Bihać / V Korpus A RBiH

User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 70828
Joined: 03/10/2011 20:11

#951 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Chloe »

GG_1231 wrote: 07/08/2021 18:04 Pozdrav, može li mi neko ko je tih ratnih godina živio u području Cazina reći kako je tekao život u tim mjestima? Znam da je u Bihaću bilo jako teško, a kakva je situacija bila u Cazinu sa strujom, hranom, vodom, da li su grad Cazin okolna mjesta često granatirani, itd.?
Kako će biti kad je i Cazin graničio sa tzv. SAO Krajinom, kao i sve općine Bihaćkog okruga.
Nije bilo struje, voda je reducirano puštana opet ovisno o struji, rijetko veoma rijetko je bilo, hrane nije bilo..

Malo je komplikovana ratna priča na USK, bolna, osjetili smo ono što nikad nikom poželjela ne bih, i to je ostavilo veće i dublje ožiljke nego glad i žeđ.
Najizraženije je u Kladuši i dobrim dijelom općine Cazin gdje su doslovno brat na brata puškom išli.

USK je cijeli granatiran, snajperi su nas ciljali, izginulo je djece..

Halali, ne mogu puno na ovu temu...
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#952 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by jefff »

A Bosnian soldier, the sole survivor of a massacre, finds his home in ruins after the Bosnian army recaptured his village from Serb forces. He is standing on what is believed to be a mass grave of sixty-­nine people, including his family, 1995.

Image
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 70828
Joined: 03/10/2011 20:11

#953 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Chloe »

Ni riječi povodom godišnjice 5. Korpusa, cccc


https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... usa/434271
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 70828
Joined: 03/10/2011 20:11

#954 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Chloe »

Kakav je ovo naslov teme... :?
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 70828
Joined: 03/10/2011 20:11

#955 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Chloe »

Sarajmen wrote: 27/10/2021 10:30 Pošto sam ga ja naslovio, tu sam da ponudim eventualno pojašnjenje . Bihać je sjedište 5 Korpusa Armije R BIH. Čestitke :thumbup: za godišnjicu.
Dovoljno je bilo 5.Korpus Armije BiH ... ko ne zna kojem kraju pripada neka uči historiju.

Hvala u ime Krajine i Sile nebeske. :)
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#956 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by jefff »

Bosanske Krajine, Bosanske Krajine... Cloe
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 70828
Joined: 03/10/2011 20:11

#957 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Chloe »

jefff wrote: 27/10/2021 10:43 Bosanske Krajine, Bosanske Krajine... Cloe
:thumbup: doduše, mada na ovoj temi druga i ne može biti. :bih:
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#958 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Emiremir33 »

:thumbup:
Chloe wrote: 27/10/2021 10:49
jefff wrote: 27/10/2021 10:43 Bosanske Krajine, Bosanske Krajine... Cloe
:thumbup: doduše, mada na ovoj temi druga i ne može biti. :bih:
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#959 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by jefff »

A Bosnian woman visits her husband’s grave in a cemetery in Bihac, Bosnia. Photo: Ron Haviv

Image
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#960 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by jefff »

User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 70828
Joined: 03/10/2011 20:11

#961 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Chloe »

:cry:
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5924
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#962 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by studiorum_tuzlaensis »

jefff wrote: 25/10/2021 22:20 A Bosnian soldier, the sole survivor of a massacre, finds his home in ruins after the Bosnian army recaptured his village from Serb forces. He is standing on what is believed to be a mass grave of sixty-­nine people, including his family, 1995.

