BiH-Lihtenštajn/Island-BiH (8.septembar/11.septembar)

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
izvrsni direktor
Posts: 9888
Joined: 20/12/2018 16:11

#801 Re: BiH-Lihtenštajn/Island-BiH (8.septembar/11.septembar)

Post by izvrsni direktor »

U svakoj generaciji, uvijek smo imali nekog vrhunskog igraca i plus par dobrih iz liga petice, igrace iz lige prvaka...sad vise nikog nema, ispodprosjecna ekipa. Izuzev dzeke, koji je skoro pa penzioner vec..odlaskom dzeke, najkvalitetniji igrac bi bio ahmethodzic? Igrac davljenika u premier ligi
DonieBrasco
Posts: 16030
Joined: 31/08/2016 16:09

#802 Re: BiH-Lihtenštajn/Island-BiH (8.septembar/11.septembar)

Post by DonieBrasco »

Sta se javlja ovaj Barabarez nije mi jasno ?
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#803 Re: BiH-Lihtenštajn/Island-BiH (8.septembar/11.septembar)

Post by auspuhc »

vicious wrote: 11/09/2023 22:47 Ali Meho je fakat za posmatranja. Koliko god smiješno bilo, Bilbija je bio ubjedljivo najbolji i najkorisniji igrač prošlu utakmicu, i on ga ostavi na klupi do zadnjih 5-10 minuta, a igra beskorisna klocina Demirovic... :lol:
Ma koristan je jedino zbog trcanja. Samo Bundesliga je jos slabija nego sto sam mislio kad je on tamo kapiten ekipe.

Meho vjerovatno nije smio staviti Bilbiju jer bi mu jebali od do. Previse se kod nas gleda ko gdje igra.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#804 Re: BiH-Lihtenštajn/Island-BiH (8.septembar/11.septembar)

Post by MehmedPasaMoric »

Tek jutros saznajem da su igrali i izgubili, eto kolika me euforija drma oko reprezentacije :bih:
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3400
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio više nisam...

#805 Re: BiH-Lihtenštajn/Island-BiH (8.septembar/11.septembar)

Post by Billy The Pljuc »

Nema potrebe za lamentiranjem, pleme p...e koje šute (čitaj mi sami) ništa pod milim bogom decenijama nisu uradile po pitanju da se situacija poboljša u savezu a koji je ključ svih problema koje imaju naše fudbalske nacionalne selekcije i fudbal u BiH generalno. Helem, svi smo znali da ova vremena dolaze i ne znam zašto se ibretiti, nije sramota izgubiti na strani od jednog Islanda ili Slovačke, sramota je izgubiti kući od Luksemburga ali generalno sve je to p..... dim za probleme koje imamo.

Postoji li izlaz iz ove situacije? Svakako da postoji ali s obzirom da nam je situacija u FS/NS BiH preslik politike koju imamo kod nas a kako nismo reagovali ni po za život mnogo bitnija pitanja tako nećemo reagovati ni po pitanju ovoga.

Čisto sumnjam da će ali što se mene tiče mogu se komotno ugasiti, sumnjam jer je ovo ipak fantastičan izvor prihoda za najblaže rečeno opskurne likove koji ne samo da su zalutali u sport nego u život uopšteno.

Sretno svima koji prate ovo, zavidim na želji i živcima svakako.
izvrsni direktor
Posts: 9888
Joined: 20/12/2018 16:11

#806 Re: BiH-Lihtenštajn/Island-BiH (8.septembar/11.septembar)

Post by izvrsni direktor »

Image

I sta sad kazu? Vico supak sto je udovoljio fanaticosima i smijenio peteva
User avatar
luckylaka
Posts: 22657
Joined: 15/01/2010 06:28

#808 Re: BiH-Lihtenštajn/Island-BiH (8.septembar/11.septembar)

Post by luckylaka »

