Biciklo-gdje kupiti??

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5532
Joined: 04/08/2020 19:22

#751 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by -Chesterfield- »

anex wrote: 02/07/2021 20:18 Škripe amortizeri...
Može li se riješiti podmazivanjem s vana, bez otvaranja? I s cime?
Ja pošpricam wd.
Kod mene preko zime zablokira. Ove godine sam samo jednom provozao u dužini 500 metara i odblokiralo je.

[img]https://i.i
Last edited by -Chesterfield- on 27/03/2022 17:23, edited 1 time in total.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#752 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by anex »

Uj...
Kod mene to ne izgleda ovako extremno :D
Sija se..al škripi na rupama i sl.
Pokusat ću WD..
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#753 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by skafiskafsnjak »

Pa gdje vam bude bajk ? Sklonite ga od vlage
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#754 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by anex »

U podrumu...
I kažem opet, nema hrđe kod mene.
Samo se čuje ta škripa...i ono kad radi amortizer, kao da malo zapinje...baš kao da je suh tamo gdje treba biti podmazan.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#755 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by anex »

Image
Bobi
Forum administrator
Posts: 31997
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#756 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by Bobi »


nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#757 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by nlt »

Možda da probas da uzmeš malo ulja i malo da podmažeš ove gumice gdje ta sjajna šipka ulazi u amortizer. Vremenom postaju tvrđe pa dolazi do škripe. Bilo koje ulje koje sipaš i u auto... Nemoj puno, par kapi
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#758 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by anex »

Još od nekog sam dobio isti takav savjet...
Pokusat ću i to...
Karikaturist
Posts: 3647
Joined: 20/12/2020 10:03

#759 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by Karikaturist »

Koje nosace za bicikla preporucujete?
Krovni, kuku ili na gepek? Kakva je regulativa za nosace za kuku, jeli obavezna tablica i svjetlosna signalizacija posto bi se vozalo to po par zemalja.Ne bih da me maltretiraju gdje god krenem.
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#760 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by holowey »

Karikaturist wrote: 16/07/2021 11:26 Koje nosace za bicikla preporucujete?
Krovni, kuku ili na gepek? Kakva je regulativa za nosace za kuku, jeli obavezna tablica i svjetlosna signalizacija posto bi se vozalo to po par zemalja.Ne bih da me maltretiraju gdje god krenem.
definitivno nosac na kuku... sa nosacem za tablicu i dodatnim stopkama pa prebacis tablicu na nosac i spojis struju... nakrivis da otvoris gepek, zatvoris i vratis nosac na poziciju, prakticno... a ne moras dizati bicikla visoko sto je bonus ako imas suv...
Karikaturist
Posts: 3647
Joined: 20/12/2020 10:03

#761 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by Karikaturist »

holowey wrote: 16/07/2021 11:40
Karikaturist wrote: 16/07/2021 11:26 Koje nosace za bicikla preporucujete?
Krovni, kuku ili na gepek? Kakva je regulativa za nosace za kuku, jeli obavezna tablica i svjetlosna signalizacija posto bi se vozalo to po par zemalja.Ne bih da me maltretiraju gdje god krenem.
definitivno nosac na kuku... sa nosacem za tablicu i dodatnim stopkama pa prebacis tablicu na nosac i spojis struju... nakrivis da otvoris gepek, zatvoris i vratis nosac na poziciju, prakticno... a ne moras dizati bicikla visoko sto je bonus ako imas suv...
Da, suv je. S tim sto bi ja uzeo dodatnu tablicu..
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#762 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by Averus »

Raja, kratka priča, pa pitanje :)

Imao sam bicikl, kupljen '98. u Robot commerce za nekih 190KM. "Shadow Limex" je bio model.
To je onaj klasični mounty sa 18 brzina Eh, služio me pravo dobro, nisam nikad ništa na njemu promijenio osim pakni za kočnice.
Međutim kako to ide, došlo vrijeme da se promijene gume, felge (pubertetlija vozao po stepenicama, na zadnjem točku itd.), sajle i eventualno i sve kočnice.
Oženim se ja, pa bike ostavim pored kontejnera misleći "ma haj' lakše mi je kupiti drugi nego se s ovim zajebavati". Naravno bike je pokupljen nakon pet sekundi, a ja sam se nakon 6 pokajao :D

Eh sad mene zanima da kupim bike, ali baš ne bih da dajem puno love. Visok 187, kilaža ~85kg
Ne treba mi ni za planinu, ni rijeku, nego onako rekreativno - možda do posla i nazad, eventualno ono krug po komšiluku, vilsonovom i tako to.

