BiH nece nikada uci u EU

ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#51 Re: BiH nece nikada uci u EU

Post by ibizza »

bijelo_dugme wrote:
bermiin wrote:
bijelo_dugme wrote:No sikiriki, pred izbore 2006 reko je Silajdzic da postoji mogucnost da BiH udje u EU do 2008. :wink:
si luud?
To je Silajdzic reko, ne ja...

Znaci, ako Bog da 2008. ulazimo :bih:
2018 :bih: :thumbup:
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#52 Re: BiH nece nikada uci u EU

Post by nokia6170 »

Da ne bude zabune, ja nisam rekao da je RS kriva ili Federacija BiH, vec je kriv Ustav Bosne i Hercegovine koji je okarakterisan kao formalno-pravna prepreka na putu Bosne i Hercegovine ka Evro-atlantskim integracijama i koji je u iskljucivoj nadleznosti Bosne i Hercegovine, a ne njenih entiteta...odnosno, precizno govoreci institucije Bosne i Hercegovine koce put Bosne i Hercegovine ka EU.

Kao sto i sama EU ima prioritete u pogledu svojih clanica, tako ima i prioritete prema drzavama koje pristupaju EU. Prioritet trenutni nije naziv bilo kojeg entiteta, unutrasnja teritorijalna organizacija, himna, grb i slicne stvari...vec prvenstveno zastita ljudskih prava, odnosno obezbjedjivanje takvog ustava koji nece biti diskriminatoran prema vlastitim gradjanima ni u kom pogledu.

Nakon uskladjivanja prioriteta dolaze i mnoge druge stvari koje trenutno nisu conditio sine qua non

p.s. ovdje ne govorim o idealnom Ustavu jedne drzave kakav bi Bosna i Hercegovina trebala da ima (koji u biti odgovara Ustavu RBiH iz 1992. godine, koji je kao takav okarakterisan i od strane Evropske zajednice), vec o Ustavu koji ce formalno-pravno ispunjavati minimum u pogledu EU prioriteta.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#53 Re: BiH nece nikada uci u EU

Post by cyprus »

Abacija wrote:
cyprus wrote:RS jeste jedna od kočnica i stvari koje usporavaju BiH na EU putu, ali mislit da je to jedina ili čak nešto slično tome je GLUPOST. Ljudi pa viditel vi gdje živite? Ne mislite valjda da je za sve kriva RS?

Samo da ponavovim dio prvog posta na temi:
Abacija wrote:
Slobodni ste da navedete i druge razloge za koje smatrate da koce ovaj proces.
OK, evo i nekih mojih:

1. Kriminal domaćih političara
2. Nesposobnost domaćih političara
3. Bavljenje političara i naroda stvarima koje su nebitne za ulazak u EU
4. Nalaženje ove države na ekonomskom dnu Evrope
5. Neslaganje domaćih političara oko skoro ničega (oni koji se oko nečega i slože, proglase se izdajicama)

Mislim da bi pod tačku 5 stala većina problema vezana za RS.
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#54 Re: BiH nece nikada uci u EU

Post by Abacija »

cyprus wrote:
Abacija wrote:
cyprus wrote:RS jeste jedna od kočnica i stvari koje usporavaju BiH na EU putu, ali mislit da je to jedina ili čak nešto slično tome je GLUPOST. Ljudi pa viditel vi gdje živite? Ne mislite valjda da je za sve kriva RS?

Samo da ponavovim dio prvog posta na temi:
Abacija wrote:
Slobodni ste da navedete i druge razloge za koje smatrate da koce ovaj proces.
OK, evo i nekih mojih:

1. Kriminal domaćih političara
2. Nesposobnost domaćih političara
3. Bavljenje političara i naroda stvarima koje su nebitne za ulazak u EU
4. Nalaženje ove države na ekonomskom dnu Evrope
5. Neslaganje domaćih političara oko skoro ničega (oni koji se oko nečega i slože, proglase se izdajicama)

Mislim da bi pod tačku 5 stala većina problema vezana za RS.
:thumbup:

Nadam se da si ove tacke poredao i po vaznosti, jer ako si to uradio onda se poklapaju sa mojom ideologijom 'prvo pravda pa onda ekonomija'.
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#55 Re: BiH nece nikada uci u EU

Post by zemo_online »

Abacija wrote:Vrijeme je da se pocnemo buditi iz sna i da prestanemo slusati mitove o Evropi jer BiH nece nikada uci u EU. Vise je razloga je za to, a najvazniji su:
1) destruktivna politika od strane Dodika (za njega je pc vazniji od EU), i
2) lazno i prevarantsko djelovanje od strane OHR-a (neprovodjenje Dejtonskog sporazuma, kontradikcije povodom Ustava BiH, kao i sumnjive radnje oko privatizacije u kojima je OHR saucesnik).

Slobodni ste da navedete i druge razloge za koje smatrate da koce ovaj proces.

nije ni turski cipar u eu.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#56 Re: BiH nece nikada uci u EU

Post by cyprus »

Abacija wrote: :thumbup:

Nadam se da si ove tacke poredao i po vaznosti, jer ako si to uradio onda se poklapaju sa mojom ideologijom 'prvo pravda pa onda ekonomija'.
Ma iskreno, nema ti pravda puno veze sa ulaskom u EU. Neko bi pomislio da je EU visoko-moralna organizacija :-) :-)
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#57 Re: BiH nece nikada uci u EU

Post by Lincoln-Burrows »

zlajo wrote: Dakle nije samo pitanje da li je (i da li ce ikada biti ) BH spremna za ulazak u EU, vec je pitanje sto sama EU ima od toga, pogotovo imajuci u vidu kompleksnost politickog funkcioniranja same EU.To isto se odnosi na sve (pre)ostale drzave na Balkanu. Dok sama EU ne donese neke bitnije promjene u svom unutarnjem politickom sistemu, tesko je ocekivati daljne prosirenje. Hrvatska bi se jos mogla i nekako provuci, jer je u pregovorima otisla dovoljno daleko i ima jako dobre diplomatske veze pogotovo sa Njemackom, Austrijom i Italijom. Ali i tu nije bas sve, samo po sebi jasno.
Ne znam jesi li ovo copy/paste ali jako dobro tumačenje.
Nisi još spomenuo da sigurnost boravka u zemljama EU mora biti osigurana
u svakoj državi članici, dakle Kosovo recimo trenutno nema izgleda a
rekao bi i da BiH stoji loše po tom pitanju.
Zatim EU nije potrebna država koja nije u stanju biti konkurentna
i samoodrživa, to bi bilo na teret EU, jer se mora imati u vidu
da EU ne postoji zbog nas već obratno.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#58 Re: BiH nece nikada uci u EU

Post by and »

slažem se sa naslovom,pa ovi nama ne daju preko granice bez vize,a da očekujemo da nas sutra prime da budemo jedni od njih.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#59 Re: BiH nece nikada uci u EU

Post by zavrzlama »

Lincoln-Burrows wrote:
zlajo wrote: Dakle nije samo pitanje da li je (i da li ce ikada biti ) BH spremna za ulazak u EU, vec je pitanje sto sama EU ima od toga, pogotovo imajuci u vidu kompleksnost politickog funkcioniranja same EU.To isto se odnosi na sve (pre)ostale drzave na Balkanu. Dok sama EU ne donese neke bitnije promjene u svom unutarnjem politickom sistemu, tesko je ocekivati daljne prosirenje. Hrvatska bi se jos mogla i nekako provuci, jer je u pregovorima otisla dovoljno daleko i ima jako dobre diplomatske veze pogotovo sa Njemackom, Austrijom i Italijom. Ali i tu nije bas sve, samo po sebi jasno.
Ne znam jesi li ovo copy/paste ali jako dobro tumačenje.
Nisi još spomenuo da sigurnost boravka u zemljama EU mora biti osigurana
u svakoj državi članici, dakle Kosovo recimo trenutno nema izgleda a
rekao bi i da BiH stoji loše po tom pitanju.
Zatim EU nije potrebna država koja nije u stanju biti konkurentna
i samoodrživa,
to bi bilo na teret EU, jer se mora imati u vidu
da EU ne postoji zbog nas već obratno.
Bas takva drzava njima i treba....EU(citaj par jacih drzava) namjerno radi na tome da BIH ne postane normalna drzava...zasto?...zato sto velike sile nisu zaklopile knjigu podjele interesnih zona na Balkanu...BIH je jos uvijek moneta za razne kalkulacije..to je jedan od razloga zasto srbi ne prihvataju BIH za svoju drzavu, jer znaju da velike sile mogu promijeniti politiku i ici na podjelu BIH ako im to bude interes...BIH moze u EU samo kao potpuni protektorat te iste EU i NATO-a..
bosss
Posts: 540
Joined: 27/11/2008 16:54

