BiH - Crna hronika

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2671
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#1676 Re: BiH - Crna hronika

Post by Toffee karamela »

vjeshalica wrote: 23/05/2024 22:27 Pogledaj gurbetu profil, svaka mu slika zazidano lice isprazno. Pravi luđak poremeceni.
sestro isto ponavljam danima, to je lice i pogled ludjaka zarad koga konzilijum i ne mora zasjedati, vidi se iz aviona sta je ono

jesu li mu ovo novije fotke ili starije? ako su starije lud je bio uvijek, toj jadnici rahmet dusi ali je li ista vidjela, zagledala se bar jednom u te staklene oci? gledaju li zene u ista osim u svoje socijalno-statusne potrebe? meni se cini ne
moee
Posts: 1416
Joined: 07/06/2011 10:44

#1677 Re: BiH - Crna hronika

Post by moee »

U vezi tragičnog slučaja iz Tuzle, jučer dobih info od osobe koja je bila na mjestu tragedije. Rođak ovog manijaka ga je nagovorio da ode u De da bi on lakše šarao sa njegovom suprugom. Lik je sve saznao i napravio tragediju. Jednostavno, nije bio dovoljno stabilan da sve riješi na pametniji način, a bilo ih je mnogo...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41606
Joined: 29/06/2011 23:39

#1678 Re: BiH - Crna hronika

Post by dječak sa šibicama »

Da, osobe koje su bile na mjestu dogadjaja, sve znaju ko se sa kim jebo, samo niko nije cuo tutnjavinu u stanu za vrijeme pokolja.

Duse drage
User avatar
vjeshalica
Posts: 17548
Joined: 31/03/2019 14:56

#1679 Re: BiH - Crna hronika

Post by vjeshalica »

moee wrote: 26/05/2024 13:39 U vezi tragičnog slučaja iz Tuzle, jučer dobih info od osobe koja je bila na mjestu tragedije. Rođak ovog manijaka ga je nagovorio da ode u De da bi on lakše šarao sa njegovom suprugom. Lik je sve saznao i napravio tragediju. Jednostavno, nije bio dovoljno stabilan da sve riješi na pametniji način, a bilo ih je mnogo...
Seljackoglave price
moee
Posts: 1416
Joined: 07/06/2011 10:44

#1680 Re: BiH - Crna hronika

Post by moee »

Riječ je o službenoj osobi.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41606
Joined: 29/06/2011 23:39

#1681 Re: BiH - Crna hronika

Post by dječak sa šibicama »

Svejedno, meni recimo pada na pamet pitanje, zasto je pobio zenu a posebnu djecu, dok famoznom rodjaku nije falila dlaka sa glave.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17548
Joined: 31/03/2019 14:56

#1682 Re: BiH - Crna hronika

Post by vjeshalica »

moee wrote: 26/05/2024 14:47 Riječ je o službenoj osobi.
Seljackoglava sluzbena osoba
User avatar
laserShow
Posts: 4153
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#1683 Re: BiH - Crna hronika

Post by laserShow »

Sta je bilo, ne zelim da komentarisem jer je mahalanje. No mahalanje sigurno nije koliko prevara ima u danasnjem vaktu, samo sto se okrece glava i kazu "nije to moja stvar". Naravno da nije, ali ne treba ni zatvarati oci, vec biti svjestan toga.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41606
Joined: 29/06/2011 23:39

#1684 Re: BiH - Crna hronika

Post by dječak sa šibicama »

Samo potenciranje "prevare" je samo po sebi odvratan pokusaj relativizacije, sta znaci "jarane ona je njega varala" nego "sama je kriva".

I to se radi svaki put, ali svaki put, ako i nema "sluzbenih osoba" koje se "posvjedociti" da se ona kurvala, postavice se upitna teza "ma nije on nju bezveze ubio".

Otac i suprug sjekirom umlati zenu, dijete od 2 i dijete od 9 godina, a sta prica mahala? sa kim se karindzala i ko je jebo.

