BiH jedno od najvećih svjetskih turističkih razočaranja

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
DaysleepeR
Posts: 14640
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1 BiH jedno od najvećih svjetskih turističkih razočaranja

Post by DaysleepeR »

BiH jedno od najvećih svjetskih turističkih razočaranja

Gospodarstvo Svjetska turistička organizacija (WTO) u svojim je procjenama brzine razvoja turizma do 2020. godine na popisu 176 zemalja Bosnu i Hercegovinu s trećega prebacila na poražavajuće 78. mjesto.

Iako je procijenjeno kako će se turizam tijekom 2006. godine razvijati 10,4 posto godišnje, utvrđeno je da je njegov razvoj bio svega 5,4 posto. BiH sve češće zaobilaze turisti, iako je u susjedstvu velikih turističkih odredišta kao što su Hrvatska, Crna Gora i Slovenija.

Glavni razlog što turisti na putovanju u Hrvatsku i Crnu Goru u širokom luku zaobilaze našu zemlju je prije svega katastrofalna cestovna i druga prometna infrastruktura.

Nemalo turisti zainteresirani za obilazak bosanskohercegovačkih turističkih odredišta nakon moderne autoceste u Hrvatskoj dožive šok vozeći se po trošnim bosanskim i hercegovačkim cestama.

Blizinu Hrvatske i Crne Gore trebao je iskoristiti bh turizam, drže stručnjaci. Oni misle kako BiH nije u dovoljnoj mjeri iskoristila mogućnost tranzitnog turizma turističkih odredišta susjednih zemalja.

Ipak, znatan dio turističkih posjeta BiH organiziran je samo zato što turističke agencije u Hrvatskoj organiziraju za svoje goste jednodnevne izlete u Hercegovinu: Međugorje, Mostar, Hutovo blato, Vjetrenica... Pozitivna iznimka sustavnoga rada na turizmu jedino je Međugorje.

Zasad ne baš zavidna turistička sezona pogodila je BiH, unatoč promidžbenim tv-spotovima koji su se prije nekoliko mjeseci emitirali na CNN-u. Zanimljivo je da u promidžbene tv-spotove nije uvrštena najpoznatija bh turistička destinacija - Međugorje. (večernji list)

http://www.bljesak.info/modules.php?nam ... &sid=48642
Bosanac30
Posts: 175
Joined: 03/07/2007 17:58
Location: Sarajevo,Istanbul

#2

Post by Bosanac30 »

veca_sa wrote:a moglo je bolje....

da je vlast pametna da od piramide napravi nesto.....
U pravu si,ali mora se priznati da ovdje vlast koliko toliko podrzava piramidu dok pametnjakovici i foteljasi iz branse gledaju svoj interes.Sto ce i oni nesto raditi kad mi,obicni građani, nismo nacisto s piramidom.
Ja sam inace turisticki radnik i poznajem dosta problematiku oko toga.Agencije iz Hrvatske u svojoj reziji dovode turiste u Visoko i ti isti ne potrose ni pfeninga tamo dok mi mozemo samo gledati.Mi gledamo kako napuniti kasu Hrvatskoj(saljemo raju u Hrvatsku na more) koja ne da prismrditi nasim agencijama osim u kooperaciji sa Hrvatskom agencijom.Ja licno vec pet godina ne ljetujem u Hrvatskoj,samo iz razloga sto se tako ponasaju,vjerujte.
Za isti novac mozete otici u jednu od egzoticnih zemalja ako vec necet u Neum.A kako ljudi u tim zemljama rade vjerujte da mi vise para uzmu u kontinentalnom dijelu zemlje nego na samom moru.Pa izvucite zakljucak.Mi smo uglavnom kontinentalna zemlja....
Last edited by Bosanac30 on 13/07/2007 11:38, edited 1 time in total.
Ilija_Cvorovic
Posts: 153
Joined: 25/12/2006 22:08

#3

Post by Ilija_Cvorovic »

Klasicna "ustasko - Vecernji list" propaganda.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14640
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4

Post by DaysleepeR »

Ilija_Cvorovic wrote:Klasicna "ustasko - Vecernji list" propaganda.
U pravu si.

