Bijelbog i Chernobog

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

EnverSe
Posts: 30
Joined: 02/05/2015 14:34

#76 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by EnverSe »

Dokle psihička "mudrost" može da ode, je pravo za pravo, prosto nevjerovatno...
EnverSe
Posts: 30
Joined: 02/05/2015 14:34

#77 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by EnverSe »

Uslovi korištenja foruma:
• vrijeđati druge članove foruma;

Primjere koji to NIJE samo je "obična" prijetnja, naravno lažna jer su tanjuri stari svega nekoliko stotina godina:
- kako bi te lupio tanjirom iz butmira 10 000 godina starim...

Gnostičari nasilnici eke babo i to još lažni....
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#78 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Nocty »

nekoliko stotina?

mediteranska linija je bila medju najpopularnijima tokom ledenog doba

od egipta do maroka i od grcke(turske) pa do portugala
EnverSe wrote:Dokle psihička "mudrost" može da ode, je pravo za pravo, prosto nevjerovatno...
ja sam bio na mjestima koja ti nikad neces naci :)

mozda si i ti al nesto si puno fokusiran na mene pa te to zaokupljuje :)

dosta ljudi je shvatilo temu i dali su dobra objasnjenja
sta cu ti ja kad ne znas citat i kad nisi jedan od njih...
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#79 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Nocty wrote:nekoliko stotina?

mediteranska linija je bila medju najpopularnijima tokom ledenog doba

od egipta do maroka i od grcke(turske) pa do portugala
EnverSe wrote:Dokle psihička "mudrost" može da ode, je pravo za pravo, prosto nevjerovatno...
ja sam bio na mjestima koja ti nikad neces naci :)

mozda si i ti al nesto si puno fokusiran na mene pa te to zaokupljuje :)

dosta ljudi je shvatilo temu i dali su dobra objasnjenja
sta cu ti ja kad ne znas citat i kad nisi jedan od njih...
Obično oni koji znaju više znaju i podijeliti to svoje znanje sa drugim. Nije znanje znanje znati, već je znanje znanje dati. Ja kod tebe vidim bezraložnu arogantost a to je prva slabost, krivi put, kako god hoćeš.

Ovo tvoje "ja sam bio na mjestima koja ti nikad neces naci" mi zvuči kao moja kita je veća od tvoje, ili moja žena ima bolji guz od tvoje, ili moj tata je jači od tvog. Ne zamjeri ako sam malo pretjerao sa poređenjima ali tako sam ja to doživio, a možda je samo do mene. :oops:

Btw. na objave.com tema ti zapela na dva posta a to nije razlog da svoje frustracije lječiš na drugim forumašima na Klix-u. :wink:
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#80 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Nocty »

RNG_25 wrote:Muzika je užas. A šta je sa onom mapom, sa strelicama, gore?
to podrucije nyc je krhko,vidis i sam,ako nastave poplave,kise,zagrijavanje odlomice se brze nego sto treba...
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#81 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Nocty »

Drvosjeca iz Dejcica wrote: Obično oni koji znaju više znaju i podijeliti to svoje znanje sa drugim. Nije znanje znanje znati, već je znanje znanje dati. Ja kod tebe vidim bezraložnu arogantost a to je prva slabost, krivi put, kako god hoćeš.

Ovo tvoje "ja sam bio na mjestima koja ti nikad neces naci" mi zvuči kao moja kita je veća od tvoje, ili moja žena ima bolji guz od tvoje, ili moj tata je jači od tvog. Ne zamjeri ako sam malo pretjerao sa poređenjima ali tako sam ja to doživio, a možda je samo do mene. :oops:

Btw. na objave.com tema ti zapela na dva posta a to nije razlog da svoje frustracije lječiš na drugim forumašima na Klix-u. :wink:
ja kod tebe vidim da si stalker i da si creepy osoba

ko je pisao tekstove frustrirajuce,sarkasticne(sta god je ono bilo) narave?




i nije istina,nego je znanje znati primiti znanje
uzet rijec dodat zlata i vratit nazad

:twisted:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#82 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Nocty wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote: Obično oni koji znaju više znaju i podijeliti to svoje znanje sa drugim. Nije znanje znanje znati, već je znanje znanje dati. Ja kod tebe vidim bezraložnu arogantost a to je prva slabost, krivi put, kako god hoćeš.

