BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

funeral blues
Posts: 1765
Joined: 08/02/2011 11:15

#5601 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by funeral blues »

hrasno38 wrote: 19/08/2022 01:14
funeral blues wrote: 19/08/2022 00:14 @hrasno38 ma ja se trudim da to nekako objektivnije sagledavam, pocevsi od podijeljenih skola, politickih trovanja, pritisaka lokalne okoline na roditelje, pa sve to bolje ekonomske perspektive koju im okolne zemlje mogu ponuditi. Kad Kolasinac igra za BiH, svima drago, a kad neko iz Banja Luke nastupa za Srbiju, svi pljuju izdajnika.
Nemam pojma stvarno.. znam samo da su likovi kao Barbarez, Lana, Marica Gajic, Neno Markovic kod nas usli u legendu medju rajom. Da li to njima nesto znaci, ne znam, ali se onako romanticarski nadam da ipak znaci.
Jasamtram da onaj ko je rodjen u Hrvatskoj treba da igra za Hrvatsku, onaj ko je rodjen u Srbiji za Srbiju a onaj ko je rodjen u BiH za BiH bio u pitanju bilo ko pa tako i Kolasinac. Ali ako vec spominjes Kolasinca njegov otac je rodjen u Nikssicu ali je 1969 godine dosao u Capljinu i tu je upoznao Seaadovu majku taako da je Kolasinac ponajvise BH krvi pomjesane sa crnogorskom.
Nisam znao detalje za Kolasinca, ali mislio sam na principe. Definitivno ove varijante ko kakve krvi ima vise vode u krivom smjeru. Trenutni koncept u svijetu su drzavna, a ne etnicka takmicenja i samo se kod nas ovdje brkaju babe i zabe, nacija, narod, vjera i sta sve ne.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#5602 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Murat Sabanovic »

hrasno38 wrote: 19/08/2022 01:14
funeral blues wrote: 19/08/2022 00:14 @hrasno38 ma ja se trudim da to nekako objektivnije sagledavam, pocevsi od podijeljenih skola, politickih trovanja, pritisaka lokalne okoline na roditelje, pa sve to bolje ekonomske perspektive koju im okolne zemlje mogu ponuditi. Kad Kolasinac igra za BiH, svima drago, a kad neko iz Banja Luke nastupa za Srbiju, svi pljuju izdajnika.
Nemam pojma stvarno.. znam samo da su likovi kao Barbarez, Lana, Marica Gajic, Neno Markovic kod nas usli u legendu medju rajom. Da li to njima nesto znaci, ne znam, ali se onako romanticarski nadam da ipak znaci.
Jasamtram da onaj ko je rodjen u Hrvatskoj treba da igra za Hrvatsku, onaj ko je rodjen u Srbiji za Srbiju a onaj ko je rodjen u BiH za BiH bio u pitanju bilo ko pa tako i Kolasinac. Ali ako vec spominjes Kolasinca njegov otac je rodjen u Nikssicu ali je 1969 godine dosao u Capljinu i tu je upoznao Seaadovu majku taako da je Kolasinac ponajvise BH krvi pomjesane sa crnogorskom.
Evo i ja da kazem...
Po mom svaki igrac gdje je kosarkaski formiran treba da igra za zamlju njegovog kosarkaskog razvijanja n.p. Doncic za Spaniju
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5603 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Murat Sabanovic wrote: 19/08/2022 15:01
hrasno38 wrote: 19/08/2022 01:14

Jasamtram da onaj ko je rodjen u Hrvatskoj treba da igra za Hrvatsku, onaj ko je rodjen u Srbiji za Srbiju a onaj ko je rodjen u BiH za BiH bio u pitanju bilo ko pa tako i Kolasinac. Ali ako vec spominjes Kolasinca njegov otac je rodjen u Nikssicu ali je 1969 godine dosao u Capljinu i tu je upoznao Seaadovu majku taako da je Kolasinac ponajvise BH krvi pomjesane sa crnogorskom.
Evo i ja da kazem...
Po mom svaki igrac gdje je kosarkaski formiran treba da igra za zamlju njegovog kosarkaskog razvijanja n.p. Doncic za Spaniju
A sta mislis sto je dosao bas u Real i ko ga je do 16 godine ucio kosarku??
RJ57
Posts: 3402
Joined: 10/04/2017 15:12

