BiH Drzavljanstvo

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

vetvadi

#1 BiH Drzavljanstvo

Post by vetvadi »

ja zivim bosni i ja osjecam sebe jedan pripadnik u bih i stvarno zelim da dobijem drzavljanstvu bih. Jer kad ja odlazim od bosna ja hocu da imam neku zvanican vezu s bosnom.
ja sam drzavjanin turske.
ja zivim privaljljen u bih od 2005 godina na osnovu obravozanje znaci 8 godina sam privaljljen u bosnu, ja znam to znaci nista o pravu da dobijem bh drzavljanstvo ali cudo sam da svaki 2 god na osnovu obrazovanje je jednaka jedan ratni prijavljen godina ?

datumi da sam prijvaljen u bih

1- 07.12.2005- 31.10.2006
2- 11.12.2006 - 31.10.2007
3- 10.01.2008- 31.10.2008
4- 30.12.2008 - 31.10 2009
5- 01.11.2009 - 31.10.2010
6- 18.01 2011- 31.10.2011
7-01.11.2011 - 31.10.2012
8- je ova godina sace

recite mi kakvu sansu vec nemam sansu recite mi dragi bosnaci i hercegovci mogu koristiti tih godina ionako ? ako sam za 8 godina privaljen daba i za nista hja necu odustati, ja sam spreman da privajim sebe jos 8 ili 10 godina da dobijem bh drzavlanstvo.
samo pomozite sta treba da radim, ja planiram da prijavim sebe sljedeci godina za radni i borovni boroviste,
samo recite sta treba koliko godina godina treba da prijavim sebe da budem bh drzavlanin
Last edited by vetvadi on 10/03/2013 23:31, edited 1 time in total.
bosan

#2 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by bosan »

Ne treba ti nista ,ti si svoj na svom :D
harell

#3 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by harell »

Joj kaze kralj "privaljen", suze ronim :lol:
paradox02

#4 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by paradox02 »

Udaj se.
It_is_a_Leclerc

#5 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by It_is_a_Leclerc »

Obrati se ambasadi svoje zemlje u BiH. Oni znaju detalje.
slucajni prolaznik

#6 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by slucajni prolaznik »

vetvadi wrote:...zelim da dobijem drzavljanstvu bih...ja sam drzavjanin turske...ja zivim privaljljen u bih od 2005 godina na osnovu obravozanje znaci 8 godina sam privaljljen u bosnu..

recite mi kakvu sansu ..samo pomozite sta treba da radim, ja planiram da prijavim sebe sljedeci godina za radni i borovni boroviste,
samo recite sta treba koliko godina godina treba da prijavim sebe da budem bh drzavlanin

Procitaj sve na ovoj web objavi - http://www.sps.gov.ba/
polovka

#7 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by polovka »

Nema ništa nejasno tj.uslovi su taksativno nabrojani.Mislim da je najveća prepreka uslov da se odrekneš svog ranije državljanstva, u ovom slučaju Turske.(sem ako ne postoji bilateralni sporazum između BiH i Turske)
vetvadi

#8 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by vetvadi »

ne treba nama dvojne drzavni sporazum jer ja cu privremni ostati turski drzavlanstvo jer imamo pravo tako na turskom zakonu moze to raditi ovako.
Također to je bilo rizično teme za Bosance čiji drzavljanstva su prijetili nedostatka dvojnom državljanstvu sporazuma sa zapadnim državama. ali mislim da problem je rjeseno
http://www.slobodnaevropa.org/content/p ... 26924.html

ima li jos savjete ?
kako postati bh drzavljanin? na radni osnovu
Last edited by vetvadi on 10/03/2013 23:22, edited 1 time in total.
visocicaguy

#9 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by visocicaguy »

ti si ba lud :D svi bježe odavdje, ti dolaziš.. ali sretno u svakom slučaju :)
vetvadi

