Bingo City Center Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Sta bi voljeli viditi u ovom centru?

Poll ended at 02/07/2020 13:13

H&M
44
17%
Starbucks
25
10%
KFC/Burger King
71
27%
Aldo
3
1%
Primark
32
12%
C&A
37
14%
Replay
4
2%
Diesel
10
4%
Müller Drogerie
10
4%
Decathlon
24
9%
 
Total votes: 260

User avatar
Haris033
Posts: 3816
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#2151 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Haris033 »

last mohicans wrote: 28/04/2021 01:02 Cesta je uzasna, prolazio sam najmanje jednom dnevno, sada to izbjegavam. Kružim, za zatvora ko je najodgovorniji. Preko godinu dana traje rovarenje, jedanput prerove cijelom širinom ulicu,za 10 dana isto, samo pod drugačijim uglom, desetak metara dalje i tako godinu dana. Jedino sto sam vidio da su počeli ivičnjake raditi i neka rasvjeta je završena. EA izvodi, ako se ne varam i cirka se vrti 10-20 radnika sve vrijeme. Mislim da su instalacije najveci problem bile i njihovo izmještanje, a tu su se vodovod i ostali baš pokazali. Ali nebizno, ne kopaju Prenje. Tolike pare se ubiru za odrzavanje cesta, otpadnih voda, čega sve ne i da smo normalno društvo odštetu bi vozačima placali za onaj masakr koji se čini.
EA jednostavno ne moze svojom mehanizacijom pokriti sva gradilišta na kojem je dobio posao. Ta građevinska mafijaska firma, uz pomoć mafije na vlasti na svim nivoima, jedina (uz Hering) dobija sve veće poslove na izgradnji, rekonstrukciji i sanaciji javnih saobraćajnica, lokalnih cesta i autoputeva .
Rezultat: započeti radovi a dugogodišnja izgradnja saobraćajnica, velike gužve u saobraćaju, nesigurne saobraćajnice i samim tim veliki broj saobraćajnih nesreća.
Last edited by Haris033 on 03/05/2021 08:21, edited 1 time in total.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2152 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by nosara »

Kakva je setuacija na saobracajnici prema Poljinama i obratno?

To je zila kucavica metropole. :bih:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2153 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by foxlife »

Haris033 wrote: 03/05/2021 08:09
last mohicans wrote: 28/04/2021 01:02 Cesta je uzasna, prolazio sam najmanje jednom dnevno, sada to izbjegavam. Kružim, za zatvora ko je najodgovorniji. Preko godinu dana traje rovarenje, jedanput prerove cijelom širinom ulicu,za 10 dana isto, samo pod drugačijim uglom, desetak metara dalje i tako godinu dana. Jedino sto sam vidio da su počeli ivičnjake raditi i neka rasvjeta je završena. EA izvodi, ako se ne varam i cirka se vrti 10-20 radnika sve vrijeme. Mislim da su instalacije najveci problem bile i njihovo izmještanje, a tu su se vodovod i ostali baš pokazali. Ali nebizno, ne kopaju Prenje. Tolike pare se ubiru za odrzavanje cesta, otpadnih voda, čega sve ne i da smo normalno društvo odštetu bi vozačima placali za onaj masakr koji se čini.
EA jednostavno ne moze svojom mehanizacijom pokriti sva gradilišta na kojem je dobio posao. Ta građevinska mafijaska firma, uz pomoć mafije na vlasti na svim nivoima, jedina (uz Hering) dobija sve veće poslove na izgradnji, rekonstrukciji i sanaciji javnih saobraćajnica, lokalnih cesta i autoputeva .
Rezultat: započeti radovi a dugogodišnja izgradnja saobraćajnica, velike gužve u saobraćaju, nesigurne saobraćajnice i samim tim veliki broj saobraćajnih nesreća.
koliko oni imaju aktivnih gradilista trenutno
sto ti kazes sigurno je to dobilo vise tendera nego sto imaju i ljudi i mehanizacije
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15395
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#2154 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by problemnatravunu »

Ma jasno je i zadnjoj budali kakva je "procedura",
uzmi (korupcijom) tendere, zapocni posao, lagano, saburli, NEKAD će se i završiti...svakako nema za odabrane stranacko mafijaske firme ni istinskih rokova, ni penala za kašnjenja, a sumnjam i da ima istinska kontrola kvaliteta urađenog....
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2155 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by foxlife »

al meni nije jasno sta radi taj vlasnik ili ko je vec odgovoran u toj firmi
zar nije logicnije da napadne jedno po jedno gradiliste i zavrsi ionako nema penala ako na drugom probije rok
bar nakon toga ih ne bi raja pljuvala toliko
mada ih pljujemo samo mi koji povrsno ili u fokusu pratimo ove stvari ostale boli briga za tamo neku ea firmu
last mohicans
Posts: 11603
Joined: 09/08/2012 23:19

