BiH vs USA [14. 08. 2013]

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

Kako ce zavrsiti utakmica BiH vs USA ?

Poll ended at 13/08/2013 00:54

Pobjeda Bosne i Hercegovine
129
79%
Remi (X)
22
13%
Pobjeda USA
12
7%
 
Total votes: 163

User avatar
DonVito
Posts: 3333
Joined: 24/10/2012 00:21
Location: Nápoles

#1 BiH vs USA [14. 08. 2013]

Post by DonVito »

Do prijateljske utakmice ostalo je malo vise od mjesec dana ali vrijeme je da malo procaskamo na temu ove prijateljske tekme tj. USA..

Image vsImage



Nadam da cemo vidjeti par novi imena, poziv sigurno dobiva Bicakcic a neki poput recimo Sesara, Svarake, Sunjica, Pandze vjerovatno nisu zasluzili poziv..


Sa druge strane ocekujem da J. Klinsmann ima najjaci tim, igraci im uglavnom igraju PL, BL.
Izmedju ostalog ocekujem ova imena...

Golmani: Howard Everton), Guzan (A.Villa), Rimando(Real Salt Lake)

Odbrana: Cameron (Stoke C.), Onyewu (Malaga), Chandler (Nurnberg), Cherundolo (Hannover 96), Spector (Birmingham City), Johnson (Hoffenheim), Bocanegra(Chivas USA), Parkhurst(Augsburg), Gonzalez (LA Galaxy), Castillo (Tijuana)

Sredina: Bradley(Roma), Kljestan (Anderlecht), Williams (Reading), Beasley (Puebla), Jones (Schalke 04), Edu (Stoke C.), Shea (Stoke C.), Holden (Bolton), Diskerud( Rosenborg), Feilhaber (Kansas City) Francisco Torres (UANL), Bedoya (Helsingborg), Beckerman (Real Salt Lake), Evans(Seattle)

Napad: Altidore (AZ), Dempsey (Tottenham H.), Donovan (LA Galaxy), Gomez (Tijuana), Johnson(Seattle), Boyd (Rapid W.)


Bosna i Hercegovina - USA (Asim Ferhatović Hase Stadium)
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25782
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2 Re: BiH vs USA [14. 08. 2013]

Post by BHF_Manijak »

Utakmica je 13.8.
User avatar
DonVito
Posts: 3333
Joined: 24/10/2012 00:21
Location: Nápoles

#3 Re: BiH vs USA [14. 08. 2013]

Post by DonVito »

U.S. Men’s National Team to Face Bosnia-Herzegovina in Sarajevo on Aug. 14


http://www.ussoccer.com/news/mens-natio ... ug-14.aspx
User avatar
Faraone
Posts: 36
Joined: 18/12/2012 17:48

#4 Re: BiH vs USA [14. 08. 2013]

Post by Faraone »

Sve u svemu jedna jaka reprezentacija, vecina igraca im igra po Europi u vise nego solidnim klubovima. Fina provjera pred Slovake.
User avatar
cekpi
Posts: 190
Joined: 23/01/2003 00:00
Location: Gornji Pripi*kovici, Donja Zlatu

#5 Re: BiH vs USA [14. 08. 2013]

Post by cekpi »

Mene je strah ovih amera. Vecinom su to atlete i brzi igraci, koji bi nam mogli puno problema nanijeti na tom fizickom polju. Sto se tehnike tice, tu nema problema. Mislim da ih mozemo nadigrati, ali se bojim tmurne atmosfere koseva i brzih kontri. Ne daj Boze poraz moze lose utjecat za odsudnu utakmicu u Zenici.
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#6 Re: BiH vs USA [14. 08. 2013]

Post by Herr Flick »

Znaci Ameri donose Nike :D :D
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#7 Re: BiH vs USA [14. 08. 2013]

Post by Havatar »

Bice 2:0 za Bosnu
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#8 Re: BiH vs USA [14. 08. 2013]

