BiH - Crna hronika

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Bobi
Forum administrator
Posts: 32195
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#1401 Re: BiH - Crna hronika

Post by Bobi »

Ili na forumu :lol:
User avatar
oldtajmer
Posts: 5060
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#1402 Re: BiH - Crna hronika

Post by oldtajmer »

sjetih se sad jednog slucaja,ima mozda 15 godina,imali neki belaj sa komsijom,zvali policiju vise puta dolazili obicni policajci i oni neki sa dzipovima,ne znam koji su to,sve supljatori te nije ovo nase,te ne mozemo nista uraditi drz ne daj i jednom dodje policajac sam onako sega izgleda,nizak-zdepast nikad ne bi rekao da je policajac,ali frajer obavi par poziva i zavrsi posao
jbg svi oni da hoce da rade svoj posao bilo bi bolje,sve se moze zavrsiti ali nazalost nije bas tako
Bobi
Forum administrator
Posts: 32195
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#1403 Re: BiH - Crna hronika

Post by Bobi »

Naslovnica wrote: 10/02/2024 07:29 “Zadnji ljekarski pregled kojem sam ja prisustvovao je bio 1993. godine”, izjavio je jučer Dževad Korman, direktor Uprave policije MUP-a Tuzlanskog kantona.
Ovo je za robije :D, u drugim kompanijama radnika ne pošalješ na sistematski inspekcija ti opali kaznu ihaha.
Moenx
Posts: 1659
Joined: 26/06/2013 10:36

#1404 Re: BiH - Crna hronika

Post by Moenx »

Tuzno je sve sto se desava .
Licno me za taj trzni centar vezu osobne tuzne uspomene.
Nadam se da Tuzla BiH ima snage nesto nauciti
Mozda je ova gore odmah teza ne tako na.mjestu kada trazimo krivca ali nekako tragedije nas ujednijuju uce nas lekcijama
Policija nam treba ja je shvatam kao jedan sastavni dio nasdg drustva ogledalo nas pa.koliko smo mi nacitani ili ne brutalni losi ili dobri tsko treba i arsine staviti na policiju
Zasto policija tj prkpadnici iste morsju biti kipovi morala oni su dio nas pa stoga nekad ih ne treba hinjiti
Ali jamacnk ko je kriv neka spozna tezinu vlastitog grijeha
Naslovnica
Posts: 27939
Joined: 20/03/2013 15:38

#1405 Re: BiH - Crna hronika

Post by Naslovnica »

Moenx wrote: 10/02/2024 13:58 Tuzno je sve sto se desava .
Licno me za taj trzni centar vezu osobne tuzne uspomene.
Nadam se da Tuzla BiH ima snage nesto nauciti
Mozda je ova gore odmah teza ne tako na.mjestu kada trazimo krivca ali nekako tragedije nas ujednijuju uce nas lekcijama
Policija nam treba ja je shvatam kao jedan sastavni dio nasdg drustva ogledalo nas pa.koliko smo mi nacitani ili ne brutalni losi ili dobri tsko treba i arsine staviti na policiju
Zasto policija tj prkpadnici iste morsju biti kipovi morala oni su dio nas pa stoga nekad ih ne treba hinjiti
Ali jamacnk ko je kriv neka spozna tezinu vlastitog grijeha
Namigni dva puta ako si šlogiran!
:gunjastajl:
costacurta
Posts: 3515
Joined: 05/05/2005 08:25

#1406 Re: BiH - Crna hronika

Post by costacurta »

Premijer TK,
4 dana nakon ubistva i koncidencija na dan kad je zakazano protestno okupljanje građana:
Grozan je osjećaj i razočaranje to što smo se toliko posvetili sigurnosti, te u tom smislu značajnije nego ikada ulagali u policiju. Velika sredstva, vrijeme i trud smo uložili i dalje ulažemo u novu opremu, objekte, uslove rada, plaće, zakone, vozila. Sve prema potrebama i prijedlozima koje smo dobili upravo od čelnih policijskih službenika. U tim ulaganjima je svakako bilo mjesta i za zdravstvene preglede uposlenih.
Desetine miliona maraka smo stavili na raspolaganje za jačanje Uprave policije, a zauzvrat smo dobili pojedinca koji, umjesto da životom brani tuđi, zapravo svirepo oduzme život svojoj, našoj sugrađanki.