#60 Re: BiH nece nikada uci u EU

Post by bosss »

zavrzlama wrote:Bas takva drzava njima i treba....EU(citaj par jacih drzava) namjerno radi na tome da BIH ne postane normalna drzava...zasto?...zato sto velike sile nisu zaklopile knjigu podjele interesnih zona na Balkanu...BIH je jos uvijek moneta za razne kalkulacije..to je jedan od razloga zasto srbi ne prihvataju BIH za svoju drzavu, jer znaju da velike sile mogu promijeniti politiku i ici na podjelu BIH ako im to bude interes...BIH moze u EU samo kao potpuni protektorat te iste EU i NATO-a..
Tako je, cijela EU ustaje i budi se da jednom misli u glavi - BiH !
User avatar
piupiu
Posts: 16640
Joined: 05/01/2008 05:08

#61 Re: BiH nece nikada uci u EU

Post by piupiu »

Lincoln-Burrows wrote:
zlajo wrote: Dakle nije samo pitanje da li je (i da li ce ikada biti ) BH spremna za ulazak u EU, vec je pitanje sto sama EU ima od toga, pogotovo imajuci u vidu kompleksnost politickog funkcioniranja same EU.To isto se odnosi na sve (pre)ostale drzave na Balkanu. Dok sama EU ne donese neke bitnije promjene u svom unutarnjem politickom sistemu, tesko je ocekivati daljne prosirenje. Hrvatska bi se jos mogla i nekako provuci, jer je u pregovorima otisla dovoljno daleko i ima jako dobre diplomatske veze pogotovo sa Njemackom, Austrijom i Italijom. Ali i tu nije bas sve, samo po sebi jasno.
Ne znam jesi li ovo copy/paste ali jako dobro tumačenje.
Nisi još spomenuo da sigurnost boravka u zemljama EU mora biti osigurana
u svakoj državi članici, dakle Kosovo recimo trenutno nema izgleda a
rekao bi i da BiH stoji loše po tom pitanju.
Zatim EU nije potrebna država koja nije u stanju biti konkurentna
i samoodrživa, to bi bilo na teret EU, jer se mora imati u vidu
da EU ne postoji zbog nas već obratno
.
In medias res, Lincoln! Za ulazak u EU treba ispuniti neke uslove, koje mi nikako ne ispunjavamo, a nasoj kleptokratiji nisu ni u peti, ni u interesu. Dodje covjek u BiH da ulozi 100 miliona eurica, a oni mu kazu da je usao u BiH sa pogresnom vizom (ko li mu je izdao tu pogresnu vizu, pitam se?), i da mora izaci van teritorije BiH i traziti novu vizu, proces traje koji mjesec, pa onda jos jedno 7-8 mjeseci da odradi najobicniju papirologiju za registrovanje svojih necasnih namjera, koju u vecini drzava svijeta na koje se vrijedi ugledati odradi za 1 do 7 dana, i jos pola toga sredis preko Interneta bez da se ikada sretnes sa Hajrijom koja razastire pitu po radnom hastalu i docekuje stranke rijecima 'sta ti treba?', nakon sto se udostoji da digne glavu i konstatuje da si tu. Jer sta briga Hajru sto ti imas 100 miliona eurica koje hoces ovdje uloziti, valja pojest pitu.