Ovo tvoje "ja sam bio na mjestima koja ti nikad neces naci" mi zvuči kao moja kita je veća od tvoje, ili moja žena ima bolji guz od tvoje, ili moj tata je jači od tvog. Ne zamjeri ako sam malo pretjerao sa poređenjima ali tako sam ja to doživio, a možda je samo do mene. :oops:

Btw. na objave.com tema ti zapela na dva posta a to nije razlog da svoje frustracije lječiš na drugim forumašima na Klix-u. :wink:
ja kod tebe vidim da si stalker i da si creepy osoba

ko je pisao tekstove frustrirajuce,sarkasticne(sta god je ono bilo) narave?

:lol: A dobro sada, nemoj na ličnu razinu spuštati, šta sada ja trebam tebi odgovoriti ovdje, nešto ti lanuti, šta li? Ipak nije to moj nivo niti način a i godine mi polako ne dozvoljavaju takav vid komunikacije. Ja vjerujem da ti imaš potencijala ali jednostavno nije to to što bi rekla ona proročnica iz Matrixa. :mrgreen:

Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#83 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Nocty »

" Do What Thou Wilt "


jel hoces da me uspavas s ovim bendom?
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#84 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Nocty »

Drvosjeca iz Dejcica wrote: :lol: A dobro sada, nemoj na ličnu razinu spuštat
spustio sam se gdje sam moro da se spustim

sad cu jos namjerno rec to sam i ceko

eto

http://ss1.spletnik.si/4_4/000/000/448/ ... -bosna.jpg

ovo mi je wallpaper

nemoj gledat ako ti smeta :lala:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#85 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Nocty wrote:" Do What Thou Wilt "


jel hoces da me uspavas s ovim bendom?
Ma jok, samo malo da razbijem ovu tvoju bezveznu muziku anonimus bendova. Radiohead je institucija. :mrgreen:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#86 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Nocty wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote: :lol: A dobro sada, nemoj na ličnu razinu spuštat
spustio sam se gdje sam moro da se spustim

sad cu jos namjerno rec to sam i ceko

eto

http://ss1.spletnik.si/4_4/000/000/448/ ... -bosna.jpg

ovo mi je wallpaper

nemoj gledat ako ti smeta :lala:
:mrgreen: Pa Semire Osmanagiću što odmah ne kažeš da si ti, jebo ga patak. Izvini stari nisam mislio ništa loše, ti si meni idol. :thumbup: 8)
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#87 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Nocty »

Drvosjeca iz Dejcica wrote: Ovo tvoje "ja sam bio na mjestima koja ti nikad neces naci" mi zvuči kao moja kita je veća od tvoje, ili moja žena ima bolji guz od tvoje, ili moj tata je jači od tvog. Ne zamjeri ako sam malo pretjerao sa poređenjima ali tako sam ja to doživio, a možda je samo do mene. :oops:
ja sam bre sleteo u ravan centar beograda,razumes...


cuj kmfdm anonimus bend hahaha

User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#88 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Nocty wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote: Ovo tvoje "ja sam bio na mjestima koja ti nikad neces naci" mi zvuči kao moja kita je veća od tvoje, ili moja žena ima bolji guz od tvoje, ili moj tata je jači od tvog. Ne zamjeri ako sam malo pretjerao sa poređenjima ali tako sam ja to doživio, a možda je samo do mene. :oops:
ja sam bre sleteo u ravan centar beograda,razumes...


cuj kmfdm anonimus bend hahaha

A dobro Semire, nemoj se ljuititi.

