BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5526 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Phantasy wrote:Al boze poredbi hahahahaha :-)
Intelektualac i dalje mi nisi odgovorio sta je smijesno.........a izgleda da u skoli jos nisi ucio sta znaci rijec poredjenje i sta znaci rijec kopiranje. Sta je luftas sa casova ili ti je losa uciteljica :?
Phantasy
Posts: 406
Joined: 30/06/2014 17:35

#5527 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Phantasy »

hrasno38 wrote:
Phantasy wrote:Al boze poredbi hahahahaha :-)
Intelektualac i dalje mi nisi odgovorio sta je smijesno.........a izgleda da u skoli jos nisi ucio sta znaci rijec poredjenje i sta znaci rijec kopiranje. Sta je luftas sa casova ili ti je losa uciteljica :?
Nemoj vise molim te, drzi se podforuma stoni tenis
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5528 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Phantasy wrote:
hrasno38 wrote:
Phantasy wrote:Al boze poredbi hahahahaha :-)
Intelektualac i dalje mi nisi odgovorio sta je smijesno.........a izgleda da u skoli jos nisi ucio sta znaci rijec poredjenje i sta znaci rijec kopiranje. Sta je luftas sa casova ili ti je losa uciteljica :?
Nemoj vise molim te, drzi se podforuma stoni tenis
Eto ces mi ti reci cega cu se drzati..... :-)
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#5530 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Artest »

PTSP ga potpuno 'zeo.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5531 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

U16 u 18.30 protiv Irske.....pobjeda bi nas zestoko primakla drugom krugu!

https://youtu.be/wmgvDoYK99o?list=PLCXE ... A6kEc5BUy7
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#5532 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by It_is_a_Leclerc »

Aljoša Janković nek' se najozbiljnije posveti fakultetu

Toliko
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5533 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

It_is_a_Leclerc wrote:Aljoša Janković nek' se najozbiljnije posveti fakultetu

Toliko
Aha strucnjak zvani Perisic!!! Aljosa Jankovic je na zadnjem EP bio sa Kamenjasem najbolji skakac sa 5.1 skokova na utakmici, poslije Sanija Campare koji je imao 3.5 asistencija po utakmici i 1.5 puta vecu minutazu Aljosa je bio drugi asistent sa 2.4 asistencije. Sto se tice poena bio je 6 strijelac poslije Campare, Adzica, Ilica, Cerkezovica i Sikirasa ali je od svih osim Ilica imao dosta manju minutazu. Sto se tice izgubljenih lopti tu je na trecem mjestu poslije Sikirasa i Campare ali to uopste i ne cudi s obzirom koja mu je uloga data. U principu najlosija stavka mu je sut i kada bi malo poradio na njemu bilo bi sasvim solidan igrac ali naravno ne na poziciji na koju ga je stavljao Dzidic.
User avatar
phillie
Posts: 9350
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#5534 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by phillie »

Padaju Irci sa 30tak razlike....Sutra je odlucujuca za plasman protiv Madjarske. Ako pobjedimo, idemo na Gruziju ili Veliku Britaniju
User avatar
phillie
Posts: 9350
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#5535 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by phillie »

Vode djeca protiv Madjara 15 razlike (3/4 u toku). Finu odbranu igraju. Ako koga interesuje :
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5536 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

phillie wrote:Vode djeca protiv Madjara 15 razlike (3/4 u toku). Finu odbranu igraju. Ako koga interesuje :
Jest da vec po ko zna koji put nema Radaka koji tih 15 razlike zacas pretvori u -1 svojim soliranjima i gubljenjima lopte. Nwevjerovatno ali svaku utakmicu kad udje razlika nam se istopi.....evo on izadje i sa -1 odosmo opet na +7!
User avatar
phillie
Posts: 9350
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#5537 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by phillie »

