BiH - Gibraltar

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40856
Joined: 21/05/2012 22:46

#451 Re: BiH - Gibraltar

Post by AmiĐa_Idriz »

Logovan wrote:
AmiĐa_Idriz wrote:
vicious wrote:Nisam gledo prvo poluvrijeme, kako je Seo uopste uspio dobiti žuti protiv ovih rekreativaca?
Meni nije ni faul ono bio al haj :mrgreen:
Kako nije, vuče ga za dres, čist žuti.
Nije ti dobro :oops: :mrgreen:

Znas li ti da Seo cita forum, momak je regal. Na Sea mislim.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#452 Re: BiH - Gibraltar

Post by RtrnOfSalisbury »

glede sea mislim na sea i mesketa reko bi da bi bilo cudno da je meske izostavio sea, jebga spilpraksis je potreban svakom pa i seu mislim na sea. al imal iko da objasni koje je pm seo mislim na sea uopce trazio na toj strani :shock: jel to meske nesto isprobavo jal je seo mislim na sea zaluto tam
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#453 Re: BiH - Gibraltar

Post by NajdraziVodjaa »

Cuj Mesa na dobrom putu da ode na svjetsko :-) pa jebote treci smo, nema 5 pobjeda iz 5 utakmica pa da to kazes. jedna utakmica ga djeli od sigurnog neodlaska na svjetsko, dakle poraz od Grcke pa pa Rusija a npr. pobjeda mu ne znaci ni siguran baraz a kamo li odlazak na svjetsko. Daleko smo mi od toga da smo na dobrom putu za svjetsko, naravno imamo sanse ali one nisu velike kako neki misle cak naprotiv u situaciji smo da vec u 6 kolu imamo utakmicu koja nam je biti ili ne biti gdje imamo imperativ pobjede.


Jos je rano za bilo sta prognozirati ali ja jednostavno nisam optimista, evo ja nikako ne vidim da u jednoj velikoj i odlucujucoj tekmi kolo do kraja mi pobjedjujemo reprezentaciju kalibra Belgije. Nezamislivo mi je, ne jer su dosta jaci od nas i po imenima imaju jedan od najjacih timova svijeta vec nasi igraci nemaju mentalitet da pobjede takvu ekipu, to sam skontao godinama prateci nasu reprezentaciju nas krajnji domet u takvoj utakmici protiv takvog protivnika je castan remi a najcesce rutinski poraz. Nasa jedina nada je da se nekako docepati drugog mjesta i dobrog zrijeba u barazu, mada i prosli put smo dobili mrtve Irske antitalente pa ne prodjosmo...Nadam se da grijesim.
Last edited by NajdraziVodjaa on 26/03/2017 14:16, edited 1 time in total.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#454 Re: BiH - Gibraltar

Post by Idemedosumom »

Ja koliko se sjećam bilo je obostrano povlačenje, pri čemu je ovaj iz Gibraltara uspio Sei i masku skinuti. U takvim situacijama mi je nekako logičnije da se svira faul u napadu.

Po meni je Meša ovdje kriv. Da li vi smatrate da je Seo trebao pustiti igrača Gibraltara da sam na onakvog Begovića ide pri rezultatu 1:0 ?
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#455 Re: BiH - Gibraltar

Post by NajdraziVodjaa »

Idemedosumom wrote:Ja koliko se sjećam bilo je obostrano povlačenje, pri čemu je ovaj iz Gibraltara uspio Sei i masku skinuti. U takvim situacijama mi je nekako logičnije da se svira faul u napadu.

Po meni je Meša ovdje kriv. Da li vi smatrate da je Seo trebao pustiti igrača Gibraltara da sam na onakvog Begovića ide pri rezultatu 1:0 ?
Ma trebo ga je pustiti, prvo dobre su sanse da bi promasio ili bi golman odbraio, drugo i da je zabio svejedno bi pobjedili 4-5 razlike, ovo su amateri...


