BIH maloprodajni lanaci

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
desni
Posts: 1494
Joined: 10/03/2012 01:21

#901 Re: BIH maloprodajni lanaci

Post by desni »

StupskaBitanga wrote:Svaki naš domaći lanac i lokalni granap treba podržati i dati mu šansu za svakodnevnu kupovinu jer je to jedini način odbrane od ekonomske invazije Todorića na BiH a najviše na Sarajevo, Zenicu, Mostar, Banja Luku gdje je neprikosnoven
:thumbup: Tačno tako,pošto vidim ovdje pišu radnici u Bingu nezadovoljni,to uopšte nije tačno znam da je u Tuzli posao u Bingu želja mnogih.Plate su redovne,imaju neke zabave za zaposlene povodom otvaranja novih objekata gdje se radnici druže i sl.Ja pričam ono što mi je pričalo nekoliko zaposlenih u Bingu a ne ko neki čini mi se...
    Nikad nisam imao problema prilikom plaćanja karticom.U Tuzli i okolini je Bingo neprikosnoven,mislim da je 50 maraka koje ostaju u novčaniku svaki mjesec dovoljan motiv za kupovinu u Bingu a ne Konzumu.Jednostavno u Bingu je sve jeftinije,koliki debil moraš biti da isti proizvod u stranom trgovačkom centru platiš skuplje nego u domaćem :roll:
      U Konzumu je svaki proizvod skuplji od piva ,preko ulja,šećera,brašna do čokolade i obične vode.
      Ponosan
      Posts: 689
      Joined: 26/02/2011 14:09

      #902 Re: BIH maloprodajni lanaci

      Post by Ponosan »

      Ima li Bingo namjeru otvaranje TC u Jablanici? cuo sam informaciju da su bili zainteresirani za kupovinu gradskog Hotela!? cudi me da ih nema ni u Konjicu,Jablanici,Prozoru...
      Breathless
      Posts: 1072
      Joined: 02/11/2013 16:05

      #903 Re: BIH maloprodajni lanaci

      Post by Breathless »

      tap3ah75 wrote:
      The Realist wrote:
      akcija007 wrote:vidio sam reklamu na TV-U Bingo robna marka grasak zamrznuti 500 gr , 1,10 KM. OK, razumijem robna marka ali bas toliko jeftin da bude 1,10 KM, pa sta je u njemu onda ?
      Mi kupili jednom i pola dana ga kuhali, nije dobar bio. Pokusavam sve domace kupovati, ali nekada ne ide.
      Nema tu D od domaceg... iz Srbije je .... i sto jest jest grasak im je tvrd :)
      Isto kad sam vidio JAMI pomfrit ... uvezen cini mi se iz Madjarske.

      s telefona
      Jesi li gledao zemlju porijekla na Ledo proizvodima?

      Svi, ama bas svi, nabavljaju robu tamo gdje mogu dobiti najpovoljniju cijenu i kvalitet, a onda je pakuju pod svojim brendovima. Sve i da Bingo ima zelju voditi se tom ekonomski samounistavajucom logikom, pa nabavljati povrce uzgojeno u BiH, to ne moze, jer mi nemamo razvijenu poljoprivredu cak ni toliko da moze zadovoljiti pijacu, sto ce reci da nemaju sta ni nabaviti. Bingo smrznuti proizvodi su sasvim ok. Konvencionalno uzgojeno povrce nabavljeno ako ne od istih dobavljaca kao i Ledo, onda iz istih zemalja, Mađarska, Vojvodina, mada Ledo tusi robu i s drugih kontinenata, s tim da Bingo ne ostvaruje ekstra profit prodajuci svoj brend kao sto to rade ovi razvikani brendovi. Cijena povrca koje pakuje Bingo je realna cijena, za razliku od gotovo duplo skupljih Ledo proizvoda, a samo se razlikuje ambalaza.

