BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#701 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by north »

Šteta fakat :( ....plus 16 na poluvremenu i ne možeš sačuvati :roll: ....psiha je to, mentalni sklop, razumijem, mladi, prvi put u ovakvoj prilici da igraju veliko finale, ali na ovakvim stvarima se mora raditi, jer smo se ovoga nagledali i u "A" selekcijama, košarke, rukometa...moraju se jednom prebroditi te dječije bolesti, a kad plus 16 prokockaš, onda nije to jer ne znaš, nego što nisi sazrio za ono naj najveće, imaš kočnicu u glavi, iako si bio blizu, jako blizu :( .....Kako god kapa dole momcima, velika stvar je polufinale, nadati se samo da je ovo dobra škola za ubuduće, i da se ovakve i slične stvari neće ponavljati.....Bravo, još jednom za ostvareno :thumbup:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25646
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#702 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by BHF_Manijak »

north wrote:Šteta fakat :( ....plus 16 na poluvremenu i ne možeš sačuvati :roll: ....psiha je to, mentalni sklop, razumijem, mladi, prvi put u ovakvoj prilici da igraju veliko finale, ali na ovakvim stvarima se mora raditi, jer smo se ovoga nagledali i u "A" selekcijama, košarke, rukometa...moraju se jednom prebroditi te dječije bolesti, a kad plus 16 prokockaš, onda nije to jer ne znaš, nego što nisi sazrio za ono naj najveće, imaš kočnicu u glavi, iako si bio blizu, jako blizu :( .....Kako god kapa dole momcima, velika stvar je polufinale, nadati se samo da je ovo dobra škola za ubuduće, i da se ovakve i slične stvari neće ponavljati.....Bravo, još jednom za ostvareno :thumbup:
I onda tu dolazimo do faktora Marko Trbic, za kojeg me Djakmic prozivao. :)

Incident moze biti jedna-dva-tri utakmice, ali u 15 od 20 utakmica, da bas njegove ekipe, nebitno da li Sparsi ili sad repka U18, prokockaju uvijek, ali bas uvijek po 15-20 poen prednosti, onda to vise nije incident, nego karinas trener, kojem su ocigledno ekipe mentalno bas kar'na!
I ponavljam, to se kod njega previse cesto desava, da bi bila slucajnost i to u dvije totalno razlicite ekipe! :roll: :-) :-)
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72585
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#703 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Velkoski »

Đakmić se u košarku razumije k'o ja u američki nogomet...
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#704 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by MOSALJOZE »

Ne udaraj mi na kapetana
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#705 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Muhamed Đakmić »

Čekajte, Trnka i Trbić su napravili ovu generaciju. Na stranu što je bila talentovana, ali imali smo mi generacija i generacija koje su bile talentovane.

Ne slažem se uvijek sa (ne)pedagoškim metodama Trbića i slažem se da postoje i bolji treneri, ali ne treba osporaviti ni ovo što je on napravio. Hoćete reći da je realno bilo da uđemo uopšte u polufinale?

Vidiš da MOSALJOZE zna Velkoski, poklopi se.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72585
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#706 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Velkoski »

Momak, kao neko ko u Skenderiji zna provesti 12 sati gledajući Trbića, ti ka'em da nemaš pojma. :mrgreen:
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#707 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Muhamed Đakmić »

Velkoski wrote:Momak, kao neko ko u Skenderiji zna provesti 12 sati gledajući Trbića i Trbićeve, ti ka'em da nemaš pojma. :mrgreen:
Kao da ja nisam provodio istih tih 12 sati :-)

Opet pitam, jel to hoćete reći da smo ušli u polufinale uprkos Trbiću? Napominjem da igrači sigurno nisu igrali kako se sami dogovore :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25646
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#708 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by BHF_Manijak »

Ne sporim ja da on ima odredjene trenerske kvalitete, da zna s djecom, ali ima taj veliki manjak u mentalnoj spremi ekipe. Taj segment nije zanemariv i mogao bi mu biti presudan da napravi bolju karijeru. Na stranu tvoje takticke sposobnosti, da talente skontas itd.., ali ako su ti ekipe totalno mentalno nestabilne, onda ti u trenerskom poslu slabo hajra mozes imati.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72585
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#709 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Velkoski »