Bilo pa proslo,NEMA se ovdje vise sta pametno reci.Idemo dalje.Valjda sa Vahom proigramo.Zakljucaj ovo
User avatar
Point.
Posts: 28121
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#809 Re: BiH-Lihtenštajn/Island-BiH (8.septembar/11.septembar)

Post by Point. »

Altsa wrote: 12/09/2023 10:19
Point. wrote: 12/09/2023 10:17
Igrači koji igraju u ligama petice ne mogu biti na nivou kantonalne lige. Znači čista glupost. Da dodam i ovaj tvoj luzerski mentalitet jadni mi, kvalitet NK Goražda svi, nivo San Marina blabla je dio šireg problema u i oko reprezentacije.
To sto si ti bukvalac to je vec tvoj problem. Igraci su za q a ti i dalje mozes da pjevas borbene i da ih hvalis. Pa ti si prvi svrsavao na postavljanje Kodre kao selektora. Eto koliko znas.
Ne izmotavaj se. Ovo su haman isti igrači koji su mogli parirati sa Italijom, Francuskom, Nizozemskom, Ukrajinom a sad su lafo na nivou kantonalne lige. To je taj luzerski mentalitet koji je dio problema.
User avatar
Altsa
Posts: 7405
Joined: 19/03/2004 18:31

#810 Re: BiH-Lihtenštajn/Island-BiH (8.septembar/11.septembar)

Post by Altsa »

Proslo 12 godina i sve je isto samo Pape nije tu.

Last edited by Altsa on 12/09/2023 12:14, edited 1 time in total.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15882
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#811 Re: BiH-Lihtenštajn/Island-BiH (8.septembar/11.septembar)

Post by problemnatravunu »

HelaS wrote: 11/09/2023 23:30
Tipicoti wrote: 11/09/2023 23:29 Mi smo plitke pameti .......13. oktobra igramo protiv Lihtenstajna, a 3 dana poslije kuci protiv Portugala.
Ako dobijemo Lichtenstajn odmah cemo poletjeti i umisliti da smo bolji od Ronaldovih.
:shock: :? :-) :lol: :lol:
Hahahhaa, pa sinoć u onoj emisiji poslije utakmice , fino na kraju reče voditelj, kako nas sad u oktobru čeka "TEŠKO GOSTOVANJE U LIHTENŠTAJNU" :izet:
Tromblon
Posts: 2247
Joined: 18/01/2015 19:37

#812 Re: BiH-Lihtenštajn/Island-BiH (8.septembar/11.septembar)

Post by Tromblon »

Glavni problem je što od 1996. igrači umjesto na okupljanje reprezentacije dolaze na porodična okupljanja i razne teferiče. Nikad niko od selektora to nije ni pokušao ozbiljno razjebati. Onih par dana u Zenici u kampu ne treba ni spominjati.

Od prvog dana problem je isti, nedisciplina. U svakoj ekipi se islo u Bosnu, bjezalo kroz prozore, balkone u grad, uvodile trebe. Na gostovanjima se dovodile kurve u hotele. I danas je isto.

Naš nazovi mentalitet uz dodatak primitivizna, ega i arogancije nas je doveo do ovdje. Uvijek su igrači bili miljenici, a selektori se mijenjali

Nikad sistema nije bilo i neće ga biti. I kad je bila zraka svjetla sami smo je svi zatukli zajedničkim snagama. Govorim o periodu iza Brazila.

Meho Kodro bio odličan igrač, krasan čovjek, a trener 0. Ono sinoć je bio školski primjer neznanja.

Igrači kukavice, daj prvom do sebe, nemoj da ja pogrijesim. I tako 90 minuta. Ni žara, ni elana, ni motiva, ni borbenosti.

I naravno da će hrabriji dobiti. Nismo na gol posteno pogledali. Sve neke frljoke, izbijanja. Pola akcije nije bilo. Bolje nismo ni zaslužili.