Sta ono bi jedan od osnovnih uslova za pridruzenje? Kreatnje robe i ljudi, pravna drzava, reforma sudstva, policije, administracije i odredjene ekonomske mjere. Kakve crne ekonomske mjere u drzavi bez ekonomije? Zemlja u kojoj je 70 posto zaposlenih u neodrzivom administrativnom sektoru, a oni u privatnom nekad dobiju platu, a nekad i ne, dakle, drzava koja isisava zivot iz privrede koju samo spotice i pravi sebi 'posla' procedurama tipa sedmomjesecne registracije firme, dok se narod bavi pitanjem strasnog i opstruktivnog Dodika -- u cijem entitetu, svidjalo se to nama ili ne, sve fercera 10 puta brze i lakse. Dodik sam sebi u stomak skace jer ce na kraju boljom ekonomskom i administrativnom politikom natjerati Bosnjake da se vrate/odu tamo gdje im politicki i emotivno nikako ne odgovara ici, ali ekonomski -- da. Za to vrijeme nas reis predstavlja u politickim krugovima EU, vjerujem da se tamo vodi jako konstruktivna rasprava o ekonomskim i politickim pitanjima Islamske Zajednice u BiH i inter-religijskom dijalogu, jer ne znam o kojim je to drugim pitanjima reis nadlezan razgovarati sa EU administracijom.

Kome treba tri i po miliona budala koji za sebe ne znaju uciniti nista bolje nego raspravljati dvadeset godina o tome ko je za sta kriv, ko je kome heroj, a ko nije i ko ima patriotsko pravo na vodjenje drzave (u ambis), ali zato nikome 13 godina nije palo na um da se pozabavi energetskim rezervama iste te drzave u kojoj narod samo zna reci 'progurali smo mi i gore', 'Dodik je kriv za sve', a najvise volim onu standardnu 'ma, sta ce on meni', jer smo mi najpametniji i niko nam nije ravan, svi ostali su sranje, 'dno dna' i 'odron', samo mi sve znamo, jedino nam je drzava na rubu propasti, ali to nema veze -- mi smo moralno superiorni i 'sta ce nama EU'. Pa, eto, neka nama nase moralne i svake druge superiornosti, a EU necemo "sale", sto bi rekla moja nana. A u budzetu nek i dalje bude na racunu 400 maraka, tako sve prave drzave rade samo jos nisu dosle tobe.

Eh, ali zato cemo mi na Forumu raspraviti ko je kriv sto im nismo mili, jer nismo im mili i sve je to bjelosvjetska ujdurma i Dodikovo maslo nama moralno superiornima cija je moralna superiornost garancija za nasu podobnost za ulazak u EU. Isto kao sto nam je moralno-politicka podobnost glavni kriterij u biranju politckog vodstva, sto je, inace, idealna politicka stragegija koje se drugi jednostavno jos nisu prisjetili. Jasta. Sve nam lupaju na vrata, salju poslovne i politicke delegacije i na hodoscasce stizu privatnim avionima da nauce o toj nasoj jedinstvenoj i endemicnoj moralnoj superiornosti i nasem kolektivnom geniju zbog kojih nas za 20 godina nece biti ni u EU, a ni van nje (a onaj kome to nije jasno drzi glavu u pijesku).

I onda Madner postavi kljucno pitanje -- otkud neko zna sta ljudi u RS-u misle o Federaciji i njenoj ulozi u opstruiranju evro-atlantskih integracija! Idi, brate, pa napravi anketu ako ti nije jasno sta ljudi tamo misle. Ili se radi o onoj istoj kolektivnoj narcisodinosti egocentricnog djeteta koja nas je u sadasnje stanje i dovela? A RS ce uci u EU prije nas, ako joj to ikako podje za rukom i kakvom bilo moralno-politickom stramputicom i kakvim god geografskim marifetlucima, svidjalo se to nama moralno superiornima ili ne, dok cemo se mi nastaviti gusiti u svojoj superiornosti, bez plina, bez posla, bez drzave, bez privrede, bez inicijative ... i sa guzicom uredno pozicioniranom na nasem divan-minderu na kojem ce se i dalje raspravljati o Dodiku, jer kad Dodika ne bi bilo Bosni bi tako dobro krenulooooooooo ... eeeeeej, gdje bi nam kraj bio! Jedino sto niko ne konta da tamo zivi koji stotinjak hiljada Dodika, a ovdje isto toliko onih koji svoje postojanje ne bi mogli definisati bez Dodika na drugoj strani, i da se svoj problem ne rjesava davljenjem kera u komsijskoj avliji.

