BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
cindrlimindrli
Posts: 6374
Joined: 13/11/2011 18:43

#26 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by cindrlimindrli »

palermo wrote:Gledam ova imena, i sve mi se čini da odavno nisu bili lošiji. Ne kompariram sa nama, nego sa vrhom svjetskog fudbala.
Salis se?
palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#27 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by palermo »

cindrlimindrli wrote:
palermo wrote:Gledam ova imena, i sve mi se čini da odavno nisu bili lošiji. Ne kompariram sa nama, nego sa vrhom svjetskog fudbala.
Salis se?
Ne. zašto pitaš ? Misliš da su ravnopravni Špancima, Nijemcima, Holanđanima ?

Ja ne mislim.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25803
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#28 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by BHF_Manijak »

Zasto bi se salio?! Ovo je najlosiji Brazil u zadnjih 15-20 godina, prosjecni igrac, nek te ne zavarava to sto pored pise Milan, Bayern, Chelsea itd, to nisu igraci koji nose igru u svojim timovima, kakva korst Luiz Gustavu sto je u Bayernu kad je na klupi, Pato malo malo pa povrijedjen, ma da ne duljim mrtvi prosjek, Brazil vec odavno nema neku mega zvijezdu, zadnja je bila Ronaldinho a sad na silu je pokusavaju napraviti, prvo Robinho, pa Pato pa evo sad Neymar itd... :roll:
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#29 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by Edin H. »

BHF_Manijak wrote:Zasto bi se salio?! Ovo je najlosiji Brazil u zadnjih 15-20 godina, prosjecni igrac, nek te ne zavarava to sto pored pise Milan, Bayern, Chelsea itd, to nisu igraci koji nose igru u svojim timovima, kakva korst Luiz Gustavu sto je u Bayernu kad je na klupi, Pato malo malo pa povrijedjen, ma da ne duljim mrtvi prosjek, Brazil vec odavno nema neku mega zvijezdu, zadnja je bila Ronaldinho a sad na silu je pokusavaju napraviti, prvo Robinho, pa Pato pa evo sad Neymar itd... :roll:
Realno ce im ih zgaziti :dance:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25803
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#30 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by BHF_Manijak »

Za nas su jos uvijek klasa, ali gledajuci u odnosu na svjetski vrh a-a, jok, nije to to...A mi u duelu sa njima, recimo da imamo jako male sanse! :mrgreen:
cindrlimindrli
Posts: 6374
Joined: 13/11/2011 18:43

#31 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by cindrlimindrli »

alphonse kauders wrote:Danny Alves - Barcelona
Marcelo - Real Madrid
Kaka - Real Madrid
Ramires - Chelsea
David Luiz - Chelsea
Lucio - Inter
Pato - Milan
Thiago Silva - Milan
Maicon - Inter
Luis Gustavo - Bayern....
Pa dobro ljudi, ako su ovo..
BHF_Manijak wrote:Ovo je najlosiji Brazil u zadnjih 15-20 godina, prosjecni igraci,
onda se moze reci da vi pojma nemate o fudbalu i svaka daljna prica je besmislena.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25803
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#32 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by BHF_Manijak »

Za Spaniju, Njemacku, Holandiju, pa i Argentinu JESU prosjecni, a ti ako to ne vidis onda jedini si ti ovdje koji nema veze o fudbalu! Jedina ondje igracina, ali bas igracina je Alves iz Barcelone!

Danny Alves - Barcelona igracina
Marcelo - Real Madrid takodjer dobar
Kaka - Real Madrid pao qrcu za usi
Ramires - Chelsea ti si ozbiljan da je ovo svjetska klasa igraca???
David Luiz - Chelsea isto pitanje
Lucio - Inter penzija
Pato - Milan vise u bolnici nego na terenu
Thiago Silva - Milan dobar odbrambeni
Maicon - Inter pao qrcu za usi
Luis Gustavo - Bayern.... hahahahhaha

Decko, fakat skontaj se pa se opet javi... A ostale igrace im da i ne nabrajam!
cindrlimindrli
Posts: 6374
Joined: 13/11/2011 18:43

