BIHAMK - clanstvo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
casper_
Posts: 1096
Joined: 24/06/2010 12:26

#1 BIHAMK - clanstvo

Post by casper_ »

koliko sam ja skontao ovaj bihamk ima dva paketa za clanstvo ATP i ATP +.
Za Atp (30 km) kaze da samo 1x godisnje imas pravo na pomoc na putu a za atp+( 72 km) neograniceno puta.
Jesam li dobro skontao? Ako nisam uputite me.
maxell_sarajevo
Posts: 2219
Joined: 08/02/2008 19:19

#2 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by maxell_sarajevo »

Uplatom članarine za Auto touring pomoć (ATP) u Bosni i Hercegovini član stiče slijedeće članske pogodnosti:

Besplatan članski set paket;
Besplatna intervencija patrolnog vozila Službe pomoć na cesti na području BiH, Hrvatske Srbije i Crne Gore – jedanput godišnje;
Besplatan prijevoz vozila havarisanog u saobraćajnoj/prometnoj nezgodi na području BiH, Hrvatske, Srbije i Crne Gore – jednom godišnje;
Besplatan prijevoz vozila u kvaru na području BiH, Hrvatske, Srbije i Crne Gore do 30 km ili izvlačenje vozila do 5 m – jednom godišnje;
Pravo učešća u akcijama sezonske pripreme vozila u organizaciji BIHAMK-a;
Besplatna jedna od usluga u servisnim radionicama BIHAMK-a (AMK/saradnika) do 1 n/h – jednom godišnje;
Popust od 15% na usluge prijevoza neispravnog vozila na udaljenosti većoj od 25 km (od mjesta utovara) – neograničeno;
Besplatna pomoć prilikom traženja neophodnih rezervnih dijelova za učlanjeno vozilo;
Besplatan pravni savjet iz domena saobraćaja – periodično.

Uplatom članarine za Auto touring pomoć plus stiču se sljedeća članska prava:

Besplatan članski set paket;
Besplatna tehnička pomoć na cesti na području BiH - neograničen broj puta;
Besplatna tehnička pomoć na cesti na području kontinentalnog dijela Evrope (u vrijednosti do 75 eura) - jednom godišnje;
Besplatan prijevoz vozila havarisanog u saobraćajnoj/prometnoj nezgodi na području BiH – jednom godišnje;
Besplatan prijevoz ili izvlačenje vozila u kvaru na području BiH i kontinentalnog dijela Evrope (u vrijednosti do 75 eura) – jednom godišnje;
Besplatan prijevoz vozila havarisanog u saobraćajnoj/prometnoj nezgodi u inozemstvu na udaljenosti do 1000 km (od mjesta utovara do mjesta istovara u kontinentalnom dijelu Evrope) – jednom godišnje;
U slučaju saobraćajne/prometne nezgode ili trajnog kvara vozila, pravo na zamjensko vozilo u trajanju od dva dana, tj. maksimalno 50 eura po danu ili organizovanje smještaja u trajanju od dva dana tj. maksimalno 50 eura po danu ili organizovanje prijevoza za BiH prijevoznim sredstvom po izboru u vrijednosti do 100 eura;
Besplatno učešće u akcijama BIHAMK-a – dva puta godišnje;
Besplatna pomoć prilikom traženja neophodnih rezervnih dijelova za učlanjeno vozilo;
Besplatan pravni savjet iz domena saobraćaja – periodično.


