BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#5551 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Murat Sabanovic »

hrasno38 wrote:Srbi U18 prvaci Evrope a najolji igraci im Petrusev i Pecarski momci koji su igrali za U16 kada smo mi bili Evropski kadetski prvaci i kada su nasi momci razvalili Sriju 20 razlike. E ovo se zove napredak i onako kako treba da se razvija igrac. Gdje su danas nasi U16 igraci? Osim Muse nigdje nikoga ni na mapi da igra ozbiljniju kosarku jer su potrcali ko mahniti za svojim menadzerima.
polako majstore,u ovoj reprezenaciji srbije ja ne vidim nikoga osim pecarskog (208cm) i petruseva (2011cm) koji bi mogao poslije ozbiljnije da se bavi kosarkom.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5552 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Murat Sabanovic wrote:
hrasno38 wrote:Srbi U18 prvaci Evrope a najolji igraci im Petrusev i Pecarski momci koji su igrali za U16 kada smo mi bili Evropski kadetski prvaci i kada su nasi momci razvalili Sriju 20 razlike. E ovo se zove napredak i onako kako treba da se razvija igrac. Gdje su danas nasi U16 igraci? Osim Muse nigdje nikoga ni na mapi da igra ozbiljniju kosarku jer su potrcali ko mahniti za svojim menadzerima.
polako majstore,u ovoj reprezenaciji srbije ja ne vidim nikoga osim pecarskog (208cm) i petruseva (2011cm) koji bi mogao poslije ozbiljnije da se bavi kosarkom.
Nisi shavtio poentu. Na tom kadetskom prvenstvu 2015 godine ova dvojica igraca su bili jedini 2000 godiste i bili su poprilicno tanki ali su pravilnim razvojem i redovnim igranjem za selekcijeu Srbije dosli do njaboljih igraca juniorskog evropskog prvenstva. Inace kadetsko prvenstvo 2015 je bilo za 1999 godista. Ili ako ti je lakse prosle godine je ta nasa sampionska generacija igrala EP naravno bez Muse i zauzela 8 mjesto dok je Srbija bila prva. Ono sto hocu da kazem da se u ozbiljnim drzavama repreznetacija koja osvoji evropsko prvenstvo kao sto je nasa U16 drzi na svaki nacin skupa i na okupu do U20 ili kada se prelazi prirodnim putem u seniore. Pecarski nakon ovoga nastupa ce sasvim sigurno biti u fokusu za buduce nastupe seniora i jos jedna generacija srpske kosarke je uspjesno apsolvirana. Samo da jos jednom napomenem da smo tu istu selekciju 2015 dobili sa vise od 20 razlike sto pokazuje koliko je ta u16 generacija imala perspektivu.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#5553 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Murat Sabanovic »

sistem razvoja mladih igraca je bitan,infrastruktura takodjer. mi to nemamo ! treba poceti od baby basketballa (U6-U9). kada se to uspostavi,imacemo reultate.
ako nadjem malo vremena, napisacu kako to francuzi rade koji su se tek "ozbiljnije" poceli baviti kosarkom drugom polovinom 80tih.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5554 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Murat Sabanovic wrote:sistem razvoja mladih igraca je bitan,infrastruktura takodjer. mi to nemamo ! treba poceti od baby basketballa (U6-U9). kada se to uspostavi,imacemo reultate.
ako nadjem malo vremena, napisacu kako to francuzi rade koji su se tek "ozbiljnije" poceli baviti kosarkom drugom polovinom 80tih.
Meni ne trebas ja sam se bavio tim sportom 20-tak godina 8-) I kod Francuza je baza kosarkasa od jedno 80.000 igraca pa im bas i nije tesko pronaci 15-tak izvanrednih :) plus sto imaju bruku crnih igraca a oni se radjaju sa izvanrednim atletskim predispozicijama. Francuzi su uradili ono sto je uradila i bivsa drzava a to je da su kosarka, rukomet, fudbal propagirani na svakom cosku svakog mjesta u Francuskoj. Vecina kosarkasa u bivsoj drzavi je svoj ogracki put zapocela sa basketima na asfaltu
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#5555 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Murat Sabanovic »