Goni u pm primitivnu bosansku.
no_sikiriki
Posts: 18317
Joined: 11/12/2012 13:21

#1685 Re: BiH - Crna hronika

Post by no_sikiriki »

dječak sa šibicama wrote: 26/05/2024 18:18 Samo potenciranje "prevare" je samo po sebi odvratan pokusaj relativizacije, sta znaci "jarane ona je njega varala" nego "sama je kriva".

I to se radi svaki put, ali svaki put, ako i nema "sluzbenih osoba" koje se "posvjedociti" da se ona kurvala, postavice se upitna teza "ma nije on nju bezveze ubio".

Otac i suprug sjekirom umlati zenu, dijete od 2 i dijete od 9 godina, a sta prica mahala? sa kim se karindzala i ko je jebo.

Goni u pm primitivnu bosansku.
:thumbup:
Moenx
Posts: 1706
Joined: 26/06/2013 10:36

#1686 Re: BiH - Crna hronika

Post by Moenx »

laserShow wrote: 26/05/2024 14:58 Sta je bilo, ne zelim da komentarisem jer je mahalanje. No mahalanje sigurno nije koliko prevara ima u danasnjem vaktu, samo sto se okrece glava i kazu "nije to moja stvar". Naravno da nije, ali ne treba ni zatvarati oci, vec biti svjestan toga.
A sto bacati sve u kartu kako je ona kao majka zena toboz veliki prevarant
Svejedno jer da li je to Nizama Amra...... eh sta cemo tu
Elem ima tu ko svega pazi med sestre su moze biti poznate po promiskuilitetu ne znam da li je to tacno
Zene su kad se skinu s lanca veoma nepredvidljive i od nekih smjernih uobicajenih prosjecnih zena postanu mnogo otvorenije u kontaktu sa muskima.
Ne znam neke se pretvore u domine onda imas ili imate da mnogo hladnije i vjestije postupaju i sa udvaranjima i teznjama muskaraca te se kazem upustaju u svakakve verzije odnosa
Sad pazite to sa rodjakom ..... recimo sta ako je afera sa rodjakom bila prije Njemacke a rodjak da bi izgladio odnose ugovorio mu i pomogao da ode u Njemacku da se to kao izgladi . A onda on tj killer ubica je izasao iz tog ugovora
E sad podvlacim nije to vrijedno necijeg zivota cekam da se desi slucaj da zena ubije muskarca u okviru takvih napada ali beli se nasilje odvija onda kada je prisutna totalna nemoc zrtve
User avatar
Romeo 80
Posts: 4440
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#1687 Re: BiH - Crna hronika

Post by Romeo 80 »

User avatar
Truba
Posts: 82858
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1688 Re: BiH - Crna hronika

Post by Truba »

HelaS
Posts: 5999
Joined: 22/09/2018 13:21

#1689 Re: BiH - Crna hronika

Post by HelaS »

Ovaj nogometni huliganizam uzeo maha. Tačno ga treba drastično porazbijati u svim bivšim državama YU. Ne zna se gdje je gore. Kakva bagra :(
User avatar
Ateista
Posts: 47067
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#1690 Re: BiH - Crna hronika

Post by Ateista »

dječak sa šibicama wrote: 26/05/2024 18:18 Samo potenciranje "prevare" je samo po sebi odvratan pokusaj relativizacije, sta znaci "jarane ona je njega varala" nego "sama je kriva".

I to se radi svaki put, ali svaki put, ako i nema "sluzbenih osoba" koje se "posvjedociti" da se ona kurvala, postavice se upitna teza "ma nije on nju bezveze ubio".

Otac i suprug sjekirom umlati zenu, dijete od 2 i dijete od 9 godina, a sta prica mahala? sa kim se karindzala i ko je jebo.

