Biciklo-gdje kupiti??

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#1 Biciklo-gdje kupiti??

Post by ahmed&nedzad »

Gdje se u Sarajevu može kupiti neko kvalitetno biciklo?! Ima li neko iskustva sa tim pa da mi preporuči?! Zanima me nešto kvalitetnije, ne samo za rekreaciju po naselju, već i za neke dalje vožnje?! I da pri tome nije naročito skupo. Unaprijed hvala za odgovore. ;)
User avatar
trimi68
Posts: 1589
Joined: 11/03/2004 00:00
Location: East Sarajevo
Grijem se na: Plin
Horoskop: Stirjelac

#2

Post by trimi68 »

http://www.ciklocentar.com
dođi na Ilidžu pronađi CikloCentar i pitaj Ninu i nebrini se dobićeš Veeeoma puuuuuuuno odgovora.

I ne nije baš za makadama.
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#3

Post by ahmed&nedzad »

trimi68 wrote:www.ciklocentar.com
dođi na Ilidžu pronađi CikloCentar i pitaj Ninu i nebrini se dobićeš Veeeoma puuuuuuuno odgovora.

I ne nije baš za makadama.
Pa i nije ti neki odgovor, osim što si udario reklamu. Ako ćeš mi odgovarati kao na onoj tamo temi 'inxsanu', bolje nemoj.
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#4

Post by A_I_ »

Gargamel wrote:
trimi68 wrote:www.ciklocentar.com
dođi na Ilidžu pronađi CikloCentar i pitaj Ninu i nebrini se dobićeš Veeeoma puuuuuuuno odgovora.

I ne nije baš za makadama.
Pa i nije ti neki odgovor, osim što si udario reklamu. Ako ćeš mi odgovarati kao na onoj tamo temi 'inxsanu', bolje nemoj.
profi bajkeri drugacije gledaju i vrednuju bicikla tako da je trimi s svog (subjektivnog) stajalista upravu kad kaze kako dobar, kvalitetan bicikl ne mozes naci za 300-350 km. polovan mozes ali nov nikako.
ako nemas barem nekih 450km za Kelly's Viper SF ili GT Agressor kod Nine, mozes otici u prizmasport. nalaze se iza holiday inn-a u zgradi gdje se viza za buducnost snimala.
Max.Cherry
Posts: 610
Joined: 07/10/2004 19:05

#5

Post by Max.Cherry »

A možeš i u servis u zgradi Lorisa na Grbavici (pored Palme) svratiti, čovjek nekada zna imati kvalitetne Scott-ove i Trek-ove, za cijenu prihvatljivu kada su u pitanju ti proizvođači. A čak ni Nakamure (neki modeli) u InterShopu u Mercatoru nisu za odbaciti... Uglavnom (no hard feelings) Ciklocentar fakat drži kvalitetne bajkove, ali red je uputiti ljude, počevši od tebe, da postoji i konkurencija na tržištu te da GT Specialized nije jedini proizvođač bajkova u svijetu a u suštini nije ni najbolji.
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#6

Post by ahmed&nedzad »

Max.Cherry wrote:A možeš i u servis u zgradi Lorisa na Grbavici (pored Palme) svratiti, čovjek nekada zna imati kvalitetne Scott-ove i Trek-ove, za cijenu prihvatljivu kada su u pitanju ti proizvođači. A čak ni Nakamure (neki modeli) u InterShopu u Mercatoru nisu za odbaciti... Uglavnom (no hard feelings) Ciklocentar fakat drži kvalitetne bajkove, ali red je uputiti ljude, počevši od tebe, da postoji i konkurencija na tržištu te da GT Specialized nije jedini proizvođač bajkova u svijetu a u suštini nije ni najbolji.
Hvala za info, popisat ću sve ove marke, pa ću potražiti nešto. Helem, nemam namjeru baš obilaziti planine na bicu, ali bih htio uzeti nešto kvalitetno, da se mogu upustiti na duže relacije.
User avatar
trimi68
Posts: 1589
Joined: 11/03/2004 00:00
Location: East Sarajevo
Grijem se na: Plin
Horoskop: Stirjelac

#7

Post by trimi68 »

Pojasni šta su ti duže relacije (pošta sam na forumu čitao opise tura veoma dugačkih od Grbavice do Kozije Ćuprije pa do uh daleko li je do Vrela Bosne) jer ako planiraš na more ili nešto slično tome onda ti treba puno dodatne opreme (bisage i slične torbe i torbice te alat i pumpa, set za krpljenje guma ...). Onaj kelly ti je za asfalta suuper.
Obiđi sve nabrojane lokacije (pokupi info) pa fino na net-u potraži malo cijene i komentare korisnika istih, uporedi to sve i ako ti u međuvremenu ne prođe sezona vozanja, kupi nešto.