#33 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by cindrlimindrli »

BHF_Manijak wrote:Za Spaniju, Njemacku, Holandiju, pa i Argentinu JESU prosjecni
Hajde?
Stvarno, kako ce se ganjati po terenu sa takvim magovima kao sto su Ozil, Marin, Kuyt... :lol:
Oni ne da ce ravnopravno odigrati sa nabrojanim, nego su dobre sanse da ih izdominiraju.
Prosjecni igraci ne igraju u Interu, Milanu, Barseloni, Celziju itd...
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25803
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#34 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by BHF_Manijak »

A inace su ove godine Inter, Chelsea mjera! :lol: :evil: Daj bolan nemoj biti smijesan, jedna dva bitna igraca za svoje ekipe od tih sto si barojo su Alves u Barceloni i Marcelo u Realu, ostali su smijesni i zamjenjive su karike u svojim timovima ukoliko uopste i igraju! Cuj Luiz, cuj Ramires, cuj Maicon... :lol:

A sto se tice Ozila, naravno da je mag, pa tog istog Brazila naguzise na ljeto 3:2, jos jedan gol dadose u 90 i nekoj pa ko izgleda da je tijesna pobjeda a ljudi ih ubili nogama, kad ih je mali Goetze razvalio sta dalje da se prica, a Holandija ih izbacila sa SP-a, toliko o njima... :lol: :lol: :lol:

Vidim po poredjenjima koja koristis da navijas za Brazil, "mi smo u ovoj grupi Brazil za ostale", tako da razumijem tvoju frustraciju i pisanje, ali i ako je od navijaca - previse je!
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#35 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by alphonse kauders »

BHF_Manijak wrote:Za Spaniju, Njemacku, Holandiju, pa i Argentinu JESU prosjecni, a ti ako to ne vidis onda jedini si ti ovdje koji nema veze o fudbalu! Jedina ondje igracina, ali bas igracina je Alves iz Barcelone!

Danny Alves - Barcelona igracina
Marcelo - Real Madrid takodjer dobar
Kaka - Real Madrid pao qrcu za usi
Ramires - Chelsea ti si ozbiljan da je ovo svjetska klasa igraca???
David Luiz - Chelsea isto pitanje
Lucio - Inter penzija
Pato - Milan vise u bolnici nego na terenu
Thiago Silva - Milan dobar odbrambeni
Maicon - Inter pao qrcu za usi
Luis Gustavo - Bayern.... hahahahhaha

Decko, fakat skontaj se pa se opet javi... A ostale igrace im da i ne nabrajam!
Sve ok, ali zamišljam samo kako izgleda slična tema na rio de janeiro-x.com

"Hasagic - who the f..k is Hasagic?
Begovic - Stoke - sjedi na klupi
Papac - Glasgow Rangers - poješće ga Alves na desnoj strani
Spahić - ok
zahirovic - who the f..k is Zahirovic?
Mravac - who the f..k is Mravac?
Panzda - who the f..k is Pandza?
Rahimic - who the f..k is Rahimic? Cska? 35 godina? hhahahahhaa, presmiješno
Pjanic - Roma, ok, ali jos nedokazan
Misimovic - Spartak, zar on jos igra? 5-10 kila viska, pao qrcu za usi
Muslimovic - nema kluba, hahahaha, ko je ovo?
Besic - 4. liga Njemačke, tropa,
Ibisevic - od povrede pao qrcu za usi, rodjeni navijaci ga ne mogu ocima smisliti,
Salihovic - dobar slobodnjak, ali nista posebno
Dzeko - tropa, eno ga u ManĆesteru na klupi..
"


Mislim, hajmo malo biti realni, ima razloga zašto njihovi igrači igraju u najboljim timovima najboljih liga, a mi imamo jednu stvarnu zvijezdu, jednu potencijalnu zvijezdu (Pjanic) i nekoliko solidnih evropskih igrača (Papac, Spahic, Misimovic, Salihovic, Ibisevic), ostalo mi vidimo boljima nego sto jesu.

