BIJELE TRAKE ZA PRIJEDORSKE HRVATE I BOSNJAKE

User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#1 BIJELE TRAKE ZA PRIJEDORSKE HRVATE I BOSNJAKE

Post by Bosnolog »

Simbolika bijelih traka je povodom obiljezavanja 31. maja 1992, kada su vlasti Karadzicevih SDS falangi po uzoru na Naciste u Prijedoru a poslije i u nekim drugim mjestima izdale naredbu putem lokalnog radija kojom se naredile nesprskom stanovnistvu da obiljezi svoje kuce bijelim zastavama ili carsafima i da pri izlasku iz kuca stave bijele trake oko rukava.

To je bio pocetak kampanje istrebljenja u kojoj su provodene masovne egzekucije, silovanja, otvarani koncentracioni logori i cinjeni drugi zlocinini genocidnih razmjera, ciji je konacni ishod bio etnicko ciscenje i progon vise od 94% Bosnjaka i bosanskih Hrvata sa teritorije opstine Prijedor.

Ovo je bio prvi put nakon 1939 i nacistickog proglasa po kojem su poljski Jevreji morali nositi zute trake sa plavom Davidovom zvijezdom oko rukava.

Ovo je bio drugi slucaj da clanovi jedne etnicke ili religijske grupe na ovaj nacin budu obiljezeni za istrebljenje.

Image
Bijele vreće u centru Prijedora sjećaju na 266 ubijenih žena i djevojčica

Na centralnom gradskom trgu u Prijedoru obiljezen je "Dana bijelih traka", u znak sjećanja na 266 ubijenih prijedorskih žena i djevojčica tokom proteklog rata, javio je dopisnik agencije Anadolija.





Ujedinjeni protiv negiranja zločina: "Jer me se tiče" ide u Prijedor
Počelo obilježavanje stradanja 266 ubijenih žena i djevojčica u Prijedoru
Prijedor - grad "tihe diskriminacije" na čije je goloruke civile udarila vojska
Počelo obilježavanje Dana bijelih traka
Neizvjesno stanje Besime Kahrimanović iz Prijedora
Bačić Šida (47), Bačić Elvisa (11), Bačić Nerima (7), Čaušević Mevla ( 81), Marijan Lucijua (46), Marijan Milka (77)..., i tako se redaju na bijelim vrećama imena 266 prijedorskih žena i djevojčica, Bošnjakinja i Hrvatica ubijenih od 22. maja do 24. jula 1992. godine.

Danas su se članovi njihovih porodica i sugrađani koji su preživjeli torture u logorima i tokom progona, u okviru kampanje "Stop poricanju genocida" prisjetili njihovog stradanja.

U organizaciji NVO Izvor na centralnom gradskom trgu postavljene je instalacija 266 bijelih vreća sa imenima ubijenih žena i djevojčica.

Na ovaj način još jednom poslana je poruka lokalnim vlastima Prijedora, kako su kazali predstavnici porodica žrtava, da prestanu s politikom poricanja zločina koji su na području opštine Prijedor počinili pripadnici vojske i policije Republike Srpske.

"Mi želimo i da na ovaj način građanima Prijedora ukažemo na razmjere zločina koji je počinjen, da ih pozovemo da se s time suoče, ali da se ovim žrtvama postavi memorijal kao trajno sjećanje na njihovo stradanje", kazao je Edin Ramulić, član NVO Izvor iz Prijedora.

Prema njegovim riječima upravo na današnji dan 1992. godine u selu Hambarine upotrebom teškog naoružanja počelo je masovno kršenje ljudskih prava, a iz tog područja prognano je tri hiljade Bošnjaka. Najveći broj ubijenih žena je s područja lijeve obale Sane iz mjesta Zecovi, Čarakovo i Bišćani.

Od 266 ubijenih žena od kojih je najstarija žrtva imala 85, a najmlađa svega pet godina za posmrtnim ostacima njih 107 se još uvijek traga.

