaciju da shvatis sta znaci nemati izbora.
Stvarno vjeruješ u te priče. Neko im tražio na kafu...da jeste sigurno. :-)

Vjerovatno su još 2011 godine znali da će ovdje biti Bingo i odmah ih htjeli otjerati. :lol: Pa čovječe Bauhaus zavlači i razvlači već haman 10 godina izgradnju tog objekta.

Jednostavno im nismo interesanatni. Da jesmo, zar misliš da se investicija od 50 milinoa koliko su htjeli uložiti se ne bi završila na ovaj ili onaj način. Zar misliš da Efendić ne bi poentirao isto tako sa jednom takvom investicijom?!
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#254 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by wewa »

Thorgerson wrote:
wewa wrote:trazilo im na kafu, a oni ni nakon nekoliko godina pregovaranja nisu pristali na to.

a ovaj nastavak tvog posta stvarno ne bih komentarisala. ne daj ti Boze da dodjes u situaciju da shvatis sta znaci nemati izbora.
Stvarno vjeruješ u te priče. Neko im tražio na kafu...da jeste sigurno. :-)

Vjerovatno su još 2011 godine znali da će ovdje biti Bingo i odmah ih htjeli otjerati. :lol: Pa čovječe Bauhaus zavlači i razvlači već haman 10 godina izgradnju tog objekta.

Jednostavno im nismo interesanatni. Da jesmo, zar misliš da se investicija od 50 milinoa koliko su htjeli uložiti se ne bi završila na ovaj ili onaj način. Zar misliš da Efendić ne bi poentirao isto tako sa jednom takvom investicijom?!
je li ti tako tesko povjerovati da ZNAM da im jesu trazeni novci?

investitor je bio izrazito zainteresiran, charter letovima su dolazili u Sarajevo... onda je na scenu stupio Efendic i investicija je zaustavljena.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8546
Joined: 15/04/2015 11:26

#255 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Thorgerson »

wewa wrote:
Thorgerson wrote:
wewa wrote:trazilo im na kafu, a oni ni nakon nekoliko godina pregovaranja nisu pristali na to.

a ovaj nastavak tvog posta stvarno ne bih komentarisala. ne daj ti Boze da dodjes u situaciju da shvatis sta znaci nemati izbora.
Stvarno vjeruješ u te priče. Neko im tražio na kafu...da jeste sigurno. :-)

Vjerovatno su još 2011 godine znali da će ovdje biti Bingo i odmah ih htjeli otjerati. :lol: Pa čovječe Bauhaus zavlači i razvlači već haman 10 godina izgradnju tog objekta.

Jednostavno im nismo interesanatni. Da jesmo, zar misliš da se investicija od 50 milinoa koliko su htjeli uložiti se ne bi završila na ovaj ili onaj način. Zar misliš da Efendić ne bi poentirao isto tako sa jednom takvom investicijom?!
je li ti tako tesko povjerovati da ZNAM da im jesu trazeni novci?

investitor je bio izrazito zainteresiran, charter letovima su dolazili u Sarajevo... onda je na scenu stupio Efendic i investicija je zaustavljena.
Pa iskreno, jest mi tesko povjerovati. Uostalom, ako ti je toliko zanimljivo tržište. I ta kafa se završi. Misliš da toga nema na zapadu? Nema moj qrac. Danas se sve tako završava.

Drugo, meni je drago što tu nije došao Bauhaus. Još kad se najavljivao, ja sam i tada rekao da je bolje da se pravi shopping mall. Lokacija za Bauhaus mi je više ne znam u Rajlovcu, Ilidži, Blažuju. Šta će mi Bauhaus haman u centru grada, to je totalna glupost. Da ne govorim da će čitav onaj dio biti stambeni dio. Praktično dole do Halilovića. Samo je pitanje vremena.