Gdje/šta gledati, kome se obratiti?
Da odmah napomenem da mi budžet nije jača strana, pa haj' recimo ono best buy za sirotinju nešto :lol:
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#763 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by crveni_makovi »

Sorry za offtopic ali @Averus ovi lovci na smeće su mi u zadnje vrijeme najfascinantniji sloj društva. Nadmašuju lopove po 24 satnoj prisutnosti i brzini. Neki dan naručimo odvoz kabastog otpada. Da bi olakšali i sebi dok smo snosili i radnicima koji će utovarati i voziti, sav otpad smo prilično uredno spakovali, složili, povezali. U roku od 5 min između našeg zadnjeg silaska pred zgradu i dolaska ovih što odvoze otpad sve je bilo razbacano, raskopano i sve što je imalo ikakav potencijal da se iskoristi je nestalo.
Tabijat
Posts: 1270
Joined: 25/12/2013 15:29

#764 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by Tabijat »

Averus wrote: 16/07/2021 12:22 Raja, kratka priča, pa pitanje :)

Imao sam bicikl, kupljen '98. u Robot commerce za nekih 190KM. "Shadow Limex" je bio model.
To je onaj klasični mounty sa 18 brzina Eh, služio me pravo dobro, nisam nikad ništa na njemu promijenio osim pakni za kočnice.
Međutim kako to ide, došlo vrijeme da se promijene gume, felge (pubertetlija vozao po stepenicama, na zadnjem točku itd.), sajle i eventualno i sve kočnice.
Oženim se ja, pa bike ostavim pored kontejnera misleći "ma haj' lakše mi je kupiti drugi nego se s ovim zajebavati". Naravno bike je pokupljen nakon pet sekundi, a ja sam se nakon 6 pokajao :D

Eh sad mene zanima da kupim bike, ali baš ne bih da dajem puno love. Visok 187, kilaža ~85kg
Ne treba mi ni za planinu, ni rijeku, nego onako rekreativno - možda do posla i nazad, eventualno ono krug po komšiluku, vilsonovom i tako to.

Gdje/šta gledati, kome se obratiti?
Da odmah napomenem da mi budžet nije jača strana, pa haj' recimo ono best buy za sirotinju nešto :lol:
Capriolo. Za tvoje potrebe, bolji je nov bajk sa malo slabiijom opremom nego neko izvikano ime a polovan.
Predložila bih ti i Nakamuru u intersportu ali čini mi se da je dosta skuplja. U Capriolu ima pristojnih bajkova za 4-5 stoja.
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#765 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by kox »

Tabijat wrote: 16/07/2021 12:36
Averus wrote: 16/07/2021 12:22 Raja, kratka priča, pa pitanje :)

Imao sam bicikl, kupljen '98. u Robot commerce za nekih 190KM. "Shadow Limex" je bio model.
To je onaj klasični mounty sa 18 brzina Eh, služio me pravo dobro, nisam nikad ništa na njemu promijenio osim pakni za kočnice.
Međutim kako to ide, došlo vrijeme da se promijene gume, felge (pubertetlija vozao po stepenicama, na zadnjem točku itd.), sajle i eventualno i sve kočnice.
Oženim se ja, pa bike ostavim pored kontejnera misleći "ma haj' lakše mi je kupiti drugi nego se s ovim zajebavati". Naravno bike je pokupljen nakon pet sekundi, a ja sam se nakon 6 pokajao :D

Eh sad mene zanima da kupim bike, ali baš ne bih da dajem puno love. Visok 187, kilaža ~85kg
Ne treba mi ni za planinu, ni rijeku, nego onako rekreativno - možda do posla i nazad, eventualno ono krug po komšiluku, vilsonovom i tako to.

