BIH maloprodajni lanaci

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
homega
Posts: 1866
Joined: 18/05/2014 23:45

#926 Re: BIH maloprodajni lanaci

Post by homega »

sadmire wrote:
StupskaBitanga wrote:Mi u BiH nemamo fabriku za smrznuto povrće i to za Bingo radi ista firma kao za Jami
Mislim da Ledo u Citluku pravi smrznuto povrce. Mnogi polaze od toga da su Ledo proizvodi uvozni a ustvari su domaci.
Ledo u Čitluku ima domaći sladoled, svi ostali prehrambeni proizvodi su uvozni, u Čitluku se samo pakiraju ili već ambalažirani odavde dalje distribuiraju, kao povrće, npr.
User avatar
sadmire
Posts: 2382
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#927 Re: BIH maloprodajni lanaci

Post by sadmire »

Morat cu to bas provjeriti, imam neke kontakte dole, ali meni se cini da su u zadnjih par godina promijenili koncept i poceli proizvoditi i smrznuto povrce i ribu, dok su ranije proizvodili samo sladoled a sve ostalo prepakirali.
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#928 Re: BIH maloprodajni lanaci

Post by safran »

Nedavno sam pisala na nekoj od ovih Bingo, Konzum tema - pregledala sam svo smrznuto povrće Ledo - par proizvoda (buranija, grašak) iz Hrvatske ili Srbije - sve ostalo iz Belgije, Holandije, Njemačke, Austrije. Pobogu, smrznuta blitva je iz Holandije; mješavina za bosanski lonac je iz Belgije.
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#929 Re: BIH maloprodajni lanaci

Post by bach »

Škafa se vraća.

https://www.fokus.ba/biznis/skafa-se-di ... o/1102159/

I jednako su trash kao i ranije...

Kako ljudi ništa ne nauče, pa to je čudo jedno...

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... ZtuvEXHgOQ
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15616
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#930 Re: BIH maloprodajni lanaci

Post by problemnatravunu »

A zašto da mijenjaju uspješan recept? :D
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#931 Re: BIH maloprodajni lanaci

Post by bach »

problemnatravunu wrote:A zašto da mijenjaju uspješan recept? :D
Po čemu je to njihov koncept uspješan?
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#932 Re: BIH maloprodajni lanaci

Post by victom »

zar se kaže "lanaci" ?
Last edited by victom on 01/03/2021 05:03, edited 2 times in total.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15616
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#933 Re: BIH maloprodajni lanaci

Post by problemnatravunu »

bach wrote:
problemnatravunu wrote:A zašto da mijenjaju uspješan recept? :D
Po čemu je to njihov koncept uspješan?
Smatram da je njima uspjesan, mislim da nisu bas glupi ljudi u njihovom menadžmentu, jednostavno, oni imaju svoju klijentelu, našli ljudi svoju tržišnu nišu, naravno u skladu sa pozicijom prodavnice!
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#934 Re: BIH maloprodajni lanaci

Post by kakavdanakneiskustvu »

victom wrote:zar se kaže "lanaci" ?


da,ne primijetih tu gresku
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#935 Re: BIH maloprodajni lanaci

Post by bach »

problemnatravunu wrote:Smatram da je njima uspjesan, mislim da nisu bas glupi ljudi u njihovom menadžmentu, jednostavno, oni imaju svoju klijentelu, našli ljudi svoju tržišnu nišu, naravno u skladu sa pozicijom prodavnice!
Uspješan je Bingo. Oni nisu.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#936 Re: BIH maloprodajni lanaci

Post by Thorgerson »

bach wrote:
problemnatravunu wrote:Smatram da je njima uspjesan, mislim da nisu bas glupi ljudi u njihovom menadžmentu, jednostavno, oni imaju svoju klijentelu, našli ljudi svoju tržišnu nišu, naravno u skladu sa pozicijom prodavnice!
Uspješan je Bingo. Oni nisu.
Da nisu uspjesni - bio bi katanac na vratima. I to je poprilicno relativna rijec. Ako moze da izmiruje obaveze prema drzavi, radnicima i da njemu ostane - za mene je to uspjeh. E sad sta je za tebe uspjeh ne znam. Škafa kako neko napisa - ima svoju klijentelu. Ima ljude koji tamo redovno idu i kupuju. To da li se tebi nesto licno dopada ili ne dopada je druga stvar.

Kod nas ljudi nikako da shvate postoje u marketingu nesto sto se zove segmentiranje trzista, tj. kupci imaju razlicite potrebe. Neko voli i uziva da kupuje u Skafi, neko u Merkatoru gdje je sve napucano, svijetlo itd. Neko uziva da prebire natrpanu odjecu po skafi i trazi da nadje nesto sto jeftinije.

E sad, evo da si ti vlasnik Skafe, ti bi mozda novi objekat napucao, sredio i sta? Pa vjerovatno bi izgubio te kupce od ranije...koji bi nasli neki drugi centar slican prijasnjoj Skafi, da traze neki zkllj njemački detrdzent, pastu za zube. A plus ne bi privukao nove kupce, jer ti je konkurencija npr. Merkator na socijalnom.

p.s. Da se razumije, ja shvatam u potpunosti sta ti mislis. U tu skafu sam mozda 2 put usao i nikad vise. Sjecam se tad u toj staroj da mi je odmah muka bila, limeni krov, upeklo, ona kineska plastika, odjeca smrdi...uzas.
Post Reply