Biciklom kroz Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
oldtajmer
Posts: 5040
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#11801 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by oldtajmer »

Romeo 80 wrote:Od Brusa do tog ukljucenja na novu cestu za Lukavicu ima otprilike oko 6 km. Nema velikih uspona, a kad dodjes na novu cestu, osim jednog uspona odmah na pocetku, kasnije je maltene sve nizbrdo i samo uzivas! :)
zahvaljujem :thumbup: odo za vikend da uzivam :D
damicimrud
Posts: 9
Joined: 14/02/2017 19:41

#11802 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by damicimrud »

Inace sam iz Krajine, otisao u Sarajevo, na Nedzaricima sjeo na biciklo, odvezao do zicare, popeo se gore i bez ikakvog pitanja ili icega sa drugom sletio u grad, samo nizastranu smo gledali i stigli smo kraj inat kuce, poslije imaju neki putokazi. Zaista predivno iskustvo, bez uspona, ruke na kocnice i uzivaj. Preporuke da se ponese nesto duzih rukava da se ne smrznete kao ja haha
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#11803 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by spree »

mislis da ne "izgoris" po rukama od sunca :D
diadora
Posts: 12
Joined: 06/08/2013 15:00

#11804 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by diadora »

Pozdrav svima,

Suprug je dobio bajk Capriolo, Monitor (valjda :? ), koji je stajao dugo u podrumu. sigurno nekoliko godina. Svjestan i sam da prije vožnje treba da ga odvuče majstoru, samo da pitam, ko je još aktuelan od majstora? Bilo bi dobro da je bliže Novom Gradu.

u uvodnom postu sam našla nekoliko, ali pisano je prije 10 godina, tako da se možda nešto i promijenilo. :)

također, vidjeli smo u zgradi Bitumenke u Nedžarićima nekakav servis, pa ne znam je li iko imao iskustva sa njima.

Bilo bi dobro da nije neko ko će na neznanje uzeti pare, jer njemu bicikl treba samo za gradsku vožnju i nije baš upućen u održavanje bicikla :-D
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#11805 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by dobar osjecaj »

diadora wrote:Pozdrav svima,

Suprug je dobio bajk Capriolo, Monitor (valjda :? ), koji je stajao dugo u podrumu. sigurno nekoliko godina. Svjestan i sam da prije vožnje treba da ga odvuče majstoru, samo da pitam, ko je još aktuelan od majstora? Bilo bi dobro da je bliže Novom Gradu.

u uvodnom postu sam našla nekoliko, ali pisano je prije 10 godina, tako da se možda nešto i promijenilo. :)

također, vidjeli smo u zgradi Bitumenke u Nedžarićima nekakav servis, pa ne znam je li iko imao iskustva sa njima.

Bilo bi dobro da nije neko ko će na neznanje uzeti pare, jer njemu bicikl treba samo za gradsku vožnju i nije baš upućen u održavanje bicikla :-D
Znam da nije NG ali meni su tipovi u zgradi Loris odlični. Znaju biti mrgudi ali rade sa srcem, rade dobro (za moje potrebe) i uvijek ima puno ljudi koji dolaze im da nešto poprave, uključujući i malu djecu.
Beavis
Posts: 660
Joined: 28/05/2010 19:43
Location: SA-DBR

#11806 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Beavis »

diadora wrote:Pozdrav svima,

Suprug je dobio bajk Capriolo, Monitor (valjda :? ), koji je stajao dugo u podrumu. sigurno nekoliko godina. Svjestan i sam da prije vožnje treba da ga odvuče majstoru, samo da pitam, ko je još aktuelan od majstora? Bilo bi dobro da je bliže Novom Gradu.

u uvodnom postu sam našla nekoliko, ali pisano je prije 10 godina, tako da se možda nešto i promijenilo. :)

također, vidjeli smo u zgradi Bitumenke u Nedžarićima nekakav servis, pa ne znam je li iko imao iskustva sa njima.

