BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#5576 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by bingov buraz »

Igraju dječaci za 10 :thumbup:
User avatar
hrasno38
Posts: 31269
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5577 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

bingov buraz wrote:Igraju dječaci za 10 :thumbup:
Ova generacija je fenomenalna steta sto nije igrala diviziku A. Decko sa brojem 3 je danas postigao 26 poena sa procentom od 61.5% a inace je u svakoj utakmici bio oko 20 poena. Dolazi iz USA i ima strasnu ruku. Gataric je takav smeker i bek sa svojih 16 godina da ga je zaista uzivanje gledati. Za razliku od one sampionske generacije ovab nema Musu ali ima punovise u rosteru jednakih i vrlo kvalitetnih igraca. Pa svaku utakmicu su dobili 20 i vise razlike. Pa sve i da je divizja B fakat je puno. Dakle opet smo divizija A, imamo finale i extra generaciju . Pod obavezno ostaviti Prasovica da isprati ovu generaciju do U20. :bih: :bih: :bih:
Bazinga1234
Posts: 7571
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#5578 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Bazinga1234 »

:bih:
Ovaj Gataric mi je zanimljiv.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#5579 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Diwan »

Čekaju se Musa i Juka da pošalju poruke podrške momcima preko društvenih mreža :lol: :lol: :mrgreen:
User avatar
veella
Posts: 5108
Joined: 13/05/2011 10:19

#5580 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by veella »

Moze li se gdje pogledati veceras finale?
User avatar
veella
Posts: 5108
Joined: 13/05/2011 10:19

#5581 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by veella »

Cestitke deckima :thumbup:
Sut za slobodno bacanje i odbrana su bili kljucni razlog za poraz....
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40175
Joined: 29/06/2011 23:39

#5582 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by dječak sa šibicama »

Plasman u A diviziju je najvazniji za sljedecu generaciju :thumbup:
User avatar
hrasno38
Posts: 31269
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5583 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

veella wrote:Cestitke deckima :thumbup:
Sut za slobodno bacanje i odbrana su bili kljucni razlog za poraz....
Sut za slobodna bacanja je bio u nekom ajde da kazem standardu i on je tu negdje bio stalno oko 60% medjutim veceras je zakazala nasa trica 17.5% koja nam je citavo prvenstvo bila vrlo ubitacno oruzje pogotovo u rukama maloh Halilovica. Zato je Rusima isla ko mahnita u prvom poluvremenu. Bez obzira ovi djecaci su i u ovoj utakmici pokazali ozbiljnost i sa -22 skoro do kraja tu razliku eliminisali strasnom igrom pod kosem sa izvanrednim akcijama. Samo sto im je na kraju popustila koncentracija. Ovoj ekipi samo treba jos jedan pravi centar i ako sljedeca generacija uspije da vrati U18 u A diviziju ovi ce momci igrati najozbiljniju ulogu u osvajanju medalja. I naravno treba ih ispratiti i do U20 sa ovim istim trenerom Prasovicem koji jako dobro prati igru. Sljedecu godinu treba probati sastaviti kakvu U20 reprezntaciju a mislim da imamo dosta jakih igraca za tu reprezentaciju. Pa to je na kraju krajeva ekipa koja je bila kadetski prvak Evrope. Naravno necemo imati Musu i vjerovatno jos neke ali se moze sastaviti solidna ekipa. Sljedecu generaciju U16 odmah dati Pandzi i nek ih vozi do U20. Samo kontinuitetom u mladjim selekcijama i ne mijenjanjem trenera mozemo napraviti fabriku dobrih igraca....i tako u svakom sportu.
User avatar
hrasno38
Posts: 31269
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5584 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Danas u mjestu Oradea (Rumunija) pocinje juniorsko Evropsko prvenstvo B divizije u kosarci na kojemo nastupa i nasa selekcija. Danas u 13 sati igramo prvu utakmicu protiv Islanda a nalazi mo se u grupi jos sa Izraelom, Ceskom, Luksemburgom i Norveskom. Sastav ekipe koji je izabrao selektor Aleksandar Cikic sa svojim pomocnikom Vladimirom Radovanovicem je:

Kosta Kondić, Haris Dedajić, Nino Herenda, David Maran, Harun Huseinspahić, Denis Halilčević, Deni Radak, Vladan Arnaut, Stefan Simanić, Timur Krupalija, Đorđe Topolović i Amar Mehić.

