Billy Agić - prevarant ili veliki humanitarac?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
Jimmy McNulty

Post by Jimmy McNulty » 07/09/2016 14:40

Ovo je nekako najpopularnija tema u zadnja 24 sata, mišljenja su uglavnom podijeljenja. Od onih koji bi ga haman životom branili do onih koji misle da je lik ustvari vrhunski prevarant i da je dosta novca prisvojio sebi. Nameće se pitanje kako nezaposlen lik može kupiti novog Golfa 7 GTI i da pri tome ima još jednu tunersku dvicu.

Prvo je izašla ova vijest:
http://www.klix.ba/vijesti/humanitarne- ... /160906030

zatim odmah poslije nje ova:
http://www.klix.ba/vijesti/humanitarne- ... /160907047

Evo na svom profilu on je pokušao nešto i objasnit, negirat, šta li već, je li u tome uspio prosudite sami:
https://www.facebook.com/BillyStandUpKomicar?fref=ts

Ja sam lično dosta sumnjičav, svoje pare mu ne bih povjerio. Sa druge strane zaista ima dokumentovano kako je brojnim porodicama i unesrećenima pomogao, sam on je to snimao ali neka pitanja jednostavno vise u zraku. Kako da vloger slabog imovinskog stanja sebi priušti skupocjeno auto od 50+ hiljada maraka? Ja se iskreno nadam da za sve postoji razumno objašnjenje ali tu veću sliku ja zasada ne vidim. Bilo bi fino kada bi on objasnio sve, šta i kako jer pofin broj ljudi mu je sada jednostavno prestao vjerovati. Među njima sam i ja.

Kakvo je vaše mišljenje o ovom momku? Je li on zaista jedan od dobrih ljudi ili je u pitanju klasična seoska varalica? Ja stvarno više ni sam ne znam...

Nadzorna_ploca

Re: Billy Agić - prevarant ili veliki humanitarac?

Post by Nadzorna_ploca » 07/09/2016 14:43

Na stranu ovaj lik i slicni, meni je nevjerovatno da mi uvijek od ovakvih pravimo ili generale ili pokojnike. Za njega niko ne bi ni cuo da ovi kvazi novinari rade svoj posao kako treba. Sto je ovaj lik bitnije od bilo koga drugog sa foruma ili sa ulice. Ovo i jest njegov cilj, da se cuje za njega. Jebem i Bilija i boli me kita za njega.

wolfie

Post by wolfie » 07/09/2016 14:46

Normalnom i razumnom covjeku koji ide na posao svaki dan je neshvatljivo porijeklo tako skupog auta kod nekoga ko ne radi. Da je on filantrop koji ima za zivota rijeseno imovinsko pitanje pa vrijeme koje ne mora provoditi na poslu koristi da pomogne drugima, pa hajd', ali nije tako.

Jimmy McNulty

Post by Jimmy McNulty » 07/09/2016 14:46

Nadzorna_ploca wrote:Na stranu ovaj lik i slicni, meni je nevjerovatno da mi uvijek od ovakvih pravimo ili generale ili pokojnike. Za njega niko ne bi ni cuo da ovi kvazi novinari rade svoj posao kako treba. Sto je ovaj lik bitnije od bilo koga drugog sa foruma ili sa ulice. Ovo i jest njegov cilj, da se cuje za njega. Jebem i Bilija i boli me kita za njega.

Šta je njegov cilj ja zaista ne znam ali znam da je dosta ljudi u njemu vidjelo osobu od povjerenja kojem mogu poslati novac npr bez ikakvog straha jer su znali ili čvrsto vjerovali da će doći do pravih ruku za razliku od drugih organizacija kojima naš narod jednostavno ne vjeruje. Sad sve to nekako blijedi i pada u vodu.

Hakiz

Post by Hakiz » 07/09/2016 14:49

Ljudi su kompleksni.

Mafijaške porodice po Italiji ili dilerske po Kolumbiji su, dok su ubijale i radile svoje ilegalne poslove, u isto vrijeme hranile čitava sela.