      I da, istina grasak im nije gotov za 3 minute kao onaj koji pakuje Ledo, vec mu treba vremena koliko svakom normalnom grasku. Probajte kupiti i grasak drugih proizvodjaca i treba mu isto kao i Bingovom. Drugo je pitanje kakav je to Ledo grasak, koji se jedini razlikuje od ostalih, pa bude gotov za 3-5 minuta i cime je tretiran. I mladom svjezem, tek ubranom grasku treba nekoliko puta vise vremena da bude gotov.
      Breathless
      Posts: 1072
      Joined: 02/11/2013 16:05

      #904 Re: BIH maloprodajni lanaci

      Post by Breathless »

      Kupovati u Konzumu i kupovati Agrokorove proizvode moze samo idiot. Oni sistematski unistavaju domacu proizvodnju, a pored toga, za ono veliko poskupljenje koje se desilo kada je bio aktuelan Lajcak i reforma policije, kriv je niko drugi do Konzum i Agrokor. Tada su cijene u kratkom roku skocile i za preko 100% i danas imaju trend rasta sto oni diktiraju. Oni ne samo nas da su sjebali, vec su sjebali i hrvatske potrosace i proizvodjace koje tajkun Todoric nije poklopio. Mi uz Hvatsku imamo najvise cijene hrane u regionu i svaka budala zna ko stoji iza toga.
      PANIKA MEĐU DOMAĆIM PROIZVOĐAČIMA
      Diktatura na tržištu: Koliko bh. firme moraju platiti da bi njihovi proizvodi bili na policama KONZUM-a?!

      Biznis Klub 30.10.14, 15:15h
      Diktatura na tržištu: Koliko bh. firme moraju platiti da bi njihovi proizvodi bili na policama KONZUM-a?!

      Da li ste primijetili da je na policama trgovačkog lanca 'Konzum', koji se nezaustavljivo širi na bh. tržištu, sve manje domaćih proizvoda? Evo šta je razlog tome...

      Proizvođači iz RS su u panici zbog novih uslova poslovanja sa trgovačkim lancem "Konzum", koji je nedavno preuzeo "Merkator", a očekuju da će im "Konzum" ispostaviti nove cijene za policu i smanjiti otkup kako bi forsirali svoje robne marke, piše Glas Srpske.

      Hrvatski koncern "Agrokor" postao je većinski vlasnik najvećeg slovenačkog trovačkog lanca, a tržni centri i prodavnice "Merkatora" u BiH odnedavno posluju u sastavu "Konzuma" - trgovačkog lanca "Agrokora", koji je najveći na domaćem tržištu.

      Direktor i vlasnik preduzeća "Spektar drink" iz Bijeljine Đorđe Slavinjak kaže da svi veletrgovci postavljaju sve oštrije uslove za domaće proizvođače i traže sve više. "Spektar drink" je "Merkatoru" platio ulaznice za svoje proizvode.

      - Javljeno nam je da će "Konzum" imati nove uslove i ulaznice za svoje poslovne partnere koje izabere. Takođe, imamo informaciju i da je značajan broj naših proizvoda pomjeren sa polica. Mi smo u "Merkatoru" bili prisutni sa veoma širokim asortimanom, a sada naručuju nešto sporadično. Veliki dio proizvoda još nije naručen i ne znamo šta će biti sa našim ostalim asortimanom koji je bio prisutan u "Merkatoru" - rekao je Slavinjak i dodao da "Konzum" i ostale filijale "Agrokora" forsiraju prvenstveno svoje proizvode i da će to nanijeti štetu velikom broju domaćih proizvođača.
      Panika i u Federaciji

      Domaći proizvođači u federalnom dijelu zemlje također se masovno žale na visoke cijene 'ulaznica' na police KONZUM-ovih tržnih centara u BiH, koje će sve teže moći da plaćaju.

      Stoga je netom nakon preuzimanja jednog od najpopularnijih trgovinskih lanaca u Bosni i Hercegovini - Mercatora, odmah postalo primjetno da iz ponude rapidno nestaju domaći brendovi ili pojedini njihovi proizvodi.

      Šta će se dalje dešavati i da li će se na nivou države preduzeti mjere koje će zaštiti domaći proizvod od ovakvog i sličnih monopolističkih poteza na ovdašnjem tržištu ili ćemo biti svjedoci novog uništavanja domaćih proizvođača, ostaje da se vidi.

