BIHAMK varalice i manipulatori

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#1 BIHAMK varalice i manipulatori

Post by RagibUzoriti »

Možda tema konkretno nije bas za ovaj podforum, ali je usko vezana za automobile, stoga želim sa vama ukratko da podjelim negativno iskustvo koje sam doživio od strane BIHAMKA.
Naime prosle godine se uclanim u BIHAMK i izaberem onaj top paket kao usluga sto oni nude plus doplata od nekih 9 KM za FAMILY članstvo. Kontam kupio sam vozilo i hajde dok sam na odmoru može nam trebati. I tako sam dobio svasta nesto lijepo na papiru.

Medjutim zaista se desilo, a to sam ovdje diskutovao sa nekim forumasima, da mi je nakon uradjenog velikog servisa na vozilu otisla turbina. Desilo se u mjestu Kovanj, okolina Rogatice. Nazvao ja dispecera, poslali oni slepu koja je dosla zaista brzo, natovarili na vozilo i pravac Sarajevo. Dolaskom u Sarajevo, platio sam nekih 80+KM jer oni pokrivaju samo odredjen broj kilometara a ne sve. Kontam haj ok, nema veze.

To bilo i proslo, ja napravio turbinu i ubrzo nakon toga vozilo prodam, kartica i clanstvo ostalo.

Neki dan stize obavjest da produzim isto. Kontam, hajde hocu ali ne da djavo mira i ja ih nazovem da malo bolje utvrdim gradivo oko detalja i onda tu pocinje klasicno naglabanje sa čobanima koji ne znaju konkretno odgovoriti na neka pitanja, te salju od jednog do drugog telefona.
Na kraju zavrsim kod doticne gospoje, Elma ili kako se vec zove. Naravno ćurka ne zna nista konkretno objasniti da bi u jednom trenutku ona meni rekla kako sam ja iskoristio sve pogodnosti kartice jos prosle godine, odnosno sve asistencije i eventualno da je bilo jos nesto, bilo bi mi fakturisano.
Ja ostao ono :shock:
I tu se posvadjamo preko telefona, čobanica tvrdi da sam iskoristio sve pogodnosti, ja tvrdim da nisam i tako bi moglo u nedogled.
Pitam je za datume kada je kartica/usluge koristene veli ona meni to ti nismo duzni da obrazlazemo.

-Kartica bila fizicki kod mene.
-Ja zivim u inostranstvu, taj odmor prosle godine kad sam bio u BIH iskoristio jednu asistenciju sa mojom doplatom od 80+KM
-Nemam vozila trenutno registrovanog u BiH u mome vlasnistvu.
-Ni sa kim nisam dijelio podatke kartice, tipa da neko zna serijski broj i onaj drugi kod.

Naljutim se, poderem karticu, reknem da me nikad vise slucajno nisu kontaktirali niti kakav mail "pogodnosti" poslali, neka odyebu od mene u skokovima i oni i njihov BIHAMK...

Jednostavno neko ko ima pristup svemu tome, iskoristio je to na nelegalan nacin, ja niti mogu a niti mi se da da dokazujem nesto.

Vi koji eventualno imate clanstvo kod njih, provjerite status usluga da vam se ne bi desilo kao meni...
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#2 Re: BIHAMK varalice i manipulatori

Post by allem_77 »

RagibUzoriti wrote: 11/07/2020 08:37 Možda tema konkretno nije bas za ovaj podforum, ali je usko vezana za automobile, stoga želim sa vama ukratko da podjelim negativno iskustvo koje sam doživio od strane BIHAMKA.
Naime prosle godine se uclanim u BIHAMK i izaberem onaj top paket kao usluga sto oni nude plus doplata od nekih 9 KM za FAMILY članstvo. Kontam kupio sam vozilo i hajde dok sam na odmoru može nam trebati. I tako sam dobio svasta nesto lijepo na papiru.

Medjutim zaista se desilo, a to sam ovdje diskutovao sa nekim forumasima, da mi je nakon uradjenog velikog servisa na vozilu otisla turbina. Desilo se u mjestu Kovanj, okolina Rogatice. Nazvao ja dispecera, poslali oni slepu koja je dosla zaista brzo, natovarili na vozilo i pravac Sarajevo. Dolaskom u Sarajevo, platio sam nekih 80+KM jer oni pokrivaju samo odredjen broj kilometara a ne sve. Kontam haj ok, nema veze.

