Bijelbog i Chernobog

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

EnverSe
Posts: 30
Joined: 02/05/2015 14:34

#26 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by EnverSe »

Ferije na Siriusu
Kada smo napustili benzinsku pumpu za svemirske putopisce, nastavili smo put KGM-om (Kosmičkom Gnostičkom Magistralom) na kojoj je sve ferceralo od razno raznijeh alliena, a natročito sarajskih. Saraj je inače mjestašce u ćošku od SP23bbt (Sporedna Galaksija 23 bjež ba tamo) i poznato je po izvozu "seljačkih proizvoda" u obliku bosanskih brda za piramide. Ova brda su vrlo popularna i veoma cjenjena u svim gnostičkim krugovima u žitu. A naročito su poštovani u krugovima zvukolovaca na kvinte esencije kosmičkog zvona koje prvo u početku stvori riječ, a zatim se riječ otjelesi i postade meso pikantno i ukusno.
Na KGM je bila brzina ograničena na 723 warpa, mada je bilo nekih frajefa sa Floride Bolkan (inače sazvježđa u Malom Međedu) koji su pokušavali da jurcaju brže od najbrže brzine ali ih kosmička policija fatala pomoču "gnostičkih automobila" koji su trenutačno dospijevali na bilo koje mjesto duž autobhana kosmičkog.
Na jednom odvojku od KGM je moj mali brat bacio kesu sa smećem kroz brozor, na što je Babo zaustavio svemirsko auto, natjerao ga da izađe i da baci kesu sa smećem u korpu za svemirske otpatke. Tamo u korpi, ispričao je to kasnije je vidio neke Tesline rođake kako konstruišu energiju nulte tačke, koristeći klipove kukuruza. Ali nismo dugo putovali kad nam se je svemirsko auto pokvarilo. Tako da smo se zaustavli u nedođiji zvanoj Da Flori, kamo samo največe kosmičke seljačine dospijevaju. Tako smo i mi postali Da Flori seljačine. Majka je počela da plače, ližući suze jezikom, dok ju je Babo tješio i govorio: "Ne brini stara moja, ovo je samo privremeno. Otpeljaćemo se iz ove vukojebne Di Flore čim se pojavi prvi gnostičar da nam popravi svemirsko auto".
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#27 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by krater »

:-)
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#28 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by walter kurtz »

Trolate pravo zanimljiv topic
EnverSe
Posts: 30
Joined: 02/05/2015 14:34

#29 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by EnverSe »

walter kurtz wrote:Trolate pravo zanimljiv topic
Misliš na ovaj:
"Npr za tog laznog boga (howaha) koji samo razara uz pomoc svojih miniona na zemlji (howah je nezgoda na starohebrejskom) imamo i jah
vu(java) sad! ne prije ne poslije i ne tamo negdje nego sad i ovdje.Zato se kod nas negdje kaze Jah kad govoris u nevjerici,od tud i rijeci ja za mene i ja za jeste itd(prvo bila rijec jel) :)
nas jezik je jedan od bliskih izvornim korjenskim jezicima,eno ga ima drugu formu u engleskoj i irskoj,Walesu da i ne govorim :)
I za ovo znanje je dznotra platio milione,i kruz i ostali....to ti je mirikl :lol:"

itp (i tako prije)
Jako jako jako prezanimljiv
EnverSe
Posts: 30
Joined: 02/05/2015 14:34

#30 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by EnverSe »