Image
Slika je iz sela Prhova, Ključ



Bio je i intervju ovog borca negdje na FB, netom kada se vratio na ognjište.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5924
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#963 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by studiorum_tuzlaensis »




Sve ih pobili komsije Srbi iz susjednih sela.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#964 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by jefff »

Senad Medanović iz Prhova i ratna fotografija koja je obišla svijet
U ‘filmskom’ životu bivšeg logoraša i vojnika Armije Bosne i Hercegovine 22. septembar 1995. godine je dan kada je pored zgarišta rodne kuće pronašao masovnu grobnicu sa 38 ubijenih civila.

https://balkans.aljazeera.net/teme/2021 ... sla-svijet
GG_1231
Posts: 83
Joined: 26/07/2021 15:24

#965 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by GG_1231 »

...
Last edited by GG_1231 on 01/04/2023 01:49, edited 1 time in total.
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#966 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Piaty »

GG_1231 wrote: 01/09/2022 02:32 Može li mi neko reći, posto nisam iz tog kraja, kakva je situacuja u Velikoj Kladuši bila 1992.-1993. prije nego je proglašena tzv "AP Zapadna Bosna"? Da li su čitavo vrijeme rata te vladavine Fikreta Abdića postojala neprijateljstva i tenzine između pristalica Fikreta i Alije, ili su (pristalice Alije) živjeli u gradu i dalje normalno, bez problema?
Zanimljivo pitanje. I mene zanima.

???
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#967 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Piaty »

Koliko god volio 5 Korpus, Bihać, Cazin, Bužim, Sanski Most itd i bio zadivljen njihovom herojskom borbom za slobodu, moram nešto reći što se možda neće svidjeti nekome od vas.

Moje je mišljenje da se bivši pripadnici Armije BiH i bivši pripadnici vojske ZP moraju pomiriti i DONEKLE izjednačiti. Ne da se izjednači njihova borba, daleko od toga, ali da se njihov borački status legalizira u smislu ostvarenja njihovih prava i to najviše govorim zbog naše bošnjačke DJECE iz Kladuše i njihove budućnosti.
Neka vrsta pomirenja po modelu iz američkog rata Sjevera protiv Juga.

Još jednom napominjem, da ne bih bio pogrešno shvaćen, ovo govorim zbog budućnosti Bošnjaka na tom prostoru koji ionako nema svijetlu perspektivu.

Koliko ja znam, borci VRS i HVO imaju sva prava samo borci ZP nemaju nikakva prava što je suludo.

Sa nadam i vjerom da se takva tragedija više nikada ne ponovi ! ! !
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 70828
Joined: 03/10/2011 20:11

#968 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Chloe »

@Piaty
Jastreb Husein Ćejvanović
Gdje su oni koji su se udarali u prsa da nikada neće odgovarati eee pa vidite sad kako je počelo neko je stisnuo papuču i dao gas za zeleno svjetlo!!

Potvrđena optužnica protiv "autonomaša" Huseina Ćejvanovića zbog ratnog zločina
05.10.2022.godine

Kantonalni sud u Bihaću potvrdio je optužnicu Kantonalnog tužilaštva Unsko-sanskog kantona podignutu protiv Huseina Ćejvanovića (51) iz Anamose, Iowa (SAD), zbog postojanja osnovane sumnje da je počinio krivično djelo ratnog zločina protiv ratnih zarobljenika, saopćeno je danas iz Tužilaštva USK.

- Osnovano se sumnja da je optuženi Ćejvanović Husein, za vrijeme rata u Bosni i Hercegovini i oružanog sukoba između pripadnika vojske V korpusa Armije Republike Bosne i Hercegovine (A RBiH) s jedne i vojske Narodne odbrane Autonomne pokrajine Zapadna Bosna s druge strane, (NO APZB), u svojstvu pripadnika vojne jedinice "Jastrebovi", postupao suprotno pravilima međunarodnog humanitarnog prava, kršeći odredbe zajedničkog člana 3. stav 1. tačka a) Ženevske konvencije o postupanju sa ratnim zarobljenicima od 12. augusta 1994.godine - navedeno je u saopćenju Tužilaštva USK.

o suprotno pravilima međunarodnog humanitarnog prava, kršeći odredbe zajedničkog člana 3. stav 1. tačka a) Ženevske konvencije o postupanju sa ratnim zarobljenicima od 12. augusta 1994.godine - navedeno je u saopćenju Tužilaštva USK.