Hoces da te uputimo, nazovi i pitaj.
Sarajevo Služba za članstvo Skenderija 23 033/222-210
Sarajevo Touring Skenderija Skenderija 5 033/208-440
Sarajevo AMK Novi Grad Bulevar M. Selimovića 97 033/291-315
User avatar
casper_
Posts: 1096
Joined: 24/06/2010 12:26

#3 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by casper_ »

Mi smo u zenici.
I jos nesto, koliko putas imas pravo na pomoc na cesti u sklopu registracije automobila.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by 530i »

U Zenici imaš na petlji Blatuša BIHAMK centar. Samom registracijom imaš pravo na tri intervencije, ali sa minimalnim razmakom od mjesec dana između svake.
User avatar
casper_
Posts: 1096
Joined: 24/06/2010 12:26

#5 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by casper_ »

530i wrote:U Zenici imaš na petlji Blatuša BIHAMK centar. Samom registracijom imaš pravo na tri intervencije, ali sa minimalnim razmakom od mjesec dana između svake.
pa sta onda dobijem clanstvom?
nista .
Nudge
Posts: 22
Joined: 05/04/2011 14:04

#6 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by Nudge »

8 KM uz registraciju = 3 intervencije u toku godine od kojih je jedna sklanjanje vozila da ne ometa saobraćaj ili u najboljem slučaju do najbližeg servisa, jedna intervencija mjesečno. Teritorija na kojoj je moguće ovo realizovati = dio Federacije ( http://img201.imageshack.us/img201/1323/bihamkhe4.jpg )

Članstvo (ATP PLUS) = prevoz vozila u kvaru, prevoz havarisanog vozila, prevoz havarisanog vozila u Evropi, neograničen broj mehaničarskih dolazaka, pomoćne usluge (smještaj, rentacar i sl). Teritorija na kojoj je moguće ovo realizovati = Evropa
ATP BiH ima slične usluge osim kada su u pitanju mehaničarske (tu je jedna u toku godine) a teritorija koju pokriva je BiH, CRO, CRB i MNG.

npr. samo izlazak mehaničara u CRO je 235,0 kuna a o cijenama prevoza vozila da ne pričamo, ipak nije baš da se ne dobije ništa.
User avatar
casper_
Posts: 1096
Joined: 24/06/2010 12:26

#7 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by casper_ »

Nudge wrote:8 KM uz registraciju = 3 intervencije u toku godine od kojih je jedna sklanjanje vozila da ne ometa saobraćaj ili u najboljem slučaju do najbližeg servisa, jedna intervencija mjesečno. Teritorija na kojoj je moguće ovo realizovati = dio Federacije ( http://img201.imageshack.us/img201/1323/bihamkhe4.jpg )

Članstvo (ATP PLUS) = prevoz vozila u kvaru, prevoz havarisanog vozila, prevoz havarisanog vozila u Evropi, neograničen broj mehaničarskih dolazaka, pomoćne usluge (smještaj, rentacar i sl). Teritorija na kojoj je moguće ovo realizovati = Evropa
ATP BiH ima slične usluge osim kada su u pitanju mehaničarske (tu je jedna u toku godine) a teritorija koju pokriva je BiH, CRO, CRB i MNG.

npr. samo izlazak mehaničara u CRO je 235,0 kuna a o cijenama prevoza vozila da ne pričamo, ipak nije baš da se ne dobije ništa.
za atp + je ok al za ovaj atp i nije nesto
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#8 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by Skyfox »

off
da ne pokrecem novu temu
izvukao mi se akumulator a poprilicno sam nezgodno parkirao hauba je nepristupacna za klemanje. Moze li se akumulator negdje odnjeti na punjenje ili neki pametniji prijedlog!?!
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#9 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by goran16v »

Skyfox wrote:off
da ne pokrecem novu temu
izvukao mi se akumulator a poprilicno sam nezgodno parkirao hauba je nepristupacna za klemanje. Moze li se akumulator negdje odnjeti na punjenje ili neki pametniji prijedlog!?!
Moze u Vesprom-u u Hrasnom, provjere akumulator (kapacitet u %), dopune sta nedostaje i napune, mislim da je ta usluga 5 - 10 KM
maxell_sarajevo
Posts: 2219
Joined: 08/02/2008 19:19

#10 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by maxell_sarajevo »