Zuti karton je cist ko suza, onde da je bio Hazard umjesto onog amatera Kolasinac bi isao ranije pod tus.
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#456 Re: BiH - Gibraltar

Post by north »

hrasno38 wrote:
north wrote:Ma možemo se natezati ko slijedeću igra ko ne igra, praviti kalklulacije..ali protiv Grčke će se sve reći I sve manje-više biti jasnije..Mi od onih futavaca možemo izgubiti samo jednim mogućim rezultatom a to je 0-1, a da mi boga oca profulamo :-) ..Oni dva gola u gostima ne bi dali ni Latviji.....ali me je strah X-a koji nam baš ne igra nikako, tek sad još vise fale ona dva boda iz Atine :( i zato ako bude Meša kalkulisao jebali smo ježa, napasti od prve minute postaviti se tako, pritiskati dok im oči ne ispadnu...ako budemo igrali sa njima partiju šaha I šatro nešto taktički I oprezno, onda nemamo šta tražiti, jer u takvim utakmicama oni dobro prolaze i sa jačim ekipama od nas, Belgija je primjer večeras, a I mnoge ranije gdje su izvlačili povoljan rezutat uz nikakvu igru...Znači, da zaključimo, ako damo dva gola tri bobe su tu, jer oni nisu sposobno isto toliko nama dati ni sa igračem više :oops:
Pa da budemo posteni nismo se ni u Grckoj branili a to sto smo pored gola promasili jos 2-3 odlicne sanse je druga prica. I ja stvarno ne znam protiv koga smo se mi zadnji put branili :?
Nisam mislio da ćemo se braniti, kako dođe do zaključka da sam na to ciljao :-) .....nego ne upasti u zamku da oni umrtve utakmicu, gdje će u tako tvrdoj utakmici biti malo šansi..to nama nikako ne odgovara, moraš ti biti sposoban da od početka diktiraš tempo, da grizeš, da im sijeva pred golom sval+kih par minuta, pa će onda valjda i ući...u utakmici sa njima gdje ćemo teško dolaziti do gola, I gdje će nas zatvoriti I taktički nametnuti svoj stil igre mi nemamo šansi, jer je ta utakmica u startu osuđena na 0-0 ili 1-1....mi njih ne možemo dobiti 1-0 iz jedinog udarca na gol jer oni tako ne gube utakmice za razliku od nekih drugih reprezentacija...naravno da se ne znamo braniti, niti smo kad to svjesno radili, niti da ćemo raditi, nisam na to ciljao..
User avatar
Logovan
Posts: 94425
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#457 Re: BiH - Gibraltar

Post by Logovan »

AmiĐa_Idriz wrote: Nije ti dobro :oops: :mrgreen:

Znas li ti da Seo cita forum, momak je regal. Na Sea mislim.
Nisam znao da čita forum. :oops: Valjda je regal realan. :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31502
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#458 Re: BiH - Gibraltar

Post by hrasno38 »

north wrote:
hrasno38 wrote:
north wrote:Ma možemo se natezati ko slijedeću igra ko ne igra, praviti kalklulacije..ali protiv Grčke će se sve reći I sve manje-više biti jasnije..Mi od onih futavaca možemo izgubiti samo jednim mogućim rezultatom a to je 0-1, a da mi boga oca profulamo :-) ..Oni dva gola u gostima ne bi dali ni Latviji.....ali me je strah X-a koji nam baš ne igra nikako, tek sad još vise fale ona dva boda iz Atine :( i zato ako bude Meša kalkulisao jebali smo ježa, napasti od prve minute postaviti se tako, pritiskati dok im oči ne ispadnu...ako budemo igrali sa njima partiju šaha I šatro nešto taktički I oprezno, onda nemamo šta tražiti, jer u takvim utakmicama oni dobro prolaze i sa jačim ekipama od nas, Belgija je primjer večeras, a I mnoge ranije gdje su izvlačili povoljan rezutat uz nikakvu igru...Znači, da zaključimo, ako damo dva gola tri bobe su tu, jer oni nisu sposobno isto toliko nama dati ni sa igračem više :oops:
Pa da budemo posteni nismo se ni u Grckoj branili a to sto smo pored gola promasili jos 2-3 odlicne sanse je druga prica. I ja stvarno ne znam protiv koga smo se mi zadnji put branili :?
Nisam mislio da ćemo se braniti, kako dođe do zaključka da sam na to ciljao :-) .....nego ne upasti u zamku da oni umrtve utakmicu, gdje će u tako tvrdoj utakmici biti malo šansi..to nama nikako ne odgovara, moraš ti biti sposoban da od početka diktiraš tempo, da grizeš, da im sijeva pred golom sval+kih par minuta, pa će onda valjda i ući...u utakmici sa njima gdje ćemo teško dolaziti do gola, I gdje će nas zatvoriti I taktički nametnuti svoj stil igre mi nemamo šansi, jer je ta utakmica u startu osuđena na 0-0 ili 1-1....mi njih ne možemo dobiti 1-0 iz jedinog udarca na gol jer oni tako ne gube utakmice za razliku od nekih drugih reprezentacija...naravno da se ne znamo braniti, niti smo kad to svjesno radili, niti da ćemo raditi, nisam na to ciljao..
Ako ih ne mozemo dobiti bez njihova 4 standardna reprezentativca onda i ne treba da idemo na SP. I to ne mislim dobiti jebenih jedva 1:0 nego lijepo kao one godine oderat im guzove. Nadam se da ce svi nasi igraci biti zdravi a po meni neigranje Kolasinca i nije neki hendikep i imaju tu momci koji ce uskociti i poginit u odbrani ako treba.
User avatar
LSD
Posts: 27297
Joined: 24/07/2007 08:26

