BiH: Raspad drustva

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

threshold

BiH: Raspad drustva

Post by threshold » 01/06/2012 22:11

Gotovo. Drustvo je truhlo do srzi. Kriticne mase ni u jednom sloju drustva. U konkretnom slucaju, studenti.
Kafica, fazoni, KLADIONICA, ofo ono, a to sto je obrazovanje na najnizem mogucem
nivou ih ne tangira koliko ni cinjenica da Madjarska nema more. Da, to se njih
ne tice, oni tu ne mogu nista promijeniti, to je stvar visih instanci. Dok je "babe" i
mame, i dok stize redovno 500-600KM, njima je dobro. A korupcija, rak rana
svaki dan sve gora i gora. Lobiji na UNSA, razni Jahici, Trivuni i sl. ih je*u na
svakom koraku, ali ocito imaju mnogo vazelina, pa im ne pada tesko. PA STOKO
JEDNA KADA CES SHVATIT DA NECES IMATI STA DA JEDES AKO SE
NE PRODUDIS? Zar je moguce da nema ni minimalne kriticne mase da se
pobuni? Studenti - vi ste obicne picketine i niste ni zasluzili bolje.

Razocaran sam.

Sada se prosjecni citalac klitorisa pita, sta sere ovaj threshold, i sta je on
u stvari? Misli da je bolji od nas? Pa covjece pogledaj oko sebe i u kakvoj
bijedi zivis. Drzava se raspada, nema zdravog razuma u radijusu od 100 km.

Kako je moguce da je taj nas narod tako GLUP i NAIVAN. Ne mogu da
vjerujem da bosnjama pase situacija. Izgleda da je SUTI I TRPI ono sto
treba da se kaze uz spomen nacije Bosnjo.

Bosnjo, suti i trpi.

Pu, dabogda nestali, ako ne znamo za bolje. Jer bolje nismo zasluzili sigurno.
Licno garantujem da BiH nema buducnost sa ovako posranom omladinom.

I nije ova tema gdje cu ja pokazati da sam mudroser, nit sam neki senzacionalista,
kazem ono sto svi znaju, i iznosim ono sto mi je na qrcu, a forum je upravo za to.

Kome ne pase ova moja prica, nek malo bolje protrlja oci. Klimavo je, i svaki dan
se ceka kolaps.

amko76

Re: BiH: Raspad drustva

Post by amko76 » 01/06/2012 22:52

Nek si him reko jarane.

lamejac

Post by lamejac » 01/06/2012 22:59

Cini mi se da te nesto uveliko iznerviralo..
Ja sam uvijek govorio i govorit cu, dok 100 000 ljudi ne izadje na ulice da protestuje, nista ni od cega.
Ovo negdje sto se cuje da po 200 ljudi traze prava, nista to, usutkaju ih u sekundi.
Izgleda da se mora nesto strasno desiti da se nas narod probudi(i pobuni). Kao sto je bilo sa pokojnim Denisom Mrnjavcem, i da ne nabrajam ...
Zalost

amko76

Post by amko76 » 01/06/2012 23:02

Ma protiv koga da se pobunimo? Pa ovo je već koja vlast po redu? Pa šta je sad problem?

Problem je malo dublji i širi. Ne može se narod sam protiv sebe buniti.

TDK-90

Post by TDK-90 » 01/06/2012 23:25

amko76 wrote: Pa šta je sad problem?

:thumbup:

Oni na vlasti hebe se njima samo misle na sebe i samo kradu i kradu..... :lol: :lol: :lol:

Isto kao da su neki vanzemaljci došli na vlast a ne iz ovog naroda. Narod kada kaže : Oni kradu samo sebi trpaju, samo rodbinu zapošljavaju itd...itd... Ne govori ovo iz razloga kritike vlasti VEĆ IZ LJUBOMORE ..... Vlast je 100% naše ogledalo tj slika i prilika nas, NAS koji proturimo čokoladicu medicinskoj sestri na pult ;-) sitnica šta je čokolada ;-)

Treba se narod poboljšati da bi se poboljšala vlast :dance:

amko76

Post by amko76 » 01/06/2012 23:33

TDK-90 wrote:
amko76 wrote: Pa šta je sad problem?