#2156 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by last mohicans »

Ova rekonstrukcija nema nikako roka, ako se ne varam,nigdje nisam vidio tablu. More im se, sto bi rekli.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#2157 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Loki2k9 »

lissics wrote: 25/04/2021 09:52
Loki2k9 wrote: 23/04/2021 21:54 Bez obzira na sve, uvijek idem u domace lance trgovina ali s obzirom na ogroman prihod koji imaju, ogromnu zaradu i nevelike plate, ne znam dokle vise ide Dzambicev bezobrazluk.
To je biznis nije merhamet ili crveni kriz.
Ma znam, ali sigurno da moze spustiti cijene.
User avatar
mayab
Posts: 26957
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2158 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by mayab »

last mohicans wrote: 03/05/2021 12:40 Ova rekonstrukcija nema nikako roka, ako se ne varam,nigdje nisam vidio tablu. More im se, sto bi rekli.

Ha, garant rade temeljito :mrgreen:

P.S. samo čekam kad će biti završena ta cesta,
i onda nakon mjesec dva kad nešto prokopaju i razjebu asfalt , jer nije urađeno ....jbga, nije bilo vremea, žurba ovo ono, rokovi... :run:
User avatar
pepeljara
Posts: 6549
Joined: 22/08/2003 00:00

#2159 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by pepeljara »

mayab wrote: 22/05/2021 08:57
last mohicans wrote: 03/05/2021 12:40 Ova rekonstrukcija nema nikako roka, ako se ne varam,nigdje nisam vidio tablu. More im se, sto bi rekli.

Ha, garant rade temeljito :mrgreen:

P.S. samo čekam kad će biti završena ta cesta,
i onda nakon mjesec dva kad nešto prokopaju i razjebu asfalt , jer nije urađeno ....jbga, nije bilo vremea, žurba ovo ono, rokovi... :run:
Najgore sto kako mi rece onaj majstor sa terena.
Dodje telekom radi nesto.... Pa zakopa..
dodje ep, il ko vec otkopa, radi nesto, zakopa..
I tako imas 10 firmi, nedo bog u isto vrijeme, nego nalozi, procedure, nista ujednaceno...
Sad su asfaltirali djelove cesta, prasine na sve strane... katastrofa..
Nece ni zavrsit vec ce imati sjebanu cestu.
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2160 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by konektovan »

Ko god prolazi tom dionicom, vidio je da su jedne te iste rupe iskopane i zatrpane bar 10 ak puta najmanje,..žalosno da ne može biti žalosnije.
Ja na toj dionici generalno vidim, sav jad i bijedu naše vlasti, u smislu struke i kompetencije....
User avatar
mk ultra
Posts: 19128
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2161 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by mk ultra »

pepeljara wrote: 22/05/2021 09:55
mayab wrote: 22/05/2021 08:57
last mohicans wrote: 03/05/2021 12:40 Ova rekonstrukcija nema nikako roka, ako se ne varam,nigdje nisam vidio tablu. More im se, sto bi rekli.

Ha, garant rade temeljito :mrgreen:

P.S. samo čekam kad će biti završena ta cesta,
i onda nakon mjesec dva kad nešto prokopaju i razjebu asfalt , jer nije urađeno ....jbga, nije bilo vremea, žurba ovo ono, rokovi... :run:
Najgore sto kako mi rece onaj majstor sa terena.
Dodje telekom radi nesto.... Pa zakopa..
dodje ep, il ko vec otkopa, radi nesto, zakopa..
I tako imas 10 firmi, nedo bog u isto vrijeme, nego nalozi, procedure, nista ujednaceno...
Sad su asfaltirali djelove cesta, prasine na sve strane... katastrofa..
Nece ni zavrsit vec ce imati sjebanu cestu.
Opcina NG sarajevo :mrgreen:
vanjki
Posts: 1785
Joined: 26/10/2006 17:37

#2162 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by vanjki »

Juce gledam od onolikog parkinga mogao je napraviti vise zelenila i parkic za djecu,obzirom da postoji ogroman parking u garazi.Idealno bi bilo ispred Cinestar na onom sljunku napraviti djecije igraliste.
vanjki
Posts: 1785
Joined: 26/10/2006 17:37

#2163 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by vanjki »

mk ultra wrote: 22/05/2021 12:32
pepeljara wrote: 22/05/2021 09:55
mayab wrote: 22/05/2021 08:57


