BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#5476 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by dječak sa šibicama »

Sve u svemu, od Muse licno ocekujem bar pokusaj u NBA, tamo je bijelim bekovima i krilima teze uspjeti nego visokim igracima ali treba pokusati. Kad je Abrines dogurao do NBA, ili Korkmaz, moze i Musa.

Gegic, Campara dobra euro karijera, za Sikirasa jos nije kasno ali ovo kako igra ne obecava puno.

Sad ce i u16, steta sto Biberovic nece igrati, ne znam za Mehica je li prijavljen. Biberovic najveci talent, ne samo u BH granicama.
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#5477 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Artest »

Ma kad je Hezonja pokusao u NBA, moze vala i Musa. Koji ima 5x vise skilla.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#5478 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by dječak sa šibicama »

Ne bas najbolje odbrani, posebno lose brane pik igru talijana.
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#5479 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by malakh »

sve u svemu i nije toliko lose. realno, ovo doigravanje sa italijanima i grcima nije toliko ni bitno, jer je to igra za prestiz.

a divizija osigurana i cetvrtfinale nije toliko ni los rezultat.

da su bili mutic, kocic i musa, mi bi se prosetali ovim turnirom i u to sam 1000% siguran, ali prva dvojica povrijedjeni, a treci je potrebniji u seniorima.

dobro je sto smo vidjeli da imamo vanserijskog pleja i sto bi nam u buducnosti mogao besprijekorno valjati i to vec sljedece godine.

adzic je jedan od onih na kojeg se ozbiljnije moze racunati, i mozda sikiras. buduci da nije igrao skoro godinu dana, sikiras i nije los. vidi se talenat, volja, ali i da je totalno van forme. htjeli mi to priznati ili ne.

i da, zaboravio sam cerkezovica. vjerovali ili ne, ali sam saznao da je momak kompletno prvenstvo igrao povrijedjen i da vuce povredu ledja i ovo sto je igrao je pod velikim rizikom bilo. takodjer odlican potencijal i samo da malo poraste i imamo odbrambenog i dosta korisnog igraca.

ovi pobrojani samo neka nastave trenirati u zdravoj okolini i za buducnost se ne trebamo sikirati.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5480 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Zenska kosarka u mladjim selekcijama prije svega zahvaljujuci pogresnim odlukama da li saveza ili selektorke Mare Brcaninovic ce izgubiti dvije selekcije u A razredu. Prvo je U20 selekcija u A diviziji pod vodstvom tulzlanske i nekada zaista vrsne kosarkasice Mare Brcaninovic dozivjela totalni debakl i zauzela posljednje mjesto iako je za tu selekciju igrala nasa najbolja igracica a njena kcerka Melisa Brcaninovic umjesto da se pripremala za nastupe u svom godistu. I umjesto da zaigra u A diviziji sa svojim vrsnjakinjama gdje bi sigurno nasa reprezentacija bila za 50% jaca onda samo par dana prije pocetka javlja da nece nastupiti radi umora i evo trenutno kako stoje stvari i U18 ce ispasti iz A razreda radi samovolje Brcaninovica!!!! Apsolutno sam siguran da bi U18 sa Melisom vrlo vrlo visoko kotirala pa cak mozda dosla u priliku da se bori i za medalju jer Melisa je stvarno zvijer za zensku kosarku.
E sto se tice nasih juniora odlicna stvar je sto su uspjeli da opstanu u A diviziji mada ce sljedeca generacija skoro pa sigurno pasti u nizi razred. Steta je napravljena u proslim kvalifikacijama seniora kad su nase umisljene zvijezde uspjele da nas otjeraju u predkvalifikacije i moze se reci sada sasvim sigurno izbile iz ruku juniorima za koje bi nastupio Musa jos jednu medalju a vjerovatno najsjaniju. Koliko je dobro sto je Musa vec sada sa 18 godina vodja ove mlade seniorske selekcije jos bolje bi bilo da se okitio jos jednim zlatom i najboljim igracem u svojoj konkurenciji. Sto se tice nasih ostalih igraca Campara je bio zavaljen do granica izdrzljivosti i sasvim sigurno je to da i on zasluzuje poziv u A reprezentaciju a najvece razocarenje je Sikiris koji bez obzira sto nije igrao godinu dana se ponasao u stilu Mirze Teletovica u zadnjim nastupima gubeci bezbroj lopti i igrajuci individualnu a ne kolektivnu kosarku koja bi mu bila puno konkretnija od ove prve. Po meni Dzidic je vodio reprezentaciju veoma veoma lose i to se moze vidjeti na primjeru Kenana Kamenjasa koji sa duplo manjom minutazom je imao skakacki puno bolji ucinak od Sikirasa i Cerkezovica uz 4x manje izgubljenih lopti od Sikirasa. Vise nego dobro su igrali Adzic i Alikadic koji je imao za svoju visinu i jako puno skokova 3.7 po utakmici sa prosjekom od 18.5 minuta. Jankovic mi je ubjedljivo najcudniji igrac i zaista onaj koji tjera na pijenje Gastala :-) Sve u svemu steta za ovu generaciju koja ce imati jos samo jednu sansu sa U20.
Sutra pocinje takmicenje U16 ali na zalost mi igramo u B diviziji jedini sa ovih prostora.
http://www.fiba.com/europe/u16b/2017
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... A6kEc5BUy7
User avatar
phillie
Posts: 9350
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#5481 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by phillie »

