Big Bang Theory- gledate li, kakva je serija?

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
_Gea_
Posts: 161
Joined: 30/05/2011 13:19

#501 Re: Big Bang Theory- gledate li, kakva je serija?

Post by _Gea_ »

Izgleda da je ipak najveci fazon biti special little snowflake i hejtati nesto sto vole mase :mrgreen:
Postujem ukuse i ok je ne voljeti Prijatelje, ali reci da je prelosa i preizvikana serija, nigdje veze... Za jednu humoristicnu seriju tog tipa je u najmanju ruku solidna (meni vise od toga) i s razlogom je svojim likovima i gledljivoscu postala planetarno popularna i gledana i dan danas.
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#502 Re: Big Bang Theory- gledate li, kakva je serija?

Post by Point. »

Jebote, tqcno nekima treba zabraniti da gledaju filmove i serije. Friends prelosa serija :pisnula:
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#503 Re: Big Bang Theory- gledate li, kakva je serija?

Post by Truba »

http://www.imdb.com/title/tt0312081/?re ... lmg_act_29

joj tek sad mi slučajno sinu da je peni bila i u ovoj seriji :D
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#504 Re: Big Bang Theory- gledate li, kakva je serija?

Post by KIseljak12 »

Point. wrote:Jebote, tqcno nekima treba zabraniti da gledaju filmove i serije. Friends prelosa serija :pisnula:
A cuj, ukusi se razlikuju. Ja isto ne kontam kako neko moze u istu recenicu sastaviti Friends i Seinfeld. Jeste da pripadaju istoj eri, ali je sve drugacije. Prva mi je bezveze, druga mi je super. Friends mi se ne svidjaju iz slicnih razloga kao i BBT, jer radnju nose stereotipni likovi, ko iz udzbenika izvadjeni.
_Gea_ wrote:Izgleda da je ipak najveci fazon biti special little snowflake i hejtati nesto sto vole mase :mrgreen:
Postujem ukuse i ok je ne voljeti Prijatelje, ali reci da je prelosa i preizvikana serija, nigdje veze... Za jednu humoristicnu seriju tog tipa je u najmanju ruku solidna (meni vise od toga) i s razlogom je svojim likovima i gledljivoscu postala planetarno popularna i gledana i dan danas.
Ma nije special little snowflake. GoT, Seinfeld, Band of Brothers, X Files, Sopranos, sve superpopularne serije koje mi se svidjaju. Ako ne dijelim misljenje mase, i to po samo nekim stavkama(u ovom slucaju odredjene popularne serije), ne znaci da glumim posebnost, samo kod mene ne izazivaju tako pozitivnu reakciju kao kod drugih.

Ne shvatam zasto ljudi licno dozivljavaju kad neko ne dijeli njihov ukus za nekim proizvodom pop-kulture. To sto se meni ne svidja nije nikakav napad na tvoj ukus ni licnost, nego samo razlika u mislenju/ukusu. Ne znaci ama bas nista.

I da, i dalje tvrdim da su isto sto i McD's za gastronomiju. Zaboga, najpopularnija fast food fransiza na svijetu, milioni ljudi ne mogu biti u krivu?

BBT je od gledljive serije iz prvih par sezona napravio Friends u pseudo-nerd okruzenju.

Jos nesto, da izvucem iz naftalina, M*A*S*H je za Friends i BBT serija koja je izmislila humor, a u svoje vrijeme je bila ludo popularna.
User avatar
_Gea_
Posts: 161
Joined: 30/05/2011 13:19

#505 Re: Big Bang Theory- gledate li, kakva je serija?

Post by _Gea_ »

Opet losa epizoda... ali sta cu ispostovat cu seriju do kraja kad sam vec ovoliko dogurala.
Poseban minus sto su skratili epizode pa sad po 18 minuta traju. Jos malo pa ce sklepati u 15 minuta.
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#506 Re: Big Bang Theory- gledate li, kakva je serija?

Post by Tabhana »

Po čemu je bila loša? :D

Mislim da smo postali previše razmaženi što se tiče serije.
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#507 Re: Big Bang Theory- gledate li, kakva je serija?

Post by Tabhana »



gledoa 100x, prejako, penny :evil:
Silent.Hunter
Posts: 483
Joined: 14/05/2011 10:12
Location: Shitville

#508 Re: Big Bang Theory- gledate li, kakva je serija?