#10 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by vetvadi »

visocicaguy wrote:ti si ba lud :D svi bježe odavdje, ti dolaziš.. ali sretno u svakom slučaju :)
oni koji bjeze ne moze osjetiti sta je bosna cudna ljepa cao malena bosna je ljepa kao jedna mala bosanska curica. > ali ja mogu da sjetim to jer Došao sam iz zemlje buke, zgrade stanova i novac lovci zemlji tišine, prekrasna priroda, kuća s vrtovima, to je razlog zašto ja želim biti bosanskim državljanstvom, želim provesti svoj mirovinski vrijeme ovdje, i biti pokopan na padine Bjelašnici.
kerima1

#11 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by kerima1 »

visocicaguy wrote:ti si ba lud :D svi bježe odavdje, ti dolaziš.. ali sretno u svakom slučaju :)
i ja bas na to pomisli ! :-) coek" bi reko bosna primamljiva,dobrog standarda,imamo plaze ko u hrvatskoj.
:lol:
kerima1

#12 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by kerima1 »

vetvadi wrote:
oni koji bjeze ne moze osjetiti sta je bosna cudna ljepa cao malena bosna je ljepa kao jedna mala bosanska curica. > ali ja mogu da sjetim to jer Došao sam iz zemlje buke, zgrade stanova i novac lovci zemlji tišine, prekrasna priroda, kuća s vrtovima, to je razlog zašto ja želim biti bosanskim državljanstvom, želim provesti svoj mirovinski vrijeme ovdje, i biti pokopan na padine Bjelašnici.
halali brate.mislila sam da si mlad insan. za strane penzionre bosna je raj. :thumbup:
vetvadi

#13 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by vetvadi »

ima li neko da mi reci koliko godina trebam prijaviti radni boravak ovdje kako bi imao bosanske drzavljanstvo
vetvadi

#14 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by vetvadi »

kerima1 wrote:
vetvadi wrote:
halali brate.mislila sam da si mlad insan. za strane penzionre bosna je raj. :thumbup:
da mlad sam vec imam 25 god ali nisam za ovaj dunja nisam dunjalucar, nit mene ne interesu me dunjaluk, ne interesu me privemni , falsifikatan ovaj zivot nego interesu me beskrajni zivot.
Last edited by vetvadi on 10/03/2013 23:38, edited 1 time in total.
slucajni prolaznik

#15 Re: BiH Drzavljanstvo

vetvadi wrote:ne treba nama dvojne drzavni sporazum jer ja cu privremni ostati turski drzavlanstvo jer imamo pravo tako na turskom zakonu moze to raditi ovako.
Također to je bilo rizično teme za Bosance čiji drzavljanstva su prijetili nedostatka dvojnom državljanstvu sporazuma sa zapadnim državama. ali mislim da problem je rjeseno

ima li jos savjete ?

Ne mozes steci BiH drzavljanstvo na osnovi radne dozvole. Uslovi za sticanje BiH drzavljanstva su sljedeci:

porijeklo iz BiH, rodjenje na teritoriji BiH, usvajanje djeteta mladjeg od 18 godina, naturalizacija i medjunarodni sporazum.

Ti, moguce, ostvarujes dva uslova, oba naturalizacijom: 1. Ukoliko ti je MUP Kantona Sarajevo odobrio stalni boravak u BiH (mada sumnjam, jer mislim da si imao privremeni boravak na odredjeno vrijeme dok ti traje studiranje), obzirom da si ispunio jedan od uslova (8 godina boravka u BiH). 2. Zakljucivanjem braka sa osobom drzavljankom BiH, pod uslovom da brak traje min. 5 godina prije podnosenja zahtjeva.

Uostalom procitaj i sam - http://www.oss.ba/dokumenti/Zakon_o_drz ... vu_BIH.pdf
Bosanac sa dna kace

#16 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by Bosanac sa dna kace »

sa turskim pasosem treba jos uvijek viza za EU, sa bosanskim ne treba, sa turskim ne treba viza za vecinu neevropskih zemalja, za turski pasos ce trebati viza za EU jos par godina :-) :-) :-)
amazon

#17 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by amazon »

Da novi slogan Bosanskog turizma... :D nigdje necete umrijeti brze i sretnije..Bosna, zemlja veliki mogucnosti za one koji nemaju manje od 70 god..
vetvadi

#18 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by vetvadi »

slucajni prolaznik wrote:
vetvadi wrote:ne treba nama dvojne drzavni sporazum jer ja cu privremni ostati turski drzavlanstvo jer imamo pravo tako na turskom zakonu moze to raditi ovako.

ima li jos savjete ?