Nadalje se navodi da je 19. jula 1995. godine, u jutarnjim satima, u naselju Johovica, općina Velika Kladuša, nakon što je zajedno sa drugim pripadnicima jedinice "Jastrebovi", u podrumu kuće nepoznatog vlasnika, zarobio pripadnike V Korpusa A RBiH, među kojima su bili pripadnici 517. brigade M.S., M.S., N.E. i J.Z., koji su potom razoružani i sa podignutim rukama odvedeni na sprat kuće.

Nakon toga su pretresli zarobljenike, pa kada su kod J. Z. pronađeni papirići sa evidencijama veze, optuženi Ćejvanović je, u namjeri da ubije zarobljenika J.Z., u njega ispucao više metaka iz vatrenog oružja, nanijevši mu strijelne povrede od kojih J.Z. preminuo na licu mjesta.

Potom je, zajedno s drugim pripadnicima svoje jedinice, fizički zlostavljao M.S. i M. S., udarajući ih nogama, šakama, kundacima i cijevima puškama po cijelom tijelu, nanoseći im brojne tjelesne povrede po cijelom tijelu, usljed čega su trpjeli velike tjelesne i duševne patnje, te povrede tjelesnog integriteta i zdravlja.

Dodaje se da osnovanost sumnje da je Ćejvanović izvršio ovo krivično djelo proizilazi iz mnogobrojnih dokaza koje je Kantonalno tužilaštvo Unsko-sanskog kantona prikupilo tokom istrage, a naročito iz iskaza više svjedoka.

- Daljnje radnje u ovom predmetu će poduzimati Kantonalni sud u Bihaću - istaknuto je.
Malenkost... Naspram drugim zločinima.

Ne diraj rak ranu Krajine.

Mi smo prevazišli ono najgore. Dok čitam forum, komentare tokom izborne kampanje pa i nakon, mogu reći da smo daleko ispred mnogih u BiH, politički zreliji i demokratičniji. Bar nešto pozitivno iz bolne historije.

Moje dijete je nakon mjesec dana fakulteta u Sa imalo provokacije jer je iz Kladuše. Ono se lako isprsilo zahvaljujući ratnoj biografiji oca a bome i majke.
A kako je bilo toj djeci, često sam o njima razmišljala, posebno poginulih boraca tzv. APZB.
Ali hvala Bogu, puno ih je visokoobrazovanih, ima ih zaposlenih u dobrim firmama u Sarajevu, uspješnih, neki su tamo osnovali obitelji i ono što je najzanimljivije, mnogi poštuju i vole BiH više nego neka djeca poginulih boraca Armije BiH.

Pokušajte bez predrasuda i omalovažavanja gledati nas iz Krajine, bar našu djecu, dovoljno će biti.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#969 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Loki2k9 »

Chloe wrote: 06/10/2022 20:30 @Piaty
Jastreb Husein Ćejvanović
Gdje su oni koji su se udarali u prsa da nikada neće odgovarati eee pa vidite sad kako je počelo neko je stisnuo papuču i dao gas za zeleno svjetlo!!

Potvrđena optužnica protiv "autonomaša" Huseina Ćejvanovića zbog ratnog zločina
05.10.2022.godine

Kantonalni sud u Bihaću potvrdio je optužnicu Kantonalnog tužilaštva Unsko-sanskog kantona podignutu protiv Huseina Ćejvanovića (51) iz Anamose, Iowa (SAD), zbog postojanja osnovane sumnje da je počinio krivično djelo ratnog zločina protiv ratnih zarobljenika, saopćeno je danas iz Tužilaštva USK.