Sretno i nadam se da ćemo se sresti negdje u gradu na kakvoj vožnji.
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#8

Post by ahmed&nedzad »

trimi68 wrote:Pojasni šta su ti duže relacije (pošta sam na forumu čitao opise tura veoma dugačkih od Grbavice do Kozije Ćuprije pa do uh daleko li je do Vrela Bosne) jer ako planiraš na more ili nešto slično tome onda ti treba puno dodatne opreme (bisage i slične torbe i torbice te alat i pumpa, set za krpljenje guma ...). Onaj kelly ti je za asfalta suuper.
Obiđi sve nabrojane lokacije (pokupi info) pa fino na net-u potraži malo cijene i komentare korisnika istih, uporedi to sve i ako ti u međuvremenu ne prođe sezona vozanja, kupi nešto.

Sretno i nadam se da ćemo se sresti negdje u gradu na kakvoj vožnji.

:thumbup:
User avatar
trimi68
Posts: 1589
Joined: 11/03/2004 00:00
Location: East Sarajevo
Grijem se na: Plin
Horoskop: Stirjelac

#9

Post by trimi68 »

:run: :thumbup: :sax: :sleep:
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#10

Post by ahmed&nedzad »

Da li se isplati kupovati polovno biciklo?! Pričao sam sa jednim prijateljem i on kaže kako se ne isplati kupovati novo, jer u nekoliko radnji u gradu stižu vrlo često polovna bicikla iz inostranstva i mogu se kupiti po 5-6 manjoj cijeni?!

Svraćao sam i u radnju u Kranjčevičevoj, i našao sam jedno zanimljivo biciklo, Mountain Bike, aluminijska konstrukcija, prednji amortizer, 21 brzina a košta 306 KM. (Ne mogu da se sjetim marke, ali čini mi se Škorpion??? :? )
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#11

Post by ahmed&nedzad »

Da malo 'osvježim' temu, još uvijek nisam kupio. :roll:
User avatar
chinese_water
Posts: 1688
Joined: 26/06/2006 01:02

#12

Post by chinese_water »

Gargamel wrote:Da malo 'osvježim' temu, još uvijek nisam kupio. :roll:
covjek...do koliko novca ??? Ja sam pretprosle godine kupio biciklo u mercatoru...jako me dobro sluzi ali sam ga masno i platio...dakle imas u mercatoru u intersportu...a za to biciklo budi spreman izletiti 1500 km i bit ces rahat
La_Forge
Posts: 644
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#13

Post by La_Forge »

... evo naletih na ovu temu i muči me slična dilema ...

ja sam čuo čak da ovi SFORovci u PXu imaju boli glava bicikla za max.200 $
... na žalost ne znam nikoga ko bi mi ga mogao "nabaviti" kod njih ..

pregledao sam takodje sve ove glavne ponudjače bajsova i došao do zaključka da mi fali koja stoja za fakat dobro biciklo ...
gdjhe mogu potražiti polovna, ima li prijedloga ?
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#14

Post by Dirty Harry »

E da malo refresham ovu temu.

Dakle gdje ima kupiti kvalitetno biciklo. E sad pošto bi to bilo samo malo u rekretivne svrhe, ne bih ulagao puno para u neki novi moćan bajk. Više me privlači opcija polovnog, ali kvalitetnog bicikla.

Pa ako ko zna - pliz dajte mi informaciju, ovo što je dosad napisano je prilično staro ali provjeriću i to.
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#15

Post by Karabaja »

Ja sam kupio ono jeftino u OBI-ju za 180 KM. Pri trećoj vožnji mi je pukla guma i iskrivila se felga. Nikad više jeftino!
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#16

Post by Skyfox »

Karabaja wrote:Ja sam kupio ono jeftino u OBI-ju za 180 KM. Pri trećoj vožnji mi je pukla guma i iskrivila se felga. Nikad više jeftino!
A ja sam bas mislio uzeti taj iz OBI-ja ovih dana, al cijena je pravo sumnjiva...
malizeleni
Posts: 1198
Joined: 23/04/2007 11:55
Location: U nas u Sveckoj

#17

Post by malizeleni »

Ako mozes naci Trek ili Scottov bajk do milje km. Ako mislis koristiti biciklo za rekreaciju, onda moras izletiti. Zadnji bajk koji sam imao je DBS Intruder, norveska proizvodnja, 8kg, na zalost, ukraden.

Nakamura je ono, serijska proizvodnja solidne kvalitete. Dobro izgledaju, i sa odrzavanjem, potrajace.