#459 Re: BiH - Gibraltar

Post by LSD »

Gledam sinoc nakon utakmice Belgija - Grčka malo statistiku.
70% - 30% omjer posjeda lopte na strani Belgije
17 - 2 omjer udaraca na strani Belgije

A konacni rezultat 1-1 :shock: :facepalm: Mitroglou ga zabi i ko te pita ostalo, rezultat se piše. Zapravo Belgija je na kraju ganjala taj bod :lol:
Još su Carrasco, Lukaku , Mertens i ostali razbranili golmana Kapina, od njega napravili Bufona.

Vecih nafakaša u fudbalu ovaj svijet nije vidio. Onaj sinošnji remi nam nikako ne odgovara, to je bio veliki vjetar u leđa grcima.
Mi moramo protiv nafakaša zabiti dva gola do poluvremena i ne dozvoliti da nas navuku u neke belaje, marisane, kartoniranje, prljavštinu koja njima svakako odgovara. Posebno Džeko se mora iskupiti za promašaje iz prve utakmice, ostao je dužan grcima.
User avatar
Edin H.
Posts: 47049
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#460 Re: BiH - Gibraltar

Post by Edin H. »

LSD wrote:Gledam sinoc nakon utakmice Belgija - Grčka malo statistiku.
70% - 30% omjer posjeda lopte na strani Belgije
17 - 2 omjer udaraca na strani Belgije

A konacni rezultat 1-1 :shock: :facepalm: Mitroglou ga zabi i ko te pita ostalo, rezultat se piše. Zapravo Belgija je na kraju ganjala taj bod :lol:
Još su Carrasco, Lukaku , Mertens i ostali razbranili golmana Kapina, od njega napravili Bufona.

Vecih nafakaša u fudbalu ovaj svijet nije vidio. Onaj sinošnji remi nam nikako ne odgovara, to je bio veliki vjetar u leđa grcima.
Mi moramo protiv nafakaša zabiti dva gola do poluvremena i ne dozvoliti da nas navuku u neke belaje, marisane, kartoniranje, prljavštinu koja njima svakako odgovara. Posebno Džeko se mora iskupiti za promašaje iz prve utakmice, ostao je dužan grcima.
Kad Italija tako odigra onda su majstori i veliki takticki znalci. :D

Ljudi su upravo odigrali kako treba igrati kada gostujes protiv puno jaceg tima.

To je u nasoj reprezentaciji jedini Baka shvatio kada je Barbarez izbacio protiv Spanije u Valensiji jedno trideset lopti na mjest stopera,
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#461 Re: BiH - Gibraltar

Post by Muhamed Đakmić »

Italija ne igra tako već godinama :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47049
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#462 Re: BiH - Gibraltar

Post by Edin H. »

Muhamed Đakmić wrote:Italija ne igra tako već godinama :D
Zato vise i ne osvajaju svjetska prvenstva :skoljka:
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#463 Re: BiH - Gibraltar

Post by RtrnOfSalisbury »

... plus sto su grci imali nekoliko izglednije kontri, dobro izgradjenih sto bi nasoj ultra brzoj i bezgresnoj odbrani pravo odgovaralo :-D
bih vec od broja jedan ima probleme, neigranje bregovica je sve samo ne dobro a niko drugi nije ni uzet u obzir ...
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#464 Re: BiH - Gibraltar

Post by kudrilo »

hrasno38 wrote:
NajdraziVodjaa wrote:
kudrilo wrote:Najsmješnije mi je prepucavanje na temama reprezentacije na fazon Željo-Sarajevo. Evo ja sam Željovac i mislim da je Mehmed bezmud trener, te da mi sad ponude da mijenjam Slavka za Mehmeda, ne bih pristao. Isto tako mislim za Safeta da je čuna od trenera. Razlika između Mehmeda i Safeta je što Mehmed zna dati izjavu, posvećeniji je poslu, ide, prati, ganja igrače i sl. Nije "iritantan" ko Safet. Ipak, sve je to isti kalup, sve su to treneri koji su na klupu reprezentacije došli jer su igračke legende, sve su to treneri koji imaju prosječne ili ispodprosječne trenerske karijere, to su ljudi koji jedini autoritet imaju na tome što su bili igračke legende u ex Yu.