      I drugi domaći proizvođači su takođe rekli da je "Konzum" najvećim dobavljačima dostavio nove, pooštrene, uslove za ulazak u njihove centre.

      - Iako još nismo dobili nove uslove, čim smo čuli od drugih proizvođača za promjene, pokušavali smo da organizujemo sastanak sa rukovodstvom "Konzuma", ali u tome još nismo uspjeli - rekao je direktor prodaje u preduzeću "Vitaminka" iz Banjaluke Pero Marić.

      Predsjednik Unije udruženja poslodavaca RS Predrag Zgonjanin kaže da im se još niko od domaćih proizvođača nije žalio, ali ističe da veliki lanci idu do te mjere da proizvođačima naplaćuju ne samo ulazak njihovih proizvoda na policu, nego i uvrštavanje u kataloge i akcije.


      - Sav novac je izvučen iz proizvodnje. Proizvodnja radi na kašičicu da uspije da zaradi maržu, koja je tako simbolična i da na kraju jedva pokrije svoje troškove, dok prodaja sve to pretoči u svoju glomaznu zaradu - rekao je Zgonjanin i dodao da proizvođači muku muče da naplate i ono malo proizvoda koji se probiju na police tržnih centara, navodi Glas Srspke.


      Deset posto lanjskog prometa za mjesto na policama!

      Slovenački dobavljači koji su prehrambenim proizvodima snabdijevali "Merkator" pozvani su na pregovore u sjedište koncerna "Agrokor".

      Slovenački mediji navode da im je rečeno da će, ukoliko žele da zadrže svoje mjesto na policama, morati da plate deset odsto lanjskog prometa koji su ostvarili sa "Konzumom" ili "Merkatorom".

      Takav postupak u Zagrebu su objasnili "strateškim djelovanjem sa najvećim trgovcem na Balkanu".
      User avatar
      plain vanilla
      Posts: 66775
      Joined: 05/10/2008 12:10
      Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

      #905 Re: BIH maloprodajni lanaci

      Post by plain vanilla »

      karanana wrote:i ja sam tako nesto cuo. plus zatvoreni za sve praznike, sto drzavne sto vjerske.
      mada u dm-u mi se cini da su sve djelatnice i kasirke i da slazu police. dakle svi rade sve. ima li frajera da rade u tom dm-u? diskriminacija na djelu.
      nisu im tolke plate. jesu vece nego u drugim trgovinama, ali nisu bas preko 1000

      s tim da uglavnom nema muskaraca, pa su radnice i trgovci i cistacice, moraju istovariti svu robu kad dodje, odnijeti je u magacin, poslije iznositi, slagati.. a radi ih jako malo..
      User avatar
      Entropio
      Posts: 7799
      Joined: 21/11/2010 21:49

      #906 Re: BIH maloprodajni lanaci

      Post by Entropio »

      I u Hose Komercu poceli naplacivati kese. :D
      Breathless
      Posts: 1072
      Joined: 02/11/2013 16:05

      #907 Re: BIH maloprodajni lanaci

      Post by Breathless »

      Da dodam davjerovatno najgore prolaze radnice u Klasu. Ne samo da su skandalozne njihove plate koje su mislim na nivou 1998, i uslovi rada, vec im cak koliko znam ne placaju ni doprinose. Izgleda da su i novi vlasnici, tesanjska AS Grupa naslijedili, slobodno mozemo reci, kriminalnu poslovnu politiku prema radnicima koju su sprovodili Selimovici, a tako nece daleko stici. Zakon o radu za neke ocito ne vazi. Ne znam kakvo je stanje u Amku i Hošeu.
      StupskaBitanga
      Posts: 14873
      Joined: 20/12/2006 16:59

      #908 Re: BIH maloprodajni lanaci

      Post by StupskaBitanga »

      Entropio wrote:I u Hose Komercu poceli naplacivati kese. :D
      zakon
      User avatar
      bach
      Posts: 3478
      Joined: 05/11/2005 11:52

      #909 Re: BIH maloprodajni lanaci

      Post by bach »