Mirsadu Duratović iz sela Biščani ubijeni su nana Đula (68) i strina Zemira kojoj je tada bilo 27 godina.

"Njihovi posmrtni ostaci još nisu pronađeni. I svaki ovakav događaj jedno je preteško podsjećanje na način na koji su ubijene, na sam užas kroz koji smo prošli i moja porodica i moje komšije i prijatelji", kazao je Duratović koji je i sam prošao torture zatočeništva u logoru Omarska.

Skup u Prijedoru, koji je prošao bez incidenata osiguravale su jake policijske snage.

Građani Prijedora srpske nacionalnosti, koji su se našli u blizini mjesta obilježavanja nisu komentarisali današnji događaj.

S područja Prijedora prognano je više desetina hiljada Bošnjaka i Hrvata, njih 3.173 evidentirano je kao ubijeni i nestali, a još uvijek se traga za posmrtnim ostacima njih blizu hiljadu.
http://www.klix.ba/vijesti/bih/bijele-v ... 30523076#2
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#2 Re: BIJELE TRAKE ZA PRIJEDORSKE HRVATE I BOSNJAKE

Post by JoseMujica »

:thumbup:

i strašno mi je što Sarajevo šuti o ovome. Da su palestinci u pitanju 5 bi se protesta organizovalo do sad :-)
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#3 Re: BIJELE TRAKE ZA PRIJEDORSKE HRVATE I BOSNJAKE

Post by Hodidid »

To je onaj nas jalijaski mentalitet. Ta ce Prijedor. To su oni krajisnici. Sarajevo boli chuna a Zagreb se solidarizira.

http://www.hrt.hr/index.php?id=135&tx_t ... 8ae9195ae3
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#5 Re: BIJELE TRAKE ZA PRIJEDORSKE HRVATE I BOSNJAKE

Post by Danguba »

sto je jos zalosnije da do dana danasnjeg nisu pronasli sve ubijene... :(
User avatar
Maverick78
Posts: 851
Joined: 09/05/2012 01:15
Location: Malmö / Sweden

#6 Re: BIJELE TRAKE ZA PRIJEDORSKE HRVATE I BOSNJAKE

Post by Maverick78 »

I onda kad neko krene relativizirati desavanja iz tog perioda u fazonu "svi su cinili zlocine".

Samo nikada ne zaboraviti.
Nebitan32
Posts: 1118
Joined: 31/12/2011 21:40

#7 Re: BIJELE TRAKE ZA PRIJEDORSKE HRVATE I BOSNJAKE

Post by Nebitan32 »

Hodidid wrote:To je onaj nas jalijaski mentalitet. Ta ce Prijedor. To su oni krajisnici. Sarajevo boli chuna a Zagreb se solidarizira.

http://www.hrt.hr/index.php?id=135&tx_t ... 8ae9195ae3

Istina. Pisao sam o tome. Sarajevo nikako da odbaci taj carsijsko jalijaski mentalitet. Sarajevo vise nije provincijq vec glavni grad drzave i mora voditi brigu o svim krajevima. Vidjeli smo sta se desilo s ona dva covjeka koja su kidnapovana u Kozarcu i ponovo strpani u srpske kazamate.
gorgonzola
Posts: 554
Joined: 24/02/2013 18:28

#8 Re: BIJELE TRAKE ZA PRIJEDORSKE HRVATE I BOSNJAKE

Post by gorgonzola »

Ni ja ne kontam. Vecina zlocina je kao i u srebrenici ali o prijedoru niko ne prica. O prijedoru gdje su ljudi nosili trake i odvodjeni u logore. O prijedoru gdje je ubijeno hiljade ljudi. Mislim ako vec postoji dan za sjecanje na srebrenicu trebao bi biti i dan za sjecanje na prijedor. Organizovati ekskurzije za obilazenje logora itd itd. Sve uraditi da srbi vide da nije zaboravljeno i da nece nikad.


Saljem sa posla
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#9 Re: BIJELE TRAKE ZA PRIJEDORSKE HRVATE I BOSNJAKE

Post by Halcyon »

Sutra je u Tuzli dan žalosti, dok je u Sarajevu pijanka. Pametnom dosta.