- Osnovano se sumnja da je optuženi Ćejvanović Husein, za vrijeme rata u Bosni i Hercegovini i oružanog sukoba između pripadnika vojske V korpusa Armije Republike Bosne i Hercegovine (A RBiH) s jedne i vojske Narodne odbrane Autonomne pokrajine Zapadna Bosna s druge strane, (NO APZB), u svojstvu pripadnika vojne jedinice "Jastrebovi", postupao suprotno pravilima međunarodnog humanitarnog prava, kršeći odredbe zajedničkog člana 3. stav 1. tačka a) Ženevske konvencije o postupanju sa ratnim zarobljenicima od 12. augusta 1994.godine - navedeno je u saopćenju Tužilaštva USK.

o suprotno pravilima međunarodnog humanitarnog prava, kršeći odredbe zajedničkog člana 3. stav 1. tačka a) Ženevske konvencije o postupanju sa ratnim zarobljenicima od 12. augusta 1994.godine - navedeno je u saopćenju Tužilaštva USK.

Nadalje se navodi da je 19. jula 1995. godine, u jutarnjim satima, u naselju Johovica, općina Velika Kladuša, nakon što je zajedno sa drugim pripadnicima jedinice "Jastrebovi", u podrumu kuće nepoznatog vlasnika, zarobio pripadnike V Korpusa A RBiH, među kojima su bili pripadnici 517. brigade M.S., M.S., N.E. i J.Z., koji su potom razoružani i sa podignutim rukama odvedeni na sprat kuće.

Nakon toga su pretresli zarobljenike, pa kada su kod J. Z. pronađeni papirići sa evidencijama veze, optuženi Ćejvanović je, u namjeri da ubije zarobljenika J.Z., u njega ispucao više metaka iz vatrenog oružja, nanijevši mu strijelne povrede od kojih J.Z. preminuo na licu mjesta.

Potom je, zajedno s drugim pripadnicima svoje jedinice, fizički zlostavljao M.S. i M. S., udarajući ih nogama, šakama, kundacima i cijevima puškama po cijelom tijelu, nanoseći im brojne tjelesne povrede po cijelom tijelu, usljed čega su trpjeli velike tjelesne i duševne patnje, te povrede tjelesnog integriteta i zdravlja.

Dodaje se da osnovanost sumnje da je Ćejvanović izvršio ovo krivično djelo proizilazi iz mnogobrojnih dokaza koje je Kantonalno tužilaštvo Unsko-sanskog kantona prikupilo tokom istrage, a naročito iz iskaza više svjedoka.

- Daljnje radnje u ovom predmetu će poduzimati Kantonalni sud u Bihaću - istaknuto je.
Malenkost... Naspram drugim zločinima.

Ne diraj rak ranu Krajine.

Mi smo prevazišli ono najgore. Dok čitam forum, komentare tokom izborne kampanje pa i nakon, mogu reći da smo daleko ispred mnogih u BiH, politički zreliji i demokratičniji. Bar nešto pozitivno iz bolne historije.

Moje dijete je nakon mjesec dana fakulteta u Sa imalo provokacije jer je iz Kladuše. Ono se lako isprsilo zahvaljujući ratnoj biografiji oca a bome i majke.
A kako je bilo toj djeci, često sam o njima razmišljala, posebno poginulih boraca tzv. APZB.
Ali hvala Bogu, puno ih je visokoobrazovanih, ima ih zaposlenih u dobrim firmama u Sarajevu, uspješnih, neki su tamo osnovali obitelji i ono što je najzanimljivije, mnogi poštuju i vole BiH više nego neka djeca poginulih boraca Armije BiH.

Pokušajte bez predrasuda i omalovažavanja gledati nas iz Krajine, bar našu djecu, dovoljno će biti.
Uvijek me interesovalo kakav je odnos djece ciji su roditelji bili u ARBiH i djece Abdicevaca. Ima li netrepeljivosti. Mozda medju generacijama rodjenim 80-ih i 90-ih, ali ovi danas su mozda u boljem odnosu.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 70828
Joined: 03/10/2011 20:11

#970 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Chloe »

Loki2k9 wrote: 06/10/2022 21:03
Chloe wrote: 06/10/2022 20:30 @Piaty



Malenkost... Naspram drugim zločinima.