hrasno38 wrote:
Murat Sabanovic wrote:sistem razvoja mladih igraca je bitan,infrastruktura takodjer. mi to nemamo ! treba poceti od baby basketballa (U6-U9). kada se to uspostavi,imacemo reultate.
ako nadjem malo vremena, napisacu kako to francuzi rade koji su se tek "ozbiljnije" poceli baviti kosarkom drugom polovinom 80tih.
Meni ne trebas ja sam se bavio tim sportom 20-tak godina 8-) I kod Francuza je baza kosarkasa od jedno 80.000 igraca pa im bas i nije tesko pronaci 15-tak izvanrednih :) plus sto imaju bruku crnih igraca a oni se radjaju sa izvanrednim atletskim predispozicijama. Francuzi su uradili ono sto je uradila i bivsa drzava a to je da su kosarka, rukomet, fudbal propagirani na svakom cosku svakog mjesta u Francuskoj. Vecina kosarkasa u bivsoj drzavi je svoj ogracki put zapocela sa basketima na asfaltu

nije bitno kolika im je baza igraca vec sistem razvoja igraca. i sigurno im sistem nije kao sto je to u nas bio. oni su sve podlozili uspjehu reprezentacije.
jos nesto, u francuskoj su ragbi i tenis popularniji od koasarke i rukometa !!!
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#5556 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Murat Sabanovic »

Crnadak ne da vize kosovskim košarkašima: FIBA prijeti sankcijama KSBiH

https://sport.avaz.ba/kosarka/403860/cr ... jama-ksbih
SSemir
Posts: 4560
Joined: 26/02/2009 08:42

#5557 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by SSemir »

Ne kontam sto bi kosarkaski savez bio kaznjen zbog viza? Ne izdaje ih savez...glupost
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72582
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#5558 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Velkoski »

kakva katastrofa od države
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5559 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

SSemir wrote:Ne kontam sto bi kosarkaski savez bio kaznjen zbog viza? Ne izdaje ih savez...glupost
Ono sto sve svjetske organizacije i ocekuju i na kraju krajeva traze je da drzava stoji iza repreentatvnog sporta. Ako hoces da budes clan FIBE onda moras garantovati da drzava stoji iza tvog saveza. Nasa drzava generalno ne stoji iza naseg sporta kada su u pitanju Srpska ali ponekad i Hrvatska strana posto su oni ljigavci i ko suncokreti se okrecu. FIBA ne moze kazniti drzavu ali moze savez.
Medjuti iz nekih drugih iskustava znam da su sa Kosova vrlo nonsalantni sto se tice viza i da uvijek cekaju zadnji tren mada isto tako znam d Crnadka boli kurac za BiH i on samo jedan od onih koji je muze i kad spadne sa sise da moze zapalio bi je.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5560 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Tomahawk11 »

Velkoski wrote:kakva katastrofa od države
Metanje prsta u oko, bro.
Koristi se svaka prilika.
Zato i jesmo tu gdje smo svih ovih godina.
Oni ga meću nama, mi njima i tako u krug, s tri strane.
Ovo riješava samo kuka i motika.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40346
Joined: 29/06/2011 23:39

#5561 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by dječak sa šibicama »

Zar nisu Crndak i Mektic veliki bosanski patrioti.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5562 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

dječak sa šibicama wrote:Zar nisu Crndak i Mektic veliki bosanski patrioti.
Nije uopste u pitanju Crnadak....problem je u KS BiH gdje se dio koji je iz RS-a ne slaze da na prvenstvu igraju djeca sa Kosova. Nije ovo prvi put da dolaze reprezentacije i sportisti sa Kosova i nikada do sada nije bio problem. U KS BiH strasno veliki uticaj ima Dodik i njegovi ljudi.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5563 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Tomahawk11 »

hrasno38 wrote:
dječak sa šibicama wrote:Zar nisu Crndak i Mektic veliki bosanski patrioti.
Nije uopste u pitanju Crnadak....problem je u KS BiH gdje se dio koji je iz RS-a ne slaze da na prvenstvu igraju djeca sa Kosova. Nije ovo prvi put da dolaze reprezentacije i sportisti sa Kosova i nikada do sada nije bio problem. U KS BiH strasno veliki uticaj ima Dodik i njegovi ljudi.
Kako, bolan, nije? Ovaj mlati kako mu trebaju neke garancije iz KS, a KS sve poslao u FIBA-u, dakle šuplja.
To što se ne slaže neko je njegov lični problem, ne treba u to uvlačiti niti BiH niti KS BiH.