Oni na vlasti hebe se njima samo misle na sebe i samo kradu i kradu..... :lol: :lol: :lol:

Isto kao da su neki vanzemaljci došli na vlast a ne iz ovog naroda. Narod kada kaže : Oni kradu samo sebi trpaju, samo rodbinu zapošljavaju itd...itd... Ne govori ovo iz razloga kritike vlasti VEĆ IZ LJUBOMORE ..... Vlast je 100% naše ogledalo tj slika i prilika nas, NAS koji proturimo čokoladicu medicinskoj sestri na pult ;-) sitnica šta je čokolada ;-)

Treba se narod poboljšati da bi se poboljšala vlast :dance:
Konačno neko ko shvata suštinu problema :-) Ostalo sve go idiot koji ponavlja ovo boldirano :D To su valjda ovi :

threshold

Post by threshold » 01/06/2012 23:45

jest jest politicari kradu, kako ne. Pa krao bih i ja od mase idiota kada bi mi se prozila sansa i kada bih znao da mi nece nista bit. da @lamejac slucaj prijatelja me duboko ganuo i prelio casu, bijes sam nekako morao izbaciti. Ono strasno sto ce se nama desiti je nestanak i masovna idiotizacija da cemo doci u situaciju da se necemo moci prehraniti bez tudje ruke. Kolektivno smo svi duboko otisli u qrac. @amko da problem je sam narod i u posljednjih 15ak godina korumpirani mentalitet. Da ponovim: zdravog razuma u radijusu od 100 km nema. Zalopojka je standardna prica. tihic je kriv za los rod sljive, fahro je kriv jer zaposlio tetkinog amidjica, komsija je kriv jer mu nije crkla krava. PTSP uzeo maha, raja maksimalo pasivna. Treba psiholog po glavi stanovnika i duboka analiza i regeneza ovog napacenog naroda. @TDK da vlast je slika naroda, sve je slika naroda, pa i onaj opusak cigarete na cesti. Mentalitet ovog naroda je u dobokom sranju, i sve dok bude ona "dobro je nek ne puca" i "suti, nemoj se ti BOLAN bunit" bit ce nam <dobro>.

amko76

Post by amko76 » 01/06/2012 23:57

Da, problem je naš sitnošićarski i uskogrudi mentalitet, zbog kojeg samo i isključivo gledamo svoj lični interes i svog plemena. Nemamo osjećaj za širi društveni interes. Korumpirani smo i nepošteni.

Ali ne znam otkada imamo takav mentalitet. Ne bih se složio da je u zadnjih 15 godina, ja bih rekao odavno, možda i stoljećima, s obzirom da nikad nismo imali svoju državu, uvijek smo bili sluge i nismo mogli razviti osjećaj za opšte dobro.Sada imamo i sve mane su vidljive. Ali ne bih ulazio u to, imaju istoričari i sociolozi, pa nek to rastumače. Ja nisam nijedno, samo konstatujem stanje.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 02/06/2012 00:00

Sviđa mi se ova pjesma, pa kada budem gladan i kada nemadnem više šta izgubiti,
krenuću u napad da uzmem svoje što sam zaradio sa parolom: MOJE IME OVDJE OD SAD ZNAČI PRAVDA:
Ja cijeli zivot sanjam
kako odlazim uz rijeku
starim parobrodom
koji vozi sol

I da nosim jednu davnu
nikad prezaljenu ljubav
tanku, dugacku cigaru
par mamuza od zlata
da sam Sejn

Zivot uz granicu je opasan i tvrd
jer moje ime ovdje
od sad znaci pravda
ja cujem pricu kako
za mnom sada jase smrt
dok jasem crven
pored vatri na rubu grada
to je Sejn

Ja cijeli zivot sanjam
kako odlazim uz rijeku
starim parobrodom
koji vozi skitnice na zapad

Dok zivim zivot koji nisam birao sam
o suhom vjetru s juga moja dusa sanja
ja cujem buku stada
vidim u daljini grad
a tanka slika jave postaje sve tanja

Ja znam da zivot na granici
je opasan i tvrd
al' moje ime ovdje
od sad znaci pravda

Na mome sivom konju
sada za mnom jase smrt
vodi me tamo
gdje me moja davna draga vec ceka

Izadji i bori se
u ovom gradu nema mjesta
za jednog od nas
izadji i bori se, ulica je prazna
ali s prozora motre na nas
izadji i bori se, uzecu ti zivot
ako ostanes uzimam ti cast, Sejn

threshold

Post by threshold » 02/06/2012 00:13

amko76 wrote:Da, problem je naš sitnošićarski i uskogrudi mentalitet, zbog kojeg samo i isključivo gledamo svoj lični interes i svog plemena. Nemamo osjećaj za širi društveni interes. Korumpirani smo i nepošteni.