Ne diraj rak ranu Krajine.

Mi smo prevazišli ono najgore. Dok čitam forum, komentare tokom izborne kampanje pa i nakon, mogu reći da smo daleko ispred mnogih u BiH, politički zreliji i demokratičniji. Bar nešto pozitivno iz bolne historije.

Moje dijete je nakon mjesec dana fakulteta u Sa imalo provokacije jer je iz Kladuše. Ono se lako isprsilo zahvaljujući ratnoj biografiji oca a bome i majke.
A kako je bilo toj djeci, često sam o njima razmišljala, posebno poginulih boraca tzv. APZB.
Ali hvala Bogu, puno ih je visokoobrazovanih, ima ih zaposlenih u dobrim firmama u Sarajevu, uspješnih, neki su tamo osnovali obitelji i ono što je najzanimljivije, mnogi poštuju i vole BiH više nego neka djeca poginulih boraca Armije BiH.

Pokušajte bez predrasuda i omalovažavanja gledati nas iz Krajine, bar našu djecu, dovoljno će biti.
Uvijek me interesovalo kakav je odnos djece ciji su roditelji bili u ARBiH i djece Abdicevaca. Ima li netrepeljivosti. Mozda medju generacijama rodjenim 80-ih i 90-ih, ali ovi danas su mozda u boljem odnosu.
A vidiš, šta očekivati od djece onih roditelja koji su skloni lupati gluposti i obezvrjeđivati druge po bilo kojem osnovu ( obje strane ), a onda ta ratna netrepeljivost je nešto prebolno i osjetljivo, ipak su padale mrtve glave.
Međutim, puno je više bilo onih normalnih ljudi i obitelji, svi mi svojoj djeci želimo dobro, i brzo je prevladana netrepeljivost među djecom, učeni su toleranciji a ne mržnji, pojedinačni slučajevi su stršili, osuđivani od većine.
Tako da su djeca brzo prevazišla, igrala se, družila, međusobno osnivala obitelj, da danas ta razlika generalno ne postoji. Mlađe generacije imaju i drugačiji odnos prema državi uprkos toj "obilježenosti". Doduše, to ratno breme smo nosili i mi i naša djeca, sa obje strane, ma i danas nosimo.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#971 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Loki2k9 »

Chloe wrote: 07/10/2022 08:11
Loki2k9 wrote: 06/10/2022 21:03

Uvijek me interesovalo kakav je odnos djece ciji su roditelji bili u ARBiH i djece Abdicevaca. Ima li netrepeljivosti. Mozda medju generacijama rodjenim 80-ih i 90-ih, ali ovi danas su mozda u boljem odnosu.
A vidiš, šta očekivati od djece onih roditelja koji su skloni lupati gluposti i obezvrjeđivati druge po bilo kojem osnovu ( obje strane ), a onda ta ratna netrepeljivost je nešto prebolno i osjetljivo, ipak su padale mrtve glave.
Međutim, puno je više bilo onih normalnih ljudi i obitelji, svi mi svojoj djeci želimo dobro, i brzo je prevladana netrepeljivost među djecom, učeni su toleranciji a ne mržnji, pojedinačni slučajevi su stršili, osuđivani od većine.
Tako da su djeca brzo prevazišla, igrala se, družila, međusobno osnivala obitelj, da danas ta razlika generalno ne postoji. Mlađe generacije imaju i drugačiji odnos prema državi uprkos toj "obilježenosti". Doduše, to ratno breme smo nosili i mi i naša djeca, sa obje strane, ma i danas nosimo.
Hvala na odgovoru. Lijepo je čuti da se djeca druže. Mislim da sam iz tvog komentara iscitao da djeca Abdicevaca vole našu državu, dosta ih ima i u Sarajevu. Jesam li pogrijesio?
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 70828
Joined: 03/10/2011 20:11