      Breathless wrote:Da dodam davjerovatno najgore prolaze radnice u Klasu. Ne samo da su skandalozne njihove plate koje su mislim na nivou 1998, i uslovi rada, vec im cak koliko znam ne placaju ni doprinose. Izgleda da su i novi vlasnici, tesanjska AS Grupa naslijedili, slobodno mozemo reci, kriminalnu poslovnu politiku prema radnicima koju su sprovodili Selimovici, a tako nece daleko stici. Zakon o radu za neke ocito ne vazi. Ne znam kakvo je stanje u Amku i Hošeu.
      Jednom vidio u Amku na Alipašinom, radnica sa jednom rukom u gipsu slaže teške tegle na najviše police, i to onom zdravom. Jedva.

      Bošnjački poduzetnici ne poznaju institut bolovanja.
      kox
      Posts: 3200
      Joined: 12/09/2008 12:48

      #910 Re: BIH maloprodajni lanaci

      Post by kox »

      Breathless wrote:Da dodam davjerovatno najgore prolaze radnice u Klasu. Ne samo da su skandalozne njihove plate koje su mislim na nivou 1998, i uslovi rada, vec im cak koliko znam ne placaju ni doprinose. Izgleda da su i novi vlasnici, tesanjska AS Grupa naslijedili, slobodno mozemo reci, kriminalnu poslovnu politiku prema radnicima koju su sprovodili Selimovici, a tako nece daleko stici. Zakon o radu za neke ocito ne vazi. Ne znam kakvo je stanje u Amku i Hošeu.
      Koliko mi je poznato Selimovici su ostavili dugovanja prema radnicima i državi. AS grupacija sve radnike redovno plaća.
      A sada mali komentar u vezi Binga na Otoci- mislim da sam ga i na ovoj temi hvalio, kako je puno opskrbljeniji od bivšeg Mercatora sadašnjeg Konzuma na ČVili, kako je uredjeniji itd. E pa kratko je trajalo. Sada nikada nema korpi ni kolica, pola proizvoda se može samo povremeno naći pa čak i njihovi sopstveni, npr. skroz crni Corn Flipsov eurokrem, Vegafruitov ajvar itd. Bolje bi im bilo da se uozbilje ili će ih ljudi lagano početi zaobilaziti. Pa kome se 10 minuta traži korpa ?
      User avatar
      homega
      Posts: 1866
      Joined: 18/05/2014 23:45

      #911 Re: BIH maloprodajni lanaci

      Post by homega »

      Breathless wrote:Da dodam davjerovatno najgore prolaze radnice u Klasu. Ne samo da su skandalozne njihove plate koje su mislim na nivou 1998, i uslovi rada, vec im cak koliko znam ne placaju ni doprinose. Izgleda da su i novi vlasnici, tesanjska AS Grupa naslijedili, slobodno mozemo reci, kriminalnu poslovnu politiku prema radnicima koju su sprovodili Selimovici, a tako nece daleko stici. Zakon o radu za neke ocito ne vazi. Ne znam kakvo je stanje u Amku i Hošeu.
      Postoji li organiziran sindikat trgovaca u nas, u Sarajevu?
      Breathless
      Posts: 1072
      Joined: 02/11/2013 16:05

      #912 Re: BIH maloprodajni lanaci

      Post by Breathless »