Slazem se da Brazil nije isti kao u vrijeme Ronalda, Carlosa, Rivalda itd, ali mi i dalje govorimo o jednoj od najboljih svjetskih selekcija, što opet ne znači da treba skinuti gaće i pozvati da nam metnu 10 komada.
cindrlimindrli
Posts: 6374
Joined: 13/11/2011 18:43

#36 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by cindrlimindrli »

BHF_Manijak wrote:Vidim po poredjenjima koja koristis da navijas za Brazil, "mi smo u ovoj grupi Brazil za ostale", tako da razumijem tvoju frustraciju i pisanje, ali i ako je od navijaca - previse je!
Kad je u pitanju navijanje, Brazil, Spanija, Honduras, Hrvatska, Srbija...,da ne nabrajam dalje, su mi na istoj
listi, dakle uopste me ne zanimaju. Budimo realni, nazvati Brazil prosjecnom ekipom moze samo totalna neznalica.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25803
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#37 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by BHF_Manijak »

alphonse kauders wrote: Sve ok, ali zamišljam samo kako izgleda slična tema na rio de janeiro-x.com

Mislim, hajmo malo biti realni, ima razloga zašto njihovi igrači igraju u najboljim timovima najboljih liga, a mi imamo jednu stvarnu zvijezdu, jednu potencijalnu zvijezdu (Pjanic) i nekoliko solidnih evropskih igrača (Papac, Spahic, Misimovic, Salihovic, Ibisevic), ostalo mi vidimo boljima nego sto jesu.

Slazem se da Brazil nije isti kao u vrijeme Ronalda, Carlosa, Rivalda itd, ali mi i dalje govorimo o jednoj od najboljih svjetskih selekcija, što opet ne znači da treba skinuti gaće i pozvati da nam metnu 10 komada.
Da si cito od pocetka shvatio bi da uopste ne komentarisem utakmic Bosna-Brazil, vec sam reko da imamo 10% sanse realno, vec je diskusija pocela kad je doticni poceo da ubjedjuje sire narodne mase kako je Brazil svjetski vrh kao i prije 10 godina, a realno nije! To sto pokusava nekome poturiti "neznalica, nema pojma" i slicno, samo dovoljno o njemu govori kad pred argumentima zatvara oci i pjeva svoju pjesmu, koja apsolutno osnova nema!
Pomiri se jarane s tim da Brazil nije ona reprezentacija sto je nekad bila, a buduca svjetska prvenstva ce ti pokazati da je to tako, uostalom ne treba ti Svjetsko, pogledaj Copa Amricu i sve ti se samo kazati, likovi se obrukase pa ti i dalje tvrdi da su u rangu sa Njemackom ili Spanijom! :oops:
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#38 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by just principe »

BHF_Manijak wrote:
Danny Alves - Barcelona igracina
Marcelo - Real Madrid takodjer dobar
Kaka - Real Madrid pao qrcu za usi
Ramires - Chelsea ti si ozbiljan da je ovo svjetska klasa igraca???
David Luiz - Chelsea isto pitanje
Lucio - Inter penzija
Pato - Milan vise u bolnici nego na terenu
Thiago Silva - Milan dobar odbrambeni
Maicon - Inter pao qrcu za usi
Luis Gustavo - Bayern.... hahahahhaha
David Luiz i Ramires - dva najbolja igraca Chelsea ove sezone uz Matu i Sturridgea...
Lucio - i dan danas je medju najboljim stoperima na svijetu, rekao bih u top 5...Taj dok ne prestane igrati fudbal nije za penzije...sto stariji - to bolji
Pato- igracina, ali kao sto kazes ima problema sa povredom
Maicon- bio povrijedjen, ali se vraca..zahvaljujuci njemu i Inter se vraca

dodao bih jos:

Hernanes - ponajbolji igrac Lazia
Sandro - solidan veznjak T¨hema
Hulk - trazi ga pola evrope
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#39 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by alphonse kauders »

BHF_Manijak wrote:
alphonse kauders wrote: Sve ok, ali zamišljam samo kako izgleda slična tema na rio de janeiro-x.com

Mislim, hajmo malo biti realni, ima razloga zašto njihovi igrači igraju u najboljim timovima najboljih liga, a mi imamo jednu stvarnu zvijezdu, jednu potencijalnu zvijezdu (Pjanic) i nekoliko solidnih evropskih igrača (Papac, Spahic, Misimovic, Salihovic, Ibisevic), ostalo mi vidimo boljima nego sto jesu.