Skyfox wrote:off
da ne pokrecem novu temu
izvukao mi se akumulator a poprilicno sam nezgodno parkirao hauba je nepristupacna za klemanje. Moze li se akumulator negdje odnjeti na punjenje ili neki pametniji prijedlog!?!
Mozes ga napuniti u Vespromu u ulici Azize Sacirbegovic (Hrasno).
User avatar
testovi
Posts: 281
Joined: 20/04/2010 18:40

#11 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by testovi »

goran16v wrote:
Skyfox wrote:off
da ne pokrecem novu temu
izvukao mi se akumulator a poprilicno sam nezgodno parkirao hauba je nepristupacna za klemanje. Moze li se akumulator negdje odnjeti na punjenje ili neki pametniji prijedlog!?!
Moze u Vesprom-u u Hrasnom, provjere akumulator (kapacitet u %), dopune sta nedostaje i napune, mislim da je ta usluga 5 - 10 KM
drug nedavno nosio svoj i ostavili su ga 3 dana kod sebe kao neko sporo punjenje da se celije pravilno ozive naplatili mu 5km
od komsije ubaci njegov akumulator upali auto pa vrati svoj


aovo za bihamk pa mi ovdje imamo pravo na bihamk uslugu uz registraciju 1 ili 2 puta besplatno
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#12 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by Skyfox »

u ponedeljak sam ubacivao od komsije i upalio u utorak opet mrtav, danas sam zvao Bihamk jedva prisao ali je uspio nekako, klemnuo ga zacas i izmjerio kaze da je dobar i da ga ne treba mijenjati. Nadam se da ce i ujutro uspjet upaliti...

a ovo punjenje ima i kod Bolexa odnosno kuca do, pa ako nekome zatreba..
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#13 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by 530i »

Da, auto samo mora biti registrovano u BiH...radi kojeg zoveš 1282.
popić
Posts: 64
Joined: 15/01/2013 12:41

#14 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by popić »

Nudge wrote:8 KM uz registraciju = 3 intervencije u toku godine od kojih je jedna sklanjanje vozila da ne ometa saobraćaj ili u najboljem slučaju do najbližeg servisa, jedna intervencija mjesečno. Teritorija na kojoj je moguće ovo realizovati = dio Federacije ( http://img201.imageshack.us/img201/1323/bihamkhe4.jpg )

Postoji li neki zakonski okvir za ovu beneficiju, za koju se plaća naknada 8 KM?

Jer, kako piše na ovoj obavijesti - http://img201.imageshack.us/img201/1323/bihamkhe4.jpg
Image

BIHAMK obavlja uslugu "pomoć i informacije" samo na području 7 kantona u Federaciji, i to na javnim cestama.

Da li to znači da mi BIHAMK neće učiniti pomoć na cesti ukoliko mi se vozilo nalazi u Hrvatskoj, ili na nekom lokalnom negategorisanom putu, npr. na travnatoj površini vikendice, neovisno od uplaćenih 8 KM prilikom registracije?

Da li vlasnik m/v ima pravo na povrat uplaćenih, a neiskorištenih 8 KM prilikom registracije svog m/v?


Edit...


Našao sam djelomičan odgovor na svoja prethodna pitanja:

Finansijska sredstva za održavanje, zaštitu, obnovu, rekonstrukciju i izgradnju javnih cesta osiguravaju se iz javnih prihoda, i to, između ostalih, i uplatama na ime godišnjih naknada za upotrebu cesta koje se plaćaju pri registraciji za motorna i priključna vozila, kao i posebnim naknadama za službu "Pomoć-informacije" na cestama. To je taj iznos od 8 KM, čiju visinu određuje Vlada Federacije, a propis koji određuje ovu obavezu je Zakon o cestama federacije BiH, iz 2010. godine.