Mislim, ne sumnjam da bi situacija bila ista i da je situacija kojim slučajem obrnuta, tj. u Tuzli bi se vjerovatno orgijalo dok Sarajevo obilježava dan žalosti. Ali to smo mi. Tuga i jad. Samopoštovanje = 0.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#10 Re: BIJELE TRAKE ZA PRIJEDORSKE HRVATE I BOSNJAKE

Post by Bosnolog »

ISKAZ SVJEDOKINJE NA SUĐENJU ZA ZLOČINE POČINJENE U PRIJEDORUMuža i brata su zapalili ispred džamije u




U nastavku suđenja za zločin počinjen u Prijedoru, svjedokinja Tužilaštva BiH ispričala je kako su njen muž i brat, zajedno sa drugim muškarcima, strijeljani u julu 1992. godine ispred džamije u selu Čarakovo.

- S majkom sam došla do džamije nakon strijeljanja i ugledala mrtvog brata, kojem su noge gorjele. Majka je urlala i plakala za njim dok mu je držala glavu. A onda sam vidjela i mrtvog muža, kojem je stomak cvrčao goreći - prisjetila se Ismeta Čaušević.

Ona je 23. jula 1992. sa mužem i djecom bila kod roditelja u selu Čarakovo, kada su ujutro čuli pucnjavu.

Ljudi s oružjem došli su do njihove kuće.

- Sve se brzo odigralo. Brat Kemal je bio ispred kuće, a potom je i moj muž Emir izašao. Potjerali su ih prema džamiji, i kada sam ih izgubila iz vida, ušla sam u kuću - rekla je Čaušević.

Nakon izvjesnog vremena, prema iskazu svjedokinje, komšije su počele izlaziti iz kuća i govoriti kako je bilo strijeljanje ispred džamije.

Prema navodima optužnice, Zoran Babić i Velemir Đurić su 23. jula 1992. godine, zajedno sa njima poznatim licima, a po naređenju Dragomira Soldata, izveli iz kuća u selu Čarakovo muškarce i odveli ih ispred mjesne džamije, gdje su ih strijeljali.

Neki od muškaraca koji su preživjeli strijeljanje, kako stoji u optužnici, preminuli su nakon što su optuženi Đurić i Babić zapalili džamiju, sa koje su zapaljeni dijelovi padali po tijelima.

Svjedokinja Čaušević do danas nije pronašla posmrtne ostatke supruga.

Nermina Bljakaj izjavila je da je ispred džamije ubijen njen djed, a da su njen stric Sead Sušić i svjedok S-1 preživjeli.

- Vidjela sam tijelo ubijenog djeda i njegovog brata, kojem su noge bile zapaljene. Tu je bilo i tijelo mjesnog hodže, kojem su crijeva i utroba bile napolju - kazala je svjedokinja.

U povratku kući, kako je dodala, vidjela je ranjenog svjedoka S-1, kojeg je zajedno sa strinom i komšinicom odnijela iza kuće.

Njenin stric Sead Sušić, koji je također preživio strijeljanje, došao je kući po noći i ubrzo je otišao u šumu.


Suđenje se nastavlja 31. maja, javio je BIRN - Justice Report

:(
kokise
Posts: 205
Joined: 09/05/2013 17:38

#11 Re: BIJELE TRAKE ZA PRIJEDORSKE HRVATE I BOSNJAKE

Post by kokise »

Moze li mi neko objasniti zasto ti Krajisnici imaju taj neki Hrvatski kompleks. Eno na onoj drugoj temi onaj shahab iz Krajine koji s eprofilira kao pravi musliman i SDA-ovac govori o tome kako Hrvatska nije izvrsila agresiju na BiH.