Ne mozes steci BiH drzavljanstvo na osnovi radne dozvole. Uslovi za sticanje BiH drzavljanstva su sljedeci:

porijeklo iz BiH, rodjenje na teritoriji BiH, usvajanje djeteta mladjeg od 18 godina, naturalizacija i medjunarodni sporazum.

Ti, moguce, ostvarujes dva uslova, oba naturalizacijom: 1. Ukoliko ti je MUP Kantona Sarajevo odobrio stalni boravak u BiH (mada sumnjam, jer mislim da si imao privremeni boravak na odredjeno vrijeme dok ti traje studiranje), obzirom da si ispunio jedan od uslova (8 godina boravka u BiH). 2. Zakljucivanjem braka sa osobom drzavljankom BiH, pod uslovom da brak traje min. 5 godina prije podnosenja zahtjeva.

Uostalom procitaj i sam - http://www.oss.ba/dokumenti/Zakon_o_drz ... vu_BIH.pdf
eh hvala vam sto ste zasluzili svojom vjremenom jos neznam padezi halali.
da jasno je da sam ispunjavio 8 god borosivte u BiH, ali mislim da to je djaba jer sam boravio 8 god na osnovu Obrazovanje :roll: ali kako steci na putem naturilizatcijom sta znaci to mozete li vi malo objasnitit ? hvala vam na svim slovima na vaseg odgovora
vetvadi

#19 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by vetvadi »

Bosanac sa dna kace wrote:sa turskim pasosem treba jos uvijek viza za EU, sa bosanskim ne treba, sa turskim ne treba viza za vecinu neevropskih zemalja, za turski pasos ce trebati viza za EU jos par godina :-) :-) :-)
da to je jedan razlog ali nije bukvalno sve.
amazon

#20 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by amazon »

Ti si onaj sto je htio zelenu kucicu u Swedskoj, pa hoces sad i u Bosni :D koji si ti padez, i trol...odkud ti ideje za takve blesave postove..
slucajni prolaznik

#21 Re: BiH Drzavljanstvo

vetvadi wrote:eh hvala vam sto ste zasluzili svojom vjremenom jos neznam padezi halali.
da jasno je da sam ispunjavio 8 god borosivte u BiH, ali mislim da to je djaba jer sam boravio 8 god na osnovu Obrazovanje :roll: ali kako steci na putem naturilizatcijom sta znaci to mozete li vi malo objasnitit ? hvala vam na svim slovima na vaseg odgovora
Jedan od uslova za sticanje drzavljanstva BiH je i poznavanje jednog od sluzbenih jezika BiH :-)

Da li si imao stalnu dozvolu za boravak u BiH ili privremenu? Procitaj iz Rjesenja MUP-a Kantona Sarajevo...

Ukoliko si imao dozvolu za privremeni boravak, ne ostvarujes jedan od uslova na pravo sticanja drzavljanstva. Ostaje ti jedino uslov zakljucivanjem braka sa Bosanskom ili Hercegovkom :D i cekanje 5 godina
exAprilica

#22 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by exAprilica »

Ozeni mene i eto ti drzavljanstvo, a ja hocu u Tursku da se privalim :D
harell

#23 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by harell »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
slucajni prolaznik

#24 Re: BiH Drzavljanstvo

exAprilica wrote:Ozeni mene i eto ti drzavljanstvo, a ja hocu u Tursku da se privalim :D
@vetvadi, evo ti rjesenja tvog problema - ugodno s korisnim, i to besplatno :D Kinezi placaju hiljadama KM :D
bosan

#25 Re: BiH Drzavljanstvo

Post by bosan »

vetvadi wrote:ima li neko da mi reci koliko godina trebam prijaviti radni boravak ovdje kako bi imao bosanske drzavljanstvo
Jos jednu "Kozju cupriju" da napravis i onda dobijas sve potrebne papire za Njemacku :D :D
Post Reply