Što se tiče žutog kartona Kolašinca, i tu se pokazuje ovo sve što sam pričao. Debil si ako podcijeniš Kipar, gdje su igrači profesionalci (kakvi-takvi) i zijaniš kući od njih, ali si i debil ako protiv konobara, stolara, poštara i sl. izvedeš najjaču postavu, a postoji ti opasnost da ostaneš bez glavnog igrača odbrane npr. u slučaju žutog kartona. Ovo je fudbal, logično je da se može desiti neka situacija gdje možeš fasovat karton, može sudija ustat na lijevu nogu, može te lopta pogoditi u ruku i da fasuješ žuti, može evo i ovo večeras. I bum, nemaš najboljeg odbrambenog igrača protiv direktnog konkurenta za baraž, zato što si ga izveo da igra protiv konobara i stolara.

Dalje, večerašnji Gibraltar bi pobijedila ekipa naše lige, ja bih lično dao priliku svakom igraču od kojeg sutra može biti bilo šta, malo da se navikne, da bude malo i primjećen u svijetu fudbala. Jok, Mehmed ostavi Duljevića na tribinama, Vrančić ulazi, a mogao je Gojak,od kojeg će i biti nešto, a od Vrančića nikad ništa. Itd itd... Jel mogao Memišević večeras biti jedan od stopera, jeste. Formacija za proučit nešto, Hodžić večeras imao sudbinu Ibiševića kada igra u tandemu sa Džekom - drugi napadač koji veze nema gdje treba biti, jer ne može trčati tamo gdje trči prvi napadač jer navlači na njega. Na taj način imaš igrača gdje vidiš da se isti trudi, ali kao da ne zna šta mu je zadatak, gdje treba biti, kada, kako i sl.
:thumbup: za sve. Pogotovo za Mesu i Susica, i ja sam manijak ali ne pada mi napamet braniti Bazdarevica on je meni po dosad prikazanom isti ko Susic samo drugo pakovanje cak su i rezultati preslikani, oba dobili u ruke ekipu kvalitete kakve prije nisu nikad vodili a ni poslije nece, ali to je druga tema zasto je nasa reprezentacija poligon za ucenje ispodprosjecnih trenera.
Super samo sto je prvi odveo reprezentaciju na SP a drugi je na dobrom putu........pa neka su bezmudi do picke materine. Eto svi oni prije su bili sa mudima pa nas nije bilo ni na mapi.
Slutim da bi se ti sad ubjeđivao da je Safet izuzetno zaslužan za odlazak na prvenstvo, a da je Meša isto neki znalac i autoritet. Ali nisu. Ljudi koji su bili legendarni igrači, što im je uveliko pomoglo da dođu na klupu reprezentacije. Vjerujem da će i Hadžibegića zvati poslije Meše, ili će savez skontat da ne može više Bošnjak.
User avatar
hrasno38
Posts: 31502
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#465 Re: BiH - Gibraltar

Post by hrasno38 »

hrasno38 wrote:Super samo sto je prvi odveo reprezentaciju na SP a drugi je na dobrom putu........pa neka su bezmudi do picke materine. Eto svi oni prije su bili sa mudima pa nas nije bilo ni na mapi.
kudrilo wrote:Slutim da bi se ti sad ubjeđivao da je Safet izuzetno zaslužan za odlazak na prvenstvo, a da je Meša isto neki znalac i autoritet. Ali nisu. Ljudi koji su bili legendarni igrači, što im je uveliko pomoglo da dođu na klupu reprezentacije. Vjerujem da će i Hadžibegića zvati poslije Meše, ili će savez skontat da ne može više Bošnjak.
Ja ko je zasluzan??? Usanovic, Baka, Muzurovic, i svi oni selektori koji nas nisu nikad nigdje odveli a medju njima je i Hadzibegic. Ko je recimo u Slovackoj napravio zamjenu i ubacio igraca koji je odmah nakon toga zveknuo golcinu.
Ili ko je u ovim kvalifikacijama sastavio ekipu kojoj Grcka nije mogla prdnuti na domacem terenu. Naravno da tu nose ogromen zasluge i igraci ali nikada ne treba zaboraviti niti izbrisati zasluge Papeta a nadam se i Mese ako prodjemo.
Post Reply