Bilo bi dobro da nije neko ko će na neznanje uzeti pare, jer njemu bicikl treba samo za gradsku vožnju i nije baš upućen u održavanje bicikla :-D
To kod Bitumenke sam ja nedavno svraco i tu im je samo trgovina a servis negdje u nedzaricim kako sam ih skonto.Probaj na Heco pijaci ima neki servis, ja obicno idem na CVilu u kapriolo ok su ljudi skroz.
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#11807 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Irm@ »

diadora wrote:Pozdrav svima,

Suprug je dobio bajk Capriolo, Monitor (valjda :? ), koji je stajao dugo u podrumu. sigurno nekoliko godina. Svjestan i sam da prije vožnje treba da ga odvuče majstoru, samo da pitam, ko je još aktuelan od majstora? Bilo bi dobro da je bliže Novom Gradu.

u uvodnom postu sam našla nekoliko, ali pisano je prije 10 godina, tako da se možda nešto i promijenilo. :)

također, vidjeli smo u zgradi Bitumenke u Nedžarićima nekakav servis, pa ne znam je li iko imao iskustva sa njima.

Bilo bi dobro da nije neko ko će na neznanje uzeti pare, jer njemu bicikl treba samo za gradsku vožnju i nije baš upućen u održavanje bicikla :-D
na chengic vili u nizu onih malih radnjica ispod nebodera vranica kad ides od vila parka prema ilidzi, imas bickl shop. tu imas svega i svacega, i rezervnih dijelova i kaciga,


ovaj je jos aktualan - niz gdje je apoteka Dina..mi smo nedavno 2 bicikla nosili i gospodin radi super.. a nije ni skupo :)
diadora
Posts: 12
Joined: 06/08/2013 15:00

#11808 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by diadora »

Hvala svima! :-D
mirzakaric2016
Posts: 147
Joined: 16/05/2018 11:41

#11809 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by mirzakaric2016 »

Sta mislite o ovome, da li se isplati kupiti:
https://www.olx.ba/artikal/30407347/gt- ... 7god-novo/

Covjek kaze da je bez packe, ima racun i garanciju, kupio prosle godine za svog klinca, on nece da ga vozi, sada mu stoji, ceka novog vlasnika. ;)

Nije losa cijena s obzirom na opremu: https://www.evanscycles.com/gt-avalanch ... e-EV281698

Da li se moze naci bolje od ovoga za ovu ili priblizno ovoj cijeni?
User avatar
alcho
Posts: 1468
Joined: 31/08/2006 09:08

#11810 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by alcho »

mirzakaric2016 wrote:Sta mislite o ovome, da li se isplati kupiti:
https://www.olx.ba/artikal/30407347/gt- ... 7god-novo/

Covjek kaze da je bez packe, ima racun i garanciju, kupio prosle godine za svog klinca, on nece da ga vozi, sada mu stoji, ceka novog vlasnika. ;)

Nije losa cijena s obzirom na opremu: https://www.evanscycles.com/gt-avalanch ... e-EV281698

Da li se moze naci bolje od ovoga za ovu ili priblizno ovoj cijeni?
Vodi racuna da je to M velicina...dakle i jeste za klinca
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#11811 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Better Man »

alcho wrote:
mirzakaric2016 wrote:Sta mislite o ovome, da li se isplati kupiti:
https://www.olx.ba/artikal/30407347/gt- ... 7god-novo/

Covjek kaze da je bez packe, ima racun i garanciju, kupio prosle godine za svog klinca, on nece da ga vozi, sada mu stoji, ceka novog vlasnika. ;)

Nije losa cijena s obzirom na opremu: https://www.evanscycles.com/gt-avalanch ... e-EV281698

Da li se moze naci bolje od ovoga za ovu ili priblizno ovoj cijeni?
Vodi racuna da je to M velicina...dakle i jeste za klinca
Imaju standardi kako se mjeri idealna veličina bicikla. Vozim Specialized Rockhooper pro veličina 17,5 incha, i idealan mi je, a visok sam 1,75 m. To što je M veličina ne znači da je za klinca, odnosno dijete. Taj što ga prodaje ga je kupio svom djetetu, ali ne znamo koliko mu je dijete visoko.
User avatar
alcho
Posts: 1468
Joined: 31/08/2006 09:08

#11812 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by alcho »

Better Man wrote:
alcho wrote:
mirzakaric2016 wrote:Sta mislite o ovome, da li se isplati kupiti:
https://www.olx.ba/artikal/30407347/gt- ... 7god-novo/

Covjek kaze da je bez packe, ima racun i garanciju, kupio prosle godine za svog klinca, on nece da ga vozi, sada mu stoji, ceka novog vlasnika. ;)

Nije losa cijena s obzirom na opremu: https://www.evanscycles.com/gt-avalanch ... e-EV281698

