Bijela tehnika

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
PapakizSarajeva
Posts: 738
Joined: 17/06/2010 13:03
Location: Rajvosa

#1 Bijela tehnika

Post by PapakizSarajeva »

Hajde narode, pomagajte ... Uskoro useljenje, a odluceno je da sva bijela tehnika ide nova i od jednog proizvodjaca. Koji brend ? Beko, Indesit, Gorenje, Ariston, ... ??? Sta se sve nudi ? Uglavnom, vrtim se oko cifre od 5.000,00 KM, ne smatram da ima potrebe "zavaljivati" se vise ...
benjen
Posts: 940
Joined: 17/07/2016 12:05

#2 Re: Bijela tehnika

Post by benjen »

Pec,ves masina,masina za sudje,napa ,frizider apsolutno Gorenje od nabrojanih.
Kao drugi izbor Beko mada sam cuo da njihove ugradbene ploce i pecnice nisu bas najnaj.
Kao i u svemu lova ti govori.
Samsung ugradbena pecnica ide sa 10 godina garancije pa sad gledaj.
Gorenje daje 5 ne znam za Beko, ali Samsung je ubjedljivo najskuplji.
kiki56
Posts: 18
Joined: 18/09/2016 01:05

#3 Re: Bijela tehnika

Post by kiki56 »

Beko definitivno

Poslano sa mog VOYAGER2 DG310 koristeći Tapatalk
Klotzina
Posts: 117
Joined: 15/10/2011 23:31

#4 Re: Bijela tehnika

Post by Klotzina »

Ja sam se dobro zeznuo sa Bekom, sve sam u roku dvije-tri godine morao promjeniti.Meni je gorenje zakletva..
frngla
Posts: 3222
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#5 Re: Bijela tehnika

Post by frngla »

Ja sam nedavno uzeo sve kuhinjske aparate Beko i odlični su. Gorenje više ne bih ni u šali, prošli Gorenje frižider od kupovine cvilio kao da je miš u njemu (iz nekog razloga kojeg serviseri nisu znali otkloniti), Gorenje mašina za suđe isto pravila probleme koje nisu znali otkloniti. Serviser dolazio 5 puta, dao 300 KM na "popravke" koje nisu otklonile problem (mašina jednostavno nije dobro ispirala suđe, suđe je ostajalo nekako mutno, prljavo) na kraju je izbacio na smeće i kupio Beko.

Kako će se Beko ponašati nakon par godina korištenja, ne znam, mada mislim da gore od ovog iznad ne može.

Ako već imaš dovoljno novca na raspolaganju, odnosno, više novca za bolje brendove, onda ploča/pećnica Bosch, frižider LG ili Samsung.
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#6 Re: Bijela tehnika

Post by beautyfool »

Ja nebih nikad uzela sve od istog proizvodjaca , jer uvijek se jedan brend koncentrise da bude vodeci u jednom proizodu a ovo ostalo radi reda radi.
Gorenje ima dobre proizvode sto se sporeta tice (pecnice/ploce).
LG je odlican za frizidere i tu mu nema ravne.
Beko je dobar tamo gdje ima vode, dakle sa ves masinama/susilicama/masinama za sudje.
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#7 Re: Bijela tehnika

Post by mayab »

Image

Gorenje masinu za sudje recimo proizvodi ovaj Kinez, Beko je barem kada se radi o masinama za sudje Made in Turkye, pa odluka je tvoja!
Ja sam se u slucaju ove masine bio odlucio za Beko, jer sam sit "Kineza" na svakom koraku
User avatar
djigibau
Posts: 337
Joined: 16/02/2006 11:21
Location: Sarajevo

#8 Re: Bijela tehnika

Post by djigibau »

mayab wrote:Image

Gorenje masinu za sudje recimo proizvodi ovaj Kinez, Beko je barem kada se radi o masinama za sudje Made in Turkye, pa odluka je tvoja!
Ja sam se u slucaju ove masine bio odlucio za Beko, jer sam sit "Kineza" na svakom koraku
Vidim ovdje neku ne dosljednost:
Energetska klasa A+
ucinak pranja A?
ucinak susenja A? Gdje li se samo izgubi ono +?
Provjerih i u teh. karakteristikama stoji tako.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#9 Re: Bijela tehnika

Post by P308 »

frngla wrote:Ja sam nedavno uzeo sve kuhinjske aparate Beko i odlični su. Gorenje više ne bih ni u šali, prošli Gorenje frižider od kupovine cvilio kao da je miš u njemu (iz nekog razloga kojeg serviseri nisu znali otkloniti), Gorenje mašina za suđe isto pravila probleme koje nisu znali otkloniti. Serviser dolazio 5 puta, dao 300 KM na "popravke" koje nisu otklonile problem (mašina jednostavno nije dobro ispirala suđe, suđe je ostajalo nekako mutno, prljavo) na kraju je izbacio na smeće i kupio Beko.

