Biciklizam

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
pesimist
Posts: 183
Joined: 20/03/2013 12:58

#1 Biciklizam

Post by pesimist »

Molim pomoc nekog ko se razumije u bicikle.
Htio bi kupiti bajk u Sarajevu do 1300 KM i gledao m bike trek i sl al oprema je sve shimano najgore klase npr tourney a bicikli kostaju 1300 KM npr.
Moze savjet nekoga ko vozi dalje ture i planine da mi preporuci gdje da kupim i na sta da obratim paznju.Svaki savjet nekog ko se dobro razumije je dobrodosao
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#2 Re: Biciklizam

Post by maliq53 »

pesimist wrote: 16/09/2021 16:31 Molim pomoc nekog ko se razumije u bicikle.
Htio bi kupiti bajk u Sarajevu do 1300 KM i gledao m bike trek i sl al oprema je sve shimano najgore klase npr tourney a bicikli kostaju 1300 KM npr.
Moze savjet nekoga ko vozi dalje ture i planine da mi preporuci gdje da kupim i na sta da obratim paznju.Svaki savjet nekog ko se dobro razumije je dobrodosao
Ako mozes naci dobar polovan bajk sa deore xt opremom to bi bilo idealno... Ukoliko bas zelis nov, onda imas u intersportu onaj njihov catch 7.0 cini mi se, ima solidnu opremu za novce mislim da je na akciji znao biti 1300 ali ove godine izgleda nisu spustali tak da je nesto skuplji. Uglavnom, bolje uzmi i nijasnu losiju opremu ukoliko je biciklo novo ili polovno ocuvanije sa nizom opremom nego svasta ofucano uzimat' a na prvi pogled djeluje kao dobra oprema. Dijelove ces svakako unaprijedivati vremenom kao sto sam i ja na svom. Najbolja investicija koju sam uradio kada sam kupio polovan bajk sa xt-slx opremom jeste da sam kupio nove 4-klipne kocnice jer su na njemu iako je gotovo sve xt-slx oprema stavili entry level kocnice (to svaki proizvodjac radi iako meni nema smisla jer su kocnice valjda medu najbitnijima na biciklu al' hajd da ne idemo preduboko). Druga stvar koja mi je najvise znacila jeste da sam uzeo kvalitetan sic (jeste kostao preko 100KM ali ja vise nikakvih problema nemam, cak ni ne nosim onaj sorc sa gelovima i spuzvama nakvim). Onda uzeo kvalitetne gripove, mijenjao gume i slicne stvari. Vremenom tako pomalo popravljas dijelove i dodjes na nivo gdje si zadovoljan bajkom i pičiš dalje :-D Bitno je samo odrzavati redovno, ja sam prestao vodom prati biciklo posebno oko osjetljivih dijelova gdje su lezajevi; ocistim sve cetkom i krpom lanac brisem pa onda podmazem, ne vidim svrhu u pranju vodom do trenutka da se sjaji biciklo kada ces u prvih 5km voznje uprljat' bajk, tako da brisem i cetkam ono najnuznije oko pogona da nema one prasine da ne haba lanac i kasetu. Mogao bi ja ovako tri sata pisat' ali eto valjda je ovdje pokriveno osnovno :D
Post Reply