Post by nKrkan »

___________________________________________Begovic___________________________________________________


_________Mujdža_________________Spahić____________________________Bičakčić____________________Zukaanovic_______

_______________________________________ Salihovic_____________________

__________________-Pjanić__________________________-Misimovic-______________________________Lulić___


_______________________________Ibisević_________________________________Džeko

BiH v Usa
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#9 Re: BiH vs USA [14. 08. 2013]

Post by nKrkan »

Da se ova utakmica igra nekad u junu 2010 ili 2011 bilo bi dosta glasova da će BiH izgubit za sad ništa :bih:
User avatar
Faraone
Posts: 36
Joined: 18/12/2012 17:48

#10 Re: BiH vs USA [14. 08. 2013]

Post by Faraone »

nKrkan wrote:___________________________________________Begovic___________________________________________________


_________Mujdža_________________Spahić____________________________Bičakčić____________________Zukaanovic_______

_______________________________________ Salihovic_____________________

__________________-Pjanić__________________________-Misimovic-______________________________Lulić___


_______________________________Ibisević_________________________________Džeko

BiH v Usa
Fino, fino
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#11 Re: BiH vs USA [14. 08. 2013]

Post by todd_smith »

Opasni su Amerikanci pravo. Drugu ekipu Njemacke koja je i dalje bolja od nase su klepili 4-2, prije mjesec dva koliko se sjecam.

Jedino sto su Amerikanci klocevi za igru iz prekida, a mi vec izdominirali taj dio igre. Tako da ako bude slobodnjaka za ubaciti, Vedo i Dzeko ce da trpaju sakom i kapom.
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#12 Re: BiH vs USA [14. 08. 2013]

Post by PeppermintSA »

Došlo je vrijeme da očekujem samo pobjede od naše reprezentacije :bih:

Odlična provjera pred dvomeč sa Slovacima, fino bi bilo novu takmičarsku sezonu otpočeti pobjedom protiv solidnog protivnika :bih:
User avatar
DonVito
Posts: 3333
Joined: 24/10/2012 00:21
Location: Nápoles

#13 Re: BiH vs USA [14. 08. 2013]

Post by DonVito »

A nebi bilo lose da nas neko spusti i na zemlju.


Mozda bi nam super sjelo pred Slovacku, samo onako.. malo.
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#14 Re: BiH vs USA [14. 08. 2013]

Post by PeppermintSA »

DonVito wrote:A nebi bilo lose da nas neko spusti i na zemlju.


Mozda bi nam super sjelo pred Slovacku, samo onako.. malo.
nemam dojam da su se igrači nešto naročito digli


Mi od Brazila nismo izgubili utakmice, čini mi se. Uzeli Velsa 2:0, Lihtenštajna 8:1, Latviju 4:1, odigrali 0:0 u Grčkoj, pa dobili Litvaniju 3:0, Alžira šopili 1:0 po onoj vodurini, nalupali Slovence 3:0 u Ljubljani, pa Grke tukli 3:1 i onda Latviju razbili 5:0.

Poenta jeste, ne osjeti se bilo kakvo uzdignuće i imamo isti odnos prema svakoj utakmici, bilo prijateljska bilo takmičarska. A još bitnije je to da nismo u nekakvoj silaznoj putanji, već da imamo određeni nivo igara kojeg se držimo iz utakmice u utakmicu. Dakle, svakako da neke utakmice odigramo bolje, a neke slabije, međutim nivo igara i ozbiljnost nikad ne pada ispod određenog nivoa, što se jasno osjeti na rezultatima.

Ako želimo stvarno postati Top reprezentacija, nema mjesta za mahalske priče tipa 'treba nas neko spustiti' isl., već moramo samo nastaviti. Zašto ne uzeti SAD i sve kvalifkacione tekme do kraja?

