BiH - Armenija, BiH - Grčka

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
Vitoo
Posts: 784
Joined: 10/08/2018 00:58

#1526 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by Vitoo »

Eto grci krivi sto zacepili ukakali domacini prije... Havaz :zzzz:
Labirint
Posts: 1998
Joined: 24/06/2013 14:37

#1527 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by Labirint »

Nešto kao japanci na svjetskom :D
User avatar
jazzer
Posts: 7207
Joined: 20/12/2004 14:44

#1528 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by jazzer »

Jebali mater peksinavu, jesu li se kupali ove godine ikako?
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#1529 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by Idemedosumom »

Onako hladne glave, kada insan to sve sagleda, i nije katastrofa neka.

Trebali smo 4:0 do onog penala voditi.
Trebao je Kolasinac za 3:1 nakon penala zabiti.
Onaj start nije za crvenog kartona.
Robi treba izmjene malo ranije praviti.

Moramo pod hitno pronaci zamjene za Dzefika i Pjanica, jer ako je jedan od njih neraspolozen ili iskljucen ili povrijedjen, kod nas panika.

I generalno se moramo bolje s pritiskom nositi, nakom primljenog gola, penala, crvenog kartona itd... kod nas stanje šoka traje od tog trenutka pa do kraja utakmice :D

Sve repke koje iole valjaju ce se direktno kvalificirati, a nama ce šljaka u Ligi Nacija ostati :)
User avatar
N.N.
Posts: 3020
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#1530 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by N.N. »

palermo
Posts: 22346
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1531 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by palermo »

Muhamed Đakmić wrote:Pa eto, kad je tako nebitan posjed lopte probajte objasniti kako smo rutinirali i vodili sa 2:0 dok smo ga imali, a kad smo ga prepustili raspali smo se na svim frontovima :D

Nije crveni karton Pjanića uzrok raspadu sistema, nego je on posljedica raspada sistema.
Samo da se nadovežem na ovo Đakmino. Igrati onakav presing kao što smo mi igračli prvih 20 minuta ima smisla samo ako si u stanju kontinuirano držati posjed lopte. U suprotnom to postaje besmisleno i kontraproduktivno, i nakon nekog vremena jednostavno ispušeš kao balon. Svrha presinga je jasna, oteti njima loptu da bi bila kod nas. Kada je lopta kod nas onda ti štediš snagu umaraš protivničke igrače i dominiraš. Čak i tih prvih 20 minuta mi nismo držali loptu u nogama, nego smo više, što bi Nalić rekao, okomito napadali. Jedina razlika u odnosu na ostatak utakmice je što smo im uspjevali oteti loptu ranije. Druga stvar, da bi igrapo onakav presing moraš imati ili trkačke monstrume (što mi nemamo) ili imati dubinu igračkog kadra ( a Prosinečki očito misli da je nemamo). Ispade sada da bi bilo bolje da smo igrali nekakvu pozicionu utakmicu kao recimmo protiv Austrije i da smo se oslonili na klasu jednog Pjanića i njegov trenutak inspiracije....

Naravno da je crveni Pjanića umnogome sve poremetio, naravno i da niej bilo penala možda bi mi to uspjeli održati, ili da smo imali sreće malo više.....i nravano da je ovo naknadna pamet, ali naknadna pamet i služi za analizu i ispravljanje grešaka ili pstavljanje nekih novih koncepcija.
User avatar
LSD
Posts: 27286
Joined: 24/07/2007 08:26

#1532 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by LSD »

:thumbup: :thumbup: covjek sve objasnio u ovom tekstu.
User avatar
Edin H.
Posts: 47020
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1533 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by Edin H. »

Igrali smo ko Liverpool 20 minuta - gegenpressing :D
Crvena Tifoza
Posts: 10622
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#1534 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by Crvena Tifoza »

Edin H. wrote:Igrali smo ko Liverpool 20 minuta - gegenpressing :D

:D :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1535 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by Tomahawk11 »