Gdje/šta gledati, kome se obratiti?
Da odmah napomenem da mi budžet nije jača strana, pa haj' recimo ono best buy za sirotinju nešto :lol:
Capriolo. Za tvoje potrebe, bolji je nov bajk sa malo slabiijom opremom nego neko izvikano ime a polovan.
Predložila bih ti i Nakamuru u intersportu ali čini mi se da je dosta skuplja. U Capriolu ima pristojnih bajkova za 4 stoje.
Pogledaj i Domod, Robot (ako još drže bicikla) i sl. Tu su vjerovatno slabiji ali i jeftiniji bicikli, a za to što si nabrojao (ako ti posao nije daleko ili na nekom brdu) i ne treba ti brendiran bajk.
Limex sam i ja rekreativno vozio do prije 10-ak godina, hrvatski ram čini mi se, potežak :)
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#766 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by nlt »

U domodu ima bajkova za 3-4 stoje. Ok su, sta znam...
Nemoj Capriolo :run:
Polovnih ima pravo dobrih samo ako znas sta gledas
Koliko si mislio izdvojiti: 100, 200....1000 :D
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#767 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by Averus »

Jebiga, ne znam ni sam koliko bih izdvojio jer mi nije prijeka potreba, a na sebe uvijek mrzim trošiti novac. Cicija za sebe, galantan za druge :lol:

Ne bjžeim od polovnjaka, ali haj' znaj koje uzeti na ovom silnom OLX-u
Dovoljno se razumijem u održavanje i popravku (hvala prof. Oskaru iz 1. gimnazije haha), ali sa slika ništa ne znam procijeniti... :oops:
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#768 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by malocvijece »

Pitaj u Mbike shop imaju li neki polovan a da su mu oni uradili servis.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#769 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by anex »

Polar Mirage nije loš do 600KM
cove41
Posts: 306
Joined: 12/12/2011 17:36

#770 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by cove41 »

Zdravo svima, došlo vrijeme da se kupi bajk pa se javljam za preporuke jer sam prilično laik u tom svijetu.

Ukratko, gledam klasični gradski (city) bajk, klasičnog izgleda, koji bi služio za relaciju kuća - posao (put od cca. 10-15-ak minuta pješke) i eventualno i neku dužu vožnju isključivo po gradu. Radi se o Sarajevu, ali koristio bi se 100% po ravnom, kao prevozno sredstvo, bez off-roada, izleta i bez nekog guštanja u vožnji, tako da mi ne treba ništa u tom smjeru.

Ima li neko pozitivno iskustvo ili prepruku? Sve što sam vidio kod nas do sada (online) je par modela CROSS CITERRA (nisam nikad čuo niti sam našao neke recenzije online) i jedan SCOTT [media]https://www.olx.ba/artikal/40695210/bic ... -men-m-20/[/media], mada je on cijenom malo iznad budžeta.
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#771 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by nlt »

Pogledaj specialized sirrus
Bio je jedan u Sarajevu, ne znam je li prodan
Ne znam sta imaju u ponudi trenutno u ciklocentru
Son1
Posts: 1213
Joined: 24/07/2012 16:29

#772 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by Son1 »

Samo Ciklo Centar <3
encony
Posts: 75
Joined: 06/11/2015 15:51

#773 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by encony »

Da li neko ima iskustva sa ovim Corelli brendom, koliko sam vidio radi se o nekom Turskom proizvođaču.
Tražim bicikl do 500KM isključivo nov za povremenu vožnju, pretežno asfalt.
Nema nekog velikog izbora u ovom cjenovnom rangu ali budžet je toliki. Ima li neko preporuku?
Ovaj dole na linku ispod je navodno sa Al ramom.
https://www.m-bikeshop.com/proizvod/cor ... low-black/
User avatar
EmirTr
Posts: 189
Joined: 19/09/2020 09:16

#774 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by EmirTr »

Karikaturist wrote: 16/07/2021 11:26 Koje nosace za bicikla preporucujete?
Krovni, kuku ili na gepek? Kakva je regulativa za nosace za kuku, jeli obavezna tablica i svjetlosna signalizacija posto bi se vozalo to po par zemalja.Ne bih da me maltretiraju gdje god krenem.
Ja nisam uzeo na kuku upravo iz razloga različitog zakonodavstva u različitim državama, a i nemam instaliranu kuku pa mi je to uvećavalo troškove, niti garažu da negdje normalno uskladištim nosač kada ga ne koristim. Evo moje iskustvo:
Post Reply