BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
__Phoenix__
Posts: 2684
Joined: 25/10/2013 20:44

#726 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by __Phoenix__ »

Velkoski wrote:Zato recimo Buza stagnira već najmanje dvije godine, a i ovi će čim doguraju do seniora.

Jako je zanimljivo da mi izgubimo pun kurac igrača u tranziciji između juniorske i seniorske košarke, a to nije ni do mene ni do behaefa.

Treće četvrtine gubimo jer ne želim ni da zamislim šta se to dešava u svlačionici na poluvremenu. :D
To se dešava u svakoj reprezentaciji, Srbija i Hrvatska imaju medalje u svakoj kategoriji svake godine pa tek 20% tih mladića bude faktor u seniorskoj konkurenciji.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#727 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

BHF_Manijak wrote:Vrati se na drugi post, pa onda pisi komentar...
Kazem da Trbic ima pozitivnih strana, kroz njegove ruke su prosla mnoga kvalitetna djeca u kosarci, ali nije savrsen trener. Da jeste, radio bi u Lakersima, San Antonio ili gdje vec...
Medjutim, jebe ga sto mu medju "lose karakteristike" spada jedna bas bitna osobina, a to je da mentalno ne moze podici ekipu i pripremiti.
Naveo sam i primjer Sparsa i na desetine utakmica, koje je ekipa upravo ovako kao veceras gubila. Dakle povedu 20 razlike i na kraju zijan.
A pazi, u Sparsima je imao i drugacije i starije igrace, pa im ne mozes reci da su djeca. :wink:
Savrsen trener kosta par miliona......

Okosnicu svih Trbicevih ekipa cine i cinila su djeca....tu i tamo zaluta po neki stariji igrac koji ima vise epizodnu nego glavnu ulogu. O mentalitetu igraca se moze pricati kad ti je prosjek godine 24-25 i kad radis sa izgradjenim ljudima a ovdje je rijec bas o djecacima. Imao sam tu cast da pratim razvojni put Bosne ne bas od samog pocetka ali vise nego solidno vremensko razdoblje i kad vidis Mirzu, Rasu, Varajica, Djogica na pocetku karijere i 5 godina poslije ne vjerujes da su to isti igraci.....naravno potrefilo se da zaista imaju neprevazidjenog autoriteta Bosu Tanjevica. Nek Spars zadrzi jednu generaciju 4-5 godina kao sto je Bosna sa ciljom odlaska u Euroligu vidjet ces da se ovakve stvari nece desavati kao pravilo. Medjutim Sparsi svake godine ostanu bez nekog od oslonaca i evo sad Atica ce neko pokupiti sigurno a vjerujem i Gegica i ode okosnica na koju se racunalo. Ajde ti svake godine od novih igraca stvaraj mentalnu tvrdjavu...oces ali u pnajevima.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#728 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

north wrote:@hrasno, ako je do neiskustva, onda po prirodi toga ni jučer nismo trebali dobiti, jer su španci daleko iskusniji i oni znaju šta je medalja i kako se do iste dolazi...jasno je da je večeras bio puno veći ulog nego jučer, večeras se igralo za finale, i večeras se izgubilo radi "straha" od finala, a finale je vrh vrhova... tu dolazimo do toga da su noge i ruke bile vezane kako se utakmica bližila kraju, da smo se "prepali" da ćemo zaigrati u finalu, a ne da se isključivo palo zbog neiskustva, iako stoji da ekipa nije iskusna poput ostalih i da jednim dijelom ima i do toga....biće ipak da je ovo većim dijelom bilo do glave ;-) , jednostavno takav utisak se stiče :oops:
Sve utakmice do vecerasnje je dobijao Atic i to je odgovor na sva pitanja!!!
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25781
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#729 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by BHF_Manijak »

Pratim rad Sparsa 3-4 godine, dakle kada su ovi klinci jos prvi put zaigrali Euroligu i napravili senzaciju (generacija Buza, Vravac, Glogovac...), pa tako i Trbicev rad.
Ono sto je karakteristicno da on nikad, bas nikad, nema odgovor na to kad mu se ekipi pocne topiti prednost od 15-20 koseva razlike. Sto je frapantno, rijetko u tom periodu i time-out zove! :shock:

Kazem, ima on dobrih strana, znaci pronaci zicu djeci, ali u taktickom vodjenju ekipu, da zna dozirati minutazu, da ima osjecaj kad prekinuti seriju protivnika - to jok.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72779
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#730 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Velkoski »

Ma ja ba, svi ostali statirali, a on sam igrao. Daj ba, košarka je timski sport, ne vidim razlog da se piša po ostalim igračima. Okej bi bilo reći da carryja (možda ima i neki bosanski izraz) ostale, ali reći da igra sam... Kaman.