On će za to odgovarati. To je izvjesno i pomno ćemo pratiti postupak koji slijedi. Neko i u strukturi uprave policije mora snositi odgovornost. Pozivamo nadležne da tu odgovornost utvrde i adekvatno sankcionišu, te utvrde modele kojima će se prevenirati ovakvi ili slični događaji u budućnosti.
U istoj rečenici očajno prebacivanje krivice na pojedinca, detektovanje problema i priznanje vladtite krivice.
U šta ste uložili desetine miliona?! U presretače, Škode i Senatore? A putevi kozje staze, kriminal na svakom ćošku, ubistva čine i djelatnici uprave, krimnalci ganjaju te iste pripadnike (Gradačac) do vrata pol stanice.........., Ne čini policiju nova Škoda superb nego dobro obučen policajac.
Hoćeš li ti preuzeti odgovornost Irfane Halilagiću kao glavnokomandujući i neko ko je odobrio desetine miliona za ništa?
I btw,
Gdje su vam oklopni transporteri? Šta imam ja kao građanin od parkiranog Senatora neđe na njivi?
Baš me čini sigurnim ta spoznaja, da imamo oklopnjaka sad kad znam da onaj ko će upravljat njime nije bio na sistematskom 30 godina.
I kako je moguće da oružije posjeduje osoba (SLUŽBENA) kojoj n8je urađena psihoanaliza ako znamo da po novom zakonu o držanju i nošenju oružija je to MUST?
User avatar
sefket_ramadani
Posts: 463
Joined: 07/03/2018 18:22

#1407 Re: BiH - Crna hronika

Post by sefket_ramadani »

Jablanica: Policijska službenica izvršila samoubistvo ispred porodične kuće

https://www.klix.ba/vijesti/bih/jablani ... /240211027
Last edited by sefket_ramadani on 11/02/2024 11:23, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1408 Re: BiH - Crna hronika

Post by Truba »

Bez otvaranja
Policajka 42 jablanica
Ubila se iz sluzbenog pistolja
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#1409 Re: BiH - Crna hronika

Post by Ozimician »

costacurta wrote: 11/02/2024 09:28 Premijer TK,
4 dana nakon ubistva i koncidencija na dan kad je zakazano protestno okupljanje građana:
Grozan je osjećaj i razočaranje to što smo se toliko posvetili sigurnosti, te u tom smislu značajnije nego ikada ulagali u policiju. Velika sredstva, vrijeme i trud smo uložili i dalje ulažemo u novu opremu, objekte, uslove rada, plaće, zakone, vozila. Sve prema potrebama i prijedlozima koje smo dobili upravo od čelnih policijskih službenika. U tim ulaganjima je svakako bilo mjesta i za zdravstvene preglede uposlenih.
Desetine miliona maraka smo stavili na raspolaganje za jačanje Uprave policije, a zauzvrat smo dobili pojedinca koji, umjesto da životom brani tuđi, zapravo svirepo oduzme život svojoj, našoj sugrađanki.