Djevojke nakon prvog poluvremena tri razlike u minusu...svaka im cast.

Edit: dvije minute do kraja 3/4 -18...ode nizbrdo.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5482 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Tomahawk11 »

Jel ih ovo Sabe vodi?
Ili je Memso?
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5483 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Tomahawk11 wrote:Jel ih ovo Sabe vodi?
Ili je Memso?
:lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58429
Joined: 03/08/2010 19:04

#5484 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by kakavdanakneiskustvu »

ovaj selektor džidić,bivsi igrač brotnja ili širokog,ne sjecam se baš,krilo bio?
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5485 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Trenutno nasi kadeti igraju prvu utakmicu u B diviziji na EP protiv Norveske. Na zalost i u ovoj reprezentaciji nedostaju dva ponajbolja igraca Amar Mehic i Tarik Biberovic.....

https://youtu.be/OyVI5nfnh8A?list=PLCXE ... A6kEc5BUy7

http://www.fiba.com/ls/#13104&13105-C-3
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#5486 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by dječak sa šibicama »

Spekulise se da Tarik Biberovic uzima tursko drzavljanstvo i da zeli nastupati za Tursku.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5487 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

dječak sa šibicama wrote:Spekulise se da Tarik Biberovic uzima tursko drzavljanstvo i da zeli nastupati za Tursku.
Demantovano je to koliko se sjecam da sam negdje procitao a ako je i tacno bujrum.....
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#5488 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by dječak sa šibicama »

Bio je na nekoliko kampova u Turskoj, navodno su ga vrbovali, ali to su za sad samo spekulacije. Sta ce biti, bice.

Ne vidim razlog da nastupa za Tursku, ali od slucaja Sipahi meni su turci sumnjivi u svojim namjerama.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5489 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

dječak sa šibicama wrote:Bio je na nekoliko kampova u Turskoj, navodno su ga vrbovali, ali to su za sad samo spekulacije. Sta ce biti, bice.