Je li to ima veze sa "Turskom Hrvatskom" i Hrvatskim porijeklom Krajiskih muslimana? Ili u cemu je stvar. Sve mi se cini da su ti Krajisnici po nacionalnosti polu Hrvati. Da ne pricam o tome da se u Velikoj Kladusi kcerka Babina izjasnjava kao ponosna Hrvatica... :-)
Last edited by kokise on 24/05/2013 21:52, edited 1 time in total.
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#12 Re: BIJELE TRAKE ZA PRIJEDORSKE HRVATE I BOSNJAKE

Post by megaman4 »

cijela država je zaboravila jedna od prvih zločina nad Bošnjacima i Hrvatima BiH, a riječ je o zločinima na području općine NEVESINJE, na čijem je teritoriju u toku ljeta 1992. godine ubijeno 313 Bošnjaka i 12 hrvata, što iznosi 11% ukupnog prijeratnog stanovništva ove istočnohercegovačke općine, i prema riječima Amora Mašovića, NEVESINJE je nakon SREBERNICE procentualno druga općina po broju stradalih u proteklom ratu, a uz to to je općina koja je poznata po velikom stradanju djece...
gorgonzola
Posts: 554
Joined: 24/02/2013 18:28

#13 Re: BIJELE TRAKE ZA PRIJEDORSKE HRVATE I BOSNJAKE

Post by gorgonzola »

Ma ko ce? Pa ovi nasi su zadovoljni sa 27% zemlje. Sta se desavalo u opstinama pod r srpskom njih ne zanima.

A inace poslije svega i svih zlocina njima se prizna drzava . Nisu djaba klali i ubijali. Sad ne mozes ni spomen plocu tamo staviti u znak na sjecanje tih zrtava. Da ne odem u politiku, ali prvi presjednik je veliku gresku napravio.


Saljem sa posla
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#14 Re: BIJELE TRAKE ZA PRIJEDORSKE HRVATE I BOSNJAKE

Post by heckler »

Rahmet im dusama. I slazem se sa svima da se svijest mora promjeniti da Sarajevo mora samo na sebe da pocne gledati drugacije.
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#15 Re: BIJELE TRAKE ZA PRIJEDORSKE HRVATE I BOSNJAKE

Post by heckler »

kokise wrote:Moze li mi neko objasniti zasto ti Krajisnici imaju taj neki Hrvatski kompleks. Eno na onoj drugoj temi onaj shahab iz Krajine koji s eprofilira kao pravi musliman i SDA-ovac govori o tome kako Hrvatska nije izvrsila agresiju na BiH.

Je li to ima veze sa "Turskom Hrvatskom" i Hrvatskim porijeklom Krajiskih muslimana? Ili u cemu je stvar. Sve mi se cini da su ti Krajisnici po nacionalnosti polu Hrvati. Da ne pricam o tome da se u Velikoj Kladusi kcerka Babina izjasnjava kao ponosna Hrvatica... :-)

Jel moze jedna tema na ovom forumu proci bez tvojih gluposti majke ti mile!?!?

7. Korpus, i to pogotovo 17. Krajiska brigada (sa elementima 306. brdske, 303. i 314. brigade jer se i oni moraju spomenuti) je direktno slomio Herceg Bosnu i poslao je ne smece historije 1993 u 2 ofanzive koje su oslobodile Travnik, Bugojno, Kakanj, Bijelo Polje, Vrapcice itd itd.

I sad treba balavog sabana slusati o "krajiskim kompleksima" !?!?

Moderacija moze li se ovo smece izbrisati?
lahor
Posts: 432
Joined: 17/10/2005 23:05

#16 Re: BIJELE TRAKE ZA PRIJEDORSKE HRVATE I BOSNJAKE

Post by lahor »

heckler wrote:
kokise wrote:Moze li mi neko objasniti zasto ti Krajisnici imaju taj neki Hrvatski kompleks. Eno na onoj drugoj temi onaj shahab iz Krajine koji s eprofilira kao pravi musliman i SDA-ovac govori o tome kako Hrvatska nije izvrsila agresiju na BiH.