Kako će se Beko ponašati nakon par godina korištenja, ne znam, mada mislim da gore od ovog iznad ne može.

Ako već imaš dovoljno novca na raspolaganju, odnosno, više novca za bolje brendove, onda ploča/pećnica Bosch, frižider LG ili Samsung.
Evo vec 5 godina od renoviranja kuhinje i kupovine ugradbenih Gorenje aparata, ni najmanji problem. Da kucnem u drvo.
frngla
Posts: 3222
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#10 Re: Bijela tehnika

Post by frngla »

P308 wrote:Evo vec 5 godina od renoviranja kuhinje i kupovine ugradbenih Gorenje aparata, ni najmanji problem. Da kucnem u drvo.
Ja samo prenosim svoje lično iskustvo koje je jako negativno. Znaš kako kažu, ko se mlijekom oprži, u jogurt puše.
Ja tvrdim da Gorenje nije ni 5% od starog gorenja, Gorenje polako postaje kao Bira, kineski aparati sa Gorenje logom.
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#11 Re: Bijela tehnika

Post by UterivacDugoga »

Gorenje je nizerazredna marka,koja zivi na staroj slavi...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#12 Re: Bijela tehnika

Post by spreca »

UterivacDugoga wrote:Gorenje je nizerazredna marka,koja zivi na staroj slavi...
:lol: :lol: sta sve necete izmisliti :-)
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#13 Re: Bijela tehnika

Post by UterivacDugoga »

Demantuj me cinjenicama. Nemoj smajlijima koji kolutaju ocima :)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#14 Re: Bijela tehnika

Post by spreca »

UterivacDugoga wrote:Demantuj me cinjenicama. Nemoj smajlijima koji kolutaju ocima :)
u bih sve kuhinjske aparate imam od gorenja...neki su vec stariji i od 10 godina ...imam gorenjev hidropak jos od 1980 g......ovdje gdje sam sad iso imam sve od gorenja.....stan renoviro 2007g i tad sam opet kupio sve nove kuh. aparate od gorenja....a cime to ti potvrdjujes svoju bizjavu
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#15 Re: Bijela tehnika

Post by UterivacDugoga »

Pa recimo kao jedan serviser bijele tehnike,taj isti danasnji Gorenje,ne moze ni u kakvoj prici biti zajedno sa jednim Whirlpoolom,Electroluxom,a da ne govorimo dalje za AEG,Bosch,Siemens,Smeg ili Miele.

Gorenje je malo iznad Candy i Hoveer,a to negdje sa LG,Samsung i Beko.
Ti sigurno jesi kupio sve od Gorenja i tebi je to super.Ali tek onda kad budes probao gore navedene proizvodjace,skontas u biti gdje je tu Gorenje :D
User avatar
Djidjimilovich
Posts: 200
Joined: 07/06/2008 23:29

#16 Re: Bijela tehnika

Post by Djidjimilovich »

UterivacDugoga wrote:Pa recimo kao jedan serviser bijele tehnike,taj isti danasnji Gorenje,ne moze ni u kakvoj prici biti zajedno sa jednim Whirlpoolom,Electroluxom,a da ne govorimo dalje za AEG,Bosch,Siemens,Smeg ili Miele.

Gorenje je malo iznad Candy i Hoveer,a to negdje sa LG,Samsung i Beko.
Ti sigurno jesi kupio sve od Gorenja i tebi je to super.Ali tek onda kad budes probao gore navedene proizvodjace,skontas u biti gdje je tu Gorenje :D
Objasnjeno.
grehota na jednoj stranici foruma staviti zajedno Miele i Gorenje a ne istoj recenici.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#17 Re: Bijela tehnika

Post by spreca »

Kako god ja sam prezadovoljan......nikakvih kvarova .....sve radi onako kako je u opisu tehnike

a sto se tice Miele :thumbup: .....ali ni cjene nisu kao u Gorenja
User avatar
Djidjimilovich
Posts: 200
Joined: 07/06/2008 23:29

#18 Re: Bijela tehnika

Post by Djidjimilovich »

samo miele je fakat skup, ali sa razlogom. imas polovne u kiseljaku frajer ih uvozi iz svabije
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#19 Re: Bijela tehnika

Post by UterivacDugoga »

A onaj iz Kiseljaka,stara varalica :D
Prodaje damu pod bubrege,al eto...