      homega wrote:
      Breathless wrote:Da dodam davjerovatno najgore prolaze radnice u Klasu. Ne samo da su skandalozne njihove plate koje su mislim na nivou 1998, i uslovi rada, vec im cak koliko znam ne placaju ni doprinose. Izgleda da su i novi vlasnici, tesanjska AS Grupa naslijedili, slobodno mozemo reci, kriminalnu poslovnu politiku prema radnicima koju su sprovodili Selimovici, a tako nece daleko stici. Zakon o radu za neke ocito ne vazi. Ne znam kakvo je stanje u Amku i Hošeu.
      Postoji li organiziran sindikat trgovaca u nas, u Sarajevu?
      Koliko znam bio je, ali ti sindikati ionako nemaju nikakve funkcije zuzev da cuvaju ledja kapitalu i da se u njih uhljebe "sindikalni aktivisti" koji imaju i do desetak puta veca primanja od radnika, pa i uclanjivanje u takve kakvi jesu, vecina privatnih poslodavaca nece tolerisati, iako je i to najgrublje krsenje sto Zakona o radu, sto drugih i drugih zakona i zagarantovanih prava. Ni u jednoj grani nije bajno, ali situacija je sigurno najgora u trgovini, ugostiteljstvu i tekstilnoj industriji i tu su uslovi rada medju najnehumanijima, au tekstilnoj industriji i trgovini pogodjene najcesce zene koje trpe i dodatnu diskriminaciju, sto sve zajedno lici na zemlje takozvanog treceg svijeta i mi se sad kao tome cudimo, a sva prava i slobode za koje su se generacije prije nas borile i proljevale svoju krv, predate su bez ikakve borbe u zamjenu za sarene laze.
      Last edited by Breathless on 02/11/2014 07:51, edited 1 time in total.
      Breathless
      Posts: 1072
      Joined: 02/11/2013 16:05

      #913 Re: BIH maloprodajni lanaci

      Post by Breathless »

      Koliko mi je poznato Selimovici su ostavili dugovanja prema radnicima i državi. AS grupacija sve radnike redovno plaća.
      Oni su razbojnicki unistili sve sto su dotakli i unesrecili hiljade i hiljade radnika i njihovih porodica, ali kako sam cuo iz pouzdanih izvora, situacija ni sa AS Grupom se nije nista promijenila na bolje. To je tipicna nasa posla i takav nacin poslovanja peko ledja radnika moze donijeti mozda sitne kratkorocne rezultate, ali dugorocno nezadovoljan radnik vodi firmu u propast, sto govori i gotovo svaka teorija o menadzmentu. Ljudski resursi su najvazniji aspekt poslovanja svake kompanije i zato se gotovo niko od ovih nasih nepismenih piljara ufuranih da su menadzeri nije uspio nametnuti ni u BiH kao ozbiljan igrac, izuzev Binga mozda, da ne govorimo regionalno i sire, a dovoljno je vidjeti zamjerke ovdje i na sta se uglavnom odnose.
      The BEN10
      Posts: 7558
      Joined: 19/09/2011 09:03

      #914 Re: BIH maloprodajni lanaci

      Post by The BEN10 »

      kox wrote:A sada mali komentar u vezi Binga na Otoci- mislim da sam ga i na ovoj temi hvalio, kako je puno opskrbljeniji od bivšeg Mercatora sadašnjeg Konzuma na ČVili, kako je uredjeniji itd. E pa kratko je trajalo. Sada nikada nema korpi ni kolica, pola proizvoda se može samo povremeno naći pa čak i njihovi sopstveni, npr. skroz crni Corn Flipsov eurokrem, Vegafruitov ajvar itd. Bolje bi im bilo da se uozbilje ili će ih ljudi lagano početi zaobilaziti. Pa kome se 10 minuta traži korpa ?
      Ja ovo nisam primijetio. Više puta ti se dogodilo?
      User avatar
      problemnatravunu
      Posts: 15462
      Joined: 26/10/2014 07:41
      Location: Sarajevo

      #915 Re: BIH maloprodajni lanaci

      Post by problemnatravunu »

      Ovo sa korpama se redovito desavalo npr. u Mercatoru na Alipasinom
      kox
      Posts: 3200
      Joined: 12/09/2008 12:48

      #916 Re: BIH maloprodajni lanaci

      Post by kox »