Pa eto, i Ibrulj kaže da je najbitnije da se iz ovog nešto nauči.
I da je bolje da se sad desilo nego tamo nekad kad bi bilo kasno.
User avatar
LSD
Posts: 27286
Joined: 24/07/2007 08:26

#1536 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by LSD »

Tomahawk11 wrote:Pa eto, i Ibrulj kaže da je najbitnije da se iz ovog nešto nauči.
I da je bolje da se sad desilo nego tamo nekad kad bi bilo kasno.
Problem je što mi bosanci nikad i ništa nismo naucili iz svojih grešaka. Zato što nam je mrsko napraviti analizu gdje se griješi, a ne volimo ni pomisliti na samokritiku :lol: e to je taj naš famozni mentalitet. Mi smo velemajstori u pronalaženju izgovora za svaki poraz ili nepovoljan rezultat. Optužit cemo sve, osim sebe.
Primjera je bezbroj u svim sportovima.

Ništa mi necemo nauciti iz sinošnje utakmice, kao što nismo naucili ni nakon one iz Atine kad su nam grci zavukli u 93-oj. Jednostavno kažemo Jbg, nismo imali srece, sudija nas ujebo i hajmo dalje :run:
Last edited by LSD on 27/03/2019 12:54, edited 2 times in total.
splinter
Posts: 7440
Joined: 08/10/2011 12:28

#1537 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by splinter »

Trice i kučine, analize do besvijesti, sve je to ok, al neke stvari je nekad lako objasniti. U fudbalu kad prestaneš da trčiš, igraš, razmišljaš ili bilo da radiš pa makar i koprcaš se, počneš primati golove i gubiš. Eto Danci sinoć dođoše protiv Švicaraca do 3:3 poslije 0:3 i to kao gosti. A do 85.min haman da je bilo sugurica za domaćina 3:0.
Opet kažem nema tu neke mudrosti, sinoć da se igralo 8 utakmica zaredom Grci ne bi nama gola dali bez penala, niti bi dali drugi da nije bio crveni to vidi i baba od 100 godina i toliko o nekoj "rastrčaloj" Grčkoj u drugom poluvrmenu, gluposti. Jednostavno se poklopilo sranje da u 2 min dobiješ penal kontra sebe, a onda i crveni za ključnog igrača i zdravo đaci. Niko ne kaže da nam se neće vratiti na nekoj od narednih utakmica, pa da se provućemo kroz iglene uši.
Žuti je rizikovao, čekao sudijsko da vrši izmjene i tak ozadržava vrijeme, popušio i to je to. To najbolje ilustruje izmjena Duljevića koji je na kraju ostao da leži na terenu a Žutom nije bilo ni na kraj pameti da ikoga mijenja, iako su mnogi već bili polumrtvi.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1538 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by Tomahawk11 »

LSD wrote:
Tomahawk11 wrote:Pa eto, i Ibrulj kaže da je najbitnije da se iz ovog nešto nauči.
I da je bolje da se sad desilo nego tamo nekad kad bi bilo kasno.
Problem je što mi bosanci nikad i ništa nismo naucili iz svojih grešaka. Zato što nam je mrsko napraviti analizu gdje se griješi, a ne volimo ni pomisliti na samokritiku :lol: e to je taj naš famozni mentalitet. Mi smo velemajstori u pronalaženju izgovora za svaki poraz ili nepovoljan rezultat. Optužit cemo sve, osim sebe.
Primjera je bezbroj u svim sportovima.
Nažalost, u pravu si.
Al eto, Žuti je ko pokazao neke naznake da se razumije u materiju, pa vidjećemo hoće li šta skontati.
Crvena Tifoza
Posts: 10622
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#1539 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by Crvena Tifoza »

Meni je više alarmantno to što Žuti nije uradio ništa da ide po taj treći gol ili da zatvori utakmicu. Ako iko zna da nema goreg rezultata od 2:0 iz prvog poluvremena to je on. U 90% slučajeva svaka ekipa koja gubi 2:0 poslije prvog, vrati se u igru. Npr vidjeli smo isto na utakmici Holandija/ Njemačka, sreća po Švabe pa zabiše gol iz ničega u zadnjim sekundama.
User avatar
N.N.
Posts: 3020
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#1540 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by N.N. »

