BIHAMK?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#1 BIHAMK?

Post by Mahalac »

BIHAMK i vasa iskustva s njima.
Voziti novije tj sigurnije auto i nije neka garancija da se kvar ili bilo sto nece dogoditi. Prije neki dan poznanikovo auto se pokvarilo na "autoputu" negdje iza raskrsnice za Brezu. S obzirom da se na autoputu ne smije slepati morao je pozvati slep sluzbu/kamioncic, privatnika koji mu je do Kaknja prevezao auto za cijenu od 150KM.
U isti mah naislo je vozilo BIHAMK-a zaustavio se i jako ljubazan covjek pokusao pomoci, medjutim na cesti se to nije dalo rijesiti. Rekao mu je (a bolje da nije)da ste clanovi BIHAMK-a dobili bi besplatno slepanje(prevoz na karoseriji) auta do 30km i nabrojao jos niz pogodnosti.
Pitam se kakva je usluga u udaljenijim djelovima BIH pa i Hrvatskoj. Kakva su vasa iskustva ako ih imate.
Po meni clanarina od 25KM godisnje nije puno s obzirom sta se sve zauzvrat garantuje osim ako opet nisu neka nasa posla i kad ih stvarno zatrebas, onda "birani predplatnik nije dostupan". :mrgreen:
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#2 Re: BIHAMK?

Post by d2 »

BIHAMK TITO !

nemam sad vremena da pisem iako su prije bili bolji jer se puno vise dobivalo uz clanariju (auto novine, pa razna autokozmetika tokom godine, auto karte, antifriz, tecnost za brisace, akcije za besplatan pregled auta i slicno)...

sto se tice konkretne pomoci tipa slepanja i slicno - mene su do sada dva puta slepali jer sam imao starije auto, stvarno gospodski, nazoves kazes ja sam tu i tu i oba puta su se nacrtali za 10-15 minuta, prevezli gdje sam trebao (parking/majstor) dajte kupon, hvala dovidjenja. cak drugi put nisu uzeil ni kupon jer sam bio u gradu nedjarici - grbavica kao da ne trosim kupon mozda mi zatreba. jos par puta su mi dolazili na parking da pregledaju instalacije jer je akumulator bio prazan i gorivo se vracalo nazad u rezervoar (nepovratni ventil bos pumpe otisao)... svaki put dao kupon za pomoc i hvala dovidjenja.

Bihamk vrijedi svake one marke koja se da za clanarinu cak i sada kada vise nema ovih poklona koje su prije davali :thumbup:

eh da dodam
sto se tice inostranstva koliko znam postoji reciprocitet izmedju bihamka, haka i kaok se vec zove u srbiji tj nasi tretiraju njihove kao svoje clanove a oni tretiraju nase kao svoje, dakle trebao bi dobiti istu uslugu i tamo ako ti bude potrebna

iako sada vozim novo auto opet sam se kontao uclaniti jer novo auto nije garancija da se necu sudariti ili da cu ostati negdje na sred magistrale...
Last edited by d2 on 30/06/2008 15:02, edited 1 time in total.
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#3 Re: BIHAMK?

Post by fantom slobode »

BIHAMK - mislim sasvim dobro rjesenje, 25KM je nista s obzirom na uslugu, trude se, planiram da se uclanim uskoro. Sva raja koja su clanovi imaju samo rijeci hvale o njima. Mislim da se za inostranstvo doplacuje, a ukljucuje besplatno slepanje u inostranstvu (to je cini mi se kako gdje 100 ili 200€ po slepanju).
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4 Re: BIHAMK?

Post by vjesticanametli »

trebao je cim je ostao u kvaru nazvati BIHAMK i uclaniti se na licu mjesta :) to moze
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#5 Re: BIHAMK?

Post by Mahalac »

Moram reci da je ovaj serviser BIHAMKA i kad je saznao da vlasnik auta nije clan dobrovoljno provjerio, pregledao i ustanovio kvar-sve besplatno.
Zadrzao se sigurno 20-ak minuta s servisnim vozilom opremljenim kako rece drug samo sto "kanal" nema :D
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#6 Re: BIHAMK?

Post by Mahalac »

vjesticanametli wrote:trebao je cim je ostao u kvaru nazvati BIHAMK i uclaniti se na licu mjesta :) to moze
Ne moze na webu im pise tek 3 dana poslije uclanjenja obezbjedjuju pomoc.
autoe
Posts: 143
Joined: 22/04/2007 19:20

#7 Re: BIHAMK?