Odaš mu priznanje za dobro, kazniš ga za loše. Dobra djela nikoga ne oslobađaju od kazne za loša.

Dope_Man

Post by Dope_Man » 07/09/2016 14:50

Kao i svima, neshvatljivo mi je da on kao nezaposlen, naocigled skroman covjek, ima za novu sedmicu i jos pored tu drugu tuniranu dvicu. Pa nije izasao iz Fast and Furious da je trkajuci se navece po ulicama skupio toliku lovu. Gledao sam par klipova jos dok ga skoro niko nije gledao na youtube, iako se cinio kao jednostavan i iskren covjek, nije mi bio narocito zanimljiv.

A onda u zadnje vrijeme sve vise i vise se eksponira, slika rad ovdje/ondje, hoce da drzi govore, a npr. pojave se te optuzbe da nije dao sve pare, pa prica o bubregu koji je obecao a nista ne bi na kraju.. poslije svega toga se cini kao obicni ublehas koji je skontao kako to mnogi rade pa odlucio i sam napraviti sebi pitu po isprobanom receptu, i ocito je uspio.

E sad, ima tu sumnjivog i u ovoj porodici oko koje se vrti sve.. ko ce ti ga znati. Da imamo nesto sto se zove neovisno istrazivacko novinarstvo.. mozda.

JThomas

Post by JThomas » 07/09/2016 15:42

ne znam ništa o njemu niti me zanima da pročitam. ali kod nas je naprosto ovih prvih više... :mrgreen:

čak ne mora ni jedno drugo isključivati :mrgreen:

ho oponopono

Post by ho oponopono » 07/09/2016 15:50

...da voli eksponiranje očito je...Image

...naklepaš i snimiš neke svaštare, turiš na net, šeruješ, brojiš lajkove...ego valjda raste...

...po xy puta bruda Amar ovo ono, nakon što se objesio ovaj, skužio smisao života...ne volim ja te kamere, pikčurisanje od plača na mezaru i svakog šarafa na golfu...no on voli, njegov izbor...

...neke akcije, lova se uplaćuje ako sve da kome je i namijenjeno onda okej, respekt...ideš u onaj toplji dio kad odapneš...:pusi2:

...a ako je i on od svake te pomoći omastio svoje brke...onda Billy pljuni na svoju facu i postani čovjek...

...hej bolan opušteno, nije kletva...mirno pajki i ne brigaj, nisi ništa bolji od 90% ove gamadi koja nas okružuje...a ove jade 10% ionako sviraju kurcu, luzeri, nema cuko za što da ih ujede...i ko ih jebe...a onoj većini ne zatrebalo za lijekova...:pusi2:

KB9

Post by KB9 » 07/09/2016 16:22

innocent until proven guilty

ps. nama ne treba pomagat jer i kad pomognes najvise ce te popljuvat onaj kome si pomogo

Mea_parvitas

Post by Mea_parvitas » 07/09/2016 16:25

U cemu je problem sto voli eksponiranje? To je i nacin da prikupi vise novca i da drzi sve transparentnim, sto ocigledno moras dokazivati ovom polupismenom svijetu, narodu koji je opcenito stoka i u sve sumnja. On je pronasao neku ideju u tome, takav zivot vodi, oduvijek je bio pricljiv i kad se snimao onako dok nije poceo sa ovim humanitarnim akcijama. Ljudi se bore sa vlastitim tegobama na razlicite nacine, al jbga uvijek se nadju ovi da popljuju ono sto ih se ne tice. Sta vas boli briga odakle covjeku za auto? I sada ima eto nekakvih 100 dokaza, poruka, videa, da je pare uplacivao, a ovo djubre od zene kaze nije njoj nista uplaceno, laze, petlja, mislim smijesno...

MJAU - da

Post by MJAU - da » 07/09/2016 16:26

Čime se bavi lik i od čega živi? jeste li sigurni da je kokuz? Baš mi se svidio, a navodno je i donirao bubreg, nije valjda i to šuplja?

dječak sa šibicama

Post by dječak sa šibicama » 07/09/2016 16:43

Sve sve ali Billy? kakvo je to ime.