Zuti itekako razumije fudbal,
Ali nama Duljevic nema utakmica. Poluvrijeme u vrh glave on moze da izdrzi.
Bekovi ti prijeko potrebni, a Civic i Todorovic ne igraju u klubovima. Nemaju kontinuiteta.
Zukanovic i Sunjic su prosjek neki. Da ne kazemo sta drugo.
Besic nakon povrede nije 'onaj' Besic. I nikad nece ni biti.
Dodas tome da Edin vise i ne moze kao nekada, period indisponiranosti, onda je ovo i dobro.

Ja se nadam i cekam da zazivi sredina sa Krunicem, Gojakom i Pjanicem. Gore dati i Kodri sansu, ali ne na krilu nego u spicu. Malo Izeta gurnuti i vidjeto koliko moze. Ali, to treba i istrpiti. A kako, kada nam je haman i protiv Finske naredna, historijska :D A morati cemo.
DonieBrasco
Posts: 15468
Joined: 31/08/2016 16:09

#1541 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by DonieBrasco »

Nema se sta filozofirati i analizirati, nego do juna da nam igraci budu u sto boljoj formi a onda protiv Finaca pamet u glavu, oprezno, trka svih 90' bez opustanja kao i sve naredne utakmice.

Nista nije gotovo, jos dosta utakmica do kraja, glavu gore.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1542 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by ExNihilo »

Crvena Tifoza wrote:Meni je više alarmantno to što Žuti nije uradio ništa da ide po taj treći gol ili da zatvori utakmicu. Ako iko zna da nema goreg rezultata od 2:0 iz prvog poluvremena to je on. U 90% slučajeva svaka ekipa koja gubi 2:0 poslije prvog, vrati se u igru. Npr vidjeli smo isto na utakmici Holandija/ Njemačka, sreća po Švabe pa zabiše gol iz ničega u zadnjim sekundama.
Zapravo je obrnuto. :D

https://www.skysports.com/football/news ... worst-lead
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1543 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by Tomahawk11 »

Ne znam, ja sam, recimo, po tom pitanju vidio i jedan drugi momentum.
Grci su od početka bili izuzetno agresivni u duelima, vukli, čupali, dva žuta u 15 minuta i još bar dva oproštena, kad smo popoveli 2-0, svjesno se stalo na loptu u smislu da izbjegavamo direktni kontakt s njihovim igračima.
To se pokazalo kao loša odluka, jer je dovelo do toga da oni dođu od one panične igre gdje ne znaju kud loptu ispucavaju do kakve-takve igre.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#1544 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by agent_zero »

Bazinga1234 wrote:
agent_zero wrote:Malo sam gledao detaljnije neke dijelove utakmice i čudi me kako niko nije primjetio sinoć jako lošeg Šunjića.

Sve iole opasne šanse koje je Grčka imala, kao i dva gola su direktno rezultat loših reakcija Šunjića.
Drugi gol nikako nije greška Sunjica.
Nego čiji je?

Lik ga nadskočio, nije se uopšte dobro postavio.
User avatar
luckylaka
Posts: 22485
Joined: 15/01/2010 06:28

#1545 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by luckylaka »

Nista zuti nije novo naucio,pokazao,dokazao u odnosu na svoje prethodnike.Ako Edina ne ide pa zamjeni ga,ako Duljevic ne moze mjenjaj,ako Krunic prvo odigra dobro zasto je na klup,zasto Kodro ne moze dobiti sansu,zasto se Milosevic forsira...I da nije ovo vise za mene a i nekima jos ovdje.Uvijek bi da nesto naucimo iz predhodnog a 20 god.nista da nucimo jer nas nema ko nauciti.Bio sam za Robija ali mene licno nije ubijedio da je za ovu poziciju
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#1546 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by agent_zero »

Odlično napisano. I potvrda moga utiska od sinoć i jutros.