Treba tužiti državu, a KS drastično kazniti, kad se već pravi cirkus.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5564 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Tomahawk11 wrote:
hrasno38 wrote:
dječak sa šibicama wrote:Zar nisu Crndak i Mektic veliki bosanski patrioti.
Nije uopste u pitanju Crnadak....problem je u KS BiH gdje se dio koji je iz RS-a ne slaze da na prvenstvu igraju djeca sa Kosova. Nije ovo prvi put da dolaze reprezentacije i sportisti sa Kosova i nikada do sada nije bio problem. U KS BiH strasno veliki uticaj ima Dodik i njegovi ljudi.
Kako, bolan, nije? Ovaj mlati kako mu trebaju neke garancije iz KS, a KS sve poslao u FIBA-u, dakle šuplja.
To što se ne slaže neko je njegov lični problem, ne treba u to uvlačiti niti BiH niti KS BiH.

Treba tužiti državu, a KS drastično kazniti, kad se već pravi cirkus.
Nemoj ba odmah filozofirati kad ti kazem da nije onda nije....ne govorim na pamet!!! Boli me kurac za Crnadka i za kompletnu RS i sve njene politicare ali ljepite se ko muhe na govna citajuci lazne vijesti. Pola KS BiH je protiv dolaska Kosova na ovo prvenstvo i sviranja njihove himne i to je Dodikovo mslo jer su svi ljudi u KS BiH iz RS-a njegovi ljudi!
Evo ti prije malo vise od mjesec dana juniorsko prvenstvo u odbojci i to u Bijeljini i Kosovo nastupilo bez problema i isto im Crnadak potpisao......na zalost kod nas je takav sistem da se sportski savezi sastoje kao i drzava iz tri komponente ili ti dvije entiteske i ako nema kompetne saglasnosti nastaju problemi.

https://sportsport.ba/odbojka/prokockal ... ije/282210
http://osbih.ba/v2/?p=5943

Evo ti i primjer sa Balkanijade u plivanju koja je bila ove godine u Sarajevu i isto je Kosovo nastupilo bez ikakvih problema...

https://plivanje.info/data/Rezultati/20 ... istics.pdf
Last edited by hrasno38 on 10/08/2018 11:04, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5565 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Tomahawk11 »

hrasno38 wrote: Nemoj ba odmah filozofirati kad ti kazem da nije onda nije....ne govorim na pamet!!! Boli me kurac za Crnadka i za kompletnu RS i sve njene politicare ali ljepite se ko muhe na govna citajuci lazne vijesti. Pola KS BiH je protiv dolaska Kosova na ovo prvenstvo i sviranja njihove himne i to je Dodikovo mslo jer su svi ljudi u KS BiH iz RS-a njegovi ljudi!
''Jutros smo uputili dopis Košarkaškom savezu BiH i očekujemo da nam Upravni odbor KS BiH uputi odgovor i potvrdi da stoje u potpunosti iza ovog takmičenja i iza njegove organizacije. Nama je bitno da imamo takvu potvrdu jer je jedan od učesnika Kosovo koje Bosna i Hercegovina nije priznala. Prema tome, do kraja današnjeg dana nije stigao odgovor iz KS BiH i kada to dođe onda ćemo imati konačan odgovor", rekao je Crnadak.
"Ministar Crnadak je izjavio da traži dodatnu suglasnost da je Savez organizator i da stoji iza takmičenja. Savez je prije godinu dana postigao s FIBA-om ugovor o organizaciji evropskog prvenstva, i već tada je preuzeo sve obaveze. Poslali smo sve što je bilo potrebno za izadavanje viza Ministarstvu civilnih poslova BiH, ministar je potpisao i proslijedio Ministarstvu vanjskih poslova, a na osnovu toga su vize rađene. Nakon što su vize završene trebala je još samo saglasnost ministra Crnatka da se vize puste, a sada smo poslali i taj dodatni dokument i očekujemo svakog momenta da će vize biti puštene", izjavio je Bukva.

