BiH - Crna hronika

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#1376 Re: BiH - Crna hronika

Post by vjeshalica »

oldtajmer wrote: 09/02/2024 14:58 najsmjesnija mi je stvar kad i za policajce govore nisu svi isti,ima dobrih i postenih itd ima kurac
da ima postenih oni bi ovakvog idiota prijavili i trazili da ga se skloni,morali su svi znati kakav je
isto je tako i u sarajevu i bilo gdje drugo u bosni,kazu imaj povjerenje u drzavne organe, jes vala evo sve trcim pa zapinjem,ja im vjerujem 0% u vezi bilo cega
Nece niko da se zamjera i navlaci probleme niti da bude crna ovca, realno ni ti to ne bi uradio vec bi se distancirao i gledao svoja posla. Na forumu su svi posteni. Bilo koji kojeg prijavis ima iza sebe jos nekoga ko ti se moze srati u usta, a i tome komoe prijavis moze ti se srati u usta. Dakle to je kolo bez kraja.
Last edited by vjeshalica on 09/02/2024 17:09, edited 1 time in total.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#1377 Re: BiH - Crna hronika

Post by vjeshalica »

auspuhc wrote: 09/02/2024 17:05
mk ultra wrote: 09/02/2024 05:37 https://vm.tiktok.com/ZM6cfA398/

Tvrdi na nikakve veze nike bilo sa doticnim
Ma morao je bit neki odnos. Ne mozes takvu mrznju razvit prema osobi tek tako. Kaze 17 puta pucao.
Nek se na Sudu raspravi kakav je odnos bio i da li je. Mozda jednostavno ljudi ne zele da mrtvu zenu razvlace po internetu razjebani serijatski moralisti i moralistkinje.
axe22
Posts: 1830
Joined: 11/03/2013 21:21

#1378 Re: BiH - Crna hronika

Post by axe22 »

- On meni tvrdi da je bio u rastrojstvu, da se posljednjih dana nije osjećao uopće dobro. Kada govorimo o motivu, on ne navodi bilo kakav motiv. Čovjek kaže da se uopće ne sjeća ispaljenog prvog metka. Kaže da je bio u lokalu, ali da se ne sjeća ispaljena prvog metka i šta se zaista desilo. Tek je u policijskoj upravi, kada je prošao svu proceduru i kada mu je rečeno da je uhapšen, shvatio šta je uradio - rekao je Hećimović.
ccc
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1379 Re: BiH - Crna hronika

Post by Truba »

Astralna projekcija
Cetalj usao u njega ili uzp
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1380 Re: BiH - Crna hronika

Post by sumirprimus »

Ubi psihopata iz mupa zenu na pravdi boga. :-)
Klasicna likvidacija nizasta.
Nesistem frtalja drzave nas ubija i niko nije kriv
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#1381 Re: BiH - Crna hronika

Post by auspuhc »

axe22 wrote: 09/02/2024 18:09
- On meni tvrdi da je bio u rastrojstvu, da se posljednjih dana nije osjećao uopće dobro. Kada govorimo o motivu, on ne navodi bilo kakav motiv. Čovjek kaže da se uopće ne sjeća ispaljenog prvog metka. Kaže da je bio u lokalu, ali da se ne sjeća ispaljena prvog metka i šta se zaista desilo. Tek je u policijskoj upravi, kada je prošao svu proceduru i kada mu je rečeno da je uhapšen, shvatio šta je uradio - rekao je Hećimović.
ccc
Hoce da se izvuce na neuracunljivost.
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1382 Re: BiH - Crna hronika

Post by sumirprimus »

Bakire bakire :-)
Moenx
Posts: 1659
Joined: 26/06/2013 10:36

#1383 Re: BiH - Crna hronika

Post by Moenx »

Truba wrote: 08/02/2024 15:51
Dimu1927 wrote: 08/02/2024 14:47 Niko nije kriv sto je lud i sto je nosao pistolj na godisnjem