Pa recimo Durmo je odigrao strašnu clutch partiju prošlu utakmicu, da njega nije bilo ne bi bilo ni ovoga.
__Phoenix__
Posts: 2684
Joined: 25/10/2013 20:44

#731 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by __Phoenix__ »

Vidiš da nije mentalna priprema ekipe...

To ti je ona vrsta trenera koja uradi kompletnu pripremu analizu protivnika, sve sredi do detalja i ispuca se napočetku. Za neke korekcije tokom utakmice nema dovoljno talenta, u svakoj zemlji bi bio odličan pomoćni trener.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25781
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#732 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by BHF_Manijak »

__Phoenix__ wrote:Vidiš da nije mentalna priprema ekipe...

To ti je ona vrsta trenera koja uradi kompletnu pripremu analizu protivnika, sve sredi do detalja i ispuca se napočetku. Za neke korekcije tokom utakmice nema dovoljno talenta, u svakoj zemlji bi bio odličan pomoćni trener.
:thumbup: :wink:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#733 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by It_is_a_Leclerc »

Osnovna stvar je da su Turci bili bolji u svakom smislu od nas.
Pogledajte statistiku.
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#734 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by red evil »

Imamo ove talentovane djece koliko hoćeš :D Atić, Musa, Čampara, Sikiraš, Buza, Sulejmanović, Karahodžić, Nedim Đedović sve su ovo još uvijek djeca a odgroman potencijal imaju, dobro neki više neki manje ali obečavaju mnogo. Plus Nurkić koji je generacija sa ovim a već je uspio, uz starije kolege Nihada Đedovića, Teletovića, Kikanovića itd možemo imati vrlo jaku A selekciju. :bih:
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#735 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Velkoski wrote:Ma ja ba, svi ostali statirali, a on sam igrao. Daj ba, košarka je timski sport, ne vidim razlog da se piša po ostalim igračima. Okej bi bilo reći da carryja (možda ima i neki bosanski izraz) ostale, ali reći da igra sam... Kaman.

Pa recimo Durmo je odigrao strašnu clutch partiju prošlu utakmicu, da njega nije bilo ne bi bilo ni ovoga.
Uzmes statistiku i sve ti se samo kaze. Utakmice u kojima je Atic igrao oko 20 ili preko 20 poena smo dobijali i u svakoj utakmici je imao po par minuta odmora. U ovoj je igrao 40 minuta!!!!! To je opste poznata stvar u kosarci gdje se igra bazira na kvalitetima jednog vrhunskog igraca. Kad on razvaljuje i tim razvaljuje kad on podbaci utakmice se gube. Upravo je Atic kao najbolji igrac prodao zadnju loptu naravno radi umora i dekoncretacije + ogromna zelja za pobjedom+godine i neiskustvo......naravno ne branim ja Trbica zato sto ga sad nesto kao volim ili mi je prijatelj nego jednostavno sto je i sa Sparsom i sa ovom ekipom napravio pravi BUM. Vjerovatno je @BHF Manijak u pravu da mu fali to nesto malo ali rijetki su treneri kojima ne fali. Ako i nista ne osvojimo ovo je upjeh kao da si iznenada na BINGU ili LOTU dobio Jack Pot a medalja.......to je nesto sto smo svi skupa mogli samo sanjati.
I jos jednu stvar da razjasnimo o jucerasnjoj utakmici a to je da Turcima slabo sta da je ulazilo u prvom poluvremenu a nama je skoro sve zato je i bilo neobjektivnih 16 razlike. U drugom se prica okrenula i sto je najgore Turke su krenule trice ko blesave i sve do kraja je bila kocka. Mozda bi zaista odlicni Gegic mogao ponekad da malo smanji dozivljaje ako vec preuzima igru lidera ali dobro zelja za dokazivanjem je nesto sasvim normalno i sasvim OK.
Kad se samo sjetim onog medjeda Mensura Bajramovica i vidim Trbica ma Trbic je za njega Phil Jackson!!!!
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#736 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by irac300 »