To bilo i proslo, ja napravio turbinu i ubrzo nakon toga vozilo prodam, kartica i clanstvo ostalo.

Neki dan stize obavjest da produzim isto. Kontam, hajde hocu ali ne da djavo mira i ja ih nazovem da malo bolje utvrdim gradivo oko detalja i onda tu pocinje klasicno naglabanje sa čobanima koji ne znaju konkretno odgovoriti na neka pitanja, te salju od jednog do drugog telefona.
Na kraju zavrsim kod doticne gospoje, Elma ili kako se vec zove. Naravno ćurka ne zna nista konkretno objasniti da bi u jednom trenutku ona meni rekla kako sam ja iskoristio sve pogodnosti kartice jos prosle godine, odnosno sve asistencije i eventualno da je bilo jos nesto, bilo bi mi fakturisano.
Ja ostao ono :shock:
I tu se posvadjamo preko telefona, čobanica tvrdi da sam iskoristio sve pogodnosti, ja tvrdim da nisam i tako bi moglo u nedogled.
Pitam je za datume kada je kartica/usluge koristene veli ona meni to ti nismo duzni da obrazlazemo.

-Kartica bila fizicki kod mene.
-Ja zivim u inostranstvu, taj odmor prosle godine kad sam bio u BIH iskoristio jednu asistenciju sa mojom doplatom od 80+KM
-Nemam vozila trenutno registrovanog u BiH u mome vlasnistvu.
-Ni sa kim nisam dijelio podatke kartice, tipa da neko zna serijski broj i onaj drugi kod.

Naljutim se, poderem karticu, reknem da me nikad vise slucajno nisu kontaktirali niti kakav mail "pogodnosti" poslali, neka odyebu od mene u skokovima i oni i njihov BIHAMK...

Jednostavno neko ko ima pristup svemu tome, iskoristio je to na nelegalan nacin, ja niti mogu a niti mi se da da dokazujem nesto.

Vi koji eventualno imate clanstvo kod njih, provjerite status usluga da vam se ne bi desilo kao meni...
Kažeš da imaš FAMILY članstvo. Kod koga ti je druga kartica?
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3 Re: BIHAMK varalice i manipulatori

Post by drndalo »

Svasta je moguce...
Ali kakve veze ima jesi li ili nisi iskoristio sve u jednoj godini? Ako je isteklo ti svakako moras platiti iducu godinu...

Mislim mozda ce neko izrazio lose u razgovoru, a mozda neko i jeste nesto iskoristio u tvoje ime, ali niko ti to nije pokusao dodatno naplatiti...
Bobi
Forum administrator
Posts: 32143
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4 Re: BIHAMK varalice i manipulatori

Post by Bobi »

Da, ali postoji mogucnost da je neko koristio na njegovu karticu a ne on ...e to ga raspizdilo :D. Neko blizak bihamk-u iskoristi neku uslugu a pribiljeze nekom ko nije koristio kao da je on koristio...da ne objašnjava,.kklasicna prevara :D. Hipotetički :D.
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5 Re: BIHAMK varalice i manipulatori

Post by drndalo »

Kontam to, i ako jeste bezze je, ali nije da mu je neko to pokusao naplatiti dodatno.

Nova godina, nova nafaka, stare usluge propadaju. Family takoder znaci da 2 osobe mogu koristiti istu pomoc. Ko je druga osoba?

Ja uzeo pomoc + family, jer imamo 2 auta, mozda i 3 ( ne treba mi nista, samo se hvalim :D ), pa da i zena i ja mozemo zvati za ne daj boze...
User avatar
Slo Burner
Posts: 5345
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#6 Re: BIHAMK varalice i manipulatori

Post by Slo Burner »

A mozda je Elma fakat u pravu ?
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#7 Re: BIHAMK varalice i manipulatori

Post by RagibUzoriti »

Bobi wrote: 11/07/2020 09:44 Da, ali postoji mogucnost da je neko koristio na njegovu karticu a ne on ...e to ga raspizdilo :D. Neko blizak bihamk-u iskoristi neku uslugu a pribiljeze nekom ko nije koristio kao da je on koristio...da ne objašnjava,.kklasicna prevara :D. Hipotetički :D.
Tako je. Nije nikakav problem sto je isteklo, da je doticna presutila i rekla da usluge nisu iskoristene, ja nista ne bih znao o tome, vjerovatno bih produzio clanstvo i pičio dalje.