Je li to ima veze sa "Turskom Hrvatskom" i Hrvatskim porijeklom Krajiskih muslimana? Ili u cemu je stvar. Sve mi se cini da su ti Krajisnici po nacionalnosti polu Hrvati. Da ne pricam o tome da se u Velikoj Kladusi kcerka Babina izjasnjava kao ponosna Hrvatica... :-)

Jel moze jedna tema na ovom forumu proci bez tvojih gluposti majke ti mile!?!?

7. Korpus, i to pogotovo 17. Krajiska brigada (sa elementima 306. brdske, 303. i 314. brigade jer se i oni moraju spomenuti) je direktno slomio Herceg Bosnu i poslao je ne smece historije 1993 u 2 ofanzive koje su oslobodile Travnik, Bugojno, Kakanj, Bijelo Polje, Vrapcice itd itd.

I sad treba balavog sabana slusati o "krajiskim kompleksima" !?!?

Moderacija moze li se ovo smece izbrisati?
Nema njemu pomoci, ovo je malo tezi slucaj koji zahtijeva dugogodisnje ispitivanje mozdanih vijuga pa tek poslije toga dozivotno lijecenje....U svakom slucaju potpisujem ovo sto si napisao o hrabrim i ponosnim krajiskim gazijama. :bih:
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#17 Re: BIJELE TRAKE ZA PRIJEDORSKE HRVATE I BOSNJAKE

Post by Bosnolog »

Razgovor s predstavnicima policije genocidne tvorevine u Prijedoru
''nemojte snimati ovo nije press konferencija'' Jedan od razgovora s predstavnicima policije u Prijedoru koja je ''zamislila'' da se današnja instalacija prikaže samo ''građanima, koji to žele da posjete'' , no nakon ovog razgovora instalacija je ipak postavljena i bila je dostupna svim građanima Prijedora. 23. maja 2013. ostace upamcen kao dana kada su aktivisti Udruzenja Prijedorcanki "Izvor", porodice zrtava i gradjani Prijedora po prvi put nakon 21 godinu od ubistava 266 zena i djevojcica iz ovog grada, javno, na glavnom gradskom trgu, obiljezili njihovo stradanje.

User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#18 Re: BIJELE TRAKE ZA PRIJEDORSKE HRVATE I BOSNJAKE

Post by Bosnolog »

Identificirano 13 žrtava iz Kozarca, Prijedora i Sanskog Mosta
Posted by mojprijedor on Maj 24, 2013
Image

U Centru za obdukciju i identifikaciju Šejkovača u Sanskom Mostu identificirano je 13 žrtava. Riječ je o civilima bošnjačke nacionalnosti stradalim u toku proteklog rata na području Kozarca, Prijedora i Sanskog Mosta.

Glasnogovornica Instituta za nestale osobe BiH Lejla Čengić kazala je Feni da su identificirane žrtve ekshumirane u ranijem periodu iz masovne grobnice Pogradci na području Bosanske Gradiške u kojoj je u augustu 2011. godine pronađeno devet žrtava. Riječ je o civilima bošnjačke nacionalnosti stanovnicima Kozarca ubijenim u maju 1992. godine.

“Danas je identificirano svih devet žrtava ekshumiranih iz ove masovne grobnice, u kojoj su zajedno pronađena tri brata Nihad, Suad i Hase Bešić. Nihad i Suad Bešić bili su blizanci, rođeni su istog dana i ubijeni su istog dana u Kozarcu”, kazala je Čengić.

Dodala je da su u ovoj masovnoj grobnici pronađeni i braća Šefik i Sakib Hušić zajedeno sa svojim ocem Osmanom Hušićem koji je i najstarija žrtva pronađena u ovoj masovnoj grobnici.

“U masovnoj grobnici Podgradci osam žrtava su bili mladići starosti od 19 do 27 godine, a najstarija žrtva Osman Hušić ubijen u 55 godini. Ostale žrtve pronađene su na drugim lokalitetima na području Kozarca, Prijedora i Sanskog Mosta”, kazala je Čengić.

