BiH Drzavljanstvo

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

exAprilica
Posts: 119
Joined: 07/10/2009 17:48

#51 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by exAprilica »

harell wrote:
exAprilica wrote:
harell wrote:Aprilica hocu ja bit sta dobar ako ti ga nabacimo, mozel bar da mi sredis radnu vizu za turkey :oops: :mrgreen:
sve se mozemo dogovoriti, nismo Turci :D
E normala, ima da sredimo turcina 8-) :mrgreen:
Bome slaba fajda... Nece covjek pomoc :skoljka:
User avatar
harell
Posts: 1218
Joined: 23/09/2010 22:22

#52 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by harell »

exAprilica wrote: Bome slaba fajda... Nece covjek pomoc :skoljka:
A vidim i ja, nepuzdan je skroz, mozda se dozove malo :mrgreen:
User avatar
slucajni prolaznik
Posts: 376
Joined: 18/12/2012 21:07

#53 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by slucajni prolaznik »

vetvadi wrote:mislim da ja mogu dobiti zvanicni papir kao dokaz na periodi kojoj sam bio prijavljen u BH drzavi od Sluzbe za poslove s strankama na Stupu Zatim sta treba raditi ?
Ubijedjen sam da si imao dozvole za privremeni boravak, njih 7 ili 8 do sada... Znaci - ne ostvarujes uslove. Upis u knjigu drzavljana BiH mozes ostvariti jedino bracnom vezom.
Nije zeznutno stvarno ja tebi pitam ako poznajem jedan od tri clana u Predsjednistvu BiH...
Ne vrijedi ti jedan, moras poznavati sve njih. Odluke Predsjednistva se donose konsenzusom
exAprilica
Posts: 119
Joined: 07/10/2009 17:48

#54 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by exAprilica »

harell wrote:
exAprilica wrote: Bome slaba fajda... Nece covjek pomoc :skoljka:
A vidim i ja, nepuzdan je skroz, mozda se dozove malo :mrgreen:
Srkleti covjek :D Ma, sutra ce on mene traziti, mozda je mlada sad pored njega 8)
User avatar
harell
Posts: 1218
Joined: 23/09/2010 22:22

#55 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by harell »

exAprilica wrote:
harell wrote:
exAprilica wrote: Bome slaba fajda... Nece covjek pomoc :skoljka:
A vidim i ja, nepuzdan je skroz, mozda se dozove malo :mrgreen:
Srkleti covjek :D Ma, sutra ce on mene traziti, mozda je mlada sad pored njega 8)
Vidis dobro si :mrgreen: Nista cekamo turcina sutra da se javi kad bude nasamo :D
vetvadi
Posts: 59
Joined: 18/01/2013 02:35

#56 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by vetvadi »

slucajni prolaznik wrote:
vetvadi wrote:mislim da ja mogu dobiti zvanicni papir kao dokaz na periodi kojoj sam bio prijavljen u BH drzavi od Sluzbe za poslove s strankama na Stupu Zatim sta treba raditi ?
Ubijedjen sam da si imao dozvole za privremeni boravak, njih 7 ili 8 do sada... Znaci - ne ostvarujes uslove. Upis u knjigu drzavljana BiH mozes ostvariti jedino bracnom vezom.
Nije zeznutno stvarno ja tebi pitam ako poznajem jedan od tri clana u Predsjednistvu BiH...
Ne vrijedi ti jedan, moras poznavati sve njih. Odluke Predsjednistva se donose konsenzusom

no way out ? I am so sorry about that. I have taken these permits just in vain like waste, bas sam razocaran, ker kinez moze, ja ne ?
Last edited by vetvadi on 11/03/2013 22:26, edited 2 times in total.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#57 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by PipiDugaDevetka »

@vetvadi,
Halali ti nama sada. Blokadu čine drugi, a ne Bosna i Hercegovina.

Čuj entitetsko državljanstvo :-) :(
Prosto nemoguće da su entiteti po dejtonu države.

Čim se oslobodi privremeno zauzeta teritorija od genocidaša, ponovno vađenje ličnih karata.
ABD-Inšalah!
vetvadi
Posts: 59
Joined: 18/01/2013 02:35

#58 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by vetvadi »

ima li ikakvih rjesenje da udjem na knjigu Drzavljanstvo BH. ? osim braka sta da uradim ?
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9904
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#59 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by Bosanac sa dna kace »

bir şirket kur, yatırım yap bosna'ya :wink:
exAprilica
Posts: 119
Joined: 07/10/2009 17:48

#60 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by exAprilica »

vetvadi wrote:ima li ikakvih rjesenje da udjem na knjigu Drzavljanstvo BH. ? osim braka sta da uradim ?
ja sam ti jedini spas :D
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#61 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by bosan »

vetvadi wrote:ima li ikakvih rjesenje da udjem na knjigu Drzavljanstvo BH. ? osim braka sta da uradim ?
Jel ta tvoja hanuma bolesna ?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#62 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by KatarinaKosaca »

vetvadi wrote:ima li ikakvih rjesenje da udjem na knjigu Drzavljanstvo BH. ? osim braka sta da uradim ?
http://www.oss.ba/dokumenti/Zakon_o_drz ... vu_BIH.pdf