Gledam ovaj cyclocentar. Ovaj GT avalanche 3 je pravo dobar bajk, barem sto pricaju na razlicitim forumima. Ako budem imao mjesta u autu, ima da ga kupim.
bianconero
Posts: 126
Joined: 04/02/2007 01:59

#18

Post by bianconero »

sto se prodaje tice najozbiljiji je onaj u lorisovoj zgradi na grbavici. lik ima dobra i nova i polovna bicikla, ima i svu potrebnu opremu i odlican servis. ja sam kupio "polar avallance" kod njega i sluzio me je odlicno dvije godine a nema sta mu nisam radio. isao sam redovno na bjelasnicu, barice, vozo se po makadamu, dva puta me je auto udario itd. prosle godine je kod njega bio jedan scottov bike, polovan 1000 KM, predobar, hidraulicne kocnice, duble felge, aluminijski ram, al sam zakasnio. nikad ga necu prezalit.
ps. u toj radnji u lorisu zimi prodaju odlicne skije i svu potrebnu opremu
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#19

Post by luciferino »

A meni se kod jeftinog iz Robota guma čudno napuhala. Sva je nekakva čvorugasta. Nemam pojma zašto...

Jeftino nikad više također.
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#20

Post by luciferino »

bosmen wrote:
luciferino wrote:A meni se kod jeftinog iz Robota guma čudno napuhala. Sva je nekakva čvorugasta. Nemam pojma zašto...

Jeftino nikad više također.
mOZDA TI PUMPA NE VALJA... :D :D :D
Al' nisu mi pedale otpale zbog pumpe, i nije se sjediste iskrivilo. :-)
A ako kupim novu gumu, doći će me skuplje nego Robotsko paciklo. :D
ifbbpro
Posts: 490
Joined: 19/05/2006 00:13

#21

Post by ifbbpro »

Pucajte i na Mercator (Intersport), jesu zara ali su kvalitetni.
Ili tamo u onoj zgradi Viza za buducnost kao sto je neko vec spomenuo.
BTW, u Intersportu neki dan vidjeh pravo profesionalno biciklo trkace (nema u njemu dvije kile, lagano ko lavor).. ljudi perverzija.. svaki ozbiljan biciklista koji fura ture po 100-200km bi se razbolio, al je pataciklo 3349,90 KM :D
Znaci Golf dvica :D
mehaa
Posts: 3
Joined: 10/07/2007 15:33

#22

Post by mehaa »

CIKOLOCENTAR

http://WWW.CIKLOCENTAR.COM

DEFINITIVNO NAJKVALITETNIJA BICIKLA
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#23

Post by luciferino »

ifbbpro wrote:Pucajte i na Mercator (Intersport), jesu zara ali su kvalitetni.
Ili tamo u onoj zgradi Viza za buducnost kao sto je neko vec spomenuo.
BTW, u Intersportu neki dan vidjeh pravo profesionalno biciklo trkace (nema u njemu dvije kile, lagano ko lavor).. ljudi perverzija.. svaki ozbiljan biciklista koji fura ture po 100-200km bi se razbolio, al je pataciklo 3349,90 KM :D
Znaci Golf dvica :D
E vala da je od zlata...
sabanss
Posts: 4541
Joined: 13/08/2006 11:20

#24

Post by sabanss »

ifbbpro wrote:Pucajte i na Mercator (Intersport), jesu zara ali su kvalitetni.
Ili tamo u onoj zgradi Viza za buducnost kao sto je neko vec spomenuo.
BTW, u Intersportu neki dan vidjeh pravo profesionalno biciklo trkace (nema u njemu dvije kile, lagano ko lavor).. ljudi perverzija.. svaki ozbiljan biciklista koji fura ture po 100-200km bi se razbolio, al je pataciklo 3349,90 KM :D
Znaci Golf dvica :D
To je obicno amatersko a ne trkace... Obrati paznju na cijene u sljedecem tekstu:
http://www.adventure-sport.net/index.ph ... =60&rid=26

Vidio sam nedavno u katalogu biciklo koje kosta 66000 kuna :-)
ifbbpro
Posts: 490
Joined: 19/05/2006 00:13

#25

Post by ifbbpro »

sabanss wrote:
ifbbpro wrote:Pucajte i na Mercator (Intersport), jesu zara ali su kvalitetni.
Ili tamo u onoj zgradi Viza za buducnost kao sto je neko vec spomenuo.
BTW, u Intersportu neki dan vidjeh pravo profesionalno biciklo trkace (nema u njemu dvije kile, lagano ko lavor).. ljudi perverzija.. svaki ozbiljan biciklista koji fura ture po 100-200km bi se razbolio, al je pataciklo 3349,90 KM :D
Znaci Golf dvica :D
To je obicno amatersko a ne trkace... Obrati paznju na cijene u sljedecem tekstu:
http://www.adventure-sport.net/index.ph ... =60&rid=26

Vidio sam nedavno u katalogu biciklo koje kosta 66000 kuna :-)

Uvijek ima bolje od boljeg :-)
Mada znam sta je kvalitetno biciklo, pratio sam biciklizam intenzivno do prije godinu-dvije (cak sam dva puta sa CVile isao na Bjelasnicu i nazad biciklom, toliko sam zaljubljen u biciklizam bio).. al dobro, da je u rangu sa biciklima koja se voze po ovim pro takmicenjima, daleko od toga.. al da je beton, beton je.
Post Reply