Gnostičko ferije na Sirijusu
Dok smo čekali gnostičare da nam oprave svemirsko auto, moj mali brat je iz džepa svoje suknje (jer se je u međuvremenu gmostički preobratio u curicu) izvukao pračku, uzimao kamenje pokraj puta i gađao okolne zvijezde. Kad bi koju pogodio oni bi proizvela kosmički prazvuk sličak zvjezdanom jauku i pretvorila se u SuperObnoVljenu zvijezdu. Zatim se trkom dala u bijeg da je ne bi moja mala sestrica pretvorila u kvazar.
Majka je sjela ispod Tri palme smatrala sebe princezom a Babu je zvala "Bitango jedna, šta si mi napravio od života".
Babo je smireo čačkao svoj gnostički nos, nešto iz njega vadio i bacao pokraj puta. Poslije smo saznali da su to bila neprocjenjiva zrnca gnostičke mudrosti par exellance.
Ja sam prodavao zjala, ali se na žalost niko nije htjeo da zaustavi i da ih kupi. Samo jedan stariji bračni par. Ona hanuma penzionerka tako reći gospoja je izvadila kesu bombona dala je mojoj maloj sestri koja se je u međuvremenu premetnula u malog muškarčića i sa gnostičkim čuđenje posmatrao suknju na sebi. Rekla mu je da nije lijepo od jednog jako pametnog momčića da tako proganja zvijezde nebeske. Jerbo su one znak Njegove Ljubavi prema nama. Koga Njega pitao je buraz ali je stara mudro gnostički šutila. Njezin muž koji je radio kao tehničar-gnostičar u VajaKri na održavanju lažnih obečanja je nešto čačkao po našem autu. "Eh da je ovdje onaj moj Enkidu, on je puno bolji tehničar-gnostičar od mene, on bi to za tili čas popravio". Inače je ta VajaKri vrlo čuvena kosmička firma a proizvodi zamještaj. Zamještaj je u stvari namještaj za kosmički prostor, prve kvalitete. Kada kupite zamještaj dobijete uz njega jedan ekser, majorizirani dobiju čavao, jedan čekić i specijalna VajaKri kliješta.
Kada izaberete određeno mjesto za prostorisanje, zabijete ekser čekićem, pjevajući svo vrijeme "Da sam bijelo dugme, prostor bi se zakopčao u mene". Kad dobijete malu rupicu, tako reći rupičicu. nju proširite specijalnim kliještima od VajaKri, a zatim u tako dobiveni prostor smještate zamještaj od VajaKri. Standardni komplet zamještaja VajaKri uključuje jednu Solarnu jedinicu, nekoliko standardnih planeta, tuce repatih zvijezda u narodu poznatih kao komete, jednu vreču meteora i nekoliko desetina asteroida.
Penzioneri su otputovali. Moj mali brat se davio bombonama, majka je i dalje cmizdrila pod Tri palme, dok je Babo nervozno šetao čekajuči gnostičare da stignu...
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#31 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Nocty »

ne citam te
nek ti to mater cita :)
User avatar
piupiu
Posts: 16297
Joined: 05/01/2008 05:08

#32 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by piupiu »

nocty, sta je svrha ove teme? Sta je uopste tema? I na kojem jeziku se istoj pristupa?
RNG_25
Posts: 2096
Joined: 20/07/2014 19:46

#33 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by RNG_25 »

Nocty wrote:jel znas gdje su energetske tacke na zemlji i na sebi?

u bosni ih ima,ja mislim da se iz svemira osjeti energija kamenih kugli i piramida
Šta ovo znači? Šta je "energetska tačka"? Kakva "energija" je u pitanju? Usput, sve ima određenu energiju... fizika je to davno otkrila.
RNG_25
Posts: 2096
Joined: 20/07/2014 19:46

#34 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by RNG_25 »

walter kurtz wrote:Trolate pravo zanimljiv topic
Ko? Postavljač teme ili ostali? Ili svi?
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#35 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Kaligrafija »

Nocty wrote:ne citam te
nek ti to mater cita :)
Nocty wrote:Dobro je predsjednice
Mama mi je iz tog magicnog centra
Ja zivim na floridi
Curu sam upozno preko interneta
Ima veze za teslom i srodnim dusama
Ja sam rodjen u sarajevu
To nije bitno
Bitno je bit il nebit.
A ti ne da si onaj seljak( cuj enver) nego uz to jos i bezobrazan
Zivila arabija haha

moradoh se spustit 20 spratova na tvoj nivo

Ti nisi seljak, ti si papcina i to ona bahata... @Enver te bas kulturno proziva, ni jednog trenutka ti nije psovao, ni spominjao deformitete i sl. Druga stvar , niti uvoda u temu, niti sam znas sta si zelio reci, ni smisla da zapocnes temu, zakljucka, pitanja, nista!! Nauci kako se postavlja tema na forumu pa se vrati...
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#36 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Nocty »

Tema je skrivena(secret) tema je tu da pruzi vjestine inkantacija ljudi koji prepoznaju lica,ljudih iz gradova...