Da Bog da da ovo dobijemo... nevjerovatno :roll:
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5538 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

phillie wrote:Da Bog da da ovo dobijemo... nevjerovatno :roll:
Ma gotovo je ovo a steta jer mogli su proci da je i ovaj selktor iole bio bolji i pametniji. Nisam odavno vidio da neki igrac moze tako devastirati igru kao ovaj mali Radak broj 11. Broj 7 isto tako zna igrati protiv svih rezona ali vidi se da ima zastitu sa klupe jer je iz Trebinja kao i selektor. Ali on je solidan igrac. Zao mi Krupalije, Dedajica i ovog decka sa zamotanom glavom koji je i sa savovima htio da igra a inace je kapiten. Jos cemo se mi nacekati dok vidimo ponovo divizju A. Doduse da su igrala dva ponajbolja igraca Biberovic i Mehic bila bi druga prica a mislim da su prerano se ufurali da su zvijezde. Nista novo u BH sportu samo su u pitanju mladje kategorije.
I sto se tice Radaka siguran sam 100% da je njegov stari vrsio pritisak da mali igra tokom cijelog takmicenja jer to je stari sarajevski saner.
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#5539 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by mega_mashcine »

hrasno38 wrote:
phillie wrote:Da Bog da da ovo dobijemo... nevjerovatno :roll:
Ma gotovo je ovo a steta jer mogli su proci da je i ovaj selktor iole bio bolji i pametniji. Nisam odavno vidio da neki igrac moze tako devastirati igru kao ovaj mali Radak broj 11. Broj 7 isto tako zna igrati protiv svih rezona ali vidi se da ima zastitu sa klupe jer je iz Trebinja kao i selektor. Ali on je solidan igrac. Zao mi Krupalije, Dedajica i ovog decka sa zamotanom glavom koji je i sa savovima htio da igra a inace je kapiten. Jos cemo se mi nacekati dok vidimo ponovo divizju A. Doduse da su igrala dva ponajbolja igraca Biberovic i Mehic bila bi druga prica a mislim da su prerano se ufurali da su zvijezde. Nista novo u BH sportu samo su u pitanju mladje kategorije.
I sto se tice Radaka siguran sam 100% da je njegov stari vrsio pritisak da mali igra tokom cijelog takmicenja jer to je stari sarajevski saner
.
Mislim da je rano da ih se naziva ufuranim i slicno jer ne znamo pravi razlog zašto nisu tu, sve je rekla-kazala. A samo zadnja rečenica je dovoljan pokazatelj kakvo je stanje u ovim omladinskim selekcijama (i ne samo u kosarci), tu može svako igrati i biti trener i šta sve ne, i to je za mnoge dovoljan razlog da ne igraju za repku. Tako da djecu treba sada ostaviti na miru pa će nam se par godina sve samo kazati.

Inače nam je sada takvo stanje u ovim mladim reprezentacijama, da ih se više ne vrijedi pratiti. Jbg, od one generacije Nurkic, Buza, Vrabac je sve krenulo uzlaznom putanjom i bio je merak pratiti omladince, ali evo nakon Musine generacije izgleda da se ide nezaustavljivo u ponor..
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5540 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

mega_mashcine wrote:
hrasno38 wrote:
phillie wrote:Da Bog da da ovo dobijemo... nevjerovatno :roll:
Ma gotovo je ovo a steta jer mogli su proci da je i ovaj selktor iole bio bolji i pametniji. Nisam odavno vidio da neki igrac moze tako devastirati igru kao ovaj mali Radak broj 11. Broj 7 isto tako zna igrati protiv svih rezona ali vidi se da ima zastitu sa klupe jer je iz Trebinja kao i selektor. Ali on je solidan igrac. Zao mi Krupalije, Dedajica i ovog decka sa zamotanom glavom koji je i sa savovima htio da igra a inace je kapiten. Jos cemo se mi nacekati dok vidimo ponovo divizju A. Doduse da su igrala dva ponajbolja igraca Biberovic i Mehic bila bi druga prica a mislim da su prerano se ufurali da su zvijezde. Nista novo u BH sportu samo su u pitanju mladje kategorije.
I sto se tice Radaka siguran sam 100% da je njegov stari vrsio pritisak da mali igra tokom cijelog takmicenja jer to je stari sarajevski saner
.
mega_mashcine wrote:Mislim da je rano da ih se naziva ufuranim i slicno jer ne znamo pravi razlog zašto nisu tu, sve je rekla-kazala. A samo zadnja rečenica je dovoljan pokazatelj kakvo je stanje u ovim omladinskim selekcijama (i ne samo u kosarci), tu može svako igrati i biti trener i šta sve ne, i to je za mnoge dovoljan razlog da ne igraju za repku. Tako da djecu treba sada ostaviti na miru pa će nam se par godina sve samo kazati.