Post by Silent.Hunter »

KIseljak12 wrote:
Tabhana wrote:Mora završiti sa love story-em, tako je kod svih američkih serija. Zato mi se i svidio kraj Dextera i Hannibala koji je nešto drugačije, dok je recimo od novijih Mentalist love story, big bang isto, smeće od how i met your mother sad i happy ending i milion drugih serija.

Prave serije po želji gledatelja, tj. šta želiš od prvog trenutka. Zato je toliki hype oko Game of thrones bio, svi umirali, a sada opet hype da se oživi Jon Snow.
Slazem se s vecinom ovoga (i ranije napisanog).
HIMYM i Friends su dvije (pre)izvikane serije, prelose ali ih moze provariti vecina gledalista, pa su super popularne. One su za sitcome ono sto je McDonalds za gastronomiju.

Big Bang Theory je kao Friends, samo sto su glavni likovi ko fol nerdovi i geekovi. Steretipizirani i izvitopereni preko granica ukusa i smijesnoga.
Na kraju krajeva to nije serija za nerdove/geekove, nego one koji se furaju na taj fazon, a u stvarnom zivotu su daleko od toga da ne mogu dalje biti.
E cuj Friends izvikana serija, de zabij glavu u zemlju da te gluposti izadju iz tebe, ne komentarisi vise pls :lol:
a TBBT, kao i vecina, prvih par sezona dobre, ostale onako
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#509 Re: Big Bang Theory- gledate li, kakva je serija?

Post by Tabhana »

friends je neviđeno smeće za mene i to je to

pokušaj od humora, joey mentalno retardiran, neke folove kul izvodi, niđe veze, vole se, ne vole se, gore smeće od toga je HIMYM nakon par sezona.
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#510 Re: Big Bang Theory- gledate li, kakva je serija?

Post by Tabhana »

sajnfild je po humora doktorirao za hype od serije tzv friends, onaj mrtvi hype, mora valjati jer je u svim medijima, nešto što se pokušala sa sex in the city

niđe veze
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#511 Re: Big Bang Theory- gledate li, kakva je serija?

Post by AmirBaa »

sto vise gledam druge serije vise shvatam koliko je seinfeld najbolja humoristicna serija :D sto big bang nije smijesna :" Because it crow-bars pathetic pop-culture references about Game of Thrones and Minecraft into jokes with zero pay-off. That's all it is. " dokaz: http://www.theladbible.com/articles/the ... oof-280116
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#512 Re: Big Bang Theory- gledate li, kakva je serija?

Post by Tabhana »

Why are you laughing hahahahahah

BBT ima prejakih jokes, ovdje očiglendo nema sredine, ili je volite ili hejtate.

Seinfeld je perfekcija, valja što smo stariji malo, dunno
User avatar
yoda82
Posts: 1591
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#513 Re: Big Bang Theory- gledate li, kakva je serija?

Post by yoda82 »

Tabhana wrote:sajnfild je po humora doktorirao za hype od serije tzv friends, onaj mrtvi hype, mora valjati jer je u svim medijima, nešto što se pokušala sa sex in the city

niđe veze
Meni Sajnfild nije uopšte smješna serija...
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#514 Re: Big Bang Theory- gledate li, kakva je serija?

Post by KIseljak12 »

Tabhana wrote:sajnfild je po humora doktorirao za hype od serije tzv friends, onaj mrtvi hype, mora valjati jer je u svim medijima, nešto što se pokušala sa sex in the city

niđe veze
Licno mi je Seinfeld u top 5 humoristicnih serija. Da, jeste doktorirao humor za Prijatelje, i da, jesu izvikani. Ako je nesto superpopularno, ne mora znaciti da valja.
Silent.Hunter wrote:
KIseljak12 wrote:
Tabhana wrote:Mora završiti sa love story-em, tako je kod svih američkih serija. Zato mi se i svidio kraj Dextera i Hannibala koji je nešto drugačije, dok je recimo od novijih Mentalist love story, big bang isto, smeće od how i met your mother sad i happy ending i milion drugih serija.

Prave serije po želji gledatelja, tj. šta želiš od prvog trenutka. Zato je toliki hype oko Game of thrones bio, svi umirali, a sada opet hype da se oživi Jon Snow.
Slazem se s vecinom ovoga (i ranije napisanog).
HIMYM i Friends su dvije (pre)izvikane serije, prelose ali ih moze provariti vecina gledalista, pa su super popularne. One su za sitcome ono sto je McDonalds za gastronomiju.