Da li se moze naci bolje od ovoga za ovu ili priblizno ovoj cijeni?
Vodi racuna da je to M velicina...dakle i jeste za klinca
Imaju standardi kako se mjeri idealna veličina bicikla. Vozim Specialized Rockhooper pro veličina 17,5 incha, i idealan mi je, a visok sam 1,75 m. To što je M veličina ne znači da je za klinca, odnosno dijete. Taj što ga prodaje ga je kupio svom djetetu, ali ne znamo koliko mu je dijete visoko.
Ma hajde :D
User avatar
Pryda
Posts: 939
Joined: 16/02/2015 17:21

#11813 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Pryda »

mirzakaric2016 wrote:Sta mislite o ovome, da li se isplati kupiti:
https://www.olx.ba/artikal/30407347/gt- ... 7god-novo/

Covjek kaze da je bez packe, ima racun i garanciju, kupio prosle godine za svog klinca, on nece da ga vozi, sada mu stoji, ceka novog vlasnika. ;)

Nije losa cijena s obzirom na opremu: https://www.evanscycles.com/gt-avalanch ... e-EV281698

Da li se moze naci bolje od ovoga za ovu ili priblizno ovoj cijeni?
Ako ti odgovara velicina i ako je zaista u novom stanju nema sanse da ces bolje biciklo naci za ove pare :bih:
mirzakaric2016
Posts: 147
Joined: 16/05/2018 11:41

#11814 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by mirzakaric2016 »

Obzirom da sam 185 cm visok onda ova ponuda otpada. Steta bas, a nisam nasao nijedan gt na piku za moju visinu i sa 29" tockovima, a da je ovako ocuvan (nadam se da se varam).

Ima li neko da prodaje fuji biciklo, ram l ili xl, 50 cm i 29" tockovi? Ako znate nekoga da prodaje slobodno ga preporucite.
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11815 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Truba »

trenutno vozim kellys radius
:mrgreen:
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#11816 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by kabal1337 »

mirzakaric2016 wrote:Obzirom da sam 185 cm visok onda ova ponuda otpada. Steta bas, a nisam nasao nijedan gt na piku za moju visinu i sa 29" tockovima, a da je ovako ocuvan (nadam se da se varam).

Ima li neko da prodaje fuji biciklo, ram l ili xl, 50 cm i 29" tockovi? Ako znate nekoga da prodaje slobodno ga preporucite.
Odakle ti to da ti treba XL ram?
L- Ram je odlican za tvoju visinu
M- Moze ako vozis agresivnije ( Uvijek mozes staviti duzu lulu, i sic pomjeriti nazad)
Uvijek otidji probaj kako, se osjecas na biciklu.
( Pogotovo ako su 27.5 tockovi ili 29)
User avatar
holowey
Posts: 8438
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#11817 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by holowey »

visok xy cm...ali koliko su ti duge noge, koliko su ti duge ruke?

stavis knjigu izmedju nogu i izmjeris visinu od poda do vrha knjige...u pravilu, horizontalna cijev na bicu kada stojis sa obje noge na zemlji treba da bude 3-5cm od jaja...sve manje od toga, bolje gledati bic broj manji...

kada sjedis na sicu, a pedala je u krajnjem donjem polozaju, noga ne smije biti potpuno ispruzena, niti previse savijena...

uglovi rama se razlikuju od proizvodjaca do proizvodjaca...malo se to moze srediti drugacijom guvernalom, lulom, pomjeranjem sica, ali dok ne sjednes na bic da probas, ne mozes znati da li odgovara...

cipele od 50 maraka probas prije kupovine, pa gdje neces probati bic od milju ili vise
naeS
Posts: 1313
Joined: 31/01/2009 20:32

#11818 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by naeS »

holowey wrote:visok xy cm...ali koliko su ti duge noge, koliko su ti duge ruke?

stavis knjigu izmedju nogu i izmjeris visinu od poda do vrha knjige...u pravilu, horizontalna cijev na bicu kada stojis sa obje noge na zemlji treba da bude 3-5cm od jaja...sve manje od toga, bolje gledati bic broj manji...

kada sjedis na sicu, a pedala je u krajnjem donjem polozaju, noga ne smije biti potpuno ispruzena, niti previse savijena...

uglovi rama se razlikuju od proizvodjaca do proizvodjaca...malo se to moze srediti drugacijom guvernalom, lulom, pomjeranjem sica, ali dok ne sjednes na bic da probas, ne mozes znati da li odgovara...