"Žao mi je i krivo da djecu od 16 godina gledamo po krvnim zrncima i da se politika miješa u sport i evropsko prvenstvo. Neshvatljivo mi je to kao sportisti, nikada mi neće biti jasno i nikada to neću podržati", rekao je potpredsjednik KS BiH.
Meni se čini da ipak govoriš napamet. Osim ako nećeš reći da su ovo lažne izjave, ali daj nam onda prave.
Ok, ako je pola KS BiH protiv dolaska Kosova, to bi onda značilo da koriste i opciju Crnatka da onemoguće taj dolazak ;-)
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#5566 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by manijak1 »

dječak sa šibicama wrote:Zar nisu Crndak i Mektic veliki bosanski patrioti.
:oops: Crnadak ovdje zavaljen , KSBiH nedorečen , jednostavno očekivan potez , mada je jučer oko 17 sati putem RSG-a izdato saopštenje da se iz KS anamo tamo u KSBiH svi složili da se Kosovu omogući nastup .
E sad ti pitaš ono što znaš , Mektić makar pokušava da radi ono za šta je plaćen i u čemu je stručan, a ovaj ministarčić pokušava nezgrapno i bezobrazno ponekad balansirati od nemile do smokve.
I da .....kako su imali godinu dana da usaglase da sve prođe bez problema ovo što se desilo je još jedna potvrda da smo mi svi slijepci pored zdravih očiju i kad naiđu ova dnevnopolitička orgijanja onda se svi lijepe ko krpelj na seksače u prirodi :D .
Ovo se nije smjelo dozvolit .Kraj priče .
User avatar
omega369
Posts: 9289
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#5567 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by omega369 »

E hbg tomo...letis pred rudu. Nije do crndaka nego do pasceta iz sumskog saveza. Ocekujem da fiba krmka trajno suspenduje i zabrani mu svako dalje usecse u radu

A ti nasao prepostenog crdacica sumnjiciti, cccc... :mrgreen:
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5568 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

omega369 wrote:E hbg tomo...letis pred rudu. Nije do crndaka nego do pasceta iz sumskog saveza. Ocekujem da fiba krmka trajno suspenduje i zabrani mu svako dalje usecse u radu

A ti nasao prepostenog crdacica sumnjiciti, cccc... :mrgreen:
Da ti malo docaram ko je Boris Spasojevic.......

https://sport.blic.rs/kosarka/domaca-ko ... rs/xrsltzr

Ovaj do Djordjevica sa lijeve strane....

https://www.facebook.com/BorisSpasojevicLK/

Image

Ovaj u bijeloj kosulji......da ti mozda nacrtam jos nesto u Corelu da ti bude jasnije!!!

I da povim prije mjsec dana u Bijeljini je igrano Balkansko prvenstvo u odbojci a prije 203 mjeseca je bilo Balkanstvo prvenstvo u plivanju u Sarajevu i na oba su ucestvovale repreentacije Kosova bez ikakvih problema!
Last edited by hrasno38 on 11/08/2018 00:07, edited 1 time in total.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5569 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Uzgred nasi kadeti su poderali Cesku sa 86:69......
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5570 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Ova nasa ekipa uopste ne igra lose....dapace....igra odlicno i evo drugu utakmicu razvaljuju. Ali mi ne bi bili mi da nema nekih zajebancija bio prekid od pola sata radi tehnickih problema. :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5571 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Pade i Svica 15 razlike 70:55 ali danas sam uhvatio vremena i pogledao na YT komletnu utakmicu i zaista sam vise nego prijatno iznenadjen sa ovom djecom. Ovo bi mogla biti jos jedna sjajna generacija i nikako necete pogrijesiti ako sutra u 14.15 pogledate utakmicu na YT protiv Ukrajine. Alem Huseinovic efikasnoscu i Gataric sa zaista za svoje godine lijepom tehnikom su predvodnici ove ekipe koja igra izgradjenu, pametnu kosarku sa akcijamai stvarno to za sada jako lijepo izgleda.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5572 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

.....
Last edited by hrasno38 on 14/08/2018 15:04, edited 1 time in total.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5573 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5574 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Danas za polufinale koje nam osigurava dvije sanse za ulazak u seriju A posto tri ekipe prolaze........

User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5575 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

86:59 I POLUFINALE!!! :bih: :bih: :bih: :bih: jedna pobjeda iz dvije utakmice i opet divizija A! BRAVO!
Post Reply