On će za to odgovarati. To je izvjesno i pomno ćemo pratiti postupak koji slijedi. Neko i u strukturi uprave policije mora snositi odgovornost. Pozivamo nadležne da tu odgovornost utvrde i adekvatno sankcionišu, te utvrde modele kojima će se prevenirati ovakvi ili slični događaji u budućnosti.
U istoj rečenici očajno prebacivanje krivice na pojedinca, detektovanje problema i priznanje vladtite krivice.
U šta ste uložili desetine miliona?! U presretače, Škode i Senatore? A putevi kozje staze, kriminal na svakom ćošku, ubistva čine i djelatnici uprave, krimnalci ganjaju te iste pripadnike (Gradačac) do vrata pol stanice.........., Ne čini policiju nova Škoda superb nego dobro obučen policajac.
Hoćeš li ti preuzeti odgovornost Irfane Halilagiću kao glavnokomandujući i neko ko je odobrio desetine miliona za ništa?
I btw,
Gdje su vam oklopni transporteri? Šta imam ja kao građanin od parkiranog Senatora neđe na njivi?
Baš me čini sigurnim ta spoznaja, da imamo oklopnjaka sad kad znam da onaj ko će upravljat njime nije bio na sistematskom 30 godina.
I kako je moguće da oružije posjeduje osoba (SLUŽBENA) kojoj n8je urađena psihoanaliza ako znamo da po novom zakonu o držanju i nošenju oružija je to MUST?
Budimo realni, ako u Sarajevu jos niko od politicara preuzeo bilo kakvu odgovornost za sve ovo sto se desilo, a premijer se nije ni oglasio, nije realno da u Tuzli bude drugacije za samo dio onoga sto se u Sarajevu desava. U Sarajevu bi barem ministar morao vec podnijeti ostavku, da je ovo normalna drzava.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10803
Joined: 27/04/2021 22:52

#1410 Re: BiH - Crna hronika

Post by tramvajtrojka »

Bobi wrote: 10/02/2024 13:38
Naslovnica wrote: 10/02/2024 07:29 “Zadnji ljekarski pregled kojem sam ja prisustvovao je bio 1993. godine”, izjavio je jučer Dževad Korman, direktor Uprave policije MUP-a Tuzlanskog kantona.
Ovo je za robije :D, u drugim kompanijama radnika ne pošalješ na sistematski inspekcija ti opali kaznu ihaha.
kako je ovo uopste moguce jbt ja u novembru bio na ljekarskom samo mi jos nije ispitao babicu koja me je porodila :-) i tako svake godine
User avatar
oldtajmer
Posts: 5060
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#1411 Re: BiH - Crna hronika

Post by oldtajmer »

Vijest o tome da je pripadnica Policijske stanice Jablanica, Policijske uprave Konjic, Majda Ramić (42) jutros izvršila samoubistvo ispred svoje porodične kuće duboko je potresla njene sugrađane, ali i kolege širom BiH.

Nesretna djevojka je slovila kao vrlo uzorna i uspješna policijska službenica.

Godinama je učestvovala u projektu „Sigurna turistička destinacija“- međunarodne policijske saradnje, gdje je bila dio tima policijskih službenika iz 10 zemalja tokom ljetne turističke sezone na području PU splitsko-dalmatinske u susjednoj Hrvatskoj.

Volontirala je i za gorsku službu spašavanja, a njene kolege, prijatelji i poznanici imaju samo riječi hvale za nju.

O tome šta je nesretnu djevojku nagnalo na ovaj čin za sada nema informacija.

Podsjetimo, vijest o tome da je izvršila suicid policija je zaprimila jutros u 8:05 sati. Ubila se pucajući u glavu iz pištolja, najvjerovatnije, službenog.
bas svasta
costacurta
Posts: 3515
Joined: 05/05/2005 08:25

#1412 Re: BiH - Crna hronika

Post by costacurta »

U centru grada protesti, 2-3 hiljade ljudi.
Dan žalosti u Tz.
Na Tušnju utakmica 4-5 hiljada.
E jesmo mi u qurcu
Da nas hoće kakav cunami odnijet :roll:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32195
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#1413 Re: BiH - Crna hronika

Post by Bobi »

tramvajtrojka wrote: 11/02/2024 11:46
Bobi wrote: 10/02/2024 13:38
Naslovnica wrote: 10/02/2024 07:29 “Zadnji ljekarski pregled kojem sam ja prisustvovao je bio 1993. godine”, izjavio je jučer Dževad Korman, direktor Uprave policije MUP-a Tuzlanskog kantona.
Ovo je za robije :D, u drugim kompanijama radnika ne pošalješ na sistematski inspekcija ti opali kaznu ihaha.
kako je ovo uopste moguce jbt ja u novembru bio na ljekarskom samo mi jos nije ispitao babicu koja me je porodila :-) i tako svake godine
Ma i ja se pitam, iznad zakona su, mozda postoji neki pravilnik ko ce ga znati. Ono pravilnik da ih niko ne smije goniti ako nesto u ovom primjeru to ne goni.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5060
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#1414 Re: BiH - Crna hronika

Post by oldtajmer »

Stojanka Šarović, supruga nekadašnjeg predsjednika RS i SDS Mirka Šarovića, izvršila je samoubistvo, potvrđeno je za ATV.