Institucije drzave BiH ne funkcionisu, i Dodik jeste JEDAN od krivaca, ali nije jedini. Je l' to neko misli da samo Dodiku ne odgovara funkcionalna drzava BiH? To je vrlo naivno razmisljanje. Otprilike isto kao kad u braku nesto funkcionise, i obje strane traze od one druge da se promijeni, brak se raspada, a dok se mama i tata svadjaju i tuku, djeca se neprimijetno navuku na heroin i na kraju sve ode u PM.

Haj' da se pomirimo s tim da smo ogledalo tipicnog koletkivnog egocentrizma i mazohizma, pa sta nam Bog da. Nek bar bude posteno, kad ne moze drugacije. Ja odoh razastrijeti svoju pitu po hastalu i koga briga za EU, sta ce to nama! Samo nek ima pite.
User avatar
lord-executioner
Posts: 463
Joined: 29/09/2008 22:40

#62 Re: BiH nece nikada uci u EU

Post by lord-executioner »

Zuko je govorio da svaka drzava ima svoj vlastiti pakleni iliti džehenemski kotao. Tu se u vrelu ulju prže naše grešne guzice, a đavo, tojest šejtan glavom i rogovima, šeta okolokole i pazi da neki od nas grešnika ne iziđe napolje u nastojanju da izbjegne svoj usud.

Jednoga dana, dođe sam Bog u inspekciju, da vidi da li rogonja radi svoj posao i uvjeri se da ljudi pate kako im je on odredio.

Ide tako paklenjak i bocka one što hoće izići iz vrela ulja, leti sad tamo, sad 'vamo, bocka one što izvire preko kotla… Jedino u bh. kotao nit' pogleda, nit' zaviruje. Priđe mu Bog, kucne ga po rutavom ramenu i upita.

- Recider mi, nesoju i nesrećo, što ti ne obilaziš ovi kot'o s Bosnom i Hercegovinom? - Mog'o bi ti neki izić' iz kotla i zbrisat.
- Ma jok. Ne treba nji' obilazit. - reče mu rogonja. - Ha neki šćedne izić', drugi ga povuku dole.
Tesko cemo uci u EU jer su narodi BiH bolesni od mrznje, sve cine mrzeci jedni druge stoljecima starom "bratskom" mrznjom, ta mrznja svoje otjelovljenje nalazi u religijama i nacionalnim interesima, pa konzekventno nalazimo trajan odnos sljedecih dominantnih licnosti: politicare koji su se oslobodili mrznje i svoj licni i ekonomski napredak grade na medjusobnoj saradnji, i narod, koje ti isti politicari efektno zavaravaju religijskim i nacionalnim retorikama, podjarujuci i odrzavajuci mrznju kroz sliku kako je za stagnaciju i nazadovanje uvijek kriva "druga strana", poznata jos i kao "oni tamo". Iz koje god perspektive se gledalo, FBiH, RS, Bosne, Hercegovine, Mostara, Sarajeva, Banja Luke, slika je takva - krug je zatvoren. Svi ostali politicki, diplomatski, ekonomski i drugi razlozi su samo nuspojave jedne, nazalost, cini se, vjecne bolesti. A ta vjecnost zastrasuje, jer je BiH popriste golemog trijumfa mrznje, koja je postigla balans sa samom sobom, dovodeci se u savrsenu poziciju opstanka, pri cemu joj na ruku idu okolnosti nemoguceg raspada, zauzdane mogucnosti sukoba, i nepromjenjivog mentaliteta.
I znam da ce se mozda naci mnogi koji ce reci "nisu svi takvi, ne razmisljaju svi tako, ima i ostalih..", ali treba stoicki podnijeti da alternativna misao u BiH nema gotovo nikakvu prodju, pa cak ni kod mladih generacija koje bi trebale biti nosioci alternative. Pesimizam prestaje u svjetlu ovakve drzave, ili bolje, ovakvih ljudi, biti negativno poimanje okolnosti, i postaje naprosto prizor stvarnosti koja kao takva opstaje vrlo, vrlo, vrlo dugo.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#63 Re: BiH nece nikada uci u EU