Cuj sta je tema

E moji bosnjici

A enver je prekino u pola jer sam dao povod za razmisljanje i najvaznije istrazivanje,nista ne tvrdim da znam s apsolutnoscu
Njegova sranja mi se ne citaju i nemam vremena za to
Imam djete ,poso,svoje zajebancije i nikad mi se nisu svidjali takvi suhi tipovi
Nemam vremena jednostavno
Nemoj mi pa
Reci sta imas i gotovo
Znas kako ide vec...
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#37 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Nocty »

piupiu wrote:nocty, sta je svrha ove teme? Sta je uopste tema? I na kojem jeziku se istoj pristupa?
Jezik je dobar pocetak
A od bikove glave
B od krova na kuci

Sta je svrha ostalih tema?
Ovo je jedna od svrhavnijih ja misllim
Odlicno je zdodnovana i spajcovana

A jezik je vril

Vidis
Hamo pipa...
No faking araund
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#38 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Nocty »

RNG_25 wrote:
Nocty wrote:jel znas gdje su energetske tacke na zemlji i na sebi?

u bosni ih ima,ja mislim da se iz svemira osjeti energija kamenih kugli i piramida
Šta ovo znači? Šta je "energetska tačka"? Kakva "energija" je u pitanju? Usput, sve ima određenu energiju... fizika je to davno otkrila.
Znaci da ces se osjecat drugacije i da ce ti se specificne slike odvijat u glavi koje neces bit u stanju pretvoriti u rijeci

To je car putovanja po raznim mjestima ,neki ljudi putuju a nikad nisu otisli od svog mjesta...
Ili sto serbedzija kaze iselit sve pa dovest ljude sto ce uzivat...
Last edited by Nocty on 30/05/2015 21:13, edited 1 time in total.
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#39 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by walter kurtz »

covjek prica o gnozi, slavenskoj mitologiji kako su religije preuzele elemente paganstine i zloupotrijebili ih enteogenu itd topic funkcionira na više nivoa @ nocty samo naprijed :thumbup:
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#40 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by walter kurtz »

pod pretpostavkom da tijelo ima svoje meridijane i akupunkturne tačke nekoliko mislilaca (jedan od najglasnijih slovenac Marko Pogačnik) je krenulo za traganjem energetskih tačaka koje su koristile civilizacije u prošlosti i radile neku vrstu litopunkture u kojima su kamenim obeliscima, piramidama,... liječili zemlju i privlačili kozmičku energiju,....
RNG_25
Posts: 2096
Joined: 20/07/2014 19:46

#41 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by RNG_25 »

Nocty wrote:
RNG_25 wrote:
Nocty wrote:jel znas gdje su energetske tacke na zemlji i na sebi?

u bosni ih ima,ja mislim da se iz svemira osjeti energija kamenih kugli i piramida
Šta ovo znači? Šta je "energetska tačka"? Kakva "energija" je u pitanju? Usput, sve ima određenu energiju... fizika je to davno otkrila.
Znaci da ces se osjecat drugacije i da ce ti se specificne slike odvijat u glavi koje neces bit u stanju pretvoriti u rijeci

To je car putovanja po raznim mjestima ,neki ljudi putuju a nikad nisu otisli od svog mjesta...
Ili sto serbedzija kaze iselit sve pa dovest ljude sto ce uzivat...
Koja je svrha toga? Smisao? Cilj? Koja je korist? Imal' trajnog dobra u tome? Imal' mira, zadovoljstva i... sreće u tome?
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#42 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Nocty »

EnverSe wrote:Dobro došli na planetu Zemlju...
Kako prepoznati seljaka...
Jednostavno, vrlo jednostavno.
Živi na dvadesetom spratu, obožava kamene kugle, "piramide" posječuje svakodnevno.
Naručuje "cure" preko interneta.
Ima tajnu vezu sa Teslom koji nije umro. Nipošto, samo se preselio 27 dimenziju srednjeg multiverzuma.
Sve ostale naziva seljacima, jer nije u stanju da shvati da NIKO osim njega samog nije seljak.
Neobično mnogo poštuje američke saveznike, kao na primjer Arabiju, koju pošto je nepismen kao svaki "sarajevski seljačić" piše malešnim slovom.
Puši na lulu, a šešir mu visi iznad kreveta, spreman je svakog časa da se upustiu gnostičke avanture po piramidama, a naročito brdima itd itd...
Ah da, nikada u životu nije sreo Al Bandy-a....
Moj sprat nije u istoj zgradi kao prvo
Cura nije narucena
Normalno ko fol slucajno se upoznali i sve je ionako vec sanjala prije
Cak i moju buducu curu kasnije...
To je jedna hrabra i vidovita druidka iz taurunuma
Ima nesto u tim zicama bezicnim...
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#43 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Nocty »