Ne znam sta bi rekao, ne poznajem covjeka, mozda je humanitarac mozda prevarant.

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

Post by KatarinaKosaca » 07/09/2016 18:02

Ja ne znam da li je on prevarat i kriminalac, ali mati je dno dna. Zaista.bi takvim primjercima trebalo zakonski zabraniti razmnozavanje. Dijete joj ima TESKU BOLEST a ona se prepucava za pare po internetu .

bhnapoleon1

Post by bhnapoleon1 » 07/09/2016 18:17

KatarinaKosaca wrote:Ja ne znam da li je on prevarat i kriminalac, ali mati je dno dna. Zaista.bi takvim primjercima trebalo zakonski zabraniti razmnozavanje. Dijete joj ima TESKU BOLEST a ona se prepucava za pare po internetu .

Meni je najsumnjiviji dio gdje ima i prilog kako je neki privatnik rekao platit operaciju.

Ne znam ali vise vjerujem ovome Agicu, on je mahao nekim papirima objasnjavao. E sad nit imam vremena nit mi se ulazi u neku dublju analizu je li nesto falsifikovao ili nije.

one hundred eyes

Post by one hundred eyes » 07/09/2016 18:24

Najgori su ovi što ko papige ponavljaju 'šta vas briga otkud mu za auto'. Kako bolan šta me briga, šta ako sam mu uplatio pare a on sebi kupio GTI? Kad on na osnovu raje i publiciteta funkcioniše i skuplja tudje pare kako onda da se raja ne pita otkud mu tolike pare odjednom čim se počeo baviti humanitarnim radom?

Nije mi apsolutno zapinjao za oko niti me zanimao, ali kad sam vidio da prodaje auto od 60kKM kupljeno nedavno prvo što sam pomislio bilo je 'wtf, otkud ovom liku odjednom tolike pare' a donedavno bio anonimus na birou.
Last edited by one hundred eyes on 07/09/2016 18:25, edited 1 time in total.

kakavdanakneiskustvu

Post by kakavdanakneiskustvu » 07/09/2016 18:25

wolfie wrote:Normalnom i razumnom covjeku koji ide na posao svaki dan je neshvatljivo porijeklo tako skupog auta kod nekoga ko ne radi. Da je on filantrop koji ima za zivota rijeseno imovinsko pitanje pa vrijeme koje ne mora provoditi na poslu koristi da pomogne drugima, pa hajd', ali nije tako.

:thumbup:

Nadzorna_ploca

Post by Nadzorna_ploca » 07/09/2016 18:29

one hundred eyes wrote:Najgori su ovi što ko papige ponavljaju 'šta vas briga otkud mu za auto'. Kako bolan šta me briga, šta ako sam mu uplatio pare a on sebi kupio GTI? Kad on na osnovu raje i publiciteta funkcioniše i skuplja tudje pare kako onda da se raja ne pita otkud mu tolike pare odjednom čim se počeo baviti humanitarnim radom?

Nije mi apsolutno zapinjao za oko niti me zanimao, ali kad sam vidio da prodaje auto od 60kKM kupljeno nedavno prvo što sam pomislio bilo je 'wtf, otkud ovom liku odjednom tolike pare' a donedavno bio anonimus na birou.

Tako nekako.
Sto se tice majke od ove djevojke, jeste losa situacija generalno ali ovo sto je ona napisala niti je uvredljivo niti mi izgleda toliko podlo i dno dna. Sta fali ako se javila, nije smak svijeta da ne moze nesto napisati a ustvari je se ova tema jako tice. Volio bih vidjeti kako bi se vi postavili da ste na njenom mjestu ako je istina ovo sto pise.