Na osnovi ovog člana zakona o cestama BIHAMK ima zaključen ugovor o održavanju i pomoći na cestama na području 7 kantona, jer je, pretpostavljam, nadležnost za preostala 3 kantona dobio neko drugi.
Služba "Pomoć-informacije" predstavlja pružanje tehničke pomoći motorizovanim učesnicima u saobraćaju na javnim cestama, uklanjanje sa javnih cesta oštećenih vozila i vozila u kvaru, davanje informacija o stanju prohodnosti cesta i pružanje druge pomoći.
Služba "Pomoć-informacije" na cestama do donošenja posebnog propisa u nadležnosti je Cesta FBiH koje će provesti zakonsku proceduru i na osnovu javnog oglašavanja zaključiti ugovore o vršenju službe sa automoto klubovima koji su adekvatno organizirani, tehnički, kadrovski i materijalno opremljeni i imaju uvjete za vršenje ove službe.
Znači, kvar vozila i pomoć vozačima m/v koji se nalaze na području izvan ovih 7 kantona Federacije BiH, nije u nadležnosti BIHAMK-a :(

Za ovakvu pomoć određene su članske kategorije u BIHAMK-u - http://bihamk.ba/clanstvo.html
Adara87
Posts: 70
Joined: 05/09/2012 21:50

#15 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by Adara87 »

.
Last edited by Adara87 on 03/04/2013 19:43, edited 1 time in total.
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#16 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by Naslovnica »

Da li je istina da je BIHAMK u privatnom vlasništvu?!
loodilolol
Posts: 51
Joined: 03/10/2012 21:19

#17 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by loodilolol »

Naslovnica wrote:Da li je istina da je BIHAMK u privatnom vlasništvu?!
BIHAMK Udruženje građana Bosanskohercegovački auto-moto klub, Sarajevo
Bosanskohercegovacki auto-moto klub (BIHAMK) je najmasovnija asocijacija motorizovanih gradana. BIHAMK nastavlja tradiciju Bosanskohercegovackog automobilisticko-motociklistickog društva osnovanog 7. februara 1946. godine i Auto-moto saveza BiH utemeljenog 1947.godine.
Preuzeto sa EKapija

Nije privatno vlasnistvo. I ja sam to nekada mislio, ali nisu privatni.
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#18 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by preludezalude »

Nudge wrote:8 KM uz registraciju = 3 intervencije u toku godine od kojih je jedna sklanjanje vozila da ne ometa saobraćaj ili u najboljem slučaju do najbližeg servisa, jedna intervencija mjesečno. Teritorija na kojoj je moguće ovo realizovati = dio Federacije ( http://img201.imageshack.us/img201/1323/bihamkhe4.jpg )

Članstvo (ATP PLUS) = prevoz vozila u kvaru, prevoz havarisanog vozila, prevoz havarisanog vozila u Evropi, neograničen broj mehaničarskih dolazaka, pomoćne usluge (smještaj, rentacar i sl). Teritorija na kojoj je moguće ovo realizovati = Evropa
ATP BiH ima slične usluge osim kada su u pitanju mehaničarske (tu je jedna u toku godine) a teritorija koju pokriva je BiH, CRO, CRB i MNG.

npr. samo izlazak mehaničara u CRO je 235,0 kuna a o cijenama prevoza vozila da ne pričamo, ipak nije baš da se ne dobije ništa.
Mom jednom prijatelju prije godinu dana crkla Laguna na auto putu prema Zagrebu. Turbina mu bukvalno eksplodirala.To je bilo dima kao da je pozar bio. Policija brzo dosla i naredila da odmah mora skloniti auto sa auto puta. Ubrzo dasao HAK slep sluzba, natovarila auto i prevezla samo oko 30-ak km, samo da sidju sa auto puta. Naplatili su 300 Eura. Jest da je bilo u pola noci ali ipak...
User avatar
moranadruga
Posts: 222
Joined: 05/04/2013 17:18