      The BEN10 wrote:
      kox wrote:A sada mali komentar u vezi Binga na Otoci- mislim da sam ga i na ovoj temi hvalio, kako je puno opskrbljeniji od bivšeg Mercatora sadašnjeg Konzuma na ČVili, kako je uredjeniji itd. E pa kratko je trajalo. Sada nikada nema korpi ni kolica, pola proizvoda se može samo povremeno naći pa čak i njihovi sopstveni, npr. skroz crni Corn Flipsov eurokrem, Vegafruitov ajvar itd. Bolje bi im bilo da se uozbilje ili će ih ljudi lagano početi zaobilaziti. Pa kome se 10 minuta traži korpa ?
      Ja ovo nisam primijetio. Više puta ti se dogodilo?
      U zadnjih otprilike dva mjeseca sam nekih 7-8 puta bio u tom Bingu, možda je dva puta bilo korpi. U petak sam zamolio radnicu koja je slagala robu da uzmem njena kolica, par puta sam uspio naći ispod pulta sa kasom korpu a dva - tri puta sam stvari nosio u rukama (manje kupovine, koje bi možda bile nešto veće da sam imao korpu). Ja nisam problem, kupujem u Bingu prvenstveno zato što su domaći lanac i zato ću ovakve poteškoće otrpiti. Medjutim, kum i kuma su u subotu bili u tom Bingu, tražili korpu 10 minuta i rekli da im ne pada na pamet da više tamo udju.
      Treba ipak reći i da su radnici stvarno ljubazni, mnogo ljubazniji nego u Konzumu iako se vidi da baš imaju posla.
      tap3ah75
      Posts: 5941
      Joined: 07/09/2009 14:14

      #917 Re: BIH maloprodajni lanaci

      Post by tap3ah75 »

      Imal` ko pametan da mi pojasni nešto???

      Je li bolje, u patriotskom pogledu, u Bingu kupiti bingovo smrznuto povrće prozvedeno u Srbiji ili u Konzumu K PLUS mlijeko poizvedeno u Gradačcu??

      Proizvode sam slučajno odabrao.
      lajkujMe
      Posts: 12136
      Joined: 06/04/2011 17:44
      Location: Na svom mocnom racunaru

      #918 Re: BIH maloprodajni lanaci

      Post by lajkujMe »

      tap3ah75 wrote:Imal` ko pametan da mi pojasni nešto???

      Je li bolje, u patriotskom pogledu, u Bingu kupiti bingovo smrznuto povrće prozvedeno u Srbiji ili u Konzumu K PLUS mlijeko poizvedeno u Gradačcu??

      Proizvode sam slučajno odabrao.
      Najbolje je kupiti u Bingu smrznuto povrce proizvedeno u BIH :D ali ako nema ta opcija onda je bolje uzeti u Konzumu K Plus mlijeko proizvodeno u BIH jer ce najmanje para otici Todorovicu, konzum samo brendira na svoje ime mljeko koje je proizvodeno u BIH vecina novca ide mljekari, mljekarima i drzavi kroz porez :D
      tap3ah75
      Posts: 5941
      Joined: 07/09/2009 14:14

      #919 Re: BIH maloprodajni lanaci

      Post by tap3ah75 »

      lajkujMe wrote:
      tap3ah75 wrote:Imal` ko pametan da mi pojasni nešto???

      Je li bolje, u patriotskom pogledu, u Bingu kupiti bingovo smrznuto povrće prozvedeno u Srbiji ili u Konzumu K PLUS mlijeko poizvedeno u Gradačcu??

      Proizvode sam slučajno odabrao.
      Najbolje je kupiti u Bingu smrznuto povrce proizvedeno u BIH :D ali ako nema ta opcija onda je bolje uzeti u Konzumu K Plus mlijeko proizvodeno u BIH jer ce najmanje para otici Todorovicu, konzum samo brendira na svoje ime mljeko koje je proizvodeno u BIH vecina novca ide mljekari, mljekarima i drzavi kroz porez :D
      To i ja kontam ... u ovom Konzumovom slučaju guram našu proizvodnju .... a valjda je to najbitnije.
      User avatar
      mayab
      Posts: 27015
      Joined: 06/03/2008 13:00
      Location: SARAJEVO

      #920 Re: BIH maloprodajni lanaci

      Post by mayab »

      lajkujMe wrote:
      tap3ah75 wrote:Imal` ko pametan da mi pojasni nešto???

      Je li bolje, u patriotskom pogledu, u Bingu kupiti bingovo smrznuto povrće prozvedeno u Srbiji ili u Konzumu K PLUS mlijeko poizvedeno u Gradačcu??