Ovako klasicna, manipulatorska prevara od strane BIHAMKA
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#8 Re: BIHAMK varalice i manipulatori

Post by RagibUzoriti »

drndalo wrote: 11/07/2020 09:50 Kontam to, i ako jeste bezze je, ali nije da mu je neko to pokusao naplatiti dodatno.

Nova godina, nova nafaka, stare usluge propadaju. Family takoder znaci da 2 osobe mogu koristiti istu pomoc. Ko je druga osoba?

Ja uzeo pomoc + family, jer imamo 2 auta, mozda i 3 ( ne treba mi nista, samo se hvalim :D ), pa da i zena i ja mozemo zvati za ne daj boze...
I ja i druga osoba zivimo skupa, idemo skupa na odmor, u istom vremenskom periodu smo na odmoru, doticno vozilo samo ja koristio...
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#9 Re: BIHAMK varalice i manipulatori

Post by JavierBosnia »

Iskoristili ljudi da ne propada :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10 Re: BIHAMK varalice i manipulatori

Post by bitanga_sa_otesa »

mozda je neko imao trecu karticu :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 32143
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#11 Re: BIHAMK varalice i manipulatori

Post by Bobi »

U bivšoj Jugi kad te neko zavali tako i kad mu pošalješ inspekciju pa da je bio sekretar SKJ dobije po brnjoci, danas nema šanse, pokušat im pripretit inspekcijom samo ti se nasmiju pogotovo ako je drzavna firma :D.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#12 Re: BIHAMK varalice i manipulatori

Post by un1ted »

Pa ako misliš da si u pravu, pošalji im zvanični zahtjev za dostavom informacija o izvršenim uslugama. Ako neće, posalji inspekciju, ako se utvrdi da je neko korisiti karticu bez tvoje dozvole, traži odštetu, a ako su stvarno u pravu, uputi izvinjenje.

Sta sad, sve ce ostati na forumu?
Bobi
Forum administrator
Posts: 32143
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#13 Re: BIHAMK varalice i manipulatori

Post by Bobi »

Treba malo Zakon prelistat da se vidi jel ova Elma ga ložila, cim nije htjela da kaze gdje sta kako...sumLJivo :D.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20501
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#14 Re: BIHAMK varalice i manipulatori

Post by Bullet Tooth Tony »

JavierBosnia wrote: 11/07/2020 10:20 Iskoristili ljudi da ne propada :mrgreen:
Ali sta znaci iskoristili? Koje su pogodnosti?

Tipa ako ima dva puta slepanje godisnje nece iduce imati cetiri jel tako..

On iskoristio jedno slepanje, drugo propalo.. Nova godina nova dva slepanja

Mislim nemam pojma kako ide.. Pitam..
Bobi
Forum administrator
Posts: 32143
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#15 Re: BIHAMK varalice i manipulatori

Post by Bobi »

Pa imaju servisi placeni, nije samo slepanje u pitanju? A i da slepanje...vecinom ugovorni privatnici to rade,pošalju podatke i fakturu za nepostojecu uslugu koristeci podatke necije sve u dogovoru s nekim iz BIHAMK-a---ima stotine varijanti prevara :D. Tako se prave weekkkkkkkkendice na moru :mrgreen:
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#16 Re: BIHAMK varalice i manipulatori

Post by TheGodfather001 »

Podnesi pismeni zahtjev za pristup informacijama - ko je, na kojem vozilu, kada i u kojem mjestu koristio usluge po BIHAMK kartici br.XXXXXX. Nakon svake usluge (uspješne ili neuspješne) korisnik usluge potpisuje nalog i datira ga, pa na taj način možda saznaš više.
User avatar
Entropio
Posts: 7807
Joined: 21/11/2010 21:49

#17 Re: BIHAMK varalice i manipulatori

Post by Entropio »

Kod nas su svi varalice i manipulatori, tako da me ovo ne cudi.