P. S. Častim ko mi objasni ulogu demirovića u modernom nogometu.
User avatar
Altsa
Posts: 7405
Joined: 19/03/2004 18:31

#813 Re: BiH-Lihtenštajn/Island-BiH (8.septembar/11.septembar)

Post by Altsa »

Demirovic nije tu zbog igre i reprezentacije vec zbog frizure.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3322
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#814 Re: BiH-Lihtenštajn/Island-BiH (8.septembar/11.septembar)

Post by darius_maximus »

cyprus wrote: 12/09/2023 09:42 Realno, igrači su nam za qrac i to je glavni razlog što smo propali... Da bi nešto napravili, prvo moramo da prihvatimo to da smo za qrac, da nismo više neko zbog koga bi se reprezentativci tipa Luksemburga i Islanda trebali usrat u gaće... Pa to, kad spoznamo koji su nam realni dometi, onda možemo iskoristiti da napravimo i nešto više...

Objektivno, ovo nam je najslabiji igrački roster od nastanka reprezentacije pa do danas...
Nemamo svjetskih zvijezda, ali nije baš da ne možemo nijednu utakmicu uzeti.
Ispade eto sve reprezentacije su svjetska krema, osim nas.
Slažem se ja da to može i bolje, ali i ekipe kao Finska i Austrija nisu pune superzvijezda, pa se mogu laktati s Danskom, Slovenijom, Švedskom, itd.
Mi kad čujemo Luksemburg, nismo sigurni kako će završiti.

Treba postojati neki plan, postavka, nešto, u kojem čak i prosječni igrači mogu izgledati "ok".
Neki mogu samo trčati, ok, nađi im ulogu, itd.
Svi su znali da je jedno od oružja koje npr. Inter ima protiv Citya - duga lopta na Džeku ---> Džeko spušta na bržeg Martineza.
Kasnije zamijeni Džeku s Lukakuom i nastavi. Jedan visok, jedan brz napadač.
OK, nije ništa revolucionarno, ali je nešto.

Ovo što mi imamo je kombinacija prosječnih igrača i očajnih postavki.
Kada bismo barem ovo drugo riješili, pa onda da vidimo šta možemo od prosječnih igrača napraviti.
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#815 Re: BiH-Lihtenštajn/Island-BiH (8.septembar/11.septembar)

Post by Student_u_Ostavci »

Ako je Vaha stvarno izjavio da je spreman da pomogne, šta se čeka? Tjeraj ovu neznalicu sa klupe da barem napravimo obrise igre pred taj baraž lige nacija.

O snazi rostera je suludo pričati sve dok te školuju Island i Luksembrug. Eto oni imaju jak roster pa nas deru. :-)
Crvena Tifoza
Posts: 10683
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#816 Re: BiH-Lihtenštajn/Island-BiH (8.septembar/11.septembar)

Post by Crvena Tifoza »

Student_u_Ostavci wrote: 12/09/2023 13:13 Ako je Vaha stvarno izjavio da je spreman da pomogne, šta se čeka? Tjeraj ovu neznalicu sa klupe da barem napravimo obrise igre pred taj baraž lige nacija.

O snazi rostera je suludo pričati sve dok te školuju Island i Luksembrug. Eto oni imaju jak roster pa nas deru. :-)
Vaha trola Dodikovih malog
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25967
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#817 Re: BiH-Lihtenštajn/Island-BiH (8.septembar/11.septembar)

Post by BHF_Manijak »

Mi niti imamo Saveza kako treba, niti imamo trenuno atmosfere koja ce stvari u suprotnom pravcu okrenuti, klima generalno oko naseg fudbala je ucmala i tesko je bilo kakve pozitivne promjene ocekivati. Neki bi rkeli to je bio i cilj trenutne strukture. Slazem se. Kao sto je bilo sa kosarkom, rukometom. Ciljano i sistematsko i plansko unistavanje svega sto je bosansko, ma koliko to nekome kao paranoisanje zvucalo, ali je to tako.

I da, da ne budem pogresno shvacen, ti ljudi nisu ISKLJUCIVI krivci, oni su samo dobili alat u ruke da rade to sto rade, neko im je to dao i omogucio, kao i u svemu u drzavi, a to su balije naravno.
Irfan Duric, Colpa, ko su ti likovi ba? Niko, obicne varalice, stoka sitnog zuba, koja bi majku rodjenu za sitni interes prodala. Dakle opet je do "nas".