#5604 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by RJ57 »

kolašinac je toliko neizmjerno glup da on garant ni sam ne zna za koga igra :D

po meni treba svako da igra za onoga za koga želi, dok god je to po pravilima i naravno dok ima državljanstvo koje nije sa ciljem kupljeno. koja je svrha imati nekoga u reprezentaciji ko se tu ne osjeća svoj na svome?


ovo tipa jones je meni zadnje, bez obzira što igra za nas!
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#5605 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Murat Sabanovic »

hrasno38 wrote: 19/08/2022 15:12
Murat Sabanovic wrote: 19/08/2022 15:01

Evo i ja da kazem...
Po mom svaki igrac gdje je kosarkaski formiran treba da igra za zamlju njegovog kosarkaskog razvijanja n.p. Doncic za Spaniju
A sta mislis sto je dosao bas u Real i ko ga je do 16 godine ucio kosarku??
Nije tesko proguglati... On je sa 13 dosao u real :zzzz:
funeral blues
Posts: 1765
Joined: 08/02/2011 11:15

#5606 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by funeral blues »

Gledao sma ovih dana u14,u16 i u18 selekcije, uglavnom ženske, i bukvalno se sve raspadne u trenutku kad protivnik odluči da nas napadne na našoj polovini. U čemu je fol jbt? :shock: Evo sa Srbijom 22-22 poluvijeme, a onda u nastavku raspad sistema, jer nas napadnu na našoj polovini. AKo je to recept za uspjeh, zasto mi ne napadamo njih? Ne znamo, nemamo snage, sta li? Jbt tek sad vidim koliko mnogo znači Tavić kad prenosi loptu kod seniora.
El_comadante
Posts: 7948
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#5607 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by El_comadante »

hrasno38 wrote: 18/08/2022 23:51
funeral blues wrote: 18/08/2022 23:16

Da, pretpostavljao sam da je tako nekako. Gledam na yt snimke nekih utakmica u14 sa turnira u Sloveniji ovih dana i primijetim da su Dzidzic i Sulejmanovic na klupi Hrvatske, ali nisu dio zvanične ekipe, pa nemam ideju zašto jo to tako. U svakom slučaju se nadam da će im to ogaditi CRO dres i da će se odlučiti za BiH 8) Nmema pojma o košarci, ali ova mala Dzidzic ima neku inteligentnu facu ko Djokovic i sve nesto mislim da ce biti top klasa.
Maja Dizidic je solidan talenat i koliko se sjecam ona je iz Prozora a za ovu Sulejmanovic nisamvala ni cuo. Svako ima svoj obraz a kako se taj obraz cuva nek nauce od Lane Pudar. Davnoo sam pisao da Hrvatske i Srbije ne bi bilo u puno sportovaa da im nije djece iz BiH ali uskoro mislim daa ce se to promjeniti i da ce se rjesiti finansiranje reprezentativnog sporta jer i sam radim na tome. Ali o tom po tom......
Nadam se uskoro usvajanje toga zakona što prije
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#5608 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by dječak sa šibicama »

Kako pojedincima ne dosadi ta trula prica o "nasoj djeci" i "lopovima od komsija".

Srbin ili Hrvat ne zeli nastupati za BiH, zeli nositi dres Srbije ili Hrvatske, i pomirite se vec jednom sa tim. Niti ti imas nesto sa tim djetetom, niti je tvoje da odredjujes njegov sportski put.
funeral blues
Posts: 1765
Joined: 08/02/2011 11:15

#5609 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by funeral blues »

dječak sa šibicama wrote: 20/08/2022 23:54 Kako pojedincima ne dosadi ta trula prica o "nasoj djeci" i "lopovima od komsija".