Kein Mehrheit Für Die Mitleid možda nije anonimus ali priznajem da čujem prvi put za njih, nisam ti ja u tim vodama heavy metala i elektronske muzike ta hibridna srklet glazba mi ne paše, remeti moje meditacijsko stanje. :mrgreen: Da si rekao Die Toten Hosen pa hajde de. :mrgreen: Ipak Radiohead je viša liga, samo jedan hint da su prodali preko 30 miliona albuma...završili na listi najboljih muzičara svih vremena... ma papci pravi velim ti ja moj Semire. :mrgreen:

Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#89 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Nocty »

Drvosjeca iz Dejcica wrote: Kein Mehrheit Für Die Mitleid možda nije anonimus ali priznajem da čujem prvi put za njih, nisam ti ja u tim vodama heavy metala i elektronske muzike ta hibridna srklet glazba mi ne paše, remeti moje meditacijsko stanje. :mrgreen: Da si rekao Die Toten Hosen pa hajde de. :mrgreen: Ipak Radiohead je viša liga, samo jedan hint da su prodali preko 30 miliona albuma...završili na listi najboljih muzičara svih vremena... ma papci pravi velim ti ja moj Semire. :mrgreen:
kein mehrheit fur die mitleid je samo sala jer je pravilno kein mitleid fur die mehrheit

haha

visa liga
da da...radiohead sam sluso pred spavanje,sve u svoje vrijeme...

najbolji muzicari su upravo iz metala(svedske) katatonia i dark tranquillity

to je filozofija u muzici

a podsjeti me o prehrani je spomenuo neko pa treba znat da prvo covjek mora da jede da bi mogo da filozofira...to je neki starkelja reko kolko se sjecam :)

i nisam ja semir
sve u svoje vrijeme kao sto rekoh,ljudi se samo zale i gundjaju.
User avatar
piupiu
Posts: 16297
Joined: 05/01/2008 05:08

#90 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by piupiu »

nocty, na onoj drugoj temi (o ateizmu) si poceo o kimatici ... evo da iskopiram dvije-tri stvari na tu temu ... jer je relevantno (pominjao si stare jezike) ... pisano malo pristupačnijim jezikom, pa da povežem. :)

Kimatika (eng. Cymatics) proučava uticaj vibracija i stojnih valova na materiju. Idejni tvorac je Hans Jenny (1904 -1972), švicarski doktor i istraživač, a naziv kimatika uzeo je od grčke riječi Kyma (Val). Njegov rad zasniva se na demonstriranju akustičnih fenomena koje je u 18. stoljeću počeo proučavati Ernst Chladni (1756-1827).

Chladni je vrio jednostavne eksperimente tako što je gudalom gudio po ploči na kojoj je bio razasut pijesak. Na ploči su se kao posljedica formirali geometrijski likovi, tzv. Chladni figure. Takvim eksperimentima kasnije se služio i Hans Jenny uz pridodane frekvencijske generatore pa je mogao točno proučavati određenu frekvenciju i njen efekat na ploču. Pretpostavka je, da ukoliko vibracije formiraju oblike na dvodimenzionalnoj ploči, slične vibracije mogu uticati i na materiju u trodimenzionalnom prostoru. Tako, na primjer, pahulje (kristalizovana voda) sa onim svojim fenomenalnim šablonima ili latice cvijeća, mogu biti i samo odgovor materije na vibraciju, manifestacija zvuka.

Image

U eksperimentu gdje je na vibrirajucu ploču stavio tečnost, Jenny je primijetio da tečnost na ploči koja vibrira ne otiče sa ploče na zemlju kada se ploča nakrivi. Tečnost na vibrirajucoj ploči počela bi 'oticati' sa zaustavljanjem vibracija, a ponovnim uključivanjem oscilatora ostajala bi na ploči. Tu je Jenny postulirao anti-gravitacijski efekat vibracije.