Post by autoe »

Pa dobar je BIHAMK ako voziš auto koje i svaki dunđer zna popraviti u garaži, znači VW,OPEL i pokoji talijan, a ako ti je kakvo rijeđe auto ne bacaj pare bez veze.
A i ako imaš problem na cesti da ti treba šlepanje sve zavisi kakve će volje biti dežurni na telefonu, jer je meni jednom prilikom uprkos tome što sam imao i nekakvo extra članstvo sabrao da moram platit preko 150 km šlepanje, iako mi je i to trebalo biti besplatno.(kasnije sam to istjerao na čistac ali se čovjek iznervira bez veze)
A da ne bude da ih samo kudim jedanput su stverno ispali profesionalni kada mi je auto stalo na putu prema Mostaru, (tad sam golfa vozio pa su ga znali popraviti)
Uglavnom ja im više nikad platit članarinu neću, pa da bar znam da na njih ne računam.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#8 Re: BIHAMK?

Post by vjesticanametli »

Mahalac wrote:
vjesticanametli wrote:trebao je cim je ostao u kvaru nazvati BIHAMK i uclaniti se na licu mjesta :) to moze
Ne moze na webu im pise tek 3 dana poslije uclanjenja obezbjedjuju pomoc.
e pa ne znam kako doĐŽoše kad sam ih nazvala i uclanila se ispred wise

vidis da moze
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#9 Re: BIHAMK?

Post by johntra »

iako niste članovi BIHAMK-a imate pravo na tri besplatne intervencije tokom jedne godine...to je već odavno poznata stvar, jer platite oko osam ili 10 maraka u sklopu registracije...ovo je provjerena informacija, jer jaranu su neku noć došli i besplatno otklonili kvar...
al, opet ništa ne košta tih 25 maruna godišnje, mirnije se ide na put, ako ništa drugo....
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#10 Re: BIHAMK?

Post by dr.iver »

bihamk je ok, a posebno povoljni su sa slep sluzbom ;-)
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#11 Re: BIHAMK?

Post by ranger »

BIHAMK dobar....
Auto mi stao u hadzicima kod cole, tacnije puko mikroremen....doso mehanicar, kaze ne mogu ja ovdje nista uradit, hocete da vam zovnem vucnu sluzbu, hocemo, za 30.tak minuta stigla vucna i dovezla putnike i auto na zeljenu lokaciju!

Ja sam zadovoljan!
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#12 Re: BIHAMK?

Post by shuriken »

autoe wrote:Pa dobar je BIHAMK ako voziš auto koje i svaki dunđer zna popraviti u garaži, znači VW,OPEL i pokoji talijan, a ako ti je kakvo rijeđe auto ne bacaj pare bez veze.
A i ako imaš problem na cesti da ti treba šlepanje sve zavisi kakve će volje biti dežurni na telefonu, jer je meni jednom prilikom uprkos tome što sam imao i nekakvo extra članstvo sabrao da moram platit preko 150 km šlepanje, iako mi je i to trebalo biti besplatno.(kasnije sam to istjerao na čistac ali se čovjek iznervira bez veze)
A da ne bude da ih samo kudim jedanput su stverno ispali profesionalni kada mi je auto stalo na putu prema Mostaru, (tad sam golfa vozio pa su ga znali popraviti)
Uglavnom ja im više nikad platit članarinu neću, pa da bar znam da na njih ne računam.
meni popravili volvo 850 na planini, po noci, u nedjelju
nisam mogao vjerovat
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#13 Re: BIHAMK?

Post by vjesticanametli »

:D volvo takoĐŽer

jest da lik nije znao sta ce ali je bio ljubazan, mi se uclanili i ponuĐŽeno slepanje :)
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#14 Re: BIHAMK?

Post by Mahalac »

Da li sluzbenici BIHAMK-a dodju na adresu samo radi uclanjenja..da ne hodam i uzimam izlaz ako vec mogu doc na poziv? :idea:
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#15 Re: BIHAMK?