Prema njenim riječima, najmalađa žrtva danas identificirana je maloljetni Ferid Kadirić, ubijen u 18 godini, ekshumiran 2002. godine iz masovne grobnice u septičkoj jami na lokalitetu Hambarine-Ćopići iz koje je ekshumirano šest žrtava.

Identitet žrtava utvrđen je na temelju DNK analize, a danas su njihov identitet potvrdili preživjeli članovi njihovih porodica.

Identificirani su:

1. Nihad (Ređep) Bešić, rođen 13.03.1970. godine u Kozarcu, općina Prijedor
2. Suad (Ređep) Bešić, rođen 13.03.1970. godine u Kozarcu, općina Prijedor
3. Hase (Ređep) Bešić, rođen 13.09.1965. godine u Kozarcu, općina Prijedor
4. Sakib (Osman) Hušić, rođen 03.03.1967. godine u Prijedoru
5. Šefik (Osman) Hušić, rođen 15.06.1964. godine u Prijedoru
6. Osman (Atif) Hušić, rođen 28.02.1937. godine u Prijedoru
7. Esad (Smail) Velić, rođen 26.08.1972. godine u Kozarcu, općina Prijedor
8. Enver (Muharem) Mahmuljin, rođen 18.07.1970. godine u Kozaruši, općina Prijedor
9. Kasim (Rasim) Blažević, rođen 06.12.1964. godine u Prijedoru
10. Rejhan (Meho) Sikirić, rođen 01.08.1935. godine u Prijedoru
11. Muharem (Juso) Grozdanić, rođen 25.05.1925. godine u Kozaruši, općina Prijedor
12. Ferid (Mehmed) Kadirić, rođen 24.12.1974. godine u Bišćanima, općina Prijedor
13. Nedžad (Abid) Kurbegović rođen 01.10.1939. godine u Sanskom Mostu.

http://www.mojprijedor.com/identificira ... kog-mosta/
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#19 Re: BIJELE TRAKE ZA PRIJEDORSKE HRVATE I BOSNJAKE

Post by It_is_a_Leclerc »

Ironično što Bošnjaci Prijedora, ali i drugih gradova koji su preživjeli genocid, osim sažaljivih pogleda, pokoje krave ili koze, od Sarajeva tj. od države ne dobiju ni pišljiva boba. Bio je nedavno slučaj da je kćerka hodže u jednom mjestu u RS-u, pobijedila na takmičenju iz srpskog jezika, a o broju djece koja prisilno slušaju pravoslavni vjeronauk, da i ne govorim...
Nebitan32
Posts: 1118
Joined: 31/12/2011 21:40

#20 Re: BIJELE TRAKE ZA PRIJEDORSKE HRVATE I BOSNJAKE

Post by Nebitan32 »

It_is_a_Leclerc wrote:Ironično što Bošnjaci Prijedora, ali i drugih gradova koji su preživjeli genocid, osim sažaljivih pogleda, pokoje krave ili koze, od Sarajeva tj. od države ne dobiju ni pišljiva boba. Bio je nedavno slučaj da je kćerka hodže u jednom mjestu u RS-u, pobijedila na takmičenju iz srpskog jezika, a o broju djece koja prisilno slušaju pravoslavni vjeronauk, da i ne govorim...
To je osnovni problem. Politicko Sarajevo ima carsijsko jalijaski mentalitet. Samo sitni politicari a niti jedan drzavnik. Samo briga o pozicioniranju u odborima i uvaljivanju rodbine i partijskih kokosara na raznorazne bespotrebne funkcije. Spomenuo sam kidnapovanje dvojice povratnika u Kozarcu. Taj sramni cin je potpuno ignoriran od strane politickog sarajeva. O politickim glasilima (tzv. medijima) ne treba ni pricati. jugoslovenska ftv ce po 3650566 put pokazati bitku na sutjesci. Nemaju oni pojma gdje je Kozarac niti ih on zanima.