#972 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Chloe »

Loki2k9 wrote: 07/10/2022 10:30
Chloe wrote: 07/10/2022 08:11

A vidiš, šta očekivati od djece onih roditelja koji su skloni lupati gluposti i obezvrjeđivati druge po bilo kojem osnovu ( obje strane ), a onda ta ratna netrepeljivost je nešto prebolno i osjetljivo, ipak su padale mrtve glave.
Međutim, puno je više bilo onih normalnih ljudi i obitelji, svi mi svojoj djeci želimo dobro, i brzo je prevladana netrepeljivost među djecom, učeni su toleranciji a ne mržnji, pojedinačni slučajevi su stršili, osuđivani od većine.
Tako da su djeca brzo prevazišla, igrala se, družila, međusobno osnivala obitelj, da danas ta razlika generalno ne postoji. Mlađe generacije imaju i drugačiji odnos prema državi uprkos toj "obilježenosti". Doduše, to ratno breme smo nosili i mi i naša djeca, sa obje strane, ma i danas nosimo.
Hvala na odgovoru. Lijepo je čuti da se djeca druže. Mislim da sam iz tvog komentara iscitao da djeca Abdicevaca vole našu državu, dosta ih ima i u Sarajevu. Jesam li pogrijesio?
Dobro si pročitao. :-D
To naglašavam, jer su mi ta djeca primjer kako bez privilegija i benifita, babe i veza, svojim radom i trudom, bremenom rata, mogu uspjeti u našoj državi i pored svega voljeti je. :thumbup:
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#973 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Loki2k9 »

Chloe wrote: 07/10/2022 10:52
Loki2k9 wrote: 07/10/2022 10:30

Hvala na odgovoru. Lijepo je čuti da se djeca druže. Mislim da sam iz tvog komentara iscitao da djeca Abdicevaca vole našu državu, dosta ih ima i u Sarajevu. Jesam li pogrijesio?
Dobro si pročitao. :-D
To naglašavam, jer su mi ta djeca primjer kako bez privilegija i benifita, babe i veza, svojim radom i trudom, bremenom rata, mogu uspjeti u našoj državi i pored svega voljeti je. :thumbup:
Drago mi je da je tako. Djeca ništa nisu kriva :thumbup: :bih:
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#974 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Piaty »

@Chloe

Drago mi je čuti to. Najviše zbog naše djece i drago mi je što su svjesni svog bošnjaštva/bosanstva :bih:

Interesantno je da spominješ to za tvoju malu studenticu jer je i meni jedna djevojka pričala kako je doživljavala neugodnosti, samo ne u Sarajevu već u Bihaću pa su je zvali "autonomašica" iako je 1993 godište. Baš mi je krivo bilo.

@Loki2k9 Pozdrav Loki
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 70828
Joined: 03/10/2011 20:11

#975 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Chloe »

Piaty wrote: 11/10/2022 08:27 @Chloe

Drago mi je čuti to. Najviše zbog naše djece i drago mi je što su svjesni svog bošnjaštva/bosanstva :bih:

Interesantno je da spominješ to za tvoju malu studenticu jer je i meni jedna djevojka pričala kako je doživljavala neugodnosti, samo ne u Sarajevu već u Bihaću pa su je zvali "autonomašica" iako je 1993 godište. Baš mi je krivo bilo.

@Loki2k9 Pozdrav Loki
Svi smo mi obilježavani kao autonomaši dok odemo iz Kladuše, i djeca i odrasli, i danas se desi "ispad", ismijavanje i obezvrjeđivanje na osnovu ratne prošlosti. Al' šta bi mi, kad nismo savršeni kao ostatak građana BiH . :trep1:
Post Reply