vješalica

Post by vješalica » 07/09/2016 18:34

ako se žena javila jer joj se dijete premeće po "humanitarnim akcijama" onda neka je,jer nije korektno da njeno stanje služi nekom šalabajzeru da zgrće pare i obećava da će joj dati,a ustvari laže

bi li vi to dopustili? normalno da ne bi...levati tamo neku ženu i dijete koji su se našli u mizernoj situaciji

sad je očito izašlo na vidjelo da je frajer lopov čim je poletio ga prodaje gti-ja da zametne tragove

pašće treba istražiti i uhapsiti pa neka položi račun o skupljenim parama i u šta je potrošio klošar klošarinski

CaneBos

Post by CaneBos » 07/09/2016 20:52

Kod naseg naroda tacno nema sredine. Procita jednu vijest na nekom portalu i odmah je i sudija i kadija i odmah mu ''sve jasno'' i ''sve zna''.
Ne mere to tako ba..
Evo bas se zadah od juce, mada ima gomila postova i komentara, ali citam, tabirim, da pohvatam sve uglove price. A i to je nemoguce, niti znam licno tog momka, niti njegov zivot, niti konkretno porodicu kojoj se skupljao novac.

Generalno, danas je izuzetno nezahvalno biti ''posten'' humanitarni volonter..jer jbg..ne do bog da postavis na svoj fb profil slike sa mora u inozemstvu, bice..eno ga vidi, otkud mu pare da se ide na more.

Konkretno u ovom slucaju, treba se drzati fakata koji se mogu potvrditi.
Momak nije nezaposlen, kako se konstantno lupa, nego samozaposlen, dakle radi za sebe, koliko vidim, popravlja vozila.
Drugo, momak trenutno ima auto neke vrijednosti 60-70 hiljada KM.
Trece, momak je aktivan u humanitarnim akcijama vec duze vrijeme.
Peto, bio je aktivan u hum. akciji za donaciju bubrega, kojeg na kraju nije donirao. Nigdje se ne moze naci objasnjenje zasto i kako.
Sesto, momak od svega radi dobar PR prvenstveno samom sebi.
Sedmo, ima tendenciju, potrebu da skrece paznju na sebe kroz kreiranje neke drame, sto je vec pokazatelj neke patologije. (Nisam psiholog, ovo je samo indicija)

Eh sada idu nedoumice tipa, je li on kupio auto za kesh i ako jeste odakle mu tolika lova odjednom (sto ne znaci da je odjednom ako je vec imao neko vrijednije vozilo pa prodao pa kupio ovo). Ali, ima osnova zasto su ljudi toliko zapeli za to auto, jer ako si obican lik, radis u svom dvoristu, jako teskim radom ces posteno doci do takve vrijednosti. Nije nemoguce, ali jako tesko.
Kad uz to dodamo da si aktivno ukljucen u ''humanitarne donacije'', nemoguce je ne povuci pitanje, ima li tu neke povezanosti.
A, uz sve komentare i objave, ne vidim bas jasna objasnjenja nazalost.:/

bhnapoleon1

Post by bhnapoleon1 » 07/09/2016 20:59

Ali ako je vec "varao" narod a ucestovao u velikom broju human. akcija zasto nema jos prica o tome ?

Ci-Nick

Post by Ci-Nick » 07/09/2016 21:14

Nedavno sjeo na kafu u TC Zenica i posmatram dvije utegnute djevojke fataju raju na prepad traže donacije i tako iznenadio sam se koliko ljudi je ubacilo nešto love u kutiju, uglavnom muškarci ili zbog izgleda humanitarki ili da ne slušaju njihovu gnjavažu.
Poslije dvaesetak minuta dolazi neki tip, pokupiše kutiju i ostale rekvizite, sjedoše u auto i odoše,..... i sad treba neko da im vjeruje,...
Ovaj tip pokazuje dva izvoda kao da postoje samo dvije banke u BiH,... a i to sve nekako na preskoke, ništa se ne vidi i ništa nije jasno.
Što kažu stari ljudi: " Ne laje pas zbog sela nego zbog svoje guzice" !