Ali ne znam otkada imamo takav mentalitet. Ne bih se složio da je u zadnjih 15 godina, ja bih rekao odavno, možda i stoljećima, s obzirom da nikad nismo imali svoju državu, uvijek smo bili sluge i nismo mogli razviti osjećaj za opšte dobro.Sada imamo i sve mane su vidljive. Ali ne bih ulazio u to, imaju istoričari i sociolozi, pa nek to rastumače. Ja nisam nijedno, samo konstatujem stanje.
Mislim da je to srz problema. I da dodam jos: Lijeni smo da je to za nepovjerovat.
Ispade da je ovo hajka na jadne Bosnje - ne, nego gorka istina.
Gledaj samo kako zajebat, i da tebi sta ne fali. Opce dobro je nepoznat pojam za 99%.
Dok se skola bavi koliko ovaca ima u Australiji, trebalo bi 20% nastave da bude
iskorijenjivanje korumpiranog mentaliteta i lijenosti. Ali ne, bitno je da vuk zivi na grani.

amko76

Post by amko76 » 02/06/2012 00:26

I još nešto, nažalost onaj u manjini koji nije takav, u koje spada i moja malenkost, je budala i puši ga gdje god stigne ili mu ga zabiju gdje god stignu.

Pošten i dobar je jeben. To je danas društvena norma. Za nepoštenog i lopova kažu sposoban ili snašao se. :-)

Većina određuje pravila jbg.

Nema tu rješenja ni spasa za nas ko zna do kada i da li ikada. Pomiri se s tim, biće ti lakše, ili još bolje ako imaš priliku idi što dalje, ja bih kad bih imao priliku. U ratu sam imao, ali nisam, a sada bih.

patuljak123

Post by patuljak123 » 02/06/2012 00:27

Kriv je Pink BH, produžena ruka Željka Mitrovića, inače člana DB-a, koji ispunjava naloge SANU i radi na uništenju Bosanaca i Hercegovaca.

Nokija

Post by Nokija » 02/06/2012 00:29

amko76 wrote:Da, problem je naš sitnošićarski i uskogrudi mentalitet, zbog kojeg samo i isključivo gledamo svoj lični interes i svog plemena. Nemamo osjećaj za širi društveni interes. Korumpirani smo i nepošteni.

Tacno. Nasa proslost, ne samo "aktuelna", je osnovni uzrok sadasnjeg stanja. Rezultat te proslosti je inferiornost, totalno nezrelo drustvo, apsurdno nerealna procjena nasih mogucnosti i ocekivanja.

FrankSlade

Post by FrankSlade » 02/06/2012 00:31

amko76 wrote:I još nešto, nažalost onaj u manjini koji nije takav, u koje spada i moja malenkost, je budala i puši ga gdje god stigne ili mu ga zabiju gdje god stignu.

Pošten i dobar je jeben. To je danas društvena norma. Za nepoštenog i lopova kažu sposoban ili snašao se. :-)

Nema tu rješenja ni spasa za nas ko zna do kada i da li ikada. Pomiri se s tim, biće ti lakše, ili još bolje ako imaš priliku idi što dalje, ja bih kad bih imao priliku. U ratu sam imao, ali nisam, a sada bih.
:lol:

lajkujMe

Post by lajkujMe » 02/06/2012 00:34

Nešto već dugo želim reći a to je moje lično osmatranje historijskih promjena u pojedinim zemljama.

Evo nekoliko primjera Kuba prije revolucije, Kina prije revolucije, Rusija prije revolucije, Njemačka prije nacista Francuska prije revolucije....

U svim tim zemljama možemo primjetiti da je došlo do sloma zbog veoma nesposobne vlasti koja je maltene gušila svoj narod nesposobnošču, od te nesposobnosti prije revolucija i promjene vlasti je društvo propadalo i imitiralo tu nesposobnost vlasti, društvo se smatra nesposobnim onda kad korupcija vlada a nikom ne smeta, kad nasilja bude mnogo a nikom ne smeta, kad je nepravde mnogo pa nikom ne smeta, kad te prave budalom i glupanom a da nikom ne smeta, kad se vlast ponaša kao veliki robovlasnik a nikom ne smeta, kad vam lažu i varaju vas a nikom ne smeta nadam se da ste me shvatili društvo propada zbog svega ovog nabrojanog i htio bih reči pa šta doći će bolji dani promjeniti će se to e pa neće samo mali dio zemalja (one koje sam naveo) se trgne i promjeni nabolje a mnogo veći dio je u začaranom krugu gdje nesposobna vlast ma kako se promjenila ostaje nesposobna zbog nekolicine problema koji guše Narod.

Mi smo jedna od tih zemalja koja je ugušena mržnjom, netolerancijom, uskim razmišljanjem i nacionalizmom to vlast koristi da ostane na vlasti a vi to ne vidite jer vas ovo pomenuto čini sljepcima mali % ljudi zato uživa u svom životu tako što cini Nepravdu, nasilje, korupciju, laži i obmane, prave vas glupanima, prave vas robovima itd... a vama to ne smeta niti vas se tiće jer mislite i ono malo što imate je odlićno a u stvari ste niko i ništa, vaše znanje i trud vam ne znaći ništa, ono što je važno je da imate nekog dobrog u tom malom % sretnih ljudi koji imaju moć.