Ha, garant rade temeljito :mrgreen:

P.S. samo čekam kad će biti završena ta cesta,
i onda nakon mjesec dva kad nešto prokopaju i razjebu asfalt , jer nije urađeno ....jbga, nije bilo vremea, žurba ovo ono, rokovi... :run:
Najgore sto kako mi rece onaj majstor sa terena.
Dodje telekom radi nesto.... Pa zakopa..
dodje ep, il ko vec otkopa, radi nesto, zakopa..
I tako imas 10 firmi, nedo bog u isto vrijeme, nego nalozi, procedure, nista ujednaceno...
Sad su asfaltirali djelove cesta, prasine na sve strane... katastrofa..
Nece ni zavrsiti vec ce imati sjebanu cestu.
Opcina NG sarajevo :mrgreen:
Kakvi su to strucnjaci u asfaltiraju..hahah..Pa svaki put 50m asfaltiraju i onda pauza 10dana..jebote pa zar nije logicno sve zavrsilti..Koja je to dzubrad od firme
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#2164 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by high_volume »

vanjki wrote: 23/05/2021 08:00 Juce gledam od onolikog parkinga mogao je napraviti vise zelenila i parkic za djecu,obzirom da postoji ogroman parking u garazi.Idealno bi bilo ispred Cinestar na onom sljunku napraviti djecije igraliste.
Taman da očevi mogu pripaziti na djecu na skakaonicama i ljuljama, dok im mame odu u kino da gledaju ljubavne filmove :D
vanjki
Posts: 1785
Joined: 26/10/2006 17:37

#2165 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by vanjki »

high_volume wrote: 23/05/2021 08:08
vanjki wrote: 23/05/2021 08:00 Juce gledam od onolikog parkinga mogao je napraviti vise zelenila i parkic za djecu,obzirom da postoji ogroman parking u garazi.Idealno bi bilo ispred Cinestar na onom sljunku napraviti djecije igraliste.
Taman da očevi mogu pripaziti na djecu na skakaonicama i ljuljama, dok im mame odu u kino da gledaju ljubavne filmove :D
Ispred SCC ima lijep parkic pa ljudi ne ostavljaju djecu da bi otisli u shopping.Mislim da nemas djece i ne znas znacaj kada mogu djeca imati svoje dozivljaje :mrgreen:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15395
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#2166 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by problemnatravunu »

I ja imam strah da će biti ona situacija, da kada nekad konačno privedu kraju ova jad i bijedu od proširenja ulice DŽB, da će nedugo kasnije biti raskopana, jer je neko nešto zaboravio :mrgreen:

A da ne govorim o nebulozi, zašto se ta ulica ne rješava kompletno u cjelini , tamo gdje završi novi dio , kod Grasa, će biti mrtva glava
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#2167 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Gray »

Meni nije jasan onaj zadnji dio, zadnjih e0ak metara do semafora, gdje su još autobusi i ona zgradica grasa? hoće li to sada rješavati? Nije valjda da će to ostaviti pa da će ići sušenje sa 2 trakr na 1?
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2168 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by konektovan »

vanjki wrote: 23/05/2021 08:00 Juce gledam od onolikog parkinga mogao je napraviti vise zelenila i parkic za djecu,obzirom da postoji ogroman parking u garazi.Idealno bi bilo ispred Cinestar na onom sljunku napraviti djecije igraliste.
Koliko se sjećam, bilo je planirano igralište....poceli su i sa "pošumljavanjem" :mrgreen: jednog dijela isored centra,..lijepo bi bilo da toga bude više..
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#2169 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by high_volume »

vanjki wrote: 23/05/2021 08:23
high_volume wrote: 23/05/2021 08:08
vanjki wrote: 23/05/2021 08:00 Juce gledam od onolikog parkinga mogao je napraviti vise zelenila i parkic za djecu,obzirom da postoji ogroman parking u garazi.Idealno bi bilo ispred Cinestar na onom sljunku napraviti djecije igraliste.
Taman da očevi mogu pripaziti na djecu na skakaonicama i ljuljama, dok im mame odu u kino da gledaju ljubavne filmove :D
Ispred SCC ima lijep parkic pa ljudi ne ostavljaju djecu da bi otisli u shopping.Mislim da nemas djece i ne znas znacaj kada mogu djeca imati svoje dozivljaje :mrgreen:
Kad sam ja bio dijete i odrastao, imali smo samo UNIMA robne kuće, "Sarajku" i "Čelik", i nijedan dječiji park za zabavu. A oba roditelja su bili radnici... Pa sam, evo, odrastao kakav god, da ne pišem dalje :-)

Ali, moram napomenuti, u kontekstu je ove teme, djece i kupovine njihovih roditelja po trgovinama: Nikad, ali nikad, nisam bio pušten po trgovinama da trčim, da diram eksponate, da vrištim, da se dernjam plačom, i sl. Ni u trgovinama, a posebno ne u ugostiteljskim objektima, otvorenim ili zatvorenim, svejedno.