Ne treba brinuti, samo oppušteno.

Jebo ceste, jebeš turističku ponudu, dobra je i 'vaka.

Sve je to propaganda.

A možemo nekad biti pametni pa bilo kakvu kritiku uzeti za ozbiljno jer svugdje na svijetu u turizmu ima mana i ponuda nikad nije 100% savrsena...

A neznam koje mi vadione imamo osim turizma?
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#5 Re: BiH jedno od najvećih svjetskih turističkih razočaranja

Post by photo »

DaysleepeR wrote:BiH jedno od najvećih svjetskih turističkih razočaranja

Gospodarstvo Svjetska turistička organizacija (WTO) u svojim je procjenama brzine razvoja turizma do 2020. godine na popisu 176 zemalja Bosnu i Hercegovinu s trećega prebacila na poražavajuće 78. mjesto.

Iako je procijenjeno kako će se turizam tijekom 2006. godine razvijati 10,4 posto godišnje, utvrđeno je da je njegov razvoj bio svega 5,4 posto. BiH sve češće zaobilaze turisti, iako je u susjedstvu velikih turističkih odredišta kao što su Hrvatska, Crna Gora i Slovenija.

Glavni razlog što turisti na putovanju u Hrvatsku i Crnu Goru u širokom luku zaobilaze našu zemlju je prije svega katastrofalna cestovna i druga prometna infrastruktura.

Nemalo turisti zainteresirani za obilazak bosanskohercegovačkih turističkih odredišta nakon moderne autoceste u Hrvatskoj dožive šok vozeći se po trošnim bosanskim i hercegovačkim cestama.

Blizinu Hrvatske i Crne Gore trebao je iskoristiti bh turizam, drže stručnjaci. Oni misle kako BiH nije u dovoljnoj mjeri iskoristila mogućnost tranzitnog turizma turističkih odredišta susjednih zemalja.

Ipak, znatan dio turističkih posjeta BiH organiziran je samo zato što turističke agencije u Hrvatskoj organiziraju za svoje goste jednodnevne izlete u Hercegovinu: Međugorje, Mostar, Hutovo blato, Vjetrenica... Pozitivna iznimka sustavnoga rada na turizmu jedino je Međugorje.

Zasad ne baš zavidna turistička sezona pogodila je BiH, unatoč promidžbenim tv-spotovima koji su se prije nekoliko mjeseci emitirali na CNN-u. Zanimljivo je da u promidžbene tv-spotove nije uvrštena najpoznatija bh turistička destinacija - Međugorje. (večernji list)

http://www.bljesak.info/modules.php?nam ... &sid=48642

od vecernjeg lista nisam ni ocekivao nista drugaciji tekst.

a ne pisu da ce dubrovnik imati 200 carter letova manje ove godine, da su turisti poludjeli vidjevsi cijene u dubrovniku, da se manje novca trosi unutar starog grada (niko ne jede unutra i ne kupuje suvenire).....

tipicni vecernjak.......
Bosanac30
Posts: 175
Joined: 03/07/2007 17:58
Location: Sarajevo,Istanbul

#6 Re: BiH jedno od najvećih svjetskih turističkih razočaranja

Post by Bosanac30 »

photo wrote:
DaysleepeR wrote:BiH jedno od najvećih svjetskih turističkih razočaranja

Gospodarstvo Svjetska turistička organizacija (WTO) u svojim je procjenama brzine razvoja turizma do 2020. godine na popisu 176 zemalja Bosnu i Hercegovinu s trećega prebacila na poražavajuće 78. mjesto.

Iako je procijenjeno kako će se turizam tijekom 2006. godine razvijati 10,4 posto godišnje, utvrđeno je da je njegov razvoj bio svega 5,4 posto. BiH sve češće zaobilaze turisti, iako je u susjedstvu velikih turističkih odredišta kao što su Hrvatska, Crna Gora i Slovenija.

Glavni razlog što turisti na putovanju u Hrvatsku i Crnu Goru u širokom luku zaobilaze našu zemlju je prije svega katastrofalna cestovna i druga prometna infrastruktura.