Goni u pm primitivnu bosansku.
:thumbup:
User avatar
Ateista
Posts: 47067
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#1691 Re: BiH - Crna hronika

Post by Ateista »

laserShow wrote: 26/05/2024 14:58 Sta je bilo, ne zelim da komentarisem jer je mahalanje. No mahalanje sigurno nije koliko prevara ima u danasnjem vaktu, samo sto se okrece glava i kazu "nije to moja stvar". Naravno da nije, ali ne treba ni zatvarati oci, vec biti svjestan toga.
Prevara danas ima puno, to jeste tacno i slazem se da to ne treba ignorisati. Nije problem ni ovdje pomenuti prevaru kao dio uzroka ove tragedije, samo je problem kada se postavi kao da je to glavni uzrok i kad se time krivica prebacuje na njegovu zenu, a koliko god da prevara nije OK, to nikad ne moze biti opravdanje za tako nesto, pogotovo ne za to da ubije i djecu.
Ovdje je glavni uzrok to sto lik ocito nije normalan, tacnu dijagnozu ne znam ali normalna osoba ovo ne moze uraditi sta god da mu se desi, i to treba nazvati pravim imenom i adresirati problem na pravu adresu, a to je mentalno zdravlje ljudi koji urade ovako nesto. Onaj ko je sposoban za ovako nesto, bi to mozda uradio i u nekoj drugoj situaciji.
Dalje je problem sto ljudi previse mahalaju i bave se stvarima koje ih se ne ticu, bave se tim ko sta i s kim radi, ko koga vara, a pri tome svi ti koji mahalaju i znaju ko koga vara, uglavnom budu slijepi i gluhi kada dodje do ovakvih tragedija gdje treba reagovati. Ne kazem da u je ovom slucaju obavezno neko morao cuti i vidjeti, moguce i da stvarno nije, samo je generalno uobicajen taj obrazac da se zna i vidi ko koga vara, ali jako rijetko se vidi i cuje nasilje.
funeral blues
Posts: 1770
Joined: 08/02/2011 11:15

#1692 Re: BiH - Crna hronika

Post by funeral blues »

Moenx wrote: 26/05/2024 21:20
laserShow wrote: 26/05/2024 14:58 Sta je bilo, ne zelim da komentarisem jer je mahalanje. No mahalanje sigurno nije koliko prevara ima u danasnjem vaktu, samo sto se okrece glava i kazu "nije to moja stvar". Naravno da nije, ali ne treba ni zatvarati oci, vec biti svjestan toga.
A sto bacati sve u kartu kako je ona kao majka zena toboz veliki prevarant
Svejedno jer da li je to Nizama Amra...... eh sta cemo tu
Elem ima tu ko svega pazi med sestre su moze biti poznate po promiskuilitetu ne znam da li je to tacno
Zene su kad se skinu s lanca veoma nepredvidljive i od nekih smjernih uobicajenih prosjecnih zena postanu mnogo otvorenije u kontaktu sa muskima.
Ne znam neke se pretvore u domine onda imas ili imate da mnogo hladnije i vjestije postupaju i sa udvaranjima i teznjama muskaraca te se kazem upustaju u svakakve verzije odnosa
Sad pazite to sa rodjakom ..... recimo sta ako je afera sa rodjakom bila prije Njemacke a rodjak da bi izgladio odnose ugovorio mu i pomogao da ode u Njemacku da se to kao izgladi . A onda on tj killer ubica je izasao iz tog ugovora
E sad podvlacim nije to vrijedno necijeg zivota cekam da se desi slucaj da zena ubije muskarca u okviru takvih napada ali beli se nasilje odvija onda kada je prisutna totalna nemoc zrtve
Žene kad se skinu s lanca?
Kojeg lanca? Čijeg? Đe nabavljate te lance? Pitam za drugaricu

Sad pazite to s rođakom, šta ako je ovo, ono?
Šta da pazim? Pretresanje i mrtvih i živih, samo da se nađe makar mrvica opravdanja za monstruma koji je poklao komplet porodicu?