Post by dallton »

pa dosta je da sebe postavite u ovu poziciju:
npr. bosna se siri (iz bilo kakvog razloga), a recimo kosovo podijeljeno na 2 dijela koji ostaju u sastavu kosova, ljudi se medjusobno ne podnose, potrebna stalna paznja, s druge strane npr. albanija se stalno mijesa i naplacuje neke svoje racune, itd...pa sad skontajte da bi bilo ko od vas pristao da se takvo kosovo pridruzi bosni (citaj EU)...ne vidim zasto
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#64 Re: BiH nece nikada uci u EU

Post by Zox »

Abacija wrote:
:thumbup:

Nadam se da si ove tacke poredao i po vaznosti, jer ako si to uradio onda se poklapaju sa mojom ideologijom 'prvo pravda pa onda ekonomija'.
Znaci, dok ne bude pravde, treba svi da pomremo od gladi?
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#65 Re: BiH nece nikada uci u EU

Post by KENJAC »

Vise bih volio da se sjedinimo u Jugoslaviju nego da udjemo u EU! Sanse su iste!
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#66 Re: BiH nece nikada uci u EU

Post by pustopoljina »

sanse su jos manje za yu,nego za eu.ti mora da nisi bio u ratnoj zoni?
edit: i ako jesi...sanse su daleko manje od ionako malenih sansi da udjemo u eu.
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#67 Re: BiH nece nikada uci u EU

Post by osa »

cogni wrote:
madner wrote: Pa zasto onda napadas osu, kad istim putem gradi svoju argument? :D
On nikakav argument nije iznio, vec je samo licitovao da ce BiH uci u EU negdje od 2013-2015, onako odoka. Da bismo nastavili diskutovati o tome trebali bismo prvo sacekati godinu 2015, sto je slozices se prilicno daleko. A i tada bismo samo mogli reci, bi si u pravu, nisi bio u pravu.

A ja sam samo rekao nesto sto sam primjetio, a sto i drugi mogu da primjete jer je realno prisutno sada, a ne nesto sto ce mozda biti, ko zna kad.
a da bismo nastavili diskutirati o tome da bih nikada neće ući u eu, do kad bi morali čekati, do nikada.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#68 Re: BiH nece nikada uci u EU

Post by dallton »

ako se ispune dvije pretpostavke, onda cemo uci u EU...prva pretpostavka je da tamo negdje 2016-2019 (po medjunarodnom, a ne hidzretskom kalendaru :D ) EU jos postoji, druga pretpostavka je da se pitanje balkanskih odnosa rijesilo ....za ovo drugo sigurno znamo da se uskoro nece desiti (problem broj jedan srbija - kosovo, problem broj dva stanje u BiH, problem broj tri makedonija) , a prvu pretpostavku niko ne moze garantovati...medjutim ostaje pitanje, sta cemo mi uopste EU ,radi cega? inace, slazem se da prvo treba razmisljati o ekonomiji a onda sve ostalo, jer sam sad vise nego ikad prije pristalica marksove teorije (kao u sjecas li se doli bel) "prvo baza onda nadgradnja" i one druge recenice iz istog filma "ideologija je za sirotinju"....ali posto je balkan pun sirotinje, nije ni cudo da ima previse ideologije
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24267
Joined: 26/08/2007 17:10

#69 Re: BiH nece nikada uci u EU

Post by Charuga »