Nisi :mrgreen:

BHF razumije košarku.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#710 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Lakat Jebić »

Velkoski wrote:Nisi :mrgreen:

BHF razumije košarku.
bhf na aparatima :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72585
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#711 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Velkoski »

Ne bi on to. :mrgreen:
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#712 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Lakat Jebić »

aparati nikad, eventualno ponekad wwin :D a na aparate nekad isao, al samo kao pratnja, radi one dzabne pizze :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25646
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#713 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by BHF_Manijak »

BHF je pratio ovu celjad, kad ste vi ustajali radi Currya, LeBrona, Howarda, Hardena i ostalih tamnoputih asEve! 8-) :mrgreen: :skoljka:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72585
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#714 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Velkoski »

Curryja*

Navedeš sve te, a Kobija nigdje :-? :shock: :roll:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25646
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#715 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by BHF_Manijak »

Doduse... Idola tvoje mladosti! :mrgreen:
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#716 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Lakat Jebić »

Velkoski wrote:Curryja*

Navedeš sve te, a Kobija nigdje :-? :shock: :roll:
dok se radi kobija ustajalo, nije pratio ovu nejac, zato ga nije naveo :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72585
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#717 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Velkoski »

I čuj ustajali, misliš nismo ni spavali :lol:

Ma ne prati on ovu nejač ni sada, nema kamera :lol:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25646
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#718 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by BHF_Manijak »

Jebi se ba, jarane! :mrgreen: :mrgreen:

Dok je bilo hajra pratiti (€€€), pratilo se... 8-) :mrgreen:
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#719 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Mustang1 »

nema me tamo wrote:
Mustang1 wrote:
nema me tamo wrote:Nego recite mi ima li jos neko od vas naše dvoznak na cvaju? :D :D :D
Ja sam htio ali rekoh necu da upropastim gledanje pa sam preskocio :D

:o :D

Sace to Bayern vratit. :D
Odmori malo par dana :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#720 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

BHF_Manijak wrote:
north wrote:Šteta fakat :( ....plus 16 na poluvremenu i ne možeš sačuvati :roll: ....psiha je to, mentalni sklop, razumijem, mladi, prvi put u ovakvoj prilici da igraju veliko finale, ali na ovakvim stvarima se mora raditi, jer smo se ovoga nagledali i u "A" selekcijama, košarke, rukometa...moraju se jednom prebroditi te dječije bolesti, a kad plus 16 prokockaš, onda nije to jer ne znaš, nego što nisi sazrio za ono naj najveće, imaš kočnicu u glavi, iako si bio blizu, jako blizu :( .....Kako god kapa dole momcima, velika stvar je polufinale, nadati se samo da je ovo dobra škola za ubuduće, i da se ovakve i slične stvari neće ponavljati.....Bravo, još jednom za ostvareno :thumbup:
I onda tu dolazimo do faktora Marko Trbic, za kojeg me Djakmic prozivao. :)