Ali ovo treba pisati po Avazu, Klixu, Oslobođenju i ostalim udarnim medijima.
palermo
Posts: 22346
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1547 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by palermo »

Tomahawk11 wrote:Ne znam, ja sam, recimo, po tom pitanju vidio i jedan drugi momentum.
Grci su od početka bili izuzetno agresivni u duelima, vukli, čupali, dva žuta u 15 minuta i još bar dva oproštena, kad smo popoveli 2-0, svjesno se stalo na loptu u smislu da izbjegavamo direktni kontakt s njihovim igračima.
To se pokazalo kao loša odluka, jer je dovelo do toga da oni dođu od one panične igre gdje ne znaju kud loptu ispucavaju do kakve-takve igre.
Nažalost, mislim da se nije svjesno stalo na loptu, nego smo bili žrtve onog presinga, odnosno ispuhali smo.....
User avatar
luckylaka
Posts: 22485
Joined: 15/01/2010 06:28

#1548 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by luckylaka »

N.N. wrote:Zuti itekako razumije fudbal,
Ali nama Duljevic nema utakmica. Poluvrijeme u vrh glave on moze da izdrzi.
Bekovi ti prijeko potrebni, a Civic i Todorovic ne igraju u klubovima. Nemaju kontinuiteta.
Zukanovic i Sunjic su prosjek neki. Da ne kazemo sta drugo.
Besic nakon povrede nije 'onaj' Besic. I nikad nece ni biti.
Dodas tome da Edin vise i ne moze kao nekada, period indisponiranosti, onda je ovo i dobro.

Ja se nadam i cekam da zazivi sredina sa Krunicem, Gojakom i Pjanicem. Gore dati i Kodri sansu, ali ne na krilu nego u spicu. Malo Izeta gurnuti i vidjeto koliko moze. Ali, to treba i istrpiti. A kako, kada nam je haman i protiv Finske naredna, historijska :D A morati cemo.
Ako se toliko razumije neka rijesi nabrojane probleme,necemo ih mi rjesavati ovdje na forumu.Zasto je tu.Ako ih ne moze ili ne zna rijesiti zna se
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1549 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by Tomahawk11 »

palermo wrote:
Tomahawk11 wrote:Ne znam, ja sam, recimo, po tom pitanju vidio i jedan drugi momentum.
Grci su od početka bili izuzetno agresivni u duelima, vukli, čupali, dva žuta u 15 minuta i još bar dva oproštena, kad smo popoveli 2-0, svjesno se stalo na loptu u smislu da izbjegavamo direktni kontakt s njihovim igračima.
To se pokazalo kao loša odluka, jer je dovelo do toga da oni dođu od one panične igre gdje ne znaju kud loptu ispucavaju do kakve-takve igre.
Nažalost, mislim da se nije svjesno stalo na loptu, nego smo bili žrtve onog presinga, odnosno ispuhali smo.....
Dijelom ovo što napisah, a dijelom i to, nije bilo moguće da to igramo poluvrijeme, da ne pričam o čitavoj utakmici.
Zato se trebalo prilagoditi, reagovati na vrijeme i to je ono što treba poslati Žutom na adresu.
Crvena Tifoza
Posts: 10622
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#1550 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by Crvena Tifoza »

ExNihilo wrote:
Crvena Tifoza wrote:Meni je više alarmantno to što Žuti nije uradio ništa da ide po taj treći gol ili da zatvori utakmicu. Ako iko zna da nema goreg rezultata od 2:0 iz prvog poluvremena to je on. U 90% slučajeva svaka ekipa koja gubi 2:0 poslije prvog, vrati se u igru. Npr vidjeli smo isto na utakmici Holandija/ Njemačka, sreća po Švabe pa zabiše gol iz ničega u zadnjim sekundama.
Zapravo je obrnuto. :D

https://www.skysports.com/football/news ... worst-lead

Ma pusti to što Englezi sebe tješe :mrgreen: Nisam ni ja prije vjerovao, ali eto obrati pažnju. :D
Locked