Jenny je u svojim istraživanjima u kojima je korisitio tonoskop primijetio je da izgovaranje samoglasnika u starim jezicima kao što su hebrejski, sanskrit i kineski u pijesku na ploči proizvode znakove kakvi se koriste u pisanom obliku za navedene samoglasnike. Novi, moderni jezici to ne proizvode.

Naredno pitanje je da li su stari jezici mogli uticati i transformirati fizičku realnost kroz mantre, pjevanje, recitale i liječiti zvučnim vibracijama ... Vjerovao je da je biološka evolucija rezultat vibracija, da svaka ćelija ima svoju frekvenciju i da grupa ćelija sa istom frekvencijom formiraju novu zajedničku frekvenciju. Postulirao je da istraživanjem uticaja frekvencija na gene, ćelije, itd ... mozemo doći do ključa iscjeljenja tijela.

Kimatika, dakle, proučava vezu izmedju zvuka, vibracije i fizičke realnosti i korespondira sa nekim drevnim religijama - kao sto je hinduizam, na primjer, koji tvrdi da je u početku svega bio zvuk|vibracija ... kao što i jedna mladja religija tvrdi ... u početku bila je Riječ i Riječ je bila kod Boga i Riječ je bila bog ...

E, a onda pocinje i priča o gnozi, palom čovjeku koji se odvojio od duhovne dimenzije, borbi za istinu, raznim dualizmima (dvostrukom svojstvu vala i čestice, kategorijama stvarnosti, dobru i zlu, bijelom i černom Bogu), itd ... {reci mi ako te ne pratim, :)}.

A, onda, dalje, evo i jedan dokumentarac sa našim titlovima o spiritualnoj molekuli :oops:, koju nocty spominje u uvodnom postu ... Pitanje za noctyja - jesi bio na nekom ayahuaska shamanskom "putovanju"?

Upozorenje mladjima od 18 godina. Preporučuje se gledanje u društvu roditelja.

Image

Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#91 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Nocty »

ma mozes te eksperimente i s vodom radit
sa sobom...
sa svjetlom
vjetrom
oblacima

gledo sam i taj dokumentarac ,ayahuascu nisam probo
treba sve da se potrefi kako treba da bi se to uzelo
poglavari sela su je uzimali da vide sta drugi poglavar namjerava ,pogotovo kad je selo u ratu s drugim selom

kimatiku zovu sveti duh
iz biblije je uzeto ako zgrijesis protiv sina i oca moze ti bit oprosteno,protiv svetog duha ne,ni u raju ni na zemlji
to jest protiv sebe ako grijesis,te stranice su uzete i poderane,jer dolaze iz esenskog pokreta naravno...

(ha ha upozorenje)
u inorganskom svijetu nema upozorenja i trebas znati kako da se cuvas
User avatar
piupiu
Posts: 16297
Joined: 05/01/2008 05:08

#92 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by piupiu »

kimatiku zovu sveti duh
iz biblije je uzeto ako zgrijesis protiv sina i oca moze ti bit oprosteno,protiv svetog duha ne,ni u raju ni na zemlji
to jest protiv sebe ako grijesis,te stranice su uzete i poderane,jer dolaze iz esenskog pokreta naravno...
Citala sam poodavno o Kumranskim spisima (to su esenski izvori, je l' tako?), al' se vise nista ne sjecam o tome ... osim da ih je pobio Titus Flavius oliti Tito. :D Ko zove kimatiku svetim duhom?
(ha ha upozorenje)
u inorganskom svijetu nema upozorenja i trebas znati kako da se cuvas
U organskom u tu svrhu postoji Krivicni zakon, sud, tuzba ... :lol:
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#93 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Nocty »

ko?
svako ko je ne zove kimatikom he he

vidi
ima jedan ucitelj
i samo kroz njeg je put da vidis bozije kraljevstvo
bez unosa tog ucitelja u sebe nema nista
nisam ja izmislio pravila igre...