Incident moze biti jedna-dva-tri utakmice, ali u 15 od 20 utakmica, da bas njegove ekipe, nebitno da li Sparsi ili sad repka U18, prokockaju uvijek, ali bas uvijek po 15-20 poen prednosti, onda to vise nije incident, nego karinas trener, kojem su ocigledno ekipe mentalno bas kar'na!
I ponavljam, to se kod njega previse cesto desava, da bi bila slucajnost i to u dvije totalno razlicite ekipe! :roll: :-) :-)
Nije Trbic bacao na kraju lopte u bunar nego igraci. Nosioci igre u svim selekcijama i vec dugo godina najbolji mladi igraci u BiH dolaze napravljeni rukom Trbica svidjelo se to nekome ili ne. Mentaliteti igraca su razliciti i oni se grade kroz godine igranja i kroz vazne utakmice a ne kroz utakmice u nasem nenadjebivom prvenstvu. Ovdje nije problem mentalni nego problem neiskustva, problem euforije djecaka koje puca adrenalin i najveci problem je sto je u svim utakmicama alfa i omega svega bio Atic. Reprezentacija ne smije imati samo jednog pouzdanog igraca ili igraca koji jednostavno mora rjesavati svaku utakmicu. Turci su veceras imali dva i to je prevagnulo. I mi veceras niti smo nadigrani, niti smo porazeni samo smo izgubili spletom okolnosti sto je u odnosu na proslu utakmicu protiv zaista dobre Turske ogroman pomak.
E sad da ti kazem i par rijeci o tome kako se pravi i kali trener jer sam sve to prosao bas u ovom sportu. Za pocetak trener upravo pocinje da radi sa najmladjim kategorijama pa polako ide ka vecim i jacim. Kada treba da dodje do toga da mu je zadnja stepenica prvi tim tada najmanje jednu godinu treba da radi sa nekim mackom koji je apsolvirao zanat. Trbic niti bilo koji nas trener nema tu mogucnost a cisto sumnjam da nasi klubovi imaju takvu infrastrukturu u kojoj je obavezan psiholog sto Turska i ostale sve reprezentacije 100% imaju. Ovo sto je Trbic napravio sa ovom ekipom je cudo i kako taj Trbic izbacuje ovako dobre igrace je jos vece cudo da mu ni jedan novinar ama bas ni jedan ne moze popovati o ovom sportu sto naravno ne znaci da mu je dodatna edukacija suvisna. On radi sa mladim igracima i ti Sparsi sa kojima mu se desavaju slicne stvari su nista manje djeca od ove danas na koju smo ponosni.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25646
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#721 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by BHF_Manijak »

Vrati se na drugi post, pa onda pisi komentar...
Kazem da Trbic ima pozitivnih strana, kroz njegove ruke su prosla mnoga kvalitetna djeca u kosarci, ali nije savrsen trener. Da jeste, radio bi u Lakersima, San Antonio ili gdje vec...
Medjutim, jebe ga sto mu medju "lose karakteristike" spada jedna bas bitna osobina, a to je da mentalno ne moze podici ekipu i pripremiti.
Naveo sam i primjer Sparsa i na desetine utakmica, koje je ekipa upravo ovako kao veceras gubila. Dakle povedu 20 razlike i na kraju zijan.
A pazi, u Sparsima je imao i drugacije i starije igrace, pa im ne mozes reci da su djeca. :wink:
__Phoenix__
Posts: 2668
Joined: 25/10/2013 20:44

#722 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by __Phoenix__ »

Nije to mentalno već ne zna privesti utakmicu sa taktičke strane, bitno je znati tempo utakmice, naši se momci isprazne već u poluvremenu...

Vrhunac Trbićevog "brejka" je pravljenje smiješne tehničke kad ekipa pada, pravi trener smiri tempo, napravi izmjene, ohladi glave.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72585
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#723 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Velkoski »

Zato recimo Buza stagnira već najmanje dvije godine, a i ovi će čim doguraju do seniora.

Jako je zanimljivo da mi izgubimo pun kurac igrača u tranziciji između juniorske i seniorske košarke, a to nije ni do mene ni do behaefa.

Treće četvrtine gubimo jer ne želim ni da zamislim šta se to dešava u svlačionici na poluvremenu. :D
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#724 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by north »

@hrasno, ako je do neiskustva, onda po prirodi toga ni jučer nismo trebali dobiti, jer su španci daleko iskusniji i oni znaju šta je medalja i kako se do iste dolazi...jasno je da je večeras bio puno veći ulog nego jučer, večeras se igralo za finale, i večeras se izgubilo radi "straha" od finala, a finale je vrh vrhova... tu dolazimo do toga da su noge i ruke bile vezane kako se utakmica bližila kraju, da smo se "prepali" da ćemo zaigrati u finalu, a ne da se isključivo palo zbog neiskustva, iako stoji da ekipa nije iskusna poput ostalih i da jednim dijelom ima i do toga....biće ipak da je ovo većim dijelom bilo do glave ;-) , jednostavno takav utisak se stiče :oops:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72585
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#725 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Velkoski »

Baj d vej, o kakvom iskustvu pričamo uopšte? Juniori su. :D

Dosta ovih juniora je igralo i Euroligu, tako da im ovo nisu prve velike utakmice, ako se misli na to... :D
Last edited by Velkoski on 02/08/2015 00:40, edited 1 time in total.
Post Reply