Nemalo turisti zainteresirani za obilazak bosanskohercegovačkih turističkih odredišta nakon moderne autoceste u Hrvatskoj dožive šok vozeći se po trošnim bosanskim i hercegovačkim cestama.

Blizinu Hrvatske i Crne Gore trebao je iskoristiti bh turizam, drže stručnjaci. Oni misle kako BiH nije u dovoljnoj mjeri iskoristila mogućnost tranzitnog turizma turističkih odredišta susjednih zemalja.

Ipak, znatan dio turističkih posjeta BiH organiziran je samo zato što turističke agencije u Hrvatskoj organiziraju za svoje goste jednodnevne izlete u Hercegovinu: Međugorje, Mostar, Hutovo blato, Vjetrenica... Pozitivna iznimka sustavnoga rada na turizmu jedino je Međugorje.

Zasad ne baš zavidna turistička sezona pogodila je BiH, unatoč promidžbenim tv-spotovima koji su se prije nekoliko mjeseci emitirali na CNN-u. Zanimljivo je da u promidžbene tv-spotove nije uvrštena najpoznatija bh turistička destinacija - Međugorje. (večernji list)

http://www.bljesak.info/modules.php?nam ... &sid=48642

od vecernjeg lista nisam ni ocekivao nista drugaciji tekst.

a ne pisu da ce dubrovnik imati 200 carter letova manje ove godine, da su turisti poludjeli vidjevsi cijene u dubrovniku, da se manje novca trosi unutar starog grada (niko ne jede unutra i ne kupuje suvenire).....

tipicni vecernjak.......
A za to ce im biti krivi paradajz turisti.To jest mi....
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14640
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#7 Re: BiH jedno od najvećih svjetskih turističkih razočaranja

Post by DaysleepeR »

photo wrote:od vecernjeg lista nisam ni ocekivao nista drugaciji tekst.

a ne pisu da ce dubrovnik imati 200 carter letova manje ove godine, da su turisti poludjeli vidjevsi cijene u dubrovniku, da se manje novca trosi unutar starog grada (niko ne jede unutra i ne kupuje suvenire).....

tipicni vecernjak.......
Mene ne tangira Dubrovnik.
A tangira me BiH i ne vidim ništa netačno u tekstu niti tendenciozno.

Činjenica je da smo pali sa 3 mjesta na 78.

Činjenica je da imamo užasne ceste i katastrofa ponudu.

Činjenica je da smo ogromne pare uložili u promociju na CNN-u a da ništa nije urađeno da se takva promocija podrži i u praksi.

Al zakopajmo mi glavu u pijesk, Večernjak je to...
Ilija_Cvorovic
Posts: 153
Joined: 25/12/2006 22:08

#8

Post by Ilija_Cvorovic »

Zanimljivo je da u promidžbene tv-spotove nije uvrštena najpoznatija bh turistička destinacija - Međugorje.
Da nema ove recenice na kraju slozio bih se sa svime sto su napisali. Ovdje se vidi koja je svrha teksta.
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#9

Post by Dori »

Za pocetak uvesti gradski prevoz do aerodroma, a ne da neljubazni taxisti ljude opale po dzepu cim slete....Sta ocekivati, ako im je to prva impresija :? Da smo svi ostali lopovi i samo hocemo da im uzmemo pare?!
Moj drug Kanadjanin dolazio prosli mjesec, i posto mu to nije prvi put u SA znao je odprilike koja je cijena TAXI usluga.....Kao prvo tip nije htio upaliti taxi metar i trazio mu 20 EUR do C.Vile?! Kad je skontao da ga je ovaj provalio, htio se tuci i istjerao covjeka iz auta!