Sto se sportskog dijela tice, terena, ma nema tu ni kvaliteta da se ne lazemo. Necu reci da smo nefudbalska nacija, ali daleko smo Boga mi i od toga za sta se cesto smatramo. Nije bas da nama na traci izlaz igraci svjetskog kalibra. Da nema te dijaspore, mi bi odavno bili na nivou neke Latvije, Estonije, pa mozda cak i Moldavije i slicnih.
Volimo se zavaravati da smo neko i nesto, aman talentovani, a grob te jebo u 30 godina otisli na jedno Svjetsko. O cemu mi pricamo? Gdje nam igraci iz lige odu, kakav kvalitet saljemo? Nikakav. Uvijek je do nekog drugog, nikad sebe u oci da pogledamo i kazemo da nismo zaista toliko kvalitetni, talentovani koliko mislim da jesmo.

OK, nema tu ni nekih uslova bla bla bla, ali nije to presudno. Neka nasa djeca i kad dobiju sansu, pa na osnovu nekog pokazanog talenta odu vani, zaigrati u neki evropski klub, eto ih brze bolje nazad - jer su karina. To sto mi mislimo i zovemo talentom, toga vani ima koliko ti Bog hoce. Prosjek neki mrtvi.
Jos kad se pocnemo fol sa Hrvatskom porediti. Dajte ba ljudi...

Imas to sto imas, nije to skart, bolje sigurno mozemo od ovih predstava sto pruzamo, taj kvalitet je otprilike da se ti boris za to neko drugo mjesto sa Slovackom, Finskom nekom, to se slazem, ali sad da je to aman zaman neki kvalitet, po kojem bi mi glat trebali negdje da se plasiramo - to su iluzije koje sto prije trebamo razbiti kod sebe!
artur morgan
Posts: 2892
Joined: 30/04/2020 19:47

#818 Re: BiH-Lihtenštajn/Island-BiH (8.septembar/11.septembar)

Post by artur morgan »

Reprezentacija se ne može pripremiti za baražne utakmice kako se želi za par utakmica do baraža jer je premalo vremena a pored vremena trebaju se desiti i druge dublje promjene da bi se imale šanse za napredak. Od baražnih utakmica ne očekujem ništa pozitivno.

Statistika je neumoljiva, nema rezultata već duže vrijeme jer se promjene svedu samo na promjenu selektora. Promjeni se selektor, pri tome se pokazalo da se često promaši i sa izborom novog selektora, ostaju više manje isti igrači-tim, ista igra i isti problemi u igri.

Potpuni remont potrebno je uraditi, ako on bude moguć u nekoj budućnosti,
stručnog štaba na čelu sa selektorom, dovesti ambicioznog selektora sa njegovim stručnim štabom koji ima rezultate na evropskom nivou, i dati mu potpunu slobodu,

dovesti u savez priznate domaće sportske radnike i bivše igrače, koji će napraviti neki plan na duže staze kako sa reprezentacijom tako i sa domaćom ligom,

promijeniti igrače, svim starijim se zahvaliti i početi praviti novi tim sa mlađim igračima i pokušati afirmisati neke nove,

i jedno tri kvalifikaciona ciklusa raditi tako i vidjeti imali rezultata i napretka u odnosu na prije toga, ako bude nastaviti tim putem a ako ne bude, ponovo reset i sve ispočetka istim redosljedom.