Mi smo trenutno u nešto kao skrivenom feudalnom društvu s prikrivenim kraljevima princevima i vojvodama i šta sve ne....

Mi smo iskreno da vam kažemo na pogrešnom kontinentu BIH bi trebala biti mnogo južnije dole negdje u zabiti Afrike.

amko76

Post by amko76 » 02/06/2012 00:42

FrankSlade wrote:
amko76 wrote:I još nešto, nažalost onaj u manjini koji nije takav, u koje spada i moja malenkost, je budala i puši ga gdje god stigne ili mu ga zabiju gdje god stignu.

Hehe i ja našao pod gasom iznositi svoja razmišljanja :-) Odoh u krevet laku noć :)

BHCluster
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Post by BHCluster » 02/06/2012 00:50

Stigla voda na Bistrik...

johnny_blazze

Post by johnny_blazze » 02/06/2012 00:52

amko76 wrote:
FrankSlade wrote:

Hehe i ja našao pod gasom iznositi svoja razmišljanja :-) Odoh u krevet laku noć :)

:D :D :D

Damir0406

Post by Damir0406 » 02/06/2012 01:11

Zanimljiva tema, da je barem vise koji razmisljaju kao ti, ali prijatelju ako pomisljas na revoluciju, prije svega potrebna nam je revolucija u glavama pa tek se dalje moze pricati o tome...

Josko Domorocki

Post by Josko Domorocki » 02/06/2012 02:13

Revolucija je kad uredis cvjecnjak ispred ulaza u zgradu ili uredis zivu ogradu, pa ti se jos koji komsija pridruzi.. Ali jok ostani na prozoru ili balkonu i trazi odozgo koju travka ili grancica da viri.. :!:

talić

Post by talić » 02/06/2012 08:40

Nikad i nigdje "masa" nije uradila nešto konstruktivno jer masa je glupa i može samo da ruši i da bude destruktivna. Sav napredak civilizacije leži na inteligentnim i kreativnim pojedincima. Zato mi se sviđa komentar prethodnika koji kaže: "Uredi cvijetnjak ispred ulaza"!
Očito da smo mi društvo sa malo vrijednih i inteligentnih pojedinaca koji usmjeravaju svoje znanje i energiju za boljitak zajednice i da je zbog toga napredak slab i spor.
Što prije shvatimo i prihvatimo da u ovom trenutku bolje ne zaslužujemo to ćemo prije krenuti naprijed.
Neka se svako od nas sjeti da treba svakodnevno raditi u svojoj sredini i u svojoj struci i za svoju zajednicu a ne samo za sebe.
Premalo je patriotizma te vrste a previše onog destruktivnog nacionalističkog i vjerskog.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 02/06/2012 10:25

Josko Domorocki wrote:Revolucija je kad uredis cvjecnjak ispred ulaza u zgradu ili uredis zivu ogradu, pa ti se jos koji komsija pridruzi.. Ali jok ostani na prozoru ili balkonu i trazi odozgo koju travka ili grancica da viri.. :!:
talić wrote:Nikad i nigdje "masa" nije uradila nešto konstruktivno jer masa je glupa i može samo da ruši i da bude destruktivna. Sav napredak civilizacije leži na inteligentnim i kreativnim pojedincima. Zato mi se sviđa komentar prethodnika koji kaže: "Uredi cvijetnjak ispred ulaza"!
Očito da smo mi društvo sa malo vrijednih i inteligentnih pojedinaca koji usmjeravaju svoje znanje i energiju za boljitak zajednice i da je zbog toga napredak slab i spor.
Što prije shvatimo i prihvatimo da u ovom trenutku bolje ne zaslužujemo to ćemo prije krenuti naprijed.
Neka se svako od nas sjeti da treba svakodnevno raditi u svojoj sredini i u svojoj struci i za svoju zajednicu a ne samo za sebe.
Premalo je patriotizma te vrste a previše onog destruktivnog nacionalističkog i vjerskog.
Suprotan primjer bijaše nedavno kada zapada ogromni snijeg. Na momente sam se radovao tako velikom snijegu.

kv99

Post by kv99 » 02/06/2012 11:48

Sazetak svih problema :thumbup: Od "obicnih " ljudi pa do najvisih vrhova vlasti.

sinuhe

Post by sinuhe » 02/06/2012 12:13

Nesto bi se htjelo, ali ne znamo sta.

bonkla

Post by bonkla » 02/06/2012 12:27

sinuhe wrote:Nesto bi se htjelo, ali ne znamo sta.
Eh to. Treba neko, ili neki ( grupa ), da skontaju i naprave popis nasih problema i da onda predloze riješenja. Mozemo se mi buniti i protestovati do sutra, ali sta sa tim ? Nek sutra se digne drzava i otjera ove, ko ce preuzeti vlast ? Opet neki debil koji ce da krade ili sta ?

Post Reply