Ovaj otisao u turisticku zajednicu BiH i napisao zalbu....nazalost nije zapamtio broj TAXI-ja
saki
Posts: 249
Joined: 21/03/2007 18:40

#10

Post by saki »

Ko je uopste stavi na 3 mjesto :shock:
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#11

Post by Dori »

saki wrote:Ko je uopste stavi na 3 mjesto :shock:
A zasto ne bi bila?!
saki
Posts: 249
Joined: 21/03/2007 18:40

#12

Post by saki »

Dena wrote:
saki wrote:Ko je uopste stavi na 3 mjesto :shock:
A zasto ne bi bila?!
A sto bi bila?
ja to i ne smatram nekom tragedijom, a cujem politicarima su puna usta nekog turizma od 95 pa na ovamo.
User avatar
Motokultivator
Posts: 875
Joined: 22/06/2007 15:02
Location: Negdje u blizini ilmihala

#13

Post by Motokultivator »

Sto se tice tog turizma, ja vidim neku svijetlu tacku odkako su malezijci rekli da ce ulagat u bh turizam. Ipak je Malezija jedina zemlja (kolko ja znam), koja ulaze u bh na nama ne skodljiv nacin. Tj. izvuku oni svoju korist, al ne tako da nam krv popiju, kao svi ostali, nego gledaju da i nas malo dignu na noge.
Bosanac30
Posts: 175
Joined: 03/07/2007 17:58
Location: Sarajevo,Istanbul

#14

Post by Bosanac30 »

Dena wrote:Za pocetak uvesti gradski prevoz do aerodroma, a ne da neljubazni taxisti ljude opale po dzepu cim slete....Sta ocekivati, ako im je to prva impresija :? Da smo svi ostali lopovi i samo hocemo da im uzmemo pare?!
Moj drug Kanadjanin dolazio prosli mjesec, i posto mu to nije prvi put u SA znao je odprilike koja je cijena TAXI usluga.....Kao prvo tip nije htio upaliti taxi metar i trazio mu 20 EUR do C.Vile?! Kad je skontao da ga je ovaj provalio, htio se tuci i istjerao covjeka iz auta!

Ovaj otisao u turisticku zajednicu BiH i napisao zalbu....nazalost nije zapamtio broj TAXI-ja
Prije dvadesetak dana sam doputovao iz Istanbula i istu scenu dozivio na aerodromu.Momak zajedno sa mnom doputvao.Upoznam ga na pasoskoj kontroli na izlazu i krenemo zajedno.Ja kuci na C.Vilu a on na autobusku i dalje za TZ.Dok sam ja isprtljao sa svojim prtljagom njega vec safatali taksisti i traze mu 30 Km:On ceka mene i ja dolazim a taksista pita i mene gdje cu pa da zajedno idemo i od mene trazi 20 KM.To je 50 KM za obojicu.Svakako mu je usput.Kad sam mu ja rekao da necu i da sam ja odrastao ovdje te da im folove znam poceo se svadjati sa mnom:Kad je vidio da ni taj poznanik sada nece jer sam mu ja rekao da ide sa mnom tek je poludio.Ali kad je vidio da ima i vecih mangupa od njega samo je zbrisao.Mi otprtljamo do ceste i uhvatimo taxi za 8 KM.Po 4 KM nas dvojica.
A svi znamo ko je tome kriv....
Prvi direktor aerodroma.
Zbog njih i nedaju da se uvede autobuska linija.
Last edited by Bosanac30 on 13/07/2007 12:09, edited 1 time in total.
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#15

Post by Pearl »

Ilija_Cvorovic wrote:
Zanimljivo je da u promidžbene tv-spotove nije uvrštena najpoznatija bh turistička destinacija - Međugorje.
Da nema ove recenice na kraju slozio bih se sa svime sto su napisali. Ovdje se vidi koja je svrha teksta.
naravno... ko da ne znaju da smo izgradili ceste :x mater li im... lazljivu.... mi smo jos uvijek treci.. oni su i listu lazirali samo da nas ocrne.. u vecernjakovom stilu :zzzz:

medjutim, slovenci i hrvati koji vec moraju da dodju u BIH, npr poslom, vole nase ceste: svaki prekrsaj rijese za 10KM ili 10 EURA... kazu: pa sto cu voziti po propisima i stici za 10 sati, kad mogu doci za 7 sati i policajcu dati 10Eura ako me zaustavi (sta je nama 10E, to su mi 2 pive u Ljubljani/Rijeci)..

i onda kazu.. ne valjaju nam ceste...
Eme
Posts: 52
Joined: 26/01/2006 09:56
Location: Zurich, Zürich, Cirih, ...