Iz kakvih li pećina samo izgmižete svi s ovim izjavama...
User avatar
vjeshalica
Posts: 17548
Joined: 31/03/2019 14:56

#1693 Re: BiH - Crna hronika

Post by vjeshalica »

Moenx wrote: 26/05/2024 21:20
laserShow wrote: 26/05/2024 14:58 Sta je bilo, ne zelim da komentarisem jer je mahalanje. No mahalanje sigurno nije koliko prevara ima u danasnjem vaktu, samo sto se okrece glava i kazu "nije to moja stvar". Naravno da nije, ali ne treba ni zatvarati oci, vec biti svjestan toga.
A sto bacati sve u kartu kako je ona kao majka zena toboz veliki prevarant
Svejedno jer da li je to Nizama Amra...... eh sta cemo tu
Elem ima tu ko svega pazi med sestre su moze biti poznate po promiskuilitetu ne znam da li je to tacno
Zene su kad se skinu s lanca veoma nepredvidljive i od nekih smjernih uobicajenih prosjecnih zena postanu mnogo otvorenije u kontaktu sa muskima.
Ne znam neke se pretvore u domine onda imas ili imate da mnogo hladnije i vjestije postupaju i sa udvaranjima i teznjama muskaraca te se kazem upustaju u svakakve verzije odnosa
Sad pazite to sa rodjakom ..... recimo sta ako je afera sa rodjakom bila prije Njemacke a rodjak da bi izgladio odnose ugovorio mu i pomogao da ode u Njemacku da se to kao izgladi . A onda on tj killer ubica je izasao iz tog ugovora
E sad podvlacim nije to vrijedno necijeg zivota cekam da se desi slucaj da zena ubije muskarca u okviru takvih napada ali beli se nasilje odvija onda kada je prisutna totalna nemoc zrtve
Ti bas se smijes upustiti u pisanje ovih mentalnih proljeva, jel to zato sto si zasticen nekim oblikom anonimnosti ili sta? Koji ti je pravi motiv pisanja ovih govana?
Moenx
Posts: 1706
Joined: 26/06/2013 10:36

#1694 Re: BiH - Crna hronika

Post by Moenx »

vjeshalica wrote: 27/05/2024 20:48
Moenx wrote: 26/05/2024 21:20
laserShow wrote: 26/05/2024 14:58 Sta je bilo, ne zelim da komentarisem jer je mahalanje. No mahalanje sigurno nije koliko prevara ima u danasnjem vaktu, samo sto se okrece glava i kazu "nije to moja stvar". Naravno da nije, ali ne treba ni zatvarati oci, vec biti svjestan toga.
A sto bacati sve u kartu kako je ona kao majka zena toboz veliki prevarant
Svejedno jer da li je to Nizama Amra...... eh sta cemo tu
Elem ima tu ko svega pazi med sestre su moze biti poznate po promiskuilitetu ne znam da li je to tacno
Zene su kad se skinu s lanca veoma nepredvidljive i od nekih smjernih uobicajenih prosjecnih zena postanu mnogo otvorenije u kontaktu sa muskima.
Ne znam neke se pretvore u domine onda imas ili imate da mnogo hladnije i vjestije postupaju i sa udvaranjima i teznjama muskaraca te se kazem upustaju u svakakve verzije odnosa
Sad pazite to sa rodjakom ..... recimo sta ako je afera sa rodjakom bila prije Njemacke a rodjak da bi izgladio odnose ugovorio mu i pomogao da ode u Njemacku da se to kao izgladi . A onda on tj killer ubica je izasao iz tog ugovora
E sad podvlacim nije to vrijedno necijeg zivota cekam da se desi slucaj da zena ubije muskarca u okviru takvih napada ali beli se nasilje odvija onda kada je prisutna totalna nemoc zrtve
Ti bas se smijes upustiti u pisanje ovih mentalnih proljeva, jel to zato sto si zasticen nekim oblikom anonimnosti ili sta? Koji ti je pravi motiv pisanja ovih govana?
Ako ti znas rijesiti problem sto se ne upustis u rjesavanje istog ?
td_maajka
Posts: 1045
Joined: 05/02/2021 09:57

#1695 Re: BiH - Crna hronika

Post by td_maajka »

dječak sa šibicama wrote: 26/05/2024 18:18 Samo potenciranje "prevare" je samo po sebi odvratan pokusaj relativizacije, sta znaci "jarane ona je njega varala" nego "sama je kriva".