Kako piše ATV, njeno tijelo pronađeno je oko 12 sati u porodičnoj kući u Istočnom Sarajevu.

Stojanka Šarović svojevremeno radila je u skupštini Istočnog Sarajeva, Centralnoj banci, a bila je i rukovodilac Sektora za finansije u Zajedničkoj službi Sekretarijata Parlamentarne skupštine BiH.
ko epidemija
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9906
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#1415 Re: BiH - Crna hronika

Post by Bosanac sa dna kace »

oldtajmer wrote: 11/02/2024 16:46
Stojanka Šarović, supruga nekadašnjeg predsjednika RS i SDS Mirka Šarovića, izvršila je samoubistvo, potvrđeno je za ATV.

Kako piše ATV, njeno tijelo pronađeno je oko 12 sati u porodičnoj kući u Istočnom Sarajevu.

Stojanka Šarović svojevremeno radila je u skupštini Istočnog Sarajeva, Centralnoj banci, a bila je i rukovodilac Sektora za finansije u Zajedničkoj službi Sekretarijata Parlamentarne skupštine BiH.
ko epidemija
Šta je k'ô epidemija?
Samoubistva među ratnim zločincima i njihovim porodicama?
Seyfo
Posts: 4339
Joined: 23/08/2011 14:12

#1416 Re: BiH - Crna hronika

Post by Seyfo »

Ljudi moji,možete li zamisliti kako je biti je koži prosječnog policajca? Potpuno su izgubili autoritet. Statistike kažu broj nasrtaja na policajce dvostruko veći u 2023 nego godinu ranije. Sistem ih ne štiti,maltene im je bolje da ne diraju siledžije i kabadahije. Maltene svaki dan imamo nasrtaje na policiju,prijetnje njima i nikom ništa. Pitanje dana je kad će ih ubijati kao mrave (kao u Kolumbiji u Escobarovo vrijeme ). Kad se kaže "Titina policija" zna se šta je to značilo. Najgore je danas biti pošten i predan policajac. I onda se čudimo otkud kod njih mentalnih poremećaja,suicida isl.
zigson
Posts: 3039
Joined: 04/04/2015 22:17

#1417 Re: BiH - Crna hronika

Post by zigson »

Seyfo wrote: 12/02/2024 10:44 Ljudi moji,možete li zamisliti kako je biti je koži prosječnog policajca? Potpuno su izgubili autoritet. Statistike kažu broj nasrtaja na policajce dvostruko veći u 2023 nego godinu ranije. Sistem ih ne štiti,maltene im je bolje da ne diraju siledžije i kabadahije. Maltene svaki dan imamo nasrtaje na policiju,prijetnje njima i nikom ništa. Pitanje dana je kad će ih ubijati kao mrave (kao u Kolumbiji u Escobarovo vrijeme ). Kad se kaže "Titina policija" zna se šta je to značilo. Najgore je danas biti pošten i predan policajac. I onda se čudimo otkud kod njih mentalnih poremećaja,suicida isl.
Image
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9906
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#1418 Re: BiH - Crna hronika

Post by Bosanac sa dna kace »

Seyfo wrote: 12/02/2024 10:44 Ljudi moji,možete li zamisliti kako je biti je koži prosječnog policajca? Potpuno su izgubili autoritet. Statistike kažu broj nasrtaja na policajce dvostruko veći u 2023 nego godinu ranije. Sistem ih ne štiti,maltene im je bolje da ne diraju siledžije i kabadahije. Maltene svaki dan imamo nasrtaje na policiju,prijetnje njima i nikom ništa. Pitanje dana je kad će ih ubijati kao mrave (kao u Kolumbiji u Escobarovo vrijeme ). Kad se kaže "Titina policija" zna se šta je to značilo. Najgore je danas biti pošten i predan policajac. I onda se čudimo otkud kod njih mentalnih poremećaja,suicida isl.
U rahmetli sistemu nije bilo samo do policije, već i do odgoja.
Svi su odgajani da na neki način poštuju autoritet, red, rad, vlast...
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#1419 Re: BiH - Crna hronika