#19 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by moranadruga »

loodilolol wrote:
Naslovnica wrote:Da li je istina da je BIHAMK u privatnom vlasništvu?!
BIHAMK Udruženje građana Bosanskohercegovački auto-moto klub, Sarajevo
Bosanskohercegovacki auto-moto klub (BIHAMK) je najmasovnija asocijacija motorizovanih gradana. BIHAMK nastavlja tradiciju Bosanskohercegovackog automobilisticko-motociklistickog društva osnovanog 7. februara 1946. godine i Auto-moto saveza BiH utemeljenog 1947.godine.
Preuzeto sa EKapija

Nije privatno vlasnistvo. I ja sam to nekada mislio, ali nisu privatni.
jeste privatno vlasnistvo. sandzaklije ga odavno kupile. :D

preko 30 godina sam vozac.redovno placam bihamk pri registraciji vozila.nikad nisam koristio njihove usluge.prije mjesec dana imao sam udes na kupresu.nisu se odazvali da mi pomognu, lagano me otpilili.nemam nista protiv da su rekli,moze kosta vam toliko i toliko.i to bi bila neka pomoc.biti sam na cesti, na kisi sa povredjenom suprugom i djecom pored unistenog auta nije bas pozeljno.nikako mi nije jasno zasto placamo bihamk kad nam ne pruzaju pomoc kad nam zatreba.ako vec nemamo pravo na besplatno slepanje,onda nam mogu ponuditi uslugu po nekim prihvatljivim cijenama.toliko.lopovluk.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#20 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by iceman ze »

Dugogodisnji clan BIHAMK-a. Istice mi ovaj mjesec i necu ga produziti.

Nazvao ih da mi ugrade hladnjak u servisu, uzeli sve podatke i rekli da ce nazvati u toku dana, nikad nisu nazvali da mi poprave auto.
User avatar
moranadruga
Posts: 222
Joined: 05/04/2013 17:18

#21 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by moranadruga »

iceman ze wrote:Dugogodisnji clan BIHAMK-a. Istice mi ovaj mjesec i necu ga produziti.

Nazvao ih da mi ugrade hladnjak u servisu, uzeli sve podatke i rekli da ce nazvati u toku dana, nikad nisu nazvali da mi poprave auto.
samo u kantonu sarajevo ima preko 100000 vozila,kad pomnozis sa 8,00KM izadje VISE NEGO LIJEPA SVOTA. GDJE TO IDE? SAMO U PRIVATNE DJEPOVE GAZDA U BIHAMKU.
User avatar
malawi
Posts: 152
Joined: 18/06/2011 17:29

#22 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by malawi »

moranadruga wrote:
iceman ze wrote:Dugogodisnji clan BIHAMK-a. Istice mi ovaj mjesec i necu ga produziti.

Nazvao ih da mi ugrade hladnjak u servisu, uzeli sve podatke i rekli da ce nazvati u toku dana, nikad nisu nazvali da mi poprave auto.
samo u kantonu sarajevo ima preko 100000 vozila,kad pomnozis sa 8,00KM izadje VISE NEGO LIJEPA SVOTA. GDJE TO IDE? SAMO U PRIVATNE DJEPOVE GAZDA U BIHAMKU.

Slaba ti matematika, evo tacna informacija.
http://www.cci.ba/download/docs/Rezime+ ... d4aa6043da

Uplatis 8KM, one idu u JPCeste FBIH a BIHAMK i AAMKBIH dobiju lovu samo za ono sto su uradile na cesti. Imaju neke obrasce gdje se potpises kad ti dodju na intervenciju i vozdra djaci. Nama dzabaleza a oni to uredno naplate.
User avatar
malawi
Posts: 152
Joined: 18/06/2011 17:29

#23 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by malawi »

moranadruga wrote:
loodilolol wrote:
Naslovnica wrote:Da li je istina da je BIHAMK u privatnom vlasništvu?!
BIHAMK Udruženje građana Bosanskohercegovački auto-moto klub, Sarajevo
Bosanskohercegovacki auto-moto klub (BIHAMK) je najmasovnija asocijacija motorizovanih gradana. BIHAMK nastavlja tradiciju Bosanskohercegovackog automobilisticko-motociklistickog društva osnovanog 7. februara 1946. godine i Auto-moto saveza BiH utemeljenog 1947.godine.
Preuzeto sa EKapija