Olos policijski, cast izuzecima. Smrad i olos je ovdje policija. Kriminalci u uniformama
dva brata
jedan privatnik drugi državna služba

diler i policajac
Da li mozete detaljnije
Naslovnica
Posts: 27935
Joined: 20/03/2013 15:38

#1385 Re: BiH - Crna hronika

Post by Naslovnica »

Priznanje policijskog službenika da 30 godina nije bio na sistematskom pregledu, otvorilo je niz pitanja o zdravstvenom stanju policajaca, naročito njihovom mentalnom zdravlju. Ističu da je najčešći problem finansijske prirode i da nema razumijevanja vlasti za odvajanje novca u budžetima za te namjene. Zašto vlast ne brine o onima koji trebaju brinuti o našoj sigurnosti?

Policijski posao smatra se među najstresnijim i najzahtjevnijim zanimanjima. Svakodnevna izloženost tragičnim situacijama, rad sa kriminalcima, zahtjevnost zadataka koje obavljaju ostavljaju velike posljedice po njihovo mentalno zdravlje, piše N1.

Zadnji ljekarski pregled kojem sam ja prisustvovao je bio 1993. godine”, izjavio je jučer Dževad Korman, direktor Uprave policije MUP-a Tuzlanskog kantona.

Već 14-15 godina na državnoj razini nije bilo sistematskih pregleda”, dodaje Dragan Krvavac iz Saveza sindikata policijskih organa u BiH.

Izjave su to koje pale alarme za uzbunu. Tek nakon samoubistava, teških ubistava, zloupotreba droga i alkohola u njihovih redovima javnost se zapita o mentalnom zdravlju onih koji brinu o našoj sigurnosti. Ali malo se na tome radi.

Vjerujte da se sistematski treba vršiti svake godine, to bi bilo potpuno opravdano. Policijski službenici nose naoružanje, ovlašteni su za poduzimanje svih mjera upotrebe sile pa i upotrebe vatrenog oružja. Izloženi su ogromnoj količini stresa u vršenju svog posla i postoji mogućnost da za proteklu godinu od vršenja sistematskog je došlo do pogoršanja njihovog zdravstvenog stanja”, konstatuje bivši policijski komesar ZDK, Semir Šut.

“Da li će neko vaditi krv ili masnoću, mislim da to može i sam ili privatno, da postoje i bolnice i ambulante, ali psihološki pregled mislim da ne bi koštao ništa, mislim da je u što kraćem roku potrebno obaviti sistematske pregledu u smislu psihološke pomoći”, dodaje Dragan Krvavac iz Saveza sindikata policijskih organa u BiH.

Svijetao primjer takve prakse je Kanton 10. U MUP-u ovog kantona postoji zaposleni psiholog za rad sa uposlenicima, što nije slučaj u drugim kantonima.
User avatar
sinuhe
Posts: 11489
Joined: 03/06/2011 11:33

#1386 Re: BiH - Crna hronika

Post by sinuhe »

Nasmijao me nedavno premijer KS. Kaze zaposlice 200 novih policajaca. Gdje ces naci te ljude? :D
U BiH treba manje a ne vise policije a sredstva usmjeriti socijalnim sluzbama i djeci.
Ci-Nick
Posts: 5181
Joined: 15/03/2015 17:38

#1387 Re: BiH - Crna hronika

Post by Ci-Nick »

U željezari sistematski svaki godine.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#1388 Re: BiH - Crna hronika

Post by vjeshalica »

Ci-Nick wrote: 10/02/2024 08:02
Naslovnica wrote: 10/02/2024 07:29 Priznanje policijskog službenika da 30 godina nije bio na sistematskom pregledu, otvorilo je niz pitanja o zdravstvenom stanju policajaca, naročito njihovom mentalnom zdravlju. Ističu da je najčešći problem finansijske prirode i da nema razumijevanja vlasti za odvajanje novca u budžetima za te namjene. Zašto vlast ne brine o onima koji trebaju brinuti o našoj sigurnosti?

