BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Locked
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#201 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by palermo »

ROTOR 9 wrote:Samo da pozdravim temu i jedno pitanje : Sta se moze uraditi da kantoni preuzmu odgovornost za svoje ceste i sl. kad vec hoce da budu drzava u drzavi :?:
neka im bude.. problem je sto SA kanton finansira skoro 80 % federacije ( podatak sa Ftv cini mi se maj ili august 2010)
Koji kantoni hoće da budu država u državi ?.

jesi li to ti neki sad sarajevski separatista ?
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#202 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by muha_sa »

ROTOR 9 wrote:Samo da pozdravim temu i jedno pitanje : Sta se moze uraditi da kantoni preuzmu odgovornost za svoje ceste i sl. kad vec hoce da budu drzava u drzavi :?:
neka im bude.. problem je sto SA kanton finansira skoro 80 % federacije ( podatak sa Ftv cini mi se maj ili august 2010)
nek mi prvo poprave asfalt i zakrpe rupe u Gradacackoj ulici pa nek onda i autobanove prave ako hoce :D
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#203 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Chmoljo wrote:pa da sumiramo - nama je i dobro?
Pa eto, sok se pije umjesto vode, svaka fukara ima mobitel i auto (za razliku od prije rata recimo), kafići su puni. Nikad se nije manje radilo, a više imalo. Jesmo zaostali u razvoju u odnosu na okolne države, ali hvala Bogu nismo ni prezaduženi zato. Još da umjesto ovih nesposobnih i pokvarenih političara imamo ljude kako valja, bilo bi kao u Švici (nije sreća para puna vreća)...
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#204 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by kamen spoticanja »

novi.dan.nova.nafaka wrote:
Chmoljo wrote:pa da sumiramo - nama je i dobro?
Pa eto, sok se pije umjesto vode, svaka fukara ima mobitel i auto (za razliku od prije rata recimo), kafići su puni. Nikad se nije manje radilo, a više imalo. Jesmo zaostali u razvoju u odnosu na okolne države, ali hvala Bogu nismo ni prezaduženi zato. Još da umjesto ovih nesposobnih i pokvarenih političara imamo ljude kako valja, bilo bi kao u Švici (nije sreća para puna vreća)...
a imamo i internet...toga prije nije bilo :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#205 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by HAVANA »

Jebo majku jes vidio kako je grozno bilo prije rata.Ovo je dzennet.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#206 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by HAVANA »

Al u qurcu.
MA DAJ...
Posts: 590
Joined: 29/01/2007 17:01

#207 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by MA DAJ... »

PipiDugaDevetka wrote:
zambaklija wrote: sjedim u kafiću ono jutranja kafa novine....krajičkom oka vidim neke radnike a u 9 već čelopek :-) haj to već čujem kako između sebe razgovaraju,turski :shock: ,pomislih na prvu i mi imamo "gastarbajtere :mrgreen: "uz to pristižu već gosti jedan po jedan na prvu kafu i pošto znaju odakle sam uvijek ona blago tebi,hebe se tebi,ovdje nema posla brato itd...meni pukne film i rekoh daj ba prekinte s'tom šupljom turci vam ovda rade umjesto vi i tu kakarite jer bi svi samo guzovače.......osta ja još heftu sam sjediti i namiru kafu piti :D :D


priča druga:

kraj rata ,dolazim sa jednom organizacijom iz švabije ono humanitarci al baš pravi,ljudi se organizovali da idu pomagati da se opravljaju kuće i to.......došli u jedno mjesto njih 50tak,rasporedili se,dovukli i materijal a vlasnici sjede,diriguju i još zanovjetaju!!!!!halo ba niti jedan da je prstom mrdno a švabo došo da mu pomogne a ovaj još i malte ne mu mamu kreha........nakon 14 dana ljudi se pokupili i nikad više ništa bosna.. :( a uzeli 4hefte svog odmora :cry: :cry:
Neki Norvežani došli u BiH, u SArajevo na ''razmjenu omladine'', pa čistili Vrelo Bosne.
Akciji se pridružio jedino ''Park'' kome je to i osnovni posao - bio.