I to se radi svaki put, ali svaki put, ako i nema "sluzbenih osoba" koje se "posvjedociti" da se ona kurvala, postavice se upitna teza "ma nije on nju bezveze ubio".

Otac i suprug sjekirom umlati zenu, dijete od 2 i dijete od 9 godina, a sta prica mahala? sa kim se karindzala i ko je jebo.

Goni u pm primitivnu bosansku.
:thumbup:
Tjelovjezba
Posts: 7
Joined: 01/06/2024 10:00

#1696 Re: BiH - Crna hronika

Post by Tjelovjezba »

Drama nakon ranjavanja Amira Pašića Faće kod hotela Evropa

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/90 ... ela-evropa

"Avaz" otkriva: Ovo su osobe koje su pucale na Amira Pašića Faću

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/90 ... asica-facu
User avatar
oldtajmer
Posts: 5274
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#1697 Re: BiH - Crna hronika

Post by oldtajmer »

Code: Select all

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/910283/ocajnicki-vapaj-dvije-djevojke-iz-visokog-i-mostara-edin-nam-prijeti-da-ce-nas-zaklati-a-tuzilastvo-ga-pusta-na-slobodu
Očajnički vapaj medijima uputile su Ajša Ramić (30) iz Visokog i njena prijateljica Anja Bevanda (28) iz Mostara u pokušaju da se zaštite od nasilnika, bivšeg Ajšinog vanbračnog supruga kojeg je i ranije prijavljivala zbog nasilja u porodici, a koji, ponovo prijeti ubistvom i nasiljem .


- Prošle godine mi je slomio vilicu, rebra, glavu prepolovio pepeljarom i šta sve nije radio, imam i dio krivične prijave protiv njega koju sam davala u PU Visoko 10.11.2023. ali nikakve zaštite poput mjera zabrane prilaska meni i porodici nemam- kaže Ajša Ramić koja se obratila redakciji „Dnevnog avaza“.

Prema njenim riječima riječ je o Edinu G. R. (50) iz Visokog. Ramić i Bevanda su ga protekle sedmice prijavile policiji u zbog prijetnji smrću, seksualnim zlostavljanjem i drugim okrutnim radnjama poput toga da će biti zaklana, a da „će joj glava biti ispred policije“.

Slučaj je zadokumentovan u policijskom biltenu:

- Dana 04.06.2024. godine, u 21,05 sati, u prostorije Policijske stanice Visoko obratile su se R.N., rođena 1965. godine, R.A., rođena 1993. godine,obje iz Visokog i B.A., rođena 1995. godine iz Mostara i prijavile da su putem društvene mreže "Instagram" istim upućena ozbiljne prijetnje od strane poznate osobe. Navedene prijave su evidentirane, a daljnji rad na dokumentovanju krivičnog djela "Ugrožavanje sigurnosti“ nastavljaju istražitelji Policijske stanice Visoko- saopćeno je iz MUP-a ZDK.


Edin je međutim zadržan 24 sata, te je po nalogu Tužilaštva ZDK pušten na slobodu bez obzira što se radi o kontinuiranim prijetnjama smrću. Nasilnik je i nakon toga nastavio s prijetnjama, o čemu govori najnovija poruka koju je Bevanda dobila danas.

Ajša Ramić je u nevjerovatnom strahu i boji se da ona i njena prijateljica ne završe kao Nizama Hećimović koju sistem nije zaštitio i pored mnogobrojnih prijava.
Nema zabrane prilaska

- Znam da je „Dnevni avaz“ najčitaniji i zbog toga vam se obraćam i molim da ovo sve objavite, jer ne znam više kako da se zaštitim. Sa svakim medijem sam iskreno razgovarala, jer ono što mogu mediji ne može Tužilaštvo koje ga kontinuirano pušta. On je mislio da mu niko ne može ništa, neka barem ima traga da sam se obratila medijima, jer Tužilaštvo ne dozvoljava da mu se odrede mjere zabrane prilaska- kazala je u razgovoru za „Avaz“ Ajša Ramić koja se prije godinu pokrila.