Uglavnom, sve to izgleda previše maštovito za naše prilike.
skank
Posts: 66
Joined: 23/03/2018 15:38

#819 Re: BiH-Lihtenštajn/Island-BiH (8.septembar/11.septembar)

Post by skank »

izvrsni direktor wrote: 12/09/2023 10:57 U svakoj generaciji, uvijek smo imali nekog vrhunskog igraca i plus par dobrih iz liga petice, igrace iz lige prvaka...sad vise nikog nema, ispodprosjecna ekipa. Izuzev dzeke, koji je skoro pa penzioner vec..odlaskom dzeke, najkvalitetniji igrac bi bio ahmethodzic? Igrac davljenika u premier ligi
Istrugali se igraci iz inostranstva koje su nam drugi edukovali, a oni birali da igraju za nas jer ih kolko tolko nesto veze za BiH. Sad vecina tih vani vec mahom bira da igra za zemlju u kojoj zivi jer kako koja generacija ide sve manje ima osjecaja za BiH sto je i prirodno i logicno. Bez kvalitetne domace lige i omladinskih pogona nema ni kvalitetne repke, a mi smo tu katastrofa i zato cemo biti sve gori i gori dok to ne skontamo i ne krenemo raditi na tome. Plus imas dodatni problem da dobar dio "domacih" igraca koji valja bira susjedne zemlje ako tamo ima mjesta (slucaj Kovacevic npr.)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#820 Re: BiH-Lihtenštajn/Island-BiH (8.septembar/11.septembar)

Post by agent_zero »

I da se samo malo vratim na igrački kadar koji je iznio ovaj propali ciklus, gdje se jedno ime još od prve utakmice proteže kao, slobodno ću reći, najlošije u trenutnom igračkom kadru, a to je Amir Hadžiahmetović.

Svakog selektora ću popljuvat koji ovog krampona zovne i još mu dadne šansu da igra!
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14848
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#821 Re: BiH-Lihtenštajn/Island-BiH (8.septembar/11.septembar)

Post by DaysleepeR »

Vratiti prenose na FACE, vratiti Marijana MIjajlovića i Senada u prenos, samo naboj, Zmajevi, svi bosanci, dijaspora, hajmo bosno, i rezultati su tu.
User avatar
Edin H.
Posts: 47363
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#822 Re: BiH-Lihtenštajn/Island-BiH (8.septembar/11.septembar)

Post by Edin H. »

Crvena Tifoza wrote: 12/09/2023 14:08
Student_u_Ostavci wrote: 12/09/2023 13:13 Ako je Vaha stvarno izjavio da je spreman da pomogne, šta se čeka? Tjeraj ovu neznalicu sa klupe da barem napravimo obrise igre pred taj baraž lige nacija.

O snazi rostera je suludo pričati sve dok te školuju Island i Luksembrug. Eto oni imaju jak roster pa nas deru. :-)
Vaha trola Dodikovih malog

Kakav ublehaš
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#823 Re: BiH-Lihtenštajn/Island-BiH (8.septembar/11.septembar)

Post by Student_u_Ostavci »

Trola i Kodro sve nas pa nikome ništa.
Fosil koii i dalje misle da Andy Cole i Dwight Yorke igraju za United. Čovjek koji Lihtenštajna nije u stanju nadigrati a ima obraza pričati o baražu. Ko biva, tad ćemo proigrati :lol:

Ne znaš, fudbal se promijenio, povuci se.
User avatar
spree
Posts: 7980
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#824 Re: BiH-Lihtenštajn/Island-BiH (8.septembar/11.septembar)

Post by spree »

Fakat ublehaš. Vjerovatno mu propalo sve sto je planirao, pa bi sad da od nas izvuce sto može. Mada bez obzira odmah ga ustoličiti. Meho je imao 4 utakmice previše kao selekor.
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#825 Re: BiH-Lihtenštajn/Island-BiH (8.septembar/11.septembar)

Post by auspuhc »

Edin H. wrote: 12/09/2023 15:51
Crvena Tifoza wrote: 12/09/2023 14:08

Vaha trola Dodikovih malog

Kakav ublehaš
Vaha ce pomoci cim mu ponude vecu kolicinu novca. Ovo sto nasi selektori dobijaju je za njega mizerija i to je jedini razlog zasto nece na klupu. Svaka druga prica je suplja. Dovoljno je pogledati kakve je zemlje vodio.
Post Reply