Post by Ozimician »

Bosanac sa dna kace wrote: 12/02/2024 10:47
Seyfo wrote: 12/02/2024 10:44 Ljudi moji,možete li zamisliti kako je biti je koži prosječnog policajca? Potpuno su izgubili autoritet. Statistike kažu broj nasrtaja na policajce dvostruko veći u 2023 nego godinu ranije. Sistem ih ne štiti,maltene im je bolje da ne diraju siledžije i kabadahije. Maltene svaki dan imamo nasrtaje na policiju,prijetnje njima i nikom ništa. Pitanje dana je kad će ih ubijati kao mrave (kao u Kolumbiji u Escobarovo vrijeme ). Kad se kaže "Titina policija" zna se šta je to značilo. Najgore je danas biti pošten i predan policajac. I onda se čudimo otkud kod njih mentalnih poremećaja,suicida isl.
U rahmetli sistemu nije bilo samo do policije, već i do odgoja.
Svi su odgajani da na neki način poštuju autoritet, red, rad, vlast...
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Tacno.

Sistemi vrijednosti su se obrnuli totalno. Problem je kako omladinu usmjeriti na "pravi put" kad stalno gledaju kako se taj "pravi put" ne isplati nikako.
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#1420 Re: BiH - Crna hronika

Post by HelaS »

Seyfo wrote: 12/02/2024 10:44 Ljudi moji,možete li zamisliti kako je biti je koži prosječnog policajca? Potpuno su izgubili autoritet. Statistike kažu broj nasrtaja na policajce dvostruko veći u 2023 nego godinu ranije. Sistem ih ne štiti,maltene im je bolje da ne diraju siledžije i kabadahije. Maltene svaki dan imamo nasrtaje na policiju,prijetnje njima i nikom ništa. Pitanje dana je kad će ih ubijati kao mrave (kao u Kolumbiji u Escobarovo vrijeme ). Kad se kaže "Titina policija" zna se šta je to značilo. Najgore je danas biti pošten i predan policajac. I onda se čudimo otkud kod njih mentalnih poremećaja,suicida isl.
Očekujem masovne otkaze policajaca :-)

I da im se vrate pare
Last edited by HelaS on 12/02/2024 11:02, edited 1 time in total.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1421 Re: BiH - Crna hronika

Post by DaysleepeR »

Seyfo wrote: 12/02/2024 10:44 Ljudi moji,možete li zamisliti kako je biti je koži prosječnog policajca? Potpuno su izgubili autoritet. Statistike kažu broj nasrtaja na policajce dvostruko veći u 2023 nego godinu ranije. Sistem ih ne štiti,maltene im je bolje da ne diraju siledžije i kabadahije. Maltene svaki dan imamo nasrtaje na policiju,prijetnje njima i nikom ništa. Pitanje dana je kad će ih ubijati kao mrave (kao u Kolumbiji u Escobarovo vrijeme ). Kad se kaže "Titina policija" zna se šta je to značilo. Najgore je danas biti pošten i predan policajac. I onda se čudimo otkud kod njih mentalnih poremećaja,suicida isl.
Policiji je top.
Ti ako si naivan pa misliš da policija ne lema i ne tuče, pokušaj se malo kofrčit pa ćeš vidjeti.
To što oni okreću glavu od kabadahija i kriminalaca, nikakve veze nema sa tim šta oni smiju a šta ne smiju.
Policija ovdje je svrha samima sebi, ništa ne pomaže onima kojima treba da pomaže.
Toliko su nesposobni da su im ubili dvojicu kolega prije 6! godina a oni još nisu našli ko je to uradio.
Naveče prođeš gradom, Hockenheim nije ravan trkanju, nigdje policije, svratiš na benzinsku i to neku koja nije ni blizu glavne ulice, dvije patrole parkirane, pije se kafa.
MinistarKulture
Posts: 311
Joined: 29/06/2021 11:05
Location: K2