Inače nam je sada takvo stanje u ovim mladim reprezentacijama, da ih se više ne vrijedi pratiti. Jbg, od one generacije Nurkic, Buza, Vrabac je sve krenulo uzlaznom putanjom i bio je merak pratiti omladince, ali evo nakon Musine generacije izgleda da se ide nezaustavljivo u ponor..
Kad sa 16 godina odbijes da igras za svoju reprezentaciju ili izmislis neki razlog onda to nije nista drugo nego ufuranost u smislu "ja sam predobar da bi igrao sa ovim klocevima".
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5541 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

http://sportsport.ba/bh_kosarka/kadeti- ... iji/248768

Djidic, Bodiroga nikakvi treneri....a onda otkazi najboljih igraca.....kadatei stvarno katastrofa...cuj Irska nas dobila :(
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5542 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Kadetkinje igraju EP U16B i do sada u grupi imaju 3 pobjede i 1 poraz....danas u 14.15 igraju protiv GB za i pobjeda im osigurava 100% prolaz dalje.

http://sportsport.ba/bh_kosarka/kadetki ... sku/249012

User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5543 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5544 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Raspored za 2018 godinu:

U16 muski Evropsko prvenstvo B grupe u Sarajevu od 09-18.08.2018
Image

U18 muski grupa A Latvija 28.07 - 05.08.2018
Image

U20 je ispala iz svih grupa i nema nas nigdje!!!!

U17 djevojke grupa B Podgorica 16-25.08
U18 djevojke grupa A Udine 04-12.08
Nemamo ni djevojke u U20!
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5545 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Evropsko prvenstvo B Divizije U16 ce se igrati u Sarajevu od 09-18.08.2018. Nasa reprezentacija je u grupi D sa Svicarskom, Ukrainom, Bjelorusijom, Ceskom i Kosovom!

http://www.fiba.basketball/europe/u16b/2018
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72571
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#5546 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Velkoski »

opala, nova prilika da se uposlenici ksbih opare :mrgreen:
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5547 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Velkoski wrote:opala, nova prilika da se uposlenici ksbih opare :mrgreen:
Cisto sumnjam B Divizija da moze donjeti neke znacajnije pare....
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72571
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#5548 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Velkoski »

pa zakida se na svemu... organizacija i to :mrgreen:

ne mislim na ksbih kao ksbih, nego na džepove ove buranije
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5549 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

http://scsport.ba/pred-evropsko-prvenst ... zentacije/

Hamza Begić (Gen), Tarik Biberović (Spars), Marko Bošnjak (Široki), Haris Dedajić (Sloboda), Dragan Džajić (Ljubuški), Nikola Đaković (Dynamic), Armin Hrštić (Maribor), Vojin Ilić (Spars), Alija Islamović (Koš), Kenan Kamenjaš (Spars), Abdulah Kamerić (ALBA), Edis Korman (Zadar), Ali Mašić (Gen), Karlo Matković (Cedevita), Amar Mehić (Mega Bemex), Dušan Nešković (Partizan), Nedim Omerović (Sloboda), Deni Radak (Spars), Josip Ramljak (Posušje), Robert Soldo (Zrinjski), Armin Subašić (Sloboda), Jusuf Šehić (3D basketball), Kosta Kondić (Rookie), Luka Vuković (Igokea).
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5550 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Srbi U18 prvaci Evrope a najolji igraci im Petrusev i Pecarski momci koji su igrali za U16 kada smo mi bili Evropski kadetski prvaci i kada su nasi momci razvalili Sriju 20 razlike. E ovo se zove napredak i onako kako treba da se razvija igrac. Gdje su danas nasi U16 igraci? Osim Muse nigdje nikoga ni na mapi da igra ozbiljniju kosarku jer su potrcali ko mahniti za svojim menadzerima.
Sto se tice nase reprezentacije ona je bila sposobna igracki da opstane u A diviziji li kad imas kloca trenera onda ga jebi. Napisao sam treba momentalo napraviti dobro istrazivanje igraca za selekciju U16 (mislim da prvenstvo B divizije pocinje za tri dana u Sarajevu) i dati je Pandzi i neka ih vodi sve do U20 i obavezno oformiti sve selekcije ali ako je ikako moguce zaista staviti trenere kako treba. Nek budu svi H ili S ali neka budu trenerski macori.
Post Reply