Ja ne znam ima li ijedna zemlja na svijetu, koja može napraviti ovakav rezultat uz ovoliko zanemarivanje sporta u matičnoj državi? Mi smo fenomen, ne smijem ni zamisliti kakva bi sportska nacija bili da se ulaže u sport.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#737 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by It_is_a_Leclerc »

red evil wrote:Imamo ove talentovane djece koliko hoćeš :D Atić, Musa, Čampara, Sikiraš, Buza, Sulejmanović, Karahodžić, Nedim Đedović sve su ovo još uvijek djeca a odgroman potencijal imaju, dobro neki više neki manje ali obečavaju mnogo. Plus Nurkić koji je generacija sa ovim a već je uspio, uz starije kolege Nihada Đedovića, Teletovića, Kikanovića itd možemo imati vrlo jaku A selekciju. :bih:
Samo da ne bude kao kod Crne Gore. Na papiru super ekipa, ali na svakom okupljanju glavnih zvijezda nema.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#739 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by It_is_a_Leclerc »

P-atetika.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25781
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#740 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by BHF_Manijak »

Drzava je qrac, to znamo i vidimo iz dana u dan, ali ti mimo pooci te iste, moras imati sponzore i traziti ih, ako vec vidis da se ne isplati moljakati Izetbegovice, Komsice, Kojovice, Zukice, Ustamujice, Radoncice i ostale... Mislim nece on traziti sponzore, nije mu to posao, ali valjda moze zaposliti koga u marketing sluzbu ili sta vec...
stalaktit
Posts: 513
Joined: 14/04/2012 17:52

#741 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by stalaktit »

Ne mogu tražiti nikoga, zapravo, nije u redu tražiti novac od države, u situaciji u kojoj ovaj mjesec recimo umirovljenici nisu dobili mirovine koje su zaradili. Sport je kvartarna djelatnost koja se financira ako je ostalo novaca, nije fer prema državljanima koji rade i radili su da imaju prioritet ispred zaposlenih i umirovljenika. Ispred školstva. Ispred zdravstva itd.

Možda vama kao sportskim entuzijastima djeluje kao da bi država trebala pomoći, ali upitajte sve ostale treba li financirati 5000 noćenja košarkaških reprezentativaca. Mislim da je odgovor očit.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23235
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#742 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Sanjarko »

stalaktit wrote:Ne mogu tražiti nikoga, zapravo, nije u redu tražiti novac od države, u situaciji u kojoj ovaj mjesec recimo umirovljenici nisu dobili mirovine koje su zaradili. Sport je kvartarna djelatnost koja se financira ako je ostalo novaca, nije fer prema državljanima koji rade i radili su da imaju prioritet ispred zaposlenih i umirovljenika. Ispred školstva. Ispred zdravstva itd.

Možda vama kao sportskim entuzijastima djeluje kao da bi država trebala pomoći, ali upitajte sve ostale treba li financirati 5000 noćenja košarkaških reprezentativaca. Mislim da je odgovor očit.
Pa po prioritetima.
Prvo Elite/Mocnici sebe namire,pa sirotinju a za zabavu sport i kulturu
sto ostane.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#743 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

irac300 wrote:Ja ne znam ima li ijedna zemlja na svijetu, koja može napraviti ovakav rezultat uz ovoliko zanemarivanje sporta u matičnoj državi? Mi smo fenomen, ne smijem ni zamisliti kakva bi sportska nacija bili da se ulaže u sport.
:thumbup:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23235
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#744 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Sanjarko »

Inace puna podrska omladincima.
Dao Bog pa postali zvijezde, dobri seniorski igraci.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#745 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Iker C »

Zadatak Mahmutovića je da nađe novac a ne da plače po konferencijama za novinare.
User avatar
velikibrnjo
Posts: 948
Joined: 26/05/2009 12:11

#746 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by velikibrnjo »

morel se kakav stream dobit :D
User avatar
law2
Posts: 628
Joined: 30/09/2008 01:00

#747 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by law2 »

Iker C wrote:Zadatak Mahmutovića je da nađe novac a ne da plače po konferencijama za novinare.
Upravo! :thumbup:

Ako ne može naći novac, neka javno kaže da nije sposoban za tu poziciju i neka ponudi nekome drugom šansu.
Svi mi znamo da je država u klincu, ali to nije izgovor za nerad!
User avatar
law2
Posts: 628
Joined: 30/09/2008 01:00

#748 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by law2 »

velikibrnjo wrote:morel se kakav stream dobit :D
Samo se registruj i uživaj http://www.competitions.livebasketball ... nt/1042725
Sociolog
Posts: 4339
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#749 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Sociolog »

ja sam se registrovao i gledao jucer utakmicu, evo sad ne moze :8 moze li kod ostalih stream?
Post Reply