Načekaćemo se da nam Norvežani očiste rječicu Zujevinu, opština Ilidža, MZ Blažuj na prilazima centru Sarajeva:
Image
Image

@devetka,slusj...mogu oni cistiti svakoga mjeseca i nece je moci ocistiti...a zasto,

gledao sam jednu familiju u centru Hadzica kako mrtvo hladno u predvecerije baca par kubika smeca u tu rijecicu...u tom samom njihovom bacanju toga otpada cujes lomljenje stakla i sum najlona.

ja kad sam to vidjeo,pitam ih zasto bacaju smece u Zujavinu...kada jedan od njih govori KO JE OVAJ?

ja nista,produzim dalje i naletim na policiju koja se ubijala od dosade na parkingu...ja im taj slucaj prijavim,
kad ovaj policajac mi govori da im to nije u nadleznosti i da bih taj problem trebao da prijavim u opstini (zaboravio sam kojim tacno)...

poslije ovo ispricam rodaku,koji inace zivi u Hadzicima i poznaje te koji su bacali smece...

on me je samo upozorio da se nemjesam u te probleme,jer ti kao navodno su opasni,imaju oruzije i diluju sa drogom...

jedan od tih ima 17 godina i navodno je kao najopasniji od njih :shock: ...a policija je odavo upoznata sa ovim slucajem,
a nista ne cine

pipi,da li sad kontas otkud onoliko smece u Zujavini...samo ovi sto su bacili tu vece u tu malu rijecicu,za mene je to bilo prirodna katastrofa za okolis.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#208 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by Chmoljo »

novi.dan.nova.nafaka wrote: Pa eto, sok se pije umjesto vode, svaka fukara ima mobitel i auto (za razliku od prije rata recimo), kafići su puni. Nikad se nije manje radilo, a više imalo. Jesmo zaostali u razvoju u odnosu na okolne države, ali hvala Bogu nismo ni prezaduženi zato. Još da umjesto ovih nesposobnih i pokvarenih političara imamo ljude kako valja, bilo bi kao u Švici (nije sreća para puna vreća)...
zamisli :mrgreen:

a hoćemo li nabrajati probleme sa kojima su se komunisti susreli sa završetkom rata? a? ovdje se ko prepreka pominju neke antidržavne politike :D ko da su one krive za pokradene donacije za Vodovod, za Toplane, za katastrofalno stanje u GRAS-u, za opljačkan Energoinvest :lol: :lol: :lol:

koliko se radi zaobilaznica? i to četnici i ustaše majku li im :lol:

šta je komunistima problem bio? ma ništa... sitnice poput drastično nepismene populacije, agrarno orjentisane populacije, minimalne inozemne pomoći...

i sitnica poput ustroja države.

i još jedna sitnica. Staljin. pičkin dim... veći problem je ta islamofobija i antibosanstvo pri gradnji pet cea.
User avatar
prilagodjena
Posts: 8080
Joined: 17/09/2010 08:19

#209 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by prilagodjena »

Chmoljo wrote:
novi.dan.nova.nafaka wrote: Pa eto, sok se pije umjesto vode, svaka fukara ima mobitel i auto (za razliku od prije rata recimo), kafići su puni. Nikad se nije manje radilo, a više imalo. Jesmo zaostali u razvoju u odnosu na okolne države, ali hvala Bogu nismo ni prezaduženi zato. Još da umjesto ovih nesposobnih i pokvarenih političara imamo ljude kako valja, bilo bi kao u Švici (nije sreća para puna vreća)...
zamisli :mrgreen:

a hoćemo li nabrajati probleme sa kojima su se komunisti susreli sa završetkom rata? a? ovdje se ko prepreka pominju neke antidržavne politike :D ko da su one krive za pokradene donacije za Vodovod, za Toplane, za katastrofalno stanje u GRAS-u, za opljačkan Energoinvest :lol: :lol: :lol:

koliko se radi zaobilaznica? i to četnici i ustaše majku li im :lol:

šta je komunistima problem bio? ma ništa... sitnice poput drastično nepismene populacije, agrarno orjentisane populacije, minimalne inozemne pomoći...

i sitnica poput ustroja države.

i još jedna sitnica. Staljin. pičkin dim... veći problem je ta islamofobija i antibosanstvo pri gradnji pet cea.
svaka ti zlatna :oops:
User avatar
dormeo
Posts: 186
Joined: 08/05/2011 10:42

#210 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by dormeo »

Chmoljo wrote:
novi.dan.nova.nafaka wrote: Pa eto, sok se pije umjesto vode, svaka fukara ima mobitel i auto (za razliku od prije rata recimo), kafići su puni. Nikad se nije manje radilo, a više imalo. Jesmo zaostali u razvoju u odnosu na okolne države, ali hvala Bogu nismo ni prezaduženi zato. Još da umjesto ovih nesposobnih i pokvarenih političara imamo ljude kako valja, bilo bi kao u Švici (nije sreća para puna vreća)...
zamisli :mrgreen:

a hoćemo li nabrajati probleme sa kojima su se komunisti susreli sa završetkom rata? a? ovdje se ko prepreka pominju neke antidržavne politike :D ko da su one krive za pokradene donacije za Vodovod, za Toplane, za katastrofalno stanje u GRAS-u, za opljačkan Energoinvest :lol: :lol: :lol:

koliko se radi zaobilaznica? i to četnici i ustaše majku li im :lol:

šta je komunistima problem bio? ma ništa... sitnice poput drastično nepismene populacije, agrarno orjentisane populacije, minimalne inozemne pomoći...

i sitnica poput ustroja države.

i još jedna sitnica. Staljin. pičkin dim... veći problem je ta islamofobija i antibosanstvo pri gradnji pet cea.
ma ja sam se vec rekao da ovi danasnji omladinci koji su zastranili u razlicite -izme su najbolji dokaz za "kvalitet" ovog danas, u odnosu na ono onda.

mozes ti momku crtat, slikat, pravit makete od plastelina, ne konta jer je proizvod ovog danas.

a ovo danas je bazirano na laznom moralu, katastrofalnom opstem obrazovanju

(covjeka zato apsolutno ne treba ni krivit kad vidimo ko vodi obrazovni sistem, pa dovoljno je reci univerzitet u kiseljaku)

i
onoj tako primjetnoj (naprosto se moze opipat) agresivi koje vjerovatno nije ni svjestan, a raja ga preskace u sesnest, ono ga potapa naprosto, a on jadan ne konta i ponavlja svoje, jer je ocigleno sa nekim debelim provincijskim backgroundom, pa ne moze da profali furku kojom ga raja salta.

medjutim, tu je jos jedan problem. ne smijem ni da pomislim kakva ce nova generacija politicara bit. to ce tek bit nocna mora. a momak je idealan prototip za novu generaciju politicara, ne samo on nego serija nepismenih i agresivnih srednjoskolaca. ne daj boze da ovakvi dobiju neku funkciju. sve svoje provincijske komplekse bi istresli po gradjanstvu. zato predlazem moderatorima, da ovu komediju od teme stave pod katanac.

:run:
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#211 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by novi.dan.nova.nafaka »

dormeo wrote: medjutim, tu je jos jedan problem. ne smijem ni da pomislim kakva ce nova generacija politicara bit. to ce tek bit nocna mora. a momak je idealan prototip za novu generaciju politicara, ne samo on nego serija nepismenih i agresivnih srednjoskolaca. ne daj boze da ovakvi dobiju neku funkciju. sve svoje provincijske komplekse bi istresli po gradjanstvu. zato predlazem moderatorima, da ovu komediju od teme stave pod katanac.

:run:
Molim te, kad si toliko bistar i pametan, možemo li znati sa kojim nivoom obrazovanosti diskutujem ? Jesi li barem univerzitetski profesor kad gledaš sa tolike visine ? :)
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#212 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by JThomas »

i šta, to što danas imamo mobitele, a '70 nismo imali, znači da danas živimo bolje?
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#213 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by novi.dan.nova.nafaka »

JThomas wrote:i šta, to što danas imamo mobitele, a '70 nismo imali, znači da danas živimo bolje?
Ma nee, ljudi moji, ne tvrdim ja sad da je generalno svima bolje, ali hoću reći, nije tako ni strašno kao što se želi prikazati.
Iako to nije tema ovog topica, evo jedan članak http://www.novine-online.com/vijestino/ ... ipima.html
""Nama nameću da je cilj rast društvenog proizvoda, zaposlenost, edukacija,...Vidite, sve je to Irska imala i više od toga: nije imala veliku administraciju, obrazovanje je bilo na veoma visokom nivou, svi Irci govore engleski, a nije mi poznato da li je uopće imala korupcije. I, danas, BiH je dužna pet milijardi eura na približno isti broj stanovnika kao Irska, a Irskoj za samo jednu godinu treba 100 milijardi da se iščupa iz belaja", rekao je Milić."

Međutim, ja sam htio vidjeti šta forumaši misle o tome koliko se u BiH ulagalo u "zlatno doba" i da nije sve tako sjajno. Mislim, naravno da ću se zapitati jednog dana, pa šta smo to naslijedili iz bivše države - ljudi moji, hoću i moram potegnuti to pitanje. I kao što smo svi vidjeli, naravno da se u BiH nije ulagalo koliko bi trebalo. BiH je bila okosnica odbrane ovih prostora u II sv. ratu, a kako joj se to vratilo. Dobro, OK, autoputevi i nisu isplativi, donekle se mogu složiti, ali nemojte mi molim vas pričati o magistralnom putu Sarajevo-Tuzla. Pa to je sr.... od puta, da izvinete...
Locked