Web stranica takmicenja:

https://www.fiba.basketball/europe/u18b/2019

Linka za gledanje prve utakmice preko YT je:



SRETNO MOMCI :bih: :bih: :bih:
User avatar
hrasno38
Posts: 31269
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5585 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Pobjeda u prvoj utakmici protiv Islanda 84:57. U ovoj grupi pravi protivnici bi trebali da budu samo Izrael i Ceska. Djordje Topolovic sa 11 skokova i 20 poena, Kosta Kondic sa 18 poena, Deni Radak sa 9 skokova i 14 poena i Stefan Simanic sa 6 skokova i 10 poena su predvodili nase momke. Kosta Kondic je imao sut 85,7%, Djordje i Stefan 50% a Radak 62,5. Haris Dedajic je imao 6 skokova, 6 asistencija i 5 poena.
Na zalost Live strema ne radi ali se moze naci prenos na drugim mjestima kao sto je :

https://www.jokerlivestream.com/joker-b ... ing-1.html

Sutra u 20.45 protiv Norveske
User avatar
hrasno38
Posts: 31269
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5586 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Ako ne bude prenosa na YT posto imaju tehnickih problema bit ce prenosi ovdje kako kazu...

https://www.facebook.com/pg/FIBA/live_videos/
User avatar
hrasno38
Posts: 31269
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5587 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Danas pocinje U16 Evropsko prvenstvo za djevojke. BiH igra u B diviziji i sto je interesantno sve drzave bivse YU su u toj diviziji ukljucujuci i Kosovo. Prva utakmica je danas u 19.30 protiv Rumunije. Inace grupa nam je haos interesantna jer su tu jos pored Rumunije Srbija, Slovenija, Crna Gora i Island :D

User avatar
hrasno38
Posts: 31269
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5588 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Izvanredna vijest je da ce nase 4 muske i zenske selekcije ove godine ucestvovati na evropskim omladinskim prvenstvima. Doduse pali smo u B razrede ali nema veze vazno je da se opet krene i da se na mjesta selektora postave pravi ljudi.

https://basket.ba/obavljen-zrijeb-za-ev ... tacije-bih
User avatar
hrasno38
Posts: 31269
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5589 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Danas pocinje Evropsko prvenstvo A divizije za juniorke u Grckoj na kojem nastupa i nasa reprezentacija. Naravno u grupi pored nezibjezne Francuske tu su jos Njemacka i izrael. Kakva je reprezentacija zaista nemam pojma jer nase omladinske selekcije za razliku od mnogih drugih drzava se nisu okupljale vise od dvije godine ali mi je drago sto na klupi vidim bivsu kosarkasicu svih nasih reprezentativnih selekciju a danas uspjesnog kosarkaskog trenera Draganu Svitlicu. Nekako mislim da je najbolje rjesenje za zenske selekcije u omladinskim uzrastima da ih vode bivse kosarkasice koje se danas bave trenerskim poslom. Sretno nasim djevojkama :bih:

User avatar
hrasno38
Posts: 31269
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5590 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Evo upravo igraju nase juniorke protiv Njemacke i nevjerovatno je zaista koliko imamo odsustvo talenta u selekciji. Svala selekcija ima makar jednu dvije igracice koje odskacu a kod nas da te bog sacuva i sto je najgore onaj klog od trenera A reprezentacije se olako odrice Melise Brcaninovic i sestara Zubac pogotovo mladje sestre.

funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#5591 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by funeral blues »

@hrasno38 Sve sto znam o kosarci je sa basketa i sa tv i stvarno sam mislio da je do mene pa ne mogu da uocim nijednu kvalitetnu igracicu. Ne kontam sta se desava, pa se ex-yu reprezentacije pocele u kosaclrci muciti sa hokejaskim zemljama tipa Islanda, Finske i sl. Je li exyu skola prevazidjena ili se ne radi kao prije? Btw ima neka djevojcica Dzidzic iz Rame koju ganjamo i mi i Hrvatska, a citam da daje puno poena. Znas li nesto o njoj mozda?
User avatar
hrasno38
Posts: 31269
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5592 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