Big Bang Theory je kao Friends, samo sto su glavni likovi ko fol nerdovi i geekovi. Steretipizirani i izvitopereni preko granica ukusa i smijesnoga.
Na kraju krajeva to nije serija za nerdove/geekove, nego one koji se furaju na taj fazon, a u stvarnom zivotu su daleko od toga da ne mogu dalje biti.
E cuj Friends izvikana serija, de zabij glavu u zemlju da te gluposti izadju iz tebe, ne komentarisi vise pls :lol:
a TBBT, kao i vecina, prvih par sezona dobre, ostale onako
Hoces da kazes da Friends nisu hype mrtvi, ko sto Tabhana rece? Po cemu je glupa moja izjava da su izvikani? Isti klinac ko i Baywatch, samo drugi zanr.
User avatar
Saian
Posts: 15314
Joined: 08/04/2004 21:50

#515 Re: Big Bang Theory- gledate li, kakva je serija?

Post by Saian »

yoda82 wrote:
Meni Sajnfild nije uopšte smješna serija...
Image

Image



http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/M ... dIsUnfunny

Image
User avatar
_Gea_
Posts: 161
Joined: 30/05/2011 13:19

#516 Re: Big Bang Theory- gledate li, kakva je serija?

Post by _Gea_ »

Tabhana wrote:Po čemu je bila loša? :D

Mislim da smo postali previše razmaženi što se tiče serije.
Po tome sto je postala vise drama nego komedija. Kad epizodu odgledas uz poker face od pocetka do kraja, onda je to losa komedija.
Nije to razmazenost, ja ih volim ali kvalitet im je vidljivo opao. U pogledu humora, glume, price, svega.
wolfie
Posts: 891
Joined: 19/10/2010 21:21

#517 Re: Big Bang Theory- gledate li, kakva je serija?

Post by wolfie »

Malo su se popravili u zadnje dvije nakon razocaravajuce epizode s Sheldonovom Meemaw.

Je li ovo opet bila zastava BiH na Sheldonovom stolu? :bih:
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#518 Re: Big Bang Theory- gledate li, kakva je serija?

Post by Truba »

zašto ona mala s đozlama plava oće predbračni s howardom
zar ova prva nije konobarica a on profa :? :? :? :?

šta sam sad pobrkao????
User avatar
edo82
Posts: 124
Joined: 28/04/2010 07:43

#519 Re: Big Bang Theory- gledate li, kakva je serija?

Post by edo82 »

Black swan wrote:zašto ona mala s đozlama plava oće predbračni s howardom
zar ova prva nije konobarica a on profa :? :? :? :?

šta sam sad pobrkao????
I ona je doktor mikrobiologije čini mi se.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#520 Re: Big Bang Theory- gledate li, kakva je serija?

Post by Truba »

zar to nije ona ejmi?

nešto sam očito pobrkao
kad sezone gledam s pauzama od po nekoliko mjeseci pa i godina
User avatar
plain vanilla
Posts: 66771
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#521 Re: Big Bang Theory- gledate li, kakva je serija?

Post by plain vanilla »

Black swan wrote:zar to nije ona ejmi?

nešto sam očito pobrkao
kad sezone gledam s pauzama od po nekoliko mjeseci pa i godina
ona radi u farmaceutskoj industriji, a poslije zaposli i Penny
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#522 Re: Big Bang Theory- gledate li, kakva je serija?

Post by Truba »

ok mislio sam da je konobarica
hvala
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#523 Re: Big Bang Theory- gledate li, kakva je serija?

Post by Pirija »

za ove "ljubitelje" friends serije....

https://medium.com/@thatdavidhopkins/ho ... 6e8ccf7dd0
User avatar
edo82
Posts: 124
Joined: 28/04/2010 07:43

#524 Re: Big Bang Theory- gledate li, kakva je serija?

Post by edo82 »

Black swan wrote:ok mislio sam da je konobarica
hvala
Rade njih dvije kao konobarice, ali Bernadete je doktor mikrobiologije (ili je tada u fazi studiranja). Poslije počne raditi u farmaceutskoj kompaniji, pa zaposli tu i Penny.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#525 Re: Big Bang Theory- gledate li, kakva je serija?

Post by Truba »

fala

malo nerviraju sa ponovnim ganjanjem peni i onog :D niskog
ubrzavao sam neke dijelove
Post Reply