Bihnet, Billion i D-Link D-524 Router

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
winabike

Bihnet, Billion i D-Link D-524 Router

Post by winabike » 26/03/2012 13:49

Pozdrav svima,

dakle treba mi pomoc. Naime, moram (odnosno, trebao bih), kod staraca napraviti kucnu wlan mrezu, a pretlatnici su BiHNet-a (Moja TV). Dali su im onaj Billionov router. E sada, otisao sam na BiHNET stranicu, pokupio uputstvo kako se to radi, napravio sve kako treba, sve proradilo, osim sto je onda crkao telefonski prikljucak (voip lampica se ugasila i tako...).

Dosli strucnjaci iz BiHNeta, rekli mi da im je poznato da kada pravis setup prema tom uputstvu na portalu, da onda rokne telefonija (?!), resetovali router, prebacili WAN mod sa PPToE na MPoA, i onda opet samo s kucnog racunara, dupli klik na asdl ikonicu, i tako...

Dakle, ne valja.

Kao opciju imam dodatni D-Linkov D-524 Wireless Router, koji sam onda kontao nakaciti na ovo Billionovo cudo (da Billiona vise ne barkam), pa preko njega dignuti wlan mrezu, medjutim negdje nesto zahebem.

E sada, ima li neka dobra dusa, da mi objasni kako to izvesti, pa da radi, pozeljno preko ovog D-Linkovog rutera, ili eventualno sta se treba napraviti na Billionu, pa da bi radili i wlan, a i telefon...

Gotta love bh. telecom... :(

Hvala ljudi, unaprijed...

Haris.ba
Has thanked: 4 times
Been thanked: 17 times

Re: Bihnet, Billion i D-Link D-524 Router

Post by Haris.ba » 26/03/2012 19:21

I mene ovo zanima. Našao to upustvo na njihovoj stanici. Ali ne znam lozinku. Zvao bihnet podršku. Tražio im lozinku da mogu pristupiti ruteru. Oni mi rekli da je to nemoguće. Nemam pravo da mijenjam opcije. Rekoh, uredu vaš ruter. Vaša pravila. I šta onda? Kaže morate napraviti zahtjev za novim ruterom koji bi bio u ruter modu. Govorili su mi nešta da su portovi fiksirani, da ja to ne mogu da mijenjam. I pitam gdje se podnosi taj zahtjev, u kojem obliku. Odgovor , pa znate valjda kako se piše zahjev! Šega.

I što ti ne nastimaše ti likovi što su dolazili popravljati telefoniju? Očito neki problem postoji sa tim njihovim ruterima.

P.S
Nadam se da ti nisam minirao temu svojim javljanjem, nekada imam osjećaj da nakon moje poruke tema postane nevidljiva za ostalu forumsku polulaciju. :? :D

Post Reply