funeral blues wrote: 07/08/2022 22:13 @hrasno38 Sve sto znam o kosarci je sa basketa i sa tv i stvarno sam mislio da je do mene pa ne mogu da uocim nijednu kvalitetnu igracicu. Ne kontam sta se desava, pa se ex-yu reprezentacije pocele u kosaclrci muciti sa hokejaskim zemljama tipa Islanda, Finske i sl. Je li exyu skola prevazidjena ili se ne radi kao prije? Btw ima neka djevojcica Dzidzic iz Rame koju ganjamo i mi i Hrvatska, a citam da daje puno poena. Znas li nesto o njoj mozda?
Pazi ima u svemu tome i objektivnih okolnosti a one su da se nase mlade reprezentacije nisu okupljale od pocetka corone dok u vecini zemalja jesu i igrali su balone. Naravno to ne opravdava vise odvratno i jebeno pravilo izbora selektora po nacionalnom kljucu. Ovaj selektor kod muskih junira je zaista zajebo reprezentaciju da ne udje u A diviziju. Dragana Domuzin ne moze nista sa ovim sto raspolaze kod cura jer su stvarno prelose i nema ni jedna za koju bi se moglo reci da je neki talenat.
Koliko znam Maja Dzidic je pozvana u U14 hrvatsku reprezentaciju. Da nije BiH govana ne bi bilo skoro ni u jednom sportu. Zato treba uvesti sistem ako ces igrati za neku druguu drzavu gubis sva moguca prava u svojoj i vozdrica ocistis zemlju od izdajica.
Inace imamo jeo evropsko kadetsko u obe konkurencije i u obe igramo Diviziju B. Cisto da posjetim za vrijeme Mahmutovica vecina nasih selekcija je igrala A diviziju. Sve nase omladinske reprezentacije su prava misterija jer ih nije bilo kao sto sam rekao od 2019 godine tako da je vrlo tesko znati njihov kvalitet.
E da nasi kadeti bi mogli biti vrlo interesantni jer imaju u rosteru tri igraca po 203 cm i jednog 206. Tu je i sin nekadasnjeg reprezentativca i igraca Slobode Korlatovica. Prosjek visine nam je 197cm sto je za kadete masala jos kad prispije Jukin brat.....Mislim da ce se kadeti boriti za plasamn u A diviziju.
funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#5593 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by funeral blues »

hrasno38 wrote: 07/08/2022 23:00
funeral blues wrote: 07/08/2022 22:13 @hrasno38 Sve sto znam o kosarci je sa basketa i sa tv i stvarno sam mislio da je do mene pa ne mogu da uocim nijednu kvalitetnu igracicu. Ne kontam sta se desava, pa se ex-yu reprezentacije pocele u kosaclrci muciti sa hokejaskim zemljama tipa Islanda, Finske i sl. Je li exyu skola prevazidjena ili se ne radi kao prije? Btw ima neka djevojcica Dzidzic iz Rame koju ganjamo i mi i Hrvatska, a citam da daje puno poena. Znas li nesto o njoj mozda?
Pazi ima u svemu tome i objektivnih okolnosti a one su da se nase mlade reprezentacije nisu okupljale od pocetka corone dok u vecini zemalja jesu i igrali su balone. Naravno to ne opravdava vise odvratno i jebeno pravilo izbora selektora po nacionalnom kljucu. Ovaj selektor kod muskih junira je zaista zajebo reprezentaciju da ne udje u A diviziju. Dragana Domuzin ne moze nista sa ovim sto raspolaze kod cura jer su stvarno prelose i nema ni jedna za koju bi se moglo reci da je neki talenat.
Koliko znam Maja Dzidic je pozvana u U14 hrvatsku reprezentaciju. Da nije BiH govana ne bi bilo skoro ni u jednom sportu. Zato treba uvesti sistem ako ces igrati za neku druguu drzavu gubis sva moguca prava u svojoj i vozdrica ocistis zemlju od izdajica.
Inace imamo jeo evropsko kadetsko u obe konkurencije i u obe igramo Diviziju B. Cisto da posjetim za vrijeme Mahmutovica vecina nasih selekcija je igrala A diviziju. Sve nase omladinske reprezentacije su prava misterija jer ih nije bilo kao sto sam rekao od 2019 godine tako da je vrlo tesko znati njihov kvalitet.
E da nasi kadeti bi mogli biti vrlo interesantni jer imaju u rosteru tri igraca po 203 cm i jednog 206. Tu je i sin nekadasnjeg reprezentativca i igraca Slobode Korlatovica. Prosjek visine nam je 197cm sto je za kadete masala jos kad prispije Jukin brat.....Mislim da ce se kadeti boriti za plasamn u A diviziju.
Prenijelo te sa Svitlice na Domuzin :)
A za ovu Dzidzic si u pravu, sad citam svjezu vijest. Nedavno ih je i Raza skupljala u Mostaru, pa sam konto da ce je privoliti. Al jbg, realno ni hrvastka zenska kosarka ne nudi nista vise nego BiH, ali se vjerovatno roditelji se nadaju kakvoj stipendiji u Zagrebu i slicno. A mozda je i do Komsica 😁
User avatar
hrasno38
Posts: 31269
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5594 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