cipele od 50 maraka probas prije kupovine, pa gdje neces probati bic od milju ili vise
ima li kakve veze godišnje doba: ljeto - zima..?!
:-) :)
User avatar
holowey
Posts: 8438
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#11819 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by holowey »

naeS wrote:
holowey wrote:visok xy cm...ali koliko su ti duge noge, koliko su ti duge ruke?

stavis knjigu izmedju nogu i izmjeris visinu od poda do vrha knjige...u pravilu, horizontalna cijev na bicu kada stojis sa obje noge na zemlji treba da bude 3-5cm od jaja...sve manje od toga, bolje gledati bic broj manji...

kada sjedis na sicu, a pedala je u krajnjem donjem polozaju, noga ne smije biti potpuno ispruzena, niti previse savijena...

uglovi rama se razlikuju od proizvodjaca do proizvodjaca...malo se to moze srediti drugacijom guvernalom, lulom, pomjeranjem sica, ali dok ne sjednes na bic da probas, ne mozes znati da li odgovara...

cipele od 50 maraka probas prije kupovine, pa gdje neces probati bic od milju ili vise
ima li kakve veze godišnje doba: ljeto - zima..?!
:-) :)
pokusavas na silu biti duhovit, ali kad vec pitas, zimi se nosi drugacija obuca, debljeg djona, a kako je pitanje kupovine pokrenuto ljeti, i odgovor je dat u skladu s tim...
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#11820 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by r_faruk »

ma probaj bike prije voznje. dzaba su sve statitike i mjerenja (osim ako ces praviti custom bicikl). ja sam visok 191 cm, niti jedan automobil mi ne odgovara, ne mogu ispruziti noge ni u jednom autu. bicikl mi je uvijek mali, vozim xxl ram, a cic mi je izvucen maksimalno, na samoj je granici..... i poprilicno se moram nageti dok vozim, sto je pravo zeznuto kada se spustas (onda moras spustiti cic)..... stvar je u tome da imam duge noge. vozim i cestovnjak i mtb bike. oba su sa najvecim ramovima koje proizvodi taj proizvodjac i opet imam problema......

tesko se moze izabrati bicikl bez probne voznje....
User avatar
macmoodan
Posts: 346
Joined: 14/09/2013 14:27

#11821 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by macmoodan »

Postoji li ikakva kombinacija opreme koja omogućava da se ostane suh po ovim potopima?
Beavis
Posts: 660
Joined: 28/05/2010 19:43
Location: SA-DBR

#11822 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Beavis »

macmoodan wrote:Postoji li ikakva kombinacija opreme koja omogućava da se ostane suh po ovim potopima?
Ma brate po ovom kijametu uspjeh je i u autu ostati suh ne na bajku :D
User avatar
holowey
Posts: 8438
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#11823 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by holowey »

macmoodan wrote:Postoji li ikakva kombinacija opreme koja omogućava da se ostane suh po ovim potopima?
kazu za biciklo nema ruznog vremena, samo moze biti losa garderoba :lol:

blatobrani su a must have, a ljeto je pa svaki pljusak brzo prodje, sakrijes se pod neku strehu dok ne prodje...

ako ti je mrsko cekati, pogledaj neku ponco kabanicu...

ja imam neku biciklisticku jaknu iz binga, jeftina a sluzi svrsi, sa ebaya narucio navlaku za kacigu...nekad kad me kisa uhvati u putu do ili sa posla, pantole budu mokre (gornji dio butina), ali za rekreativnu voznju u sorcu, ova bingo jakna je fakat bingo :lol:
mirzakaric2016
Posts: 147
Joined: 16/05/2018 11:41

#11824 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by mirzakaric2016 »

Zna li neko da li je sigurno kupiti biciklo od profila Bojan10 na piku? Link: https://www.olx.ba/profil/Bojan10
Procitao sam na mtb.ba forumu da on prodaje ukradena bicikla pa ne znam jel to istina, a ima dobar izbor.
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#11825 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by kabal1337 »

mirzakaric2016 wrote:Zna li neko da li je sigurno kupiti biciklo od profila Bojan10 na piku? Link: https://www.olx.ba/profil/Bojan10
Procitao sam na mtb.ba forumu da on prodaje ukradena bicikla pa ne znam jel to istina, a ima dobar izbor.
Trazi serijski broj i da ti uslika isti ?
Proguglaj o serijskom broju ...
Post Reply