Ja imam obicaj reci jednu recenicu,gdje AEG,SIEMENS i BOSCH staju sa cijenom,tu Miele nastavlja :D
Fakat su dobri u svemu,osim u friziderima.E tu su podbacili podobro :roll:
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#20 Re: Bijela tehnika

Post by drunken tiger »

Beko. Garancija 5 godina i 10 godina na motore aparata (mašina za veš, frižider, mašina za suđe)
User avatar
Warashii
Posts: 4263
Joined: 13/09/2011 12:55

#21 Re: Bijela tehnika

Post by Warashii »

Od svih navedenih u prvom postu razlike su u milimetrima.
Bit ce kako te potrefi koji god da kupis. Vecina je tog nacin kao sto radi, ili je radila, Bira.
Sto se garancija tice pozitivno iskustvo s Bekom, pred istek garancije dobijen novi uredjaj koji je bio problematican.
BJB
Posts: 4522
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#22 Re: Bijela tehnika

Post by BJB »

spreca wrote:Kako god ja sam prezadovoljan......nikakvih kvarova .....sve radi onako kako je u opisu tehnike

a sto se tice Miele :thumbup: .....ali ni cjene nisu kao u Gorenja
Ma bjazi, Miele, za ono samo oni kkoji rade u vladi imaju lovu..
Gledam mashina za ves i perilica u jednom 2500 KM..
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#23 Re: Bijela tehnika

Post by UterivacDugoga »

BJB wrote:
spreca wrote:Kako god ja sam prezadovoljan......nikakvih kvarova .....sve radi onako kako je u opisu tehnike

a sto se tice Miele :thumbup: .....ali ni cjene nisu kao u Gorenja
Ma bjazi, Miele, za ono samo oni kkoji rade u vladi imaju lovu..
Gledam mashina za ves i perilica u jednom 2500 KM..
Slazem se ja s tobom,2 milje nije lako iskesirati. Ali Miele je bio jedini koji su davali 20togodisnju garanciju nekad ;)
Danas su i oni promjenili malo svoju politiku,nisu kao nekad ali i dalje su No1.

A sto neko spomenu ovu 10togodisnju garanciju na motore,pa to daju svi danas koji imaju "direct drive" motore na svojim npr.ves masinama. Prvi je poceo LG sa tim fazonom,i raja se naravno pecala i peca dan danas masovno. Samo tu ima jedna druga stvar koju obicni potrosac ne moze da pojmi.
U tih 10 godina,sigurno ce ti minimalno jednom otici lezaj na bubnju (ovo navodim kao primjer).Tako da i ako ti motor radi besprijekorno,sve se mjenja u kompletu.A lezaj bubnja ne spada pod garanciju zajedno sa motorom :D

Tako da te proizvodjaci kulturno varaju,i onda opet dolazimo na pocetak,odnosno provjerene marke :)
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#24 Re: Bijela tehnika

Post by Nepass »

spreca wrote:
UterivacDugoga wrote:Demantuj me cinjenicama. Nemoj smajlijima koji kolutaju ocima :)
u bih sve kuhinjske aparate imam od gorenja...neki su vec stariji i od 10 godina ...imam gorenjev hidropak jos od 1980 g......ovdje gdje sam sad iso imam sve od gorenja.....stan renoviro 2007g i tad sam opet kupio sve nove kuh. aparate od gorenja....a cime to ti potvrdjujes svoju bizjavu
Imam i ja u kuci gorenje sporet od 1989 radi ko nov, imam u stanu bira frizider radi evo 10g bez problema. Sad uzeo u novi stan sve beko samo isprobao valjda ce raditi 7-8g bez problema.
Nekako cini mi se da je sve kako ti se zalomi.
Ovaj birin frizider odledio samo dva puta u 10g, dok kolegica ima isti i stalno mora odledjivati.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#25 Re: Bijela tehnika

Post by Nepass »

UterivacDugoga wrote:A onaj iz Kiseljaka,stara varalica :D
Prodaje damu pod bubrege,al eto...

Ja imam obicaj reci jednu recenicu,gdje AEG,SIEMENS i BOSCH staju sa cijenom,tu Miele nastavlja :D
Fakat su dobri u svemu,osim u friziderima.E tu su podbacili podobro :roll:
Ja gledao miele napu i skontam bolje komplet kuhinju opremiti i pride krevet bracni sa skupim madracem nego 7 milja za napu :D
Post Reply