funeral blues wrote: 07/08/2022 23:26
hrasno38 wrote: 07/08/2022 23:00

Pazi ima u svemu tome i objektivnih okolnosti a one su da se nase mlade reprezentacije nisu okupljale od pocetka corone dok u vecini zemalja jesu i igrali su balone. Naravno to ne opravdava vise odvratno i jebeno pravilo izbora selektora po nacionalnom kljucu. Ovaj selektor kod muskih junira je zaista zajebo reprezentaciju da ne udje u A diviziju. Dragana Domuzin ne moze nista sa ovim sto raspolaze kod cura jer su stvarno prelose i nema ni jedna za koju bi se moglo reci da je neki talenat.
Koliko znam Maja Dzidic je pozvana u U14 hrvatsku reprezentaciju. Da nije BiH govana ne bi bilo skoro ni u jednom sportu. Zato treba uvesti sistem ako ces igrati za neku druguu drzavu gubis sva moguca prava u svojoj i vozdrica ocistis zemlju od izdajica.
Inace imamo jeo evropsko kadetsko u obe konkurencije i u obe igramo Diviziju B. Cisto da posjetim za vrijeme Mahmutovica vecina nasih selekcija je igrala A diviziju. Sve nase omladinske reprezentacije su prava misterija jer ih nije bilo kao sto sam rekao od 2019 godine tako da je vrlo tesko znati njihov kvalitet.
E da nasi kadeti bi mogli biti vrlo interesantni jer imaju u rosteru tri igraca po 203 cm i jednog 206. Tu je i sin nekadasnjeg reprezentativca i igraca Slobode Korlatovica. Prosjek visine nam je 197cm sto je za kadete masala jos kad prispije Jukin brat.....Mislim da ce se kadeti boriti za plasamn u A diviziju.
Prenijelo te sa Svitlice na Domuzin :)
A za ovu Dzidzic si u pravu, sad citam svjezu vijest. Nedavno ih je i Raza skupljala u Mostaru, pa sam konto da ce je privoliti. Al jbg, realno ni hrvastka zenska kosarka ne nudi nista vise nego BiH, ali se vjerovatno roditelji se nadaju kakvoj stipendiji u Zagrebu i slicno. A mozda je i do Komsica 😁
Ma ja Svitlica :D
funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#5595 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by funeral blues »

@hrasno38 Je li ti poznato kakvi su FIBAini propisi oko opredjeljenja za koju državu ćeš nastupati? Konkrento, ako neko nastupa za neke mlađe selekcije jedne države, nakon koje tačke nema tako lakog povratka? Gledaju li se samo seniorski nastupi ili i ovi mlađi? ili se gleda starost igrača?
User avatar
hrasno38
Posts: 31269
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5596 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

funeral blues wrote: 18/08/2022 22:31 @hrasno38 Je li ti poznato kakvi su FIBAini propisi oko opredjeljenja za koju državu ćeš nastupati? Konkrento, ako neko nastupa za neke mlađe selekcije jedne države, nakon koje tačke nema tako lakog povratka? Gledaju li se samo seniorski nastupi ili i ovi mlađi? ili se gleda starost igrača?
Koliko ja znam ako si igrao za mladje selkecije neke drzave ne bi trebao da bude problem da igras za seniore druge pod uslovom naravno da dobijes drzavljastvo te drzave. Ali isto tako mislim da je i tu od slucaja do slucaja i neki igraci dobiju zvjezdicu a neki ne. Nisam bas 100% upucen u procedure jer nije bilo nikakve logike da Matkovic igra za Hrvatsku iz razloga sto je morao da ima saglasnost naseg saveza a nije ju dobio a ipak igra.
funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#5597 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by funeral blues »

hrasno38 wrote: 18/08/2022 22:34
funeral blues wrote: 18/08/2022 22:31 @hrasno38 Je li ti poznato kakvi su FIBAini propisi oko opredjeljenja za koju državu ćeš nastupati? Konkrento, ako neko nastupa za neke mlađe selekcije jedne države, nakon koje tačke nema tako lakog povratka? Gledaju li se samo seniorski nastupi ili i ovi mlađi? ili se gleda starost igrača?
Koliko ja znam ako si igrao za mladje selkecije neke drzave ne bi trebao da bude problem da igras za seniore druge pod uslovom naravno da dobijes drzavljastvo te drzave. Ali isto tako mislim da je i tu od slucaja do slucaja i neki igraci dobiju zvjezdicu a neki ne. Nisam bas 100% upucen u procedure jer nije bilo nikakve logike da Matkovic igra za Hrvatsku iz razloga sto je morao da ima saglasnost naseg saveza a nije ju dobio a ipak igra.
Da, pretpostavljao sam da je tako nekako. Gledam na yt snimke nekih utakmica u14 sa turnira u Sloveniji ovih dana i primijetim da su Dzidzic i Sulejmanovic na klupi Hrvatske, ali nisu dio zvanične ekipe, pa nemam ideju zašto jo to tako. U svakom slučaju se nadam da će im to ogaditi CRO dres i da će se odlučiti za BiH 8) Nmema pojma o košarci, ali ova mala Dzidzic ima neku inteligentnu facu ko Djokovic i sve nesto mislim da ce biti top klasa.
User avatar
hrasno38
Posts: 31269
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5598 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