Policijski posao smatra se među najstresnijim i najzahtjevnijim zanimanjima. Svakodnevna izloženost tragičnim situacijama, rad sa kriminalcima, zahtjevnost zadataka koje obavljaju ostavljaju velike posljedice po njihovo mentalno zdravlje, piše N1.

Zadnji ljekarski pregled kojem sam ja prisustvovao je bio 1993. godine”, izjavio je jučer Dževad Korman, direktor Uprave policije MUP-a Tuzlanskog kantona.

Već 14-15 godina na državnoj razini nije bilo sistematskih pregleda”, dodaje Dragan Krvavac iz Saveza sindikata policijskih organa u BiH.

Izjave su to koje pale alarme za uzbunu. Tek nakon samoubistava, teških ubistava, zloupotreba droga i alkohola u njihovih redovima javnost se zapita o mentalnom zdravlju onih koji brinu o našoj sigurnosti. Ali malo se na tome radi.

Vjerujte da se sistematski treba vršiti svake godine, to bi bilo potpuno opravdano. Policijski službenici nose naoružanje, ovlašteni su za poduzimanje svih mjera upotrebe sile pa i upotrebe vatrenog oružja. Izloženi su ogromnoj količini stresa u vršenju svog posla i postoji mogućnost da za proteklu godinu od vršenja sistematskog je došlo do pogoršanja njihovog zdravstvenog stanja”, konstatuje bivši policijski komesar ZDK, Semir Šut.

“Da li će neko vaditi krv ili masnoću, mislim da to može i sam ili privatno, da postoje i bolnice i ambulante, ali psihološki pregled mislim da ne bi koštao ništa, mislim da je u što kraćem roku potrebno obaviti sistematske pregledu u smislu psihološke pomoći”, dodaje Dragan Krvavac iz Saveza sindikata policijskih organa u BiH.

Svijetao primjer takve prakse je Kanton 10. U MUP-u ovog kantona postoji zaposleni psiholog za rad sa uposlenicima, što nije slučaj u drugim kantonima.
Znači u opasnosti smo jer imaju male plate.
Policajac zaradi ko inižinjer u željezari, penzija mu preko 1000 maraka a u penziju ide sa 30 godina rada.
Stresno im je gluhariti po 8 sati i skrivati se po gradu.
Svaka profesija nosi sa sobom neke oblike rizika. Bas stvarno mislis da svaki gluhari, uzmi za primjer one koji odu na uvidjaj gdje ubice poput onoga u Tuzli unakazi i raskomada zenu,radi uvidjaj, skidaj sa vjesala,skupljaj mozgove po ulicama itd. Jah,inzenjer to sve ne gleda. Dodaj nocni rad, na to sve, 30 godina nocnog rada, nemas ti realno pojma.
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#1389 Re: BiH - Crna hronika

Post by nepass1 »

De ba, pa sta uposlenici hitne trebaju sa 20g staza u penziju kakvih se sranja nagledaju. Dati im plate po 5 hiljada jer svaku noc vide mrtva covjeka?
Policajac kod nas bi trebao 60g da radi koliko ustvari rade :lol:
Jebo politicare koliko u nas policija besposlicari
Ci-Nick
Posts: 5181
Joined: 15/03/2015 17:38

#1390 Re: BiH - Crna hronika

Post by Ci-Nick »

vjeshalica wrote: 10/02/2024 08:06
Ci-Nick wrote: 10/02/2024 08:02
Naslovnica wrote: 10/02/2024 07:29 Priznanje policijskog službenika da 30 godina nije bio na sistematskom pregledu, otvorilo je niz pitanja o zdravstvenom stanju policajaca, naročito njihovom mentalnom zdravlju. Ističu da je najčešći problem finansijske prirode i da nema razumijevanja vlasti za odvajanje novca u budžetima za te namjene. Zašto vlast ne brine o onima koji trebaju brinuti o našoj sigurnosti?