Današnji "moderni" roditelji, puštaju djecu da se "penju na glavu" drugim učesnicima u kupovinama, u ugostiteljskim baštama, pa i na ulicama, itd. Sve u duhu dobrog odgoja, demokratije i prava ljudi..
User avatar
mayab
Posts: 26957
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2170 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by mayab »

hahaha, u subotu predveče taman sam bio na kasi ,
kad ide na razglas, "da se mama malog Emira javi na ....." :lol: :lol: :lol: :lol:
mali_balon
Posts: 11230
Joined: 12/09/2012 09:57

#2171 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by mali_balon »

high_volume wrote: 23/05/2021 11:33
vanjki wrote: 23/05/2021 08:23
high_volume wrote: 23/05/2021 08:08
Taman da očevi mogu pripaziti na djecu na skakaonicama i ljuljama, dok im mame odu u kino da gledaju ljubavne filmove :D
Ispred SCC ima lijep parkic pa ljudi ne ostavljaju djecu da bi otisli u shopping.Mislim da nemas djece i ne znas znacaj kada mogu djeca imati svoje dozivljaje :mrgreen:
Kad sam ja bio dijete i odrastao, imali smo samo UNIMA robne kuće, "Sarajku" i "Čelik", i nijedan dječiji park za zabavu. A oba roditelja su bili radnici... Pa sam, evo, odrastao kakav god, da ne pišem dalje :-)

Ali, moram napomenuti, u kontekstu je ove teme, djece i kupovine njihovih roditelja po trgovinama: Nikad, ali nikad, nisam bio pušten po trgovinama da trčim, da diram eksponate, da vrištim, da se dernjam plačom, i sl. Ni u trgovinama, a posebno ne u ugostiteljskim objektima, otvorenim ili zatvorenim, svejedno.

Današnji "moderni" roditelji, puštaju djecu da se "penju na glavu" drugim učesnicima u kupovinama, u ugostiteljskim baštama, pa i na ulicama, itd. Sve u duhu dobrog odgoja, demokratije i prava ljudi..


E ti su mi njagori.....njih bi s merakom namlatio...oni imaju djecu i mislie da citav svijet treba imati njihovu djecu....imam i ja pa ne dam, terorisem, histerisem..... A njihov Mak dodje pajserom te zvekne u glavu ili ti se mota oko nogu moras ga cuvat dok mama skonta da smeta i u tom ko fol dotrci i kezom izjave znate ja ne znam ja sam jos mali...mrs pizda ti materna ne
zna jer si ti glupa ko kurac.....naravno dze cu to rec ali mi se vidi na faci sta hocu da kazem.
Ja bi uveo neko psihotestiranje za mladence koji bi da postanu roditelji.
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#2172 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Naslovnica »

Mislim da ne bi bilo loše postaviti ležeće policajce na onom parkingu ispred BCC.
Zaista je mnogo debila koji izađu sa parking mjesta i pun gas, pogotovu na onom ravnom dijelu uz BCC, kao da su na magistrali.
User avatar
druzeljubiva
Posts: 285
Joined: 19/03/2008 13:03
Location: Sarajevo

#2173 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by druzeljubiva »

Posljednja 2 dana policija piše kazne svima koji sa parkinga skrenu lijevo prema Otoci. Jedan policajac ih zaustavlja, a drugi pise kazne. Za 10 minuta koliko sam tu bila 8 auta zaustavili
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2174 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by foxlife »

druzeljubiva wrote: 28/07/2021 14:07 Posljednja 2 dana policija piše kazne svima koji sa parkinga skrenu lijevo prema Otoci. Jedan policajac ih zaustavlja, a drugi pise kazne. Za 10 minuta koliko sam tu bila 8 auta zaustavili
ruke im se pozlatile :D
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10290
Joined: 27/04/2021 22:52

#2175 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by tramvajtrojka »

al koja je navlakusa bila ona bingo i cinestar promocija space jam u vezi sutiranja obruc iste velicine kao lopta i pogodis sedam bacanja za 20 sekundi i dobijes besplatnu kafu u cinestaru :lol: :lol: :skoljka:
Post Reply