funeral blues wrote: 18/08/2022 23:16
hrasno38 wrote: 18/08/2022 22:34

Koliko ja znam ako si igrao za mladje selkecije neke drzave ne bi trebao da bude problem da igras za seniore druge pod uslovom naravno da dobijes drzavljastvo te drzave. Ali isto tako mislim da je i tu od slucaja do slucaja i neki igraci dobiju zvjezdicu a neki ne. Nisam bas 100% upucen u procedure jer nije bilo nikakve logike da Matkovic igra za Hrvatsku iz razloga sto je morao da ima saglasnost naseg saveza a nije ju dobio a ipak igra.
Da, pretpostavljao sam da je tako nekako. Gledam na yt snimke nekih utakmica u14 sa turnira u Sloveniji ovih dana i primijetim da su Dzidzic i Sulejmanovic na klupi Hrvatske, ali nisu dio zvanične ekipe, pa nemam ideju zašto jo to tako. U svakom slučaju se nadam da će im to ogaditi CRO dres i da će se odlučiti za BiH 8) Nmema pojma o košarci, ali ova mala Dzidzic ima neku inteligentnu facu ko Djokovic i sve nesto mislim da ce biti top klasa.
Maja Dizidic je solidan talenat i koliko se sjecam ona je iz Prozora a za ovu Sulejmanovic nisamvala ni cuo. Svako ima svoj obraz a kako se taj obraz cuva nek nauce od Lane Pudar. Davnoo sam pisao da Hrvatske i Srbije ne bi bilo u puno sportovaa da im nije djece iz BiH ali uskoro mislim daa ce se to promjeniti i da ce se rjesiti finansiranje reprezentativnog sporta jer i sam radim na tome. Ali o tom po tom......
funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#5599 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by funeral blues »

@hrasno38 ma ja se trudim da to nekako objektivnije sagledavam, pocevsi od podijeljenih skola, politickih trovanja, pritisaka lokalne okoline na roditelje, pa sve to bolje ekonomske perspektive koju im okolne zemlje mogu ponuditi. Kad Kolasinac igra za BiH, svima drago, a kad neko iz Banja Luke nastupa za Srbiju, svi pljuju izdajnika.
Nemam pojma stvarno.. znam samo da su likovi kao Barbarez, Lana, Marica Gajic, Neno Markovic kod nas usli u legendu medju rajom. Da li to njima nesto znaci, ne znam, ali se onako romanticarski nadam da ipak znaci.
User avatar
hrasno38
Posts: 31269
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5600 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

funeral blues wrote: 19/08/2022 00:14 @hrasno38 ma ja se trudim da to nekako objektivnije sagledavam, pocevsi od podijeljenih skola, politickih trovanja, pritisaka lokalne okoline na roditelje, pa sve to bolje ekonomske perspektive koju im okolne zemlje mogu ponuditi. Kad Kolasinac igra za BiH, svima drago, a kad neko iz Banja Luke nastupa za Srbiju, svi pljuju izdajnika.
Nemam pojma stvarno.. znam samo da su likovi kao Barbarez, Lana, Marica Gajic, Neno Markovic kod nas usli u legendu medju rajom. Da li to njima nesto znaci, ne znam, ali se onako romanticarski nadam da ipak znaci.
Jasamtram da onaj ko je rodjen u Hrvatskoj treba da igra za Hrvatsku, onaj ko je rodjen u Srbiji za Srbiju a onaj ko je rodjen u BiH za BiH bio u pitanju bilo ko pa tako i Kolasinac. Ali ako vec spominjes Kolasinca njegov otac je rodjen u Nikssicu ali je 1969 godine dosao u Capljinu i tu je upoznao Seaadovu majku taako da je Kolasinac ponajvise BH krvi pomjesane sa crnogorskom.
Post Reply