Ne vidim razlog da nastupa za Tursku, ali od slucaja Sipahi meni su turci sumnjivi u svojim namjerama.
Ha pazi oni hoce probati sigurno i ponuditi bolje uslove nego sto mozemo ponuditi mi ali sve je stvar usadjenog patriotizma i prije svega razmisljanja njegovih roditelja. Masa nasih gradjana i dan danas turke zovu bracom mad nidje veze sa vezom.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5490 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Tomahawk11 »

Ako ode zaigrati za Tursku, to sigurno neće biti zbog ''bratskih'' odnosa.
Eto Preldžić je iz tih razloga izabrao Tursku :-)
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5491 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Tomahawk11 wrote:Ako ode zaigrati za Tursku, to sigurno neće biti zbog ''bratskih'' odnosa.
Eto Preldžić je iz tih razloga izabrao Tursku :-)
Ha vjerovatno ali vjeruj mi da sam sreo par ljudi kojima je Turska isto kao i BiH sto je meni nevjerovatno.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5492 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

91:58 za nase kadete protiv Norveske koja ali bas ono tanka do bola!!!
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5493 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Tomahawk11 »

hrasno38 wrote:91:58 za nase kadete protiv Norveske koja ali bas ono tanka do bola!!!
Pa i rezultat pokazuje da su tanki :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5494 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Tomahawk11 wrote:
hrasno38 wrote:91:58 za nase kadete protiv Norveske koja ali bas ono tanka do bola!!!
Pa i rezultat pokazuje da su tanki :D
he ali rezultat moze nekada pokazaivati i da smo mi odlicni:lol: :lol: :lol:
ciza_bliza
Posts: 485
Joined: 17/03/2015 11:27

#5495 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by ciza_bliza »

Mene čudi da je Bodiroga pristao voditi naše kadete, obično takvi tipovi uzmu neku visoku funkciju u evropskom velikanu ili matičnom savezu...
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5496 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

ciza_bliza wrote:Mene čudi da je Bodiroga pristao voditi naše kadete, obično takvi tipovi uzmu neku visoku funkciju u evropskom velikanu ili matičnom savezu...
Nije to Dejan Bodiroga nego drugi Bodiroga ali je isto iz Trebinja.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5497 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Tomahawk11 »

ciza_bliza wrote:Mene čudi da je Bodiroga pristao voditi naše kadete, obično takvi tipovi uzmu neku visoku funkciju u evropskom velikanu ili matičnom savezu...
Nije to taj Bodiroga. Ovaj je iz Trebinja.
ciza_bliza
Posts: 485
Joined: 17/03/2015 11:27

#5498 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by ciza_bliza »

hrasno38 wrote:
ciza_bliza wrote:Mene čudi da je Bodiroga pristao voditi naše kadete, obično takvi tipovi uzmu neku visoku funkciju u evropskom velikanu ili matičnom savezu...
Nije to Dejan Bodiroga nego drugi Bodiroga ali je isto iz Trebinja.
Kako misliš isto iz Trebinja?
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5499 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Tomahawk11 wrote:
ciza_bliza wrote:Mene čudi da je Bodiroga pristao voditi naše kadete, obično takvi tipovi uzmu neku visoku funkciju u evropskom velikanu ili matičnom savezu...
Nije to taj Bodiroga. Ovaj je iz Trebinja.
I Dejan ima veze sa Trebinjem i mislim da su mu roditelji iz tog mjesta a u Trebinju vec 10 godina postoji i njegov kosarkaski kamp
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5500 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Tomahawk11 »

hrasno38 wrote:
Tomahawk11 wrote:
ciza_bliza wrote:Mene čudi da je Bodiroga pristao voditi naše kadete, obično takvi tipovi uzmu neku visoku funkciju u evropskom velikanu ili matičnom savezu...
Nije to taj Bodiroga. Ovaj je iz Trebinja.
I Dejan ima veze sa Trebinjem i mislim da su mu roditelji iz tog mjesta a u Trebinju vec 10 godina postoji i njegov kosarkaski kamp
Mjesto rođenja mu je Zrenjanin.
Ok, prezime vjerovatno potiče iz tih krajeva, Trebinje i to.
Poenta je da selektor Bodiroga nije onaj Bodiroga.
Post Reply