Momci, samo žandarajte sviju :bih:
User avatar
DonVito
Posts: 3333
Joined: 24/10/2012 00:21
Location: Nápoles

#15 Re: BiH vs USA [14. 08. 2013]

Post by DonVito »

Nemam nija ali eto... :roll: ali istina da gubimo prijateljske tekme uglavnom.. zadnje tri prijateljske dobili.
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#16 Re: BiH vs USA [14. 08. 2013]

Post by PeppermintSA »

DonVito wrote:Nemam nija ali eto... :roll:

Jer ja idem sa stanovišta da smo i nekad vezali odlične rezultate i imali odlične igre, ali se uvijek dalo naslutiti da to nije to. Recimo, razbijemo jaku Belgiju u dvomeču i onda odemo Omanu ili kome već, i na mišiće dobijemo uz katastrofalnu igru. Ili u prošlim kvalifikacijama, odigramo fenomenalnu tekmu protiv Rumunije u Zenici, i onda odemo tamo i nismo za prepoznati, popušimo tri gola itd. Odemo u Bjelorusiju i odigramo vrhunski zrelo, a u Zenici se patimo sa dva igrača više i pobjedimo zahvaljujući jednom bljesku Misketa.

Godinama smo mnogo oscilirali, kiksali, slabije protivnike na jadovite jade dobijali, prijateljske igrali čisto da se upiše nastup, često se izbrukavši... sada mi sve djeluje drugačije. Što kažu englezi, winning mentality - igraš sa Alžirom po onoj vodurini, hoćel' se neko povrijediti, hoćel' se više tekma završiti, noge otpadoše a opet do kraja grizli i pobijedili.

Nisu mene fascinirali sami rezultati u smislu da smo odigrali neke fenomenalne tekme, već me fascinira činjenica da igramo apsolutno isto protiv svakog - slabijeg, jačeg ; prijateljska, takmičarska ; oktobarski termin, junski termin...
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#17 Re: BiH vs USA [14. 08. 2013]

Post by Logovan »

PeppermintSA wrote:
DonVito wrote:A nebi bilo lose da nas neko spusti i na zemlju.


Mozda bi nam super sjelo pred Slovacku, samo onako.. malo.
nemam dojam da su se igrači nešto naročito digli
I nisu... :thumbup:
Nek' ostanu ovakvi, nisu euforični, ne govore da ćemo 100% pobijediti ni da ćemo 100% na SP, itd, tako da su igrači "spušteni" na zemlju. :thumbup:
User avatar
Mustang1
Posts: 28750
Joined: 29/12/2010 17:31

#18 Re: BiH vs USA [14. 08. 2013]

Post by Mustang1 »

Belgija ih razvalila u sred Amerike mi ako ih ne razvalimo nismo ni zasluzili Brazil :D
Mislim da Donovan ne igra za repku vec dugo
User avatar
DonVito
Posts: 3333
Joined: 24/10/2012 00:21
Location: Nápoles

#19 Re: BiH vs USA [14. 08. 2013]

Post by DonVito »

PeppermintSA wrote:
DonVito wrote:Nemam nija ali eto... :roll:

Jer ja idem sa stanovišta da smo i nekad vezali odlične rezultate i imali odlične igre, ali se uvijek dalo naslutiti da to nije to. Recimo, razbijemo jaku Belgiju u dvomeču i onda odemo Omanu ili kome već, i na mišiće dobijemo uz katastrofalnu igru. Ili u prošlim kvalifikacijama, odigramo fenomenalnu tekmu protiv Rumunije u Zenici, i onda odemo tamo i nismo za prepoznati, popušimo tri gola itd. Odemo u Bjelorusiju i odigramo vrhunski zrelo, a u Zenici se patimo sa dva igrača više i pobjedimo zahvaljujući jednom bljesku Misketa.

Godinama smo mnogo oscilirali, kiksali, slabije protivnike na jadovite jade dobijali, prijateljske igrali čisto da se upiše nastup, često se izbrukavši... sada mi sve djeluje drugačije. Što kažu englezi, winning mentality - igraš sa Alžirom po onoj vodurini, hoćel' se neko povrijediti, hoćel' se više tekma završiti, noge otpadoše a opet do kraja grizli i pobijedili.