#1422 Re: BiH - Crna hronika

Post by MinistarKulture »

Seyfo wrote: 12/02/2024 10:44 Ljudi moji,možete li zamisliti kako je biti je koži prosječnog policajca? Potpuno su izgubili autoritet. Statistike kažu broj nasrtaja na policajce dvostruko veći u 2023 nego godinu ranije. Sistem ih ne štiti,maltene im je bolje da ne diraju siledžije i kabadahije. Maltene svaki dan imamo nasrtaje na policiju,prijetnje njima i nikom ništa. Pitanje dana je kad će ih ubijati kao mrave (kao u Kolumbiji u Escobarovo vrijeme ). Kad se kaže "Titina policija" zna se šta je to značilo. Najgore je danas biti pošten i predan policajac. I onda se čudimo otkud kod njih mentalnih poremećaja,suicida isl.
Osjecam neke bolove u donjem dijelu tijela
Naslovnica
Posts: 27939
Joined: 20/03/2013 15:38

#1423 Re: BiH - Crna hronika

Post by Naslovnica »

Seyfo wrote: 12/02/2024 10:44 Ljudi moji,možete li zamisliti kako je biti je koži prosječnog policajca? Potpuno su izgubili autoritet. Statistike kažu broj nasrtaja na policajce dvostruko veći u 2023 nego godinu ranije. Sistem ih ne štiti,maltene im je bolje da ne diraju siledžije i kabadahije. Maltene svaki dan imamo nasrtaje na policiju,prijetnje njima i nikom ništa. Pitanje dana je kad će ih ubijati kao mrave (kao u Kolumbiji u Escobarovo vrijeme ). Kad se kaže "Titina policija" zna se šta je to značilo. Najgore je danas biti pošten i predan policajac. I onda se čudimo otkud kod njih mentalnih poremećaja,suicida isl.
Nama na gradilištu uvijek treba, ako ništa, pomoćnih radnika.
Evo 1400KM neto plata za pomoćnog radnika.
Ugovor za stalno, godišnji, HTZ oprema...
Bujrum. :)
Seyfo
Posts: 4339
Joined: 23/08/2011 14:12

#1424 Re: BiH - Crna hronika

Post by Seyfo »

Taman ovih 5-6 komentara se uklapaju s stavom prosječnog klošarčića sa npr Alipašina koji smatra da "policiju treba tući", podržava se nasrtaj na policiju, informacija o recimo suicidu policajca dočekuje sa osmijehom i riječima"neka,ko im jebe mater". Ogledalo propasti društva u kojem živimo. Naravno,ne razmišlja se do čega će to dovesti,da nećeš smjeti hodati cestom,što bi bilo već sad da ih nema...oni održavaju bar nekakav red,kakav-takav.
Naslovnica
Posts: 27939
Joined: 20/03/2013 15:38

#1425 Re: BiH - Crna hronika

Post by Naslovnica »

Seyfo wrote: 12/02/2024 11:06 Taman ovih 5-6 komentara se uklapaju s stavom prosječnog klošarčića sa npr Alipašina koji smatra da "policiju treba tući", podržava se nasrtaj na policiju, informacija o recimo suicidu policajca dočekuje sa osmijehom i riječima"neka,ko im jebe mater". Ogledalo propasti društva u kojem živimo. Naravno,ne razmišlja se do čega će to dovesti,da nećeš smjeti hodati cestom,što bi bilo već sad da ih nema...oni održavaju bar nekakav red,kakav-takav.
Naravno da su izgubili autoritet jedući vruće bureke, ispijajući kafe na benzinskim, obilazeći kladionice i okrećući glave od kontroverznih biznismena.
Pola ih ima škembu veću od moje.
Autoritet se ne uspostavlja na način da jadu u Fordu Fokusu zaustavljaš zato što mu je pregorila jedna sijalica, a da uredno ignorišeš kabadahije sa 100k+ KM automobilima koji se u saobraćaju ponašaju kao u GTA. Njima uredno otpozdrave ili okrenu glavu.
Post Reply