Danguba

Post by Danguba » 07/09/2016 21:34

Image

Ovo je humanista kakav Billy i bakraci.
Ovaj covjek pomaze svakome i ne trazi nikakvu protu uslugu. Sve u zivotu ima i stekao je svojim znanjem i radom(Unis tok-Kalesija). Gradi puteve, pravi mostove, donira raznim udruzenjima i pojedincima, renovira skole i dzamije...covjek je prehuman ako se tako moze reci.

CaneBos

Post by CaneBos » 07/09/2016 22:07

Dobra komparacija drug, ali ovom covjeku-poduzetniku, nije potreban nikakav PR da bi prikupio novac za humanitarne svrhe, jer on daje sopsteni novac. Tu je velika razlika..dakle, sa jedne strane ovakva medijska kampanja, klipovi, youtube itd..koje Billy Agic objavljuje, prikupljaju pozornost ljudi odnosno potencijalnih donatora.

Kao skeptik uvijek naginjem sumnji, ali ne volim da konstatujem nista sto pouzdano ne znam, pa necu vala ni tvrditi da je B.A. (ne)klasicni prevarant..vrijeme ce pokazati.

Jimmy McNulty

Post by Jimmy McNulty » 07/09/2016 22:51

CaneBos wrote:Momak nije nezaposlen, kako se konstantno lupa, nego samozaposlen, dakle radi za sebe, koliko vidim, popravlja vozila.

Druže, pokazuje on svoju avliju i govori kako je mehaničar i kako se bavi preprodajom dijelova a u avliji ima 2-3 šasije, daj ba znam mehaničare koji upošljavaju ljude, rade ko mazge, imaju svoje auto otpade pa opet nisu u mogućnosti da odu u auto salon i priušte sebi novog GTI 7 golfa sa full opremom. Pri tome ima golfa 2 kojeg nabuđava u čast umrlog prijatelja i u koji je ulažen strašan novac. I sve to od preprodaje dijelova i pokojeg popravljenog auta. Zar naše sumnje nisu opravdane.

Posebnu pažnju izazvao je komentar nekog njegovog prijatelja sa kojim je navodno ovaj Billy bio jako dobar, momak je napisao da su njih dvojica družili se godinama, da nijednog nije imao pas za šta ujest i da je ovaj odjednom počeo trošiti velike količine novce, taj momak tvrdi da kad je pitao Billya na koji je način došao do novca da ga je ovaj samo blokirao na svim društvenim mrežama i izbrisao iz života, također momak navodi da je presvlake za tog golfa 2 plaćao hiljade maraka, da je naručivao neke dijelove iz Meksika i da je određene dijelove slao da se pozlate. Tvrdi momak da u ta 2 auta ima preko 100.000 maraka? Zar to može zaraditi jedan mehaničar u Bosni?

Imao sam previsoko mišljenje o njemu ali kako vrijeme prolazi sve više vjerujem da je u pitanju obični prevarant koji je skontao način kako i da ispadne velik u očima Bošnje i kako da usput digne pare. Napravi tu i tamo koju akciju, bla bla bla ali i hapi koju paru i živi ko lord. Krezuba sirotinja će svakako stat u moju odbranu jer imam snimljeno kako sam kupio riže, makarona i brašna određenim porodicama i kako sam platio par operacija. Njegova dobra djela kojih priznajem ima nikako ne opravdavaju ova loša a i za kraj što se tiče lako je tuđim kur.cem gloginje mlatite. Lako je biti humanitarac kad ti drugi šalju pare. Ne znam šta da kažem, ogorčen sam jer očigledno je da je profitirao na nesreći drugih ljudi i još se inati. Odmah danas objavljuje neki video gdje je on skupio 6000 maraka za operaciju nekog čovjeka. Baš isti dan kad je raskrinkan. Ofirno. A najgore je što ga ipak većina raje podržava i dalje, naš mentalitet je stvarno čudo. Ne vidimo dalje od svog nosa.

_BataZiv_0809

Post by _BataZiv_0809 » 07/09/2016 22:55

Jebiga i ti tvrdnje tog momka uzimas kao dokazane.

Post Reply