Policijski posao smatra se među najstresnijim i najzahtjevnijim zanimanjima. Svakodnevna izloženost tragičnim situacijama, rad sa kriminalcima, zahtjevnost zadataka koje obavljaju ostavljaju velike posljedice po njihovo mentalno zdravlje, piše N1.

Zadnji ljekarski pregled kojem sam ja prisustvovao je bio 1993. godine”, izjavio je jučer Dževad Korman, direktor Uprave policije MUP-a Tuzlanskog kantona.

Već 14-15 godina na državnoj razini nije bilo sistematskih pregleda”, dodaje Dragan Krvavac iz Saveza sindikata policijskih organa u BiH.

Izjave su to koje pale alarme za uzbunu. Tek nakon samoubistava, teških ubistava, zloupotreba droga i alkohola u njihovih redovima javnost se zapita o mentalnom zdravlju onih koji brinu o našoj sigurnosti. Ali malo se na tome radi.

Vjerujte da se sistematski treba vršiti svake godine, to bi bilo potpuno opravdano. Policijski službenici nose naoružanje, ovlašteni su za poduzimanje svih mjera upotrebe sile pa i upotrebe vatrenog oružja. Izloženi su ogromnoj količini stresa u vršenju svog posla i postoji mogućnost da za proteklu godinu od vršenja sistematskog je došlo do pogoršanja njihovog zdravstvenog stanja”, konstatuje bivši policijski komesar ZDK, Semir Šut.

“Da li će neko vaditi krv ili masnoću, mislim da to može i sam ili privatno, da postoje i bolnice i ambulante, ali psihološki pregled mislim da ne bi koštao ništa, mislim da je u što kraćem roku potrebno obaviti sistematske pregledu u smislu psihološke pomoći”, dodaje Dragan Krvavac iz Saveza sindikata policijskih organa u BiH.

Svijetao primjer takve prakse je Kanton 10. U MUP-u ovog kantona postoji zaposleni psiholog za rad sa uposlenicima, što nije slučaj u drugim kantonima.
Znači u opasnosti smo jer imaju male plate.
Policajac zaradi ko inižinjer u željezari, penzija mu preko 1000 maraka a u penziju ide sa 30 godina rada.
Stresno im je gluhariti po 8 sati i skrivati se po gradu.
Svaka profesija nosi sa sobom neke oblike rizika. Bas stvarno mislis da svaki gluhari, uzmi za primjer one koji odu na uvidjaj gdje ubice poput onoga u Tuzli unakazi i raskomada zenu,radi uvidjaj, skidaj sa vjesala,skupljaj mozgove po ulicama itd. Jah,inzenjer to sve ne gleda. Dodaj nocni rad, na to sve, 30 godina nocnog rada, nemas ti realno pojma.
U policiji u Sarajevu radi cca 1000 policajaca. Koliko ih trenutno ima na ulici, uviđaju, regulaciju saobraćaja,.. maksimalno 50.
Last edited by Ci-Nick on 10/02/2024 09:37, edited 1 time in total.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#1391 Re: BiH - Crna hronika

Post by vjeshalica »

Ja jedno ti drugo
User avatar
nota1969
Posts: 922
Joined: 27/02/2022 09:05

#1392 Re: BiH - Crna hronika

Post by nota1969 »

nepass1 wrote: 10/02/2024 08:12 De ba, pa sta uposlenici hitne trebaju sa 20g staza u penziju kakvih se sranja nagledaju. Dati im plate po 5 hiljada jer svaku noc vide mrtva covjeka?
Policajac kod nas bi trebao 60g da radi koliko ustvari rade :lol:
Jebo politicare koliko u nas policija besposlicari
previše ih a za kurac
uostalom ima zanimanja koja su manje stresna,keramičar,moler itd
Ci-Nick
Posts: 5181
Joined: 15/03/2015 17:38

#1393 Re: BiH - Crna hronika

Post by Ci-Nick »

"Na 100.000 stanovnika Bosna i Hercegovina ima u prosjeku po stotinu policajaca više od prosjeka Evropske unije. Na ovaj broj stanovnika u BiH dolazi 438 policajaca, dok je u Uniji njih 333."