Nisu mene fascinirali sami rezultati u smislu da smo odigrali neke fenomenalne tekme, već me fascinira činjenica da igramo apsolutno isto protiv svakog - slabijeg, jačeg ; prijateljska, takmičarska ; oktobarski termin, junski termin...
Sve je to tako druze.


Ova momcad ima sportski duh, svi su na nogama.
Moze se tu piskati do.. ali kratko i jasno, dišu svi zajedno..


PAPE
User avatar
DonVito
Posts: 3333
Joined: 24/10/2012 00:21
Location: Nápoles

#20 Re: BiH vs USA [14. 08. 2013]

Post by DonVito »

Mislim da Donovan ne igra za repku vec dugo

:roll:



Ovaj ne propusta ni CONCACAF Gold Cup koji se trenutno igra..
Sutra protiv Belize igraju.
User avatar
Šibicar
Posts: 7116
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#21 Re: BiH vs USA [14. 08. 2013]

Post by Šibicar »

DonVito wrote:

PAPE
HVALA TI
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11070
Joined: 15/01/2010 18:31

#22 Re: BiH vs USA [14. 08. 2013]

Post by Jack Be Nimble »

Sto se tice pustanja na zemlju to vise treba nama navijacima, a igraci su na svom mjestu.

Dobar test za obe drzave jer i Amerika treba biti u stanju da pobjedi timove kao BiH ako zeli dogurati do 1/8 ili 1/4. Ne gledajuci FIFA rank listu oba tima su tu negdje. Ameri prolaze kroz smjenu generacije i sigurno ce Jurgen pozvati vecinom EU igrace. Ne vjerujem da ce Johnson igrati a volio bi da vidim nasu odbranu protiv Johnson + Altidore.
Rob_Atl
Posts: 5329
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#23 Re: BiH vs USA [14. 08. 2013]

Post by Rob_Atl »

Nije igrao u kvalifikacijama , mozda je povrijedjen bio, ali igra sad u ovom gold cup... Ameri su jaki fizicki, nisu tehnicki. Nekako me njihov igracki kadar podsjeca na nas, imaju par igraca sto igraju u jakim klubovima ostalo je sve prosjek. Nevjerujem da ce biti puno golova 1-0 za nas ili 0-0 treceg nema :D
User avatar
denimb
Posts: 2614
Joined: 27/03/2009 14:33

#24 Re: BiH vs USA [14. 08. 2013]

Post by denimb »

Rekao bih 2-1 za nas, ali posto je Kosevo ukleto, izjednacit ce amerikanci u 90+... :skoljka:

Dakle 2-2 krajnji rezultat :D
User avatar
ljevoruki
Posts: 4753
Joined: 20/05/2011 22:49

#25 Re: BiH vs USA [14. 08. 2013]

Post by ljevoruki »

Jack Be Nimble wrote:Sto se tice pustanja na zemlju to vise treba nama navijacima, a igraci su na svom mjestu.

Dobar test za obe drzave jer i Amerika treba biti u stanju da pobjedi timove kao BiH ako zeli dogurati do 1/8 ili 1/4. Ne gledajuci FIFA rank listu oba tima su tu negdje. Ameri prolaze kroz smjenu generacije i sigurno ce Jurgen pozvati vecinom EU igrace. Ne vjerujem da ce Johnson igrati a volio bi da vidim nasu odbranu protiv Johnson + Altidore.
Protiv Belgije nisu mogli sastaviti tri pasa, nije ih nigdje bilo. Nisu losi, imaju dobrog trenera samo, u ovom trenutku, ne bi trebali biti veliki problem za Papetove zmajeve. Ako budemo igrali u punom sastavu i uz maksimalnu borbenost pobjeda ne bi smjela doci u pitanje.
Pape :thumbup:
:bih:
Locked