#16

Post by Eme »

ja zivim vec 30 godina u svicarskoj i uvijek mi je drago kad dodem u SA, dolazim u prosjeku pet puta godisnje, ili avionom ili autom. moji prijatelji iz svicarske koji krenu samnom, jos nikad se nisu bunili zbog ceste, nego su fascinirani ljeptom grada SA ili Mostara, i jedva cekaju kad opet mogu samnom krenuti na put. Nisu ceste turisticka atrakcija, nego je narod i ponasanje prema turistima jako bitno, a sta se toga tice, uvijek sam imao srecu i uvijek naletim na neke osobe, koji znaju kako se trebaju ponasati prema strancima. Mislim, da bi samo trebali popraviti marketing za nasu zemlju, to bi nam pomoglo. jer vjerujte mi, ceste po australiji i drugim turistickim zemljama (chile, peru, argentinija, itd) nisu nista bolje od nasih !!! :D :D :D
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#17

Post by Dori »

saki wrote:
Dena wrote:
saki wrote:Ko je uopste stavi na 3 mjesto :shock:
A zasto ne bi bila?!
A sto bi bila?
ja to i ne smatram nekom tragedijom, a cujem politicarima su puna usta nekog turizma od 95 pa na ovamo.
Hm..."Sta djeca znaju o zavicaju?"....nista ocigledno :roll: Zato nam Amerikanci pisu knjige o ljepotama BiH.
Kao prvo nasa istorija i istorijsko i kulturno naslijedje.....priroda....znaci imas fenomenalne preduslove za planinarenje, rafting, Mountain biking, za bavljenje extremnim sportovima (da ih sad sve ne nabrajam), lov i ribolov (vjeruj mi ima stranaca koji bi platili brdo para da dodju vikend u ribolov recimo-pod uslovom da je sve unapred organizovano)......nase rijeke (Una, Sava, Drina, Bosna, Sana....), planine (Bjelasnica, Prenj, Vlasic)...neopisivo...

Treba li da nastavim?
Bosanac30
Posts: 175
Joined: 03/07/2007 17:58
Location: Sarajevo,Istanbul

#18

Post by Bosanac30 »

Eme wrote:ja zivim vec 30 godina u svicarskoj i uvijek mi je drago kad dodem u SA, dolazim u prosjeku pet puta godisnje, ili avionom ili autom. moji prijatelji iz svicarske koji krenu samnom, jos nikad se nisu bunili zbog ceste, nego su fascinirani ljeptom grada SA ili Mostara, i jedva cekaju kad opet mogu samnom krenuti na put. Nisu ceste turisticka atrakcija, nego je narod i ponasanje prema turistima jako bitno, a sta se toga tice, uvijek sam imao srecu i uvijek naletim na neke osobe, koji znaju kako se trebaju ponasati prema strancima. Mislim, da bi samo trebali popraviti marketing za nasu zemlju, to bi nam pomoglo. jer vjerujte mi, ceste po australiji i drugim turistickim zemljama (chile, peru, argentinija, itd) nisu nista bolje od nasih !!! :D :D :D
I Hrvati se mogu pohvaliti sa ljubaznoscu.....Al u q....
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14640
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#19 Re: BiH jedno od najvećih svjetskih turističkih razočaranja

Post by DaysleepeR »

sencho wrote:
DaysleepeR wrote:
photo wrote:od vecernjeg lista nisam ni ocekivao nista drugaciji tekst.

a ne pisu da ce dubrovnik imati 200 carter letova manje ove godine, da su turisti poludjeli vidjevsi cijene u dubrovniku, da se manje novca trosi unutar starog grada (niko ne jede unutra i ne kupuje suvenire).....

tipicni vecernjak.......
Mene ne tangira Dubrovnik.
A tangira me BiH i ne vidim ništa netačno u tekstu niti tendenciozno.