citaj no quarter tekst od zeppelina :)

devils advocate objasnjava vezu izmedju vise svijetova i dimenzija
ko je uvjek pravio glavne zakone nego svestenici.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#94 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Nocty wrote:ko?
svako ko je ne zove kimatikom he he

vidi
ima jedan ucitelj
i samo kroz njeg je put da vidis bozije kraljevstvo
bez unosa tog ucitelja u sebe nema nista
nisam ja izmislio pravila igre...

citaj no quarter tekst od zeppelina :)

devils advocate objasnjava vezu izmedju vise svijetova i dimenzija
ko je uvjek pravio glavne zakone nego svestenici.
Heh, to "samo jedan je put" nije ništa novo. Ima toga još, npr. nema spasa izvan Crkve, samo kroz mene možete biti spašeni, samo je ova religija prava i pravi put spasenja. Onaj ko zna posmatrati svijeti oko sebe uvidjet će da je apsurd da je svijet i Univerzum stvoren samo radi jednih i radi jednog puta. To bi bilo užasno traćenje vremena, prostora i materije. Na kraju šta je sa onim ljudima od prije 10.000 godina koji nisu znali za taj jedini (isključivi) put spasenja. Je li i oni iz Sagittarius galaksije mogu biti spašeni isto samo kroz taj "jedan put"? Gdje je isključivost tu nema spasenja, nema kraljevstva jer Bog sigurno nije isključivost, nema spol, nema tijelo, nema plave oči, nema bradu, ne sjedi na prestolju, nema sluge, nema niti jednu ljudsku osobinu, ne favorizira niti jednog pojednica ili narod kako to neki vole predstaviti u svojim bajkama.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#95 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

piupiu wrote:nocty, na onoj drugoj temi (o ateizmu) si poceo o kimatici ... evo da iskopiram dvije-tri stvari na tu temu ... jer je relevantno (pominjao si stare jezike) ... pisano malo pristupačnijim jezikom, pa da povežem. :)

Kimatika (eng. Cymatics) proučava uticaj vibracija i stojnih valova na materiju. Idejni tvorac je Hans Jenny (1904 -1972), švicarski doktor i istraživač, a naziv kimatika uzeo je od grčke riječi Kyma (Val). Njegov rad zasniva se na demonstriranju akustičnih fenomena koje je u 18. stoljeću počeo proučavati Ernst Chladni (1756-1827).

Chladni je vrio jednostavne eksperimente tako što je gudalom gudio po ploči na kojoj je bio razasut pijesak. Na ploči su se kao posljedica formirali geometrijski likovi, tzv. Chladni figure. Takvim eksperimentima kasnije se služio i Hans Jenny uz pridodane frekvencijske generatore pa je mogao točno proučavati određenu frekvenciju i njen efekat na ploču. Pretpostavka je, da ukoliko vibracije formiraju oblike na dvodimenzionalnoj ploči, slične vibracije mogu uticati i na materiju u trodimenzionalnom prostoru. Tako, na primjer, pahulje (kristalizovana voda) sa onim svojim fenomenalnim šablonima ili latice cvijeća, mogu biti i samo odgovor materije na vibraciju, manifestacija zvuka.

Image

U eksperimentu gdje je na vibrirajucu ploču stavio tečnost, Jenny je primijetio da tečnost na ploči koja vibrira ne otiče sa ploče na zemlju kada se ploča nakrivi. Tečnost na vibrirajucoj ploči počela bi 'oticati' sa zaustavljanjem vibracija, a ponovnim uključivanjem oscilatora ostajala bi na ploči. Tu je Jenny postulirao anti-gravitacijski efekat vibracije.