Prouči ovo, možda sa nekim pravnikom :roll:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#63 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by JoseMujica »

vetvadi wrote:ima li ikakvih rjesenje da udjem na knjigu Drzavljanstvo BH. ? osim braka sta da uradim ?
zaheb jarane.... zaheb teshki...ni pod razno ne ženi ništa iz Bosne, ni žensko ni muško, a pogotovo ne iz Hercegovine..... ima da ti to državljanstvo na nos izađe.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#64 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by zlo zlo »

:lol: :lol: :lol: a teme...
prvo stalni boravak trazit, to se moze nakon 5god privremenog, nesmije ti boravak ni dan istec, inace skupljas opet 5 god, i nakon stalnog, cirka 3god, moš trazit drzavljanstvo.
uvijek dobar post
Posts: 314
Joined: 11/06/2007 15:31
Location: capajebo

#65 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by uvijek dobar post »

drug, nemaš ti trenutno šanse za državljnstvo jer nisi imao neprekidan boravak. osim toga boravak na osnovu studija se ne vodi kao boravak na osnovu kojeg se stječu uslovi za državljanstvo. piši propalo.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#66 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by JoseMujica »

ma haj sve to al ovih katila što bi odmah da ga žene u ovoj vukohebini :-)
vetvadi
Posts: 59
Joined: 18/01/2013 02:35

#67 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by vetvadi »

exAprilica wrote:
vetvadi wrote:ima li ikakvih rjesenje da udjem na knjigu Drzavljanstvo BH. ? osim braka sta da uradim ?
ja sam ti jedini spas :D
halali ti stvano zakasno je sada. zelim vama sve s srecom insallah.
Bosanac sa dna kace wrote:bir şirket kur, yatırım yap bosna'ya :wink:
ne isplati se ovako.
JoseMujica wrote:ma haj sve to al ovih katila što bi odmah da ga žene u ovoj vukohebini :-)
ne razumijem te brate ? vukohebini sta je ovo ba pricas na slengov jezik ?


izgleda da nema rjesenje.

uvijek dobar post wrote:drug, nemaš ti trenutno šanse za državljnstvo jer nisi imao neprekidan boravak. osim toga boravak na osnovu studija se ne vodi kao boravak na osnovu kojeg se stječu uslovi za državljanstvo. piši propalo.
stvarno imam li ja takvu pravu?
da li sigurno oni cete dati drzavljanstvo ?
recite mi
na kojoj osnovu se vodi boravak na osnovu kojeg se stječu uslovi za državljanstvo? na kojeg osnova?

jedino trebam ponoviti sve procedura od pocetka iduci 8 god 5 god
ja hocu drzavlanstvo
exAprilica
Posts: 119
Joined: 07/10/2009 17:48

#68 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by exAprilica »

vetvadi wrote:
exAprilica wrote:
vetvadi wrote:ima li ikakvih rjesenje da udjem na knjigu Drzavljanstvo BH. ? osim braka sta da uradim ?
ja sam ti jedini spas :D
halali ti stvano zakasno je sada. zelim vama sve s srecom insallah.
Bosanac sa dna kace wrote:bir şirket kur, yatırım yap bosna'ya :wink:
ne isplati se ovako.
JoseMujica wrote:ma haj sve to al ovih katila što bi odmah da ga žene u ovoj vukohebini :-)
ne razumijem te brate ? vukohebini sta je ovo ba pricas na slengov jezik ?


izgleda da nema rjesenje.

uvijek dobar post wrote:drug, nemaš ti trenutno šanse za državljnstvo jer nisi imao neprekidan boravak. osim toga boravak na osnovu studija se ne vodi kao boravak na osnovu kojeg se stječu uslovi za državljanstvo. piši propalo.
stvarno imam li ja takvu pravu?
da li sigurno oni cete dati drzavljanstvo ?
recite mi
na kojoj osnovu se vodi boravak na osnovu kojeg se stječu uslovi za državljanstvo? na kojeg osnova?

jedino trebam ponoviti sve procedura od pocetka iduci 8 god 5 god
ja hocu drzavlanstvo
Neces da zenis, neces da pokrenes biznis u BiH, nista ne nudis... Ne bih ti dala ni privremeni boravak, hoscakal kardes!
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#69 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by JoseMujica »

vetvadi wrote:
JoseMujica wrote:ma haj sve to al ovih katila što bi odmah da ga žene u ovoj vukohebini :-)
ne razumijem te brate ? vukohebini sta je ovo ba pricas na slengov jezik ?
arkadash nije slengov jezik...vukohebina je na Vatan jeziku Kurtlar Vadisi za papire
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#70 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by sha_ba »

JoseMujica wrote:
vetvadi wrote:
JoseMujica wrote:ma haj sve to al ovih katila što bi odmah da ga žene u ovoj vukohebini :-)
ne razumijem te brate ? vukohebini sta je ovo ba pricas na slengov jezik ?
arkadash nije slengov jezik...vukohebina je na Vatan jeziku Kurtlar Vadisi za papire
:lol: :lol:
vetvadi
Posts: 59
Joined: 18/01/2013 02:35

#71 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by vetvadi »

KatarinaKosaca wrote:
vetvadi wrote:ima li ikakvih rjesenje da udjem na knjigu Drzavljanstvo BH. ? osim braka sta da uradim ?
http://www.oss.ba/dokumenti/Zakon_o_drz ... vu_BIH.pdf

Prouči ovo, možda sa nekim pravnikom :roll:
jedino da je clan 9 nudi rjesenje ?