Malo ih je,..
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#1394 Re: BiH - Crna hronika

Post by HelaS »

Ci-Nick wrote: 10/02/2024 09:45 "Na 100.000 stanovnika Bosna i Hercegovina ima u prosjeku po stotinu policajaca više od prosjeka Evropske unije. Na ovaj broj stanovnika u BiH dolazi 438 policajaca, dok je u Uniji njih 333."

Malo ih je,..
Bitna je i struktura tih policajaca. Koliko ih je na ulicama, u operativnom djelovanju, a koliko u kancelarijama, u administraciji?
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 820
Joined: 29/11/2022 19:46

#1395 Re: BiH - Crna hronika

Post by ShnjaZZZ »

Ci-Nick wrote: 10/02/2024 08:02 U željezari sistematski svaki godine.
Radio 5 godina i imao 6 sistematskih u željezari tj Mittalu :lol: 5 za svaku godinu i 1 za promjenu radnog mjesta.

Na Željeznici otpravnik vozova i mašinovođa imaju svake godine sistematski jer imaju direktnu odgovornost rada u saobraćaju plus sistematski nakon svakog vanrednog događaja (nalet voza na auto ili gaženje nekog na pruzi)

Ovamo ljudi nosaju pištolje i imaju jedan sistematski u životu :lol:
User avatar
nota1969
Posts: 922
Joined: 27/02/2022 09:05

#1396 Re: BiH - Crna hronika

Post by nota1969 »

HelaS wrote: 10/02/2024 10:02
Ci-Nick wrote: 10/02/2024 09:45 "Na 100.000 stanovnika Bosna i Hercegovina ima u prosjeku po stotinu policajaca više od prosjeka Evropske unije. Na ovaj broj stanovnika u BiH dolazi 438 policajaca, dok je u Uniji njih 333."

Malo ih je,..
Bitna je i struktura tih policajaca. Koliko ih je na ulicama, u operativnom djelovanju, a koliko u kancelarijama, u administraciji?
bitna je,
možda je ista ili slična i u Evropi
User avatar
oldtajmer
Posts: 5059
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#1397 Re: BiH - Crna hronika

Post by oldtajmer »

Ci-Nick wrote: 10/02/2024 09:45 "Na 100.000 stanovnika Bosna i Hercegovina ima u prosjeku po stotinu policajaca više od prosjeka Evropske unije. Na ovaj broj stanovnika u BiH dolazi 438 policajaca, dok je u Uniji njih 333."

Malo ih je,..
mozes ih imati i 10 000 na 100 000 stanovnika ako je javasluk kao kod nas dzaba ti sve
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1398 Re: BiH - Crna hronika

Post by Truba »

Prvo treba definirati sto je to policajac

Npr milicajac je bio tisuciti dio CIAe
A danasnji drot je pretezno u administraciji
Je li on policajac...
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1399 Re: BiH - Crna hronika

Post by Truba »

Uostalom zasto iz svog dzepa ne placaju ljekarsko
Komunizam? Sindikat? Kolektivni ugovor?
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1400 Re: BiH - Crna hronika

Post by n+1 »

Ci-Nick wrote: 10/02/2024 09:45 "Na 100.000 stanovnika Bosna i Hercegovina ima u prosjeku po stotinu policajaca više od prosjeka Evropske unije. Na ovaj broj stanovnika u BiH dolazi 438 policajaca, dok je u Uniji njih 333."

Malo ih je,..
Oduzmi one koji provedu radni dan jedući bureke u lokalnoj pekari.
Post Reply