Bihać - Gata ???

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#1 Bihać - Gata ???

Post by Eshek »

Može li mi iko pojasniti lokaciju Gata u/oko Bihaća? Čuo sam da postoji banja-lječilište i da postoji neki izvor, pa me zanima da li je izvor u sklopu lječilišta, ili odvojeno? Kakva je lokacija, ima li iko fotografiju?

Nemojte mi davati link http://www.ljeciliste-gata.ba , vec sam pogledao, nije naročito informativno :roll:
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#2

Post by Nosferatu »

Nisam nikad bio u banji, ali znam da postoji. I postoje - privatni pansioni oko banje, koji nude slicnu uslugu (sto znaci da nije izvor - iskljucivo vlasnistvo banje, pretpostavljam). Uglavnom, Gata je 18km od Bihaca, 20 od Izacica, tj granica s Hrvatskom, to si i sam mogao vidjeti na toj stranici. Spominje se jos Ostrozac, koji je - srednjovjekovni zamak, i Plitivcka jezera, koja su 35 km od Gate.

Znam da je cijeli rat, to bio jedno od rijetkih ljecilista za nase borce. Moja nana ide skoro svake godine 7 dana. Inace ima problema sa reumom/artritisom i kaze da joj to pomaze, sad da li je tako ili ne. Ukoliko ti se ne ostaje u Gati, mozes uvijek biti u Bihacu ili Cazinu, a ici svaki dan, na terapiju, par sati u Gatu.
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#3

Post by Nosferatu »

Evo ti i telefon, pa zovni i upitaj sta te interesuje, a mozes i autobusnu zovnuti da ti objasne kad idu, i kako, ukoliko je to problem.

Bihać
Važniji telefoni:
Kantonalna bolnica DR: Irfan Ljubijankic: 323-333,
Rekreacioni centar Gata: 370-070
Poliklinika: 333-739,
Humanitarna apoteka: 331-117,
Autobusna stanica: 224-444
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#4

Post by ziggy »

Ovako,kao ucenica srednje med. skole isla sam jedno vrijeme na praksu u to ljeciliste.
Sto se ljekovitosti tice,zaista su pacijenti bili zadovoljni.Sto se tice smjestaja u sklopu ljecilista,hm,nije nesto ali ja to poredim recimo sa Reumalom.
Ne znam kakve su cijene lijecenja ali znam da je daleko jetinije nego u Reumalu.Koliko para, toliko i muzike,ja bih rekla.
Osoblje je jako ljubazno,uglavnom su tu mladi fizioterapeuti koji nisu namrsteni i mrzovoljni.
Da,imaju privatni smjestaji u neposrednoj blizini zgrade ljecilista.za te cijene ne znam.
Koliko znam izvor je odvojen od ljecilista,ali neka me ispravi neko ako grijesim.
Nadam se da sam bar malo pomogla.Sretno!
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#5

Post by Eshek »

Hvala na informacijama, ali ja baš nisam mislio na liječenje (hvala bogu nije mi još potrebno).


Zanima me da li mi neko može reći da li je izvor u sklopu lječilišta, odnosno u njihovom vlasništvu?

Da pojasnim: neko je valjda danas kupio taj izvor, a pošto nismo dugo razgovarali, nije mi najjasnije je li kupio i lječilište ili samo zemljište sa izvorom.

Zato pitam, ali nije na odmet i malo informacija o banji :D
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#6

Post by ziggy »

Pegasus317 wrote:Hvala na informacijama, ali ja baš nisam mislio na liječenje (hvala bogu nije mi još potrebno).


Zanima me da li mi neko može reći da li je izvor u sklopu lječilišta, odnosno u njihovom vlasništvu?

Da pojasnim: neko je valjda danas kupio taj izvor, a pošto nismo dugo razgovarali, nije mi najjasnije je li kupio i lječilište ili samo zemljište sa izvorom.

Zato pitam, ali nije na odmet i malo informacija o banji :D
Pa sto odmah ne rece,ja se raspisala,dajem informacije kako i sta.Al hvala Bogu pa ti nije potrebno :D
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#7

Post by Eshek »

ziggy wrote:
Pegasus317 wrote:Hvala na informacijama, ali ja baš nisam mislio na liječenje (hvala bogu nije mi još potrebno).


Zanima me da li mi neko može reći da li je izvor u sklopu lječilišta, odnosno u njihovom vlasništvu?

Da pojasnim: neko je valjda danas kupio taj izvor, a pošto nismo dugo razgovarali, nije mi najjasnije je li kupio i lječilište ili samo zemljište sa izvorom.

Zato pitam, ali nije na odmet i malo informacija o banji :D
Pa sto odmah ne rece,ja se raspisala,dajem informacije kako i sta.Al hvala Bogu pa ti nije potrebno :D
Neka informacija, neka... Valjda ću se ženiti kakvom "dobrom" hanumom koja će mi zadati tegobe s kičmom, pa da znam u kojoj banji da se popravljam :D :D
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#8

Post by ziggy »

Ako ozenis Krajiskinju,nista ti ne garantujem :D
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#9

Post by Eshek »

ziggy wrote:Ako ozenis Krajiskinju,nista ti ne garantujem :D
Ma ova potencijalna ima od svega toga po malo :D :D , a za ne daj Bože uvije ima i švalerki :D :D
User avatar
tovarish
Posts: 3501
Joined: 26/05/2008 23:57

#10 Re: Bihać - Gata ???

Post by tovarish »

Zna li neko koje bolesti se lijece u Gati?
Post Reply