Nije privatno vlasnistvo. I ja sam to nekada mislio, ali nisu privatni.
jeste privatno vlasnistvo. sandzaklije ga odavno kupile. :D

preko 30 godina sam vozac.redovno placam bihamk pri registraciji vozila.nikad nisam koristio njihove usluge.prije mjesec dana imao sam udes na kupresu.nisu se odazvali da mi pomognu, lagano me otpilili.nemam nista protiv da su rekli,moze kosta vam toliko i toliko.i to bi bila neka pomoc.biti sam na cesti, na kisi sa povredjenom suprugom i djecom pored unistenog auta nije bas pozeljno.nikako mi nije jasno zasto placamo bihamk kad nam ne pruzaju pomoc kad nam zatreba.ako vec nemamo pravo na besplatno slepanje,onda nam mogu ponuditi uslugu po nekim prihvatljivim cijenama.toliko.lopovluk.
Zali se bolan na uslugu, imas pravo. Meni su odgovorili u roku od nekoliko dana, a slao sam primjedbu na [email protected]
Neces nista postici i dobiti na forumu. Posalji mail, pa nam javi odgovor, da vidimo sta ce reci :D (nije da smo mahalci, al eto, forum je :D )
Gandra_1
Posts: 622
Joined: 10/05/2013 10:03

#24 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by Gandra_1 »

Ja moram priznati da imam pozitivno iskustvo sa BIHAMK-om i placam clanarinu vec 10-ak godina...

Prosle godine sam imao saobracajnu nesrecu u Hrvatskoj kasno navecer, auto nije bilo u voznom stanju.. Posto je policija bila u blizini pojavili su se u kratkom periodu izvrsili uvidjaj i oni sami pozvali slep sluzbu da me odslepaju do Zupanje, kako bi tamo prenocio jer sam ujutru morao platiti kaznu u policiji od 300KM zbog neprilagodjene voznje uslovima na cesti.. Samo slepanje od strane HAK-a me kostalo dodatnih 300KM...

Ujutru kada sam platio kaznu sam zvao BIHAMK i opisao sta mi se desilo, poslali su odmah vozilo iz Zenice koje je doslo nakon 3-4 sata i doslepalo me u Sarajevo... Na pitanje da li postoji mogucnost da mi nadoknade ovaj iznos sto sam platio HAK-u dobio sam odgovor da to nije moguce, ali da sam odmah nakon nesrece kontaktirao BIHAMK navecer, onda bi oni obavijestili HAK i u tom slucaju bi oni izmedju sebe kompenzirali taj iznos, a ja ne bih nista platio...

Tako da ukoliko ne daj Bože vam se desi nesreca vani bilo gdje u Evropi, zovite direktno odmah BIHAMK, a oni kao clan evropske zajednice automotoklubova odmah kontaktiraju svoje partnere koji Vam besplatno izvrse uslugu..
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#25 Re: BIHAMK - clanstvo

Post by holowey »

i ja imam pozitivna iskustva sa bihamkom... dva puta sam koristio njihove usluge a placam plus clanarinu od 2002... prvi put u nasoj zemlji, dosli jako brzo i osposobili mi auto za nastavak voznje... drugi put u srbiji, u blizini vranja ostao u defektu... nazvao bihamk, oni sve organizovali, prevoz i slep do servisa ams, te nakon sto se nisam mogao dogovoriti sa ams, slep i prevoz od leskovca do sarajeva... bihamk plus clanarina mi je ustedila masu love jer sam sve usluge platio kuponima... tada su jos clanke kartice bile ustvari knjizice sa kuponima...
Post Reply