Kad Turska bude primljena u clanstvo EU mi cemo, nekih, cca 10 godina (a mozda i duze) iza njih ... A kad ce Turska uci ... 8-). Racunajuci da su njihovi politicari barem 10 puta sposobniji od nasih i vise vole svoju zemlju nego nasi svoju i 10 godina je malo ... Doduse Mile voli Srbiju i RS a nem rzi BiH ... :-D :-D :-D
I koji cemo k...c tamo, samo neka nam ukinu vize i nama dobro ... :D
User avatar
cogni
Posts: 1479
Joined: 01/09/2007 12:17

#70 Re: BiH nece nikada uci u EU

Post by cogni »

osa wrote: a da bismo nastavili diskutirati o tome da bih nikada neće ući u eu, do kad bi morali čekati, do nikada.
Nisi razumio, problem je sto nije diskusija kada samo kazemo uci ce, nece uci i na tome se zaustavimo. Nije problem sto si rekao da oce uci, vec sto nisi diskutovao nista. Tako nesto je odgovor na pitanje koje je tipicno za ankete, gdje nas zanimaju predvidjanja bez ikakvih obrazlozenja.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#71 Re: BiH nece nikada uci u EU

Post by dallton »

Plavih_11 wrote:Kad Turska bude primljena u clanstvo EU mi cemo, nekih, cca 10 godina (a mozda i duze) iza njih ... A kad ce Turska uci ... 8-). Racunajuci da su njihovi politicari barem 10 puta sposobniji od nasih i vise vole svoju zemlju nego nasi svoju i 10 godina je malo ... Doduse Mile voli Srbiju i RS a nem rzi BiH ... :-D :-D :-D
I koji cemo k...c tamo, samo neka nam ukinu vize i nama dobro ... :D
znaci bar da federacija sklopi konfederativni sporazum sa turskom prije cemo u EU nego ovako :D
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#72 Re: BiH nece nikada uci u EU

Post by pici »

chuchumbamayumbe wrote:Dok dodje vakat da mi budemo spremni za ulazak u EU, dotle ce EU da se raspadne.

:thumbup: ....surova istina :mrgreen:
Para
Posts: 146
Joined: 18/01/2009 22:01
Location: pajboca

#73 Re: BiH nece nikada uci u EU

Post by Para »

EU nam ne treba ta umjetna tvorevina ce se ubrzo raspasti!
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#74 Re: BiH nece nikada uci u EU

Post by osa »

cogni wrote:
osa wrote: a da bismo nastavili diskutirati o tome da bih nikada neće ući u eu, do kad bi morali čekati, do nikada.
Nisi razumio, problem je sto nije diskusija kada samo kazemo uci ce, nece uci i na tome se zaustavimo. Nije problem sto si rekao da oce uci, vec sto nisi diskutovao nista. Tako nesto je odgovor na pitanje koje je tipicno za ankete, gdje nas zanimaju predvidjanja bez ikakvih obrazlozenja.
sve ti rekoh, onog trena kad se dogovori unutarnji ustroj bih kreće prema eu, to će biti u doglednih cca 2 godine, ostalo vrijeme za ispunjavanje drugih kriterija.
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#75 Re: BiH nece nikada uci u EU

Post by Abacija »

dallton wrote:ako se ispune dvije pretpostavke, onda cemo uci u EU...prva pretpostavka je da tamo negdje 2016-2019 (po medjunarodnom, a ne hidzretskom kalendaru :D ) EU jos postoji, druga pretpostavka je da se pitanje balkanskih odnosa rijesilo ....za ovo drugo sigurno znamo da se uskoro nece desiti (problem broj jedan srbija - kosovo, problem broj dva stanje u BiH, problem broj tri makedonija) , a prvu pretpostavku niko ne moze garantovati...medjutim ostaje pitanje, sta cemo mi uopste EU ,radi cega? inace, slazem se da prvo treba razmisljati o ekonomiji a onda sve ostalo, jer sam sad vise nego ikad prije pristalica marksove teorije (kao u sjecas li se doli bel) "prvo baza onda nadgradnja" i one druge recenice iz istog filma "ideologija je za sirotinju"....ali posto je balkan pun sirotinje, nije ni cudo da ima previse ideologije
hidzretskom kalendaru! Image Suze su mi potekle od smijeha. :thumbup:
Post Reply