Slazem se da Brazil nije isti kao u vrijeme Ronalda, Carlosa, Rivalda itd, ali mi i dalje govorimo o jednoj od najboljih svjetskih selekcija, što opet ne znači da treba skinuti gaće i pozvati da nam metnu 10 komada.
Da si cito od pocetka shvatio bi da uopste ne komentarisem utakmic Bosna-Brazil, vec sam reko da imamo 10% sanse realno, vec je diskusija pocela kad je doticni poceo da ubjedjuje sire narodne mase kako je Brazil svjetski vrh kao i prije 10 godina, a realno nije! To sto pokusava nekome poturiti "neznalica, nema pojma" i slicno, samo dovoljno o njemu govori kad pred argumentima zatvara oci i pjeva svoju pjesmu, koja apsolutno osnova nema!
Pomiri se jarane s tim da Brazil nije ona reprezentacija sto je nekad bila, a buduca svjetska prvenstva ce ti pokazati da je to tako, uostalom ne treba ti Svjetsko, pogledaj Copa Amricu i sve ti se samo kazati, likovi se obrukase pa ti i dalje tvrdi da su u rangu sa Njemackom ili Spanijom! :oops:
Izvini, ali ako smo mi službeno 20-a reprezentacija na svijetu, a po tvom mišljenju imamo samo 10% šansi u ovoj utakmici, onda je Brazil svjetska reprezentacija.
I meni se Španija i Njemačka trenutno izdvajaju od svih po kvalitetu, ali činjenica da Brazil nije kao prije 10 godina opet ne znači da trenutno nema svjetski kvalitet.
User avatar
SaPnA
Posts: 6652
Joined: 12/05/2011 20:02
Location: Kattegat

#40 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by SaPnA »

Ne znam zasto ne zelite da shvatite bhf-a , brazil trenutno i sa ovim igrackim kadrom od kojih je vecina wanna be ronaldinjo nema sta traziti pored njemacke, spanije, holandije...
Trazi se kvalitet a ne ime.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25803
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#41 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by BHF_Manijak »

@Alphonse, ok ali onda mi imamo razlicito poimanje svjetske sile i zato se i ne shvacamo. Meni recimo svjetska sila znaci konkreuntna reprezentacija, jedan od glavnih favorita za neko od prvenstava a to su trenutno dvije-tri rerezentacije, i to je moje vidjenje "svjetske sile", dakle po mojim nekim rezonima Brazil to nije, a daleko od toga da su oni losa i slaba reprezentacija, ali ja svo vrijeme pricam o samom vrhu a oni to trenutno nisu, sto ne znace da nece biti za 3-4 godine ili vise(opet). Gledam im utakmice iz 2011. i utakmice sa iole jacim protivnicima su izgubili, Fracnuska, Argentina 2 puta, Njemacka, Holandija x, pa i Paragvaj. Uspjeli su dobiti Argentinu jednom i to kada su igrali igraci iz domacih liga. Ali odosmo daleko, to svakako nije tema, vratimo se konkretnoj nasoj tekmi sa njima.
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#42 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by Kinaski »

Gleaj euforije 8-)
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#43 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by Iker C »

Mi imamo Sušića za selektora oni to nemaju.Mnogi ne znaju koje su zadnje riječi bile Socratesa. Rekao je a zatim izdahnuo u vječni smiraj:"Dovedite Sušića za selektora i vratite Brazilu stari sjaj"
Kindzadza
Posts: 240
Joined: 24/11/2011 09:43

#44 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by Kindzadza »

splend wrote:eh, posto je zvanicno, treba mi par informacija :thumbup:
planirao sam s drustvom da idem, autom najvjerovatnije. vidio sam da je do tamo nekih 1000 km, sto znaci 15-tak sati voznje. jel moze neko da mi nadje neku sranicu, sa nekim jeftnim konakom (sto jeftinij, to bolji :mrgreen: ). jel rizicno ici, bez rezervisanog nocenja (da na licu mjesta potrazim hostel). koja je najpovoljnija kuca za rentat neko solidno auto? koliko se odprilike krecu cijene karata na ovakvim utakmicama. koji je princip kupovine karata. jbg, prvi put idem na gostovanje reprezentacije, pa nisam najbolje upucen :bih:
Vidi vidi, ni manje ni vise, vec sa Brazilcima... :-) Znaci, tim vredi u menadzerskim krugovima.