Srbin ili Hrvat ne zeli nastupati za BiH, zeli nositi dres Srbije ili Hrvatske, i pomirite se vec jednom sa tim. Niti ti imas nesto sa tim djetetom, niti je tvoje da odredjujes njegov sportski put.
Tegeltija, jes' to ti? 🙂
Salu na stranu, ali vjerovatno si u pravu. Izuzetak su Tuzla, Sarajevo, Zenica, mozda jos poneko mjesto. Jbg nisu ni kod nas svi u sda, a sa strane nas tako vide 🙂
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5610 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Murat Sabanovic wrote: 19/08/2022 18:29
hrasno38 wrote: 19/08/2022 15:12

A sta mislis sto je dosao bas u Real i ko ga je do 16 godine ucio kosarku??
Nije tesko proguglati... On je sa 13 dosao u real :zzzz:
Da u pravu si a od 15 godina je zaigrao za prvi tim :thumbup:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#5611 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by dječak sa šibicama »

Ma neka ide gdje ko hoce, samo zelim reci da nije sve u novcanom motivu, Matkovicu je svejedno igrati za HR ili BiH slicne su kvalitete ekipe, cak je BiH trenutno nijansu bolja ako nista jos je u igri za SP, pa je izabrao HR.
funeral blues
Posts: 1765
Joined: 08/02/2011 11:15

#5612 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by funeral blues »

Gledajuci ovu Kahrimanovic, ne moze covjek a da ne pomisli kako se u Americi nauci igrati kurcevito i bez straha.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20569
Joined: 12/08/2013 12:51

#5613 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by insaneinthebrain »

poderali U18 kosarkasi Slovake, sutra sa CG
User avatar
Slo Burner
Posts: 5360
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#5614 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Slo Burner »

Dzafic 210 cm i 17 godina :D
Mrvice_ba
Posts: 1338
Joined: 28/01/2020 08:33

#5615 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Mrvice_ba »

Slo Burner wrote: 22/07/2023 19:15 Dzafic 210 cm i 17 godina :D
Skolovani potezi, pivot,sut sa slobodnog mekan, ali uzasno trom.

A za igranje za druge reprezentacije, karinas bajo htio da igra za BiH da bude sa jaranima, campijem, kocom, musom. Babo ujo ga natjerao da igra za uje i propo ko kauc.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20569
Joined: 12/08/2013 12:51

#5616 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by insaneinthebrain »

tri razlike poraz od cg. steta :sad:
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20569
Joined: 12/08/2013 12:51

#5617 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by insaneinthebrain »

Albanci ubiveni :thumbup: :bih:
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5618 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Tanka je U18 selekcija do bola. Elementarne stvari vecina nije naucila, bezbroj promasenih zicera, kontri 2 na 1, ajde suteva za trojke se moze opravdati ali slobodna na prvi obruc ni zene ne gadjaju. Dzafic ima sve da postane dobar centar ali pod najhitnije mora uzeti individualne treninge najobicnije tehnike pod kosem. Vec tri ili cetiri puta se spusta pod kos okrenut licem prema kosu i pleejevi mu bacaju lopte koje odlaze u aut, onaj cini mi se Becirovic kad igra imas osjecaj da nema volje za zivotom a ne za kosarkom, Zirojevic, Dzafic, Fejzic i Saric...ovo ostalo pretanko i nije nam bas obecavajuca buducnost BH kosarke. Ne znam da li je i Cikic pozvao najbolje posto onaj selektor U17 nije pozvao statissticki najboljeg igraca lige ali jeste one kojima je taj igrac trpao po 20 poena. I ovdje ima poznatih prezimena.
Sto se tice ostalih utakmica Gruzija nit smrdi nit mirise kao i Madjarska a cini mi se da nasi igraci se vrlo cesto u utakmici previse opuste. Realno bi trebali u cetvrtfinale ali ajde ga znaj!
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20569
Joined: 12/08/2013 12:51