Jenny je u svojim istraživanjima u kojima je korisitio tonoskop primijetio je da izgovaranje samoglasnika u starim jezicima kao što su hebrejski, sanskrit i kineski u pijesku na ploči proizvode znakove kakvi se koriste u pisanom obliku za navedene samoglasnike. Novi, moderni jezici to ne proizvode.

Naredno pitanje je da li su stari jezici mogli uticati i transformirati fizičku realnost kroz mantre, pjevanje, recitale i liječiti zvučnim vibracijama ... Vjerovao je da je biološka evolucija rezultat vibracija, da svaka ćelija ima svoju frekvenciju i da grupa ćelija sa istom frekvencijom formiraju novu zajedničku frekvenciju. Postulirao je da istraživanjem uticaja frekvencija na gene, ćelije, itd ... mozemo doći do ključa iscjeljenja tijela.

Kimatika, dakle, proučava vezu izmedju zvuka, vibracije i fizičke realnosti i korespondira sa nekim drevnim religijama - kao sto je hinduizam, na primjer, koji tvrdi da je u početku svega bio zvuk|vibracija ... kao što i jedna mladja religija tvrdi ... u početku bila je Riječ i Riječ je bila kod Boga i Riječ je bila bog ...

E, a onda pocinje i priča o gnozi, palom čovjeku koji se odvojio od duhovne dimenzije, borbi za istinu, raznim dualizmima (dvostrukom svojstvu vala i čestice, kategorijama stvarnosti, dobru i zlu, bijelom i černom Bogu), itd ... {reci mi ako te ne pratim, :)}.

A, onda, dalje, evo i jedan dokumentarac sa našim titlovima o spiritualnoj molekuli :oops:, koju nocty spominje u uvodnom postu ... Pitanje za noctyja - jesi bio na nekom ayahuaska shamanskom "putovanju"?

Upozorenje mladjima od 18 godina. Preporučuje se gledanje u društvu roditelja.

Image


Nije loš dokumentarac, ima sličnosti sa knjigom od Michaela Talbota "Holografski svemir". U knjizi između ostalog govore o istraživanjima sa LSD-om i hipnozom gdje su subjekti iskusili povezivanje na višim nivoima svijesti ili neke vrste kolektivne svijesti pa su mogli do detalja opisati kako je to biti vitez u 14 vijeku, ili umrijeti kao mačka, pas, biti neka važna osoba na engleskom dvoru...itd. U knjizi se postavlja teorija da je mozak samo alat koji interpretira stvarnost jer je svemir hologram a sva naša djela, misli, nagoni, znanje se bilježi na rubovima univerzuma, svaka čestica i atom sadrže sve infirmacije od postanka do danas. Vrlo interesantna teza, dobra knjiga pa eto koga interesuje može je kupiti ili skinuti u PDF formatu.

Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 02/06/2015 11:27, edited 2 times in total.
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#96 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Nocty »

To se zove akasha
Gdje su svi podatci od svega i svakog,svaka spaljena knjiga npr...
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#97 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Njanjavi »

I mene jako interesuje konzumiranje ajavasce, to bi volio probat nekad makar crko.
Gledao sam par dokumentaraca o tome, o primjeni istog, o bicima i entitetima koja se mogu srest pod dejstvom toga.
Fascinantna furka skroz.
Jedino sto se ne slazem sa nocty-em sto se ove teme tice je velicanje drevnih sidra u obliku kamenih kugli kao nesta aman zaman da je.
To su jednostavno bila sidra, opletena sa konopcima na drevnim barkama koje su plovile birvaktile na jezeru u visocko zenickoj kotlini.
Ima na par lokacija samo oko zenice kuka za vezanje tih brodova.
Pjescar na visocici je nastajao tako kad se povlacila voda, i onda vjetar napravi one brazde svojim djelovanjem kad se sushi mulj, a semir kasnije to predstavlja kao da je klesano i fino obradjeno, a u biti sasvim prirodan proces.
To je jedino u cemu se ne slazem i ne pusim tu pricu oko piramida i njakih misterioznih kamenih kugli.
Sve ostalo lik sto pise je jako interesantno i preporucio bih ti da ne nasjedas na provokacije trolova, ovako cesto znaju izazivat ljude koji drukcije misle i navlace na banove tako.
Po svom ti care, ima nas koji volimo citat sta pises ;-)
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#98 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Njanjavi »