U vezi tvog pitanja...
U Svajcarskoj nema klasicnog iznajmljivanja soba (kao kod nas), vec samo hotelski smestaj. Stadion je na periferiji St. Galena (10 min od grada), tacnije u opstini St. Galen, ali je najblizi opstini Gosau (manja varosica sa ogranicenim smestajnim kapacitetom). http://www.afgarena.ch/fcsg/intro.aspx
Stadion je kraj Autoputa St.Galen-Cirih. Za vas koji budete iz BiH dolazili.., to je isti Autoput koji vodi od Austrijske granice: (Bregenc-Salcburg-Inzbrug-Ljubljana-Zagreb-Karlovac-Doboj-Zenica- Sarajevo oko 1200 km). Najbrzi put: http://maps.nokia.com/#|45.8411729|17.6 ... normal.day

Rizicno nije ici bez rezervisanog nocenja, jer je St. Galen srednje velicine grad za CH prilike i smestaja sigurno ima u svako doba noci po hotelima.

Par stranica sa hotelskim smestajem u St.Galenu.
http://www.tourismus-schweiz.ch/ort/St.+Gallen
http://www.booking.com/searchresults.de ... rom_city=1
http://www.ebookers.ch/hotel/Schweiz/St ... n.hd26426/
http://www.tripadvisor.de/SmartDeals-g1 ... Deals.html

Za kartu moras racunati u zavisnosti od pozicije, najeftinija karta zasigurno nece biti ispod 35 Chf pa do 120 i vise.., Sama loza mozda i 200 Chf. Karte se uglavnom prodaju preko http://www.ticketcorner.ch/ (imas i na Hrvatskom j.).
Kindzadza
Posts: 240
Joined: 24/11/2011 09:43

#45 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by Kindzadza »

BHF_Manijak wrote:Decko, fakat skontaj se pa se opet javi... A ostale igrace im da i ne nabrajam!
Recimo: Nejmar, Cezar, Robinjo... :D
Sta je tacno, Brazil jeste izvrsio smenu generacije i ima puno novih igraca, ali, daleko od toga da je to tim prosecnog kvaliteta.
Corola
Posts: 1437
Joined: 12/03/2010 02:52

#46 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by Corola »

Jao price i konte Brazil puna kloceva :lol:
Da smo dobili Argentinu,prica bi isla''pa ja,da su kakvi osvojili bi prvenstvo Juzne Amerike bla,bla uz neizbjezno Messi pao qurcu za usi :D
Corola
Posts: 1437
Joined: 12/03/2010 02:52

#47 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by Corola »

Iker C wrote:Mi imamo Sušića za selektora oni to nemaju.Mnogi ne znaju koje su zadnje riječi bile Socratesa. Rekao je a zatim izdahnuo u vječni smiraj:"Dovedite Sušića za selektora i vratite Brazilu stari sjaj"
I sta je bilo,kad si se probudio,ti sav mokar...jel-de?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72881
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#48 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by Velkoski »

Steta sto se ne igra u BiH :(
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#49 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by Comrad »

Ma mislim da niste dobro shvatili covjeka. Ne govori da su tu prosjecni igraci, ali u odnosu na onaj brazil sa Ronaldom ili Ronaldinjom, ovi se ne mogu porediti. Niko ne govori da su taraba, niti da smo mi uopste blizu njih, oni su jos svjetlosnu godinu ispred, ali da su najbolji na svijetu, vise nisu.
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#50 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by van Basten »

pobjedićemo ih, rutinski
Locked