Činjenica je da smo pali sa 3 mjesta na 78.

Činjenica je da imamo užasne ceste i katastrofa ponudu.

Činjenica je da smo ogromne pare uložili u promociju na CNN-u a da ništa nije urađeno da se takva promocija podrži i u praksi.

Al zakopajmo mi glavu u pijesk, Večernjak je to...
Da, ali od 5% stanovnika BiH koji uopste razmisljaju na ovu temu, 90% ce zabiti glavu u pijesak i poceti pricati o necem drugom.
Pa evo ja biram da je ne zabijam, a imam povjerenja i u ljude koji posjecuju forume i surfaju internetom (dakle imaju pristup svim informacijama) da ne budu zatucani i ne rade isto.
saki
Posts: 249
Joined: 21/03/2007 18:40

#20

Post by saki »

....
Last edited by saki on 13/07/2007 12:23, edited 1 time in total.
saki
Posts: 249
Joined: 21/03/2007 18:40

#21

Post by saki »

Dena wrote:
saki wrote:
Dena wrote: A zasto ne bi bila?!
A sto bi bila?
ja to i ne smatram nekom tragedijom, a cujem politicarima su puna usta nekog turizma od 95 pa na ovamo.
Hm..."Sta djeca znaju o zavicaju?"....nista ocigledno :roll: Zato nam Amerikanci pisu knjige o ljepotama BiH.
Kao prvo nasa istorija i istorijsko i kulturno naslijedje.....priroda....znaci imas fenomenalne preduslove za planinarenje, rafting, Mountain biking, za bavljenje extremnim sportovima (da ih sad sve ne nabrajam), lov i ribolov (vjeruj mi ima stranaca koji bi platili brdo para da dodju vikend u ribolov recimo-pod uslovom da je sve unapred organizovano)......nase rijeke (Una, Sava, Drina, Bosna, Sana....), planine (Bjelasnica, Prenj, Vlasic)...neopisivo...

Treba li da nastavim?
:D Znao sam.

Tesko je napraviti masovni turizam od raftinga, planinarenja, pecanja i slicnog. Treba u BiH da se razvija turizam ali masovnog turizma u Bosni nece biti. Lijepo bi bilo da se ski centri urede, tu bise mogle fine pare uzeti...... i Medjugorje :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14640
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#22

Post by DaysleepeR »

veca_sa wrote:Image
Image

jedina nada bh turizma
Ovo je Egipat :roll:
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#23

Post by DobroJutroKolumbo »

Razocarenje je za mene kao gradjanina BiH kad sam pomislio da jedne godine umjesto na moru ljetujem negdje u BiH , planina , jezero , rijeka i sl....Turisticka ponuda je katastrofa...Imamo prirodne blagodati , imamo rijeke, planine, jezera , more , i kad vidis turisticku ponudu i kad vidis da je ljetnja turisticka ponuda za BiH nikakva onda jednostavno odustanes od svega!!! Sta imate u ponudi , imate sobu sa wc-om , televizijom i klimom...iiii???,kakav je sadrzaj ? , mozete da setate i setate i setate i mozda ponegdje da vozite motor na planini ili jasete konja ili ponesite stap za pecanje...iiii...iii nista vise...!!!
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#24

Post by Pearl »

dio problema je sto mi sami ne znamo da cijenimo ljepote svoje zemlje... svi svrsavaju kad se na TV-u pojavi Tim Clancy i prica kako je odusevljen BIH, on nam promovira zemlju... i onda su nam puna usta kako stranci vole nasu zemlju.. sto neko od nas to ne uradi? treba stranac da dodje i hvali nase ljepote a mi umjesto da se pokrenemo, sjedimo i slusamo ga zadivljeno...

svaki put kad odem na rafting, skiperi nam pricaju kako stranci ne mogu dovoljno da se iscude sto neretva nije puna ljudi, jer je cijena raftinga prejeftina, a rijeka i okolina prelijepi... jos kad cuju da vodu kojom plove mogu i da piju...

al' je uvijek neko drugi kriv.. :)
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#25

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 14:50, edited 1 time in total.
Post Reply