Pisao sam sta je trebalo uciniti iste minute kada se saznalo o toj novoj cetnickoj provokaciji. Trebalo je istog dana poslasti specijalce iz Sarajeva sa dugim cijevima u Brcko i enklavizirati Banja Luku u roku odmah. Staviti do znanja da vise nije 1941-1942 kad su se punile jame s nevinim narodom. Razni bakiri, zlatke,radoncici i ostali sljam se istog dana trebao naci u tom istom Kozarcu i staviti se na raspolaganje narodu.

Prvo pomesti ove govnare u Sarajevu pa onda ocekivati neki napredak.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#22 Re: BIJELE TRAKE ZA PRIJEDORSKE HRVATE I BOSNJAKE

Post by Bosnolog »



Bitno je da sarajevska izdajnicka minderfukara na celu sa crvenim SDP cetnikom Ilijom Behmenom, prva dozvlila cetoguslarima da obiljezavaju svake godine 3 Maj, dan cetnicke lazi i podmetanja o dobrovoljackoj ulici, i od lazi napravila mit, ali ih zabolje neka stvar sto genocidasi u genocidnioj tvorevini zabranjuju prezivjelim zrtvama cetnickih logora da obiljeze dane i mjesta stratista svojih najblizih.



Sarajevska cetoljubna izdajnicka SDA-SDP-SBiH-SBBiH banda je gora od ovih genocidasa sto zabranjuju prezivjelim zrtvama da obiljeze svoja stratista i stratista svojih najblizih.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#23 Re: BIJELE TRAKE ZA PRIJEDORSKE HRVATE I BOSNJAKE

Post by JoseMujica »

i šute gadovi izdajnički...valjda im sjeverozapadna Bosna nije in i nemaju đe otić da se slikaju
Lug
Posts: 2527
Joined: 09/02/2009 15:27

#24 Re: BIJELE TRAKE ZA PRIJEDORSKE HRVATE I BOSNJAKE

Post by Lug »

Nebitan32 wrote: Politicko Sarajevo ima carsijsko jalijaski mentalitet. Samo sitni politicari a niti jedan drzavnik. Samo briga o pozicioniranju u odborima i uvaljivanju rodbine i partijskih kokosara na raznorazne bespotrebne funkcije. Spomenuo sam kidnapovanje dvojice povratnika u Kozarcu. Taj sramni cin je potpuno ignoriran od strane politickog sarajeva. O politickim glasilima (tzv. medijima) ne treba ni pricati. jugoslovenska ftv ce po 3650566 put pokazati bitku na sutjesci. Nemaju oni pojma gdje je Kozarac niti ih on zanima.
potpisujem!
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#25 Re: BIJELE TRAKE ZA PRIJEDORSKE HRVATE I BOSNJAKE

Post by Hodidid »

Lug wrote:
Nebitan32 wrote: Politicko Sarajevo ima carsijsko jalijaski mentalitet. Samo sitni politicari a niti jedan drzavnik. Samo briga o pozicioniranju u odborima i uvaljivanju rodbine i partijskih kokosara na raznorazne bespotrebne funkcije. Spomenuo sam kidnapovanje dvojice povratnika u Kozarcu. Taj sramni cin je potpuno ignoriran od strane politickog sarajeva. O politickim glasilima (tzv. medijima) ne treba ni pricati. jugoslovenska ftv ce po 3650566 put pokazati bitku na sutjesci. Nemaju oni pojma gdje je Kozarac niti ih on zanima.
potpisujem!
Sta ces ti kad su to sitne duse koje samo gledaju sta ce sebi strpati u dzep i busaju se u prsa kako su sa Bistrika ili Vratnika a otici do Ilijasa i tamo se producirati im je plafon.

Gledam Gorazde koje je bilo maltene osudjeno na tiho umiranje dozivljava svoj novi procvat i regenerira se u zdravo drustvo koje ima perspektivu a meni dusa i srce puni iako nikad nisam bio u Gorazdu niti sam bio na Drini.

Svojim vlastitim snagama su se podigli i uzdigli. Da su cekali pomoc Sarajeva nigdje ih ne bi bilo.
Post Reply