Post by vanjki »

A)

AUTO TOURING POMOĆ U BOSNI I HERCEGOVINI ZA FIZIČKA LICA

Uplatom članarine za Auto touring pomoć (ATP) u Bosni i Hercegovini član stiče slijedeće članske pogodnosti :
a) Besplatan članski set paket (autorevija, autokarte, naljepnica);
b) Besplatna intervencija patrolnog vozila Službe za pomoć na cesti na području BiH, Hrvatske,Srbije i Crne Gore - jedanput godišnje ;
c) Besplatan prijevoz vozila havarisanog u saobraćajnoj nezgodi na području BiH, Hrvatske,Srbije i Crne Gore - jednom godišnje;
d) Besplatan prijevoz vozila u kvaru na području BiH, Hrvatske,Srbije i Crne Gore do 30 km ili izvlačenje vozila do 5 m – jednom godišnje;
e) Pravo učešća u akcijama sezonske pripreme vozila u organizaciji BIHAMK-a;
f) Besplatna jedna od usluga u servisnim radionicama BIHAMK-a (AMK / saradnika) do 1 n/h – jednom godišnje;
g) Popust od 15% na usluge prijevoza neispravnog vozila na udaljenosti većoj od 25 KM (od mjesta utovara) - neograničeno ;
h) Besplatna pomoć prilikom traženja neophodnih rezervnih dijelova za učlanjeno vozilo ;
i) Besplatan pravni savjeti iz domena saobraćaja - periodično .

:bih:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#16 Re: BIHAMK?

Post by vjesticanametli »

Mahalac wrote:Da li sluzbenici BIHAMK-a dodju na adresu samo radi uclanjenja..da ne hodam i uzimam izlaz ako vec mogu doc na poziv? :idea:
pa pokusaj mozda ti i picu dostave :roll:
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#17 Re: BIHAMK?

Post by Mahalac »

:roll:
Sumnjam da ti letis ovuda :mrgreen:
quantum
Posts: 227
Joined: 12/10/2005 19:17

#18 Re: BIHAMK?

Post by quantum »

Godinama sam bio clan BIHAMK-a, ali nisam nikada koristio njihove usluge.
Medjutim prije par godina se digla prasina u javnosti jer je izaslo na vidjelo da prilikom obavezne registracije vozila svi placamo odredjenu sumu za BIHAMK pa se postavlja pitanje zasto se daje taj novac i sta se dobije za isti. Ljudi jednostavno nisu dovoljno obavjesteni i placaju dodatno clanarinu BIHAMK-u a ne znaju da imaju pravo na odredjene usluge jer su prilikom registracije vec dali novac BIHAMK-u.
Ne znam tacno koje usluge su po defaultu ukljucene u onih 8 ili 10 KM registracije a koje se dobivaju placanjem dodatnih 25 KM.
Do prije par godina BIHAMK je imao ljude koji su isli na kucnu adresu da vas uclane. Ne znam da li jos uvijek imaju tu uslugu.
sabanss
Posts: 4598
Joined: 13/08/2006 11:20

#19 Re: BIHAMK?

Post by sabanss »

quantum wrote:Godinama sam bio clan BIHAMK-a, ali nisam nikada koristio njihove usluge.
Medjutim prije par godina se digla prasina u javnosti jer je izaslo na vidjelo da prilikom obavezne registracije vozila svi placamo odredjenu sumu za BIHAMK pa se postavlja pitanje zasto se daje taj novac i sta se dobije za isti. Ljudi jednostavno nisu dovoljno obavjesteni i placaju dodatno clanarinu BIHAMK-u a ne znaju da imaju pravo na odredjene usluge jer su prilikom registracije vec dali novac BIHAMK-u.
Ne znam tacno koje usluge su po defaultu ukljucene u onih 8 ili 10 KM registracije a koje se dobivaju placanjem dodatnih 25 KM.
Do prije par godina BIHAMK je imao ljude koji su isli na kucnu adresu da vas uclane. Ne znam da li jos uvijek imaju tu uslugu.
Za 8 KM dobijes tri intervencije odnosno otklanjanje kvara na licu mjesta i ukoliko kvar nije moguce otkloniti (99%) slucajeva, uklanjanje vozila sa ceste.

Za 25 KM dobijes i slepanje odnosno prevoz automobila do 25 km udaljenosti kao i niz drugih pogodnosti (ovo je najvaznija).
ReSa
Posts: 10
Joined: 25/06/2005 12:11

#20 Re: BIHAMK?

Post by ReSa »

Pošto sam dugogodišnji član BIHAMK-a očigledno je da imam pozitivna iskustva sa njima.