- Prošle sedmice sam išla na sud, a predsjednik suda mi je rekao ne može odrediti mjere zabrane jer to nije zakonito. Ono što može policija da uradi jeste da prema Tužilaštvu uputi zahtjev za mjere zabrane prilaska, međutim njega Tužilaštvo uredno pušta nakon svega. Samo su mu oduzeli mobitele radi vještačenja, a on je očito nabavio novi telefon i opet ponovo prijeti. Samo sam vam poslala neke kod gadnih poruka kojima mi prijeti- navela je Ajša.



Navela je da se slobodno mogu objaviti njihova imena, te nam je poslala i fotografiju na kojoj su Ajna i ona.

- Njega svi znaju u Visokom, policija ga zna i po inicijalima. Slomio mi je vilicu, slomio mi je najbolji telefon, polomio glavu pepeljarom u pijanom stanju. Meni niko nije mogao doći kući zbog njega. U januaru me je policija izvele iz kuće nakon što sam tetki uspjela poslati poruku: „Molim te spasi me“. Svu mi je kosu iščupao, bila sam sva modra. Tada sam i pobjegla u Sarajevo kod one Naide kad se zadesila ta Albertina u njenom stanu. Kako sam tada rekla tužiocu, govorim sada i vama: „ Ja sam u Sarajevo pobjegla od njega“. I uhapšena sam u takvom stanju. Imala sam holter jer mi je puls bio 240, trebala sam da idem na Kardiologiju. Mene je tada pritvor spasio od tog bolesnika psihopate, on bi mene ubio. Al evo opet se sprema, ponovo nastavlja dalje- kaže Ajša i dodaje:

- Ne znam više šta da radim. Nemam načina više da se odbranim od njega. Čekamo danas da dođe dežurni krim. inspektor da radimo novu prijavu, ali Tužilaštvo je tu koje kaže da ugrožavanje sigurnosti nije elemenat za zadržavanje, za zabranu prilaska. Kako nije. Nizama je 14 puta prijavila pa je ubijena uživo na Instagramu. Nema na šta me nije prisiljavao i kakve mi je gnusne stvari radio. Nisam imala pristup telefonu, on je koristio moj telefon, on je koristio moje društvene mreže, ja nisam imala pristup ničemu. Imala sam 48 kilograma, fizički se nisam mogla odbraniti- očajnički objašnjava Ajša Ramić.
kod nas se sve svelo na to da se samo broje zrtve na kraju,preventive nikakve ni za lijeka
sta je i onaj bradati mrmot picopevac od ministra uradio od ubistva zene koje je prenoseno uzivo,nista osim sto skuplja lajkove po tik toku jebale ga dvojke,trojke,petorke.... koje su mu dale da se on za nesto pita,to su najveci dusmani ove bosne,ne treba nama ni vucic ni dodik,od njih bar znamo iz kojeg smjera vrebaju
User avatar
Haris.ba
Posts: 25428
Joined: 08/09/2005 20:08

#1698 Re: BiH - Crna hronika

Post by Haris.ba »

Jedina preventiva je ne biti sa budalama. Biraj s mime kahvu pjjes, a kamoli u krevet lezes.

Sistem vas nece zastititi osim ako nemate stelu.
palermo
Posts: 22530
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1699 Re: BiH - Crna hronika

Post by palermo »

Haris.ba wrote: 08/06/2024 19:07 Jedina preventiva je ne biti sa budalama. Biraj s mime kahvu pjjes, a kamoli u krevet lezes.

Sistem vas nece zastititi osim ako nemate stelu.
Tuzno, ali istinito. Cak nisam siguran da i stela ovdje pomaze.

S druge strane, jebem li ga, ne.mozes vjecno ni zivjeti u strahu od toga kakav je ovaj sa kim pijem kafu. Onda i svaka kafa postaje besmislena.
User avatar
Ken_M
Posts: 328
Joined: 14/11/2009 23:04

#1700 Re: BiH - Crna hronika

Post by Ken_M »

Boga pitaj koga je ova Ramićka ojadila

Post Reply