Jedino mi je žao što je Bingo to sad malo ukakio, i nije napravio moderni shopping mall. Ali opet, oni znaju valjda sta rade.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#256 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by JavierBosnia »

Zasto u obom Bingu kod JYSKa ne rade frizideri gdje su pica?
Oni veliki kod izlaza? Par puta nailazio i doceka te mlaka boca
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#257 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by mk ultra »

nije bauhaus stovarište materijala ko Senigor
uostalom, penny u velešićima, jer šta bi da ne može kupiti vreću cementa u 20:00 u nedjelju :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#258 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by neki »

wewa wrote:
Thorgerson wrote:
wewa wrote:trazilo im na kafu, a oni ni nakon nekoliko godina pregovaranja nisu pristali na to.

a ovaj nastavak tvog posta stvarno ne bih komentarisala. ne daj ti Boze da dodjes u situaciju da shvatis sta znaci nemati izbora.
Stvarno vjeruješ u te priče. Neko im tražio na kafu...da jeste sigurno. :-)

Vjerovatno su još 2011 godine znali da će ovdje biti Bingo i odmah ih htjeli otjerati. :lol: Pa čovječe Bauhaus zavlači i razvlači već haman 10 godina izgradnju tog objekta.

Jednostavno im nismo interesanatni. Da jesmo, zar misliš da se investicija od 50 milinoa koliko su htjeli uložiti se ne bi završila na ovaj ili onaj način. Zar misliš da Efendić ne bi poentirao isto tako sa jednom takvom investicijom?!
je li ti tako tesko povjerovati da ZNAM da im jesu trazeni novci?

investitor je bio izrazito zainteresiran, charter letovima su dolazili u Sarajevo... onda je na scenu stupio Efendic i investicija je zaustavljena.
Koja glupost :-) Bauhaus i ovo "tražilo im na kafu" postaje urbana legenda..
Ljudi kupili plac na kojem je prije bio industrijski objekat i mislili da na račun postojećeg objekta ne moraju plaćati rentu a planirali graditi objekat potpuno druge namjene - uslužni. Kad ih je opalila cifra odustali naravno..
kakva kafa jbt
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#259 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by manki »

Thorgerson wrote:je li ti tako tesko povjerovati da ZNAM da im jesu trazeni novci?

investitor je bio izrazito zainteresiran, charter letovima su dolazili u Sarajevo... onda je na scenu stupio Efendic i investicija je zaustavljena.
Pa iskreno, jest mi tesko povjerovati. Uostalom, ako ti je toliko zanimljivo tržište. I ta kafa se završi. Misliš da toga nema na zapadu? Nema moj qrac. Danas se sve tako završava.

Drugo, meni je drago što tu nije došao Bauhaus. Još kad se najavljivao, ja sam i tada rekao da je bolje da se pravi shopping mall. Lokacija za Bauhaus mi je više ne znam u Rajlovcu, Ilidži, Blažuju. Šta će mi Bauhaus haman u centru grada, to je totalna glupost. Da ne govorim da će čitav onaj dio biti stambeni dio. Praktično dole do Halilovića. Samo je pitanje vremena.

Jedino mi je žao što je Bingo to sad malo ukakio, i nije napravio moderni shopping mall. Ali opet, oni znaju valjda sta rade.[/quote]

Lijepo receno, potpisujem od A do Z :thumbup:
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#260 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Korisničkoime »

@VladaFBIH
prema renderima meni izgleda dosta slično Mostaru = malo ljepše montažno skladište (ovako ga zovem jer sam očekivao nešto Vau a ne još jedan granap).

Naravno oni imaju pravo za svoje pare da rade kako hoće i šta hoće ali je šteta lokacije za ovakav objekat.
Granap, montazno skladiste, sad se vec provaljujes, uostalom imas SCC koji je ne znam ni ja koliko kostao pa ga je pola foruma popljuvalo jer je ruzan, mozes reci da ti je ruzno, da ti se stil se svidja, da volis vise nebodere al ovo nema veze s realnom kritikom.
Ako bude kao na renderima ovo je daaaleko od montaznog skladista ili granapa, sasvim izgledan objekat.
Nacin gradnje nije bitan, da li je montazna konstrukcija ili nesto deseto jer to savkako neces vidjeti ni s vana ni iznutra a ni osjetit na bilo koji nacin.
Sta bi mogao vise da napravis u te svrhe, ne prave operu ili pozoriste.
Na BSC u Tuzli niste niti visi niti otpada, finog je izgleda, nista wau ali sasvim om, nije ruzan, kvalitetan, za potrebe Tuzle mislim da je sasvim ok velicine.
Ne znam gdje su ti stali na zulj al pokusaj zadrzati malo objektivnosti
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66212
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#261 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by _BataZiv_0809 »

Haris.ba wrote:Trenutno sanse da Delta napravi centar u Sarajevu su ko da Bauhaus napravi centar. :bih:
Sta bi?
User avatar
konektovan
Posts: 40635
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#262 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by konektovan »