Imas dvije opcije:

1. odjebes to sve i zaboravis da se desilo. Imas mir i ne zanima te.
2. da to istjeras do kraja. Napisi im dopis gdje trazis tacno gdje i kad je koristena tvoja kartica (da imas za sebe), potvrdu da vise nisi clan i da ti nece slati nista vise. Ako ne odgovore u roku od mjesec dana, nazoves inspekciju i ulozis zalbu.

Preporucujem prvu opciju.
wolfie
Posts: 893
Joined: 19/10/2010 21:21

#18 Re: BIHAMK varalice i manipulatori

Post by wolfie »

U toku jedne godine ima 1 besplatna asistencija u BIHAMK-u, pogodnost za sva registrovana vozila. Moguce da su povezali registraciju i clanstvo, pa da je novi vlasnik auta imao neke intervencije koje su "skinute" s tvog clanstva.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#19 Re: BIHAMK varalice i manipulatori

Post by RagibUzoriti »

wolfie wrote: 11/07/2020 12:20 U toku jedne godine ima 1 besplatna asistencija u BIHAMK-u, pogodnost za sva registrovana vozila. Moguce da su povezali registraciju i clanstvo, pa da je novi vlasnik auta imao neke intervencije koje su "skinute" s tvog clanstva.
Clanstvo je mislim vezano za osobu a ne za vozilo.

Svakako pisem mail cim ugrabim vremena pa cu da vidim sta ce im pismeni odgovor biti...
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1603
Joined: 11/06/2011 07:36

#20 Re: BIHAMK varalice i manipulatori

Post by Kiki_Musampa »

Ej,kad vec pisete o Bihamku,jel ima vise jedna intervencija u sest mjeseci kad registrujes auto?
wolfie
Posts: 893
Joined: 19/10/2010 21:21

#21 Re: BIHAMK varalice i manipulatori

Post by wolfie »

RagibUzoriti wrote: 11/07/2020 16:04
wolfie wrote: 11/07/2020 12:20 U toku jedne godine ima 1 besplatna asistencija u BIHAMK-u, pogodnost za sva registrovana vozila. Moguce da su povezali registraciju i clanstvo, pa da je novi vlasnik auta imao neke intervencije koje su "skinute" s tvog clanstva.
Clanstvo je mislim vezano za osobu a ne za vozilo.

Svakako pisem mail cim ugrabim vremena pa cu da vidim sta ce im pismeni odgovor biti...
Slazem se da je vezano za osobu, zato mislim da su napravili gresku kad si ti prodao auto, kad je prva intervencija bila, otislo je u zapisnik s tablicama tvog bivseg auta. S novom godinom clanstva sve se "resetuje". Jeste nesto bilo kod tebe, ali BIHAMK nije lose imati, vrijedi visestruko kad se sranjec desi, a desi se bas kad nemas BIHAMK.
Leon16v
Posts: 5778
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22 Re: BIHAMK varalice i manipulatori

Post by Leon16v »

Koliko se uopšte naplaćuje šlepa vozila u kvaru po kilometru i koliko kilometara je besplatno ako si član?
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#23 Re: BIHAMK varalice i manipulatori

Post by 530i »

Otvorim bihamkovu stranicu da se malo podsjetim šta i kako, međutim umjesto kilometara uveli konvertibline marke, što će reći lovatori u mutnom. Najskuplji paket pokriva prevoz vozila u kvaru unutar BiH do 250KM vrijednosti. Koliko oni ili neko drugi naplaćuju - nema.
Leon16v
Posts: 5778
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#24 Re: BIHAMK varalice i manipulatori

Post by Leon16v »

530i wrote: 12/07/2020 22:15 Otvorim bihamkovu stranicu da se malo podsjetim šta i kako, međutim umjesto kilometara uveli konvertibline marke, što će reći lovatori u mutnom. Najskuplji paket pokriva prevoz vozila u kvaru unutar BiH do 250KM vrijednosti. Koliko oni ili neko drugi naplaćuju - nema.
Mislim da je 2,40 ili 2,50 po kilometru
Post Reply