A sad da vas pitam nesta prakticno.
Rodjen sam kao musliman jelte, imenom i porjeklom ali nikad nisam vjerovao u to.
I ne zelim kad umrem da mi se klanjaju djenaze, ne zelim jednostavno da me svrstaju u tu indoktrinisanu prevaru zvanu religija ni na taj nacin.
Jer iskreno mislim da ako ti otklanjaju djenazu ipak pripadas nekako tom alienu koji je prevarom podmetnuo robovanje pod krinkom religije.
E sad, nekako mi se cini najiskreniji nacin sahrane onaj indijanski, spaljivanje na livadi nekim ritualima, ili na kraju krajeva kremiranje.
Kakva su misljenja vas o tome, na koji nacin bi vi izabrali da budete tretirani nakon vashe smrti.
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#99 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Nocty »

Njanjavi wrote:I mene jako interesuje konzumiranje ajavasce, to bi volio probat nekad makar crko.
Gledao sam par dokumentaraca o tome, o primjeni istog, o bicima i entitetima koja se mogu srest pod dejstvom toga.
Fascinantna furka skroz.
Jedino sto se ne slazem sa nocty-em sto se ove teme tice je velicanje drevnih sidra u obliku kamenih kugli kao nesta aman zaman da je.
To su jednostavno bila sidra, opletena sa konopcima na drevnim barkama koje su plovile birvaktile na jezeru u visocko zenickoj kotlini.
Ima na par lokacija samo oko zenice kuka za vezanje tih brodova.
Pjescar na visocici je nastajao tako kad se povlacila voda, i onda vjetar napravi one brazde svojim djelovanjem kad se sushi mulj, a semir kasnije to predstavlja kao da je klesano i fino obradjeno, a u biti sasvim prirodan proces.
To je jedino u cemu se ne slazem i ne pusim tu pricu oko piramida i njakih misterioznih kamenih kugli.
Sve ostalo lik sto pise je jako interesantno i preporucio bih ti da ne nasjedas na provokacije trolova, ovako cesto znaju izazivat ljude koji drukcije misle i navlace na banove tako.
Po svom ti care, ima nas koji volimo citat sta pises ;-)
cekaj malo,ok je sve to sto pises i nije mi strana prica o kuglama za sidra,sta je s kuglama u kosta rici ?na jednoj ima galaksija pegasus ugravirana...Pa opet i to se moze objasniti...Ali sta mi neces moc objasniti je zasto sam ih sanjao u new yorku kraj moje nanine kuce a da nisam nikad znao za te kugle,kamoli ne u bosni...samo u tom snu su bile napunjene energijom i bljestale su,valjda njihova prava moc lezi negdje duboko sakrivena,a da je moc nije sporno jer su doprle do mene preko 8 000 km...Ima jedan tekst iz slobodne dalmacije o njima,moze se naci...znam da ima veze s vodom i strujom i zemljom naravno.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#100 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Njanjavi »

Pa dobro nocty, vjerujem da si sanjao i da ima neke veze mozda, ali ne mozes snove ma koliko bili lucidni i jasni uzeti kao fakt bas u svemu.
Sanjao sam i ja masu puta i kataklizme i druge svjetove pa opet ne smatram da ce mi brdo se pretvorit u tecno stanje i hrlit prema meni bas kao u snu.
Mislim ok moze bit i da su dio neceg veceg, ni ja ne mogu rec sa sigurnoscu bas da su bila samo obicna sidra, al eto logicki mi nekako na to vise ide nego na neke po semiru portale il sta znam sta vec on kaze za njih.
Post Reply