Kad se bingo napravi u Beogradu, onda nek se i ovdje pravi delta, ha ja.... :mrgreen:
User avatar
nepass1
Posts: 9706
Joined: 06/07/2017 07:35

#263 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by nepass1 »

da je kakav toranj kao scc bilo bi sranje nmz vjetar puhati, nisko opet nesta ne valja. ja sam konto da ce biti nesta na fazon alte na kraju ce biti bingo kao u gz plus kino i podzemna garaza
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#264 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Haris.ba »

_BataZiv_0809 wrote:
Haris.ba wrote:Trenutno sanse da Delta napravi centar u Sarajevu su ko da Bauhaus napravi centar. :bih:
Sta bi?
Ne da sultan promjenu industrijske namjene parcele. :mrgreen:
lissics
Posts: 502
Joined: 09/08/2018 06:29

#265 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by lissics »

Prave ljudi ono sto misle da im donosi najveći profit. Slabo se kese nose u i SCC-u, raja hoda da se ugrije i protegne noge. Nisu mi za Diesela
mistek
Posts: 3391
Joined: 23/05/2010 15:16

#266 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by mistek »

Samo prekopirati objekat iz Tuzle. Bilo bi odlično.
sarajevsko_pivo
Posts: 3462
Joined: 27/07/2009 16:22

#267 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by sarajevsko_pivo »

Barem će Sarajevo dobiti konačno multiplex kino.
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#268 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by neki »

sarajevsko_pivo wrote:Barem će Sarajevo dobiti konačno multiplex kino.
Jedno postoji već 10 godina, drugo se trenutno gradi, a ovo bi bilo treće..
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#269 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Cossack »

neki wrote:
sarajevsko_pivo wrote:Barem će Sarajevo dobiti konačno multiplex kino.
Jedno postoji već 10 godina, drugo se trenutno gradi, a ovo bi bilo treće..
Jesmo li grad filma ili nismo 8-) :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#270 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by mk ultra »

nepass1 wrote:da je kakav toranj kao scc bilo bi sranje nmz vjetar puhati, nisko opet nesta ne valja. ja sam konto da ce biti nesta na fazon alte na kraju ce biti bingo kao u gz plus kino i podzemna garaza
veće dosta, recimo restoran sa salom 600m2
nema baš objekta za poređenje, slično je tuzli gabaritima, ali rasporedom ne... ni blizu
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#271 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by P308 »

Neka otvore supermarket uz ovih 10 u anketi nabrojanih radnji/restorana i dosta :D
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#272 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by PeppermintSA »

lissics wrote:Prave ljudi ono sto misle da im donosi najveći profit. Slabo se kese nose u i SCC-u, raja hoda da se ugrije i protegne noge. Nisu mi za Diesela
Iznenadio bi se koliki promet ima SCC
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#273 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Cossack »

Dokaz potencijala SCC-a je Mlinar. Ljudi ubiše posao, kada god prođem u redu stoji 5-6 osoba. Vjerovatno njihov najbolji poslovni potez ikada. Jedina radnja za koju sam primijetio da je tu zatvorena je Tom Tailor, vjerotavno jer imaju poslovnice i u BBI i u gradu. Već je neko i tu odmah uletio.
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#274 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by PeppermintSA »

Cossack wrote:Dokaz potencijala SCC-a je Mlinar. Ljudi ubiše posao, kada god prođem u redu stoji 5-6 osoba. Vjerovatno njihov najbolji poslovni potez ikada. Jedina radnja za koju sam primijetio da je tu zatvorena je Tom Tailor, vjerotavno jer imaju poslovnice i u BBI i u gradu. Već je neko i tu odmah uletio.
Meni je prijateljica radila u računovodstvu Zare. Perverzne cifre se ostavljaju tamo. Perverzne.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16331
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#275 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by sime_cipol »

Cossack wrote:Dokaz potencijala SCC-a je Mlinar. Ljudi ubiše posao, kada god prođem u redu stoji 5-6 osoba. Vjerovatno njihov najbolji poslovni potez ikada. Jedina radnja za koju sam primijetio da je tu zatvorena je Tom Tailor, vjerotavno jer imaju poslovnice i u BBI i u gradu. Već je neko i tu odmah uletio.
Mislim da Tom Tailor samo preuredjuje do novog otvaranja :D
Post Reply