      Proizvode sam slučajno odabrao.
      Najbolje je kupiti u Bingu smrznuto povrce proizvedeno u BIH :D ali ako nema ta opcija onda je bolje uzeti u Konzumu K Plus mlijeko proizvodeno u BIH jer ce najmanje para otici Todorovicu, konzum samo brendira na svoje ime mljeko koje je proizvodeno u BIH vecina novca ide mljekari, mljekarima i drzavi kroz porez :D
      Mljekara u Gradačcu za vlasnika ima DUKAT iz HR, tako da je to komplikovano u 3PM :sax:
      User avatar
      raskopusa
      Posts: 706
      Joined: 24/01/2012 12:42

      #921 Re: BIH maloprodajni lanaci

      Post by raskopusa »

      tap3ah75 wrote:Imal` ko pametan da mi pojasni nešto???

      Je li bolje, u patriotskom pogledu, u Bingu kupiti bingovo smrznuto povrće prozvedeno u Srbiji ili u Konzumu K PLUS mlijeko poizvedeno u Gradačcu??

      Proizvode sam slučajno odabrao.

      od povrca najbolje je ledo. od mlijeka megle. :D
      The BEN10
      Posts: 7558
      Joined: 19/09/2011 09:03

      #922 Re: BIH maloprodajni lanaci

      Post by The BEN10 »

      mayab wrote:
      lajkujMe wrote:
      tap3ah75 wrote:Imal` ko pametan da mi pojasni nešto???
      Je li bolje, u patriotskom pogledu, u Bingu kupiti bingovo smrznuto povrće prozvedeno u Srbiji ili u Konzumu K PLUS mlijeko poizvedeno u Gradačcu??

      Proizvode sam slučajno odabrao.
      Najbolje je kupiti u Bingu smrznuto povrce proizvedeno u BIH :D ali ako nema ta opcija onda je bolje uzeti u Konzumu K Plus mlijeko proizvodeno u BIH jer ce najmanje para otici Todorovicu, konzum samo brendira na svoje ime mljeko koje je proizvodeno u BIH vecina novca ide mljekari, mljekarima i drzavi kroz porez :D
      Mljekara u Gradačcu za vlasnika ima DUKAT iz HR, tako da je to komplikovano u 3PM :sax:
      Najbolje je u Bingu kupiti mlijeko iz Gradačca. ;-)
      StupskaBitanga
      Posts: 14873
      Joined: 20/12/2006 16:59

      #923 Re: BIH maloprodajni lanaci

      Post by StupskaBitanga »

      tap3ah75 wrote:Imal` ko pametan da mi pojasni nešto???

      Je li bolje, u patriotskom pogledu, u Bingu kupiti bingovo smrznuto povrće prozvedeno u Srbiji ili u Konzumu K PLUS mlijeko poizvedeno u Gradačcu??

      Proizvode sam slučajno odabrao.
      Mi u BiH nemamo fabriku za smrznuto povrće i to za Bingo radi ista firma kao za Jami
      User avatar
      sadmire
      Posts: 2382
      Joined: 28/01/2008 15:38
      Location: zemlja galebova

      #924 Re: BIH maloprodajni lanaci

      Post by sadmire »

      StupskaBitanga wrote:
      tap3ah75 wrote:Imal` ko pametan da mi pojasni nešto???

      Je li bolje, u patriotskom pogledu, u Bingu kupiti bingovo smrznuto povrće prozvedeno u Srbiji ili u Konzumu K PLUS mlijeko poizvedeno u Gradačcu??

      Proizvode sam slučajno odabrao.
      Mi u BiH nemamo fabriku za smrznuto povrće i to za Bingo radi ista firma kao za Jami
      Mislim da Ledo u Citluku pravi smrznuto povrce. Mnogi polaze od toga da su Ledo proizvodi uvozni a ustvari su domaci.
      cranberries
      Posts: 594
      Joined: 02/04/2010 15:19
      Location: Earth

      #925 Re: BIH maloprodajni lanaci

      Post by cranberries »

      BH nema stanje tolikog povrca, te se u BH to i ne radi vec se pakuje uvezeno iz Srbije
      Post Reply