#5619 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by insaneinthebrain »

Madjari ubili brasno u nasim :(
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#5620 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Priglavke »

hrasno38 wrote: 24/07/2023 20:51 Tanka je U18 selekcija do bola. Elementarne stvari vecina nije naucila, bezbroj promasenih zicera, kontri 2 na 1, ajde suteva za trojke se moze opravdati ali slobodna na prvi obruc ni zene ne gadjaju. Dzafic ima sve da postane dobar centar ali pod najhitnije mora uzeti individualne treninge najobicnije tehnike pod kosem. Vec tri ili cetiri puta se spusta pod kos okrenut licem prema kosu i pleejevi mu bacaju lopte koje odlaze u aut, onaj cini mi se Becirovic kad igra imas osjecaj da nema volje za zivotom a ne za kosarkom, Zirojevic, Dzafic, Fejzic i Saric...ovo ostalo pretanko i nije nam bas obecavajuca buducnost BH kosarke. Ne znam da li je i Cikic pozvao najbolje posto onaj selektor U17 nije pozvao statissticki najboljeg igraca lige ali jeste one kojima je taj igrac trpao po 20 poena. I ovdje ima poznatih prezimena.
Sto se tice ostalih utakmica Gruzija nit smrdi nit mirise kao i Madjarska a cini mi se da nasi igraci se vrlo cesto u utakmici previse opuste. Realno bi trebali u cetvrtfinale ali ajde ga znaj!
To je ono o cemu ja pisem cijelo vrijeme. Nema sistema,nema struktura,a i kadra da se jedan mladi igrac formira i razvije u profesionalnog kosarkasa.
Napravi sistem,ostalo ce vremenem doci.
User avatar
spree
Posts: 7885
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#5621 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by spree »

Ja sam gori konj sto ovo gledam. Apsolutno je toksicno pratiti naš sport. Valjda je tako u svim sferama društva, ali na sportu se najbolje i najlakše vidi neznanje, nestrucnost i nerad. Valjda je najlakše komparirati s normalnim državama. Izgubiš od Islanda iako si imao solidnu prednost sve vrijeme, pa i pred kraj. Neki nerezonski šutevi i ulazi, posebno Nikole sarica, ali nije do njega. Više je do idiota od selektora. Na kraju islandski selektor ima fini specijal, ostane decko sam na trici i naravno zabije. Jebem ti notifikacije da Bosna igra. Bolje da ne znam.
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#5622 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Priglavke »

spree wrote: 28/07/2023 23:34 Ja sam gori konj sto ovo gledam. Apsolutno je toksicno pratiti naš sport. Valjda je tako u svim sferama društva, ali na sportu se najbolje i najlakše vidi neznanje, nestrucnost i nerad. Valjda je najlakše komparirati s normalnim državama. Izgubiš od Islanda iako si imao solidnu prednost sve vrijeme, pa i pred kraj. Neki nerezonski šutevi i ulazi, posebno Nikole sarica, ali nije do njega. Više je do idiota od selektora. Na kraju islandski selektor ima fini specijal, ostane decko sam na trici i naravno zabije. Jebem ti notifikacije da Bosna igra. Bolje da ne znam.
Nisu djeca kriva sto nisu naucena. Upitaj ove momke koliko sati sedmicno treniraju..Da li imaju kondicionog trenera... Da li imaju psihologa...
Upitaj klubove iz kojih dolaze da li postoji skauting i na koji nacin selekcioniraju mlade kosarkase. Kad dobijes odgovore,onda ce ti biti jasnije zasto je to tako ...

Majstore, u Francuskoj( u centrima za formiranje) vec od U15 djeca imaju kondicionog trenera ,pa i psihologa, treniraju po 15sati sedmicno( bez utakmica)...U Spaniji predpostavljam da je isto tako...
Post Reply