Stranac koji je podnio zahtjev za sticanje državljanstva BiH može steći državljanstvo naturalizacijom ako ispunjava
slijedeće uslove:
1. da je napunio 18 godina starosti;
2. da ima prijavljeno stalno mjesto boravka na teritoriji BiH najmanje 8 godina prije podnošenja zahtjeva;
3. da poznaje jedan od jezika ustavotvornih naroda BiH;
4. da mu nije izrečena mjera bezbjednosti protjerivanja stranaca iz zemlje ili zaštitna mjera udaljivanja stranaca sa
teritorije BiH od strane organa čiji je legalitet uspostavljen Ustavom i da je ova odluka još uvijek na snazi;
5. da nije osuđivan na izdržavanje kazne za krivična djela sa predomišljajem, na duže od tri godine, u periodu od 8
godina od podnošenja zahtjeva;
6. da se odrekne ili na neki drugi način izgubi svoje ranije državljanstvo nakon sticanja BiH državljanstva, osim ako
bilateralni sporazum iz člana 14. ne predviđa drugačije.
Odricanje ili gubitak ranijeg državljanstva se neće zahtijevati ako ovo nije dozvoljeno ili se ne može razumno
zahtijevati.


cini mi se da ovaj član je namjerno ostavili nejasne jer nije jasno na kojoj osnovu ?

koja osnovica boravišne dozvole potrebno je ispuniti uvjete članka 9.
vetvadi
Posts: 59
Joined: 18/01/2013 02:35

#72 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by vetvadi »

vetvadi wrote:
KatarinaKosaca wrote:
vetvadi wrote:ima li ikakvih rjesenje da udjem na knjigu Drzavljanstvo BH. ? osim braka sta da uradim ?
http://www.oss.ba/dokumenti/Zakon_o_drz ... vu_BIH.pdf

Prouči ovo, možda sa nekim pravnikom :roll:
hvala ti stvarno koristen je bilo vaseg savjet.

jedino da je clan 9 nudi rjesenje alı dugooooooo od 2013 treba 8god privremni bez jos 16 god treba da ja bi imao pravu da zahtijevati da državljanstvo.

Glupno. trebao sam zavrsiti poslo na bosanskom nacin ah eto.. skim i mozeli neznam...
zlo zlo wrote::lol: :lol: :lol: a teme...
prvo stalni boravak trazit, to se moze nakon 5god privremenog, nesmije ti boravak ni dan istec, inace skupljas opet 5 god, i nakon stalnog, cirka 3god, moš trazit drzavljanstvo.
Clan 9
Stranac koji je podnio zahtjev za sticanje državljanstva BiH može steći državljanstvo naturalizacijom ako ispunjava
slijedeće uslove:
1. da je napunio 18 godina starosti;
2. da ima prijavljeno stalno mjesto boravka na teritoriji BiH najmanje 8 godina prije podnošenja zahtjeva;
3. da poznaje jedan od jezika ustavotvornih naroda BiH;
4. da mu nije izrečena mjera bezbjednosti protjerivanja stranaca iz zemlje ili zaštitna mjera udaljivanja stranaca sa
teritorije BiH od strane organa čiji je legalitet uspostavljen Ustavom i da je ova odluka još uvijek na snazi;
5. da nije osuđivan na izdržavanje kazne za krivična djela sa predomišljajem, na duže od tri godine, u periodu od 8
godina od podnošenja zahtjeva;
6. da se odrekne ili na neki drugi način izgubi svoje ranije državljanstvo nakon sticanja BiH državljanstva, osim ako
bilateralni sporazum iz člana 14. ne predviđa drugačije.
Odricanje ili gubitak ranijeg državljanstva se neće zahtijevati ako ovo nije dozvoljeno ili se ne može razumno
zahtijevati.




koja osnovica boravišne dozvole potrebno da ispunjavam uvjete članka 9. ? treba se objasnititi

cini mi se da ovaj član je namjerno ostavili nejasne jer nije jasno na kojoj osnovu ?
Last edited by vetvadi on 11/03/2013 22:30, edited 2 times in total.
vetvadi
Posts: 59
Joined: 18/01/2013 02:35

#73 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by vetvadi »

exAprilica wrote:Neces da zenis, neces da pokrenes biznis u BiH, nista ne nudis... Ne bih ti dala ni privremeni boravak, hoscakal kardes!
Mislim da je zadovoljno samo imati cist namjera.
Image
Post Reply