I ja sam bio u zabludi da mi tih 8 maraka pruža neku sigurnost, ali sam se malo raspitao:

Za 8 maraka pri registraciji imate pravo na pomoć u Sarajevskom, Tuzlanskom, Zeničkom, Bihaćkom kantonu i dijelu Hercegovine, znači ne cijela država a i ta pomoć se svodi na mehaničarske intervencije i eventualno sklanjanje sa ceste.
Valjda ovi iz BIHAMK-a imaju ugovor sa Federalnom direkcijom za ceste i puteve (kojoj ta lova ide) o pružanju tih usluga u određenim dijelovima zemlje.

Kao član imate pravo na pomoć u BiH, Hrvatskoj, Srbiji i Crnoj Gori, igrom slučaja član sam postao nakon kvara u Hrvatskoj, oni samo izlazak mehaničara naplaćuju 380 kuna, vala isplati mi se plaćati jednom godišnje članarinu i miran ići na more nego da me razgule ko što su tada.

Još su sada uveli da se članstvo veže za fizička lica tako da valjda ako se vozi i tudje auto imaš pravo na pomoć, i to je dobra fora...
User avatar
Qler
Posts: 23607
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#21 Re: BIHAMK?

Post by Qler »

neko rece da prave samo stra auta, mom haveru je neki dan sredio audi-a A4 2002 ili 2003 nisam siguran. 1.9 TDI nesto mu otislo oko turbine, veze nemam, zovnuli ih, dosao ciko tamo, vamo, skonta sta je, kaze nemam ti ja to ovdje al sad cemo nesto skontati, samo da mozes do majstora, (auto se nije mogao upaliti) napravio ga, tj osposobio za voznju, hvala dovidjenja. stvarno da se ne urekne, dobri su.

meni se ne fiesti shebala pupma goriva, tj burazer je vozio, i isto zovno ih, dosli nema dijela al joj je nesto uradio u galvnom stigao sam do majstora.
quantum
Posts: 227
Joined: 12/10/2005 19:17

#22 Re: BIHAMK?

Post by quantum »

sabanss wrote: Za 8 KM dobijes tri intervencije odnosno otklanjanje kvara na licu mjesta i ukoliko kvar nije moguce otkloniti (99%) slucajeva, uklanjanje vozila sa ceste.

Za 25 KM dobijes i slepanje odnosno prevoz automobila do 25 km udaljenosti kao i niz drugih pogodnosti (ovo je najvaznija).
Niz drugih pogodnosti? Sta to znaci??? Zakukuljeno zamumljeno.
peglinator
Posts: 233
Joined: 10/05/2007 00:25

#23 Re: BIHAMK?

Post by peglinator »

meni se prije odprilke 4 godine pokvari peglica u tuzli, otiso mi plovak na karburatoru sto sam i sam ustanovio (imao sam rezervni karburator al bez plovka) ali gdje naci sada peglicu jer je bilo oko 5:00 ujutro :)
uglavnom sam tek oko 7 uspio dobiti nekog iz BIHAMK-a i tip je bio za par minuta tu. 4 sata je on po Tuzli letao dok nije nasao Karburator sa plovkom. :D
lovu nikakvu nije htio, osim samo za dio koji je kupio od nekog tipa!
od tada pa na dalje i ubuduce clan BIHAMK-a :D
sabanss
Posts: 4598
Joined: 13/08/2006 11:20

#24 Re: BIHAMK?

Post by sabanss »

quantum wrote:
sabanss wrote: Za 8 KM dobijes tri intervencije odnosno otklanjanje kvara na licu mjesta i ukoliko kvar nije moguce otkloniti (99%) slucajeva, uklanjanje vozila sa ceste.

Za 25 KM dobijes i slepanje odnosno prevoz automobila do 25 km udaljenosti kao i niz drugih pogodnosti (ovo je najvaznija).
Niz drugih pogodnosti? Sta to znaci??? Zakukuljeno zamumljeno.
Nisam agent bihamka pa da im moram praviti reklamu :D

Znam da su radili sezonske akcije pripreme vozila za zimu, dijelili neke dzidze (karte, suncobrane, antifriz, tecnost za brisace i sl.), imas neke popuste u njihovom servisu i sl. Inace na http://www.bihamk.ba pa se informises.
thron
Posts: 81
Joined: 13/10/2006 14:09

#25 Re: BIHAMK?

Post by thron »

Bolje uloženih 25KM nikad vidio , lično su me 3 puta u godini šlepali bez ikakve doplate a jednom na relaciji Sarajevo-Zenica.
O sitnim pozivima tipa zaboravio svjetla otišo akumulator nisam ni vodio računa.

Što je najbolje nemoraš više razmišljati o alatu , opremi itd
Post Reply