walter kurtz wrote:pod pretpostavkom da tijelo ima svoje meridijane i akupunkturne tačke nekoliko mislilaca (jedan od najglasnijih slovenac Marko Pogačnik) je krenulo za traganjem energetskih tačaka koje su koristile civilizacije u prošlosti i radile neku vrstu litopunkture u kojima su kamenim obeliscima, piramidama,... liječili zemlju i privlačili kozmičku energiju,....
Iijecili su se kraj rtnja
Prirodne piramide gdje je jedna poznata banja sad
I gdje rastu posebne travke za cajeve
Bosna ima svoje isto

Takodjer stari bosnjani su imali kamene crkve
A kugla je isla nekad i u grob s nekim ljudima...

Mnogo tih tacaka po svijetu je iskoristavano u zle svrhe il odma od pocetka il kasnije...
Last edited by Nocty on 30/05/2015 21:40, edited 2 times in total.
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#44 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Nocty »

Koja je svrha toga? Smisao? Cilj? Koja je korist? Imal' trajnog dobra u tome? Imal' mira, zadovoljstva i... sreće u tome?
Cilj je bit poslije tebe opet ti
A to neces postici na internetu koji je covjek napravio
On ti moze sluzit samo kao alat
Pravi internet je ispod zemlje i zove se mycolium
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6744
Joined: 20/02/2013 14:14

#45 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Cherry-Cherry »

walter kurtz wrote:covjek prica o gnozi, slavenskoj mitologiji kako su religije preuzele elemente paganstine i zloupotrijebili ih enteogenu itd topic funkcionira na više nivoa @ nocty samo naprijed :thumbup:
:thumbup: :thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#46 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by insomnia78 »

walter kurtz wrote:covjek prica o gnozi, slavenskoj mitologiji kako su religije preuzele elemente paganstine i zloupotrijebili ih enteogenu itd topic funkcionira na više nivoa @ nocty samo naprijed :thumbup:
Mescini da se tu ipak radi o droZi

Prema ovom' religija se cini ko egzaktna nauka
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#47 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by Nocty »

Neki ljudi se ne mogu udarit u ledja s dlanom da bi im se pomjerila skupna tacka dok su budni
Snove ionako nisu sposobni prepoznat i dmt koji ih pravi
Zato su potrebni enteogeni

A sta je religija nego shamanski putevi koji su doveli do nje
Pa su ti u svojim crveno bijelim mantilima ljudi preuzeli i tebi danas daju pupu havu u usta i ti ih s radoscu cekajuci sirom drzis otvorenima

A fontane ispred njihovog hedquartersa?
A shisharka?
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#48 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by walter kurtz »

insomnia78 wrote:
walter kurtz wrote:covjek prica o gnozi, slavenskoj mitologiji kako su religije preuzele elemente paganstine i zloupotrijebili ih enteogenu itd topic funkcionira na više nivoa @ nocty samo naprijed :thumbup:
Mescini da se tu ipak radi o droZi

Prema ovom' religija se cini ko egzaktna nauka
Ima i droge :mrgreen:
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#49 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by walter kurtz »

Nocty wrote:Neki ljudi se ne mogu udarit u ledja s dlanom da bi im se pomjerila skupna tacka dok su budni
Snove ionako nisu sposobni prepoznat i dmt koji ih pravi
Zato su potrebni enteogeni

A sta je religija nego shamanski putevi koji su doveli do nje
Pa su ti u svojim crveno bijelim mantilima ljudi preuzeli i tebi danas daju pupu havu u usta i ti ih s radoscu cekajuci sirom drzis otvorenima

A fontane ispred njihovog hedquartersa?
A shisharka?
Znas da su vikinzi gljivu ludaru davali zarobljenicima i kada bi umrli od nje pili bi njihov urin tj njenu razblazenu varijantu i dolazili u stanje enteogena
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#50 Re: Bijelbog i Chernobog

Post by walter kurtz »

Soma bosa oblaci gladna hrani bolesnoga lijeci rig veda
Post Reply